
Galerija nije uvezena
Evo nakon dugog citanja foruma, dnevnika uzgoja i ostalih stvari na ovoj bogom datoj stranici odlucih da se registriram, a sto je jos bitnije odlucih se za svoj prvi grow. Na pocetku sve vas lijepo pozdravljam a posebno prijatelja foruma, mogu slobodno reci i moga prijatelja, Creative-a koji je bio uz mene od pocetka i odgovarao na sva moja pocetnicka (mozda glupa i dosadna) pitanja! Odavno mi je zelja da napravim nesto svoje, da uzgojim vlastitu ´´sveticu´´ i da se ne opustam vise uz one slabe i slobodno mogu reci nekvalitetne i otrovne produkte koje prodaju ulicari i prevaranti; ali nisam htio poceti bas od nicega i strpljivo sam cekao i prikupljao lovu da uzmem malo ozbiljniju opremu i da se maximalno posvetim uzgoju.. da ne duzim sa ovim dosadnim uvodom preci cu lagano na stvar... OPREMA: - homebox 80x80x160 (zelio sam veci ali sam ogranicen prostorom) - ventilator za 300 m3/h - carbon filter takodjer za 300 m3/h - cool tube (125 mm/40 cm) - HPS 400W - Prigusnica za HPS 400W - 3 digitalna tajmera - unutarnji ventilator Honeywell HT-800E - PH diamterer Pometer PH 009 - ostale sitnice evo slika: http://postimg.org/image/hgmpkbcp3/ http://postimg.org/image/a1xdrxqtj/ http://postimg.org/image/66tzpd7nr/ GNOJIVO: - cijeli paket od HESI-a + Hesi PH- Wuchs Corrector http://postimg.org/image/clt0m1edj/ ZEMLJA: - Compo Sana - zemlja za biljke i zemlja za cvijece http://postimg.org/image/eevxaczk7/ BILJKE: klonovi kupljeni u grow shopu (3 White Russian i 2 Hevijuane) - slike malo kasnije :) E ovako sam to ja radio. Spomenut cu jos jednom da sam zamolio Creative-a za pomoc i covjek je stvarno nonstop bio tu i odgovarao na sva pitanja i sinoc mi je predlozio da otvorim dnevnik uzgoja pa se sad nadam da je ovo postiranje dnevnika :) Sve one osnovne stvari o temperaturi i tako to sam se dobro nacitao na forumu i zapisivao bitne dijelove. Biljke su kupljene 4.4. ove godine i bile su visoke oko 10-ak cm. Pogrijesio sam odmah na pocetku jer sam ih presadio u male saksije (
hvala svima na dobrodoslici! ovaj put sam se istrosio dobro para, i jedino je to problem zasada, trebalo je bit dovoljno i za plavi spektar ali posto sam cuo da moze i bez njega prvi put cu morati... a za kaljeve, ovi od 13 litara u knapu su stali, jedva sam vent ugurao unutra :) a mislim da ce moc podnjeti visinu biljke od oko 90 cm, max. 100 jer vise nemogu posto je box visok samo 160 cm... a naravno, iduci put uzimam plavi spektar svakako! molim te pocetnicki cfl? ne razumijem sta je to.. jos jednom hvala svima na podrsci nadam se da bude nesto od ovoga
hvala Jack, postirati cu cesto ovdje, i napretke a (nedaj boze) i unazadjivanje, hvala vam ljudi za pomoc i admininima na sajtu jer bez ovoga nogi ljudi nebi nista postigli! :pat:
hvala WeeDiC za informaciju o stedljivim lampama, sadzasad sam zadovoljan sa vim, a mislim da neko vrijeme ncu imat ni potrebu da se prosirivam jer ovo iskljucivo radim za sebe i zenu, da znamo sta udisemo :) sto se tice klonova nisu kupljeni u hrvatskoj, u austriji su kupljeni i jedan kosta 9 eura i nije bas u nekom stanju kad ga dobijes ali uglavnom lakse je nego sa sjemenom.. jos nisam siguran ni dali su feminizirani ali mislim da bi trebali bit! ovdje se to prodaje u svakom grow shopu i legalno je dok ne procvjetaju biljke, tada treba biti posebno oprezan.. a nadam se da ce to uskro zaziviti i na balkanu :) maverick hvala ti za informaciju i link :) citam ga sutra ujutro ljubljana26 hvala za pohvalu, hehe, ja sam dosta citao i shvatio da bez opreme ima puno patnje, ima i ovako kad je prvi put, ali evo imam vremena malo se bavit time pa gledam da bude sve uspjesno... zelim ti puno srece u tvome growu, LP svima
