
Galerija nije uvezena
Preradjeno Big Tower kuciste thermaltake eureka, visina 54,sirina 21,duzina 54cm, 7 stednih zarulja , u vegetaciji 3x20W 6400K + 4x23W 827 2700K , u cvjetanju 5x23W 2700K+2 6400K , dok 8smu zarulju takodjer imam , ona je mobilna i nju lako po kucistu namjestam ako mi bude negdje potrebe uopce.Ventilacija upuh 12cm pc vent , ispuh 12cm i 8 cm pc ventilatori , dok jedan vent od 12cm stoji unutar kucista i lagano puse po cflovima.Svi ventovi su spojeni preko 2 adaptera koji imaju regulaciju od 0-12v tako da lako reguliram propuh i ventilaicju boxa.Box je oblozen auto reflektivnom folijom i silikonom i ducktejpom prodjeni svi spojevi i pukotine na kucistu. Za pocetak je neko unknown sjeme , uglavnom neka dobra domacica , bila je jako masna i solidno je udarala, pa ce mo vidit kako ce sve zajedno ic pošto mi je prvi grow i da radje naucim na greskama sada , a kasnije ce mo uvalit nekog lowridera tu :). inace koristia sam zemlju terra magma,pijesak gredjevinski takozvana nula koju sam prokuhao , te stiropol , sve je mijesano u odokativnom omjeru 80:15:5 , tu je jos naravno digitalni timer. Gnojiti necu u fazi vegetacije jer je zemlja kvalitetna tako da mislim da nema potrebe , jer ionako biljcice nece moc bit prevelike , dok za cvjetanje imam plantanelu cvijet 6:8:8 nije nesto special ali proc ce valjda.Tehnika uzgoja bit ce naravno lst,od 6 biljcica nadam se na 2 zenke koje ce ostat u boxu , bia bi i sa 1 zenkicom zadovoljan. Eto , to bi za pocetak bilo to,zelim si srecu hihi :) slike boxa: Prve biljčice niknule danas 14.03
Da da naravno , biljcice su bile pod 2 day light cfla dok nisu niknule jer nema potrebe da gore sve,sad kad su izasle 2cm gore pod 5 cflova jer sam negdje procita da biljcicama cak smeta previse svjetla dok su jos jako male , pa cu za dan-dva dodat jos dvije da budu pod 7 komada,a iz kine san narucia preko ebay trebalo bi doc krod dan dva, hygrometa i termometar u jednom.A za ph cu se snac vec nekako.
A bia je gamerski pc , ali mi je kuciste ionako sa vremenom postalo preveliko i pocelo smetat , pa je eto posluzilo na kraju u jos bolje svrhe ,a ma moga san ja napravit box od bilo kakvog drva , ali cilj je bia stealth da ne moram ukucanima pravdat kad mater udje u sobu ubacit rublje mi u ormar da gleda sta san ja to strpa u tu kuciju neku :) , mada se vec skupilo preko 600kn u cijeli box sa time da san vec ima kuciste i sve ventove.
