Evo moj prvi grow(i prva tema :) ) na forunu, iza mene je par neozbiljnih auta a ovo planiram uraditi kako valja. Sjeme je ostalo pomjesano od prosle godine, od 4 sjemenke su nikle dvije biljke, ja mislim da je ovo iz naslova u pitanju. Planiram odraditi vegetaciju napolju a u boks ce na cvjetanje, svjetlo ce biti 250 hps ali o tome cu detaljnije kada ih prebacim. Zemlja je Komposana a za koji dan ce u Florabelu u konacne saksije. Od djubriva cu koristiti proizvode Hesi linije. Nemojte zamjeriti ako sam sta izostavio ili izgrijesio, popravicemo sve samo recite... eto i kod mene je carolija napokon pocela. :):watch: Evo sada i par slikica, stare su 16 dana pa idemo hronoloski, zadnje slike su od juce :) Veeeeliki pozdrav svima na :vutra: Bravo ja, pa u naslovu sam pogrijesio :fuck:
Hvala ljudi :)
Evo ih sa 25 dana. Ne desava se nista bitno, one rastu jaaako polako ali sigurno :D . Prije tri dana sam ih prebacio u konacne posude, ispunjene Florabelom i zalio sa 3 litre vode vecu a manja je popila 2 :) Digao sam ih na stolice jer se cuko opasno nameracio da ih povadi, sreca pa sam na vrijeme naisao. Jos ih unosim u kucu svako vece, djeluje mi da su noci malo pohladne i tako... i da hehe gledam ih jedno pet sati dnevno. Od sest do pet su na direktnom suncu, ja sam im do sada obezbjedio sve uslove a na njima je da se pokazu :) Evo i slika
Tako je i meni, najmanja je bila dva stepena ali meni nekako zao da ih ostavim napolju. A idem sad na par dana od kuce pa ce morati biti napolju. Znam da sam previse pazljiv
Zdravo ljudi, evo mene malo u mom dnevniku. Znaci danas su stare trideset cetiri dana, ja nisam bio kod kuce par dana a danas kada dodjoh bas se lijepo iznenadih :) Ova veca je izgleda automat, pojavile su se prve pistile i mirise strasno ali ja nemam dovoljno dobru kameru da ih uhvatim :cool: Zuca je i dalje manja i zuca :D Danas su dobile osuseni kokin izmet koji sam dovukao cak iz Bosne:crazyd: i velika tri a mala dvije litre vode i to je to. Nego, evo koja slikica :)
Ma cudna mi je ona od starta, stalno je nekako bljedja i slabije raste, a imale su iste uslove. Sad sam stavio ovaj prirodni djubar, pa cu vidjeti ako ne dodje sebi da pocnem sa Hesijem :)
Dobro, nismo se sporazumjeli za ovo oko zutoce ja mislim da je to do genetike, ali vidjecemo hoce se promjeniti kad dobije bolje uslove. A to za djubrivo nisam znao, bas cu sada iscitati te teme, hvala.
Da, ali nisu one ista vrsta pa zato mislim da je ovo moguce. Ice sve po planu pa cemo vidjeti sta ce biti a usput cemo korigovati. ;)
Dobro vece svima :) Biljkice su stare 41 dan ako mi je racun dobar, veca je pustila prve pistile prije sedam dana a na maloj sam ih danas zapazio. Ni sam ne znam sad koje su vrste u pitanju, znam samo da ak47 nije sigurno. Od djubriva im jos nista nisam davao jer su mi relativno dobro izgledale, a od iduceg zalivanja planiram poceti sa Hesi blumom. Uradio sam nekakav lst prije pet dana, njega nisam radio nikada ranije pa mi recite jel zadovoljava? I nisam bas neki fotograf, ali sam se potrudio :) Sta mislite vi o ovom?
Javio sam Bizzzu da mi prebaci u spoljasnje, trebao sam odraditi cvjetanje pod svjetlima ali se ispostavilo da su oba automatika, tako da ih mogu zavrsiti napolju jer nece biti preveliki a i nije mi ekonomicno da ih stavljam pod sijalicu. Ovo sam ih unio u dvoricnu samo da ih slikam jer mi je kamera poprilicno ocajna, a nisam se sjetio da to po danu odradim.
Necu Powere ne brini :). Vidjecemo sta ce na kraju biti, bar znam da su zenke u pitanju :)
Zdravo ljudi, biljke su danas stare 48 dana. Nisam bio kuci par dana pa cu ih sutra zaliti hesi cvjetom prvi put. Ja mislim da je ovo u redu za sada, evo par slika. Sta vi mislite? :)
Prema meni se krece neko opasno nevrijeme, sreca pa su biljke mobilne pa sam ih unio na sigurno. Ne znam sta bi da ih moram sad ostaviti napolju, djeluje da ce biti dobrog leda... Zelim svu srecu svima cije su biljoze napolju, i uposte bilo kakvo voce, cvjece i povrce u ovakvim prilikama.
@No Joke i ja sam ih sad vratio napolje. I mene je zaobislo, a izgledalo je ko da nema sanse da me promasi ali ga u zadnji cas nesto odvuce prema brdima. :)
Ako se ne varam danas dan 58 od nicanja. Kisa je napokon stala i evo nakon cetiri dana zemlja se uspjela dovoljno isusiti i biljkice su bile spremne za zalivanje. Automat je popio punih 5 litara u koje je bilo umijesano pola propisane doze Hesi bluma. Ova druga je popila 3 litre. Nje mi je malo zao jer ima potencijala da bude velika ali to ne bi bilo sigurno u dvoristu a nisam u mogucnosti da je premjestim na sajt tako da je zapela u ovih deset litara, nju jos nisam prihranjivao i mislim da mi necu dok ne pocne cvjetati.