hvala grga, ojjj ja sam ti u austriji, bio sam skupio i vise love ali auto i turbina da ti ne pricam :) jedva sam i ovo ´´skrpio´´ sad malo gladujemo ali izvuc cemo se :) za drugi grow planiram kupiti ostatak opreme a tu je i MH sijalica, ovdje kosta oko 40 eura... ma samo za saksije i zelju sam danas platio preko 60 eura.,., jbg ali ta oprema ostaje kod mene, barem se ne moram sikirat za drugi grow i ulagat previse, a trebalo bi i ovo da urodi barem nekim minimalnim plodom :) LP
http://postimg.org/image/5mo5e5t6v/ evo jos jedna slikica upravo uslikana nakoon gasenja lampe, ovako stoje stvari sada, ideje i savjeti dobro dosli, zahvaljujem ljudi! LP
Jack-Sparrow U Becu su klonovi po 4.5 eura.... :-) prije cca 4-5 mjeseci kada sam se raspitivao i gledao bili su 7 eura, sad kad sam dosao bili su 9 u tom istom shopu... ja sam u austriji nesto vise od godinu dana tako da jos nisam nasao te od 4,5 eura, ako znas u kojem shopu reci slobodno :) prolazim cesto kroz bec pa bi mogao navratit :)
ja sam ove kupio u botanix-u, njega su mi preporucili, prijatelj je lani kupio cak i po 4 eura ali ove godine nema vise, nazalost! a granice svakome idu u prilog :) pogotovo kad te svaki put skidaju zbog 1,8 g koje su ti nasli u autu, rutinska, prokleti drotovi na jadranu! :) hehe a evo ti hanf treutno http://www.hanf-hanf.at/Cannabis-Clones---25.html
hvala tebi jos jednom!! i meni bi bilo drago da se rasteretim od nekoga kad me nonstop smara heheheh, uzivaj mi LP
hvala Vjestice :popworm:
slika nakon gasenja lampe prije 25 min, ovih dana postavljam sike pojedinacno i izbliza svaku biljku posebno... http://postimg.org/image/vw97wyf47/ http://postimg.org/image/p779uoj5z/ e sad ovako, opet se pojavio problem a to je da bi ovo sve trebalo bit gotovo do najdalje 6.7.13. jer mi obitelj dolazi i veoma su znatizeljni :) pa bi vas iskusne molio za savjet kako da to najboje izguram i kad ih je najboje stavit na cvjetanje.. gledao sam sorte koje imam, svagdi pise da im je potrebno 5-6 tjedana cvjetanja... kako, kad, sta da radim? sacekat cu jos malo da se razviju i zivnu pa onda kad budem misio da bi ih mogao stavit na cvjetanje izvjestavam ovdje ponovno za misljenja, hvalla unaprijed, ugodna noc svima...
hvala loop na temeljitom odgovoru.. tako sam nesto i mislio, svaki dan se sad vidljivo povecavaju, razgranavaju, mislim da bi im jos tjedan dana bilo dovoljno za prebacivanje na 12/12, ako ne onda cu ih ostavit jos malo.. ma konto sam sve to zavrsavat i to sto dolaze moji.. ma boli me briga ako i vide, moja stvar i tocka :) uglavnom kad je ovako fino krenulo pokusat cu i napravit nesto da valja... mozda za nevjerovat ali svaka je pokazala pistile vec, 90% sam siguran da su sve zenske! ovo im je odprilike 3 tjedna vege, tako nesto, slike cu prilozit uskoro pa sami vidite.. jutros su sve dobile po 3 litre vode, uradjene onako kako sam ranije naveo s time da sam dodao malo hesi rota i super vita, PH 6,3. super su reagirale tako da se vec vide rezultati (za odprilike 10 sati novi listovi, vrhovi grancice) bas su mi kul :) P.S. ovo mi je prvi grow pa se nisam bas usudio trenirati biljoze a i vremenski moram gledati da sto prije zavrsim grow, duga prica.. uglavnom pokusat cu neki od nacina u iducem grow-u pa cemo vidjeti kakve ce rezultate dati!
hahahahha, skola skola!! gibonni drama lik ali josipa je kraljica :) hvala username!
