Pozdrav svima, već neko vrijeme proučavam razne teme po forumu, učim skupljam informacije i napokon sam se odlučio probati sam nešto uzgojiti. Uglavnom, imao sam tipa 10tak sjemenki raznih domaćica šta sam skupljao neko vrijeme pa sam odlučio posaditi. 01.06 sam ih stavio u maramice (kasno je, ali eto tako je ispalo ove godine) i 9/10 je proklijalo. Stavio u zemlju i 7/9 je izašlo i krenulo rasti (nisam pratio ove datume tj.nisam zapisivao, ali sve je blo unutar 2-3 dana). Tri posude mi je srušila mačka nakon par dana pa su uvenule i tako mi ostadoše još 4. Nakon toga sam morao na put 10dana pa sam biljke (u to vrijeme cca 15tak dane stare) ostavio vani na drvetu gdje su imale direktnog sunca cca 14sati i improvizirao sustav za navodnjavanje s bocama i vezicama za tenisice. Po povratku 3/4 su uspjele, sustav za navodnjavanje je funkcionirao, nažalost na jednoj se ta vezica nekako otkačila i biljka je uvenula. Nažalost nisam ih imao kome ostaviti da ih pričuva za to vrijeme. Sljedeća 2 tjedna ostavljam biljke na drvetu, sakrivene od očiju javnosti, a otkrivene suncu i dalje oko 14sati direktno. Sve ovo vrijeme nisam ništa fotkao, paranoja blabla pa nema fotozapisa,ali ništa spektakularno se nije događalo. 9.7. se odlučujem presaditi biljke u zemlju. Zemlja koju sam koristio za uzgoj dosad je Terra Sanna Kod presađivanje se odlučujem na Plantellu Balkoniu Odabrao sam 2 mjesta koja ću nazvati "Šuma" i "Prosjeka". Šuma je dosta lošija lokacija, iako nije tako izgledala na početku plus što sam 2 dana rezao motorkom okolo da dođe išta sunca, uglavnom omjer uloženog i dobivenog nije baš nešto, ali zakamuflirana je do jaja. Prosjeka je malo dalje od Šume i ima bar 10tak sati dnevno direktnog sunca. Nije baš toliko zaštićena lokacija kao Šuma, ali nije loše. Kod presađivanja sam obje zalio s cca 15L vode. E sad, ovo ljeto je dosta čudno pa svako malo il pada kiša il je +50 pa iskreno nisam previše zaljevao jer nekako mi se čini da zbilja nema potrebe. 24.7. ima dajem ipak p