sorta: Domačica ne znam sortu :D svjetlo: 6x 23w cfl Box: od kartonske kutije Visina 95cm širina 50cm Zemlja: obicna kupovna ventilacija: 2 pc ventilatora 20x20mm Pozdrav, Evo ponovno sam se upustio u grovanje, za sad malo pre spontano jer sam dobio biljku staru 2 tjedna pa reko ajde kada vec nemoram cekat da proklija i kad imam lampe da pokusamo 3. put. Buduci da sam dobio biljku i da ne stoji u mraku nabrzaka sam napravio box svojom starom metodom. Od kartonske kutije nasao sam najcvrsci karton koj sam nasao. ventilatore jos nisam postavio jer ni sam ne znam kako da ih postavim. dali da stavim oba 2 na ispuh pa da upuh bude pasivan ili 1 za upuh, a drugi za ispuh. stara je sada vec sigurno mjesec dana ali to ne brojim dok je u vege jer nije od pocetka imala bas neki tretman kakav prizeljkuje i ona i ja. Topirao sam ju cini mi se 2 puta. radio super croping - gdje mi je puko jedan vrh i sada na kraju LST Najvise me muci i molim vas neka mi neko da odgovor ako ima rjesenje jest. Kada bi odrezo okvir i postavio ventilatore kroz njih ide svjetlo i ne smeta me sto meni svjetli dok spavam ali me zabrinjava sta ce biti kada dode u fazu cvjetanja oce li njoj smetat to malo svjetlosti sto prodire kroz ventilator dok je vani dan a njoj u boxu mrak
Nisam te skuzio sa ovim ,light trap, ali cu danas montirat onda ipak dva za ispuh i probat napravit nekakvo koljeno koje ce bacati kut.a za box nemam ideju sta bi drugo mogao, nisam ni ja zadovoljan sa time ali sta je tu je. Ovako mi je karton naj jednostavnije naj lakse za uklonit ako ce doci do nekih neocekivanih situacija
Fala ekipa nikad se ovog nebi sjetio :D Svjestan sam da riskiram sa kartonskom kutijom ali jbg prosla 2 grova su bila isto od kartona i fala bogu nista se nije dogodilo, jos sam na more iso i ostavio 2 tjedna bez nadzora haha (to treba imat muda). a bilo sta drugo da uzmem mi je vec komplikacija jer bi trebo alata za slozit a nemam ga. zato cu jednog dana bnapravit zgradu samo za grow :P na prvom katu ce biti vege faza, na drugom cvjetanje, a na trecem bu se susilo hehe (sala mala) evo sad sam ju jos malo dotego imam dosta prostora ali u proslom growu mi se u cvjetanju skoro duplo narasla i onda sam imo problema oko prostora, lampe su mi bile preblizu nekim vrhovima a do nekih je bilo udaljeno 30cm. tako da sad bas hocu nekako dobiti sve u ravnini. evo malo slika od danas, nema promjene al eto da ima slika :D
evo malo novih slika. Mislim da se vidi napredak u odnosu na prosli update. ne znam jeste primjetili ali biljka raste samo s jedne strane, bar tako izgleda jer mi je puko vrh sa druge grane i nakon toga se osusio. steta da nema nista na toj grani. Ja mislim da sam sada oprilike dobio neku ravninu u vrhovima sta mislite dali da sada maknem te spage s kojima sam radio LST ili da jos drzim pritegnuto. visina mi jos nije problem obzirom da mi je box od 90cm.
ma kad sam htio napravit SCR sam ju pre naglo i jednostavno bi puko vrh... cepam napamet, za biljku ne znam kakva ce bit ali nadamo se curici :D ne znam ni sam kolko da ju drzim u vege, ovo mi je 3. grox i fakat se nadam da ce ovaj uspjet jer prosla 2 nisu i želim da sada ako mi uspije da barem nešto i dobim jer mi se neda vise zajebavat sa svim tim za 15 komada---
Ekipa imam gnojiva od proslog growa pa me zanima kaj vi mislite o njima kakvi su, kakvim su se pokazali ako ste culi za njih ili imali iskustva. evo i slika sa uputstvima. Radi se o -Palagron-Power roots -Cannazym
e to volim kad tobim brz i ucinkovit odgovor :D
ma znam samo kaj me vise zanima misljenje ostalih, kakvih szu iskustva imali. Mozda se nekom lose pokazao. E a dali ja mogu recimo pomjesat u istu Litru vode recimo Dva gnojiva. Jedan za korjen taj (Power roots ) i Plantelu.
UPDATE eo ne znam kaj reci puno, do sada sam ju fakat samo forsiro na LST i SCR. Vec mi ju je lagano zao ali ona se drzi tako da sam odlucio sada smanjiti sa tim metodama i sada bi ju jednostavno pustio da raste bez savijanja i nakon jedno tjedan i pol dana bi ju prebacio na cvjetanje. Kaj brijete ? :D
Pozdrav :D evp bas sam gledao neke slike i naletio sam na svoju prvu biljku koju sam poceo uzgajat i gledam sliku i skuzim kako tada nisam imao nikakvog iskustva i dosta sam stvari zeznuo. Biljka je bila dost visoka i jako sam loše iskoristio prostor. Skroz je suplja iz sredine, loše podvezana i tako. Slika u prilogu pa pogledajte i sami :D . Sad gledam trenutnu i sasvim druga priča. Mislim da sam uspio postignut da je biljka formirala oblik grma. stavio sam jos jednu sliku gdje se vidi razlika u 4 dana s tim da sam joj pokidao malo lišča koji su bili preveliki i pravili sjenu ostatku biljke.
Prebacena na cvjetanje od jucer. Kada izadju prve pistilice brojim da je u cvjetanju. Prije neg kaj sam zmontiro zarulje 2700k sam ju poprilicno dosta podrezo. odrezo sam donje male grane koje sam smetaju i dost lisca tak da je sad malo izgleda osakaceno al popunit ce se ona vec za par dana. nakon tog sam ju zalio s 1.5L i gnojivmom power roots. i da mislim da je pokazala spol cini mi se da je gospođa.
Sta ovo ono ? Nekad je bolje nesto odstraniti nego dodati. Slazem se da sam ju mozda malo prevec osakatio ali nista joj nece bit.napravio sam to s razlogom jer mi se u prijasnjim grovima pokazalo efikasno. To je korov nista njoj ne moze bit. Ljudi previse drame oko jedne biljke, tako sam i ja u prosla 2 growa posvecivao paznje i previse se brinuo a na kraju kurac. Sada se ne brinem previse i mogu reci da znam sto radim. Lisce nebi rezao da ne znam sta radim. Lisce koje sam odrezao smatram da zaklanja previse svjetlosti i uzima hranu glavnim granama, a ona se za 2 dana vrati u normalu.
Pozdrav ekipa ! Hvala svima na potpori i savjetima koje mi dajete :rasta: Evo danas je izbacila pistile i pokazala je spol- fala bogu pa je curica, tako da od danas brojim cvjetanje. 02.02.
Pozdrav svima koji prate moj forum :rasta: 1. tjedan cvjetanja eto zavrsava prvi tjedan cvjetanja, za sad sve ide po planu polako bez ikakvih problema. Lijepo su se poceli razvijat cvjetovi po svim granama i sad to vec izgleda na nešto . Jucer sam ju zalio sa Plantelom i Green sensation. pa cu ju opet za nekih tjedan i pol. Jedino mi se cini da ce joj ova tegla biti mala u kojoj je sada pa bi ju presadio sto prije dok joj jos nije pre kasno. :gled:
Presadio sam ju u vecu teglu sve sam brzo i lako izveo. odma je vracena pod svjetlo. E sad ja ju nebi vise rastezao jer mi nece biti sve potkriveno pod tzv reflektorom i onda ce ovi koji jesu prerast ove druge koje sam rastegnuo i doci ce do razlike u visini grana, a to ne želim. Zanima me mišljenje starijih ljudi sa foruma @hazeri dali bi bilo pametno buduci da je u Cvjetanju jos malo poskidam tih lisca u samoj sredini i ove male grancice dole ili da ju sada ostavim neko vrijeme par tjedana pa vidim što če vrijeme donjet. edit: evo ipak sam se odlucio ju jos malo rastegnuti jer sam skuzio da se moze jos malo i ipak sam skinuo jos koj list. eto danas sam ju malo isforsiro sad cekamo dan dva da vidimo kako ce podnjet al izdrzace to ona.
Ajde mi reci sta sam ja napravio ? Prvo nisam poskido svo lisce ni necu nego sam poskido ovo za koje mislim da je dobro. Ajde reci u cemu sam pogrijesio sto ce mi se sa biljkom dogoditi? Ako neđas neki savjet nego si tu da bi srao i ismijavo si odjebi odavde.