evo mene nakon par dana opet s nekim novostima.. 18.4. biljke su zalivene, svaka po 3 litre vode pripremljene kao i ranije i dodato pola doze ROT-a i puna doza Super vit-a loop me pitao dali treniram biljke i kako vidimo rekao sam mu da nisam ali posto su bile krenule rast samo uvisinu izmedju je ostajalo puno prostora pa sam poceo lagani LST (jucer oko 10 am) i vec nakon par sati biljcice su mi odgovorile pozitivno (nadam se da je pozitivno, to cete mi vi jos utvrditi ako budete gledali slike). zadnjih dana biljke su porasle i dobile veike listove.. neke su se bolje razgranale a neke slabije... evo sad par slika pa vas molim da mi kazete jeli ovo sto radim pgresno ili je dobar napredak, i ako bi nesto trebalo bolje da to ispravljam. trenutno su visoke nesto vise od 30 cm... http://postimg.org/image/xf97fob2f/ evo jane, ona je ujedno i najmanja, ali zadnja dva dana je naglo buknula, malo sam joj istegao grane da dobijem veci grmic http://postimg.org/image/4e4v69qmf/ malo zoomirano (jeli mozete potvrditi jesu ovo pistiice?) http://postimg.org/image/677rulbt3/ sinoc nakon gasenja lampe http://postimg.org/image/567j5gutj/ Mika (sinoc nakon gasenja lampe,,, nju sam mao vise rastegao jer je imala vecih grana) http://postimg.org/image/b8f5vyj9j/ danas, nesto prije podne (za vrijeme ciscenja box-a :) ) http://postimg.org/image/fvl7xq6mf/ Ruskinja (Zoomirana) http://postimg.org/image/w7v9ngkxz/ sinoc nakon gasenja svijetla http://postimg.org/image/hd6o9abd3/ danas http://postimg.org/image/7ss3jiscn/ suzi F. sinoc http://postimg.org/image/n2ryqpnuv/ danas - nju pokusavam malo rasirit (ima vrlo tanke grancice i ide samo u visinu http://postimg.org/image/jx7d0i58n/ violete sinoc http://postimg.org/image/bg7upl0jr/ danas http://postimg.org/image/t7jh41fyf/ zoomirano http://postimg.org/image/jo9saksg7/ - 17.4. oko pola 1 ujutro (sve skupa u boxu) http://postimg.org/image/b7a9znnrb/ - sinoc nakon gasenja lampe http://postimg.org/image/kgcg9rwnb/ - danas kad su vracene u box eto ga ljudi, zasad je to sto imam reci... molim vas da me uputite dalje zahvaljivam svima, uzivajte i lijep dan zelim! :sun2:
ljudi imam pitanje jedno opet.. biljcice se super razvijaju, ali rastu jako jako veliki listovi gore i zaklanjaju svjetlost donjim granama koje izvlacim. da ih rezem ili da ostavim da se razvija ovako kako ide.. mjerio sam jedan list je od grancice dug 11,5 cm, e pa sad zamislite kolike su to mrcine i koliko zaklanjaju svjetlosti, jeli to normalno ili koji belaj? http://postimg.org/image/vv8xee8zr/ konkretno o ovakvim listovima se radi
LST radim samo na sporednim granama, jbg malo sam kasno poceo a neda mi se iskrivljivat cijeu stabljiku sada, neznam na sto bi to licilo... rotiram ih naravno svaki dan cackam oko njih... necu rezat onda nista pa ce vidimo kako ce ic to dalje :)
hmmmmm, dobro creativni, onda se moram jos malo poigrat s njima :) pa ce vidimo sta ce bit jeli vidjo neko ranije ovog pesina?? jutros sam ga zateko vrtio se oko senorita ali nije mu potrajalo :) valjda nije ostavio negdje potomke, pu!
danas odprilike 25. dan vege, prije dva dana svaka biljka dobila po 2 L vode, (ukupno 10L - stavljena jedna kapljica super vit-a, PH-6,3), temperatura zna skocit do 32 oC, ali samo nekad oko podne odprilike jedan sad, ali dosad nisam vidio da im smeta. poslusao sam savjete za LST i izgleda mi dobar napredak... planiram ih 2.5. stavit na cvjetanje s tim da bi taj cijeli dan bile u mraku jer cu promjenit rezim svjetla(do sada svjetlo od 6:00-00:00, pa cu sada promjeniti od 23:00-11:00) - misljenja i savjeti o tome dobrodosli! od petka su biljke u zeninim rukama jer moram odputovati na 4-5 dana, ali dobro ce ona pazit na njih :) prije cvjetanja u planu jos jedno zalivanje sa propisanim gnojivima po hesi-u (jos nijednom nisu dobie punu dozu pa bi to trebalo biti za par dana - petak ili subota) box se poprilicno popunio i ima mnogo novih vrhova (za sada samo par slikica a prije vege ce bit malo opsirnije i bolje uslikano) visina biljki odprilike oko 30-35 cm (neznam tocno jer ih jos mallo treniram) ako imate prijedloge neke prije nego odputujem ili sta bi jos trebalo raditi dok me nema molim vas da kazete.. hvala unaprijed svima :) evo par slikica od maloprije malo cudno izgledaju jer nemam iskustva s LST-om, al sam puno toga shvatio :) :spliff: till next upload
