
Galerija nije uvezena
Najprije pozdrav svima, koliko god da Vas ima, dao Bog da nas bude i Više :D Inače novi sam korisnik foruma, koji ima neka iskustva kao pomoćnik u uzgoju, a ovo će biti moj prvi samostalni grow, nadam se uspješan. Inače i u dosadašnjim uzgojima smo koristili savjete sa ovog foruma. Hvala svima ;) Sva iskustva, pomoć, savjeti su dobro došli, pa navalite. Inače dnevnik stavljam sa par dana zakašnjenja od početka, nemojte zamjerit. Inače rađen je u Wordu, pa mi je pojeo slike, ali ću ih staviti u sljedećem postu, čim ih uplodam. Počnimo: Dnevnik uzgoja - pokušaj prvi :D Dan 1. (14.3.11.): Sjemena nabavljena :D, od meni jedinog dragog slovenca ;) Dakle, radi se o Pyramid i GreenHouse sjemenkama, ukupno njih 9, od kojih će sedam biti dio ove, nadam se uspješne priče. Mislim da ne trebam dodatno pojašnjavati da su iste feminizirane. Uz navedene sjemeke sam dobio i tresetne tabletice za početne faze rasta. Od toga 3 The Church-a (GH) i 4 vrste Pyramida: Nefertiti, Wembley, Lennon i Tutankhamon. Na izgled Pyramid sjemenke izgledaju manje od GH-sovih. Cijena? 400kn Kada su ista nabavljena pristupilo se njihovoj ubrzanoj pripremi za rast tj. klijanje. Uzela su se četiri tanjura za juhu, na 2 tanjura sam stavio po jedan kuhinjski ubrus (3-slojni) na dno, nalio pola cm do centimetar obične vode (tek toliko da je iznad razine ubrusa), zatim razmjestio sjemenke i obilježio koja je koja na Pyramid tanjuru. Naime, jedan tanjur sam koristio za Pyramid , a drugi za GH The Church. Nakon toga stavio po jedan kuhinjski ubrus po vrhu sjemenki, rubove presavio u tanjur kako nebi kapalo sa strane i poklopio sa drugim tanjurom te odložio na tamno mjesto pri sobnoj temperaturi. Dan 2: Pogled nakon 24 sata otkriva, da su se papiri lagano osušili, te da je potrebno ponovno dodati vode kako bi do pola pokrili sjemenke i potakli klijanje. Dan 3: Ponavljanje priče od prethodnog dana što se tiče vode te se već nazire da su neke ljuskice sjemena počele pucati. Dan 4: Ponovno dodavanje
Slikice kao što je obečano... Dan 1: Sjemena: http://img848.imageshack.us/i/16042011057.jpg/ http://img820.imageshack.us/i/16042011060.jpg/ http://img831.imageshack.us/i/16042011059.jpg/ http://img269.imageshack.us/i/16042011061.jpg/ http://img64.imageshack.us/i/16042011055.jpg/ http://img194.imageshack.us/i/16042011054.jpg/ Dan 4: http://img40.imageshack.us/i/16042011056.jpg/ Dan 5: http://img151.imageshack.us/i/16042011049.jpg/ http://img13.imageshack.us/i/16042011050.jpg/ http://img846.imageshack.us/i/16042011051.jpg/ http://img69.imageshack.us/i/16042011052.jpg/ Dan 6: http://img19.imageshack.us/i/17042011067.jpg/ http://img715.imageshack.us/i/17042011062.jpg/ http://img600.imageshack.us/i/17042011063.jpg/ http://img24.imageshack.us/i/17042011064.jpg/ http://img535.imageshack.us/i/17042011065.jpg/ Slike za dan 5 sa tresetnim tableticama ću ubaciti naknadno, kad ću ostale 3 ubacivat u box. Do tada pomažite ako nešto ne valja... hahaha ko zna možda smo se i sreli pri preuzimanju :D Evo i jedne sa kraja 6 dana :) http://img191.imageshack.us/img191/6803/18042011069.jpg
U pravu si, omaklo se u brzini i nastojanju da ne izostavim koji detalj :D 12.4.2011.g. je startovalo
Imam jedno glupo pitanje, kako zaljepit slike direktno u post, a ne da linkam stalno? Thx
Hvala puno, pokušat ću pri postavljanju novih od sedmog dana...
Dan 7: Evo prošlo i punih tjedan dana kako su maličke puštene u pogon. i druga dva the church su pustili dovoljnu klicu za ubacivanje u tresetne tabletice Uploaded with ImageShack.us dok mi je nefertiti nešto sumljiv, klica koda stagnira, pukla je sjemenka i vidi se minimalna klica i tak stoji od juče.. jbg slika baš i nije bajno ispala Uploaded with ImageShack.us 2 the churcha su ubačena u tresetne tabletice, i to pomoću vate jer mi je cura pokupila pincetu misleći da je njezina.... Grrrrr :( evo slikica tabletica i čep za usporedbu Uploaded with ImageShack.us malo i kako rastu :) Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Inače, u startu manje sjemenke (Pyramid) su se ranije otvorile i pustile duže klice od većih GH. toliko o potentnosti većih sjemenki :D Btw imao sam i prvi problem, sa timerom... Naime isti se resetirao, poništio unešeno vrijeme paljenja i gašenja... Ima li tko kakvih iskustava sa Commelovim timerom? Prije puštanja u pogon nekoliko sam ga puta testirao na raznim uređajima i odradio je sve bez greške, tak da mi fakat nije jasno... Šta ga scima da se resetira? Sad su u pogonu sve osim nefertitija kojeg sam odlučio pustiti još dan do 2. U lijevoj posudici su Pyramid a u desnoj GH the church. Obli listići su vani na svim piramidima (vidljivi su i prvi hrapavi) a jednino se još lennon nije u potpunosti oslobodio ljuskice, dok se the churchi još redom svi oslobađaju ljuskice sjemenki. evo i par slikica: Wembley Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Tutankhamon Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Lennon Uploaded with ImageShack.us Sugestije? Btw ispravljanje posta moguće je samo jedanput? Jer htio sam gore promjenit datum na četvrti mjesec ali sam napravio zajeb i 12. promjenio u 14. i više nemam opciju za editiranje ili?
ljudi imam dilemu... da li ici na lst? naime, plan ih je presadit u boce od 2l coca-cole do visine naljepnice, za vegetaciju. e sad njih sedam, ce stat u ovaj box 90x60x150 ali mi se cini da su preuske za izvodit lst. a pitanje je dali ima i potrebe za lst jer ce na kraju sve zavrsit u boxu 120x120x200 i 10 litarskim kantama. prostora u visinu imam samo me zanima sta bi trebalo donijeti veci prinos?
Da li to znači da ako idem na lst pa kad i ako biljka napravi puni krug mogu pustit taj kraj iliti vrh biljke u visinu? Jer bi u tom slučaju napravio svojevrstan krug od 7 biljki, a ove krajeve koji bi išli u visinu okrenuo prema vanjskom dijelu kruga.. tj ovi niži djelovi bi mi bili više u centru a viši uz rubove. pitam jer koliko sam vidio ekipa uglavnom reže sami vrh kad biljka napravi puni krug? Nije nitko ništa iskomentirao za širinu posuda pri lst-iju? Sve mi se više čini da je boca coca-cole uska ili? Sekach hvala, ali bi ove godine ipak htio umočit šupak u jadran tak da mi nešto duže vegetiranje ne igra baš previše. :)
Ići će u 10l kao što je malo više gore navedeno :) Moram ić na varijantu prvo manjih od cca 2l zbog ograničenosti prostorom u trenutnom boxu, a veći će bit dostupan tek za metar dana. Morat ću još malo razmislit i prilagodit se njima, pa ću još odlučit šta se lst-a tiče. U svakom slučaju hvala.
Dan 8: Pyramidi napreduju, življe su, šire i više se zelene :) Odozdo prema gore: Wembley, Tutankhamon, Lennon i još jedna zasebno Lennon Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Dok se The Churchi još bore da se oslobode ljuske Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us A nefertiti nije napravio nikakv pomak od jučer, tako da sam odlučio da ga više neću čekat, nego sam ga ubacio u tableticu, pa ak izađe hebeno, ak ne jedna briga manje :(
Dan 18: Evo došlo vrijeme da i se javim... nažalost sa malo većim odmakom nego što sam planira ali to je život čupav i dlakav... Naime male sam morao prepustit kolegi koji se brinuo o njima ovih deset dana. zato su u malim 2dl čašama jer nije ima para da uzme još zemlje, ali u ponedjeljak će bit u većim posudama. zemlja je composana za palme. Nefertiti je definitivno otpao kao i jedan the church, tako da su ostala još tri pyramida i i 2 GH. E sad izgled lišća kod the churcha me brine, dali je moguće da su takvi od ventilatora, jer je 120mm ventilator računala puhao direkt u njih? lišće je bilo takvo i prije presađivanja! Kao što je niže vidljivo lijeva je više zgužvana, a bila je bliže ventu. Ima li kakvog lijeka za to? Evo i slikice: Sa pyramidima sam prezadovoljan, mada mi se čini općenito da sve to malo presporo napreduje? Uploaded with ImageShack.us a evo i kako to zgleda pod lampama. Inače dvije središnje su coolwhite a dvije krajnje su warmwhite neonke jedna je samo vidljiva na slici. Uploaded with ImageShack.us BTW commelov timer je nominiran pošto ne odrađuje svoju funkciju i nabavljen neki zelenkasti švapski u ****hausu za 120kn. Radi ko švicarski sat :) Nisu do sada bile sa ničim gnojene, dali da dodam 1/4 doze po HESI rasporedu kad presadim u veće?
ljudi ima li itko ideju zašto je jedan the church tak zgužvanih listova (prva slika u prethodnom postu, lijeva biljka), jeli to do ventilatora ili nečeg drugog te ima li lijeka? Please svaka informacija je dobro došla...
Hvala tinitus, umirio si me malo :) hahahaha čini mi se da svi znamo slovenca... Sutra idu u veće, kolega koji je pazio na njih preko uskrsa ih je presadio u ove jer nije ima zemlje više, a ni para da uzme još. idu u boce od 2l coca cole, pa poslije vege u 10l potove do kraja. nisu im još premale, u četvrtak (poslije uskrsa) su presađene, a korijenje se nije naziralo oko tresetnih tabletica, tak da će do sutra zdurat. Što se gnojiva tiče, to je bio test da vidim kako će podnijet i da li će im pasat, a iz priloženog se vidi da su dobro podnijele. :)
evo samo da se pohvalim kako sam od danas bogatiji za ph "metar" (JBL test trakice), sredstvo za snižavanje pH i gnojivo guano od composane. Sutra test pH trakica, a do tada slikice nabavljenih preparata Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Sutra slijedi više slikica upgradanog reflektora i maličkih nakon presađivanja... BTW ima li tko kakvih iskustava sa ovim JBL pH trakicama? pozdrav uz :smoke18:
kao što sam obećao šaljem update stanja :vb_wave: box: ubačen je još jedan nosač za 2 flourescentne cijevi te ih je sad šest od vrha prema dnu slike: Cijev 827 philips Cijev 640 osram Cijev 827 philips Cijev 765 philips Cijev 640 osram Cijev 640 philips te su pokriveni sa 2 manja reljefna pleha radi refleksije svjetlosti, uzorak na njima sličan je onima koji se nalaze sa unutranje strane škrinja Uploaded with ImageShack.us Ventilacija je također pojačana te sada 2x120 mm ventovi izbacuju zrak, 1x120 mm upuhuje i puše na 1x80mm koji služi za puhanje po biljkama. Ovaj 120 što upuhuje puše direkt u ovaj od 80mm tako da se ovaj stalno njiše i mjenja smjer puhanja. sve biljkice se njišu što bi trebalo značit da do svih dopire struja zraka :b_jump: presađene su u fi 15 posudice okrugle te postavljene na četvrtasti tanjurić da sve stanu, a svakih 24h ću rotirat tanjurić kako bi sve imale što više različitih spektara svjetlosti :blah: zemlja u koju su presađene je mješavina composane za ruže i composane za palme sa većim udjelom ove za palme cca 60% naprama 40%. pH vrijednost i jedne i druge zemlje je imeđu 5,5 i 6,5 pH e sad malo o njima samima čini mi se da lijepo napreduju, mada malo sporije nego što vidim po ostalim dnevnicima, možda zbog nešto manje lumena ali to ćemo kompenzirat kad krenemo sa 400 W MH za 5-6 dana pa će pod njom biti još nekih 10 dana. veseli me što mi se čini da se ljepo granaju pošto su već ovako male počele puštati listove na spoju glavne stabljike i svake internode listova. Jesam li u pravu ili se varam???? the churcha N1 Uploaded with ImageShack.us oni zgužvani listovi se nisu baš ispravili ali novi izgledaju puno bolje :) Uploaded with ImageShack.us i malih listića na pretek :b_jump: the church N2 Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Wembley meni osobno najljepša od svih Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Tutankhamon najveća i najpotentnija od svih Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Lennon sa njim imam i problem, naime na novim listovim od sredine prema krajevima su se počele pojavljivat svjetlije pjegice. Da li je uzrok pH vode? jer do sada su zaljevane običnom vodom iz pipe koja nije bila prokuvana ili da je odstajala. Danas im slijedi prvo zaljevanje sa pH uravnoteženom vodom pošto su nabavljene JBL pH test trakice. najmanja je i nekako najslabija :( Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Da sumiramo probleme za koje molim pomoć: 1.) Lennon svjetlije pjegice na novim listovima od sredine prema kraju? (možda pH) 2.) Da li krenut sa LST-ijem? (imaju po 3,4,5 internoda, je li vrijeme?) 3.) Mogu li ih početi gnojiti sa 1/4 doze HESI gnojiva root complex, tnt, supervit, i power zyme? 4.) da li ovi listovi na spoju glavne stabljike i internoda znače nove grane tj. hedove ili su samo listovi?
evo update nakon odrađenog laganog lst-ija. inače danas je 26 dan od stavljanja sjemenke da proklija tj. sa uključenim klijanjem:) kad tak pogledam onda mi se ne čini da sporo napreduju :baby: Uploaded with ImageShack.us na lennonu nisam radio lst - ova u sredini jer je najmanja i gotovo da nema mjesta među internodama pa me bilo strah da nešto ne slomim the church N1 Uploaded with ImageShack.us the church N2 Uploaded with ImageShack.us wembley Uploaded with ImageShack.us Tutankhamon Uploaded with ImageShack.us e sad lst je odrađen na principu da je glavna stabljika vezana na jednu stranu, a spuštana na obrnutu. Dobro ili loše, te da li sam nešto propustio napraviti? i još jedno pitanje: da li vrhovi biljke trebaju biti okrenute kao na prvoj slici tj. prema centru svjetla ili obrnuto tj. da vrhovi biljki budu dalje od centra svjetlosti a da sporedne grane budu više prema svjetlu? :watchplant: inače sa svih strana su pokrivene svjetlosti jer je 6 neonki u nizu šire od njih samih ovako poslaganih. reljefne plehove sam morao okrenuti okomito od položaja neonki i razmaknut par centimetara kako bih omogućio toplom zraku da se lakše diže gore. jer dok su stajali obrnuto pokrivali su većinu površine ormara pa onda gotovo da i nije bilo mjesta da putuje prema gore. za svaki slučaj spojeni su još jedan 120mm vent i jedan 80mm. tako da ih je se sad ukupno 6 - 4x120mm i 2x80mm. 2x120 upuhivanje, 2x120 ispuhivanje, 2x80mm za cirkulaciju po biljkama svi spojeni na ac-dc adapter 1200mA na 12V i rade svi bez greške. jucer su prvi put zalivene sa kontroliranom pH vrijednosti vode na cca 6.8 voda koja je bila prokuhana (cca 5l), ohlađena na sobnu temp i potom procijeđena kroz gušče ženske najlonke pokazala je svu svoju "zatrovanost". Uglavnom nakon procjeđivanja ostalo je brat bratu barem 3-4 grama bijele mase pretpostavljam kalcija ili?
zoki fala puno na informacijama rep+, budem sutra ponovno posto slike da se vidi razlika. sa gnojenjem ću počet za dan dva kad se zemlja opet osuši..
ma šta god da je, zbog toga ne mogu oprat ni čaše pošteno, a da ne ostane tog bijelog sranja po njima.... uglavnom, u mogućnosti sam zaljevat biljke sa demineraliziranom vodom ili vodom za inekcije.. koliko mi je to pametno, pošto nekom logikom zaključujem da u toj vodi nema nikakvih popratnih elemenata ili slično.. ova za inekcije je još navodno "čišća" od ove demineralizirane? valja li ta voda uopće, te da li ju moram konstantno gnojiti ako je pogodna za growanje?
ma frend mi je bacio bubu u uho.. on radi u tvornici životinjskih preparata, ljekova, hrane itd. di te 2 vrste vode imaju na bacanje, more bačvu od 50l svaki dan donijet ak mi treba... još mi može prije neg donese svaki put namjestit pH sa profesionalnim mjerač od par tisuća eura ak je bolje zašto ne kad je već dobivam, a pošto ne znam red je da pitam.. ko pita ne skita :sick: Edit: mislim da je u takvoj vodi i pH stabilniji ili se varam?
to su te... napreduju, jučer su prvi put gnojene sa 1/3 doze HESI (kap SuperVit, TNT, Zyme, Root). od kad su prvi put zalivene pH kontroliranom vodom popravila im se boja u puno zeleniju i vidno su živnule, tak da je i Lennon-u napravljen LST. počela je svaka laganini mirisat :) :icon_lol:
evo lagani update danas su ponovno zalivene jer mi se činilo da im treba sa onom 1/3 gnojiva HESI jer sam napravio 1,5l pa mi je bilo taman za dva puta... idući put čista voda. Gore lijevo the church Gore desno the church Sredina Lennon - da podsjetim on je bio malo kaskao ali mi se čini da sada hvata korak Dolje lijevo Tutankhamon Dolje desno Wembley Uploaded with ImageShack.us isto gornji redosljed Uploaded with ImageShack.us neznam zašto je ju je ovak glupo okrenuo Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us meni su izmamile osmjeh na lice kada sam ih ugledao, nadam se da će i vama :vb_wave:
Danas su, mjesec i tri dana od kada su stavljene na klijanje... još uvijek u vegetaciji na 18/6 režimu. Jučer su dobile nove uvjete pa reko red je da i Vas upoznam s njima :sun2: box 1.2x1.2x2m Uploaded with ImageShack.us 400W MH - na 90 cm od vrhova biljki (ali fakat grije jebla sebe, puno više neg HPS) home made reflektor - hahahhaha 3 pleha 125 mm vent cca 180m3 - za ispuh spojen na dimljak (kad je vent zgašen vrte se lopatice što znači da dimljak lepo sauga) :lock: Uploaded with ImageShack.us stolni vent za puhanje po biljkama 6 komp ventova za raspodjelu zraka 2x80mm 4x120mm 2x120 mm odvode topli zrak s lampe sa vent prema ispuhu bio bi još jedan 125 mm vent cca 180m3 međutim jučer je prosviro, tak da sutra kad se trgovina otvori po novi, ali ovaj puta 150mm cijevni sa cca 290m3 protokom isto za ispuh, možda ću ovaj 125 onda prebacit na upuh. sada ne koristim ništa nego kao hr.green idem na podtlak. otvorena su na boxu dva bočna ulaza i mrežica iza stolnog radi ulaska zraka. e da i taj 150mm bu išo gore na plafon desno u rupu, malo mi kratko crijevo pa sutra kad zemem novi vent ću pomaknut box bliže dimljaku i premjestit vent na drugo mjesto. Uploaded with ImageShack.us sa temperaturom vodim bitke, sad mi se stabilizirala na 31, a maksimum je znao dosegnut 33, zato mi je hitno potreban ovaj 150mm vent. to ti je ono, kaj buš kupovo imam ja novi, nekorišteni, bum ti dofuro. jel radi? kak nebi radio, pa novi je nikad korišten. i onda ga spojiš a on svira 8. simfoniju... pas mater... Izgledaju malo u novim teglama :ohno: presađene su u cca 10l tegle u composanu za ruže. tutankhamon je imao nezgodu, dok sam ga presađivao ispala mi teglica iz ruke, ali je preživio i lišće vinuo visoko u zrak :) Na lennona mi je pak bio pao stolni vent, ali koda nije ni doživio.. :bis: Jučer su prvi put zalivene sa vodom za injekcije nakon presađivanja i čini mi se da im paše... btw voda stoji 7 dana zatvorena u plastičnoj boci od 5l na mračnom mjestu, sa prethodno namještenim pH na 6.5 i nakon 7 dana pH je još uvijek 6.5 :b_woot: Uploaded with ImageShack.us ako imate kakve savjete pucajte.. btw: vlaga mi varira o vlažnosti ručnika između 35-45%.
ja njih toliko volim da ih moram tlačiti svaki dan... lst - level 2 Tutan Uploaded with ImageShack.us Wemb Uploaded with ImageShack.us Lenn Uploaded with ImageShack.us Churchevi Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us hehehe sviđa mi se šta vidim :costumed-smiley-027 hm, izgleda da ipak nemam problem sa ventilacijom.. ugl, lampa je bila zapaljena dok sam još štelao ventilaciju i ventove pa se box zagrijao pošteno i još je tek počeo teći period od 18h svjetla ... danas sam ostavio vrata boxa i sobe otvorena širom, pa za pol sata pala temp na 27 i od tada stoji i održava ju na toj razini, a vlažnost 35-37% :b_bow:
klasični kao kad vežeš cipelu... čvor je prema vanka, tako da kako se biljka bude širili će si i opustit čvor.. jedino je na prvoj nešto deblja špaga.. i da vezana je glavna stabljika..
Evo jedan tjedni update :) u box je dodan 150 mm cijevni vent za ispuh sa protokom od cca 290m3 zraka (120kn). spojen na fi 150 flexibilnu cijev pa na redukciju sa fi 150 na fi 100 i zagurano u dimljak.. dok je 125 mm stavljen van funkcije. Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us ventilatori od kompa su malo presloženi, barem je bio pokušaj štelanja da svi budu na različitim visinama i miješaju zrak na različitim razinama od lampe, koja je još uvijek na 90cm. ovaj stolni puše po ovima od kompa i ljulja ih cijelo vrijeme da mjenjaju smjer puhanja :wave: Uploaded with ImageShack.us e da evo i slikice seljo beljo reflektora Ubačena je kaca s vodom i dva ručnika po vrhu za podizanje vlažnosti.. ova MH 400W je baš prava kurva koliko grije i isušuje. temp mi je stupanj do dva viša od one u stanu i varira od 29 do 32 stupnja. po noći padne do 24 stupnja. vlažnost isto varira između 35-40%, u noćnom periodu do 60%. pao je lst level 3 :b_bow: jedna zajednička Uploaded with ImageShack.us WEMBLEY Uploaded with ImageShack.us Ima li tko ideju što bi mogao biti uzrok ovome na lišću Wembleya? Uploaded with ImageShack.us Lennon Uploaded with ImageShack.us The church N1 Uploaded with ImageShack.us Sličan problem imam i sa the churchevima, pada li pamet nekom kakvo rješenje? Uploaded with ImageShack.us The church N2 Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Evo i šečera na kraju, najveće i najljepše od svih Tutankhamon Uploaded with ImageShack.us zaljevane su svaki drugi dan pri paljenu svjetla, tj. zaljevanje, pa dva perioda svjetla i mraka pa opet zaljevanje prije paljenja. zaljevam ih 2 puta za redom sa mješavinom vode za inekcije i počeo sam sa punom dozom hesi kompleta (Super Vit, Power Zyme, Root, TNT) i treći put sa prokuhanom vodom, odstajalom, profiltriranom i samo poštelanim pH na između 6.4 i 6.8, dok mi je ova za injekcije štelana i dalje stoji na 6.5 i sa zamješanim gnojivima nakon 2 dana. idem na punu dozu gnojiva jer je ova voda za injekcije lišena svih minerala pa na ovaj način nadopunjujem. zalijevam sa cca 0,5l vode svaku biljku. Maličke će biti do 25. na 18/6 (što znači ukupno 43 dana) pa na 12/12 pod HPS 400W. još razmišljam da li sa, ili bez cooltuba. prijedlozi? jbg moram tak da ipak odem na more. ak imate kakve ideje vezano za šta uzrokuje diskoloraciju i fleke na lišću pucajte...
"kenny dalglish" dobra opservacija za kuler od kompa :costumed-smiley-027 ja ih volim osvježavat češće pa ih zaljevam s manje vode. ova lampa dosta isušuje pa i zato češće zaljevam.. uvijek guram prst i na osnovu njega određujem dali zalijevat i sa koliko... TNT sam im dao punu dozu jer će sad u cvatanje pa da se nađe... pyramidima je pasalo i guštaju, dok su the curchevi pokazali još znakova pregnojavanja... očito im je potrebno manje, znamo za ubuduće.. "Svetlist" hidrogen je isto što i peroxid ili? razmišljao sam o peroksidu, samo neznam di da ga nađem? Cooltube ide, odlučeno je :icon_lol: "Bozga" nisam ga nikad radio pa sam želio probat, a i zbog nešto kraće vegetacije i godišnjeg želio sam postić što više sporednih grana pa im stalno otvaram sredinu kako bi se razvijale što bolje... u konačnici se nadam podjednakim vrhovima tj. bogatijem urodu.. za more cepam grane i nosim sa sobom, pa tam sušim :b_jump:
ljudite pomažite kako god znate i umijete, kako da okrenem periode svjetla i mraka u dva dana s prijelazom na cvjetanje? danas sam našao obavijest na zgradi da zbog redovnog održavanja neću imati struje 26.5. od 8 do 16h.... mrak mi pada na oči, a tako mi je dobar dan bio, ništa rizle u ruke pa me možda smiri :sick: uglavnom sljedeća je situacija.. taman sam svjetlo počeo smanjivati zbog polaganog prelaska na cvjetanje jucer su imale 17/7. danas se svjetlo upalilo u 9h i gasi se u ponoć, što je 15/9 period svjetla, a sutra je bio plan preć u potpunosti na 12/12? kako da to izvedem uz što manji stres a opet da izbjegnem period od 8 do 16h 26.5.? da pustim 24/0 do 26.5. u 8h, pa pustim 12h mraka i potom počnem sa cvjetanjem ili? nisam pametan majke mi.. da podsjetim biljke su od samog početka na 18/6 svaki izvediva ideja će se cijeniti masnim hedovima :D
:vb_wave: hvala na savjetima što se tiče svjetla, prebacio kad nije bilo struje i amen ;) pribavljen je peroksid 3%, vole ga jako :) novosti nema osim što su prebačene na 12/12 i dodatno su grane dotegnute i raširena sredina koliko je moguće. Wembley Uploaded with ImageShack.us the church n1 Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Tutankhamon Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us The church n2 Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Lennon Uploaded with ImageShack.us dobro napreduju, novo lišće je puno zdravije, a krajem tjedna će ponovno gnojenje sa punom ili sa pola doze bluma, još ču vidjet ak imate kakvih sugestija pucajte.. e da i u kojem trenutku bi bilo pogodno napravit bocu sa CO2 (šečer, kvasac)? pozdrav :banana_rasta:
dečki hvala, ići će za vikend 1/3 doze blooma i puna boostera SuperVit, Zyme i po zadnji put i Root. Kad smo već kod gnojiva imate li kakvu preporuku u kojoj fazi da probam zagnojit sa compo gnojivom za cvijeće sa guanom (slika na 2 stranici teme)? prva potvrda puberteta je tu :) Tutankhamon je pustio 2 para pistila i to dužine cca 5-8 mm, a maloprije im je počeo tek 5. dan na 12/12. :maryjane::eyebrows::rasta1:
11. dan 12/12 evo malo slikica tjednog napretka. jucer su zalivene prvi put u cvjetanju sa 1/2 doze blooma. Jedna iz profila da se vidi granatost i odozgo za lociranje budućih hedova :popcorn: Lennon Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us The Curch N1 Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Tutankhamon Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us The Curch N2 Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Wembley Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us i jedna zajednička od jučer pravi grmići :sun2: Uploaded with ImageShack.us pozdrav
17. dan na 12/12 - 61 dan ukupno :vb_wave: Uploaded with ImageShack.us Doša sam do faze kad ih više ne mogu uhvatiti sve zajedno u jedan kadar :family1:, ma da moram i iz tri puta da ih sve pohvatam nebi mi bilo mrsko :banana_rasta: LST je bio pun pogodak čini mi se, Sekach hvala što si me pogura da ga isprobam... Maličke jako lijepo napreduju i izgledaju zdravo i zadovoljno osim možda Lennona koji mi je puno tanji od ostalih. Ne samo po razvoju hedova nego i po debljini stabljike. Bio sam na pyramidovoj stranici i skonta da je dosta zahtjevan i za iskusnije gowere ("We recommend not to use very rich in nitrogen substrates and to adjust the blooming water irrigation PH between 6,5 and 6,8.") pa se nadam da će mi netko od iskusnijih pomoći kako da izvučem maksimum iz njega, a osim toga ima i nešto duži period cvjetana od 75-85 dana dok su ostale do 70 dana. Možda i to čini razliku u razvijenosti, iskreno nadam se... :flamed: Uploaded with ImageShack.us Zaljevanje je svaka dva do tri dana ovisno koliko je suha zemlja u teglama, a zaljevam sa nekih cca 0,5 l, tj. točno toliko da na tanjurić puste par kapi. Zaljevanje ide redom, peroksid sa vodom za injekcije, voda (prokuhana), gnojivo mješano sa vodom za injekcije, voda (prokuhana). Kada dođe opet red na gnojenje zagnojit ću sa punom dozom blooma i ostalim boosterima po planu iz HESI rasporeda gnojenja. zatim ću probat zagnojit sa COMPO guanom, dok ću od onog tamo idućeg tjedna uključiti i fosfor. pH mješavina vode i ostalih mi namjreno varira između 6.2 pa do 6.8 kako bi biljke mogle crpiti sve potrebno. Kad uključim i fosfor ubaciti ću seljački izum sa CO2 u boci s kvascem (bob sale mislim na tebe i kad krenem postavit ću u dnevnik). Pitanjce vezno za taj CO2 jel to prekasno ili prerano? The Church N1 Uploaded with ImageShack.us Wembley - Kenny Dalglish zbog tebe je bačen u sredinu pod samu lampu da možemo kasnije uspoređivati, dok sve ostale rotiram oko nje. Uploaded with ImageShack.us Tutankhamon - prava zvijer, guta sve i napreduje najbrže od svih, "čičci" su mu za prste polizat već u ovoj fazi Uploaded with ImageShack.us The church N2 - najšira i sa najviše sporednih grana Uploaded with ImageShack.us i jedna zajednička oproštajna do idućeg puta Uploaded with ImageShack.us
