Pozdrav ekipa,:wave: Doslo je vrijeme za nesto sasvim novo za mene - autopotovi od 25 litara, odnosno samonavodnjavanje.:thumb: Tegljenje kanti sa vodom odlucio sam ostaviti iza sebe.:D I ovo ce biti medicinski grow, odnosno za ulje za zenu. Sjemenke - foto, fem - Gorilla Bomb (Bomb Seeds), Master Kush (Humboldt Seeds Organization), CBD Tunderstruck (Sin City Seeds), Pineapple Chunk (Barney's Farm) Zapravo ovaj grow je poceo jos 1.7., ali sam napravio mali zayeb i stavio istovremeno klijati 4 regularke i 4 feminizirane. Proklijavanje - vlazna maramica dok ne pusti klicu, a onda u zemlju. Mjesec dana sam cekao da mi regularke pokazu spol, a one druge 4 su se mucile 2 litrenim potovima. I nakon mjesec dana - 4 corka - svi jajani, mamicu im. Ah da....radilo se o Lee Roy od Rare Dankness-a i to mi je trebao biti glavni strain u ovom growu, al eto, ja ovaj loto nisam pogodio.:D No ajmo mi lagano u otvaranje dnevnika po PS-u.:respect: Grow box - Pirate Box 120x120x200 Turbina - Prima Klima 430m3/h Filter - Prima Klima Cocos (tako nesto :D) 480m3/h Rasvjeta - LED Hans 4 kom. Klipni ventilatori 4 kom. i jedan veliki za na pod 25 litarski autopotovi - 4 kom. Tank za vodu - 100 litara Zemlja (klijanje) - Plagron LightMix Zemlja (vege, cvjetanje) - Plagron Royalty Mix Kokos kuglice - Plagron Gnojivo - BioTabs, Orgatrex, Bactrex, Micotrex, PK 5-8 (za cvjetanje) Rezim svjetla 18/6 Mix zemlje i kokos kuglica sam radio u slijedecem omjeru - kokos kuglice na dno pota 5-6 cm, 19 litara zemlje pomjesane sa 3,5 litara kuglica. U zemlju dodan Startrex od BioTabsa. Proklijale su 1.7.....evo koja slika kad su bile male. 17.7. su topirane prvi puta I tako prodje neko vrijeme i ona 4 Lee Roya pokazu da su jajani i ostadu ove 4 curke na daljnje njegovanje.:watch::love2: U 25 litarske autopotove presadjene su 27.7. - 27 dana su provele u 2 litrenim potovima i samo su jednom dobile Orgatrex 2 ml na litru i 1 gram Bactrexa na litru vode. Zalijevane vodom iz pipe odstajale 20 d
Stigli rezultati analize ulja!:thumb:
THE END!!!:respect::respect::respect: Danas skinute CBD Tunderstruck i Pineapple Chunk. Vrijeme cvjetanja za njih dvije je na kraju ispalo oko 70 dana. 8.11. su dobile svaka po 10 ml PK 5-8 i 1 gr Bactrexa i to im je bilo zadnje gnojenje. O tada samo na vodi. Vlaga 35-45 %, 26 stupnjeva dan, 22 stupnja noc. Ajmo na fotke, pa na kraju kraci rezime growa. CBD Tunderstruck i Pineapple Chunk prije :makaze::makaze::makaze: Pineapple Chunk CBD Tunderstruck I zajedno na susenju Rezime growa: S obzirom da su sve biljke bile posadjene u dosta jaku zemlju (Plagron RoyalMix) na pocetku growa nisam ubacivao BioTabs tablete u zemlju misleci da ce biti okej da ubacim tri tablete u zemlju kada ih prebaci na cvjetanje. To mi je bila greska jer su tada malo pregnojene pa su krenuli problemi sa listovima (zutilo koje se javilo zbog pregnojenosti). Pineapple Chunk je od pocetka bila full cudna - listovi sa kandzama, kao da je imala previse dusika....ma skroz cudna kroz cijeli grow. Imam filing da njoj treba vrlo malo gnojiva pa joj RoyalMix zemlja i nije bas pasala, a pogotovo sto sam u tu zemlju dodao i Startrex i Mycotrex pa je dodatno "pojacao". Bas sam se razocarao u nju, al vidjet cu na kraju kakav ce biti dim. Ima dosta veliki stretch kod switcha na 12/12. Gorilla Bomb je u jednom trenutku pokazala znakove pregnojenosti (zuti listovi), al to se vrlo brzo sredilo jer je bila samo na vodi neko vrijeme, a odradjen je i flush. Nije bila nesto posebno zahtjevna za uzgoj. Jako lijepi miris ima. Master Kush - ona mi je definitvno najdraza u ovom growu. Toliko trihoma, kao da ju je netko posipao secerom. Ona je dobila najmanje hrane od svih, odnosno najmanje je trazila. Prelijepi cvjetovi. CBD Tunderstruck - Ne pretjerano zahtjevna za gnojivom, ali pred kraj cvjetanja (zadnja dva tjedna) pocinje odbacivati listove. List se posusi i i otpadne. Otprilike 2-3 komada dnevno. Mislio sam da je neki problem, al nije...ona to tako namjerno.:D Najzednija od svih za vodom. Skoro sve ide u ulje za lijek. Hvala svima koji su pratili i uzdravlje!:respect::vutra::wave:
UPDATE - hervest Gorilla Bomb!:makaze::makaze::makaze: 68 dana cvjetanja i vrijeme je da ide pod noz. Trihomi vecinom mutni, pokoji amber. 17.10. je nahranjena sa PK 5-8 (5 ml na litru vode) i pola grama Bactrexa. Zadnju klopu je dobila 23.10. PK 5-8 10 ml na litru vode. Od 23. je samo na vodi. Slijedeca je na redu CBD Tunderstruck. U boxu je temperatura 25-26 stupnjeva dan , noc 20-22 stupnja. Vlaga od 40 -50 posto. Rezime cijelog growa cu napraviti kada poberem zadnju biljku. :wave::vutra::wave:
UPDATE - hervest Master Kush!:makaze::makaze::makaze: Nakon 57 dana cvjetanja Master Kush ode pod noz. Zadnju hranu (PK 5-8) je dobila 7.10 i to 10 ml u litri vode. Kompletnu biljku zajedno sa potom nisam mogao izvuci iz boxa jer su mi ostale biljke vezane spagom pa sam je rezao u boxu. Kako ce koja zavrsavati tako cu raditi update. Slijedeca je Gorilla Bomb. Stanje u boxu od prije koji dan. :wave::vutra::wave:
@ilz Svaka je dobila po litru vode - u tu litru je stavljen 1 gram Bactrexa i 8ml PK.
Tnx Panta.:):thumb:
UPDATE - 49 dana na 12/12, 46 dana cvjetanja Pozdrav ekipa!:respect: Nista se specijalno ne dogadja, zutilo i dalje prisutno. Pretpostavljam da bi se moglo raditi o prenatopljenosti sa vodom iako se radi o autopotu. Zatvoriti cu ventil na 2-3 dana pa cu vidjeti sta ce se dogoditi. Slicno se dogadja i na Pineapple Chunku. Ne zabrinjavam se previse. Ovaj grow gledam vise kao testni, pa kako bude bude. Tempratura 25-26 dan, noc 21. Vlaga od 50 do 65 posto. Od zadnjeg updejta nisu dobile nikavu hranu, samo voda. Master Kush sitno broji do kraja (cca. 7-14 dana) Reako bi prije 7 dana. Vidjeti cu sto ce reci trihomi pod mikroskopom. Po breederu je cvjetanj 50-55 dana i upravo ce toliko biti za 7 dana. CBD Tunderstruck ima jos barem 3 tjedna do kraja Gorilla Bomb cca. 2 tjedna do kraja, plus minus Pineapple Chunk 3 tjedna plus minus do kraja Iduci update je vjerojatno hervest Master Kusha.:makaze::makaze::makaze: :wave::vutra::wave:
Hahaha, moze janjetina.:D:thumb: A cuj drug, ucim se jos sa BioTabs gnojivom. Kod BioBizza se brze vidi rezultat, kod BioTabsa treba proci barem 6-7 dana nakon dodavanja gnojiva da se nesto vidi. :thumb: Dobro je ovo sve jos ispalo kako sam mislio da bude.:thumb:
Hejz, nije ono od LED-a bilo jer panel nisam dirao (kasnje skuzio). Sad gledam sta ce se dogoditi sa CBD Tunderstruck nakon hranjenja - ako ode na gore znaci da joj je previse, ako se popravi znaci da je falilo hrane, a LED namjerno ne diram da vidim jel i do toga. Sad mi je CBD testna biljka iduca dva tjedna.:D Nisam Bactrex stavljao jer sam ga stavio prije cca. 2 tjedna. Necu pretjerivati s nicim. :thumb:
UPDATE - 49 dana na 12/12 (40 dana cvjetanja) Pozdrav ekipa. :respect: Evo proslo je oko 2 tjedna od zadnjeg updatea, a je krajnje vrijeme da nesto i napisem.:D:thumb: Stvar se malo popravila sa biljkama, odnosno sa Gorillom Bomb koja je iz zutila presla u zelenilo.:D Al je zato CBD Tunderstruck pocela djelomicno zutiti, al za sada pokusavam skuziti jer dobila previse gnojiva ili premalo. Zanimljivo je da je samo jedna strana na CBD Tunderstruck pozutila (ona blize LED panelu koji osvjetljava Master Kush). Jos se ucim na BioTabse jer sam skuzio da kod njih treba proci barem 7 dana da se vise neki pomaci na bolje ili losije. Pineapple Chunk je i dalje cudna, al pocela se polako puniti, mada stidljivo.:D -30.9. su dobile 1 gr. Bactrexa i 8 ml PK 5-8 - 7.10. 10 ml PK 5-8 (bez Bactrexa) Vlaga je od 50 do 58 posto, temperatura dan 26 stupnjeva, noc 21. Evo zajednicka fotka od 26.9. (update od prije 2 tjedna) i ispod nje fotka od jucer da se vidi razlika (fotkano je sa lijeve strane boxa - Master Kush lijevo dolje, Gorilla Bomb dolje desno, CBD Tunderstruck gore lijevo, Pineapple Chunk gore desno) Ja bi ipak reko da je CBD Tunderstruck gladna, al dat cu joj fore jos 5-7 dana da vidim sta ce se dogadjati. Master Kush i Gorilla Bomb ce najbrze zavrstiti. CBD Tunderstruck i Pineapple Chunk jedno 2 tjedna iza njih pretpostavljam. Zajednicka CBD Tunderstruck Gorila Bomb Master Kush :wave::vutra::wave:
UPDATE - 34 dana na 12/12 (25 dana cvjetanja) Pozdrav ekipa!:respect: Nema se sta puno napisati - biljke su i dalje samo na vodi jer su pregnojene. Pineapple Chunk i Master Kush sam cropao vrhove da ih poravnam sa istu razinu. Cvjetovi se lagano pune. Temperatura dan 25 stupnjeva, vlaga oko 60 posto, noc 20 stupnjeva, vlaga 65 posto. Hansovi su na 35 cm od biljaka. Zajednicka Gorilla Bomb je najvise nezadovoljna P.S. Nisam imao vise vremena za lupit koju fotku vise tako da stavljam samo ovo. Sorry. :vutra::wave:
@Zelenko63 Tnx drug, znam sve to.:thumb: Sinoc sam joj zatvorio vodu. Dolje u podlosci od autopota je bilo vode, a ujutro sam pogledao i skoro sve je popila. Ostaviti cu joj zatvoren ventil jos nocas.
Chunk je cudan od prvog dana, al nisam ja jedini kome je Chunk bio cudan. Nasao sam na netu da su ljudi imali isti problem s njim. Napucan je dusikom kao i Master Kush iako im nisam davao nesto ekstra dusika. Do prebacivanja na 12/12 su bile samo na vodi jer im nije trebalo nista zbog jake zemlje (Plagron RoyalMix) koja je pognojena za 6 tjedana i vise (tako kazu ovi iz Plagrona) Problem se javio najvise na Gorila Bombi,a vidi se i na CBD Tunderstruck. Ostale su ok.
@Zelenko63 Ima ventil i moze se zavrnuti da ne dolazi voda. I sam sam o tome razmisljao da napravim pa kad se posusi zemlja u potu odvrnem vodu nazad. @GreenMold Biljke su nahranjene 1.9. sa tabletama BioTabsa (svakoj po dvije tablete NPK 15-7-8) i tada je svaka zalivena sa 5ml Orgatrexa i 1 gram Bactrexa. 6-7 dana iza toga pocinju problemi. Epsom sol sam pospricao jednom prije dva dana i tada nije dobila nikakvu hranu.
@waynejohn Ne pise nista na vreci od toga, samo EC, PH, organska tvar u postocima. Mislim da necu vise raditi sa ovom zemljom. Prejaka je za Biotabse. Bolje uzeti BioBizz LightMix ili AllMix. AllMix je dovoljno jaka, a ne prejaka. U njoj sam znao i proklijavanje raditi i nikad problema nisam imao. Ima Orgatrex melasu, al sam im Orgatrex dao samo jednom ili dva puta i to ukupno 10 ml. Ovo nakon flusha ide na gore, a ne na bolje cini mi se.
@waynejohn Bile su vise temperature tada. E sad, @L0oD-i kaze da je to zbog previse PK, odnosno da je pregnojeno, a ti da je nedostatak magnezija- kalcija. Ostaviti cu je jos koji dan da vidim sta ce se dogadjati. Sa cime rjesavam magnezij i kalcij? Epsom soli sam pospricao prije dan-dva. Melasa je isto za to? Silicijum takodjer?
@L0oD Jaka je zemlja i problem je poceo kada sam ubacio dvije BioTabs tablete. Do tada vise manje ok. Neka sada budu neko vrijeme na vodi pa cemo vidjeti kako ce ici dalje.
Mislim da nije od vrucine. Zadnjih tjedan dana je okej temperatura. Ne znam, nisam pametan.....sa BioBizzom nisam imao takvih problema.
UPDATE - 26 dana na 12/12 (18 dana cvjetanja) Pozdrav ekipa!:respect: Zbog sluzbenog puta nisam bio u mogucnosti ranije raditi update u dnevniku, a tih cca. 14 dana koliko me nije bilo zena je dizala svjetlo u boxu. U tih 14 dana nastao je mali problem sa Gorilla Glue i djelomicno na CBD Tunderstuck - na Gorilli su listovi poceli cudno zutiti listovi (nije manjak dusika). Rezime hranjenja - 29.8. su svaka dobile po dvije tablete BioTabsa, 5 ml Orgatrexa i 1 gram Bactrexa - 12.9. su nahranjene sa PK 5-8 gnojivom za cvjetanje Izmedju 29.8 i 12.9 su bile samo na vodi. Izgleda da je Gorilli Glue kombinacija sa BioTabsima (NPK 15-7-8), Orgatrexom i Bactrexom bila prejaka pa je negodovanje pokazala na liscu, a situacija se pogorsala kada je dobila PK 5-8. Bio Tabs tablete su sporootpustajuce gnojivo koje drzi 60-70 dana. Ima vise varijanti sta bi moglo biti: 1. previse gnojiva, tj. previse fosfora i kalija (PK) 2. manjak magnezija 3. problemi sa PH (manje vjerojatno jer je BoTabs u pitanju) Jucer pospricanje sa gorkom soli (ako je cal-mag def.) i napravljen je flush na Gorill i CBD Tunderstruck Temperatura dan 24-25 stupnjeva, vlaga 65 posto, noc 19 stupnjeva, vlaga 70 posto. Malo je visa vlaga, al jos nije kriticno za ovu fazu cvjetanja. Stratch je vise manje zavrsen. Najvise se strachala Pineapple Chunk - Hans je podignut do maksimuma i sada je od vrha biljke 29 cm. Najvjerojatnije slijedi crop da je sto vise poravnam sa ostalima. Evo fotki pa ako netko zna o cemu bi se tocno moglo raditi neka kaze. (na Gorilli i CBD su mokri listovi od spricanja gorke soli) Gorilla Bomb Master Kush Pineapple Chunk CBD TunderStuck I sve zajedno :vutra::respect:
Drug, ja radim iskljucivo medicinske growove za zenu koja je bolesna, pa nisam nikad to gledao kroz cijenu opreme. Vazno mi je da dobijem sto kvalitetniji materijal za ulje i da vise ne placam "macka u vreci" za vutru s ulice.:thumb:
Na 35 cm. Odnosno od 30 do 35 cm.
UPDATE - 12 dana na 12/12 Pozdrav ekipi Vutra.org!:respect: Krenulo je polako cvjetanje. Tocno 9 dana od prebacivanja na 12/12 pokazale su preflower. Ovaj puta preskacem gnojenje. Stratch jos traje i dnevno odu 2-3 cm u vis. Odradio lagani lolipop. Vidjet cu hoce jos trebati kasnije. Temperatura dan 28 stupnjeva, vlaga 45-50 posto, noc 24 stupnja vlaga 55 posto. Preflower Pocetak cvjetanja Djelomicni lolipop I za kraj - sve zajedno Iduce javljanje u dnevnik za 2 tjedna jer necu stici prije zbog obaveza. :respect::vutra::respect:
Ma ni jedno ni drugo od toga. Od prvog dana je takva nabijem ju.:fuck: Bas sam pratio to za vodu dolje na autopot ventilu jer sam mislio da se "utapa", ali nije to. Uredno popije svu vodu prije nego ventil pusti novu. Jer da joj je previse ne bi uzimala i "plivala" bi u vodi. Za nju fakat nemam pojma sto joj je.:bocni::
UPDATE - 7 dana na 12/12 Pozdrav ekipi Vutra foruma!:respect: Kako bi rekao drug @Pantagan - nista specijalno se ne dogadja, one rastu, ja samo gledam i dizem svjetlo.:D:D:D:thumb: Prije tri dana sam Hansove prebacio na flowering mode, a krenuo je i lagani stratch. hranu dobivaju jednom tjedno, i jucer su dobile svaka po dvije tablete BioTabsa i zalivene su otopinom Orgatrexa (5 ml na litru) i Bactrexa (1 gram na litru). I to je to. Slijedece gnojenje ide 10 ml Orgatrexa, mozda cak i 15 ml ovisno o procjeni jel trebaju ili ne. Temperatura dan je 29 stupnjeva, a noc 25. Vlaga varira od 45 do 55 posto. Evo fotki jer bez fotki ko da se nije ni dogodilo.:D:rasta: Nisam ih vadio van boxa za fotkanje jer mi je to prevelika zayebancija (veliki i teski potovi, pa se cijedi voda , pa ovo pa ono, a ja slab i nejak :D:vozdra:) Raspored biljki je isti kao i prosli puta Gorilla Bomb Master Kush CBD Tunderstuck Pineapple Chunk (ona je i dalje sva krzljava i cudna, al sta cu joj ja, yebga.... malo guglo po netu i nasao da su ljudi vec imali slican problem s njom) :wave::vutra::wave:
UPDATE - staviti cu 26 dana u 25 litarskim potovima - 1 dan na 12/12 Pozdrav ekipi sa Vutra.org i lurkerima sa strane!:respect: Nemam sta puno napisati jer se nista ne dogadja, samo rastu i piju vodu.:D Tjedno popiju oko 50 litara vode. Danas su zalivene svaka sa litrom Orgatrexa (5 ml) i Bactrexa (1 gram) i prebacena je rasvjeta na cvjetanje, odnosno 12/12 rezim. Pineapple Chunk sam ipak morao malo zauzdati LST metodom. Druge za sada ne diram. Temperatura varira ovisno o vanjskoj temperaturi - dan 24-28 stupnjeva, vlaga oko 45 - 50 %, noc 24-25 stupnjeva, vlaga oko 55%. PH vode ne mjerim jer nema potrebe, a biljke ne pokazuju da im nesto ne odgovara. Znaci, samo utocim vodu u tank i to je to. Zaboravio sam napisati u uvodnom postu - Hansovi su 180 watta (za one koji nisu citali prijasnje dnevnike). Jos ce cca. tjedan dana biti u vege modeu, pa ih prebacujem na flowering mode. Udaljenost Hansova od vrhova krosnji je od 33 do 36 cm, ovisno kako rastu. Biljke su trenutno visoke oko 40-45 cm. Stratch bi trebao biti za duplo, plus minus. Ajmo sad na fotke, jer bez fotki nije zanimljivo.:D:rasta: Sve zajedno - gore lijevo Master Kush, gore desno CBD Tunderstruck, dolje lijevo Gorilla Bomb, dolje desno Pineapple Chunk CBD Tunderstruck Gorilla Bomb Master Kush Pineapple Chunk - ona mi je nekako cudna od prvog dana, ko da je hebe genetika :wave: :vutra::wave:
Plagron Royalmix je stvarno jaka zemlja (guglao sam dosta po netu da vidim sta pisu ljudi), full je organic, nije bilo nikakve potrebe za BioTabs tabletama u startu. Mikotrex sam stavio u rupe i u startu u zemlju umjesao Startex. Kada ih prebacim na cvjetanje onda idu po dvije BioTabs tablete u svaki pot. Do tada nista jer nema nikakve potrebe. Zasad sve 5. Biljke su odlicne. BioTabs tablete su NPK 15-7-8. Dodavanjem tablete u startu u tu Royalmix zemlju (to je jaca zemlja od BioBizz AllMixa) bilo bi definitivno previse dusika u zemlji. S obzirom da zemlja trenutno u sebi ima sve potrebno za kvaliteten rast nema potrebe da ju dodatno gnojim. Kad oslabi ide Bactrex, Orgatrex i tablete. Plus "banana" PK 5-8 u cvjetanju. Kod prebacivanja na cvjetanje ce dobiti sve potrebno.;) Vege je, da tako kazem, pickin dim za odraditi. Na cvjetanju se poznaju junaci.:D:D:D
Da, zemlja se osusi prije nego biljka ponovo uzme vodu. Za to je zasluzan Aquavalve - koji kontrolira dotok vode biljkama. Kad se pusti voda sa rezervoara (samo jednom, ventil ostaje stalno otvoren) aquavalve se otvara i pot se napuni do 2 cm sa vodom. Ponovo se napuni tek kad biljka popije svu vodu tako da ti se tu odradi mokro suhi ciklus. A i zato je na dnu pota 5-6 cm kuglica. A sto se tice vode - evo ti novi info - od ponedjeljka do danas (cetvrtak) 25 litara popile.;)
Autopot je zakon. Tko jednom proba nema nazad.:D:D:D Automatik grow.:):thumb::respect:
Hehehe.:thumb: Moram priznati da ima dana kada zaboravim da uopce growam jer ovi autopotovi su milina jedna za growanje. Nema stelanja PH, ne moram tokom vege pipnuti gnojivo (taj Plagron je full organic zemlja i ima dovoljno nutrijenata za 6 tjedana (pa da je i manje ja zadovoljan)). Vrijede svake kune ti autopotovi. Da ne kazem kolika je usteda na vremenu jel nema zalijevanja i miksanja gnojiva. :respect::respect::respect: P.S. Od kada sam ih pustio na autopot navodnjavanje u prvih 9 dana su popile 30 litara vode.