u drugoj sam drzavi prijatelju, ovdje nema ljetne/zimske struje, a sto se tice vremena jedino mi pase od 23-11 jer nije velik stan pa ako gosti neki dodju i to da je bar mirno u tom nekom periodu kad je normalan dolazak/odlazak gostiju jer ga mogu sakrit ´´iza zavjese´´ pa da se ne cuje... hvala na savjetu za gnojenje, zena je dobro upucena ali ipak cu dadatno pripaziti, razmisljao sam jos o tome ali nisu odavno gnojenje i sad su znatno ojacane pa ce vjerovatno opet dobiti pola doze i bit ce dovoljno... sa temperaturm nebi trebalo bit prblema neki pogotovo sad kad nocno vrijeme stavim da radi lampa a ako bude rjesavat cemo klimom ili sta ja znam.. LP
tvoj odgovor sam ceko Creative, i danas dame izgledaju jos ljepse, jos su malo dobile LST-a i malo sam jos zenu uputio da ih ona trenira dok me nema... odlucio sam ipak da ih zalije u subotu (to ce bit 5 dana od posljednjeg zalijevanja a tada su dobile 10 L vode ukupno i samo jednu kapljicu super vita) i da im doda jos po pola doze TNT-a, ROT-a i POWER-a i kapljicu S.VIT-a,, misim da bi trebale fino reagirat na to. a znam za miris, imam carbon filter za 300m3/h pa bi to trebalo da dosta dobro prociscava zrak koji izlazi :) jos me samo interesira jeli moram napravit flush prije stavnjanja na cvjetanje illi ne treba? hvala frend LP a evo jedna slicica upravo sad uslikana :) mada se ne vidi bas najbolje al sta je tu je :) P.S. ovo je usikano tocno prije 5 dana u isto vrijeme ko i ova danas i kad vidim kolko su napredovale sve me strah sta ce bit ovih 5 dana dok me nema :)
ma nisam pretjeravao s gnojenjem nikako, nije bilo potrebe. svakako sam ih mislio flushat tjedan dana prije berbe (ako je bude :) ). jos me zanima od kojeg trenutka se broje dani cvjetanja; od dana kad prebacim na 12/12 ili kad uocim prve cvjetove?
hvala na odgovorima, vjerujem da je to jos neke pocetnike zanimalo, sad znam i to :)
josipa se vratila s puta! u boxu opci kaos, ali pozitivan :) proteklih dana dame su znacajno nabujale i narasle i sad je u boxu nastala mala guzva... jucer zalivene sa 10 l vode, po 2 l svaka s tim da je u vodu dodano samo gnojivo hesi bloom i PH podesen na 6,3. prije toga zalivene takodjer sa 10 l vode, s pola doze TNT-a, ROT-a, POWER-a i kapljica SUPER VIT-a,, dobro odreagirale vidi se znacajan napredak. jucer prebacene na rezim svjetla 12/12, temperatura i vlaga u normalnim granicama,, par slika: Ruskinja Mika Jana (ona je najmanja) Suzi F. Violete sve u boxu i par izbliza i par iz pticije perspektive nadam se da ste zadovoljni sa slikama i da mozete vidjeti dovoljno da bi podjelili neki dobar savjet sta sad treba raditi, na sto obratit paznju najvise i trenutno me najvise zanima jeli mislite da je prevelika guzva u boxu i ako je kako je smanjiti, da rezem nesto ili sta? i molim vas ako vidite neku gresku i sta bi se moglo popravit da me opomenete na vrijeme da se to napravi :) hvala vam svima i ugodno vrijeme zelim! :pat:
lljudi odkad sam prebacio na rezim 12/12 prije 8 dana bijke su mi narasle preko 20 cm i jos rastu. danas sam ih planirao zalit sa punom dozom hesi bloom-a jer me strah da ako ovako nastave rast necu imat dovoljno prostora. ako niije dobra ideja molim vas neki savjet ako postoji kako da im usporim rast ili je to normalno da u prvih par dana narastu jos za trecinu,,,, i jos jedn problem, na trakicu se lijepe neke muhe, jako male, poput usiju, ima ih 7-8 zaljepjlenih i ja sam js 2 rokno :) ali na biljozama se ne vidi nista, nisam mogao nista naci ali danas cu napravit potpuni pregled nakon gasenja svijetla,, trebam li dizat uzbunu oko muha ili da samo zaljepim js jednu trakicu? a evo i svjezih slika basca :) molim vas malo uputa sta mi je cinit, hvala :maryjane:
imam ja jos prostora, lampu mogu dizat spustat bez problema, samo neznam oce li one narast jos recimo vise od pola metra, ako naratu pola metra jos od sadasnje visine imat cu jos 30 cm prostora za lampu i ostalo... ali neznam jeli to dovoljno... a razlog sto nisam odradio nista od gore pomenutog je bio taj sto sam pitao za savjete ali nitko nije odgovorio pa sam mislio da je ok to sve, ta ti ga ja znam sad.. za satak cu napravit detaljniji pregled pa cu vidit za musice, i nisam mislio kemiju koristit jos niti imam u planu osim krajnje nuzde...
