Pozdrav Familijo! :love2:evo nakon jednog uzgoja bez dnevnika, vracam se u klasicnoj postavi da ispratimo moj sesti grow. (Nije nuzno, tko zeli, ja svakako hocu) :) Oprema: Sator Mammoth 200x200x200cm Lumatek Zeus 600w pro 2.9 Ac Infinity T8, 8 malih oscilirajucih ventova Ovlazivac zraka Odvlazivac zraka Wi-fi grijalica, uljni radijator Bull Filter Dvije pumpe za zrak “Kuhalo” za caj Dosta sitnih potrebstina za grow, mjeraci vlage i temperature, lux meter itd. Zemlja je Bio Bizz light mix. Prihrana Soma Super Soil, Compost Caj, GK palm tree ash, GK Powder, vermikulit. Diatomska zemlja protiv onih nacista gnatova i ostalih stetocina. Za sad se nema realno sta puno pricat pa cu samo proc kronoloski sta sam kad uradio i to je to. Prvo sam kupio Plagron Mega Worm od 25litara, i to dvije vrece i jedan kilogram Plagron Bat Guano. Jer to je u biti kompost caj. Zamjesan u omjeru od cirka 5% guana na kolicinu castingsa. To sam dobro izmjesao u velikoj posudi i stavio u dvije kante kao od “jupola”. Kupio sam nove da budem siguran da dihtaju jer kompost caj se ne smije osusit. I tako za nekih 45-50€ s dostavom s Hempatije, imam oko 23 kile caja. Jeftinija verzija a vjerovatno i mikrobioloski dosta vise raznolika bi bila da sam glistnjak kupio negdje lokalno, ali s namjerom sam isao na “sterilniju” verziju da ne navucem stagod gadno u grow. Sad redom; 10.02. sam zamjesao soil. U vrecu light mixa od 50l sam stavio Soma Soil pakovanje, kilogram kompost caja, 800grama diatoma i sve to sam dobro izmjesao i zalio s dvije litre caja razrjedjenim u omjeru 1/1 s vodom. Voda mora ili grgljat 24 sata prije upotrebe ili mora bit tretirana preparatima poput Aquasana, za prociscavanje vode za akvarije. Vratio sam soil u vrece i zatvorio ih vezicama i pustio na dva tjedna da se mikrobioloski svijet razvije. Dva tjedna od tad, 25.02. sam ponovno izvadio soil, dodao jos dvije litre caja, ovaj put nisam razrjedjivao caj vodom, nego sam samo tako dodao po dvije litre i dobro izmjesao soil te g
E pa hvala vam ljudi od srca, bez vas ovo sve nebi bilo ovoliko zanimljivo odradit i upisat, ekipa s foruma je definitivno pokretacka snaga, mozda i razlog da se svaki put nesto podigne na visi nivo. Mislim da je doslo vrijeme da se ovaj dnevnik polako i zatvara i premjesti u zavrsene. Malawi tegli bice negdje oko mjesec dana, Nl je vec sta se mene tice kjurana skroz, ona sad ima bas neki brutalan i okus i miris i high. Ja to nemogu opisat ali znam da ce se i dalje growat kod mene. Ova sorta je nesto fenomenalno. I usudim se reci da sam kvalitetom izvukao ako ne maks, jako blizu samom maksimuma sto sorta moze dati. Definitivno u top 3-4 tu nema price. Kao sto je sone rekao u startu cvata, dva fenotipa, dvije iste, jedna malo drukcija. Dvije bas jako mirisu a jedna nema neki prodoran miris, a rad opet jako slican..neznam, sve tri sam strpao u istu teglu. Kantu..nasao sam strasnu kantu i u nju potrpao sav Nl. Strigli su mi i vakum tegle od 10l i jesu skupe al su top. Evo nl je u zelenoj, naravno nije puna jer je od 30litara, a malawi je stala u ovu veliku i manju crnu. Sve dihta, nista se ne osjeti, unutra bovede i integre, integre prvi put isprobavam i ista stvar.. Ovo je moj definitivno najbolji grow, po svim parametrima, ovo svakako ucrtava put kojim zelim ici. Vidim da mi ne treba nista jace od mog zeusa 600pro, nikakvi stripovi, nikakvi dodatni paneli, meni je ovo top. Sasvim dosta. Malawi, ona je flufy, nije tvrda i nabijena i iskreno, u startu sam mislio da ce bit li la, medjutim zeznuo sam se. Ispala je super. Ona me uvela u svijet sativa i svidja mi se prvo sto od toga imam. Ja opet okuse nemogu definirat..ali mogu rec da je zasitna fuma. Pusim pusim pusim i nakon nekog vremena pusim ja nju, pusi ona mene..pa ostavim splif u pepeljari, pa nakon malo onako mi dodje opet pa povucem, pa opet ostavim..ukusna, fina, ali za mene zasitna. Sve u svemu jako mi se svidja. Ali nl mi je broj jedan, ona mi je nekako draza, ipak su meni indike izgleda najdraze :) malo se zezam, sadit ce se jos sativa svakako. Kad prevrtim sve poznate indika dominant hibride :p Malawi Da je kakva indika bila ovolika, dala bi preko po kile, al malawi je dala 350grama nakon trimanja i skidanja grancica. U momentu stavljanja u tegle mi je bila dva puna dana na 19*c i vlaga na 35-40%. Dosli mi neki gosti i trci vamo trci tamo, ostala tako. Ubacio je u tegle i overdozo bovedom i nakon par dana kad sam otvorio i stisnuo cvjetove, taman. Vlaga na mjestu. Nebi nikad vise kjurao bez bovede ili integre. E sad, kad ovih 350grama malawija bacim na kilo Nl-a to ispada 1350grama. To opet djeljeno s 600 ispada 2.25 g/w. Medjutim, ako se fata ne pohvali nece je pohvalit nitko :p tako da cu napomenut da u ovoj racunici nisu popkorini, nekih 30ak grama sto ih sad imam a i njih i vutre opcenito sam dosta popusio dok se susila jos. Uzeo bi granu i s njom na odvlazivac. Za malo suha dovoljno za pusit. Takodjer, vagao sam najmanju biljku, ovu prvi red ljeva. Vidno manja i manjih hedova od ostala dva NL. Tu sam se takodjer zakinuo ali to je ok. Probio sam ta “magicna” dva grama po watu i to je meni dosta. Iduce vaganje kad mi se ucini da sam blizu 3 pa eto da vidim smiley9934smiley9934 moramo se malo zaebavat ;) U svakom slucaju to je to, sto se mene tice ovaj dnevnik komodno moze u zavrsene :) Svima vama koji ste pratili i nadopunjavali moje unose vasim cjenjenim komentarima veliko hvala, bio je pravi uzitak ispricati ovu pricu s vama ❤️:vutra:❤️ Ako se koja slika ponavlja u temama, nije mi se dalo poslikavat sve hedove.. :wave:
…i evo polako ali sigurno to je to, Malawi je obrana negdje u 86-87om danu. Ostala mi je cak tri dana da je nisam zalio kad sam trebao. 24 sata u mraku. U tom trecem danu sam je ubrao cisto poskidao sto vece grane sam mogao i strpao da visi… zena veli da mi je vec rekla, ja pojma imao nisam, stize joj prija na par dana a ja blenuo ko tele..reko ok.. a vamo polomilo kush, a ova nesmije znat za grow. A ja moram skidat.. a joj..drama. :p A da je samo grow.. peci meso, aj ovo aj ono.. uff seeca otisla je :p Uglavnom eno malawi se sad susi, a nl se pusi. O njoj nemogu jos sta puno pricat ali vec je fenomenalna. Nema opce neki sour okus ili miris kako sam mislio da ce bit, za sad neki rekao ostar ali blago sladak miris. Neznam, ja sam los u tome. A i rano je. U svakom slucaju siguran sam vec sad da ide u sami vrh najboljih sorti sto sam si do sad uzgojio. Odmah do sominog diesela, 5g i somanga. E sad, slatke muke. Imam 6 tegli onih vakumskih crnih. Velike su sve, al tri su vece a tri malo manje. To mi je bilo dosta za prosli grow iako je lavender cvao duze pa se jedna istrosila dok sam nju skidao al ajde. Ja sam sad napunio sve tegle s NL, svih sest, i bilo mi je malo. Lokalno sma nabrzinu kupio veliku teglu od 10l vodonepropusnu za kajake. Ok je za prvu ruku. Iako sam morao stavit folije da zabritvi kako treba. I bijele je boje i lagano pusta svjetlost sto mi se ne svidja. No ok stoji sad u mraku a za tjedan dana stizu narucene tegle velike od 10l mat crne opet vakumske, jesu skupe al nema veze, za sad su mi najbolje. Evo ova za prvu pomoc, spasila me u svakom slucaju. Napunio sam je punu, i napunio sam tri velike crne i jednu manju samo s NL :D ja jos ne vjerujem.. najmanja od Nl, prvi red ljeva, imala je najmanje hedove od sve tri, nju sam vagao. Ostale nisam, i na kraju sam sve tri izmjesao zajedno. Sve je to u nijansu isto. Ta jedna je tezila 330grama kada sam poskidao cvjetove s grana. A vec sam tad pusio dok se susila, do tegli sam barem 30ak grama vec spalio. Samo sam zakljucio i ostale dvije na istu gramazu, iako su dale nemalo vise od prve. Jednostavno mi se nije dalo vagat sve tri. Tako da sam zaokruzio tri NL na ravno kilu vutre. Malawi je ogromna i nju cu takodjer izvagat da izvucem finalne grame po watu i mislim da ce to ujedno bit moje zadnje vaganje indoor uzgoja u ovom tentu bar. U svakom slucaju ja sam ostao paf jer ovo nisam ocekivao. Ovaj uzgoj je svakako zacrtao put kojim cu ici kao grower u iducim godinama. Takodjer mislim da cu buduce dnevnike upisivat bez skroz detaljnih informacija sta radim, jer itko tko je pregledao ovih mojih 6 uzgoja upisanih do sad na vutri, moze jasno i detaljno vidjet moj put kroz uzgoj kanabisa u zadnje tri godine. Svakako vec sad sam na iglama jer je sve pogaseno a nisam navikao :) tako da kontam klijam stagod kroz nekih 20ak dana najdalje. Fali mi samo diatomske malo i spreman sam za iducu turu. Neznam sta bi jos mogao reci, al svakako planiram negdje jos jednom pisat prije nego zakljucimo dnevnik u zavrsene. Jedna manja hrpica mi se susi u boksu, to ionako spremam za ulje pa nisam evo sve ni slikao. Nema ni popkorna tu. A dosta sam ih i popusio.. Za Malawi stizu friske tegle i bovede :) jao ko malo sam djete, palim komodnih pet grama dnevno sad trenutno. Smanjit ce se to da, al za sad ovako pase :) Interesantno sam otrimao u svakom slucaju. Imam mozda 50ak grama trima sve skupa ako i toliko. Znaci nakon sto su visile mislim i 10-12 dana, zadnja 24h ugasim ovlazivac i upalim klime i odvlazivac na maks. Spustile su vlagu u susari do ispod 40% naglo. Obukao sam rukavice i otrimao rukama :p doslovno sugar listici bi se samo odlamali kako predjem bud kroz prste. Tako da nisam imao trim jail. U nekih 5-6 sati sam bio gotov s trimom. Ok masina ide, nabavit cu je, al ovo me spasilo. Ja ne patim da je istrimano po ps-u, opce mi ne smeta poneki sugar listic u splifu. Niti malo… :) Sa somangom i 5g sam imao osjecaj da pusim ljek doslovno, neki moj osjecaj jbga, valjda do terpenskig profila ili sta, isti taj osjecaj imam i sad s NL. Svaki iduci dan, svaki novi head koji izvadim iz tegle je bolji i bolji i finiji i ukusniji od prijasnjeg… svakako ce se jos growat Nl u mojim uzgojima u buducnosti, i sve ce biti upisano tu na forumu u svakom slucaju. :vutra: Eto iduci upis napravim kad uteglim i probam Malawi, do tad vas sve pozdravljam :wave: zeleno vam bilo i sve vam cvalo braco i sestre:love2:
Necu radit edit nego upisat novi post.. totalno sam zaboravio da je juce bila nedjelja i da je valjalo upisat update za Malawi…sta se dnevnika tice, prvi kiks :D Znaci da vidimo di smo… 29.07.2024. - 84ti dan cvata za Malawi. Ako cemo racunat ta neka dva tjedna strecha, rezima 13/11 bili bi negdje u grubo na 100 dana 13/11, sto bi bio 15ti tjedan rezima 13/11, tj negdje u pocetku 16tog tjedna da budem tocniji. Ona pije vodu neka tri tjedna. Mogao sam to malo bolje odradit da duze bude na vodi no sto je tu je. Ljepljiva je nevjerovatno, no nema neki prodoran miris. Kada stisnem bud, oslobodi se, bar kako se meni cini, neki miris mandarine ili klementine neznam..ni blizu limun, sto bi trebao bit najcesci fenotip ako se ne varam? Uglavnom, jako mi se svidja kako je izisla, pregledao sam ju prosli tjedan komplet, na nekih 10% ambera je bila tad. Sad je garant na barem 15% a mozda i malo vise i odlucio sam ju skidat. Posto je sativa necu je pustat do 25-30% ambera kao NL. Tako da, juce sam ju zalio kontam zadnji put, kroz dva dana ide pod noz. NL i dalje visi u susari. Jucer sam gledao, jos dan dva pa ide u tegle. Danas visi 8mi dan ako se ne varam. Inace vec ju pusim danima i super mi je. Kida me po pola doslovno. Fenomenalna i jedva cekam da kjura u teglama da se klorofil razgradi u secere i da zaokruzi taj svoj okus i terpenski profil. Bit ce bas fenomenalna jer sam ju uspio bas fino izgrowat. Tako da dobijam sto Sensi reklamira. Zakon! Za sad duvam manje grancice i popkorne dok cekam da prava stvar dodje u tegle i odlezi malo. Apsolutno sam ne zadovoljan, nego prezadovoljan. Evo uskoro ce i mentor imat priliku probat i dat neki svoj zakljucak na temu, nemam straha :) iako je ovo prvi grow da sam bas odradio na svoju ruku sve, i nevjerovatno sam ponosan na to. ✊ Moram dodat, iako je na vodi bila mjesec i pol i jace, maaalo se osjeti guano, ali to ce vec nakon nekoliko tjedana u teglama isparit i to ce bit to. Sto je najgore meni taj guano ono opce ne smeta.. oce se to promjenit s godinama ili nece vidit cemo, ali za sad prst u uvo’ i sibaj naprijed :) ;) Cvjetovi nisu tvrdi, vise fluffy, sativasti, ali nevjerovatno ljpljivi i prepuni trihoma. Ja jedva cekam zapalit ovo. Vlaga 38-42% Temp 25-26/20-21 Jos doslovno dva dana do tri maks i ide pod noz. Volio bi Nl da uspije dogurat jos tad pa da slikam sve skupa u tentu gdje susim :) Do tad, pozdravljam :) :wave: i gulim ove male nemilo, nemogu stat :p:ljubav: :vutra::sun2::wave:
Nemam sta reci na ovo gore upisano nego da se slazem s svim napisanim. Nemam sta da bi nadodao. Marac uvjek uleti s cool ininformativnim videima i savjetima to je super. :thumb: Mogu vam samo reci da je uzgoj canabisa posao..i to dobar. Tesko da ces dugo ovo radit ako ne volis uzgoj sam po sebi. To putovanje koje biljka prodje od momenta kad je ubacis u casicu vode pa do momenta kada je poberes. Treba to ispratit, i odradit. 21.07.2024. Harvest day update ❤️ i za Malawi, 76ti dan cvata. Dogurali smo..jedva :) temperature su vec pocele skakat i cjeli kat je valjalo hladit dva zadnja tjedna ovog uzgoja da parametri ostanu gdje ih zelim. Ljetni grow je stvarno naporna stvar. Valja gledat zavrsavat tamo kroz 6ti mjesec najdalje. Ili kupit jacu klimu :p Uglavnom, Northern Lights je pobrana u kraju 11tjedna, u 75om danu cvata. Jedna biljka ima hedove tvrde kao kamen, druga ne toliko ali opet tvrde, jedna je nijansu svjetlija kroz cijeli zivot ali obe mi se cine iste. Isti fenotip. Isti miris vise manje kao i ostale znacajke. Treca s druge strane je dala gusce trihome i nije imala pistile skoro opce, bas mirise tri nijanse sladje od ove dvije koje su cisti sour vonj s primjesom neceg punog, skoro trulo slatkstog. Svidjaju mi se obje varijnte ove sorte. Jako zahvalna za uzgoj i podnosi stres bez ikakvih problema. Nije ni cudo da se vec 15-20 godina ponavlja u uzgojima kako iskusnih, tako i nas, malo manje iskusnih uzgajivaca. Sve u svemu vec sad sam siguran da ce se naci na mojoj top 5 indika listi, samo da to jos potvrdim dok malo izkjura. Znaci pobrana juce, i to cemo ispratit s nekoliko fotografija evo.. Za pocetak zadnje grupne fotke Falit ce mi ovaj prizor kada otvorim sator :) E sad sam negdje sve pripremio, uzeo skare i krenuo rezat granu po granu. Poskidao sam svo fun lisce, cak i u grubo malo iztrimao dok sam brao. Trajelo je cijelo popodne. Kontam da ce trimanje sad ici dosta brze kad su vec na pola otrimane. Fun lisce nisam cuvao. Ide u komposter. Evo kako je to izgledao u nekoliko slika. I izgleda da trecu nisam slikao. Nema veze. Jedna biljka - srednja/veca kutija puna hedova. Velika vecina hedova velicine moje podlaktice. Top! Za razliku od proslog growa grje je vecina bila dosta manja. Ovo su za te hedove, rakete. Vidno vece biljke, vidno tezi hedovi, zlo ne culo al probijam kilu debelo. A malawi naspram lavendera iz prosle ture je i deblja i teza. A na oko je barem 30% veca. Jos da je kilovat nad njima bilo bi jos bolje. Vidi se razlika izmedju hedova sa strane same i iz sredine ali iskreno, opce nije koliko sam mislio da ce bit. Razlike. Skroz sam ok ovako dok ne istrosim ovaj panel.. i kad je ovo ovako pod 600w, mislim da necu puno mislit nego samo uzet zeusa od kw i ciao. Al necemo sad o tome. I tako je malawi ostala sama u kutu nocas do jutros. Ko u kazni. Ovako nekako, samo sto je bila oko nje krpa lisca i zemlje i svega a do nje posjecena ona desna. Ovo dolje je slikano vec nakon sta sam vise manje sve fino ocistio i usisao. I da ne zaboravim na korijenje od NL. Kao sto sam rekao, kao kosa. Jedva sam ga odvojio od zemlje i istresao. Sad malo nazad na Malawi, kako su sve grane bile vezane, mucilo me sta ce se desit dok je budem vukao na sredinu skroz odvezanu. Grane na sve strane… onda mi palo na pamet, uzmem onaj plavi najilon i omotam jednom oko cijele biljke i svezem je tako. Tad sam poskidao spage koje su drzale grane. ….kad sam je pomaknuo na sredinu tenta, tad sam pustio i ovaj spag da mogu fino vezat granu po granu. Dobila je i friski cisti podmetac :) Evo je razbacala se kada sam je skroz odpustio. Zice sam skinuo, dosta njih. Sad vec samo smetaju. Sve grane skoro padaju.. I evo napokon kada je dosla na svoje, cjeli tent njen. Budala ja al znam sebe..bezveze razmisljanje, da na primjer iduce sezone odradim dobar outdoor i dobijem tipa koje kilo vutre, da imam. Odmah bi uzeo pot od 200litara, vjerovatno platno, i posadio biljku u ovom tentu. Bas me zanima kako bi to izgledalo. Jedna biljka u 200x200 u200l potu pod 600w. E to bi bilo jedno jebeno iskustvo. A znajuci sebe, ako bi se ovo ovako odigralo, ja bi to odradio s gustom. Kolce za potpore granama kad se rasire..bilo bi to nesto za vidit siguran sam :D Uglavnom da ne duljim s idema jer dok ne dodje do toga samo su ideJe i nista vise; Malawi je sad pod 300w, zeus je na 50% jedva 30cm od najblizih vrhova. Ac smanjen sa 8/10 na 6/10, ostala ekipa ventova radi kao i do sad, samo nastimana prema njoj. Temperatura je 26/22 Vlaga je 40% Nisam opce gledao trihome na malawi, ali ovako je gledajuci i ona je pri kraju. Mirisi su isti, ne nesto izrazeni kao Nl na primjer ali tu su. Ljepljiva je nenormalno, radio sam danas u rukavicama s njom. Jako me zanima i jedva cekam da zavrsi. Na vodi je i ona vec nekoliko zaljevanja. Eto necu vise driblat, to je to, 80%growa je zavrseno, jos samo ona, pa da pocistim i pogasim sve da me spremno ceka za jesenji uzgoj. A mi se i dalje, doduse dosta lezernije, tipkamo i iduce nedjelje :) zivi bili! :wave::love2::vutra:::lulamira:: Vlaga 55-62% varira, temp 21.5*C, nocu zeru ispod 20 uspijem nagurat.
Hvala Razo bratsky :) naduvat cemo se skupa ovoga za jedno mjesec dana pa cemo zujat negdje uz more ;) 14.07. 69. dan cvata - kraj desetog tjedna cvata, ne 13/11 rezima, vec cvata. :vutra: Cim se zagledam mikroskopom i lupom u hedove, vidim dosta ambera. Na svakom headu vise manje ista prica. Kontam negdje oko 20ak% po nekoj procjeni. Znaci da im je ovaj tjedan, zadnji tjedan zivota u ovoj formi. Za iduci vikend sjecem. Jos dva zaljevanja. Dvije klime mi grme za ovaj grow, da sacuvam terpene. Dnevna i dalje nekih 27 maks, noc oko 25, nekad i 26. Nocu mala klima radi na maks. U biti konstantno radi na maks ta prijenosna. Pocelo je przit kako spada za sedmi mjesec. Temperature u hladu idu do 38-40. Na suncu je to bez problema i 50*c. Idemo izgurati jos ovaj jedan tjedan pa Malawi ostaje sama pod 300w jos neko vrijeme. Malawi i dalje dobija caj svako zaljevanje, nekih 150grama i to i dalje u suhom obliku kao top dress, pa zaljevam s vodom. Ide evo provjereno od kad je NL na vodi, debelo vise od mjesec dana. Kome se ne da kuhat caj, moze i ovako, pa samo dodavat vodu. Ja volim kuhat caj :) Dva tjedna gnata u letu ne vidjam. To je dobro. Posto sam aljkav s ciscenjima nakon growa, iduci put ide po kila diatomske u vrecu zemlje :p Hedovi su fino napumpani, prepuni trihoma. Velika vecina je mljecna, prozirnih jedva jos da ima negdje. Mutni, mlijecni debelo dominiraju nad amberima, ali ambere je sve lakse uocit. Mirisi vec izbijaju kroz filter, imam rezervni ali necu mjenjat sad vec jer je sami kraj. I opet cu iduci grow s istim filterom, sesti grow s istim filterom znaci ce bit. Iduci grow. Ali cu ga dobro ispuhat kompresorom i usisat nakon ovog. Sve u svemu jako sam zadovoljan, ostrim skare polako u iscekivanju iduceg vikenda :) Toliko cekam NL da je Malawi u drugom planu malo, ali evo danas sam nakon tjedan dana stisnu prstima bud i zaljepio se fino. Miris koji je pustila je nesto sto nisam nikad osjetio…jao kako se nadam da ce ovaj miris ostat do kraja..kako da opisen.. slatka naranca omotana nekim slatkastim mirisom meda. Nemogu tocnije opisat..samo se nadam da ce ovaj miris ostat jer je fenomenalan. ❤️ Northern Lights je opet svoja prica. Sweet sour miris. Dvije bacaju vise na sour uz notu slatkog mirisa, dok jedna vise kao da dominira taj slatki miris u odnosu na sour. Interesantno u svakom slucaju. Ne sumnjam da ce svaka bit top za pusiti. U to sam siguran :) Sve u svemu otporna, jaka i stabilna genetika Northern Lights od Sensija. Imale su nesto light leaka kada nebi smjelo biti tj po mraku, dva puta nestanak struje po 5 sati i nekoliko puta po 15ak minuta do pola sata i to bas po danu. Takodjer vlaga je jedan period sredinom cvata bila visoka. Jako mi se svidja i vjerujem da ce se cesto naci u mom growu jer vec sad znam sta mogu ocekivati od dozivljaja dok se budem herbalno medicinirao njome :joint: Kako vrijeme ide a ja growam i citam i sve vise i vise gledam videa o uzgoju, usporedbe opreme, prihrane, genetike itd.. pocinjem se polako osjecat kompetentan da mogu i ja reci nekoliko stvari o cjeloj ovoj prici o uzgoju. Na zalost morao sam vecinu od nekoliko zadnjih uzgoja pretvorit u ulje za blisku osobu iz obitelji ali i to smo prebrodili, i sad vise mislim da necu ostajat bez svoje vutre :) kada nemam svoje vutre ne prestajem pusit kao vecina clanova kojima skidam kapu na tome, ja nisam karakter, priznajem. Mislim da je ovaj grow pokazao da SomaSuperSoil organik uzgoj nije voodoo, prevara ili kamilica, kako neki kolege misle. Nije kako se mislilo na prvu, jedan soil, dvi kile caja ako hoce ako neces nemoras, realno moze i to za 100-120g po biljci. Okus i terpenski profil i tad bude top. Bio sam tu :) ako zelis radit nesto ozbiljnije, valja jos jedan soil set i par stoja grama guana i pepela. Tu i tamo preventivna kakvog cal maga. To mi se pokazuje tako vec drugi uzgoj za redom. Najljepse je tih zadnjih mjesec i pol, tj prakticki cjelu drugu polovicu cvata samo sipas vodu i amen.. moje dobijaju bas RO vodu u vecini slucajeva. Eno i Malawi samo pospem caja i zalijem vodom.. skorooz opusteno. Generalno moj plan je da u iducim godinama i sezonama sadim, pratim i ucim o ovoj svetoj biljci. Unutra i vani. Zelim isprobat ako ne sve onda vecinu na trzistu dostupnih linija prihrane, organskih, mineralnih pa i npr stajskih, ovcijih, kokosjih itd.. osobno mislim da industrija cannabis linija nutrijenata vise manje samo fino upakirana..cak bi rekao i varka. Sve se te komponente mogu pronaci svugdje oko nas u vidu razlicitih prihrana i preparata u svim poljoapotekama i slicnim trgovinama. Na takvo razmisljanje me naveo jedan dragi kolega u cestim dopisivanjima u porukama. Ali ajde ovako je sve sto ti treba upakirano u Hesi liniju, ili AN, Bio Bizz pa i SomaSuperSoil i ostale. I to je ok skroz. Sto se mene osobno tice, to je moje misljenje izvuceno na nekoliko godina koliko vutru ne gledam kao sto sam je gledao dok nisam uzgajao, za mene organski uzgoj je skalu vise u odnosu na mineralni. Nitko me nemoze razuvjerit u to. Svakim novim iskustvom sam jace u to uvjeren. Mineralni uzgoj je takodjer top, vutra bude odlicna, pusim je i sad, ali organik je po meni, za skalu vise. Sad samo iskustvo da se to sve dovede na jedan visi level u vidu znanja i pristupa treningu itd. Bez obzira na to istprobat cu sve sto mogu kada meni to bude pasalo. Malo po malo, uzgoj vutre nije sprint, nego maraton :) Zivi mi bili dragi ljudi do iduceg vikenda, do harvest day unosa :) :wave::sun2::rolleyes::sun2::wave:
Dobro vece ljudi, evo ovo bi mogao bit najkraci update do sad jer…nemam sta bas pisati. 07.07 - 62. dan cvata. Kraj devetog tjedna. Imam samo dvije stvari za reci, Malawi je danas dobila 75grama Guana i 45 grama pepela od Guanokalonga i mislim da joj je to to. I nece berba biti tokom ovog tjedna. Imaju jos sigurnih dva tjedna jahanja. Gledam trihome i nema sanse da ce to biti to do iduceg vikenda kad sam mislio skidat. Tako da, jos malo, ali idemo dalje :) Cvjetovi su se fino ukvrgali, sad vise ne vidim da deblja, ali sada popunjava praznine unutra i zaokruzuje terpenski profil. Nevjerovatno mirisu. Bas klasik nemam rijeci. Npr kad ti nesto mirise na npr mentol, bubam, i kad te miris tog mentola potpuno opije. Doduse nema miris veze s mentolom, usporedbe radi. Sad tek to dobija tu puninu mirisa. Sad se definira onaj zavrsni miris i okus. Bas bi bilo svetogrdje skinut ih u narednim danima. Neka ih jos dva tjedna pa cemo vidit. Temperaturu dnevnu odrzavam na nekih 26-27 bas da ocuvam terpenski profil sto vise. Jer je nevjerovatan. I eto, jos malo a nikako :) ne valja zurit s berbom, zamisli mucis se i brines mjesecima i zadnjih 7 dana sjebes stvar.. pa ubio bi se….:objesen: Bit ce ovo gut sve u svemu. Pozdravljam vas do iduceg vikenda. Mirno more!
30.06. - 55. dan cvata. Kraj 8og tjedna cvata. Pozdrav svima:wave: Mislio sam da cu iduci vikend brati, ali izgleda da ce ipak dobit jedan ekstra tjedan cvata. To nek bude onaj Somin “when you think its ready, wait a week”. Ni to nije fiksirano, ocjenit cu kad dodjem do tad. Ali u svakom slucaju i dan danas izidje friska pistila na hedovima, pune se i dalje cini mi se, izbijaju kvrge sa strane a mirisi su i dalje fantasticni. Vrijeme me posluzilo i jos uvjek nisu pocele one nesnosne vrucine i dalje temperature tokom dana ne idu preko 28. Noc je fiksiranih 25. Malawi ce ipak izgleda za nekih tjedan dana do dva dobit jos jednu turu guana i pepela. I dalje joj sipam caj u pitar pa zaljevan obicnom vodom, tj vodom iz odvlazivaca. Nisam kuhao caj, mislim da vise ni necu ovu turu. I da isprobam ovako do kraja ju dovest a i neda mi se prljat kuhalo samo zbog 12-13 litara caja. A njoj ne smeta izgleda. Vec drugi tjedan ako se ne varam ovako. Pocela je definirat miris, neki citrus baca na narancu ali sladje, davno su bili oni vocni bomboni tvrdi sto kad ga mumas pukne pa se razlije ona gusta slatka masa iz sredine..? Tako mi mirise, posjeca me na kesicu tih bombona kad se otvori. Kaze mi jedan da ce do kraja vjerovatno izbacit dominantniji limonene terpen. Vidit cemo. U svakom slucaju jos jedan update, jos jedan tjedan blize berbi… Lisce opada dosta brzo, skidam ga dosta, to dosta pomaze regulaciji vlage koja je sad skroz u normali. Doduse kad sam imao manje biljke i manje zelenila u tentu lakse je padala na 40-45%, sad ne ide ispod 50. Jako tesko. Ali u redu je jer ventilacija siba pa mislim da nema straha jos ova zadnja amo rec dva tjedna. Gledajuci ovako slike rekao bih komodno tamo negdje krajem 10og tjedna da bi mogle ici. Iako, tad cemo vidit di smo pa cu znat dali sjecem ili cekam jos. U svakom slucaju sad sam skroz i na skroz miran jer daleko bilo ikakvog sranja, one su vec sad prilicno zrele za pusenje. Nalazim sigurnih 10ak% amber trihoma u dubini hedova. Samim growon sam odusevljen, definitivno najbolji do sad od kad uzgajam. Masu cola je duzine moje podlaktice bez sake i to me odusevljava. To jos nisam imao. Sto sam radio drukcije u odnosu na grow prije ovog koji je takodjer bio jako dobar? Davao sam nesto vise prihrane iako mislim da to nije utjecalo nesto, cak mislim iduci puta smanjit za 50ak grama doze. Osim u strechu. Vidit cemo.. Mislim da je defolijacija dosta napravila. Nekoliko puta tokom vege sam poskidao po 30-40% lisne mase a i grancica od ispod. Tad su uglavnom dobijale i hranu i bile bi pustene na miru da se komplet oporave pa lagano trening dalje. Dok sam grow prije ovog osim lolija, tesko koji list i skinuo. I loli sam puno bolje odradio a vidim da je moglo jos. Al dobro. Svaka druga grana je vezana, svako dan dva kad otvorim tent moram nesto privezat. Znaci deblja se i dalje. NL je tvrda ko kamen. Hedovi nemozes ih stisnut. Malawi takodjer tvrda jako, ni blizu kao Nl, ali jako tvrda. Sve komplet sto se desilo ovaj grow mi se svidja i mislim da sam sve pogodio uradit kad i kako treba. Od prihrane do treninga. :) Ovo ce biti top, po svemu sto za sad vidim. Malawi je napokon stala rasti nema tjedan dana.. nevjerovatno.. da mi je netko pricao nebi vjerovao.. rasla je kroz malo manje od 9 tjedana cvata..plus strech ako cu racunat onda jace od 10 tjedana :zvezda:: zato su te sativcuge valjda zloglasne. Valja to izdurat i izvuc. Nema grane da joj nije vezana. Ova ce cvast brat bratu 15 tjedana. Mozda se varam al vidit cemo. Eh sad, vrijeme je za plazu :) update odradjen, miran do iduceg vikenda :) Puno vas pozdravljam :wave::sun2::sun2::wave:
23.06. - 48. dan cvata. Kraj 7. tjedna. Pozdrav ekipa, evo pomalo al sigurno, ciljna ravnina za Nl je na vidiku. Jos neka dva tjedna mislim maks. Amberi su krenuli, sad ih cekam dublje u budovima da dodju to tog nekog omjera 20-30% naspram mlijecnih. Nesto prozirnih je takodjer tu, ali jako malo naspram mlijecnih. Cole se fino debljaju, vidim da sam mogao jos malo ocistit popcorne od dole na nekim mjestima ali sve je to zen. Jos jedan znak da je Nl u samom finishu je taj sto su sve tri sinkronizirano usporile. I dalje piju skupa, ali sada vec drugi put, svako cetvrti dan. Malawi ide istim tempom. Svaki treci. Ona ima nekih 5-6 tjedana jahanja jos. Pred par dana sam joj dao jos jedan top feed. To je peti. Doduse mogao sam kada sam davao cetvrti put odmah dati odjednom sve skupa ali eto nisam nego s tjednom dana razlike. Dobila je drito 100 grama guana i 80grama pepela plus 50grama diatoma. Mislio sam se sibnut opet cal mag al realno ne treba pa nisam eto. Do sad sam dao mislim 3 puta preventivno. Kako je NL na vodi vec tjedan dana i jace, mrzilo me kuhat caj i za Malawi pa sam joj onako samo dodavao nekih 130 grama caja u zemlju, pograbljao i zalivao vodom. Moze i tako bome pa teko sto da ne par puta. Nema smisla ista previse pricat i duljit, idemo odradit ovih zadnjih 15ak dana pa da ljeto pocne :) Vezao sam ove visece hedove nakon slikanja na ljevoj i zaboravio opalit nove slike al nvm. Uglavnom ne vise više :p I eto to je to, idu polako u fade, jedu lisce jacim tempom od kad su na vodi, mislim da sam ovaj grow do sad najvise pogodio u “brokvu” sta kad dati i da je ispalo super. Terpenski profili su nevjerovatni, od NL Malawi ne osjetim jer kad otvorim tent osamari me jedan tako dobar slatkasto kiseli vonj, jedino ona bez pistila vise baca na slatko nego na sour. Ma milina. Malawi jos definira miris, ne osjetim ga previse ali kad stisnem bud i pomirisem dodje nesto do izrazaja, neznam sta. al svidja mi se. ::volimj:: Mislim da je ovaj top feed i za nju zadnji, jos ide na caj nekoliko tjedana pa zadnja tri do mijesec dana cu gadjat da je na vodi. Eto to je to sta mi je na umu, sad je zapisano i tu. Pozdravljam vas puno do iduceg vikenda kolege i kolegice vrtlari :)
:wave:Pozdrav ekipa, ako se ne varam u racunici danas bi morao bit 47 dan na 11/13. Danas 16.06, 41. dan cvata. 6.ti tjedan, pred sam kraj. Valjda kako su u vegi bile duze i fino se razvile, brzo su procvale. 6 dana strecha. Jel to moguce oli sam sta zeznio va racunici? Ne racunam Malawi, ona i dalje raste… :( Mislim da nisam, sve je zapisano na dva mjesta.. kako citam razvijene starije biljke brze procvatu nego kad su kratko u vegi. Evo nadam se jos neka tri tjedna i da ce to bit to. Nadam se. Ostao sam bez vutre, svoje :) nema veze mjesec dana ce brzo. Pa da se malo posjetim sta puse obicni smrtnici.. bljak :p Vlaga je skroz ok sad. Nocu pada negdje do 50% a danju dodje do 60%. Sve stima. Sta se NL tice, malo je pocela gubit nijansu one mat zelene koju je imala do sad. Pocela je polako uzimat zadnje iz zemlje, i lagano ide u jesen. Kako sam neka tri tjedna do berbe nemam namjere vise hranit. Mislim NL polako od iduceg zaljevanja tj od sutra pocet zaljevat obicnom vodom. Ucini li mi se da sam sve to skupa malo uranio uvjek moze dobit dozu Floresa i adio mare. Ali mislim da je to to sta se prihrane tice. Sad samo voda. Sta se Malawi tice ona siba svojim tempom, pomalo deblja i dobija fini miris koji jos nemogu definirat, neki kao citrus iako baca nekako vise na mandarinu nego limun al to tek treba doci do izrazaja po meni. Citam zadnjih dana o malawi nesto vise i jedva cekam da to zavrsi. Ona bi mogla bit prava stvar sta je je. Otkinuo sam nekoliko grancica koje spadaju pod popkorne jer su se nakrivile i nema vajde puno od njih pa sam to naravno popusio i mogu samo rec wow, jedva cekam da to zavrsi i da napokon vidim kakva je kad je dozrela fino. Pise 13 tjedana. Vidit cemo. Njoj ce prihrana ici iduci tjedan, negdje pred kraj. Opet negdje nekih 80grama guana i 50ak pepela. Ona je skoro na pola puta u cvatu. Osim toga nemam sta puno pricat, cekam taj kraj kao ozeblo sunce :) I eto to ce bit to.. nemogu docekat.. ovo mi je izgleda najnestrpljiviji period a i grow takodjer. Sto zbog mirisa sto zbog toga sto sam suh ko barut, al u svakom slucaju ta neka tri tjedna do kraja ce dobit :) a onda malawi ostaje sama i uziva sve je njeno :) Eto, puno pozdrava do iduceg vikenda. :) :wave:
Znas da nisu opce slabi ovi mali id 18cm. 20w. Cak mi rade na prvoj brzini i mislim da bi bilo mozda i previse na dva. Sad kako sam stavio dva stupna nista vise nema da je bez vjetra. Cjeli prostor je pokriven. Imam jos jedan u rezervi pa mozda ubacim i njega negdje. Ali stvarno sam pokriven s vjetrom tu vise nebi smjelo bit problema. Nema lista da se ne mrda :) ovi stupni mi bas valjaju gdje jesu jer ispod krosnje je bilo stagnacije. Sad vjetar pirka i ispod krosnje i mislim da ce to bit to. Ne ureako se ;) Znam za mould resistant strajnove ali iskreno jos se vodim sjecanjem od davno prije sta mi se svidjalo i opce ne gledam sta je, samo padne na pamet NL i uu to je bilo dobro, narucim. Ovaj tjedan sam gledao koliko dugo Malawi cvate :p Struja nam je prilicno stabilna, mislim da nisam ostajao bez zadnja dva growa opce. Ovaj sad jednom jeste na sat vremena, bager roknuo kabel. Al sat je kratko, nisam se cimao puno oko tog nego prestimao tajmer i idemo dalje.
Moj odvlazivac je nastiman na odredjeni postotak vlage pa vadi dok ne spusti do tu di hocu. Ima i CO opciju, a to je da vadi dok ne pogasim bez obzira na razinu vlage u prostoriji. I dalje sam negdje oko 55-65% evo. Al vlaga je vani brutalna. Bas vrime ajme. Kisa pada. Al i pase mi cak i za indoor jer temp drzim di hocu. Strah me bilo da ce przit vec sad previse. A zimi je sve unutar regule, vlagu podizem samo u prvih mjesec dana vege po potrebi, kasnije one same to odrade dok ja spustam pomalo. Sto velis, i radiator strasno isusuje, fenomenalno za zimski cvat. Spustim vlagu izmedju 35-45 ovisi o zaljevanju. Ispod 30 ne valja jer isusuje i lisce vec. Sta se diatomske tice, da, radi. Ja sam vjerovatno kriv za svoje gnatove jer je bila jos jedna biljka u tentu i iz nje su krenuli. Ili su u nju dosli od vani jer nisam diatome stavljao u njen pot. Ona je samo pogurana za out. Ali u svakom slucaju nemam ih niti 20% za razliku od prijasnjih uzgoja. Nek vas ove prepune zute trake ne bune jer to su prve koje sam stavio a vjerovatno ce ostat i do kraja cvata NL. Inace bi na tjednoj bazi vadio trake s ovoliko gnatova. Ove stoje vise od mjesec dana, valjalo bi vidit tocno po unosu. Sta se ostalog tice, pa gle, da je zahtjevno je, nemogu rec da nije. Lakse je “one plant one tent” pa da je i 80litara pot. Jer je sama pa je okreces kako hoces i sve ti je na ruku. Jos ako izbrijes nesto kao Bestija ili Marac da se sve to okrece na kotacima ili kuglicnim lezajevima, amen. Nema lakse po meni. A vidjeli smo svi sta se s jedne biljke moze skinut kada znas sta radis i koji ti je krajnji cilj. Ja osobno ostajem na bas ovakvom setupu. Pase mi skroz. Imas tih par “radnih akcija” tokom uzgoja i to je to. Taj lolipop, opcenito defolijacija u vegi i top feed uzmu nesto vremena. Ali ja ovo gledam kao hobi koji sam zavolio iz svog srca i uzivam u svemu. Tako mi nista ne pada tesko. Problem je sad doci do sredine tenta. Moze se ali bome valja se istegnuti. Ovako sad kad gledam koliko vremena utrosim na sta.. znaci zaljevanje je do maks sat vremena s grabljanjem zemlje ispod svake. Hranjenje i zaljevanje je nekih lezernih dva sata ili sat i pol ako zurim. Lolipo ajde neka 4 sata za dvije biljke. Radni dan za sve 4. Al to je jednom. Dvaput ih odvezem i zavezem nazad i to mi za svaku treba nekih sat vremena. I trim jail al to je isto svakome tko vadi vutre po turi.. 50l potovi su mi super. Znam da u samom startu mogu zaljevat po deci dva oko biljke i da bi isla cak i brze s ukorjenjivanjem i startom ali ja namjerno presadim i zalijem komplet pot i miran sam iducih 7-10 dana. Znaci pet dana opce ne otvaram tent. Pase mi ta lezernost. Ne trkam se s nikim da imam brzu vegu nit ista drugo, trazim svoj djir i uzivam u tome. Samo nek je njima dobro i nek peglaju svoj tempo. Ja ih samo vodim :) Dobro smo se raspisali ovaj dnevnik, vise nego updejtova :) i to je u redu. Nek sve ostane upisano za ljude koji ce doci iza nas. Ako bi, tj jednom kada budem mjenjao nacin uzgoja jedino na sta bi isao je jedna biljka jedan tent pod 300w. Jer to se pokazuje kao najbolje bar kako ja vidim. Tent 100ja i to je to. Tj takva tri tenta mislim da bi bila dovoljna. Pa startas jedan pa za mjesec dana drugi pa opet tako treci :) mozda i cetvrti pa samo beres svako mjesec dva :) po 300-400grama sa svake i amen :) tako nekako to vidim u nekoj buducnosti. Ali da mi je gust ovo sto sad radim je, bas je. Kad otvorim tent a ono jebena suma ispred mene :D rastopim se a mirisi me samo plesnu po nosu i nepce zaslini istant :D jako mi se svidja velik setup. Trenutno od ventilacije imam taj T8 sto vuce, imam 9 malih oscilirajucih ventova. Jedan od njih puse u driver a ostalih osam po biljkama. A namjesteni su tako da npr donji vent puse ljevu biljku i do samog kuta boksa. Znaci ljevo i do pola boksa, tolika mu je oscilacija. Jedna nemoze puhat skroz od ljevog kuta do desnog. Znaci jedan puse od kuta do pola, a npr gornji puse od sredine pa do desnog kuta. Tako dva venta pokriju ljevo i desno. I tako na svakom stupu po dva dodje na kraju da dva venta konstantno pusu po jednoj biljci. Malo sam zabrusio u objasnjavanju a i naduvan sam fino al nadam se da kuzis sta hocu rec. I sad sam jos dodao dva stupna venta odmah povise pasivnih usisa, ja imam dva, i sad se osjeti jako fino strujanje zraka ispod krosnje tocno fino nastimano da struji po onom lolipop djelu, gdje su gole grane. I osjetim strujanje kroz suprotnu biljku. To sad spusta sansu za budj poprilicno. E sad, na ovaj nacin cu sigurno uzgajati dok ne potrosim ovaj panel. Poslije toga cu vidjet kako ce me furat, moguce uzmem panel od kilowata i pokrijem komplet boks i tako buducih nekoliko godina, a mozda me okrene i upalim tri mala boksa 100x100 i krenem tako. To jos ni sam ja neznam :) Trening mi nije problem jer dok su u vegi nisu ovolike, pa mogu jos okretat potove kako vezujem i odmicat/primicat, jednom kad odradim loli, nema vise mrdanja. Tako da sve sto do sad vidim i radim mi pase i nemam jos u blizoj buducnosti namjere mjenjat :) Doduse mislim na jesen upalit jedan takav 100x100 tent al o tom po tom. To ce bit za isprobavanje ostalih linija nutrijenata :) pa moram odradit nekoliko biljci s razlicitim setovim gnjojiva, kakav bi to grower bio, kad bi se fiksirao samo na jedno. :) ja sam gladan isprobavanja :) a ne zelim u velikom tentu da ne zajebem sta :D ;) Eto ti/vam hrpa mojih misli, kome se cita nek cita, kome ne, nek ne cita :joint: Ola Bizohinjo :wave: Edit; da vi’š kad turbina stane na 10ak sati po mraku...daleko bilo ne desilo se vise nikad nikome puj puj puj…::poguzi:: Vani trenutno.
Vidit cemo Gorane, sad me plasis s tom budji iz zida :D salim se. Ma isto mislim da je ok to sta se zidova tice. Svaki grow mi je u ovakvim sobama a samo sam jednom imao budj, a to sam si tad potvrdio jer u jednom djelu boksa gdje je bila NYCD nije opce bilo mjesanja zraka. A ni lolipopa kako treba. Tako da vjerujem da je to bio razlog. Ovdje sam zivio godinama dok smo dokje iznajmljivali i nisam s tim nikad imao problema. Alu kuca je u stiropor fasadi, pa valjda zato. Ali mislim da sam ok. Do sad je odvlazivac stajao ispod ispuha, ispod turbine i filtera, mislio sam da je tu neko najefikasnije mjesto. Danas sam ga prebacio u drugi dio sobe i zalio sam i evo gledam pred gasenje lampe vlaga u krosnji je 55% a na samom podu 50. Na odvlazivacu pise 47%. To su vec vrijednosti na koje sam navikao. Znat cu do iduceg updatea di sam s tim. Moj Meaco vadi 30litara svaki treci dan. Mozds i brze ne pratim bas al mozda i brze. To iz njega idu samo kap kap kap konstantno. Danas sam ga ocistio, hepa filter i filtere od klime pa je mozda i sve to uz pomicanje stroja na drugo mjesto uradilo svoje. Valjat ce mi narucit nove filtere. Marac imao sam sistem koji opisujes u prvom ovdje dokumentiranom growu, samo meni je sluzio da unese svjez zrak od vani u boks. 4-5 metara cijevi i u sred nje jedan onaj mali za wc. Vidjet cu al nebi manji odvlazivac uzimao da radi u boksu. Volim sto manje sprava u boksu. Lampa, ventovi i bilje samo unutra :) sad cu vidjet sta ce bit iducih dana pa cu bit pametniji. Na prvi pogled, rijesilo se s ovim, al vidit cemo kroz par dana sigurno. Edit: Izgleda da sam uspio rijesit. Pozicioniranje odvlazivaca i moguce ciscenje, (al cist je usao u grow) su spustili vlagu na normalnu razinu. Do sad, zadnjih tjedana, prva vecer nakon zaljevanja vlaga mi je isla i do 70%. Sad nakon ovoga, evo je na 50%. Znaci do iduceg zaljevanja ce vec bit na nekih 45% mozda i manje. Puno mirnije cu spavat nocas. Hvala Saturash, uvjek nekako tezim da mi u cvatu vlaga bude blize 40% bas zato jer je guzva u boksu i sve se nesto dira jedno s drugim. Ali da, vjetar je stvarno jak, a AC mi radi na 8/10, nisam ga pojacavao vise od 8 jer nema smisla, oce zemlju da posrce iz potova. Podtlak je brutalan. Cijeli tent se uvije unutra AC T8 sam narucio s Amazona. To je bilo prije dvije godine i jace i prosli grow me poceo zezat. Odjednom bi se sam od sebe izgasio. Bez nekog “patterna” ili nakon par sati ili nakon par dana, nekoliko puta sam usao ujutro u tent i srcani me skoro strefio. Vlaga 90+ i curi niz “zidove” boksa.. Tad sam im pisao mail i doslovno uz nekoliko mailova i podataka, nakon dvije godine, jamstvo ni neznam gdje je, poslali su mi novu turbinu. Tako da svaka im cast, spas. Uglavnom, prvi AC je poslan is US pa me kontaktirala carina, ja sam rekao da imam bolesnu baku koja ne podnosi klimu i da sam to uzeo da joj omogucin dotok svjezeg zraka u prostoriju. Nisu me carinili. Takodjer su me kontaktirali za ovu drugu turbinu, sto su mi poslali i tu sam samo rekao da je u pitanju zamjena ventilatora u jamstvenom roku. Opet proslo. Ako se ne varam, AC otvara ili je otvorio trgovinu ili web shop u EU u Njemackoj negdje. @satarush tagiram te jer editam, pa eto da procitas post. Kontroler koristim, onaj “bluetooth”, sondu naravno. Prva turbina mi je dosla s Americkim stekerom pa sam samo uzeo onaj konverter na nasu uticnicu u chipoteke, a ova druga mi je dosla s EU utikacem.
09.06. 34. dan cvata Pozdrav Vutro, pozdrav dnevniče!” Kad god ovako otvorim unos ovim rijecima, sjetim se naseg dragog kolege Urbana, pa nek bude ovdje spomenut i nek ovaj unos bude u sjecanje na njega.. ❤️ sta ti je zivot.. danas jesi sutra nisi.. A nas evo di ste nas i ostavili prosli put :) tjedan dana stariji, mozda mrvu pametniji :p 34ti dan, sve stima, osim malo vlage. Oko 58-60-65% na dane. Ventilacija siba po vrhovima zestoko, njima ne smeta. One ventove za ispod krosnje nisam jos stavio.. morat ce izdrzat jos dva tri dana i stizu dva komada za to. Onda mislim da ce to bit to. Odvlazivac vadi toliko vode da svako malo zaljevam s njom komplet, a svaki caj radim s RO vodom iz odvlazivaca. Nekako sam razmisljao i dat cu na iduce zaljevanje, a to je za dva dana, neku light dozu prihrane za NL. Nekih tipa 80gr guana i 50gr pepela. I poslije toga jos nekoliko puta caj, i ide sama voda. Malawi je pak dobila 100grama guana i 80grama pepela pred par dana. Njoj ide caj i dalje. Ove 4 biljke se nisu napile obicne vode niti jednom u zivotu. Samo caj. Osim prskalicon u samom startu kad su nicale. Temperature i dalje odrzavam na nekih 28 maks dan, 23-24-25 noc kako kad. Jedino ta vlaga je vislja nego bi zelio, jos me kolega Bestija prepao malo svojom objavom, ali kod njih je bilo ekstremnije. Polako gube lisce iz donjeg djela krosnje i to mi pase, skida i vlagu, ja ga usisavam i micem sve van grow rooma. Tu i tamo neki ostane u krosnji da ga ne vidim al eto. Prvi put sam danas i zavukao glavu ispod krosnje i interesantno je od ispod gledat pud svjetla gore xD Nisam ocekivao prve grane koje cu morat vezat da ce bit bas Malawi jer ima najtanje cvjetove ali jedan dan otvaram boks i nesto mi cudno..kao da fali hedova..kad malawi povila dvije grane komplet do poda :p Dakle to je to, debljaju se polako, pistile se pocinju susit i mjenjat boju, druga polovina cvata je u punom zamahu. ✊ Dva NL su isti fenotip, jedan je drugo nesto povukao, ona skoro pa opce ni nema pistila. Evo slike, ova bez pistila I sad ispod ove druge dvije NL, sto su isti fenotip…iako ni njih dvije nisu skroz iste. Tu sam slikao s wide modom na mobu da bolje stanu pa se slika cini malo izduzena. Lijeva i desna, bar dio lijeve i desne NL Ova Malawi sativa diva hah, ona kao da ne prestaje rast, gledam je na slikama pred unos dva i cini mi se da se i dalje izduzuje, lagano se i puni i radi trihome i mirise vec nekako lagano ali i dalje kao da pomalo raste. Nevjerovatno. Jednom kad ove tri indike zavrse, stavit cu ju na sred boksa i privezat fino i spustit cu panelu snagu na 300W, na 50% i nastimat ga na nekih 30ak cm od vrhova i imat ce sve samo za sebe. Jedva ceka siguran sam. Znaci dobila je 100g GK powdera 80g GK Palm Tree Ash I par zlica ditomske. Cca 50g Ovu slomljenu granu sam odvezao i podigla se sama s udlage na kojoj je lezala. Sama se namjestila. Tek sad po slikama vidim da definitivno zeli hrane tako da cu vec iduci vikend moguce dat jos jednu hrpicu kao i pred nekoliko dana. NL ce takodjer dobit tih nekih a mozda i 100g guana i nekih 50-80g mozda pepela. I to ce im bit to uz nekoliko cajeva iza tog i idu na vodu do kraja. Trenutno a i do kraja growa skupljam run off zbog vlage u satoru. Evo nesto slika i to ce bit to. :) Mislim da je ovo najduzi update koji sam ispisao, tj poslikao. Nekako da se jednom vidi iz svih kuteva :) Sta da kazem, ide sve za sad odlicno, idemo polako prema ciljnoj ravnini i finisu. Nadam se bez budji, malo se i cimam na to sad ovih zadnjih nekoliko tjedana sto slijede. Ja cu dat sve sta mogu a ostalo je na njima. Pa cemo vidit. Puno pozdrava do iduce nedjelje! :wave::vutra::rasta:
Hvala vam svima kolege drage. A idemo polako dalje.. 02.06. - 27. dan cvata. :sun2: Sutra zavrsava cetvrta nedjelja cvata, pocinje peta. Racunam sve da cu brat negdje za mjesec dana malo jace. Znaci za 4 ili 5 tjedana od sad. Malo sam u dilemi oko prihrane. Neznam dal da im opce jos dajem ista ili ne. Ne pokazuju ni da gube boju ni da im ista fali. Pa se sve mislim izgurat ovaj tjedan jos pa vidjet oce do iduceg vikenda bit kakve promjene u nijansama zelene. Sve se nekako mislim da ce jos nekih 2-3-4 zaljevanja dobijat caj i da polako idu na golu vodu do kraja. A znam da bi bilo mjesanje i ne full organik, ali ako krene prerano da pokazuju glad, mogu uvjek jednom zalit s flores od biocanne i s tim (valjda) rijesit problem ako ga bude. Sta se djevojaka tice nema problema nikakvih, pune sve 4 na oko svaki dan vidim da se debljaju. Sretne one sretan ja. Malawi radi trihome i dobija miris, Nl mirise kao da nema sutra. Neki opori kiselkasti prodorni miris. Jako sam zadovoljan Jedino sto nisam zadovoljan su ti gnatovi koji su tu i dalje. Ni blizu u brojevima koje sam imao prije u uzgojima ali svakako su tu. Uglavnom to je to. Evo slike i polako guramo do iduceg vikenda pa cemo vidit sta ce bit. Malawi cu nahranit vjetovatno negdje tokom ove sedmice. I eto, mislim da ce to bit manje vise to sta se ovog unosa tice. Sad dolazim polako u onu nestrpljivu fazu, kad vidim sta imam i sta se dogadja u boksu, vidim da ce bit prva liga vutra i postajem jako jako nestrpljiv da dodje sve do kraja. Nema bome straha da cu ubrat ista ranije nego sto bude spremno, ali me drma prilicno kad ce kad ce. A jos ni izvidnice s mikroskopom nisu pocele :) Sone je pricao da uberem jednu od NL malo ranije da vidim razlike u radu i to, al mislim da necu. Brat cu po ps-u kad vidim da su zavrsile. Nisam ja jos na tom nekom levelu da gledam razlike medju njima u tom smislu, ja sam jos uvjek u djiru da napunim tegle do vrha i preko i da duvam kad i koliko god me volja i naravno da uradim nesto ulja i maslaca i radim si praline :) Eto deckici i curke, to je to, pozdravljam vas puno iz tmurne i kisne Dalmacije! :wave::joint::love2:
26.05. - 20. dan cvata Pozdrav ljudi, evo polako zavrsava treci tjedan da su u cvatu. Ide sve polako naprijed, nista posebno se nije dogodilo. Malo vodim borbu s vlagom ali uz paljenje klime i to polako ide nize. Sad smo negdje oko 55-60 kad zalijem, u narednim danima opada do 48-50% Narucio sam jos nekoliko oscilirajucih ventilatora. Sutra cu postavit dva ona lezeca duguljasta venta da pusu ispod krosnji. Meaco radi na full odvlazivanje i vadi 30litara svaki treci dan. Strasan stroj. Sta se cura tice misoim da sam mogao jos nesto lisca skinut gore iz krosnje, bolje bi bilo. Al dobro je. Iduci put znam. Malawi sam spustio na drugi “podest”, maknuo sam stolice ispod nje jer se opasno priblizila svjetlu. Odvezao sam joj sad par grana pa nek se poslozi sama pa cu ja vidjet jel mi se svidja il cu je malo dotegnut. Dva NL pune cini mi se jednako dok treca ima nesto manje cvjetove, puni i ona, ali nije ista kao ove dvije. Filter jos nisam promjenio, jos se vani ne cuje nista ali kad pipkam cvjetove nl mi mirise na neki sour kiselkasti miris. Vec su jako ljepljive. Malawi jos ne osjetim neki miris, ni ne vidim da radi trihome. Neznam jel to ok ili nije, nisam nikad imao 100%tnu sativu. Ona je najtanja i skroz je drukcija ali to je i za ocekivati. Top feed mislim da ide krajem cetvrtog tjedna ili pocetkom petog. I to manje nego sam mislio. Malo pepela i malo guana i amen. Dva NL su mi pokazala malo da im je viska hrane, nista strasno, na nekoliko listova samo, ali znak da usporim s hranom svakako. Tako da cu im dat tek malo kasnije pa par puta caj pa voda do kraja. Malawi bi mogla dobit hrane iduce zaljevanje ili ono iza. Ona se u ovom momentu odvaja od drugih sta se toga tice. Ona je ionako u samom pocetku cvata dok su ostale skoro vec na pola puta. U svakom slucaju bit ce mi jako interesantno ispratit ju :) Evo nesto slika i to ce biti to za ovaj tjedan. Prve tri NL pa zadnja Malawi Evo par slika iz par uglova Evo mogu polako i bud shoot slike stavljat :) iako je ovo nabrzaka bilo jer malo zurim :) Evo sve ide nekako ok rekao bi, idemo polako u polovinu cvata za NL. Nju se iskreno i ceka :) jedva cekam zapalit ovo cudo :) iduci update iduci vikend. Pozdrav! :wave:
Ja sam svoj Hesi set poklonio :) slazem se s vama obojicom, za te novce dodjem do prepunih tegli, a mislim da ce sad bit i vise nego prosli put. A nemogu vam opisat osjecaj kad otvorim teglu.. mirisi se razliju na sve strane, tko namirise samo glavu okrene.. Prije dvije godine da mi je netko rekao da cu moci sam sebi uzgojit takvu vutru, bio bi jako skeptican. Znajuci koliko pusim. Tako da meni je sve ovo vec san snova, a tek sam poceo :) Wendigo:wave: jako fino si rekao, pogotovo ovo na kraju mi se svidja. Svak nadje neki svoj djir i nacin i usavrsava ga iz uzgoja u uzgoj. Mene jos odusevi kako svaki grow sve postaje sve jasnije kako kad zasto koliko..ma nevjerovatan hobi, nevjerovatan. Idem napravit malo pralina za veceras ☺️
19.05 - 13. dan cvata Pozdrav ekipa :wave: evo 13 dana da su u cvatu i mislim da sve ide vise manje ok. Ovaj update nemam nesto puno pricat, vise slike pa idemo dalje. Sutra zavrsava drugi tjedan cvata i mislim da ce top feed dobit ili u cetvrtom ili u petom tjednu. Malawi jos pomalo raste, danas sam nakrivio nekoliko grana sto se bas pruzaju u vis. Iako ne primjecujem da joj je svjetlo smetalo al svejedno. Zaljevanje i dalje svaki treci dan, i dalje piju samo caj, temp je 28 po danu bez klime, nocu klima spusti temp na 23-24. Vlaga me malko zeza al doskocim joj cim klima pocne radit i dnevnu smjenu, trenutno je na nekih 60% po zaljevanju, padne do jedva 50 pred zaljevanje. Al vrijeme vani je malo kilavo i vlazno pa me ne cudi. Osim toga neznam sta vise da kazem a da je relevantno.. okacim nekoliko slika i idemo dalje :) I eto..secerenje polako krece i sve u svemu ja sam za sad jako zadovoljan. Jel me korona sredila opet il sta, uglavnom dosadna neka prehlada, ne osjetim mirise opce. Eto to je to za danas, do iduceg vikenda puno pozdrava! :wave::)
:wave:Pozdrav ljudi, evo da upisemo iduci update. Nakon nepuna dva tjedna na rezimu 13/11, sve cetiri procvale. Tako da sad racunam taj cvat kao sto rekoh, nekako ce mi najvise pasat tako. Znaci po tome, procvale su 06.05. Danas 13.05 ce biti 7. dan da su u cvatu. E tako :) Stretch, meni iskreno jako drag period u zivotu biljke, iza toga odma lolipop, takodjer milina, gustam ga odradit iako bude naporno dosta. Jucer i danas, svaku biljku sam odvezao i ocistio donje grane od lisca i grancica od kojih nebi bilo nista. Do sad, najzesci loli. Sad cemo vidit jesam uprskao ili ce ici kako sam zamislio. Do sad najvece biljke i nasire krosnje. Danas sa zavrsenim lolijem sam svakoj redom dao: -200grama Guanokalong Powder -100grama kompost caja -100grama Guanokalong Palm Tree Ash -50grama diatomske -1ml/L Bio Bizz CalMag - 60ml ukupno -60grama Guanokalong Powder u kompost caju dok se grgljao. Znaci, natrpane zesce. Rekao bi nas drug bizo, sad nek drze gace :) Pa evo da okacim nekoliko slika prije i poslije lolija. Ja bas volim da ih pustim da se popune ko zbun neki, pa da ih ogulim kao banane :) Nisam poslikao sve 4 ali princip je isti bio za svaku. Malawi komplet odvezana, loli, pa vezana nazad. Jos ce tu trebat fine tunat grane kad se pocnu punit, ali generalno to je to. Za koga je, dobro je ;) Malawi privezana nakon lolija :cool23: Jedna strana Malawi je dominantnija od druge i ta strana je pustila deblju granu od glavnog stema i to jos nisam vidio, ali sam se prilagodio i ukrotio ju. Nije bilo lako. Zato mi je jedan dio nje malo kao prazan ostao, ali to su sad vec finese kojima se ne zamaram, niti ne cekam da dodju, a znam da ce doci :) Evo slika stema i te dominantne grane. Bas je divljakusa. Jedva je cekam strpat u rolu i probat. Moja prva landrace sativa ❤️ Ispod ide jedna Northern Lights, ostale su na istu sablonu odradjene. Northern Lights prije lolija …jos uvjek odvezana.. I zavezana i slozena nazad I jos jedna :p Sa svake sam skinuo doslovno kantu lisca, a i kantu zice. Nevjerovatno je koliko zice skinem i vise ne vratim nazad nakon lolija. Bas ovo odvezivanje i zavezivanje ce mi postat standard u growu. Bar dva puta. Jednom tokom vege i jednom u loliju. Kontrola je puno bolja. Ne cackajte ljudi moji bilje svaki dan, sto vise mira imaju, to ludje rastu. Onda dodjem ja i opalim harikiri hah. Za iduci uzgoj nabavljam wakizashi ili tanto, makaze su proslost :p top feed, sad napokon mogu lako doci do zemlje da je pograbljam. Od sve ove prihrane gornji sloj zemlje se stvrdne kao kamen, prstima pregrabljam svaki pot poslije svakog zaljevanja. Ne sutradan jer je jos vlazno al preksutra ili pred zaljevanje obavezno. To radi razliku dali cu zaljevati 45 minuta ili sat i 45 minuta. Vermikulit..nemam nista protiv perlita, ali vermikulit je apsolutno superioran nad perlitom. U buduce zemlja bez perlita i tona vermikulita. Jep. I kokosa :D drenaza mi je savrsena. Zaljavanje sam ukapirao totalno, sibam naprijed nema nazad :) Iako mi nije bio plan punit cjeli boks..popunio se skoro do “cepa”. Zaljevanje mi je uzivancija i odmor za mozak. Veliki potovi i fino rasporedjena zemlja na “ljevak” mi dopustaju da odjednom ulijem 1.2l kanticu caja iz cuga pod biljku a da nista pritom ne istece vani. Desi se sa strana kroz rupice da koja kap izidje ali generalno to je nista. Evo iznad, litra i dva deci vode ulivena iz cuga, ovako to izgleda. Veliki potovi su zakon. A i airpot mi je sve drazi i drazi zadnja dva uzgoja. Generalno mi se najvise dopada sto piju run off same, i to sto je zrak dostupan konstantno u sistem korijena. Pogodniji su za razvoj gnatova zbog silnih rupica, i dalje ih imam, ne puno al su tu, diatomska ih dere ali ne 100% u mom slucaju. Dajem i Culinex tablete i to dvije po zaljevanju (jedna je dovoljna za 50l vode, ja volim pretjerat). Dali cu nekad odlucit da idem na obicne potove neznam, vidit cu, ali za sad definitivno airpot. I evo par slika taman dok sam uljevao zadnju kanticu vode, pala im je noc pa reko da iskoristim priliku za sliku jerbo nema sanse da bi to radio onako na random :) Eto drage moje kolege i kolegice groweri, to ce biti to za ovaj “vikend”. U biti ne kasnim nego sam cekao da zavrsim ovaj najveci posao u uzgoju, sad sam miran, toplo se nadam da ce do kraja sve ici u modu “cruise control”. Tamo negdje u 4tom tjednu cvata..mozda i prije ovisi kako ocjenim, ide jos jedan top feed i to ce po mojoj procjeni za NL mozda bit i zadnji. Malawi jedva ceka da ove odu i da ostane sama kao Lavender prosli put. Ali ovaj put necu ponovit istu gresku i ostavit ju gladnu kao Lavendera, natrpat cu je da ili izgori ili poludi, nema trece opcije. ✊Lipo vas pozdravljam iz Republike s tri lava, Dalmacije! ✊ :let::sun2::cool23::vutra::wave:
Eto i tu smo pametniji sad.. mene je osobno bunilo to sto znam da u mineralnim uzgojima valja vadit run off. Jedna briga manje. Vidio sam da drzis nesto ispod potova bestija i dobra idea svakako. A nista idemo dalje pomalo al sigurno. Danas bi morao bit 6. dan na 13/11, vege vise ne brojim, tj ukupne dane zivota ne brojim. Mislio sam ih saltat u proslu subotu medjutim polomio sam Malawi po glavnom stemu, po duzini nekoliko centi. Zamotao sam ga dobro izolirkom i nasuo voskom. Par dana iza toga vidim da su zice popustile na toj grani, tj da pod tezinom izrasta se lomi sve vise i vise. To sam zaustavio tako sto sam napravio metalnu udlagu da joj sluzi kao potpor. Sad grana stoji na tome i nema zime. Evo slike kako sam ljepio i ta udlaga sto je drzi. Dobile su i drugi top feed. Islo je redom pod svaku; 300-350grama SomaSuperSoil seta(ovisno o nekoj mojoj procjeni, ali svaki od ovih zadnjih setova je tezio izmedju 640-680 grama. Umjesto 700.. Kako koji..ne kontam..) pa sam npr malawi i najvecoj nl dao vise, ovima dvjema malo manje. 70grama Palm Tree Ash od GK 50ak grama diatomske 100tinjak grama caja - u svaki caj koji grgljam dodajem po 60gr bat guana tj Guanokalong Powder. Iduce zaljevanje cu dati preventivnu dozu bio bizz cal maga. Dao sam do sad vec tri tokom growa. Ja malo ljen jos palit klimu tako da zadnjih tjedana temperature u boksu su; Dan - noc - 27-25 vlaga kad zalijem ide do 60, pa pada do 50% Ac radi na 6/10. Zavrsit ce grow na 7 ili maks 8/10 brzini. Zeus na 50cm na 100% od saltanja Iduci top feed ide cim procvatu i tad idemo s Guanokalong Powderom, Cajem i Pepelom. Sjecam se da sam guana davao manje, nekih 150grama po biljci, za razliku od soila. Bas cu vidit sta veli ofišl GK i dali pise vise ili manje. Kad smo kod tog, mozda da narucim jos stogod od njih za cvat..Hemps Garden to salje doslovno do iduceg zaljevanja. Evo sad me sramota sta radim a koliko nemam pojma o nekim stvarima… sta velis @beštija da je roknut one alge tekuce takodjer od GK ili nesto slicno? Biocanna Flores i boost xD xD Auff ja bi svasta.. evo od saltanja lampe ih nisam dirao i evo prvih nekoliko slika prije nego sto sam ih malo privezao danas. Velim malo, jer stvarno nisam nista puno. Cekam strech da prodje pa da odvezem i odradim loli i zavezem kako zelim svaku, za zadnje drkanje do kraja. Dosta vise i njima a i meni.. …a ono sto sam pricao da mi zeus i nije dovoljan za cjeli ovaj tent nekako vidim i na oko. Ove krosnje toliko piju svjetlost da se na oko primjeti da 600w ovo jedva moze gurat. Evo primjera radi 2 slike pravo s panelom gdje se dobro vidi gdje zavrsava panel a gdje je bilje. Ja cu za ovaj tent bas morat rjesit drugo svjetlo. Nek mi ovaj grow bude test samome meni da vidim jesam li kuntenat ovako iduce tri godine ili cu nesto poduzimat prije. Tad definitivno mislim ici na one panele sto ti sloze kad im posaljes dimenzije prostora koji imas. To mi se svidja. Opa upilo sam dobro. Vidi se da je bilje debelo od lampe. A jedan vent sam okrenuo da puse u cooler od drivera i s 40 stupnjeva sam mu temp spustio na 34. I da.. nije mi jasno kako..pojavili su mi se gnatovi smiley9934smiley9934 Nije mi jasno…mozda kako sam pojacao intervale zaljevanja sa svako 4ti na svako 3ci dan, pa substrat jos ostane malo vlazan pa su prezivili.. Mozda je tura od van boksa jer je kat prepun pitera cvjeca zeninog pa su uletili od tud neznam..ali nasao sam nesto malo letaca i nekih nekoliko desetaka mrtvih po kantunima boksa. A ironija cekao sam cjelu vege da budem siguran da ih nema, i kad sam napisao u dnevnik da ih nema, eto ih haha. Ma nema veze. Cak imam nesto culinexa jos pa cu dat iduci put. Evo dobro sam se ispisao ovaj update, mislim da je to sve sta mi je na umu bilo.. evo slika od danas i eto, cekaju se prve pistile pa da pocnem brojat cvat, a ne 12/12 rezim. :) Rekli bi kod nas “ostante ga dobro” :wave::sun2::vutra: Ps odmaknuo sam svaki pod po nekih 5 centi jedan od drugog, i to je to, nema dalje. :wave:
28.04 - 46. dan vege Pozdrav ekipa evo update, nista posebno, 46 dan ujedno i predzadnji dan vege. Preksutra ce bit prvi dan na rezimu za cvat. Jucer sam komplet odvezao svaku biljku, skinuo svaku zicu i opet jednu po jednu granu sve nazad vezao. Pojacale su rezim zaljevanja, sad samo na svako treci dan po nekih 13 litara svaka. Korijenje je izbilo ispod potova i ako ne pokupim run off ja, posrcu ga one kroz nekih 10ak sati sve. Isto ga gledam pokupit ja. Preksutra im znaci dajem top feed i zaljevam. Mislim da cu poskidat neke grancice koje su ostale dolje odmah tad i jos malo prorjedit lisce jer bas ga izbacuju nenormalno. Malawi sam slomio po pola al ko da nije ni osjetila. Poljepio i nasuo voskom i siba dalje. Da je nisam slomio vec bi jucer saltao na cvat. Ovako sam pustio do iduceg zaljevanja da vidim sta ce bit. Evo di sam puknuo Malawi I korijen kako je izbio i doslovno se uhvati za podlozak. Ako maknem pukne. Ispod evo prva Malawi pa dalje NL Eto mislim da je to to za ovaj tjedan. Sve i dalje po planu i nadam se da ce tako ostat do kraja. Iako znam da ce mi temperature bit izazov odrzat na ovim sadasnjim. S tim cemo se borit kad dodje vrime ;) lipo vas pozdravljam do iduceg vikenda :) :wave:
Hvala vam decki, ide sve super. Nemam rijeci, ostave me paf svaki novi dan kad udjem u boks. Idem s top feedom opet u subotu, 12 dana nakon zadnjeg, nemam sta cekat, skidam dosta lisca i “vodopija”(jalovih grancica) i time ih zbunjujem i uzimam im hranu ali ih i poticem na rapidan rast. Bar mi se tako cini. Zadnji top feed sa somom, poslije toga idemo s guanom, tad ce vec vjerovatno biti i switch na cvat. U subotu cu odradit velik posao, svaku biljku odvezat i zavezat nanovo, maknut zice koje su sad vec nepotrebne i rasceslajt grane i lipo ih poslagat gdje zelim. Nakon toga top feed pa zaljevanje. To ce bit najveci posao ovog growa a slijedi jos jedno rascesljavanje cim procvatu, kad zavrsi strech i onda poslije toga je grow u cruise control modu do kraja :) Hajd da okacim sliku kad vec pisem.. :) Malawi je sad u zadnjem redu lijevo. Prebacio sam je malo, tu mi vise pase. Ovo je drugi dan nakon defolijacije, ne vidi se da sam ista skidao.:wave:
Eto drago mi je ako sam ti pomogao Gorane :) ja pak nastavljam dalje punom parom. Top feed za dva tjedna od zadnjeg, tri je pre dugo. (Pod uvjetom da je bilje apsolutno zdravo i veselo, kao moje trenutno ☺️☺️) 21.04 - 39. dan vege Pozdrav svima! Mislio sam da cu imat i 60 dana vegetacije ali izgleda da to nece bit slucaj. Podigao sam lampu na skoro 60cm i upalio je na 75% i sibamo dalje. Danas je u biti trebalo, to vidim po vezivanju, da je trebalo razvezat svaku biljku komplet, rascesljat grane i ponovo privezat. Medjutim nisam jer sam mislio da ce to ipak cekat blisku buducnost. Tako da sam ih samo privezao a za nekoliko dana cu ih preslozit nanovo. Uzme malo vise vrmemena, ali kao da se sve resetira i sjedne na svoje mijesto. Da, sto je i Goran spomenuo, gnat free grow. Pomalo mi je i neobicno. Dok je durban bila u boksu tu i tamo je koji preletio jer njoj nisam stavio diatomske, ali ona se sad celici na buri a gnatovi vise manje dok god nisu u boksu :) Pazite se Amonium bikarbonata i solne kiseline, tj pazite u sta ih stavljate, jer ovo je vjerujem moglo zavrsit i puno gore. Kesica je propustila na spojevima i iskapalo je malo po ventilatoru. Svo zlo s tim, jos jedna lekcija naucena. Evo ispod kakve su bile jos rascupane pred trening. Opasno se priblizavamo momentu da se krosnje spoje, a time i kraju vegetacije. Ispod idu slike nakon treninga danas. Idemo s NL I zadnja, Malawi Zesca defolijacija i danas:makaze:Nemam milosti previse. Ali ih nakon ovog danima ostavim na miru. Da namjeste lisce gdje zele i da nastave put. Sta da kazem, za sad pre zadovoljan, u sedmom nebu. Nikad brza vegetacija i nikad zesce biljke. Moguce stvarno da ih ovo kasapljenje potice da sibaju nov izrast nenormalnom brzinom, bar za mene. Vlaga je oko 50-60% ovisi o zaljevanju, temperature oko 26-27 dnevna, 23-24 nocna. Piju svaki 4ti dan, proslo zaljevanje sam ih uskladio da piju odjednom sve. Cini mi se da piju vise nego prosli grow. Zadnje zaljevanje imao sam nekih 4 litre run offa ali ulio sam sve skupa 60litara caja. Je da je durban popila dvi i pol litre ali nisam ovoliko trosio vode prosli grow to je sigurno. Da nema odvlazivaca nebi imale sanse.. I to ce bit to, iduce zaljevanje ide i preventivna doza cal maga. Trose hranu nemilo a i skidam dosta lisca pa da ne zafali. Evo jos slika prije zatvaranja boksa. Ja necu punit boks od stranice do stranice. Pustit cu nekih 20ak cm od rubova da ostane prostora. Taj prostor mi treba da zagazim nogom u tent, da mogu odradit sta trebam. Kuzim da je dosta ljudi to neshvatljivo ali ja imam 2 metra sa 2 metra prostora. I moram moci doci do sredine tenta kad trebam. A ako sve dobro prodje imam dovoljno vutre do iduce ture. Tako da eto, to je plan. A da, jos jedan razlog sto cu ostavit rubove prazne, iako nije mi bitan kao prvi je taj da mi panelu na ovoliki prostor pada ucinkovitost u rubovima i pred stranicama i to nemalo. Imao sam cak i plan da uzmem neke stripove za cvat ili neki jos manji panel da pomogne, ali odustao sam od toga. dobar sam ovako. :) eto, to ce biti to, lipo vas pozdravljam do iduceg vikenda :):wave:
Ako je sta bjesno to je onda Malawi. To nije normalno kako raste. Ova jedna grana je prebacila pot preko 20 centi. Morat cu joj kolce stavit jer ce doc do sredine boksa u malo i kratko. A NL mi je stara ljubav, imao sam je u auto verziji davnih dana i sjecam se da je bila fenomenalna. Evo iskoristit cu ovo da si upisem top feed za dvije NL i Malawi. Ova manja NL ce dobit iduce zaljevanje koje cu pokusat uskladit s ostale 3. Pa da bude isti dan. A evo i par slikica. Sve komponente u plasticnu kutiju, caj je tu najvise da poveze sve jer je uvjek vlazan pa da ne prasi na sve strane ko Bracani kad rezu kamen na suho :p Onda sve protresem i strpam u veliku “priju” - ljevak. Pa s njim to sve deliveram direkt curama pod noge. Pa terarijske grabljice da se sve pomjesa sa zemljom s vrha koja je prethodno prstima preorana i pinelom pocistim lisce i grane od prljavstine. Tad nalijem sve to dobro cajem koji opce naravno ne filtriram i to je to. Sad cekamo da ili polude ili izgore xD Amo na espresso :)
:sun2:14.04. - 33. dan vege. :sun2: Pozdrav ljudi evo nemam puno toga za rec, sve ide po planu. Intervali zaljevanja padaju, sutra zaljevam, sutra dajem i prvi top feed. Ide redom Sominog soil seta 350grama, nekih 100tinjak grama caja i nekih 20grama pepela pod svaku. Cujem da moze malo pepela i u vegi, kao i malo guana. Tako da u caj ide 20grama guana, prvi put, da se grglja nekoliko sati prije zaljevanja. Tipa gram po litri. Tako ce ici sad svako zaljevanje s tim da cu postepeno pojacavat guano u caju. Sad ide na 20litara sto se grglja 20gr. Na kraju cu doci do onoliko litara s koliko sveukupno zaljevam, toliko grama guana. Plus jos malo jer mi ruka uvjek malo pobjegne. :) Zadnje zaljevanje su dobile preventivnu dozu cal maga od bio bizza i to je to. Caj se grglja, kao i voda za sutra..ja u boks provirim, ako mi se da malo dotegnem grane, ako ne, sutra cu ;) stvarno lezerno i opusteno idem u ovo skroz. Koliko sam proslih growova bio na “iglama” da sta ne zajebem, sad sam toliko opusten i uzivam. One sibaju samo tako, vise ne topiram, a boks skoro ni ne otvaram. Pokazalo se kao najbolje, sto manje drkanja, one sretnije. A i ja. A jednog dana ako uvedem i zaljevanje kap na kap, bit ce to casual na maks :) Evo par slika trenutnog stanja i to je to. Malawi napada boks zestoko, jedna strana joj je zesca i veca od druge pa sam je prema tome okrenuo da ta strana ide prema sredini boksa. Eto, ceka se u biti da se curice uhvate za rucice i daju si pusisce i tad cu ih saltat i procvjetat ce od srece, garant :ljubav: :) Kao sto se vidi po slikama, ne treniram sve biljke svaki put. Po potrebi, kad malo porastu ja spustim grane. Taman do mjere gdje ne diram panel ni gore ni dole. Caj se kuha a voda se grglja, sve spremno za sutrasnje papanje. Eto to ce bit to do iduceg vikenda. Pozdravljam! :wave::sun2::joint: Ne ide bez Edita izgleda; Sta se co2 tice, necu ga stavljat. Nije stvar u tome da pokusavam izmislit toplu vodu nego mislim da nema potrebe. Tokom dana su vrata grow sobe otvorena sirom da temp bude oko 26 malo jace a svaki prozor na katu a ima ih dosta je otvoren na “kipu”. Tako da zrak konstantno struji kroz prostorije i samim time imaju vjerujem, normalnu kolicinu co2 kao i u atmosferi. Pa cu sacuvat amonium bikarbonat za jesenji grow kada je grow soba konstantno zatvorena. Ako grijesim i trebaju vise, slobodno bome recite..:razvaljen::
08.04 - 27. dan vege :sun2: Pozdrav ljudi, evo veceras u nekoliko crta nadam se, jer sve ide nekako po planu. Za sad :) do kad, vidit cemo :p Postavio sam glavninu okvira, malo drukcije nego inace, mislim da ce bit bolje. Imam narezane sipke i sad samo dodajem ukoliko me fali negdje za zavezat. Volim ovaj dio :) danas sam topirao tri biljke drugi put a manji NL cu kroz dan dva. Topirao sam samo prva dva kata od gore. Donje grane ne. I to je to. Necu vise topat. Temperature se definitivno dizu ali ne palim klimu dok panel ne okrenem na 75% a i to ce brzo. U tentu mi je trenutno 27-28 stupnjeva. A joj..grow ljeti :p bit ce interesantno :p Uglavnom…danas su prvi put privezane. Zalivene su..prosli update, danas osmi dan. Zaljevanje preksutra. 18-19 dana u light miksu nije najbolje ispalo, nekoliko dana pre dugo i Malawi je pokazala deficit cal maga. Iako je sad vec malo popravila boju nego pred par dana, ide preksutra jedna doza cal maga svima. A mislio sam ds ovaj put opce necu dat cal mag, kako je to interesantno, uvjek nesto drukcije. Prosli grow sam ga dao jednom u tranziciji i jednom iza treceg tjedna cvata ako se ne varam. Ovaj put da vidim kako ce biti, ne guram ono ogromno fan lisce okolo i ne vezujem ga, danas sam poskidao najnize lisce sto se vuce po zemlji i po 2-4 najveca fun lista sto prekrivaju svaki po 30% krosnje. Pa cemo vidit sta ce rec.. i to je mislim to. Evo par slika trenutnog stanja i idemo dalje :) Donja slika je od sinoc. Di su jos rascupane na sve strane i nisu vezane. Ova ispod je veceras, nekoliko sati nakon topanja i vezivanja. Ispod ide prva Malawi i ostatak Nl ekipe Malawi sam maknuo odma najnizu granu, jednu jer je kao krzljava i nije bila ni 20% duzine u osnosu na suprotnu, pa reko da je skinem odma da ne smeta. Joj spremio sam cakiju ovaj grow, malo me plasi sto nemam nekog straha zilet u ruke al mislim da necu pretjerat. Svakako planiram loli zesce odradit ovaj put. Ispod imam opet nekakav cudan “toping” ciljao sam vrh preko jedne biljke i gadjao iducu, i izgleda sam sam opet nesto stricnuo cudno, al ok je i to jer tako sam i prosli grow onu ljubicastu i nista joj nije falilo. Ova je kao kupus neki, poskidao sam joj 2-3 velika lista a vidim da cu i jos. Ispod ove dvije Nl, al one su kao po spagi, simetricne i skoro iste. Bode me na ovoj gore ovaj list, sad bi ga isao skinut :p da nisam ovako naduvan i nauljen :p Zabiljezit cu si ovdje da ne blejim u notes svako malo a i stavim one smajlije da lakse skontam dok scrollam :banana123:TOP FED NEGDJE 17.:banana123: A u k sam..a i malo zaboravio..co2 cu okacit sutra jbga.. :-/ ona prva kesica je skroz prazna istrosena. I generalno sto duze growam to sam krace u boksu. Evo vec do sad imam tri dana da ga nisam otvorio. Znam da nije za zalit, iz sobe ocitam parametre i provjerim i opce im ne otvaram tent ako ne moram. Moram si samo uzet sad ili iduci mjesec novi filter jer trebat ce mi u cvatu. Eo opet duljim al to ce bit to za ovaj tjedan. Cuvajte se, jedite i jeb..growajte ;) :zvizd::wave:
Light mover :) vidio sam to da. Meni ovih 8 malih ventova puse vec tako da se lampa pomjera po cenat dva lijevo desno. Vidio sam to i nije losa stvarcica sta je je. Doduse mene grebe veliki zeus..ja bi najradije tako panel od kw ili kazu bolje dva tri manja al mene ovo goni vec neko vrijeme. Necu ga sad uzimat naravno ali kad ovaj zeus iztrosi garanciju..vidit cemo. Jer takav panel bi bio taman za moj boks. Malo mi je i bio previsoko u proslom cvatu pa nisam bas dobio kamen tvrde hedove kao sto sam ocekivao od 5G ali dobro je ispalo. Ovaj put u cvatu lampa nece ici povise 37-40 centi pa sta bude. A vjetra imam more, bas puse na sve strane. Ovaj vent novi je super Marac, uzeo sam dva kod naseg Tvrleta, 40ak € malo jace s dostavok, vidi gore na slici kakvu kopcu ima, one stare su tesko smece. Aj bas cu ti poslikat i postat ovdje da vidis sve tri kopce, stari pure factory, novi i crveno/crni. Vec sam gledao ovaj kockasti vent sto mi pokazujes, mislim cak i drugi put, i uvijek sam skeptican nesto neznam zasto. Valjda jer sam imao par onih obicnih velikih oscilirajucih u pocetku i nisu mi se svidili. Znas sta me u biti najvise strah, posto je na podu, da mi ne posusi prvi pot u koji udara pa da mi poremeti zaljevanje. Moguce da grijesim, moguce da cu jednom probat pa vidit. Sta se luka tice, jedva cekam taj dan da sjednemo i pojedemo jedno tri cena svaki, bar ;) postam slike ispod cim dodjem doma. Al ovi pure factory su super. Jedan mi radi evo 6ti grow vec. Je da klapa sad vec kao Cesna, ali vrti! U svakom slucaju manje bi se cuo jedan do dva ta velika, nego osam malih. Pa mozda jedan tako pri dnu da udara kroz krosnje prema panelu a jedan izmedju krosnje i panela da radi djumbus. Cak mi se i pocinje svidjat ta opcija.. Evo da ne pisem novi post, o ventovima se nema previse sta reci. ThePureFactory je po meni ove kopce digao na next lvl, evo ispod prvo slika stare kopce na 2godine i jace starom ventu koji jos radi, i ispod nova kopca istog proizvodjaca. Super je. Oscilacija radi kako god da ga nastimas, ne zapinje ni ne udara. Za sad je prakticki necujan na prvoj brzini, koliko ce mu trebat da “rasklapa” vidit cemo. Evo ispod nova. A ovaj crni vent je takodjer dobar, ali kopca ko kopca, losa. Iako ne tako robusna i ne prakticna kao na prosloj generaciji ovih bijelih. Edit; samo da se ispravim, gore u updejtu sam napisao uz “minimalan run off”, to se kasnije ispostavilo kao 4-5l sve skupa. Sto je ok na ovako velike potove. Tako mi bude i inace.
Pozdrav ljudi, 3. Update :wave: 19. dan vege. Evo polako dolazi sve na svoje mjesto, poskidao sam zastite na ventovima i istant pozalio jer me lupnulo samo danas jedno pet puta. Al dobro je tvrda je glava pa nije bed. Danas sam sve 4 presadio u finalne potove. Pomjesao sam po 10l vemikulita po vreci zemlje. Neznam jel previse. Moguce da mrvu i je, al mislim da ce biti ok. Mozda i nije :p bit ce im sta im bude ;) Sta nisam? Nisam okacio ostale vrecice Co2. To cu sutra ili preksutra, kada spojim sipke za LsT. Sta se parametara tice tu je sve vise manje zakucano, 23-27 noc dan, vlaga nekih 50% zna skoknut malo a i past malo. Popile su svaka po 10-11 litara uz minimalan run off. Wow kad to krene ici ce po 12-13 litara po potu svaki treci dan. Sta se niih tice, korijen se fino razvio i mislim da nece bit problema sa soilom. U smislu da je pre jak il nesto. Kao sto je marac predvidio jedan vent mi je blokirao, uzeo sam novi i super je shema kako su napravili za hvatanje venta za sipke tenta. Imam njihov stari ali ovo je next lvl. Super. I eto evo po slika jos od svake povise i to ce bit to. Nemam sta pisat vise za sada.. Ispod prva je Malawi, ostale sve NL. Durban je u obicnom potu, ona je u gostima i kroz mjesec maks cu ju izbacit vani. Nek malo zatopli. Topane su sve osim malene ove povise. Nju kroz dan dva tri. Nek se malo raskomode u ovim potovima. Mrvu si mi spustile lisce jer je realno plan bio ovo sve odradit jucer..medjutim, mali, crjevna viroza..zakucalo nas samo tako. Jedva sam danas stigao. Opcija je bila ili opet zalit ili presadit ali pregrizao sam i odradio sve danas. Bojim se da bi za nekoliko dana bilo pre dugo. Prvi top feed ide za neka dva i pol tjedna do tri maks. Tri je cak pre dugo. Plan je nekih 300-350 grama soila pod svaku. Plus nesto caja i diatomske. E sad me zivo interesiraju oni nesretni gnatovi. Bas zelim grow bez te gamadi. Nadam se da nisam pretjerao ni s 800grama diatomske..ni s vermikulitom.. ja imam taj sindrom pretjerivanja. Znate oni kad u jelo idu dva čena bjelog luka? E pa ja stavim dvije cjele glavice.. ajde da ne duljim sad s glupostima, mislim da sam sve rekao. Ako nisam, dopisat cemo. Sad sam malo na iglama do sutra da vidim sta ce bit i kako ce odreagirat na sve ovo. Nadam se dobro, al vidit cemo. Evo, nastimao sam update na vikend i sad sam miran, cuvajte se, jedite, uzivajte i growajte! Pozdrav dragi ljudi! :wave::sun2::vutra: Edit; lampa je na 50% snage od danas, na nekih 40 centi od vrhova.
Dobro vece dobri ljudi :wave: Drugi unos..znaci ja uvjek u samom startu malo slackam. Moram doslovno otvorit notes i tocno vidit kad je sta izklijalo i nac neku sredinu za odredit dan prvi :p to cemo iduci put hehe ;) ili neki iduci :p Znaci od tri NL i dva Malawija klijala su sva tri Nl i jedan Malawi. Moze! Razlika je u nekih neznam, 5-6 dana, ali izisao je i zadnji NL. Imam ujednacen start koji nije bas ujednacen heh xD Ali ja u panici da drugi Malawi i NL nece klijat stavim ne jedan nego dva Durbana.. Njih dvije su doslovno u niti 30 sati u casici vode sutnule klicu cenat dugu, ono osto sam paf kad sam dignuo poklopac solje. Podsjetio me na Jamaican Dream, ta je otvorila kotiledone u maramici pred kraj treceg dana.. strava.. Znaci rekao sam briga me, nalio casicu vode iz cesme, ostavio je nekoliko sati da se temp digne da nije bas šok, u to vrijeme nastimao grow room na 26*C i ubacio dva Durbana, ph vode 8.5 od oka mjereno trakicama, nakon 24 sata preko 9.5. provjereno. Brutalno. Klijale bez problema. Ubacio ih u casice i bile su malo nisko pa su se pruzile al nvm, ubacim ih sutra u 10ak L potove do “zuba (kotiledona), pa idu izgleda jedna dragom kolegi s foruma direkt na kucna vrata, a druga ide lokalnom bratu u outdoor (prvi pravi pokusaj) pod cirinim mentorstvom hahaha ::kauboj:: Ajde sad da ne pricam pizdarije, znaci neki dan ubacene u 3l airpot, mala zadnja nl veceras, veceras zalivene prvim cajem i od sad pa do nekih mjesec dana pred kraj, nece piti nista osim caja. Grgljan s ne malo melase 24h, razrjedjen u omjeru 1/1 s vodom. Caj je dosta da bude nekih 12-13 grama po litri ko neki minimum, ja radim dosta jaci, i 20 gr i jace po litri jer eto, mogu :p Planiram prvi toping na trecem katu i to prvi NL moguce vec sutra navece, drugi NL dan do dva iza njega a Malawi..kad dodje sebi.. kao i u svakom mom growu, jedna biljka bar mi bude..skvrcena u startu. Ovaj put je to Malawi. Mislim da ce prec preko tog uskoro, ali sve ok jer u najgorem mogucem scenariju jedan durban je spreman preuzet njeno mjesto. I to je vise manje to, jer sam lijen, nisam okacio CO2 ostale vrecice, a i imao sam bas masu posla zadnjih dana pa i to me sprijecilo malo, al realno mogao sam al ajde. Mislim se prve biljke prebacit u end game potove cim krenu nakon prvog topinga i tad postavljam one sipke i pomalo startam lst. Plan je topat jos jednom, minimum prva dva kata a mozda i treci. Prvi top feed ce ici nakon nekih 15-17 dana nakon presadjivanja u finalne potove al o tom, po tom. Sad realno nemam vise sta postat do presadjivanja u finalne potove al to bi bas moralo pasti u vrijeme iduceg updejta. Valjat ce i to nastimat na vikend. U biti par ljudi me pitalo za “kuhalo” za caj pa da upisem ovdje u dvije slike; Naisao sam u jednoj poljoapoteci pojilicu za koke od nekih 24-25 litara. Odsjekao vrh di ide cep i vatrom oblikovao rub da lakse istacem caj. Na donjem djelu sam skinuo dio koji je dozirao vodu kokama, uzeo airstone i cekicem ga “pazljivo” razbio da izvadim plasticni konektor za crijevo za zrak i onda sam nasao čašicu u koju stane vrh, tj dno kuhala, u casicu stavio konektor od air stone-a i sve to stisnuo u to dno kuhala i nalio pistoljem za vruce lijepilo. Na taj konsktor nastekam crijevo za zrak i amen. Radi kao sat! Eto..sta da kazem..vec sam dobro zabrusio.. :) Temp drzim na 22/26 Vlaga jos uvjek oko 55-60% ali to sad u narednim danima ide na 48-55 maks. Tako ce bit tokom cjele vege. Pa idemo nize. Powered by Maeco ❤️ Eto, mislim da je to to braco i sestre, kolege groweri, par slika cisto eto, a iduci puta update za prvi vikend kad prica zapravo krene.. voli vas ćiro ❤️ pun sam ljubavi veceras..:ljubav::love2::rolleyes: Slika ispod; prva ispod teksta, desna i najdonja NL, lijeva Malawi Donje dvije, taj, “spigani” Malawi. Bit ce ona zmaj, cujte vi mene ;) :wave:
Hvala vam ljudi :) ventove sam pomalo pojacavao da, i cuju se. Al to mi nije bed. Sve sam se mislio dal da odem mozda na par komada vecih, od 40cm. Al dobro o tom po tom, valja prvo ove potrosit, nisam pojma imao da ih valja podmazat, bit ce im sta im bude ;) U biti sam planirao stavit Durban ali ipak je isao Malawi po Bestijinoj preporuci. Busao sam se u prsa kao veliki ljubtelj indike, ali 5g i Lavender su me lupili po glavi tako da se jedva pokrecem u ista kad se naduvam, a duvam od zore. Tako da definitivno moram pojacat sative i hibride s vecim postotkom kakve sativcuge u sebi. Na zalost nema jos pomaka s ostale dvije menke, imaju do sutra pa ako ne bude nista ubacit cu nesto vec, nije problem. Par dana zive a vec prvi dan da me nema skoro i 20 sati ali sve je u granici normale. Iako cu postepeno kroz par dana nocnu podic za neka dva stupnja, i ovako je dobro sve. Sutra cu ih ubacit u 3l potove, malo sam umoran a i ljen sad. A nije panika.