Evo mene opet, očigledno ništa pametnija:objesen: Sjeme od prošle godine sam skupila i napravila ono što mi je rečeno da ne radim...posadila sam sve. Planiram naručiti i neko sjeme sa Hempatie pa vidjeti šta s tim. 18.04. sam stavila sjeme u vlažni papir da proklija i 20.04. sam već mogla posaditi prvu turu. Nažalost sliku sjemenki nemam, ali ajmo reći da sam imala 4 vrste. Neke su bile zelenkaste, neke čisto smeđe, neke šarene itd. Za prvu turu sam koristila Plantellinu zemlju, ne znam točno kakvu, mislim da je univerzalna zemlja za sadnju. Svako sjeme sam pojedinačno posadila u plastične čaše od 0.4L što sam kasnije shvatila da je možda preveliko za početak. Druga tura je posađena danas, koristila sam Biokompovit Classic zemlju za cvijeće i ukrasno bilje. Nakon što je sve bilo posađeno, zalila sam sa malo vode i primjetila da biljke koje sam posadila 20.04. su otišle u nebo. Nažalost zeznula sam i još jednu stvar jer nisam imala dovoljno zemlje pa je nekim biljkama zemlja samo do pola čaše. Ne znam mogu li sada nadodati zemlje s obzirom da imaju sigurno 5cm, a tanke su. Što se toga tiče pretpostavljam da im fali svjetlosti. Postavljene su direktno na stol ispod prozora i ispod njih je aluminijska folija, pa sam mislila možda napravit nekakvu diy nadogradnju iznad njih i postavit neku žarulju, UV lampe za nokte, bilo šta samo da nešto više svijetla dobiju. A neke sam i na prozor prebacila. Nažalost vrijeme u Lici nije baš najbolje pa nema puno sunca :(