jel im steti ovo sto su povelike ili? sad sam zakljucio da je za box ovih dimenzija dovoljno 4 ili cak 3 biljke kad se radi LST. uglavnom, danas su zalivene opet i dobile su punu dozu bloom-a pa cemo vidit reakciju... pregledane su kompletno i nisam uocio nimalo stete na njima, sve je komplet zdravo s tim da sam skuzio par musica medju njima se vrti pa cemo vidit sta ce se iskotit iz toga, stavio sam ispred boxa jos jednu trakicu da vidim jeli se unutra mnoze il dolaze izvana...! evo jos par sllikica da ukrasim dnevnik :) eto ga, do sljedeceg napretka ili problema uzivajte ljudi, hvala na savjetima i pomoci :vb_wave:
a sta bi ti napravio Creative na mom mjestu? ostavio ovako il cakccak? :pat:
znam dobio sam razne savjete, mozda sam dobio i previse savjeta pa onda covjek nezna sta da napravi dalje, kao i svatko drugi kad pocima.. naravno trudim se puno citat forum i sve ostale teme da izvlacim sam znanja bez da budem puno dosadan i naporan drugima.. nedaj boze da sam htio prebacit odgovornost na creativnoga niti bi kad to uradio, samo sam ga pitao sta bi on tu napravio jer covjek ima iskustva ko stotinu nas a postoji i ona stara izreka´´tko pita ne skita´´ pa ja uvijek radije pitam.. naravno da sam shvatio dobronamjerno i cjenim svaku kritiku jednako kao i savjet, mozda cak i vise jer kritike te cesto tjeraju da dublje razmisljas! i jos nesto, posto je meni bilo jako tesko na pocetku objediniti sve to oko growanja trudim se da napravim dnevnik nesto pristupacniji i po nekom redu tako da bi nekim pocetnicima bilo lakse shvatiti odgovore na neka pitanja koja su mene mucila... uglavnom hvala vam svima na savjetima i pomoci i moj iduci korak je da ih ne diram dok ne pokazu cvjetove pa cemo onda dalje vidit kako i sta... peace :bong7bp:
ma kad se isan probudi ujutro i vidi ovo osjecaj je cudo jedno, koda imam 5-ero djecice :) pa evo da i sa vama podjelim malo svoju radost basca :dada ovdje se moze vidjeti cijeli box, nadam se da ce bit dovoljno mjesta sto se tice visine.. :maryjane: uzivajte napušenkovići :sun2:
ljudi molim za malu pomoc... jucer i danas je kisovito vrijeme, znaci vlaga je porasla... kad lampa radi vlaga je izmedju 30 i 40% ali brine me onj dio kad je lampa ugasena, tada se vlaga zna popet i preko 80 %... glavni vent za izmjenu zraka je podesen da se pali po 20-ak min svakih sat vremea kad je lampa ugasena i tada se vlaga smanji na cca 70%.. btw curke su jutros pokazale prve znakove cvjetanja i do sada se vidi napredak cvjetova, znaci rastu...bijke sam danas pregledao i ipak sam se odlucio da porezem donji dio grana koje su daleko od svjetla i od kojih nista nece bit, nista previse, samo malo sobode za njih,,, PItanje: jeli bi mi velika vlaga mogla Uj..at sve ili nema potrebe da se sikiram? hvala..
hvala za informaciju Power, ne sikiram se previse za vlagu u to vrijeme berbe jer ce do tada i temperature porasti i pasti vlaga u zraku, ako ipak bude problema snalzit cemo se nekako :) LP :)
ok kali, timer ustiman pa cemo vidit zbivanja :)
hvala nikve! kali ovo funkcioira, zahvaljujem, danas je suncano vlaga se ipak digne na 70-ak + % ali kad se upali vent (na 5 min svakih sat vremena dok spavaju) koji mijesa zrak, vlaga bude 60 %, curke uzivaju :)
ljudi moji evo mene opet s nekim vjrovatno vama dosadnim i glupim pitanjima, ali kako je tako je, ipak je ovo moj pvi grow i trudim se svim silama da ga odradim najbolje sto mogu jer ove svoje nprosto obozavam a nemam sta pusit trenuto pa nonstop visim na vutri i razmisljam sta bi mogo napravit (unaprijed se ispricavam sto sam naporan ko magarac u kasnim dvadesetim)... sad mi se po glavi vrti gustoca i previse ovih novih tankih izdanaka... jucer su pocele cvjetat i na svakoj grancici pojavio se cvijet, ali ima previse tih tankih grancica i strah me da dodje do zagusenja.. imam i par slikica ali nisu bas neke kvalitete jer ih nisam htio stresirat blicom... ima ono i velikih vrhova dosta koji su snazni i sve to ali ovi maleni, dugi i tanki koji takodjer imaju cvjetove me nekako zabrinjavaju zesce a zao mi ih cakecake.. :) dali da to prorjedim ili da ostavim ovako pitanje je sad? voio bih da cujem par misljenja i jeli netko imao slican problem... evo par slikica, ako se dobro ne vidi ucitat cu nove veceras poslije 11 h, samo vas molim da mi netko nesto kaze o tome ako moz jer cili dan pretrazujem i vutru i yutub i nisam uspio naic na slican roblem... hvala svima
no sikiriki, ne krivim nikoga niti imam zasto niti bi kad! ipak kako naslov kaze ovo mi je skola a ja volim ucit o svacemu necemu :) ; tako sam i ja planirao nesto ali opet bolje pitat iskusne nego se pravit pametan... je da imam veliku glavu ali jbg treba je napunit hehehe hvala kali ;)
cijeli dan pregledavam sve tehnike, ne samo danas nego vec ihihi odavno.. lollipop sam skuzio skroz, napravio sam ga na svojim biljkama, puno bolje izgledaju, samo mene brine gornji dio biljke jer se dogadja da u gornjem dijelu raste previse tih novih tankih i dugih grancica, i fino izgledaju samo sto ih ima puno, a svaka cvijet ima, ali kao sto je kali rekao treba pricekat pa vidit di ce se pocet nakupljat ´´med´´ pa onda rezat ako bude bas veliko zagusenje, ali rijesit cemo nesto vjerujem, neka vrijeme odradi svoje sadzasad pa cu vam onda opet bit dosadan :) hvala power :snooze: :maryjane: edit: upravo sam pojeo komad dobre torte pa me boli briga :) :nana: hahhha peace bit ce sve 10 :) hvala svim dobrim ljudima za zivce i pomoc
raja sta mislite ako sam radio bubble hash jeli valja zalit biljoze sad s onom vodom sto je ostala, msm jeli ima koristi jeli bi mozda bilo dobro illi stetno? neka logika mi govori da bi joj samo vratio ono sto sam uzeo od nje, barem dio... sta vi mislite?
CISCENJE BOXA I ZALIJEVANJE (POSAO OD 3 SATA ALI DRAGA SRCA :joint2: ) evo danas nakon 5 dana zemlja se posusila pa sam odlucio da malo zalivam i provjerim nametnike i zdravlje cudnovatih biljki... mogu vam rec puno pozitivnih iznenadjenja i lijepih prizora!; pa sam zato odlucio napravit malo opsirniji upload da vam prikazem ljepote koje zive u istoj prostoriji samnom, moze se rec obitelj :) emojte zamjerit ako ih previse gotivim ali sam naprosto obozavatelj prirode, kako zivotinja tako i biljki :) nekima sam mozda dosado sa svojim cestim uploadima, ali jbg, sta je tu je, cekam na poso i trenutno su mi ove cure glavna zanimacija pa se trudim da im podarim ugodan zivot a usput to i svima ostalima koje zanima detajno prikazem... glupa pitanja (poput ovog gore na pocetku posta) mozda ne leze ali vjerujem da su nekome takve stvari padale napamet.. nebitno, pocet cu lagano sa svojim postupcima danas pa ako vam se da citat izvolite i uzivajte! prva stvar: nekako mi je sumnjiv bio PH metar i kalibracijske tekucine koje su dosle uz njega pa sam se malo zado i otisao kupit nove tekucine (mogu rec nisu jeftine ai isplati se - bocica 9,80 eur) kalibrirao sam PH meter, srecom nije bilo velikog odstupanja (0,17 je pokazivao manji PH) ali sad radi ko sat :) usuo sam tekucinu PH 4,0, ustimao i sedmica je bila tocna nakon toga pripravljanje smjese gnojiva, posto su biljke vec dosta velike stavio sam svega pomalo, mogu podnijet ;) na 10L vode dodano 20ml TNT-a, 30ml Bloom-a, 10ml ROT-a (radi stresa od lollipopa), 2 kapljice S. VIT-a (odavno ga nisam stavljo) i 20ml P. ZYME-a koji stvarno ne pamtim kad sam stavio zadnji put, neznam zasto :knockknock: pa cemo vidit kako ce curke reagirat na to, ako bude problema tu sam pa cemo flushat :) temperatura nocu oko 22-23 0C a dok lampa radi izadje preko 31 0C, ali na vrhovima. mjerim temperaturu i u samom centru biljki (u granju oko polovine) i ona je takodjer i kad lampa radi oko 22-23 oC, takodjer mjerim temp. na ulazu zraka koja se mijenja kako vrijeme vani zapovjeda. vlaga vecinom izedju 50 i 60 %, kad spavaju zna izac na 80 + % ali turbina se pali svako malo pa padne na 60-ak % lampu drzim uvijek oko 15 cm iznad vrhova evo kakoto odpriike izgleda - postepeno cu povecavat PH na 6,5 - fin pogled kad se izvade iz box-a primjetio sam razliku u visini u sortama (3 White Russian i 2 Herijuane, , Ruskinje su mnogo vece, oko 20 cm u visinu i imaju vise vrhova dok Herijuane imaju manje ali snaznije vrhove, pa ce vidimo sta ce se iskoti iz toga) MUHE!! detaljan pregled biljki sam napravio - zdravije nemogu biti, muhe nisu po nima, ali sa otkrio da trckaraju po zemlji okolo. trakice gore sto vise, pa eto, naleti koja zaljepi se ai ima ih poprilicno pa sam napravio ovo u nadi da cu ih prorijedit (ako bude napretka po pitanju ovo izvjestit cu) Btw ovo je 14. dan kako su prebacene na 12/12 a prve cvjetove pokazale prije 2 dana.. sad par slicica curki vrhovi Herijuane, nema ih puno ali snazni ko žankladvandam :dada ovako to izgleda sa strane na vecini, zato me strah bilo da je pregusto, ali msm da ce se priroda izborit za svoje uz moju malu pomoc vise puta se zapitam kako ovo uspijevaju u malom prostoru povratak u dom, iscekivanje daljnjeg razvoja :) toliko do mene za danas, ljudi uzivajte u zivotu, peace P.S. ukoliko grijesim u necemu slobodno galamite na mene da mijenjam to :) . . . . . , , HVALA SVIMA!! LP
nadam se da nije zbranjeno postati previse slika ili imati previse postova u dnevniku, ali boze moj. po mom misljenju dnevnik koji nije obogacen slikama zapravo i nije dnevnik, sto vise to boljle pa evo jos par od maloprije sad kad je vecina vrhova nasla svoje mjesto (uz jos mlo LST-a naravno) vise me ne brine da ce bit prevelika guzva... sta vi mislite? u gornjem lijevom cosku se malo naziru herijuane nakon gnojenja jucer proslo je oko 15-ak sati, cini se da im je dobro sjelo cvijet herijuane i ogromni listovi (duzina nekih listova prelazi 20 cm :O ) eto ljudi, uzivajte i ugodan dan, LP
znas kad nevina djevojka planira da se kresne i planira i planira i nadje odgovarajuceg (vjerujem da su mnogi to iskusili) i onda kad treba nesto radi sikira se i nije joj svejedno! i boji se i sva se trese i panici.. slicno se meni dogadja s mojim biljkama, mislim dogadjalo, sad se vec uopce ne brinem, samo postiram slikice jer nemam pametnijeg posla trenutno :) hvala na savjetu kali LP
raja dobio sam poso, napokon! sad vise necu postirat tako cesto :rasta1: ali ipak ce bit slicica ponekad kad budem imao vremena i volje jer radim neku zescu baustelu, al bolje to nego sjedit u kuci i d**at k***c :) BTW cvjetovi posvuda, nered zivi... ugodnu noc, LP :mrtva_banana:
hvala frend! evo jos koja za laku noc :D jedan od mnogih :) WR herijuana sa strane ako netko uoci nesto sa slika sto bi bilo korisno napravit ili neku gresku; savjet ili kritika dobro dosli... BTW ovo je peti dan cvjetanja, , , laku noc svima, uzivajte ekipa :goldmaryjane:
super za poso samo ljudi su tako pokvareni i bezobrazni za nepovjerovat! ma!!! ali et jbg bitno da se radi :) hvala za kompliment biljkama :) ja koristim HPS od pocetka, i mislim da za MH nema potrebe uopce jer biljke rastu nenormalno pod HPS i s njim i planiram zavrsit grow.. jedino neznam zasto se stavlja MH u posljednjim danima i koju dobrobit donosi? i za drugi put cu svakako kupit i MH pa da vidim razliku... i jeli mozda znate jeli mogu s mojom opremom (prigusnicom i reflektorom samo zavrnit MH 400W ili trebam nesto dodatno kupit? hvala, LP
normalno obe 400w, a koja korist od MH pri kraju growa? jer sam vidio da neki zamjene recimo 2 tjedna prije kraja na MH pa ako je bolj kupio bi je odmah..
ok, necu postat nikako kad je tako... od viska glava ne boli a posto dosta toga ovdije nije poslozeno kako treba nisam vidio razlog zasto to pitanje nebi postavio ovdje jer sam toliko citao da se ne sjecam vise di sam to procitao! a kad bi se sjetio naravno da bi tamo postavio to pitanje.. P.S. dok si napisao taj zadnji odgovor mogao si jednostavno kratko odgovorit zasto je to tako i mozda bi jos nekome dobro doslo znanje o tim lampama i zasto se to tako radi posto se ovdje isto spominju a mnogi lljudi citaju mnoge dnevnike! nista osobno, samo kazem svoje misljenje, ne smeta mi ako pobrises sve sto mislis da ne pase, ipak si ti moderator, ugodnu noc, LP
ok, moja greska, ispricavam se, nije mi bila namjera brljati po necijem dnevniku, bas naprotiv meni bi bilo drago da u ovom dnevniku koji ja radim ima sto vise informacija i da svak iz ovakvih razgovora nesto nauci i da svi imamo uspjesne growowe... jos uvijek sam novi tu i svaki dan citam i ucim, informiram se da sve ispadne kako bi trebalo! ovaj sajt mi je toliko pomogao i jednostavno zelim da svoja iskustva podjelim s drugima u nadi da ce svi imati ogroman urod i uzivati u svojem radu i brizi prema biljkama i prirodi! postovanje power, od mene imas respekt jer si uvijek tu za svakoga i pomogao si mnogim ljudima a i meni osobno! hvala ti na kritici i na svakom dobrom savjetu! trudit cu se da drugi put dobro razmislim gdje i sta postati, ipak iz dana u dan sajt napreduje i svaki dan sve je vise novih clanova (koliko sam ja uspio vidit) i to me veseli! nadam se da ce napokon ovi politicari da se dozovu pameti i vide koliko nas ima, ipak smo mi na jedan nacin jedna mala obitelj koja se medjusobno postuje i pomazemo jedni drugima! od nase biljke nitko nije umro, obolio ili napravio neki nered pa zasto je onda nebi legalizirali i rjesili te probleme sa zakonom! osobno pokusavam i trudit cu se dok sam ziv da dodjemo do te granice da svatko otvoreno moze reci ´´growam za sebe i uzivam u tome i nikome ne smetam stoga me pustite na miru da zivim svoj zivot!´´ misim da nam je to cilj svima a ne da se krijemo po kojekakvim mjestima da zapalimo i ugodno se druzimo s prijateljima uz smijeh, dobru volju i ono sto je najbitije za mene, sklapanje novih prijateljstava! a da ne spominjem medicinu i lijecenje pomcu ove magicne biljke! bit ce tesko ali tu smo da se borimo na sve moguce naccine i nadam se da cemo ustrajat u tome i u konacnici uspit! ja ne odustajem! prijateji uzivajte uz dobar dim i ugodnu vecer Vam zelim svima! pozdrav od lisca :) :goldmaryjane:
dobro jutro!! evo par slikica kao melem za oci :) ovi veliki listovi velicine od 15-20 cm idu nebu pod oblake pa ih malo spustam stipaljkama sve u granicama normale (hvala Bogu) :) (gornja temp. mjeri negdje u sredini grmlja a donji ekran pokazuje temp. i vlagu na vrhovima sedmi dan kako su pokazale prve cvjetove a 18 dan od prebacivanja na 12/12 planiram jos jednom zalit sa punom dozom blooma i onda sam planirao pocet dodavat fosfor, sta mislite jeli to ok? ugodan :sun2: dan svima, pozdrav od lisca :goldmaryjane:
vidio sam, ma bit ce to sve 10 :)
magla svuda magla oko nas ehhehehee ;)hvala cik`´ari
CISCENJE BOXA; NEKE NOVE STVARCICE; ZALIJEVANJE I NARAVNO UZIVANJE U ne bas tako lakom POSLU 8. dan odkad su cure procvjetale, svakim danom se uocava sve vise cvjetova i sve su masivniji pa sam se odlucio da kupim ljestve za biljke i malo rasporedim vrhove i ujedno ih i ucvrstim za vrijeme kad/ako se podju debljat, a vjerujem i nadam se da hoce. :) nakon 8 sati posla i uzivancije u ljepoti prirode, skoro bez stanki, opet sam odlucio da podjelim koju informaciju,koju metodu i koju sliku s Vama! danas cu opet predstavit bijke i fotografije biljaka po imenu :) pa da pocmemo lagano! prvo zalijevanje: danas zalivene sa 15 L vode, dodato (na 15 L vode) 70ml Bloom-a, 3 kapljice S.Vit-a i ,5ml Phospor-a Plus, sve od Hesija; pa cemo vidit kako ce im sjest. metoda s trakicama par cm od zemlje za rjesavanje musica uspjesna, slike ce bit prilozene. musice se sad skroz rijetko sretnu da lete, vide se jedino na trakicama :) puno posla i zivaca uzme vezivanje i raspored vrhova ali vjerujem da se isplati! jos jedan dio lollipopa danas takodjer napravljen jer sam napokon mogao vidit na kojim granama ce nesto bit a na kojima ne. slike govore tisucu rijeci pa evo par slikica (oprostite za kvalitetu trebale su bit na spavanju danas pa ih nisam htio dodatno stresat pa sam zatamnio sobu) JANA MIKA RUSKINJA SUZI F. VIOLETE I OVA GOVNA OD MUSICA STO RECI??? :dada Uzivajte u njima ljudi barem pola kosto ja uzivam kad ih gledam! :) laku noc od lisca :goldmaryjane: