
Galerija nije uvezena
Evo i mene nazad da malo i ja bacim koju slikicu...nisam stvarno dugo več pa evo malo o novom growu BOX - dim. 110cm visina,55 cm širina,50 cm dubina,box je totalno obložen dijamantnom srebrnom folijom,ventilacija se za sada sastoji od 2x12cm upuh venta i 2x12 cm ispuh venta a unutar boxa ima minijaturni 30 watt-ni ventilator koji se može podesiti da cirkulira,unutar boxa je reflektor koji je poptuno podesiv i box je stvarno jednostavne izrade i extra sam zadovoljan s držanjem temperature pošto imam i podno grijanje i radijatore koji normalno drže temp oko 25 u kući meni u boksu nije prešlo 29 stupnjeva na sondi koja mjeri direktno ispod lampe koje je udaljena oko 15 cm od biljke GENETIKA - Greenhouse seed co. el nino fem iz indica E-mixa (trenutno mu je prvi dan vegetativnog rasta),držim ga od početka u 8 litara terra magme,zaljevan je samo jednom tijekom germinacije i dodana je malo jača doza super thrivea da potpomogne germinaciji sjemena i koliko mi se čini sve je poprilično dobro,klica je izašla nakon nepunih 5 dana otkad je sjeme stavljeno u zemlju,jedini problem oko svega toga je što klica ima dve blijeđe točke na supkama otkad je izašla ali lišće koliko vidim nije nimalo zahvaćeno tako da neču pravit drame pošto sam to viđo puno puta i sve biljke su bile okej na kraju! Nema se šta puno reći osim što ču dnevnik vodit dosta detaljno i opširno i bit če slika več za koji dan! Do onda pozz
Svaki par listova,par bud siteova :) vidjet čemo kako če ič nisam još probo dosad cfl pa me baš zanima,zanimljivo je koliko je niska...mogo bi komotno još nekoliko tjedana vege :)
De zapravo evo vam odma slike da se pohvalim,Nina je stvarno krasna indica,i miriše jako jako slatko na trljanje stabljike,miris mogu samo reči da je funky za sada :) Evo i slika
Stoneru - fala na komentaru htjeoh ti reć da sjeme večinom stavljam na zemlju a ne u zemlju i prekrijem vlažnom maramicom a preko cijele posude aluminijsku foliju da drži vlagu i svjetlost od prodiranja i to mi je super služilo uvijek,eto kod kolege sam ubacio 3 special kusha,malo sam gledo po netu i krasno to izgleda za tako jeftinu genetiku,puno bud siteova daje biljka uz pravilan trening pa čemo vidjet,kod njega u boksu če bit pod 250 wattnim hpsom,kako god ja sam sad presretan i sad mogu opušteno nastavit,Ninu hranim čistom vodom s ph oko 6,5 i danas dodao 1ml superthrivea na 6 litara vode,preporučeno je 1ml na galon (3,5l vode) al ne usudim se toliko baš pa sam duplo slabiju dozu dao u biti,H202 25 ml na 6 litara isto u vodu dodano i curka je poprilično zdrava,samo rekoh jako jako niska,čak razmišljam da dignem lampu da malo poduprem izduživanje neko jer je ovo strašno gusto i nabijeno,ali ima da bude i hedina nabijenih na njoj :) kako god vidjet čemo za tjedan dva kako če bit a možda ostavim i duže još u vegetaciji,nemam pojma...ima ona još 30 cm sigurno prostora prije 12/12 a do onda himalaya gold mora da naraste i da ju malo istreniram prije prebacivanja na flowering :) Himalayu sam nazvo Helena u čast mojoj curi jer mi se žali na Ninu...reko sam joj ono el nino - Nina = logično mi bilo to ime ali okej...Sve pet kod mene za sad presretan sam što je tako ispalo jer sam več izgubio nadu i sad neznam šta da radim s ovim sjemenjem što sam stavio na klijanje,morat ču to negdje utrpat,ako kushevi ne uspiju svi onda ču kod kolege ubacit u boks :) Pozz i da naglasim da su mi extra bile tvoje widow curke,stvarno perfektan grow ako mene pitaš :)
8 miles je jaaaaka za udarit...mandala je super,iskreno safari mix je ludilo za outdoor,ogromne su al baš ono možda največi listovi koje sam ikad vidio,jako uniformiran rast na 2 cure koje sam imo,ma ludilo kažem vam to je turbo genetika! Evo i kod mene rvih dobrih vijesti,el nino je ženka potvrđeno,danas ugledah prvi kaliks i sad sam siguran da je cura hehehe! Himalaya gold je u 2 dana ispucala 4 cm klicu i sutra bi trebala bit vani več...ma joj presretan sam,moram priznati da sam bio očajan i čak sam sjedio i meditiro kraj biljaka i nadi da im prenesem malo pozitivne energije,neznam jel to zaslužno ali mi je čudno kako je naglo ispucala toliko klicu,prekjuče još nije ni puknuta sjemenka bila a danas je več ono prava kličetina izbila :) ko če ga znat...molio sam u dubini duše da iznikne i stvarno je vigorno krenula pa eto za sad 2 komada od 5 niklo i još čekam white widow ali on nije ni puko još! Kako god herbs je natrag u igri Nina je sad u 23. danu vegetacije i bit če još sigurno 2 tjedna dok ju himalaya malo ne sustigne a još bi bilo super da i widow nikne jer sam ju obečo kolegi poklonit kad ju malo izvegetiram pa eto reko da javim sretne vijesti svima i slike če bit uskoro,Nina je topirana i čekam sad da izbaci te grančice,jako je niska i nabita,svo granje stoji na visinu gornjih fan listova i jako jako gust rast ima,ko salata izgleda,listovi su ono jedni od najširih koje sam ikad vidio a granje je jako gusto,možda i prenabijeno za moj ukus,apsolutno nikakav trening ne dolazi u obzir kod ove cure i čak mi je žao što sam toping napravio pošto je jako spora,sve indice su takve naspram sativa,njih topiraš pa se odma vide promjene a ovo če bit jako gusto i nabito,vidjet čemo kako če se završit i kako če bit kad prebacim na 12/12 a do onda če bit nekih slika za dan dva! Pozz svima...
Prijatelju hvala na savjetu,inače stvarno nikad nisam problema imo nit hermije u boksu dobio...ovo mi je u biti prvi peh pravi sa sjemenjem...osobni naravno,imo sam prije taj green-o-matic šugavi pa je isto slabo klijo 2/5 Ma kako rekoh uvjeren sam da je samo staro sjeme,nije dobro skladišteno i dugo stoji pa je zao bzvz,da je svježe bi niklo sigurno...! Desi se nekad samo što se nisam nado,baš rekoh ono da uzmem mix po prvi put da probam a ono *****...hehehe Vidjet čemo sad kako če ovo niknut,barem 2 cure da dobijem,a ninu ču vjerojatno poklonit prijatelju koji me pito da mu dam jednu :) samo ako je cura naravno...
kad malo bolje razmislim prekinuću ja ovaj grow i bacam to sve...dobio sam nekog sjemenja za koje bar znam da če niknut a ima velike šanse da je fem...mislim da je moguća genetika između ove 4 sorte,big bang/nortern lights/the church/satori čak je i velika šansa da je sjeme fem pošto je nađeno u hedovima fem biljaka pa mora da je jedna od tih ošla malo hermi i oprašila ostale...kako god okrenem bolje je sigurno nego ovo smeće...izgubio sam 3 tjedna vegetacije u čekanju da ove sjemenke niknu i nema tu smisla više...ostaviču ninu u pogonu ali samo dok nevidim kojeg je spola,a ako je fem onda ču je cijelu otrimmat i trenirat dok ova sljedeća tura ne poraste dovoljno da ju ubacim u boks pa da više bacim u normalan pogon a ne ovako...izgubio sam lovu za sjeme i compo sannu i samo upo u minus,em vremenski em novčano! Vratiću se sa slikama nakon što malo sredim situaciju jer ovako samo dolazim i živciram samog sebe zbog neuspjeha!
Ma lega znam šta misliš ali ako več plačam trebalo bi niknut preko pola,nije meni tu toliko ni do hermija,jbg hermi se desi nego da od 5 sjemenki samo jedna uspije i to još zato što sam joj potpomogo s rezanjem ljuske...pa to nema nigdje bacio sam pare u vodu i propalo mi cijelo veselje tog mix paketa,mislio sam ono ajde da bar 3 komada uspije pa da isprobam 3 genetike il nešto al ovo je kap koja je prelila čašu što se tiće greenhouse,več sam imao svojih razloga zašto ih nevolim baš...a ovo je ono šlag na kraju paket očajnog sjemenja koji neče da nikne...onak u paketu dobijem bolje sjeme i zdravije od tog skoro uvijek!!!čemu svrha plačati nešto ako je to lošije od onog što več možete imati doslovno besplatno??? eto još ništa od himalaye a ni white widow još ne pokazuje znakove života!patetično...
Ništa od sretnih vijesti,taj paket sjemenja je naručen s indras s planeta i odvratno je loš,klijanje je katastrofa a ni himalaya još ne pokazuje znakove klijanja makar stoji več nekoliko dana al ostaviču ju još,uopče se ni nenadam da če neke sreče bit s tim sjemenjem,zaključio sam da je jako stara zaliha ili jako loše skladišteno,otvorivši cheese sam bio zaprepašten s trulom klicom unutra,mala crna kuglica umjesto lijepe zdrave bijele klice s zelenim omotačem,strašno...vidit čemo još kako če ispast al eto da nepričam bzvz i nepljujem kako sam i reko greenhouse više ne dolazi u obzir kod mene,što se mene tiče to je najlošija genetika/klijavost na tržištu i ja se prebacujem na nešto drugo,mislim da ču probat sensi seeds ili nešto od poznatijih i kvalitetnijih banka ubuduče...vjerojatno je samo peh da sam dobio tako loš paket sjemenja ali nema veze,Ninu ostavljam pa čemo vidjet vjerojatno je samo nešto mutirano na njoj bilo,neke izrasline al eto topirana je i nadam se da če izbacit pistile uskoro da mi potvrdi da je ženska jer inače ima da popizdim totalno i izgubim volju za kupovanje sjemenja!hehehe pozz svima
Ma i ja sam malčice pretjerano reagiro,prva stvar ujutro pa vidiš nešto ko jaja na jedinoj biljci :sick: odma mi se smučilo!!! Premlado je to još za odredit...20 dana joj je danas ako se nevaram,samo me iritira činjenica da platim sjeme da se nemoram zajebavat a u biti mogu sadit iz paketa pa mi isto dođe...kako god bilo greenhouse više nikad,neda mi se s tako lošom genetikom uopče baktat...sad čemo nekako istjerat još se čekat himalaya i white widow,stiže special kush,smislit če se nešto a na kraju mislim da če ipak sve bit uredu,javim vam se s slikama čim bude novosti,sad če bit par dana mir,treba pravit drugi grow box i u nabavku po compo sannu i ostale potrepštine pa če bi slika kad se sve izradi i postavi! Pozz svima
Ma ljudi ne interesira me polen...bar ne od takvih sorti,to je sve nestabilno ako mene pitate...evo baš sam tražio po netu dali je netko imo kakvih problema,naletio sam na zanimljivog štiva,jako se pljuje po fem verzijama,nikad dosad nisam hermiča dobio,uvijek je fem bio fem ali ovaj put nisam ni sam siguran,kako god bilo vidjet čemo...posadio sam sad white widow,napunio čašicu zemljom terra magma/compo sanna mješavina i na vrh stavio sjemenku...pokrio ju s par listova wc papira i sve to lijepo namočio i preko čašice stavio alu foliju i u boks...nadam se i ja da je to neki mutirani kaliks,ali kako rekoh ne izgleda kao pistil nego kao jako mlado jaje,ali eto nadam se i mislim pozitivno i volio bih da na kraju sve ispadne u redu...ako ne izgubio sam 2 i pol tjedna i nekoliko sjemenki ali eto kako rekoh nadam se da sam ja u krivu! Ako ne jbg neču više greenhouse uzimat,idem onda s nekom drugom bankom,royal queen seeds me za sada jedini nije razočaro u nijednom pogledu,klijavost mi je bila 100% i sve su bile čiste fem biljke!Stižu mi i oni special kush i još jedan hps kit komplet!Sljedeći tjedan vjerojatno to sve ide u pogon isto tako u drugi box tako da kako god okrenem bit če uredu ali ovo mi je dosad najlošije sjeme ikad...osim green-o-matica to je baš ***** nad svima govnima ako mene pitate,dvaput križan s ruderalisom to nijedna banka nije napravila i to je navodno ogromna pogreška...čito sam da su ih groweri sprdali zbog te akcije s automaticima,ako mene pitate to je sve komercijala postala...još mi je jedino nada ostala pa čemo vidjet kako ispadne Gledam na to ovako,jbg možda je samo to jedan od onih lošije skladištenih paketa il nešto pa zato tako jadno,stvarno nisam takvih problema imao i uvijek su biljke bile poštene,kako god bilo neču plakat ni dramit,ako bude muška...kupit novo sjeme i opet posadit a ako bude dobro onda sam sretan ko nova godina i stvarno če mi duša bit na mjestu! Eto čujemo se a slike nemogu slat nikako jer kako rekoh topiro sam taj dio i več je u smeču a i neam fotič koji može dovoljno blizu i dovoljno lijepo uslikat da se vidi tako da mi se ne isplati ni trudit da vam slike stavljam jer ono poprilično sam iskusan u određivanju spola ali ovo je i meni nešto čudno!Nek ostane sve na dobroj nadi i pozitivnim mislima pa ako i je muška ko ga jebe! pozz svima
Evo nemam riječi više...jebeni Greenhouse,danas odlučio topirat Ninu,zavučem se ja među granje kad ona počela pokazivat spol,a meni se sve čini da če ispast Nino a ne nina,koliko dugo sadim vjerujte nagledo sam se svašta,ali ovo me sad več stvarno plaši,Greenhouse fem sjeme i da mi mudonja ispadne,ima da se ubijem ako je tako...jer mi je to jedina u biljka u boksu trenutno a jaaaaaaaaaaaaaaaaako mi se neda počinjat ispočetka!!! Eto sad sam se izbediro ali ostaviču biljku još neko vrijeme možda sam stvarno lud...inače ženske biljke izbace kaliks prvo jedan na katu,a ova je izbacila nešto kao dva nerazvijena jaja na istoj strani na gornjem katu i poprilično sam siguran da su to jaja,bogami sam se nagledo muških i ženskih u svoje vrijeme, al eto topiro sam taj dio i sad ču ju pustit ali ako je stvarno mudonja ima da se na***** majke...samo neznam kome,posadiću i zadnju sjemenku White Widowa pa ako sam u krivu poklanjam prijatelju biljkicu kad izraste (ako izraste???) a ako ne moraću njega stavit u boks, a ako El nino ispadne da je muška na kraju ima da ga odnesem van i ubijem boga u njemu s lopatom!!! Stvarno nisam siguran ni sam više,nagon mi govori muška al je premalo da se vidi,sad mi je žao što sam topiro taj dio,moraću ćekat duže!
Evo ti prvi izvještaj,drugi dan od stavljanja sjemenja još ništa...pošalji malo gay vibre himalayi pa če možda od šoka niknut!
Evo i stanje u boksu danas,Nini je danas 18 dan vegetacije i sviđa mi se jaaaaako način na koji raste,gusto i nisko,bit če to do jaja! Nina!!!!!!!! Eto tolko od mene,navratite komentirajte i čujemo se...pozz:icon_lol:
Ej pa nije taj hed tako loš...hehe nažalost očito sam zahvatio klicu dok sam prorezivo jer big bang nažalost nije preživio kao njegova seka Nina :( a baš sam se ponado al očito im nije suđeno,neznam šta da kažem osim da sam jaaaako razočaran s coloured seeds mixom,i big bang sam dobio na dar takav prije i posadio i zamisli iz jedne sjemenke dobio 2 klice i sve bilo super,odvojio sam ih čak i presadio i na kraju obadvije same od sebe umrle,a klice nisam dotako doslovno,neznam šta je bilo uopče?krenule su super i na kraju umrle obje,neznam dosad mi je najlošije sjeme ikad ovaj paket i neznam šta da mislim osim da me zahvatio paket koji je jako dugo stajo u neprilagođenim uvjetima skladištenja il tako nešto,sjeme nije ni za k,u biti sad sam več popizdio jer nijedna sjemenka neče sama da nikne normalno,stavio sam himalayu gold sad direkt u 3 litre posudu s mješavinom terra magma/compo sana oko 40% terra 60 % compo sanna i samo s ph podešenom vodom zalio,ako i ovo nebude izašlo sada,a neču je stvarno ni pogledat dok ne iznikne ali ako ne nikne nazvat ču firmu i jebat im majku što sam dobio neko retardirano sjeme,stvarno nije normalno da od 3 sjemenke samo jedna uspije i to na neformalan način! Ajde da ja nastavim o growu! Nina je ogromno široka i još se širi ali u visinu neide ništa skoro,to prepisujem toliko velikoj posudi jer biljka troši energiju na širenje i sad je skoro široka kao cijela saksija,par cm od rubova,to mi je extra zanimljivo i čekam da krene u visinu al očito sam dobio indica fenotip ili tako nešto jer ovo je stvarno najniža biljka ikad u mom boksu,masni indica listovi,širina srednjeg prsta na fan listovima je 5-6 cm sigurno i za sad je primila supercropping pošto mi ne izgleda još dovoljno visoka za ikakav drugi tip treninga, ima 5 katova sada a visoka je cca. 9 cm kod najgornjeg para lišća,bit če jaaaaaaako gusta koliko mi se čini!Ne usudim se topiraj jer neznam na koji način če biljka reagirat pošto neke biljke nisu pogodne za određene tipove treninga,to znate i sami,neke su za scrog,neke su za lst,neke za toping a neke baš netreba dirat osim pomagat supercropping-om,inače to mi je jedna od najčešče korištenih tehnika,obožavam drobit stabljiku i onda za par dana kad nabaci koljeno koje se deblja i deblja a gornji rast još gušći i jači bude! Slike če bit kad donesem fotič,reko neču slikat jedno tjedan dana da vidite koliko se mala proširila i kako to sve izgleda sada nakon par dana rasta...veče je iznenađenje! Pozz svima i uživajte!
Jeste bobač :icon_lol:
Evo mene s par novih slika,dobio sam mikroskop za božić,onaj što ima usb priključak s kamerom,kamera sama po sebi nije neka kvaliteta,loša je razlučljivost kako možete i sami vidjeti ali golim okom je nevjerovatno oštra slika i stvarno ima dobro uvečanje od 20x do 1280x povečava pa eto da bacim par fotki neke hedovine domačice i presjek stabljike drveta da vidite kako to otprilike izgleda...jbg ja sam zadovoljan pošto bolje išta nego ništa,ali kad se okom gleda nevjerojatna oštrina!!! Evo i fotki
Nebih ti mogao reći da je bolja,bolja je za vegetaciju,terra magma je više zemlja za cvjetanje pa su biljke blijeđe boje i malo jači stretch imaju tijekom rasta,ali obadvije su jako blizu compo sanna je otprilike 100kn 30 litara a terra magma ti je 20kn 8 litara tako da kad gledaš tu je negdje,po meni je najbolje mješavina obadvije da budem iskren,big bang ču sadit u mješavinu pa češ vidjet kako to funkcionira! SiD - Nema beda ako još šta budeš trebo samo pitaj,nadam se da si shvatio sve iz slika!
Evo za cijelu ekipu s vutre, meni posebno draga pjesma!!! http://www.youtube.com/watch?v=D3HhelTudrc
Evo ljudi i mene,spavo cijelu noć al više nemogu,muče me živci pošto danas imam završni ispit iz jednog od strukovnih predmeta pa mi neda vrag mira i tjera me da učim,inače za sve koji neznaju trenutno vanredno derem ispite,svaki tjedan novi ispit a poslje toga planiram upisati botaniku pošto se nemogu u nijednom drugom zanimanju pronaći...isto tako zbog stressa i okolnosti moje bolesti moram vam javiti da sam se vratio korištenju SSRI anti-depresiva pošto mi je postalo jako neugodno, čak i u normalnim svakodnevnim situacijama te mi se kemija totalno poremetila...dobio sam prijateljski savjet od doktora da pijem tablete jedno vrijeme a da kanabis koristim povremeno da smanjim nuspojave i da budem sretniji općenito pošto on nevidi nikakve loše strane konzumacije kanabisa! Evo i današnje slikice!!! Nina 14 dan vegetacije! A evo i klice Big Banga,klica je otvorena mehaničkim putem,prorezivanjem ovojnice sjemenke!Kako mi se za sada čini ima da se izvuče ali rast če biti vjerojatno slabiji i sporiji dok se ne oporavi od stresa koji sam joj nanjeo ali kako rekoh bolje i to nego da sam sjeme bacio u smeće! Svi koji pratite dnevnik ste dobili rep+ od mene(svi kojima sam mogao dati pošto me i vutra zajebava nekad i nekad nemogu uopče postat slike i odgovore...neznam zašto??? Toliko od mene pa se čujemo...:))) pozdrav svima!
Joj lega nemoj da ti ja počnem,moram reč da sam očajno razočaran s greenhouseovim sjemenjem več nekoliko sorti sam isprobo i klijavost im je smeće nad smečem i više nikad neču kupovat njihovo sjeme! Mandala i royal queen seeds su naspram greenhousea prva liga što se tiće klijanja! Greenhouse je usro sjeme s tim fem verzijama i nijedna sorta više nije original ni blizu jedva sam uspio proklijat big bang i tek juče je pustio klicu nakon što sam ga rućno prorezivo inače sumnjam da bi niklo! inače danas je nini 14 dana vegetacije i napreduje odlično,još jedno zaljevanje i mogu počet s treningom,neču radit toping koliko mi se čini jer mi se neda gubit na vremenu a sve se to može napravit s lst-om i supercroppingom koji mi je najdraži od svih treninga ali eto bit če slika uskoro pa čete sve vidjet! uskoro pravim i istraživanje oko meda i bakterija,primjetio sam da se neki ljudi bune oko toga pa ču sve dokazivat mikroskopski i bit če slika pa naletite!pozz
Hvala svima na posjeti Deda - nisam mislio koristit ništa drugo osim cfla-planirao sam dodat 90 watta 6400k još untra ali sad kad malo bolje pogledam za ovo što meni treba 200watta je sasvim uredu,kako mi se sad čini ostat če samo Nina u boksu a svejedno ovo mi je prvi put da koristim cfl pošto sam prije samo hps koristio! Biljka če ostat u toj posudi do kraja,sad sljedi jedno tjedan dana širenja i rasta,ali planiram ju držat u vegetaciji 4-6 tjedana ovisno o brzini rasta te biljke pošto če bit dosta treniranja jer moram i neku količinu navuć na tu jednu biljku! ako mi se nebue sviđalo vračam se na 250wattni hps a ako valja ostajem na cflu pošto je po meni solidno,ništa manje biljka ne raste a temperatura je puno prihvatljivija u cijelom boksu!pozz
Eto buraz odlučio sam te poslušat,neču sad odma cvikat jer mi je baš ono premala ali sam požurio stoga presađivanje i danas ujutro je prebačena u composannu,nježno sam otresso terra magmu i nisam izgubio skoro ništa korjenčića,zalio sam ph sniženom vodom,dodo jaču dozu supethrivea da minimaliziram stress,barem tako piše u uputama,nisam tolko puno koliko su naveli ali onako poštenu dozu,i naravno H2O2 odma da kisika dobije korjenje,vidjet čemo za par dana kad krene pa se bacam na topiranje,oču onak par finih cola izvuč da i dobijem neku količinu na tu jednu biljku,smračio sam totalno na to sjeme drkavo,pogledo sam big bang čini mi se da je pukla sjemenka pošto ima več otvor ali još nema klice nigdje,ostaviču sad jedno par dana neču ni taknut pa čemo vidjet,sve u svemu odlično mi izgleda i mislim da neče bit puno problema,samo što me sad jebe postavljanje ventilatora pošto je nizak,moram stalak napravit od žice da propušta svjež zrak ispod venta da ima učinka ventilacija ali to če bit riješeno za dan dva a evo za sada slike da vidiš kako to sad izgleda! Eto buraz vidjet čemo ovaj put kako če to ispast na kraju :) pozz
Haze kud žuriš tek je 10 dana stara,ti bi nju več ocapario,mora ona još malo porast,sad da ju srežem gubim tjedan dana rasta sigurno,al bit če topping ne sekiraj se,sad je visoka onak jedo 6 cm a imam metar skoro da ide,topirat ču kad presadim u compo sannu! Ja mislim da če ti stvarat probleme niska temperatura,biljke prolaze kroz određene šokove kad temperatura pada,večina biljaka nebi ttrebala nikad otič ispod 13c najbolji rang mislim da bi ti bio kad ti je svjetlo upaljeno da ti bude jedno 25 stupnjeva a kad je ugašeno recimo 18-20 makar može sve u rangu od 20c-30c
Nove slike Nine danas joj je 10.dan vegetacije,primjetio sam prve internodije kako izlaze...več???kako god okrenem krasno raste,nemogu se požalit! Širina 13cm Visina nije baš mnogo veča,biljka če bit stvarno niska koliko mi se čini za sad! Nina od gore slikana Na ovo slici možete primjetiti prve internodije kako izlaze kod prvog para listova! Peace,out!
Evo i mene,zapalio sam skunk#1 indica fenotip naveče prije spavanja,spavo sam ko crknut i probudio se stvarno predobro raspoložen,inače imam problema s održavanjem sreće i dobrog raspoloženja,nema dana da sam normalno raspoložen i da sve bude super,samo odjednom dođe onaj osječaj tmurnog oblaka koji stoji samo iznad mene i kiši loše raspoloženje,nemam pojma nazovi to ptsp,bipolarni poremečaj il čisto depresija al svaki dan me jednom barem uhvati al eto danas sam predobro raspoložen!
Evo još da pokažem šta se kod mene udara,nažalost ovo mi je zadnje od svega i s tim moram preživjet do kraja growa...uff mogu mislit kako če bit teško al preživjet čemo nekako :) hehehe uživajte Lijevi hedovi su Skunk#1 a desni hedič je Domaja koju sam riješio i stvarno je odlična...miris/okus/rad (neprocjenjivo)
Greenpower i Bobach - hvala na komentarima i brizi hehe,istina malo spavam po noči,inače ispite rješavam a um mi je najoštriji po noći pa imam naviku po noči bit budan i učit pa sam povukao malo tu naviku pa mi je sad teško spavat po noči,znate onu spavam danju, radim noču za gradsku čistoću ( hehehe) al evo danas okrečem ploču,nisam cijelu noč spavo,tek sam oko 9 ujutro zaspo i digo se oko podneva pa ču danas naveče to nadoknadit lijepo,zakurit frulu pogledat koju seriju i odo u zemlju snova! Ajde da se vratim na grow,nakon što sam prorezao sjemenku Cheesea ostavio sam ju još 24h, pošto sam primjetio da klica kreće u akciju doslovno istom brzinom kao da je sjemenka sama pukla a znate da se odma vidi i sami,pukne klica vidi se malo bijelo,sutra pogledaš več je centimetar duža i tako ali u slučaju cheesea mislim da je do sjemenke,uopče klica nije bila normalne bijele boje i nisam primjetio nikakav napredak stoga zaključujem da je mrtvo sjeme bilo ili tako nešto,desi se i to nekad ali odma sam reagirao i danas ujutro več stavio novu sjemenku na klijanje! Ubacio sam direkt u posudu za klijanje malo terra magme i unutra fino namjestio sjemenku Big Bang-a,posudu sam prekrio aluminijskom folijom da zadržava vlagu i stavio sam posudicu na reflektor pošto je on fino topao na dodir pa nek se lagano pari unutra sjemenka koji dan...ovaj put sam polio običnom vodom iz pipe PH 7,0 do 7,1 ali inače nikad nesnižavam ph vode tijekom klijanja pošto nisam primjetio neku razliku! kako god bilo nije mi žao sjemenke i imam još za posadit genetike ali sam stvarno htio vidjeti taj cheese pošto je stvarno jako kontroverzna biljka,nekima je među najboljima a neki kažu da je največe smeče za uzgajat zbog hermija i mutiranog rasta i takvih gluposti ali jbg probat čemo drugi put! Evo i nekoliko slika da vidite trenutno stanje u boksu,čini mi se da Nina tek sad zapravo počinje s rastom,slabo je išla prvi tjedan al sad raste ko gljiva i doslovno vidim kako napreduje! Evo jedan od 3 termometra,ovaj mjeri pomoću sonde temp i vlagu Evo kako Nina danas izgleda I na kraju evo Big Bang u svojoj posudici,nadam se da če ova sjemenka niknut,ukoliko se to ne desi neču više saditi nego se onda usredotočujem na Ninu pošto mi je kasno onda sadit opet novo Pozz svima...!
Tinitus- hvala na savjetu što se tiče vlage...i ja sam se igrao sa vlagom ali bit je da shvatiš čemu vlaga i šta ona radi,nije ti pozitivno držat vlagu ni previsoko a ni prenisko,sve ovisi u kojem je biljka stadiju,naravno kad biljka tek počinje svoj život vlagu treba držati što večom kako bi olakšali biljci upijanje vode da se ne stvara stress zbog manjka korjenskog sustava,kasnije i vlaga može nanjeti štetu,pogotovo u cvjetanju vlaga nikako preko 35% , neke sorte mogu podnjeti veču vlagu ali večina indica če ti zahvatiti pljesan! Vlaga ti je potrebna najviše kod - klijanja sjemena,kloniranja i početkom vegetativnog rasta isto može veča a kasnije smanjiti na oko 50%, meni osobno to neigra ulogu i ja volim kad mi vlaga šeta od 35-50% tijekom vegetacije i u biti nisam vidio da vlaga igra neku ulogu tijekom rasta same biljke,ako je zemlja dobra biljka če rast nesmetano tijekom cijele vegetacije bila vlaga 30 ili 60% u to sam uvjeren nego sam ti htio skrenuti pozornost da paziš na temperaturu ukoliko imaš visoku vlagu u boxu pošto ti nije isto 30*c suhog ili 30*c vlažnog zraka,u slučaju viših temperatura vlaga može biti isto tako štetna! Izvini ukoliko sam sad pobio neku tvoju misao ili ideju...nemam tu namjeru nego pokušavam razjasniti svaki aspekt koji se spomene u ovom growu tako da bi ljudi koji nemaju znanja lakše to sve usvojili,a najlakše je naučit kad ti netko objasni riječima koje možeš razumjet! Bez ljutnje prika i hvala na savjetu još jednom...čak bi te i poslušao i digao vlagu na 50% ali sam ovlaživač dao Hazeseekeru pa neam sad,inače sam napravio ultrazvučni ovlaživač ručno i meni je dizao vlagu za 10% u prošlom boksu a ovdje mislim da bi čak i 15% navuko veču vlagu pošto je box manji i slabiji je protok zraka i nemam hps lampu unutra!
Evo svratio da javim da od cheesea još ništa,nije pukla sjemenka niti izgleda kao da planira,danas sam napravio prorez mehanični pa čemo vidjet sutra dal je klica krenula! Trenutno stanje u boksu je ovakvo: Temp - 26.0*c Vlaga - 39% Evo slika Nine danas je prvi dan drugog tjedna rasta,danas ujutro polivena,dodan H2O2 3% 7ml na 1,5 l vode i 2 kapljice suerthrivea! EVO I NEKOLIKO SLIKA GNOJIVA I OSTALIH STVARI PRIPREMLJENIH ZA OVAJ GROW! Prednja strana pakiranja Bio Bizz gnojiva Sadržaj unutar pakiranja Za sve koji neznaju ovako izgleda cjenjeni SuperThrive! Evo i PH minus koji ja koristim, marke SERA Zemlja u koju ču presaditi Ninu za ravno 7 dana!Za one koji neznaju ovo vam je Compo Sanna Blumenerde, to je najbolja zemlja koju sam dosad imao prilike isprobati! I na kraju još dvije slike da vidite u koju posudu ču presaditi Ninu,neznam točnu litražu posude ali širina je 38cm ako se nevaram, ova bijela posuda u kojoj trenutno držim Ninu je 8 litara stoga sam uslikao 2 slike da otprilike vidite razliku u širini i visini posude,meni osobno izgleda da ima preko 25 litara ali neznam...ako itko ima pojma nek napiše pa da znamo svi točno o kolikoj se to posudi radi! Eto dao sam si još malo truda da vam svima vizualno pokažem s čime raspolažem za ovaj grow i naravno kakve uvjete i brigu pružam biljci...čisto iz razloga da svi što bolje shvate kako i šta i na koji način uzgajam stoga nadam se da ste svi razumjeli i shvatili sve,pokušavam što bolje objasniti i što više slika staviti pogotovo za početnike da malo uđu u te šeme i da nebude svaki grow pun pogrešaka i istih pitanja iznova i iznova jer je to več zatupljjuće za gledat i čitat iskreno! Eto toliko od mene pozz svima...
Evo da se pohvalim i da nastavim oko growa,dakle...zahvaljujuću dobrom prijatelju Hazeseekeru koji mi je za ovaj grow poklonio paket gnojiva poznate marke BIO BIZZ i to je organsko tekuće gnojivo koje se sastoji od 3 cjeline BIO GROW - ( 8.0 / 2.0 / 6.0 ) - N/P/K BIO BLOOM - ( 2.0 / 6.0 / 3,5 ) - N/P/K TOP MAX - ( 0.1 /0.01 /0,1 ) - N/P/K - Ovo je navodno Bloom Stimulator makar nekontam u čemu je fora??? Moram još malo istražit da skontam kako se pravilno koristi taj komplet ali inače to če bit gnojiva za biljke u ovom boksu tako da če na kraju ipak organska gnojiva bit,vidjet čemo koliko je dobar BIO BIZZ pošto je ono finest dutch quality, jedva čekam da isprobam tu marku gnojiva i nadam se da če ispunit moja očekivanja pošto bi sad stvarno sve trebalo glatko prolazit do kraja! Nina je počela stvarno vidno izrastat,sad je krenula drugi kat listova izbacivat i u sljedeće poljevanje dodajem H202 i superthrive samo nek razvija korjen,pošto kad napuni 14 dana ide u veliku posudu a sada ako se nevaram joj je prvi tjedan života! Sve teče glatko i nema nikakvih znakova problema oko rasta,sutra prije paljenja lampe ju zaljevam! Pozz svima!
To kad sam pisao sam udario neku finu tešku psihodeličnu sativu,al baš ono fina psihodelija,podijelit ču malo tog s Hazeseekerom pa da i on udari,stvarno jako fino odrađeno za domaju,ket za 100 kn sam dobio 2,5g i to stvarno prava Sativa,iznenadila me više nego skunk#1 koji je ono cijenjen do nebesa,a po meni je high čisto smeče,nimalo ugode samo stiskanje i nervoza,odlučio sam odsad radit na tom da mi biljke budu što jače na cbd-u,više me thc ne interesira baš zbog toga što sam dosta osjetljiv na podražaje a svi znamo da je thc glavni psihoaktivni sastojak u svemu tome,pošto imam panični poremečaj pa zamislite kako je tek meni gruvat koji normalno dobijam napadaje panike a ne još kad udarim neku sativčugu il nešto pa me ušilji tahikardija/tremor/znojenje/paranoja...mislim i sative su mi znale stvarno jako jako jako pomagat,ali sativa je hrana za mozak i netreba ju previše koristit a Indice su više Hrana za tijelo,nema boljeg lijeka nego mjesec dana ubijat neku indicu i samo jest i spavat,ko hibernacija...tijelo i um se oporavlja od akumulacije stresa i čovjek se opusti...Probat ču malo istraživat da vidim jel postoje načini da se pojača koncentracija CBD-a pa ču pravit neke testove ovdje u grow dnevniku pa čemo vidjet šta kaže i to...!Pozz Sve u svemu bit če svega samo polako i opušteno!
ČIZ IT IZ!!!!!!! Pala je odluka te sam odlučio staviti i sjemenku Cheesea na klijanje! Sjemenku sam jednostavno stavio u nekoliko slojeva wc papira,dvoslojnog bezbojnog i bezmirisnog s ph sniženom vodom i dodatkom superthrivea prije nego što je sjemenka isklijala da vidim oče li štetiti ili goditi germinaciji! Nisam baš ljubitelj one obojane ovojnice što greenhouse stavlja na sjeme pošto me sprječavaju da nadgledam bubrenje i pucanje sjemenki, a s vremenom sam več skonto koje sjemenke klijaju koje ne,ima nešto u bubrenju i može se točno vidjeti na kojoj strani če sjemenka puknuti i na kojem mjestu če klica izaći,ako ima problema s klijanjem ja znam i žiletom doslovno izrezti pukotinu na mjestu gdje bi klica inače izašla,te ukoliko to učinite dosta pažljivo možete očekivati da če vam skoro svaka sjemenka isklijati makar ste več izgubili nadu u njenu klijavost! Naravno govorim o živim sjemenkama koje imaju predebelu ovojnicu koju je jednostavno nemoguće probiti jednostavnim bacanjem sjemenke u vlažnu maramicu ili zemlju... Zamislite si to kao neki urođeni deficit kostiju ili nešto tako,nemam ni sam pojma ali kako rekoh spasio sam na taj način dosta sjemenki koje bih inače pobaco u smeče! I da se izjasnim nepričam o onom tzv scarificationu nego o tome da doslovno vi izrežete liniju na mjestu na kojem bi sjemenka normalno pukla...ali da ju izrežete do same klice!Ima razlike između te obične skarifikacije pošto je to samo oštećivanje sjemenke urezujuči liniju u obliku x ili kako god već li okej,prebijen sam pa sam otišo u preduboke spike! Evo i nekoliko slika da vidite stanje u boksu i sam taj čin klijanja u mom improviziranom inkubatoru za koji sam iskoristio kutiju od maslaca mislim da je marke dukat! Evo sjemenka čim je stavljena u inkubator (hehehe inkubator hehhehe) Evo i zatvaranje sjemenke da vidite kako to otprilike izgleda pošto sjemenka treba bit hermetički zatvorena i na toplom!to uvelike povečava šansu za klijanje Evo jedna grupna pošto sam inkubator stavio na reflektor pošto je tamo dosta toplo i nadam se brzoj germinaciji! A i mala Nina je dosta porasla u jednom danu,doslovno vidiš kako raste i listići su upereni pravo gore a to je znak da je biljka sretna i zadovoljna stoga sam i ja sretan i zadovoljan :) pogotovo što sam uduvan od neke fino odgojene travice koje sam danas imao čast nabaviti! To je otprilike to za sada,vi slobodno dođite i komentirajte a mislim da je ova tema savršeno mjesto za početnike pošto ču dosta detaljno objašnjavati svaki postupak i ukoliko netko ima neka pitanja o svemu slobodno neka se javi pa da svi skupa riješimo probleme! Pozdrav svima i nove slike stižu za nekoliko dana kad Cheese iznikne i kad Nina malo poraste a do onda....sretno svima!!!
Eto pala je odluka u boks ubacujem i jedan Cheese! kako rekoh to je samo sporedni grow i još moram nač poštenu kvadratnu vazu u koju ču moč što više zemlja stavit jer sam ograničen u širini ali eto ovako sam ja to zamislio i nacrto u paintu kako ja to zamišljam otprilike iz zraka!
E vidiš zato sam i pitao,el nino je najsličniji White Widowu, pošto če Nina zauzimat večinu prostora u boksu nemam mnogo prostora za raspolagat!Himalaya Gold mi nikako neide kao sporedna biljka pošto je ona navodno največa od svih njihovih indica i kažu da raste brzo,Mene osobno baš Cheese i zanima,to je jedina biljka koju nisam vidio dosad,čuo sam da ljudi dosta pljuju po njoj al opet kod greenhousea je to uvijek problem,neznam jel do trolova il im je sjeme stvarno u k,ja osobno nisam nikad imo neke hermiće i takve gluposti kao drugi,jedino sam imo problema s lemon skunkom dosad,taj jednostavno nije htio procvjetat nikako ali to nemogu prepisat genetici pošto je stvarno krasno rasla cijelu vegetaciju i biljke su imale totalno formiran rast kao da nema varijacija u fenotipima,sve su ko klonovi od iste majke izgledali! Još čekam upgrade da napravim u ovom boksu! Za sada je to 13 000 lumena od 200watta cfla ali moram dodat još dvije žarulje od 45watta 6400k ako se nevaram onda če bit sveukupno 290 watta unutra i obadva spektra pa mislim da bi to trebalo bit to što se tiče rasvjete! P.S. Trenutno se izrađuje još jedan grow ormar 400 watta hps - (cool tube) 160 cm visina 100-110 cm širina 50-55 cm dubina u njemu če vjerojatno klasici završit (Big Bang,White Widow)
Evo i mene s prvim slikama!Mala el nina lijepo raste,danas joj je 5. dan života! Prvo jedna iz daljine da vidite cijeli boks...Poprilično jednostavan setup zar ne? Evo jedna malo iz bliže da se vidi lampa i trenutna postava biljke u 8 litrenoj posudi s terra magmom! Ovo je mala el nina ali eto od milja je odsad zovem Nina! Ovo je termometar s kojim pomoću sonde mjerim temperaturu odma kraj biljke kako bi znao koliko je njoj VRUČE! Makar imam i jedan s kojim mjerim okvirnu temperaturu u boksu! Eto ljudi zasad toliko od mene,bit če nekih slika uskoro kad se Nina malo pokrene i krene u vegetacijsko ludilo! Zasad je poljevana samo jednom s ph sniženom vodom i dodatkom supethrivea,malo jačom dozom da aktivira mikrokulturu u zemlji, inače nemam naviku mjerit ph jer več znam okvirno na koliko litara ide koliko kapljica ph minusa,nisam dosad imao problema pa ne očekujem ni ovaj put! Sve u svemu okvirna temperatura boksa je od 24-28*c ispod lampe zna otić maksimalno 29*c, ali to samo naveče pošto mi je ispod boksa podno grijanje koje grije na 25*c ,ali zato po noči bude od 18-20*c a mislim da bolje od tog stvarno nemože! Za sada sam zadovoljan sa cfl lampom, makar su im grla tako loše napravljena da to nije za vjerovat,prvi put kad sam ušarafljivo lampu je odma grlo otpalo pa sam ga polijepio s onim pištoljem na silikonske patrone i sad drži do jaja i radi ko zmaj! Eto nadam se da ste svi zadovoljni s prvim slikama i detaljima o uzgoju,uskoro će stić novih slika i malo zajebanije treniranje,El nino je navodno Greenhouseova najniža indica stoga ima da istopiram i raširim to granje koliko god je moguće,želim masu bud siteova,ostavit ču ih malo duže u vegi da se stvarno udebljaju granje i morat ču pošto ču presađivat Ninu u 30 litara Compo Sanne kad napuni 2 tjedna vegetacije,treba da dobrano raširi korjenski sustav! Bit če lijep šou zasigurno stoga navratite i komentirajte! I još jedno pitanje...Dali da posadim uz Ninu još jednu biljku pošto na izboru imam (White Widow, Big Bang, Himalaya Gold, Cheese) eto ukoliko netko ima ideju šta da stavim u jednu manju posudu max 5 litara do kraja,nebi htio da mi pravi probleme sa visinom pošto sam na cflu pa trebam otprilike istu visinu! Planiro sam možda 2 topinga da izbaci 4 glavne grane pa da i nju bacim uz Ninu na cvjetanje,neda mi se samo jednu sortu udarat,dosadi brzo! Eto ljudi sve pohvale i pogrde su dobrodošle!
Zaboravio sam reči da sam pogriješio u vez žutila,uduvan sam pa mi je blještalo valjda od lampe sad sam pogledo izbliza i vidim da je sve zeleno :) P.S _ HAZESEEKERU nemoj mi dolazit i uroke bacat na grow s onim ajde da i ti jednom dovršiš dnevnik i te šeme jer znaš da neču ako to napraviš!!!!!!! :)