Ispricavam se na rijecniku, al isto kako kolega ima potrebu sarkasticno komentirati tako i ja imam potrebu odgovoriti na svoj nacin. Ako postavim pitanje onda se nadam odgovoru sa obrazlozenjem tako da i meni bude jasnije za ubuduce. Danas sam ju provjeruo super se drzi i nis joj nije. Ostalima hvala na podsrci :banana_rasta::rasta:
Kompa u cvjetanju je drugi tjedan, vec je izbacila pistile, i nema potrebe. Samo gledajte sta radim.
Poskidam joj lisce za dva dana koda ni nisam opet se zgusne. Ali necu vise kidat. Sada sam ju rastegnul i poskido kaj sam htio sad ce se ona pobrinut sama za sebe. Super izgleda
2. TJEDAN CVIJETANJA Pozdrav ekipa :rasta:, Eto zavrsio je 2. tjedan cvjetanja i lagano ulazimo u treci. Nemam sta puno reci osim da sve super izgleda. i sada polako i strpljivo ju nadzirat. Zalio sam ju opet sa Dozom plantele cvet. temperatura uglavnom izmedju 22-28c
Eto kolega hvala na savjetu niasm se sjetio a znam da imam od prije ono sa duplim utorima za grlo i stavio sam to i nadodao jos jednu cfl od 23 wata tako da sad imam 160 hehe
3. TJEDAN CVIJETANJA zavrsio 3. tjedan 1.4 cu ju morat maknut kako god okrenem. Kaj mislite stigne li ona sazrijet do kraja 1.4?
Edit: Dali se ikako moze ubrzati proces cvjetanja, tipa da produzim mrak na 14/ 10 ? Jer se bojim da ne bu gotovo do tad.:kafa:
ha ja isto mislim da bi mogli bit taman tu negdje ali nikad neznas. Ali kako to ide onda sa ubrzanjem zanima me opcenito kako to funkcionira, postoji mogucnost da cu i prije 1.4 morat skinut.
moram priznat da pvi put cujem za takvo sto :D budem vidio sredinom 3. mjeseca kakvo ce biti stanje pa cu mozda poslusat, a daj mi reci jel znas kakve to veze ima ? na koju foru funkcionira ? evo i jedan livestream :D prije subotnjeg updatea
Pozdrav ljudi evo mene sa novim izvještajem :D 4. TJEDAN Šta reći , lagano je završio i taj tjedan . Biljonz lijepo napreduje , redovito ju zaljevam odnosno svaka 2,3 dana sa 1,5L ovisno o zemlji kakva je , a sa plantelom svaka tjedan dana recimo pola doze stavim u 1l skup sa green sensation. Poskido sam lisca koje mi je izgledalo suvisno iako znam da ce se nac sad ljudi i rec kako nisam trebo jer ce se oduzit ovo ono ali nekako mi je instinkt govorio da bi joj to dobro doslo. temp je oko 25C, vlaga 40% . evo i malo vise slika.
Nema banana :)
Buraz mozes malo pojasnit nisam cuo za to.
Dođem na forum i vdim ovo. Ja ne mogu vjerovat da svaki dan buljim u nju i ne vidim da je Hermic. Ne znam jesam ja mutav ili kaj ali sada sam pre zbediran. Prvi grov mi je biljka bila hermic i kad je pocela cvjetat izbacila je mali milijun sjemenka ili muda ne znam sto vec i to je bio mozda 3. tjedan cvjetanja. Kako sada ju gledam i stvarno ne vidim nikakve ko menke ili kaj vec. sada mi molim vas recite kaj da radim.? Dali ce biti to pusljivo ikako na kraju. Mogu li kako ublaziti situaciju ? Fakat mi ti hermici nisu najjasniji. ovo se zove 3. nesreca :plac:
Dobro sada mi je ipak nesto lakse. Nista danas mi nista drugo ne preostaje nego pincetom kako kaze venlo samo se nadam da ju necu dodatno izsokirat i znaci samo kidam te bananice ? Pa njih fakat ima milijun
Bas sam u bedu a iskreno ne znam di sam joj toliko stresa mogao priustit osim lisca . al jbg sta je tu je kaj da radim sad haha nemrem nis... poceo sam to pincetom malo cupkat ali sad kuzim da tog zapravo ima punn rac. Kaj mislite da ju drzim do kraja oce bit ista za pusit il da joj jebem sve po spisku?
Ajde sad sam se scilo fala ekipa da vas nema ko budala nebi znao do kraja growa. Inace ipak nece biti frka do 1.4 mogu ju duze drzat. Danas ulazimo u 6. Tjedan cvjetanja. Hermi polidii kaj brijete jel to sad bolje zgleda ?
Ekipa dajte recite kaj je ovo ? Bananice? Menke ? Vise ni sam ne znam
evo ekipa mali update 6. TJEDAN CVEJTANJA Nemam što posebno za reci Danas je 43. dan od kad je pocela cvjetat. Primjetio sam po vrhovima te kuglice e sad ne znam jesu to sjemenke al nadam se da nisu ili je to normalno ali svasta sada ocekujem od nje buduci da je po hermila. Ona se lijepo formira puni i napreduje. Redovito dobiva dozicu plantele i green sensation. Mislio sam ju jos jednom zagnojit iduci tjedan i onda bi ju flusho i ceko jos jedno 2,3 tjedna.
Ljudi ! Primjetio sam da minje skoro svaki list pri samome vrhu zuckast. Jel to moze biti radi precestog zaljevanja ? Kaj mislite jel ona pri kraju ? Kolko bi ju jos drzo ?
Sutra ide flush. Kako tocno pod tusem drzim nekih 5 minuta i mlakom vodom ?
Evo ljudi obvio sam flush i kako ste rekli drzat cu ju jos nekakvih tjedan dana.
7. TJEDAN CVJETANJA :rasta: Pozdrav ekipa, eto malo slikica nakon flusha. meni super izgleda. danas je 50. dan otkad sam ugledao prve pistile, onih tjedan dana dok se prilagodjavala nisam brojao. Pocela se dosta osjetit ali meni smrducka onako malo na kiselo, nadam se da to nije voda u tegli. Uglavnom lagano se osjeca da je pri kraju i po izgledu i mirisu. Kako vama to izgleda dajte slobodno prokomentirajte malo. :respect:
kako mislis koliko masno hehe ? :D nemam stari, ali za iduci grow budem uzeo nesto.
PALA POD SJEKIRU Eto ljudi došao je i taj dan. Mozzda sam ju malo ranije nego sto sam trebao ali s obzirom na to da nije kod mene nego sam ju premjestio kod punice malo mi je pala volja i malo sam ju zanemario. Pa me jucer samo prebrikalo i odsjeko sam ju. 55 dana je tocno bila u cvjetanju. Poceo sam ju trimat ali tokom rezuckanja sam skuzio da s tim ima puno posla pa sam povrsno sad a ostatak cu kad bude suho. Eto cujemo se kada se sposusi i popusi :D::volimj::
LAST UPDATE Ekipa bio bi ovo moj zadnji post sto se tice ovog dnevnika. Danas sam odlucio da je dovoljno suha :bocni:: i spremio sam ju u teglu. Mozda bi se trebala jos dan, dva susit ali neka neda mi se cekat. Izvago sam ju i vagica je pokazala 45 grama, racunam da kad se jos malo posusi ce bit tak 35 komada. Iskreno malo kad sam ju stavio na vagu sam se razocarao ali kad si malo bolje razmislim sve je to na kraju cist solidno. Otkad mi je ekipa skuzila da imam bananice i da mi je biljka pohermila pala mi je volja i ta zadnja 3 tjedna sam ju zapostavio, no kako je tako je. Na njoj se vidi da je bas neka Domaja, nema neki egzotican izgled nego me podsjeca na onu staru domaju kaj se vrtila prije 3,4 godine.Dosta je prhka i mekana. Mirisi jos na svjeze ali kad otvorim staklenku me dobro oplahne mirisi slatkog. Pod ruke je masna, kada sam ju kratio sa grana prsti mi ostali skroz ljepljivi. Zapalio sam vec 2,3 fulje i mogu reci da sam zadovoljan sa High efektom ijako ja volim sto jace to bolje. Eto sada uzivam u prvom vlastitom uzgoju i nadam se da cu iduci dnevnik otvarati sa nekom HPS ili LED i sa femm neki tutankhamon ili MK ultra hehe. Još bi se zahvalio ekipi sa :vutra: koja me je pratila i pomagla mi u nevoljama i na razmjeni iskustva, Cujemo se do otvaranja iduceg dnevnika :cool23::rasta: Peace
Pozdrav ljudi, evo mene opet. Uskoro bih poceo novi grow sto znaci i novi dnevnik. Kao sto znate do sada sam uzgajao sa CFL. Sada si razmisljam o investiciji u HPS. Koliko se uopce isplati uzeti HPS za jednu biljku u ormaru? Sto je sve potrebno kupiti za rad sijalice i koliko bi me to kostalo otprilike 150w. ? @Zelenko63 @Stipe @hazeri