Evo mali update , tijekom growa do danas se dogodilo sve i svašta , bolje da ne pričam , uglavnom biljčice su od samog početka totalno sporo rasle , i od samog starta su več žutile , mada su imale sve vrhunske uvjete , tek su krenile polako sa rastom kad su malo više narasče , razlog sporog rasta po meni je bila terra magma kojoj je 99% bila probušena kesa , i zemlja više nije bila odgovarajuca , gdje sam je kupia stala je na otvorenom na kiši tako da je grow od starata odma loše krenia. Tek otkako sam presadia biljke tocno negdje prije 7-8 dana u novu zemlju composanu , biljke su u tih par dana narasle koliko zajedno od početka growa. p.s jedino u čemu sam imao sreće je šta su od 3 bilje 2 bile ženskice , mozda cak i 3 je bila , ali ionako bi kasnije nastala guzva u boxu pa san je svejedno izbacia :) eto par slika: Trenutno ni sam neznam u kojoj su fazi , niti cvjetaju niti vegetiraju :D , jer su bile izbacene iz kuce na 3-4 dana , i kako sam neredovito i u nepravilnim periodima palia i gasia svjetla , biljke su pustile pistile , sad me zanima da li je ovo dovoljno da krenem sa cvjetanjem ili da ih još malo vratim u vegetaciju i u kojoj su uopče sad fazi :D , hvala svima na savjetima! 1. biljka 2.biljka zajedno
Evo mali update , tijekom growa do danas se dogodilo sve i svašta , bolje da ne pričam , uglavnom biljčice su od samog početka totalno sporo rasle , i od samog starta su več žutile , mada su imale sve vrhunske uvjete , tek su krenile polako sa rastom kad su malo više narasče , razlog sporog rasta po meni je bila terra magma kojoj je 99% bila probušena kesa , i zemlja više nije bila odgovarajuca , gdje sam je kupia stala je na otvorenom na kiši tako da je grow od starata odma loše krenia. Tek otkako sam presadia biljke tocno negdje prije 7-8 dana u novu zemlju composanu , biljke su u tih par dana narasle koliko zajedno od početka growa. p.s jedino u čemu sam imao sreće je šta su od 3 bilje 2 bile ženskice , mozda cak i 3 je bila , ali ionako bi kasnije nastala guzva u boxu pa san je svejedno izbacia :) eto par slika: Trenutno ni sam neznam u kojoj su fazi , niti cvjetaju niti vegetiraju :D , jer su bile izbacene iz kuce na 3-4 dana , i kako sam neredovito i u nepravilnim periodima palia i gasia svjetla , biljke su pustile pistile , sad me zanima da li je ovo dovoljno da krenem sa cvjetanjem ili da ih još malo vratim u vegetaciju i u kojoj su uopče sad fazi :D , hvala svima na savjetima! 1. biljka 2.biljka zajedno
Stavljene su sinoc ipak na 12/12 , nije mi bitna kolicina , koliko mi je ovo sve ipak zabava i gušti , za mene i curu če se sigurno nešto skupit za zapalit koji put :) , prvi grow je ovo ionako , drugi če bit odradjen bez greške :) , i vjerovatno neki lowryder , hvala svima!! p.s s obzirom da su stavljene u novu svjezu zemlju prije 8 dana, svaki dio pitara ima po 6-7l po biljci , sad je zemlja još jaka , pa mozda i netreba još počet gnojit ili bi se moglo več , inače plantanela cvijet je u pitanju.
Stavljene su sinoc ipak na 12/12 , nije mi bitna kolicina , koliko mi je ovo sve ipak zabava i gušti , za mene i curu če se sigurno nešto skupit za zapalit koji put :) , prvi grow je ovo ionako , drugi če bit odradjen bez greške :) , i vjerovatno neki lowryder , hvala svima!! p.s s obzirom da su stavljene u novu svjezu zemlju prije 8 dana, svaki dio pitara ima po 6-7l po biljci , sad je zemlja još jaka , pa mozda i netreba još počet gnojit ili bi se moglo več , inače plantanela cvijet je u pitanju.
Evo mali update biljke stare 40 dana , 5 dan cvjetanja , od zadnjeg slikanja prošlo ravno 3 dana , narasle su odlično u tih 3 dana , sve je bilo super bajno i krasno , dok na jednoj grani nisam ugledao nešto slično jajima :icon_mad:! Koliko se isplati uzgajat hermica?? Jajca koja su slikana ima ih samo na tom mjestu i nigdje drugdi ,ja sam ih lagano noktom otkinia , ako su to bila jaja uopče, da li če sigurno ponovno izač , ili je moguče da i neče. Evo par slika di se vidi ogorman napredak u 3 dana Ova druga je isto narasla samo nema niti blizu pistila kao ova velika , niti se vide bas znakovi cvjetanja kao na ovoj ,glavni vrhic je totalno mal.Sad me zanima vaš savjet , ako druga biljka ne krene dobro sa cvjetanjem , planiram je iščupat , i stavit novu svježu zemlju i tako dat ovoj velikoj biljci dodatnih 6l nove zemlje , to bi sigurno trebalo povečat urod kod ove veče biljke, takodjer zanima me kad rezete listove koji zaklanjaju svjetlo vrhovima , to odrezete zajedno cijeli list zajedno sa granom ovako? Još me zanima , pošto su biljke u zemlji staroj 10tak dana , da li da krenem sa gnojenjem sa sljedečim zalijevanjem ili da još pričekam , hvala puno! Još jednom hvala svima, i prokleti hermic ako je ono šta mislim :((
Evo mali update biljke stare 40 dana , 5 dan cvjetanja , od zadnjeg slikanja prošlo ravno 3 dana , narasle su odlično u tih 3 dana , sve je bilo super bajno i krasno , dok na jednoj grani nisam ugledao nešto slično jajima :icon_mad:! Koliko se isplati uzgajat hermica?? Jajca koja su slikana ima ih samo na tom mjestu i nigdje drugdi ,ja sam ih lagano noktom otkinia , ako su to bila jaja uopče, da li če sigurno ponovno izač , ili je moguče da i neče. Evo par slika di se vidi ogorman napredak u 3 dana Ova druga je isto narasla samo nema niti blizu pistila kao ova velika , niti se vide bas znakovi cvjetanja kao na ovoj ,glavni vrhic je totalno mal.Sad me zanima vaš savjet , ako druga biljka ne krene dobro sa cvjetanjem , planiram je iščupat , i stavit novu svježu zemlju i tako dat ovoj velikoj biljci dodatnih 6l nove zemlje , to bi sigurno trebalo povečat urod kod ove veče biljke, takodjer zanima me kad rezete listove koji zaklanjaju svjetlo vrhovima , to odrezete zajedno cijeli list zajedno sa granom ovako? Još me zanima , pošto su biljke u zemlji staroj 10tak dana , da li da krenem sa gnojenjem sa sljedečim zalijevanjem ili da još pričekam , hvala puno! Još jednom hvala svima, i prokleti hermic ako je ono šta mislim :((
Radje ne postajte ništa ako ne pročitate kako treba , evo dio mog posta od 23.04 ....uglavnom biljčice su od samog početka totalno sporo rasle , i od samog starta su več žutile , mada su imale sve vrhunske uvjete , tek su krenile polako sa rastom kad su malo više narasle, razlog sporog rasta po meni je bila terra magma kojoj je 99% bila probušena kesa , i zemlja više nije bila odgovarajuca , gdje sam je kupia stala je na otvorenom na kiši tako da je grow od starata odma loše krenia. Tek otkako sam presadia biljke tocno negdje prije 7-8 dana u novu zemlju composanu , biljke su u tih par dana narasle koliko zajedno od početka growa. p.s jedino u čemu sam imao sreće je šta su od 3 bilje 2 bile ženskice , mozda cak i 3 je bila , ali ionako bi kasnije nastala guzva u boxu pa san je svejedno izbacia :) Znaci biljke sve šta su praktički do sada narasle su narasle u ovih 10tak dana , i tu je sad svjeza zemlja , pa se zato mislim gonjit ili ne...Ja sam i sam zna da biljke u početku jako užasno sporo rastu , ali prvi mi je grow pa se nisam puno optereciva jer je ionako sve expermientalno.
Radje ne postajte ništa ako ne pročitate kako treba , evo dio mog posta od 23.04 ....uglavnom biljčice su od samog početka totalno sporo rasle , i od samog starta su več žutile , mada su imale sve vrhunske uvjete , tek su krenile polako sa rastom kad su malo više narasle, razlog sporog rasta po meni je bila terra magma kojoj je 99% bila probušena kesa , i zemlja više nije bila odgovarajuca , gdje sam je kupia stala je na otvorenom na kiši tako da je grow od starata odma loše krenia. Tek otkako sam presadia biljke tocno negdje prije 7-8 dana u novu zemlju composanu , biljke su u tih par dana narasle koliko zajedno od početka growa. p.s jedino u čemu sam imao sreće je šta su od 3 bilje 2 bile ženskice , mozda cak i 3 je bila , ali ionako bi kasnije nastala guzva u boxu pa san je svejedno izbacia :) Znaci biljke sve šta su praktički do sada narasle su narasle u ovih 10tak dana , i tu je sad svjeza zemlja , pa se zato mislim gonjit ili ne...Ja sam i sam zna da biljke u početku jako užasno sporo rastu , ali prvi mi je grow pa se nisam puno optereciva jer je ionako sve expermientalno.
Da , zemlja je malo smrdila po truleži kao što kažes i meni je došla kompletno mokra i natopljena , pošto u zivotu nisam kupia zemlju za cvijece nisam ni moga znat da to nesmi bit tako , i zato sam mislia da je ph bia problem dok nisam na forumu vidia da je nekome isto terra magma dosla u probijenoj kesi sa vjerovatno shebanim ph itd, zato sad u composani u 10 dana biljke su narasle kao od samog početka growa. e i btw nije mi još nitko potvrdia ono sa prve slike , jaja su ili ? maloprije sam bacia oko i nisan ništa takvog sličnog pronaša!
Da , zemlja je malo smrdila po truleži kao što kažes i meni je došla kompletno mokra i natopljena , pošto u zivotu nisam kupia zemlju za cvijece nisam ni moga znat da to nesmi bit tako , i zato sam mislia da je ph bia problem dok nisam na forumu vidia da je nekome isto terra magma dosla u probijenoj kesi sa vjerovatno shebanim ph itd, zato sad u composani u 10 dana biljke su narasle kao od samog početka growa. e i btw nije mi još nitko potvrdia ono sa prve slike , jaja su ili ? maloprije sam bacia oko i nisan ništa takvog sličnog pronaša!
Dobia hermica :( i to ova sativa koje mi je bila najveca, svi vrhici dobili jaja , druga indikica šta je ostala je čista ženka , još se nije oprašila , najvjerovatnije hoče kako puše propuh po boksu?? Sad koliko sam shvatia ako od polena od hermića oprašim tu indikicu koja je čista ženka dobia bi feminizirano sjeme i praktički neku svoju novu sortu?? Inače koliko su hermici potentni za pušit , šta bi mi bilo najbolje napravit onda?? Ostavit ih obe i oprašit jedan vrh na ovoj indikici da dobijem sjemenje , ili da izbacim hermica i ostavim samo ženku indikicu?? Kako mi je žao jao , biljke su taman krenile lipo rast i cvjetat , kako radim lst popunile su cijeli pitar dužine 55cm , a u visinu bi inače bile sigurno nekih 40cm ova veča bar , druga je sama po sebi dosta niska.Čak postoji opcija da hermica presadim u prirodu , šta mislite , molia bih dobar savjet , hvala svima!!! evo par slika:
da hermi je nastao jer sam bia prisiljen izbacit biljke iz kuce , i 2 puta sam im zdrkao fotoperiod , a jaja su se stvorila u jedno noc i to dosta , mogu mislit koliko ce ih biti za par dana , tako da od tog čupanja mislim da nema ništa , je li moguce mozda glavni vrh od ove druge kujice nekom kesicom zaštiti i prekrit ga , pa da bar on ne bude oprašen , i koliko je mogucnost da se druga kuja ne opraši , puno veca da hoce nego da nece ?? A što se tiče dobivanja sjemena , sjeme nije nikakva kvaliteta , obična domacica standardnog rada , tako da mi se za sjemenje hebe , jer ionako sljedeci grow ide lowryder ili neki drugi kvalitetan strain,ali kad smo vec u toj priči , nije baza da hermic opraši samog sebe , jer kvaliteta nece biti sigurno dobra pošto se radi o samooplodnji , igra je vec kad hermic opraši drugu ženku , onda to vec možda ne bi bilo loše, a radi se o dvije totalno drugačije sorte , tako da bi možda i moglo ispast neko cool sjeme ako ovaj sativa hermic opraši ovu ženku indikicu :) Jao svejedno mi je žao baciti , je li netko ostavia možda hermija do kraja i proba to pušit , nekakvog rada bi sigurno trebalo biti? Bar nešto , ako išta besplatno je :) ??
Jučer sam još točno napravia šta si napisa ,a hermija san prikla i bacia.Vidia sam i sam da je ipak previse jaja u pitanju na kraju je u 2 dana parilo da je više muška nego ženska...i da nema smisla niakvog to čuvat, izvadia pregradu i doda u drugi dio 7kila nove svjeze komposan i posvetit pažnju posljednjoj kujici :)
Evo mali update , moj jadna mali bonsai polako je pri kraju , je da je jad i bijeda kako je ispalo sve na kraju ali s obzirom sta se sve dogodilo tijekom growa dobro je sve i zavrsilo , jbga prvi je grow ali eto kako god sitno i malo ispalo , neko znanje i iskustvo je stečenu koje je neprocjenjivo :) , uglavnom 51 dan cvjetanja , pistile su vec negdi 50/50 manje vise , pokuša sam napravit nekakve makro slike ali nije baš neki dobar aparat, po vašoj procjeni koliko jos da je drzim do kraja , tjedan dana-10 dana ?? i odi jedna zumirana , ovi trihomi sta jos stoje uspravno kroz jos nekih 10tak dana trebali bi se jos vise napumpat i objesit malo vise?
Hvala brate sveti listu , a to je ocito malo veca ljubav prema njoj ipak mi je skoro kao i prva cura hehe ;) , jos jedno pitanje imam s obzirom da ce kolicina biti simbolicna , ima li smisla puno se zezati sa curingom ,hoce li biti puno lose bez tog procesa? kako nema tu neke velike mase to ce se osusit sigurno kroz nekih 4-5 dana max , pa kako sam nestrpljiv ove male vrhice ako budu pusljivi odmah navalit na njih , a ovog veceg eventualno malo jos dotjerat koji tjedan u teglici. Koliko ljudi u praksi uopce radi curing?
Onda se necu puno mislit , neka bude kako treba pa ce mo i taj curing odradit, prigrmit cu jos tih par tjedana , novi box je vec redy , V95,S30,D64 sjeme je spremno easy bud i green o matic , i puno vise wati , na zalost opet cfl , ali moguce da i uleti kakav hps :) , hvala svima na savjetima , a pogotovo forumu jer da ovako nesto ne postoji malo tko bi se usudia uopce pokusati nesto :)
Imao bih samo par pitanja , uglavnom biljka se u zadnjih 3-4 dana toliko zabijelila i naprasila , da vise uopce se ni ne vide smedje pistile , jer su izrasle i prekrile ih nove bijele , biljka je inace u 55/56 dan cvijetanja , a nema niti jedan jedini zuti list. Uglavnom po drugim dnevnicima vidim da bi to u 55-60 danu uglavnom svima listovi bili vec debelo pozutjeli i sasuseni.Kako biljka po svemu ocito jos ne zeli zavrsit svoje cvjetanja onda najbolje da je pustim koliko ona to sama zeli , te s obzirom da je ovo neka indica domaca , malo cudno sta je ovako poludila i nastavlja i dalje divljacka svjetat i pumpat se , jer uglavnom vec su solidno gotove sa 60tak dana? Nije da se bunim , meni jako drago da je ovako , nego cudno mi malo to :D
4herbs ma ne gnojim vec sigurno 10tak dana ,a zadnih 5 dana isperem sa litru i pol-2, pa dan ostavim , i tako opet litru ipo,2 i ostavim , da ne isperem bas svu hranu , mada nije cak bili niti potrebno gnojit uopce s obzirom da je biljka rasla u početu u terra magmi 2 litre , pa kasnije prebačena u 6 litara composane kojoj je jos nakon nekog vremena dodano jos 6 kg nove svježe zemlje tako da je biljka uvjek bila u svjezoj i kvalitetnoj zemlji i imala hrane koliko je god htjela , a to upravo sada najvise pokazuje i vraca jer se polako pocela vec krivit i padati od težine :D , mada je odlično reagirala svaki put nakon gnojenja.Takodjer sve sta si reka ti i blodeuweed je istina , u ova 3-4 dana nastupila je promjena koja nije bila tako uočljiva tijekom cijelog growa , miris se promjenia na gore , cudno kiselkasto smrdi , nije vise lijepo i mirisno kao prije , a sve te nove pistile koje su izasle naglo su izletile iz jako nabubrenih calyxa koji su nastali i otekli doslovno tijeklom noci a cijela biljka izgleda kao mali snjesko koliko se zabijelila od trichoma :D , i vidljivo je kako je krenila naglo se debljat u sirinu , na zalost nemam aparat trenutno u sebe pa nebi treba ovo sve pisat , ali za sad ce mo odradit ovo do kraja kako spada pa slike za tjedan-2 :D , hvala svima još jednom !! p.s 4herbs stvarno a tebe jedan rep+ jer tvoji postovi jako znace , u svakom dnevniku na ovom forumu svak je dobija savjet od tebe i to ne rečenicu , dvije nego pravi kvalitetan opsežan post , SVAKA ČAST na tolikom trudu , ja bi takodjer isto drugima pomoga i savjetova ali nisam uvjek siguran u pravi odgovor pa ostanem suzdržan!!! A ovo za med definitivno radim sljedecim fleshom , taman sitgle 2 kile pravog domačega , mmm!
Evo opet mali update i nadam se brzo kraj , biljoza se solidno zdebljala u ovih 10tak dana od zadnjeg slikanja , ovo bi sada trebao bit negdi 64 dan cvjetanja , danas je flesana sa 4-5 litara iz slavine i 5 litra u koje je dodano 2 zlice meda , mislim ovo jos drzat 4 dana i onda bacam u mrak 48 sati?Znam da biljka nije savrseno zrela dok god stvara nove dlake , malo ranijem branjem kako sam negdje procitao vise bi dobia high nego stoned , mada to meni nema nekoga smisla. Ovaj put san slikava sa jos vecim fušom od aparata , tako da biljka izgleda cila tamna i smedja , dok u stvarnosti je skoro bijela od pistila i cijela zelena tako da slike nisu na neki nacin bas realne... Ovih zadnjih par su više umjetničke nego sta sluze :)
Onda odlično , ja san pokusa napravit sliku da vidim da li su se kristali objesili , zaboravia sam skroz da i boja kad se zamute znace da su brzo gotove :sick:
A brate sta da ti kazem u sobi se osjeca definivitno ali to samo kad udes prvih par minuta onda se ocito naviknes i vise neosjeca bas puno , meni je prozor stalno otvoren pa je dobro provjetrena soba , mada biljka nekad sama po sebi malo poludi pa pocme mirisat ko luda onda stane.Uglavnom najvise zamirise kad se upale svjetla , onda se to smiri polako.Mada evo neki dan kako je radila klima cijeli dan u kuci , dosa ja doma stara otvara nisan ni usa u kuci cili stan mirise haha.Ali to moze osjetit samo onaj koji je taj tren usa u kuci jer nakon kojeg minuta ne osjeca se nista.
Evo ljudi moji proslo 48+ sati mraka , prije par minuta bia moj prvi harvist :D , reci ce te da sam malo lud ali nemogu rec da mi na neki nacin nije bilo malo žao presjeci joj stabljiku :) , lagano je posisao od vecih listova i stavljena u box na susenje , da ne pricam dalje vise evo par slika. I za kraj malo kristalića :) Hvala svima koji su pratili moj dnevnik i dali mi savjete , smoke report kad bude javim , a za kolicinu ako nabavim vagu rado izvazem , ako ne nekako cu imrpovizirat :),
Evo da se javim i šta se mene tiče moze ic u završene dnevnike , nisam uglavnom zadovoljan jer ovo ni ne liči baš na "standardan" cvijet kad se uzme u ruke , vec su se nakon običnog sušenja u boxu sa ventovima jako sasušili ka da nisu imali niti malo masti , a cvijetovi više mirišu na sijenu nego na žižu! Doduše sad kad sam ih stavia u teglicu i nakon 5 min otvoria , onda je jako lijepo zamirislo kao na neki ljekoviti čaj,mentu pa je to možda razlog sta trebaju neko vrijeme provest u teglici da dobiju na mirisu i okusu.Razlog kako cvjetovi nisu baš gusti toliko koliko izgledaju , osim glavnog vrha , to bih pripisa losoj genetici i naravno štednim zaruljama , iduci put bez razmisljanja HPS. A šta se tiče djelovanja , jedan vrh sam posušia fenom 2 dana nakon berbe , i šta rec , neki laganica smirujući osjecaj sa stalnim smjeskom na licu , a okus čista 5ca , samo pušenje je vec užitak a mogu mislit kako ce tek biti nakon curanja, ali rad je trajao ravno 30tak-40 min sta naravno pripisujem "prisilnim sušenjem fenom" tako da nakon curinga bit ce nesto valjda bolje :)