Ime vašeg dnevnika: 2x Lemon haze 1x Critical mass CBD 2x NL- 400hps Datum nicanja sjemenke: Početak vegetacije: 01.03.2018 Breeder: RQS DINAFEM Strain: Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, 12-12 From Seed Rasvjeta u vegetaciji: Snaga svijetla u vegetaciji (W): Rasvjeta u cvjetanju: Snaga svijetla u cvjetanju (W): Nutrijenti: Ostala oprema: Dodatne informacije: Pozdrav dragi vutraši!! Ne mogu da zaspim pa reko da svratim! :) Nisam zabelezio pocetak, krecem sa dnevnikom pri kasnoj vegetaciji RQS Lemon haze, oba izasla iz zemlje pre 25dana, kao i jedan RQS northern light, svi ista generacija Za njima idu jos 1x NL & 1x Dinafem critical mass cbd, devojke od 15ak dana, mozda dan dva vise Uvek sam radio sa 4 zenske i bilo je mesta onako, skoro taman...ispale komplikacije pa zavrsio sa 5 ovaj put :) od pocetka 12/12 mozda to pomogne al nesto ne verujem Box 62x100x190, sastavio ga od , onaj kupovni box mi bio preskup , pasivan ulaz, cool tube 125 crna turbina iz hidroponike sa potenciometrom namestenim stalno na low, temperature ok vlaga jok, 25%, unutra trenutno mokre majice kod ulaza, plus kod ventilatora koji duva po njima. i plus providan veliki bokal vode, koga ce da prekriju uskoro :) trebalo bi kupiti neki ovlazivac ima ih za 20e otom potom...prskam ih malo i to je to, izgurao uspesno jedan grow tako, ovo mi je cetvrti :) Skor nije za pohvalu 1x uspesan, 1x onako, i prvi pre par godina nikako, semenke sa ulice koje skupljao 2muskarci 2xzenske, jedna resila da pohermi malko pa isprasila drugu :D Ali drugi grow naplatio sve za prvi, Super uspesan dve RQS WW i dve RQS medical mass, svaka pohvala za sorte, ovaj RQSov critical mass bukvalno treba da se uvede na recept kod lekara fazon...nema nus pojava u glavi a total relaxacija, moze i da se radi, Ovaj put isprobavam dinafemov Treci grow i poslednji, 2x RQS WW i 2x RQS skunk xl......do pred kraj super, a onda posle susenja uzas....radjen flush a u
Posle vise od 2meseca kjura, Ukus i miris Lemon haze - ukus kao neki sladak mix šita i limuna, nikad nisam pusio tako nesto. Miris limun citrus Critical mass cbd jos sladji ali vockast. lepsi ukus. Mirisa š.voce NL - i jedan i drugi identicni - nekako kao da ne ostaje nista u ustima :crazyd: Pretpostavljam da je zbog visokih temperatura dosta izmucena, NL i jedna i druga. Ko zna, uglavnom ni mirisa ni ukusa. ajd kad otvorim teglu izvali se da je trava ali nista spec da zasmrdi sve, limun i cbd - istog momenta cela soba. Oseca se i na terasi mislim::listomahanje:: Rad, sve su indike tj hibridi koji vise vuku na indiku Ako se malo pretera sa limunom bukvalno zasline oći, ne moze da se gleda :D Na rqs sajtu pise 75% sativa. Vazi :thumb: pre bi reko 25% Nl je dosta blazi od limuna, i vise prija za preko dana Dinafemov Critical mass je za malo slabiji od rqs medical mass. Troje ljudi koje je probalo oba straina mi potvrdila CBDovku ne koristim bez NL. Tj buksna bude 90%CBD posoljena sa malo NL-a i bude to to. Light a cool A kada padne mrak zna se. Limun :rasta::rasta::rasta: :rasta:
NL uno Haze 2 NL2 Kraj Mucio sam ih, sigurno im je bilo vruce ali ovo su izdrzljive sorte pa sam zato verovatno i uspesno zavrsio.....Sledeci na isprobavanju je holy grail kush, a on zna da pohermi ako nema normalne uslove za ziveti,pricaju ljudi ::nono:: a kod mene u ormanu sahara pustinja :D ne silazi ispod 32c al sa redovnom kisom ;) Dve su dobile na kraju flush dve nisu, tj poslednja dva zalivanja samo voda, nl i haze, i nema nikakve razlike u ukusu, videcemo za mesec dana kad odstoji malo u teglama Ukus svim sortama sličan, gledao klip covek iz biobizza objasnjava kako ima melase i u bloom-u i u growu... plus sam im dao melasu iz tegle kupovnu pa je to sigurno uticalo... u odnosu na hesi...ne moze da se poredi, bolji ukus ps kad sam koristio hesi nisam stavljao melasu nego med na kraju posle flusha zadnja dva zalivanja Rad - WW koju sam imao bila x100 luckastija od haze-a in da vugla, ono sto mi je bitno nema zakucavanja posle haze-a, moze da se funkcionise posle par sati od dima, pod uslovom da se ne pretera sa kolicinom...ja sam stavio malo prvi put.......sutradan uz jutarnju kahvu reko aj bas da stavim malo vise i ufff, kao da mi je pritisak pao, od posla nista... takav osecaj imam i od ovog crnila trimovanog, ne prija bas,,,, šamarčina sa sve zujanjem u usima Critical mass je slabiji cini mi se od medical mass rqs, ali jos je rano, dacu detaljniji opis za par nedelja, i od NL-a sam ocekivao zakucavanje za krevet al jok, hibrid indika i nista slabija od lemon haze-a sto se tiče luckastih misli Miris ::banjahanje:::banana_rasta:::lulamira:: Sve su u teglama osim mladjeg nla, nju sinoc okacio na susenje...ostala duze u zivotu nedelju dana konacno sama :D
Haze1:) 94dan, 12/12 od pocetka Pala mala deguistacija, sativican rad skroz, blaga prijatna voznjica :):) nikakvo kocenje u telu:cool:Plasio se da ne bude stondara jer je brzo zavrsila tj indika :sun2: količina nije neka, jos kad znam da ce biti duplo manje od ovoga sa slike kad se osusi...troduplo cak mozdai :D Ali zadovoljan. Bas jurio sativicu i eto je! :vutra::rolleyes:
Pozdrav drustvo :):rolleyes: :vutra: Blizi se kraj, ::listomahanje::::banjahanje:: mucim ih sa temperaturom 32-33c na 25cm od CT-a, Vlaga 15% sa klimom, bez 25-30% Temperature variraju....uzeo filter pre 15ak dana i kad sam ga stavio spustio na 30stepeni temp..... zadnjih par dana ode i na 34c Cbdovka ide prva sa NL-om Pa limunovi Pa nl2 Mikroskop mi nije najbolji jer nema led tj ne radi, pa ga koristim sa telefonom, x30 Jedan haze i nl mladji, oni stoje slabo s mutnim trihomima, kod ostalih blizi kraj Sa hranom sam zavrsio a i nemam vise blooma. Nl mladji dobio juce bloom grow i topmax Svi ostali dobili melasu pre 2dana, Plan - jos dva zalivanja ciste vode, limunovi kraj za 7dana za Nl i cbd mass /za 4dana NL mladji melasa i 2-3zalivanja vode - kraj za dve nedelje Lose sam odradio Loli, mnogo ima neforimiranog cveta kod Cbdovke, zbog slabog svetla tj neprodiranja, Kod ostalih je loli bolje odradjen Evo slika, cbdovku sam jedva izvuko iz ormana, grane se bas savijaju pridrzavao ih kod slikanja :D Je l sam pogodio sa planiranjem oko harvesta ? :) Evo slika Critical MAss CBD Dinafem 83dan Northern Lights RQS - 83dan mladji nl Lemon Haze 1 rqs 90dan Lemon 2 Northern Lights 2 -90dan
77dan Limunovi & NL 70dan CBD & NL2 Pozdrav vutraši, bilje napreduje ::banjahanje::::listomahanje:: Za sada sam zadovoljan, ubacio drugi ventilator, precnik 30cm i 15cm onaj stari, turbina ociscena ali nije mnogo smanjila temp... na 30cm od CT-a 31c/32c. Limun Haze uno Limun Haze 2 Northern light 1 Critical mass cbd NL 2 Nadam se harvestu pocetkom juna ne znam kolko sam realan, krenule prvog marta :) Mislio ovaj limun haze mozda bude duze jer je sativa ali nekako mi brzo to ide.....Brze nego NL :D Razmisljam jos i o rasporedu hrane, kad poslednji put da zalijem sa biobizom, jos jednom ili dva puta tako nesto ispada. jedino NL mladji dobice jos 3 puta hranu verovatno. Mrsavko :D
Upogoniti - staviti nesto u rad tj u pogon rada :joint2: Ali proverio sta jos sve znaci :lol: Zbunio se skroz :D Ocisticu je veceras pre svetla :thumb: Vergla turbina +150dana već, bez da sam je cistio :rofl: A sutra dobijaju jos jedan ventilator :whato::
Misliš da otvorim turbinu? Ko zna sta je unutra....na onim cpu coolerima au sta iskopam posle 6meseci. to bude djubreta ihaj. Mogu da zamislim sta je u turbini.
Limunovi i NL1 67dana CBD i NL2 60dana Pozdrav dragi vutraši, evo slika koje sam ostao duzan :let::rolleyes: LIMUN1 LIMUN 2 NORTHERN LIGHTS 1 CRITICAL MASS CBD NORTHERN LIGHTS mladji Vidi se na rubovima lista braon boja koja se siri. Ima je i na starijem NL-u ali mnogo manje CBD & LImun uno zajedno
Drustvo moze mala pomoc? :wave: Mladji NL poceo da zeza, sulfur mozda? :D Na par listova ovako, negde samo vrhovi Nije se prežderavala
Limunovi i 1xNL 65dana CBD & mladji NL 58dana Od početka 12/12 Temp na 35/40cm od CT-a 32-33c...poceo da palim klimu. Vlaga pada ispod 20. Vratio providnu ciniju napunjenu sa 1.5lvode, kod pasivnog ulaza mokre majice Voda-hrana-voda rezim....kriticna masa preskocila jednom hranu S leva na desno - mladji NL, CBDovka, Limun haze Svi zajedno, redosled - red gornji / bokal vode / CBD / LH donji / NL2 / LH fim / Nl stariji Lolano Kad je mrak Rekao bi da ce CBDovka i Haze prvi da zavrse ... sto znaci da je kod limun haze-a preovladao limun skunk gen valjda, mozda rad bude sativičan nadam se. Imacu i problem sa Critičnom masom kod seljakanja i pomeranja pri zalivanju,, kao da ce grane da se slome od tereta tj hedova. bas je krhka, natrpao zemlju do vrha CBD CM Dinafem miljenica ::volimj:: LH fim LH 2 NL stariji Sporo se puni Brzinski rapport drugari, stavljam pojedinacne slike svake za neki dan
59i dan, Napredujemo ljudi!!!!! ::banjahanje:: Uslovi nisu idealni ali pice zenske:) vlaga 20%, temp 30c na 30cm od CT-a Limun UNO Oba Haze-a zalivena sa po 2.5l vode 10ml bloom + 5ml topmax + 4ml grow Iako cvetaju vec 4nedelje i vise.. dobili biobizz grow, lisce i to pri vrhu je pocelo da zuti...tj da bude mnogo manje zeleno bolji opis, mozda je i od visoke temperature LIMUN FIM Fimovani haze se brze goji, hed masniji :sun2: NORTHERN LIGHT 2.5l voda bloom5ml + topmax 2.5ml.....blaza varijanta ima spaljene vrhove dan52 CRITICAL MASS CBD Na 2.5l vode 10ml bloom + topmax 4ml Naaaaaj miris dolazi od nje ...neverovatno nesto :ljubav: NL mladji na 2.5l vode grow 2.5ml + bloom 7.5ml + topmax 2.5ml mozda uradim ponovo neki mini loli iako cveta vec..... skroz je u cosku i izduzila se mukica
Nagli porast temperature u boxu, na 20-25cm od CT-a 36stepeni ....danas kad sam otvorio oko 10h::ludak:: na 35-40cm udaljenosti je manja oko 30c Toliko je sa mrezicama na prozoru slabiji je protok vazduha malo ga ulazi sa komarnikom....provericu koliko je bez mrezica sutra kad ustanem i ulazice insekti bez njih to mi se ne svidja uopste a kao da zivim na selu bez tog komarnika svasta nalazim po sobi :D Digao sam CT jos malo na gore, prostorija osuncana od jutra do 14h... napolju je lepo vreme ali nisu jos velike vrucine, beograd ...svetlo radi od 22.30 do 10:30h, jos ja genije razmisljao da l da stavim 600w hps ha!!:D ako je ovoliko sa 400w koliko bi bilo sa 600??? ova crna turbina iz hidropnike nju nikad nisam otvarao verovatno bi trebalo. Obrisem samo prasinu koju mogu da dohvatim spolja Klimu nisam jos planirao da palim samo moracu tj znacu sutra sta i kako. Do sad radio uvek izmedju septembra i marta, sad je kraj aprila i veselo vec. Pomericu i rezim rada od 21.30do 09:30h da radi
NL I LIMUNOVI sad ce 50i dan, juce svi dobili vodu sa mal o melase, nju cu im dati jos 2puta do kraja Lemon haze uno Onaj lemon haze kome nije radjen fim....visina 95cm mada tek je krenulo da cveta videcemo el sam se zezno sto nisam krc toping LIMUN FIM Isto blizu metra visine, piči sve ok posle fima NORTHERN LIGHT CBDovka i mali NL Četeres prvi drugi dan. Dobili cistu vodu juce. Critical mass ima na krajevima lista kao da je dobio previse hrane a nije, pre nedelju dana grow + bloom...znaci samo na zemlji35dana.....bilo je i pre nego sto je klopala na nekim listovima.. verovatno je zemlja jaka...preskocicu i sledece zalivanje nema biobiza za cbdovku.....ima i jedan haze slicne simptome ali na par listova CRITICAL MASS CBD mali NL mali nl vise nije tako mali raste :D CBD & lemon haze x2 i hop hop::banjahanje::::listomahanje::
44 dana - Limunovi i NL Lemon haze FIM Deluje zdravo...nesto raste gore posle seckanja a sta videcemo :) Fali deo lista ....trazio gusenicu nema je, neko klopa i gosti se...to isto i na starijem NL-u kome je uradjen fim....nalazio i vodu na nekim listovima a nisam je prskao.. folijarno bas nista unazad 10dana i jace Lemon haze2 Da ne zna neko da prepozna po fotkama koji sam fenotip dobio haze ili skunk? NL stariji 36 dana - CBD i mali NL critical mass cbd CBDovka prešišala sve po visini, sad je gledam kao da je vrsnjak sa ostalima, cak i po cvetu....Lemon haze koji nije fimovan nizi od nje a stariji :) NL mladji Klopa, svi dobili Bloom + grow danas, osim malog nl-a on samo grow Voda je tamna posle biobiza pa ne mogu da proverim koliki je ph sa sera kapima Pre klope dodam malo limutusa spustim ph vode sa 7.5 na 7.....onda biobizz odradi svoje valjda spusti jos malo pa bi trebalo da je blizu 6.5 Vlaga 25% ne smeta im cini mi se, od ovlazivaca za sad odustajem Lampa radi nocu....Temperatura na 25cm od cooltuba 30c sa blago otvorenim prozorom Sa prozorom na kip 32c/33c Ne smem ni da pomisljam kako bi bilo sa zatvorenim, jos bez filtera au :D Kako je krenulo sa vremenom radice klima vec u maju....prostorija gde mi se nalazi box je osuncana dobar deo dana I da, ovih pet na ovaj prostor bas je guzva vec sam pisao,,,, ne znam sta sam razmisljao na pocetku, bejah bas optimista Imam plan da mali NL ostatak zivota provede ispod ventilatora :Donog stojeceg. s njim cu da zamenim ovaj mali koji stoji na knjigama koje zauzimaju prostor bezveze...pa da ga sto vise gurnem u stranu i probam s njim da zavrsim Ima ovih stojecih ventova kojima moze da se podesava visina, 3 brzine 40cm precnik, za 15e, cini mi se da su pre par godina bili duplo skuplji...prijace im promena valjda, ovaj vent sa stipaljkom je cini mi se 15cm precnik. Ili gresim ? :D Da ne napravim neku buru mecavu, postoji i wind stress ladno :D Ali najniza brzina i ne bi trebalo valjda
Hocu :) Veceras cu ovima bez fima....a za pa par dana i ostalima, da se oporave jos malo od seckanja
Lemon haze 1:) Lemon haze FIM boze sacuvaj :D Nl stariji isto FIM NL mladji CBD masa kriticna Dzungla sa 5...pada mi na pamet da prebacim mladog NL-a u prirodu negde .......ali ne verujem da cu imati vremena a ni muda da prostite za outdoor....mada bas izgleda kao zbunic neupadljiv je skroz.. bar mi se cini :D Pocisticu sve grane donje koje nemaju svetlost neke sam vec... i plus gore par istova pa mozda i prodju nekako svi unutra...al da je guzva guzva je.... NL mladji da ostane mali i problem resen :) videcemo kolko ce u vis....cbdovka ga presisla najvisa je trenutno Lemon haze x2 i NL 39dana mali NL i cbd mass po31 Pre 5dana hranio oba haze-a I starijeg NL-a sa 3ml biobizz growa na 2.4l vode, a juce zaliveni sa cistom vodom....sledece zalivanje grow+bloom+topma Mali NL i cbdovka nisu jos klopali planiram za 2/3dana, sinoc dobili samo malo melase, nju planiram jos dva puta, na sredini cvetanja i nedelju dana pred finish, tako svima Zamenio sijalicu stavio szlvaniu groxpress 400w ...cini mi se da vise greje nego philips sont...kao da mi porasla par stepeni temperatura untra, mada i napolju se prolepsalo vreme....podesio turbinu na med level i sad je 29c najvisa kod vrhova FIM ....na jednom hazu i starijem NL-u .....mozda sam trebao toping jer su vec imale 32 dana i propisnu visinu..., malo kasno al jbga sad...nadam se da ce ove ostale grane da krenu u visinu dok se vrh oporavi pa da se izjednace bar malo...nikad nisam ni topiiiro ni fim radio prvi put :D videcemo za par dana sta ce da izraste s vrha Bice ok valjda :watch::sun2:
Haze1:banana_rasta: za sad samo sklonim vece listove i slusa vide se vrhovi bice zbun Haze2, tu bi vec mogao jedan toping NL brothers, lst isto slusa bice vrhova eeeee ovo je CBDovka :D Sledece zalivanje za 3dana najstarije dobijaju malo biobizz growa 2ml na 2.4L flase recimo....sad ce mesec dana,, pa trece zalivanje grow + bloom i peto bez, samo bloom + topmax... nikad nisam koristio grow hranu i imao kod WW recimo gomilu zutih listova da proam da sprecim to ovaj put....imacu i topmax nasao try pack, ne nameravam da im dajem mnogo klope bice dovoljno.. plus melasa i to e to :)
Znaci cerupao ih bezveze jbga :let: lakse mi je sad, prezivece ali sa 7listova manje::listomahanje:: Znacizaspao sinoc u sobi koja bazdi na alkohol :zvizd: sve za cure!!! uplasio se prebrisao ceo box.....par puta posle pranja ruku sam otresao vodu po njima zbog vlage.... to.... vise necu da radim :D palo mi na pamet voda al paranoja je cudo....a pumpica mi bazdila na luk i koprivu pa zato sam klap klap:) skidao vece kapi sa listova tj razmazivao to e to slike od sinoc veceras ide zalivanje pa cu bolje fotke Haze x2 NL vrsnjak
Pala seča listova. Jedna tackica pa vise njih za par dana, skinuo list sa svake. Donji, krenulo prvo na haze-ovima, pa onda kod NLa. cbdovka nema.... na microskopu mi ne radi led hteo detaljno da proverim spidera pa skinuo zaleteo se .....pre bih reko jaka zemlja?? :) Razmisljam max da ih stresiram i skinem preostala dva velika 1x na po svakom hazeu pa sutra detaljno da prebrisem box
Ljudi hvala na lepim zeljama citamo se :) @east Pozdrav! ma kuckao po gugletu dosta njih prica kako menjaju svaka 2growa jer izbacuje manje lumena vremenom šatro. mozda to rade iz predostroznosti ne znam trazio tipa how often do you change hps bulbs forum ima dosta linkova thcforum grasscity @PowerSeed Pozdra powere! Kapiram da nije sijalica ali procitao svasta pa zato, sumnjam na dosta stvari....losa vlaga oko 20-25%, to mi je standard u boxu, prvi put sam u proslom growanju imao i insekte drugare pre toga nikad. gnuts leteci ali ih unistio relativno brzo za par nedelja pesak trake zute spricanje koprivom lukom zalivao sa h202 3% onako najrazblazenija varijanta. to bilo na prelazu iz vege u cvetanje vec su porasle......i takodje filter, bio je van boxa, isao sam na varijantu push ne pull....mislim da se filter dobrim delom zapusio i da nije radio kako treba poslednjih nedelja primetio tek kad zapalio pljugu da turbina ne vuce gore kao obicno tj brzo... sad bez filtera cepa......temperature bile visoke ali bilo mi vruce u stanu period minusa napolju....ali onaj uspesan grow uradio pod slicnim uslovima u isto vreme samo god dana ranije. Napravicu unutar boxa visoku stalazicu za filter pa da bude pull varijanta da turbina izvlaci iz njega A sijalica mozda za mesec dana da ih obradujem sa nekom boljomtipa sunmaster ona dual fazon, taman kad ova son philips napuni god dana radnog staza :)