Evo nas u 67-mom danu. Od proslog javljanja automat je dobio jos pola doze Hesija, zatim je uslijedio flush a juce je dobio punu dozu i sada mi djeluje sretno, evo njega: Kako ovo ide ja bih rekao da ce prebaciti 100 dana, ali dobro neka on raste, strpljiv sam ja :D. A sad drugi (malo zapostavljeni) clan druzine, za sada pije samo vodu, ali doci ce i njegovo vrijeme :).
Kanta je od jupola 25 kg. Ja sam zadovoljan, jedina mana je sto je zalivam svaki drugi dan sa 5 litara vode, pije kao slon :). Tako ako ces u kante gledaj da ti bude blizu.
Nisam ga ja stavljao, ovde mi je pri ruci sve pa mi nije bio potreban. Mislim da mozes tako, nemam ja iskustvo sa hidrogelom pa ti ne mogu nista konkretno reci, ali koliko sam citao na forumu mislim da je to sto si napisao taman mjera :). @VenloNL razmisljao sam i ja o ciglama, malo pomazu isusivanju ali ne prze listove, pa sam odlucio da ih ne diram kad sam ih vec ovako lijepo slozio :D.
Evo danas 75 dana od nicanja. Od proslog javljanja nepoznati automat je dobio punu dozu hesija, flush pa opet juce puna doza. Fino mirise, mozda na dva-tri metra i jos lagano raste, ma puno je ljepsi uzivo nego na slici. :) Ak nije hranjem samo je pojen, jos malo pa cu i njega poceti hraniti :). Evo ljudi, pa ako imate kakav svjet samo recite. :)
Hehe, skoro sam razmisljao o tome kako koristim pogresnu rijec:D Skoro mi ga za noc osvojile neke male pufnaste, skacuce bubice, trijebio sam ga 2 sata :) Volim ja njega a on mi vraca :)
Radio sam ja lst, tu su zice, samo se ne vide. A ne zatezem ih vise jer nemam gdje razvuci grane. Sada navijam da otezaju pa da ih vucem na gore :lol: A ovu drugu bih mogao malo istrenirati ali nikako da sperim :D
Jesam, ima u jednom postu kada i koliko sam ga stavio, ali evo i da ovdje ponovimo za one nove koji nalete. Litarsku teglu napunjenu potpuno suvim kokosijim djubrom sam podijelio na njih dvije, tada su mislim bile u 30 i nekom danu. Skinuo 15 centi zemlje, rasporedio djubar i onda vratio svu zemlju. Nakon toga se bas osjetio pomak u rastu. Hvala :)
Volim ja da su mi blizu, i kad imam sajt moram imat' bar jednu kod kuce :D A boricu se sa njima do kraja pa cemo vidjet sta ce ispast :D
Ja sam spremio zice, samo jos da on krene :D
Jedan mali upad :). Ova moja biljka koja se vodi kao fotoperiodna je pocela cvjetati prije jedno dva dana. To bi onda mogao biti neki automat koji bas kasni ili sta ja znam... Evo koja slika :)
Izgleda da je luda sativa :D, ma nek je on meni ziv i zdrav hehe.
Sto mi spamas dnevnik :p
Evo i mene, biljke ovako izgledaju nakon 96 dana. Par puta sam gnojio i radio flus, imao sam problem i sa nekim bijelim bubicama ali sam ga uspio rijesiti.... Ovo je ona kasno-cvjetajuca i ova sto se valjda blizi kraju
Ma znam, bas sam natrefio na dugo dugo cvjetajuce biljoze :D
Ali cu je morati uskoro posjeci jer je komsija poceo kositi iza kuce, a nemam je gdje prebaciti. tako da ce morati uskoro pod noz :(
Ma da ima kravu ne bi mislio :) Nema joj spasa, i meni je zao.
Nemam gdje, sve zgrade i kuce oko mene, sve sam ja opcije ispitao. Nemoj se sikirati Dz ;)
Morao sam je posjeci, ovo sto sam ubrao je ovako bas jadno na oko :( Ostavio sam desetak donjih grana i njih sam savio tako da se sada ne vide i bar dio ce docekati kraj. Poslikacu to pa cu staviti...
Nisam vam pricao da me napadaju neke cudne bijele bube. Svaki dan ih moram skidati rucno jer ih ima jako puno u cjelom kraju i strasnom brzinom opsjedaju biljke. Toliko sam se utripovao u vezi njih da sam stalno po gradu gledao gdje ih sve ima i vidio da ih ima jako puno. Takodje sam otkrio da imaju tri stepena, prvi je kad su mali, bijeli, glatki kad ih razlijepis pod prstom, drugi je kada su malo veci i tada imaju po sebi kao neku paucinu, bas visoko skacu i nekako su kao hladna prasina kada ih razlijepis pod prstom( meni jako intenzivan osjecaj). I sad sam u gradu otkrio i treci stepen, tada imaju krila i stoje mirno ispod listova, ledjima okrenutim ka zemlji, nekako blijedo sarene boje. Ne znam da li skacu ili lete, probao sam ih uplasiti ali ih nisam mogao dohvatiti a nisam htio sakakati na stanici, bilo ljudi :D. Oni mi nesto djeluju previse gnjecav :)
Mene dugo nije bilo evo da vas sad izvjestim o svemu. Drugi dio automata sam posjekao prije deset dana, ja sam cekao da se lijepo napuni i djubrio ga i flusao ali nista, on se rasirio a kad stisnes prsti propadnu. Evo par losih slika, bio je star preko sto dana, blize 120 Drugu biljku, nisam mogao slikati jer mi se telefon pokvario, ona se fino puni, dobija djubar i fluseve. Peace :rasta: