
Galerija nije uvezena
Dakle, ovo mi je drugi out grow. Sjeme sam uzeo iz jednog fino finog heada al nema to veze. Poanta mi je uloziti cim manje a dobiti nesto vise bez obzira da je to slabija domacica. Ovaj dnevnik pisem danas (3.9.13.) sto znaci da nemam bas sve slike tokom ovih par mj nego imam samo od danas al bez brige, budem jako slikovito opisivao ;) Imao sam jaku zelju naruciti Pineapple Chunk al nisam imao tih 35 E za 5 komada i sad ispastam zbog toga jer mi je jedna od blizih osoba obolila od karcinoma pa sad ganjam razne doktore i njihova ulja. No vratimo se na temu :) Krenimo; 9.4.2013 --> Sjeme stavljeno na proklijavanje. 10 komada sam stavio u ubrus papir, prekrio s jedne i s druge strane, zalijao vodom i stavio sve u CD kutiju (tako 3x, u dvije kutije po 3 i u jednu po 4 menke). Kutiju sam zaljepio za rub stola (nebitno) ugl poanta je da kutija visi a time dobijemo da nam nakon 7 dana klica (ono bijelo) stoji pravilo prema dolje sto je super kod stavljanja klice u casu. Nakon 7 dana proklijalo je 8 komada. NAPOMENA: menke nikako nesmiju bit na suhom a nebi bilo pozeljno ni da plivaju :) Ovo je meni najdraza metoda a isprobao sam i sa casom vode 24h bla bla no ja se drzim ovog gore opisanog. 16.4.2013 --> Stavljanje klice u casu. Kupio sam case u ducanu 3dl velike sto je po meni idealno (one jogurtove male su malo premale). Problem je bio sto su bile prozirne al to sam lako sredio obicnom smedom ljepljivom trakom. Znaci bitno je da korijen nema direktan "pogled" na sunce. Izbusio sam rupe na dnu svake case zbog otjecanja vode (prosle sam godine to zaboravio pa se korijen lako zagnilio). Napunio sam case do vrha zemljom Plantella Balkonia mjesana obicnom zemljom s vrta u omjeru 60/40 te sam namrvio malo stiropora. Prstom sam lagano napravio rupe i stavio sam klice u zemlju a da je pri tome "ono zeleno" bilo pol cm jedan cm od gornjeg ruba zemlje. Sve sam dobro zalio vodom i stavio na sunce. Iz zemlje je izraslo svih 8 komada i kad sam vido da je korijen poceo dirati dno