Pa da pocnemo. Zemmja potgraundH sa perlitom, koristicu plantelu crvenu i posude su oko 5 litara. Stavio sam 6 menki u vodu posle nepuna dva dana 4 pustile klicu i njih sam u te od 5l tutno a ove dve u male od litru saksije i bubno u box na 24/0 dok ne niknu a onda ce na 18/6 mada mi je crkao tajmer pa dok ne kupim novi mozda ih i obradujem sa duzim rezimom ako niknu uopste. Svetlo mi zasad curi na sve strane al stici ce crno bela folija a dotle ce mraka dobijati kad je noc pa nema frke a ionako u vege nije greda. Uglavnom temp je oko 20 a vlaga oko 30 al stelacemo se jos do neke zveri fotoperiodne. pozz Od zLOg
Osamdeset i neki dan,ja bi rekao da je dosta bilo.Lampa je ugasena,tri su posecene,oprasena jos koji dan na terasu moze,povadio sam desetak semenki koje samo sto nisu ispale.To bi bilo to sto se tice biljki u ovom indor dnevniku. Biljka u kockastoj velikoj saksiji,kojoj curi nesto iz hedova sa upaljacem su gornji koji vuku na narandzasto a sa sibicom i menkama oprasene donji nerazvijeni.I naravno placuci hedici:):) Onda glavata Velika I oprasena na terasi Poz od ZloG
Jutros sam veliku u kockastoj saksiji zalio.78. je dan. Na jednom hedu sam primetio tri kapljice neke smolaste tecnosti.Ne znam sta bi to moglo biti,prvi put se srecem sa ovom pojavom. poz od ZLog
Ova jedna od poslednje dve isprane, sto nije oprasena,nije docekala da se osusi zemlja 75. dan Dok su glavata i velika posle ispiranja dobile jos turu vode.Na velikoj sam poskidao zuto lisce a glavata prakticno i nema lisca,samo hedovina.Sa ove dve sam prezadovoljan. U boxu je sada vec opustena atmosfera sto se tice prostora. Poz od zloG
Pocetak 74. dana, jos dve isprane ,pa sam na 4/5 sto se tice ispiranja.Oprasena desno,koja je samim tim sto ima semenke ispunila zadatak pa joj se nema sta zameriti.A levo je velika u maloj kojoj sam skinuo nekoliko vrhova ,sa sve glavnim, koji se nisu bas razvijali ,i ovaj donji deo se lepo udebljao.Da li bi se isto desilo da nisam ne znam ,uglavnom dobro je to. Uglavnom cilj je sve blizi a meni se cini sve dalji.Mislim da ce jedna sigurno a mozda i dve sledece zalivanje biti posecene a ostale tri dobiti jos dozu vode pre sece sto bi bilo jos dvadeset dana ,brat bratu ,jahanja. Poz od zloG
71. dan Ova velika u kockastoj saksiji i dalje me privlaci da skinem gornje hedove i dve trecine glavne grane,al bojim se stresa.Ti gornji hedovi su tvrdi i izgledaju kao da su puni semenki i suvi su na dodir.Cackao sam te kesice al nema semenki.Dok iz oprasene je cackanje iznedrilo prvu semenku.Znaci oprasivanje uspelo. Evo nekoliko slika tih hedova od velike. Donji spratovi grana pa s tim i cele biljke su jos uvek zeleni Odlucio sam se za prihranjivanje novim djubrivom za mene, fitofertov humistart u formulaciji 4/12/5.To je neka kombinacija organskog i mineralnog djubriva plus jos stosta koje me privlaci vec duze vreme pa eto prilike da probam.Zalivanje je sinoc palo a danas izgleda ovako. I za kraj box 71. dan odprilike poz od ZLOg
71. dan Ova velika u kockastoj saksiji i dalje me privlaci da skinem gornje hedove i dve trecine glavne grane,al bojim se stresa.Ti gornji hedovi su tvrdi i izgledaju kao da su puni semenki i suvi su na dodir.Cackao sam te kesice al nema semenki.Dok iz oprasene je cackanje iznedrilo prvu semenku.Znaci oprasivanje uspelo. Evo nekoliko slika tih hedova od velike. Donji spratovi grana pa s tim i cele biljke su jos uvek zeleni Odlucio sam se za prihranjivanje novim djubrivom za mene, fitofertov humistart u formulaciji 4/12/5.To je neka kombinacija organskog i mineralnog djubriva plus jos stosta koje me privlaci vec duze vreme pa eto prilike da probam.Zalivanje je sinoc palo a danas izgleda ovako. I za kraj box 71. dan odprilike poz od ZLOg
Dve do nas,glavata i velika,sinoc isprane.Iako jos uvek nema braonskih,crvenakastih i tako te nijanse trihoma,nema se sta cekati.Od nenormalne pop corn hedici lepo rade al dzaba joj.Zbog nje sam lstiranu izbacio,glavatoj je zapala manja saksija u direktnom duelu....nemam lepe reci........dobro,moram priznati bolje je nego samo lepo radi al malo je dala.Po mom odokativnom sacovanju ako bude 20 gramica suve kvalitetne hedovine da se sutam u bulju hahahahaha plafon.Jos kad se setim lstirana i vidim joj slike u dnevniku,pogledam glavatu koja je vrhunska i pomislim kakva bi bila u saksiji nenormalne ... slosi mi se.Al dobro,nije mi prvi put da pogresno procenjujem.Nek ostane na tome.Da se vratimo sustini.67. dan cirka,posle sinocnjeg ispiranja sa ostatkom ekipe situacija sledeca poz od ZLOg
Jutros gledam nenormalnu,65. dan malte ne nema grane,hedovi rastu iz stabla i pice jedan u drugi, sto mi nekako mirise na budj iz iskustva.Izvadim je napolje da malo napravim novi raspored u boxu.Zapalim buxnu.Gledam je.Uzmem makaze i ne vratim je u box.Posecena je. Pocelo je poz od ZLOG
Obe do nas(dva razocarenja za sad) su zalivene voda plus slavol.Manjoj sam skinuo gornje hedove i razmisljam i ovoj velikoj da uradim isto.Donji deo biljki pusta nove pistile i nekako mi ima potencijala za debljanje dok su vrhovi vecine grana nekako stali sa razvojem.I dalje sumnjam da je doslo do oprasivanja. 64. dan odprilike mozda koji dan plus situacija Trihomi se prate nema jos uvek crvenih,strpljenje me napusta i tako to...... poz od ZLog
ovo je stanje pre sedam dana i odlucio sam da joj poskidam vecinu lisca i malo rastegnem.To sam odradio sinoc.Danas sutra je trebam zaliti voda i verovatno slavol.Nadam se malo jacim debljim vecim hedovima.evo slika pa cu lakse videti razliku za desetak dana. poz od ZLOG
Dan 60. Glavata zalivena,i njoj je bila ista prica,razmisljao sam dal da isperem al ipak cu sacekati jos jedan krug. Oprasena je najmanja i najnezrelija,nju sam nahranio crvenom plantelom i nem pojma dal ima semenki.Do sad mi je vise licilo da nema ali sacekacu nije greda. Jos uvek nema braonskih.Po mom nekom proracunu nece pre 70-og dana.Za 4 sigurno sledeci krug ispiranje a za dve ce vidim.Dao sam im od juce dva sata mraka ne znam ni sam zasto.Nemam termometar ni vlagometar u boxu ,al kontam ta dva sata ne mogu puno poremetiti mikroklimu. poz od zlog
Ova predhodno zalivena, takozvana, velika u maloj ,je nekako glavni vrh imala mutiran.List je krenuo iz njega i zaustavio se rast.Kao i u svakom growu Zli mora naci razlog za sTA RECI,RAD ODLICAN NAZALOST IZGLEDA SAM OPRASIO MALO VISE OD JEDNE,NISAM TREBAO VRACATI oprasenu u box al nema veze ,znam koji je polen.Uglavnom je sad velika u maloj zaduzena za cekanje ostalih tj Zli je brsti svakodnevno hahahaha i super mi je. Danas je 59. dan i najveca je ozednela , razmisljao sam dal da ispiram il da nahranim kao sto je po redu,posegnuo za mikroskopom,pogledao veliku u maloj i odlucio da nahranim.Nema jos crvenih trihoma.Najveca mi je inace medju tri najbolje biljke sto sam ikad imao. poz od ZLOG
Nenormalna nahranjena punom dozom crvene posle 20+ dana. POZ OD ZLog
Od ove dve,druga i velika u maloj,sam ocekivao veci napredak tj debljanje hedova.Na redu je plantela crvena tako da mozda je to razlog malog stagniranja, pa krene explozija,ipak je tek 55. dan.Vent stigao juce i namesten a lampa spustena.Planirao sam malo da im dam mraka al me je ovo kisno vreme pokolebalo.Nastavljam 24/0.Skinuo sam i po koji listic i to je to za danas. druga velika u maloj raspored poz od ZLOg
U nedelju se desio prvi peh.Kabel od venta je negde izgubio kontakt,na vreme sam primetio srecom.Probao sam ga reanimirati(hahaha majstorcina matora)ali nije uspelo.Sklonio sam vrata i nocu radi tako plus sam i lampu podigao a ujutru u sedam gasim lampu i zatvaram vrata.Ali da ne zurim.Odradio sam hranjenje glavate,posle deset dana,plantelom crvenom.Mislim da ide jos jedno ispiranje i kraj. Ventilator je bio VKO 1 FI 100.U ponedeljak sam narucio iz "one" prodavnice u BG cevni ventilator Fi 100 i ocekivao sam ga danas al nije stiglo.Racunam da je sutra tu i da ce odraditi ovih 20-tak dana.Vidim da su neki mak trade ,uglavnom, voleo bih ponovo nabaviti VKO pa ako neko ima informacije o istom nek kaze slobodno. Evo za kraj nekoliko slicica novog rasporeda pedeset i neki dan. poz od zloG
Svaki dan,a ja vodim 50.,neka akcija.Pre podne sam ocistio CT I konacno dolazimo do svrhe dnevnika.Pre 7 dana najveca je dobila hranu tako da ovog puta jedna puna doza vode.Usput je napravljena pretumbacija pa ona dolazi do vrata.....kasno je za te price spava mi se. Sutra najverovatnije glavata dobija dozu hrane pa cu prezentovati guzvu na hiljadu nacina. poz od zloG
Najmanja, najmladja pa i najsladja,posebno jer je i oprasena jutros zalivena.Tri sam malo podsisao tj skinuo lisnu masu pa se lakse dise u boxu. to je oprasena nadam se. Situacija posle sisanja Za sad je sve ok jedino sto neke slabo piju vodu hm bas mi zvuci poznato,al ne mari. poz od zLoG
45-50. dan,nisam bas siguran al ionako su razliciti fenotipi,situacija alarmantna guzva pa je prvo jedna izbacena(lstirana) em je u velikoj saksiji em se rasirila a i nekako ne puni hedove kao ostale i eto je u cosku I meni je zao. Druga po visini,ali ne i po lepoti zalivena vodom.Nisam bas bio siguran dal treba hrana,al cini mi se da ce ona najduze cvetati.Saksija je od desetak litara mozda malo vise.Ja prezadovoljan. Velika u maloj saksiji malo rasirena i zalivena Ovu sto sam izbacio posekao sam vrhove i slikao box bez nje Pa slikao nju ostro oko ce primetiti hedice. I zatvorio box .I meni je zao ali gde. poz od ZLOg
Najvisa je zalivena.Nisam bio siguran dal treba prihrana i odlucio sam se da joj treba doza plantele crvene.Malo se vrh nakrivio u vijanju svetla i prostora jer je takva situacija al i dalje uspevam nekako ugurati svi 7 komada,Hudini mi nije ravan.Sve su nakostresile listove i bore sa za svoje mesto pod suncem.Mozda im za koji dan i pomognem nikad se ne zna.Pokusavam direkt slike i smanjim ih al nece.Al zato je tu postimage poz od ZLOg
Uh kod mene se nista ne zna,ovo bi trebao da bude kraj ture sa vodom al u medjuvremenu su neke ozednele pa sam ih zalio sa plantelom i totalno sam se pogubio. Ovo je najmanja ona sto je uletela mesto neopredeljene u manju saksiju,nije losa i dobila je vodu A evo je situacija u boksu 40. dan mozda dva tri vise nisam siguran kad su krenule al to i nije toliko bitno imam mikroskop moracu malo cesce beleziti u dnevnik radnje pa makar bio i dosadan ovako ne vredi totaalno sam pogubio dinamiku growa....bas cudno hahahaha poz od zlOg
I krece novi krug zalivanja,ovog puta voda,prva je zedna lstirana,to sam radio van boxa i okinuo jednu slicicu bez hps
Ima cili ,but jolokie koje sam uspeo ugurati od ukupno 11,ostale su na prozoru pa ce se malo menjati dok ne prebacim ih sve na terasu.
D a se pribelezi. Danaske poslednje dve prihranjene.Ova skroz desno do nas je oprasena.Nekako ih rasporedjujem da ne bude bas totalna guzva,uglavnom ko u disku je.Imam tri ogromne u vecim saksijama,jedna velika u manjoj,dve u manjim lepotice(tu je i ova trudnjaca) i jednu u vecoj koja malo kaska al ocekujem eksploziju. 28. dan poz od ZLOg
24. dan.Najveca je zalivena sa crvenom plantelom puna doza i malo lst-irana,nisam mogao odoleti, malo sam ih pretumbao i izravnao nekim knjizurinama ,koje su mi bile pri ruci i NENORMALNA guzva je na vidiku poz od ZLog
Da se ne bi ponovila situacija,ovog puta sam krenuo sa malo vecim brojem menki. Iste biljke su u pitanju kao iz naslova s tim sto cu ovaj put krstiti strejn MESIIJA.Nikle su oko 15.01. i sest najlepsih je grupisano na sredju tacnicu i na prve simptome zenskosti presadjene su u ceriri vece(oko 12 litara) i dve manje(oko sest litara) saksije .Ucasama je bila florabela zuta a u saksijama potgraund h zemlja.Posto dve presadjene nisu pustale brke(naravno dve najvece) a bilo je u rezervi zenskih napravljena je zamena i to se sve desava izmedju 27.01. i 31.01. U medjuvremenu sam skontao da se u box moze nagurati jos jena manja saksija pa je to i uradjeno a na prozoru se nalazi jedan muski koji ce produziti vrstu.Tako da evo trenutne situacije .Rezim je 24/0 od starta i ne planiram nikakve treninge.Temperaturu i vlagu ne merim i koristicu plantelu crvenu sto znaci da do sad nisu hranjene . poz od Zlog.
Pre ispiranja je nisam zalio 10+ dana i jos je mogla bez zalivanja.A kad sam je isprao dzaba sto je non stop lampa sunce zelmlja se skoro nista nije susila a dok sam degustiro biljku odgore nadole svakodnevno primetio i malo bele paucine tj pocetak budji,odlucio sam jednoglasno SECA.Nabavio sam kutiju,izbusio rupe za ventilaciju,rastego 3 strika i pokacio plodove rada svog.Evo nekoliko slicica za kraj pustolovine. 71. dan od nicanja poz od zloG.
Pa da privodimo ovaj dnevik kraju.U sredu isprana i sad je iznosim danju a unosim nocu da se zemlja sto pre osusi,nabavljena kutija za susenje,pusikam po malo odgore redovno i dobar je rad,sutra je 70. dan tako da se odprilike u sredu ocekuje definitivan end. poz od zlog
63. dan.Mislio sam da je vreme za zalivanje al saksija teska.Posto se nema nitsta,vrh je odsecen satro nesto mi ga kanda sprzila lampa a i bas zaklanja ove dole grane i totalno kvari sliku biljke,exspresno osusen i vec dva dana se degustira.Mogu reci da sam zadovoljan a u u isto vreme nesrecan sto nisu bile barem 3 a ocekovao sam 4 u malo manjim posudama, sto bi bilo taman.Pred paljenje svetla izneo sam je na terasu da malo poskidam suvisno lisce zbog strujanja vazduha,opalio nekoliko slika,zmirno mikroskopom,srkno kafu i vratio u box . Na rezimu je 12/12 i dan je nocu,razmisljam da je malo pojacam terasom,dodam 5 sati dana al bojim se bubica pa ce verovatno uskoro pod noz,ja joj dajem jos jedno hmmmmm hmmmm maximum hmmmmm hmmmmm 12 dana a minimum hmmmm hmmmmm 5 dana .Tolko od mene.Poz od ZLog.
Mozda je zbog naslova il ko zna cega,al kod mene sve muskarci,3/3.Ovog dripca sam ostavio kao mozda nisam video dobro,ali..........neveerujjjem.A i ovu damu staru(ops proslo 12) 57 dana nije uredu slikati samu,bar ne ovaj put,koju sam ,uzgred budi receno, zalio posle 6-7 dana vodom plus malo ekobustera.Zute listove malo podsisao i opalio ohoho fotografia i na kraju odabrao 4 koje namerno stavljam cele,mozda otvorim trecu stranu dnevnika. Plan je sledece zalivanje hrana i verovatno voda pa onda jedno ispirane i eto nas u 80. danu......ali ko zna........ poz od ZLOG.
Boze Bizzzo pa zar nismo ovde svi sirokih ramena uskih kukova crne kose i zelenih ociju?Kakva zima kakve kile? Uglavnom da ja ubelezim promene u boxu.Od sutra ujutru rezim svetla sam prebacio na 12/12 jer su regularke fotoperiodne prefurale drugu nedelju vegetacije a ne bih da se guzvaju u maloj saksiji a opet ne bih ni da bacam zemlju i maltretiram se sa presadjivanjem sa muskim biljkama.Veliki automatik koji sutra puni 50 dana je rasiren da moze lepo da se deblja,mazar koji je najstariji je i topiran i nahranjen zelenom plantelom a mali automatik je izbacen na terasu.Preostale dve fotoperiodne lepo napreduju i indenticno izgledaju sto mi se dopada. evo malo i slika mazzar i sve zajedno bez male poz od zlog
45. dan zalivena posle ohoho dana i nahranjena punom dozom crvene plantele.Opet sam oribao box i CT pa reko aj malo da je islikam na dnevnom svetlu. Ostatak ekipe,sem automatika,presadjen a na mazaru se przi lst nadam da nije uzalud.Evo i jedna slikica kakva je guzvaja vec sad tolko od mene za ovaj put,prilicno sam se zadihao na ovoj vrucincini poooz od ZLOg
40. dan zivota od toga 25. cvetanja mazar presadjen jedan automati polako ali sigurno umire,pa sam ga spusto kod papricica,drugi necu presadjivati dok ne pokaze pol a preostale dve fotoperiodne za koji dan idu u vecu saksiju kao i mazar znaci oko 5 litara po mojoj proceni pozz od zlog
Danas palo ciscenje boxa,brisanje ct-a i lampe,zalivanje malih biljcica i nihovo priblizavanje lampi,sad su kao i vrh velike na 20cm od iste,hermic je morao biti ubiven(sto rece kristijan),papricice isto zalivene,juce su nikle i poslednje dve fotoperiodne reg. tako da smo sad na 3f.periodne/3auto stim sto se jedna auto vidi sta je a ostala ekipa ako bude jedna od ovih i jedna od onih zenska ja cu biti presrecan.Ustvari kako me je krenulo nek bude bar jos jedna zenska i ja presrecan.Velika je zalivena pre 5-6 dana i jos uvek nema potrebe za ponoviti.Ceo ovaj tekst da bi zabelezio kad su nikle ove dve al sta da vam radim ovo je moj dnevnik. poz od zlog
Taman kad sam cekao otvaranje jajca,malo bolje pogledam(a sumnjivo mi bilo vec al ko je jos muskog zagledao)pomirisim i shvatim da je hermic. Imam u zamrzivacu polena od letos tako da nije neka steta jedino ne znam da je jos "ispravan". poz od zlog
Ipak sam obe presadio u potgraund i nisu ni osetile,u medjuvremenu je mazar ugledao svetlost dana,Nadam se jednoj zenki pa nju da oprasim al ako ne bude mislim da za 15 dana nece biti kasno ni ovu veliku negde sa strane malo da prcnem hahahaha Jos dve biljke treba da niknu i to ocekujem za dan dva.Ovo je ekipa sa leve strane A evo i cela situacija pre paljenja lampe dok sve nije pozutelo. poz od ZLOG
Odem jutros da obidjem box i imam sta da vidim,one dve menkice sto nisam uspeo naklijati pa ih ipak zabio u saksijicu sa habanerom nikle obe.E sad ja za habaneru koristim zemlju od zavrsenog grova ,al sta je tu je.Jedna ce ostati u ovoj saksiji a ovu drugu moram nekako presaditi.Vidim da su i preostale dve fotoperiodne pustile klicu tako da me danas ceka malo akcije. Habanerusa ih razljutila pozzz od zloG
odradjeno presadjivanje cim je procitan post,kacim sliku preko postimagea jer ovo direktno mi javlja gresku,nesto kao velik je fajl pa kaze eror occured al nema veze,nadam se da nije bio veliki sok inace koren je popunio saksiju i taman krenuo da se uvrce al neces ga majci prebacen i dva a mozda cak i tri puta vecu saksiju u kojoj se baskario letos mazar pozz od zlog
Evo cisto da otvorimo drugu stranu dnevnika jednom slikom.27. dan zivota 12 dana cvetanja jednom dobila pola doze crvene plantela a za sledece zalivanje se sprema full doza i to je za koji dan kad se dobro osusi zemlja.Idalje razmisljam da je preselim u vecu saksiju al nikako da prelomim.Stavio sam tri nove menke ovog puta fotoperiodne na klijanje i jedna od njih je jedina koja je bila na letosnjem mazaru pa cemo videti sta ce dalje biti.Spremam se i za oprasivanje ove cim se muska na terasi otvori u fulu a samo sto nije.Hteo sam malo da je lstiram al sam odustao,bice to i ovako dobro. poz od zlog
Ni jedna nije pustila klicu.Bas me krenulo.Ova jedna sto je ostala normalno raste a evo i dokaza. pozz od zlog
Posle deset dana ponovo zalivena sa po prvi put pola doze crvene plantele.Nadam se Pow da ce biti bar jedna. poz od zlog
Nazalost komso moj predobri nije velika vec velik,danas se razotkrio a sumnjao sam odpocetka.Poslednje dve sto imam su stavljene na klijanje pa ako puste klicu idu u zemlju od muzjaka koje sam posekao a ostavio sam jednog u najmanjoj saksijici i izgleda ekstra,nahvatacu polen al jos ne znam sta cu sa njim.Ne znam kolko ce ova moja jedinica milica izrasti i dal ce biti neki mali hedic da se oprasi,razmisljam da je presadim u vecu saksiju al se sad svega bojim i ne bih da je previse uznemiravam. pozz od tuznog ZLog
Situacija i nije bas neka,tri muskarca jedna zemska i ova najveca nema ni mudo a ni brke ne pusta,nadam se da nije fotoperiodna mada posto je produkt mog oprasivanja ne bi me iznenadilo.Dobice jos koji dan da procveta ili ide na terasu sa momcima.Sada sam u dilemi da li da jednog automatika drzim u boxu.Ako se ipak broj poveca ne dve onda cu kad se osusi zemlja gospoje presaditi u vece saksije a ako ostane samo jedna.......... Za kraj evo malo slika ko voli da gleda jajca pozzz od ZLOG
Sinoc palo prvo zalivanje pa reko da ubelezim uz slickice . poz od ZLOg
Jedna nije nikla i izbacena je saksija tako da smo na 5 komada.Polako rastemo i ocekujem 15. dan da pokazu pol.Ova u najmanjoj saksiji ako bude zenska a pri tom ne jedina plan je da je oprasim polenom od letosnjih muzjaka koji cuvam u zamrzivacu a nadam se(sto je malo verovatno)da nece biti svezeg polena,ako nazalost bude onda cemo prasiti na sve strane. pozz od zloG
Dobro pratis Pow.Cisto da se zabelezi,cetiri biljcice su pocele da zive a dve koje nisu proklijale dobijaju sansu jos koji dan.Nisam rekao da u ct-u radi vent vko-100.Daklem odbbrojavanje pocinje. pozz OD zloG i peta izasla