:vb_wave: 24. dan 12/12, 68 dana ukupno prije svega hvala na komentarima i lajkovima :thankyou: malo me noga zajebavala pa sam visil po bolnicama prošli tjedan :sick:, ali lagano ide na bolje pa me veseli :banana_rasta: vjerojatno od čučanja pored njih :flamed: a i ovo me veseli :b_jump: Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us The Church N1 Wembley Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Tutankhamon Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us The Church N2 Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Lennon Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us e sad od kud da počnem... bile su malo očerupane početkom tjedna, cca 10-tak nižih i većih listova po biljci, a to planiram napravit još jedanput oko 40 dana cvijetanja.. sad se nisu bunile osim prvih par sati kad su bile malo opustile lišće, ali do kraja "dana" su ga već vinule prema gore. također su se počeli nazirati trihomi po perima lišća, miris je puno intenzivniji u samom boxu (btw ni u sobi, ni u stanu baš nikakvog mirisa :b_jump:). ljepo napreduju i to u širinu više čini mi se, da bar budu ko babe ruth :spcartman: svaka ima svoj specifičan miris pod nosom i pod prstima. cak se i churchevi razlikuju, slični a opet različiti svaki na ima dozu dručkije arome.. neka, neka... hedovi na opip lijepo tvrdi, sam nek tak i nastave i nitko sretniji od mene.. btw Lennon je ubacil u treću i ubrzava :cow_yellow: imal sa i šokantnu situaciju jučer naveče... dojdem sa roštilja bacim pogled kad ono nutra 35 stepena i 23% vlage... lud, psujem, preznojavaim se, ***** sve po spisku... crka je bio oscilatorni vent, pa se krenulo u hitnu proceduru podizanja lampe na cca 70 cm da temp padne i da ostane u nekoj normali do kraja "dana". danas su dobili veliki samostojeći sobni i nakon nekog vremena konačno su se počele njihati po boxu. :ridinghorse::ridinghorse: a oni od kompa su izbačeni van jer sa ovim temp ne prelazi 30C a i letali su pod cijelom boxu. CO2 još nisu dobili, ali budu ovih dana toliko od mene i pozdrav svima uz :leafblunt:
Pozdrav :watchplant: Ponovno Vam zahvaljujem na lijepim komentarima, željama, lajkovima... Ovaj tjedan je bilo extra rokanja što na inmusicu što po roštiljadama i rođendanima i biljke su odmah pokazale nedostatak brige :flamed: Uploaded with ImageShack.us pola sata nakon što su zalivene sa po litrom vode za injekcije u kombinaciji sa peroksidom su izgledale ovako (btw biljka u gornjem desnom kutu je na ovoj slici u donjem desnom kutu, tj. sve su pomaknute u tom smjeru za jedno mjesto) Uploaded with ImageShack.us Wembley Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Lennon Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Tutankhamon Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us The Church N1 Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us The Church N2 Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us ovaj tjedan su bile gnojene sa COMPO-om sa guanom NPK 4-5-6 u punoj dozi, što im je zeru bilo previše, ali ništa strašno... idući put bumo dodali još malo vode i to bu taman, mada ne znam ni sam da li je to potrebno pošto im se potrebe povećavaju? Vaši savjeti su dobro došli! uglavnom gnojivo je zamješano u boci od 5l sa vodom za injekcije od koje imam još polovicu za zalit ih, zato pitam.. BTW imam osječaj su dobile na debljini od kad su zalivene sa guanom. CO2 nisu dobile zbog gore navedenih razloga, ali ovaj tjedan obavezno ide. Kako su zbog nedostatka vode bile spustile lišće i počele crpiti snagu iz donjih listova, tako da ga je dosta bilo ili požutilo ili počelo gubiti tamnu nijansu zelene boje, iskoristio sam tu priliku da počupam gotovo svo "fan" lišće osim jednog do 2 po grani nedirajući one od hedova naravno, i imam osječaj da u kombinaciji sa guanom daje rezultate tj. da biljka više pumpa hedove! toliko od mene za sada :vb_wave:
Pozdrav svim sramežljivim čitaocima moje teme, pošto vidim da Vas ne treba hvalit jer se odma uljenite da napišete koje slovo :icon_lol: evo da Vas slikovno izvjestim o napretku svojih ljubimica: Tutankhamon Uploaded with ImageShack.us a konačno sam svladao manje slike da postam :D Lennon Uploaded with ImageShack.us Wembley Uploaded with ImageShack.us The Church N1 Uploaded with ImageShack.us The Church N2 Uploaded with ImageShack.us Ovaj tjedan ništa novo, malo učestalije zaljevanje zbog vrućina i nešto veće žeđi i to je više manje to... danas su zagnojene sa pola bluma i punom fosfora od HESI-a + boosteri. bit će još jedno do eventualno dva gnojenja sa punom dozom fosfora i 1/3 doze bluma pa slijedi samo čista voda do kraja da se pošteno isperu. Flush nisam radio jer mislim da im ne treba pošto kombiniram "čistu" vodu za injekcije kada gnojim ili dodajem peroxid. ako griješim, molim Vas da me ispravite... evo jedne skupne od mojih dragih grmića, koje od utorka obogaćujem sa CO2 (kvasac,šečer,voda), ne vidi se na slici. neku razliku nisam primjetio ali vjerujem da im paše i da uživaju u njemu... Uploaded with ImageShack.us :vb_wave: