Evo polako ali sigurno nicu outdoor dnevnici cim je malo ugrijalo :) pa nek nikne i moj! :cool: Pozdrav gerilci! :wave: Kucnuo je cas :) djevojke su vec u vegetaciji u satoru, cak su prvi puta i topirane. Nema ljetos zaebancije :D U satoru cemo odradit dio vege, dok vani ne zatopli taman. Racunam negdje oko prvi Maja, koji dan prije ili poslije, kako vec bude. - New York City Diesel je stara Somina sorta, definitivno jedna od najboljih sto ima u repertoaru. Korijene vuce davno dok je Soma zivio u NY. Tad mu je drug donio “najbolju vutru sto je ikada pusio” i mnogo godina iza toga nakon krizanja s Meksickim i Afganistanskim landrace strejnovima rodila se sampinjonka koja je pocetkom ovog tisucljeca osvojila 5 Cannabis kupova. Jedino sto me malo plasi je cvat od 3 mjeseca i vlaga u kasnom cvatu, ali i tu cemo gledat doskocit tim famoznim “air rootom” sto Soma radi svake sezone, ali o tome vise, kada dodjemo na sajt. - Bubba Kush takodjer stara i legendarna sorta koja je vec masu na trzistu. Na netu je opisuju doslovno “indica dominant powerhouse with potent and delicious flavours” Kako citam, Bubba potjece od nepoznate sorte Indica dominant koju je Amer poznat samo pod nadimkom “Bubbha” krizao s legendarnim OG Kushom. I to je to. Legenda je rodjena :) na nama je da je izvedemo doslovno kraja 1/1 i uzivamo na maks :) Iako sam ciljao kao ljetos da idem s jednom biljkom, prevagnuo sam ipak na dvije. Tko zna, mozda ljeto brze prodje :) a imam i trim masinu pa se ne bojim :) Ovaj put idemo full organik, Somasoil i Guanokalong u BioBizzovom light mixu. Naravno neizostavna kombinacija je BioBizzov cal mag, kao i nekoliko kilograma diatomske zemlje i sve skupa nekih 140 litara vermikulita. U to sve ide i dobrih desetak kilograma kompostnog caja. DIY SomaSoil kit Kompost caj Cal Mag BioBizz GK Powder GK Palm Tree Ash GK Sweet Bat Naslov je malo nerealan jer nemoze biti versus ako nisu uvjeti isti. Bubba ide u onaj isti pot od proslog ljeta, u 100L, dok Diesel, iako trenu
Sto duze cekam da nesto upisem, to me volja vise popusta :) i evo sjedim ovdje s dieselom u ustima i brcka mi glavu neznam gdje da pocnem :) Evo da pocnem s par zadnjih slika na dan harvesta. Obrana je 19.10. Veli mi kolega jedan pred kraj, “daj poslikaj mi budove poblize, nisam nikada vidio ovakvog diesela”. I stvarno, growao sam vec dva somina diesela a pusio tri. Nisu bili ovakvi. Evo vec nekoliko dana samo nju pusim nakon dobrih 20 dana da je u tegli. Teglu kad orvorim ne svidja mi se nesto miris. Onako.. No kada zapalim splif to je vec druga prica. Dim je malo tezi, meni to odgovara, osjeca se ona ljutkasta nota diesela ali je svakako drukcije od ijednog koji sam pusio. Do mjere da se zapitam da nije doslo do kakve greske pa da zapravo ovo opce nije diesel :) a opet s druge strane i boja koju je mjenjala na kraju baca na diesel. A koliko znam ima samo dva fenotipa..? Mozda se varam. U svakom slucaju nisam nezadovoljan biljkom. Pusi se super, pusim je vec danima i bas mi je sjela. Radi odlicno, nema kaslja ne gusi. Osim ako ne povucem kao konj pa me uhvati pa se doobro iskasljem :) Ovo je zadnja fotka cijele biljke na dan berbe. I bome zahvaljujuci onoj trimalici, obrana je i otrimana cjela u jedan dan. Sveta stvar. Ostavio sam nesto sice jos nekoliko dana na njoj i to sam naknadno skinuo. Ne da se ista udeblja il sta slicno nego jer mi je dan pobjegao :) Kao sto cvjet da naslutit izgledom, dosta je fluffy. Sad kad je suha i u tegli nije vise toliko, ali nije definitivno onaj tvrdi top diesela na koji smo navikli mi sto smo ga growali. No ponovit cu, evo gasim spliff i odmah cu smotat jos jedan, 1/1, ukusna, high je vise sativast, goni me na tipkanje, podize nekako.. svidja mi se. Ispala je super. I dala je bogme… nisam je vagao, ali nemalo je napunila zelenu kantu. Evo ispod, nisu opce reprezentativni, ali kad zapalis druga prica skroz. Ja sam jako zadovoljan. :thumb: A evo iapod i dva buda Kabooma, ona je takodjer ispala odlicna. Okusa je onako, dobrog al nista specificno, u biti tako veli i breeder, ali ugodna je za pusit a manjak terpena definitivno nadopunjuje radom. Meni osobno, ako je pusim danju podize me i daje mi elana, ali isto tako kad zapalim uvece uspava me bez problema na kaucu.. Ali negdje jedva pola biljke Diesela je zavrsilo u kanti za kjur.. ja sam fino bome nekih ma 60% a i vise doslovno progurao kroz trimer i samljeo i pomjesaso s trimom ostalih biljki i nesto smrvljenog heda i sve stavio susit.. sad imam kilu mrvljenog trima i cvjeta i ceka se jos indoor da zavrsi da ubacim toga plus nesto cbd hedova sto imam i da napravim ulja :) Bit ce dosta ulja :) imam jos na granama sice za skinut kada budem ispirao. Cijela se sezona poslozila jako fino, iako me jedno pitanje kopka.. vidjevsi kanabijinu kraljicu sta je uradila od 01.07 do pocetka 10og nemogu se ne upitat dal se isplati growat na ovaj nacin kako sam radio sa dieselom.. rano klijanje i rani start u satoru pa dugacka vega i sve puste mreze i stapovi i kerefeke.. a s druge strane kaboom u tako kratkom vremenu izrasla u takvu ljepoticu uz minimum minimuma.. stap kroz sredinu i ove vezice gumene za grane i kamenje oko pota da je ne prevrne i amen.. je da je diesel dao dosta vise ali prosao bi se s tri biljke recimo proklijane tamo pocetkom 6tog mjeseca i tamo negdje blize prvi sedmog na sajt u 100-150 litara potove i amen.. Druga stvar je sto sam vidio ljetos i na sva tri Rastafarija (oni nisu ispraceni dnevnikom) a i na Kaboom, niti jedan jedini nametnik. Niti jedna jedina gusjenica. Nemogu se otet dojmu da je mozda pretjerano ucvrscivanjs biljke pogodnije za nametnike da se kote ili nastane na njoj… neznam.. moguce da grijesim.. ali i kod kolege maske nema nicega. Sve cisto. Pristup biljci 100%tan.. ikakav problem uocis odmah.. evo na slici dolje nametnik kojega opce nisam skuzio da ga imam dok nisam otvorio krosnju u berbi.. A da ne govorim da je u procesu trimanja vjerovatno poginula i koja gusjenica.. to ce dodati na kvaliteti ulja svakako :) no ova sa slike dolje se ipak uspjela izvuci :) .. i tako da evo nisam pametan sta raditi iduce sezone.. vjerovatno cu isprobati ovu drugu opciju. Kasno klijanje i kraca vega bez treninga opce. Nekako mi se cak vise svidja gledati i pratiti prirodan rast Kanabisa nego je ovako izvrtit na sve strane.. moguce da cu izbacit par autosa taman da krecu u cvat tamo negdje krajem sestog mjeseca pa da ih poberem prije nego fotoperiodne opce pocnu cvasti. Nekako mi se cini da ce ta opcija bit najprije :) Zelim jos skrenut pozotnost na ovaj aphicid sto sam ga vec drugu sezonu koristio u outdooru - biljni aphicid na bazi dalmatinskog buhaca - Terminator. Nikako nebi preporucio upotrebu istog nego eventualno preventivno u samom pocetku cvata. Ostavlja vonj. Ja sam prosle sezone mislio da mi Zombie Kush jednostavno tako vonja, medjutim pocetkom cvata sam naspricao Diesela i odmah sam uvidio proslogodianju gresku. Zombie je bio natopljen time nedugo pred berbu jer su me gusjenice doslovno klale.. zato ljetos osim tad jednom, vise nisam to koristio za spricanje biljke. Spasio sam tako diesela.. jos jedan razlog sto mislim ici na ovaj jednostavniji nacin uzgoja. Mogu pustit dva i pol metra u vis tu di growam a za nevolju i vise malo, i mislim da ce to biti to za do godine. Evo kako sajt izgleda danas… Tj diesel.. Nisam jos nista cistio ni spremao. Sve to sad sljedi, vracanje sajta u prvobitno stanje da se osim po rupi opce ne skuzi da sam tu sta radio. Do iduceg ljeta.. Berbom sam vise nego zadovoljan, ova kanta je mogla biti puna preko vrha, ali ja jako jako volim ulje :) a vidio sam da ni pola ml dnevno me ne obara s nogu tako da cu se opakrbit uljem da ne zafali za dugo :) jedva cekam ispirat.. nemogu docekat da budem iskren :) onaj trenutak kad pomazem sve sto je ostalo u kuhalu pa u kafanu na espresso. Pa gledas onu solju i razmisljas jedno pola sata kako ces pruzit ruku po srk a nikako.. :) Sta da vise kazem… nego da se ponovim… jos jedno neopisivo iskustvo.. jos nekoliko lekcija nauceno.. nekoliko zakljucaka izvuceno… uz svu vutru i dalje mi je iskustvo i sam žar uzgoja na prvom mjestu. Vec mi je zao sto je sezona gotova i vec kujem planove i razmisljam o iducoj.. outdoor ti se zavuce pod kozu i mislim da kad jednom kusas plodove svog truda i rada pod suncem da nema nazad… u budovima koje pusim je moja idea, moj trud i znoj, znanje koje sam tu stekao, kao da osjetim svaku kap krvi i znoja koja je kapnula u pot dok sam ruke gurao i kidao ih na ostrim rubovim zice.., svaki ubod komarca dok cucis i cekas da popije kanticu po kanticu.. tu je svaki sum koji te trzne dok prebires i vezujes grane u tisini sume.. sve to skupa i ne upisano podize dozivljaj konzumacije na jedan uzvuseni nivo, gotovo spiritualan sto se mene tice.. sva ta energija utrosena od same ideje i zelje i bacanja sjemenke na klijanje pa do potezanja punim plucima u miru svog doma u ranim zimskim nocnim satima… nevjerovatna je kolicina te neke energije koja je utkana u svaki dim… to je to zasto mi hobby groweri vidimo vutru na jedan skroz drukciji nacin od “obicnih smrtnika” sto puse toksicni otpad s ulica balkana.. tko ne growa svoju vutru nema opce pojma sta vutra zapravo je.. za mene je to stil zivota.. hajde dopustite mi da jos jednom budem dosadan s ovim mosijevim citatom, ali svako malo mi padne na pamet.. zapravo ni nije njegov cotat nego nekog engleskog pjesnika ako se ne varam, “Happy are those who have the power to gather wisdom from a flower“. Hvala vam od srca svima koji ste ispratili ovu sezonu samnom. ❤️ do iduceg puta puno vas pozdravljam! :wave: Dnevnik moze u zavrsene. :cool:
I bome poslusao sa vas. Neka zagazi iza 15og :) jos par vrhova nacele grickalice, sve u svemu nista dramaticno. Tek sam sinoc zalio, i to sa samo 25l vode jer planiram ju obrati u subotu ili nedjelju. No svejedno sam ponio obe kante vode, 50l punih kao i do sad svaki put. S tih drugih 25l sam pocastio dvojicu brace sto su mi cjelo ljeto skrivali diesela od znatizeljnih pogleda s ceste nedaleko sajta. :) Nije da ce ih spasit od ove suse jer cvrsti su to momci :) al da su se nocas lipo malo napili dok je sve oko njih suho kao barut, jesu :) Cudan je osjecaj bio sinoc odnjeti sa satja osim kanti jos i zaljevacu i jos sitnica koje su bile skrivene u grmlju uokolo.. sretan zbog lipe sezone a malo tuzan jer se blizi kraj. Ja mislim da cu ja i kad sve bude gotovo i sajt cist jos danima odlazit na gore iz navike neke.. Moja druga godina uzgoja u gerili. Prosla je vele bila najgora u zadnjih 5-7godina, a ova je vele najbolja u zadnjih 5-7 godina. Ajde ako je tako, vidjeo sam odma u startu obe krajnosti hehe :) Edit; bio sam rekao da cu zalit u nedjelju jel, reko idem vidit kad ce mi rec da je zedna i evo tek sinoc.. sve je usporilo skroz. Iako danju bude i 25-27 nocu temperature znaju past i do 5-6. Jutros u pola 5 je bilo 8. Rose su pocele intezivnije..
Pozdrav svima! 11.10.2025. Stigla jesen vutro moja’. Kaboom je skinuta. Vec je u tegli, vec se i zapali, i apsolutno je fenomenalna. :gled: Sad cekamo 15ak dana da je pocnem trpat u svaki spliff. Jako sam zadovoljan. Nisam mogao vjerovati da je ovo moguce u ravno 3 mjeseca od klijanja.. ajde, koji dan vise. Jedno jako pozitivno iskustvo. A na drugoj strani sajta, evo zavrsava i Diesel. No da bi ipak bilo malo drame, prije nekih skoro i dva tjedna su se pocele pojavliivat gusjenice. Tada sam ju naprskao bio aphicidom na bazi dalmatinskog buhaca. Preuvelicavam ako kazem da je njihov ceh bio 5%. I manje. 10-15 cvjetova. No kad maknem taj vrh u kome je gusjenica, ostatk grane bi samo nastavio cvat. Evo kako izgleda vrh koji gusjenica pokvari. Kada ovo maknem, donji dio samo nastavlja dalje. Budji nema, bas nimalo. Suhog lisca zato ima brdo :) Prekrio sam prstom sunce da mogu slikat iz ovog kuta. Prije nekoliko dana sam je detaljno pregledao i mislim da smo tu, u samom kraju. Skoro je komplet mlijecna, nalazim poneki “bus” od nekoliko polumljecnih trihoma, jako jako malo, tek pokoji proziran i amberi fino upadaju u oko. Ovo je bilo prije nekih 5-6 dana. Znaci da smo sad vec nekako bas u vrijeme za berbu. :makaze: Kao sto kaze kolega jucer u svom dnevniku, imali smo gadan pocetak Oktobra, desio se jedan “smak svijeta” malte ne, no to je trajalo kratko i sada nam se iskupljuje za to bas onako kako treba. Vec tjedan dana je vlaga u zraku oko 30%, nocne temperature padaju ponekad i do 6-7*c dok se dnevene na suncu penju i do 28-29 na nekoliko sati dok je sunce oko zenita. Uz nocu lagani Burin koji puse sutra do podne, a tada okrene na umjerenu do jaku Tarmuntanu. Rezultat toga je da rose pa i nema. Tek nocas i jucer bilo je malo. Kako vidim po prognozama, i dalje se nastavlja ovo fenomenalno vrijeme. Tako da vama koji planirate brati krajem Listopada ili pocetkom Novembra, bar u srednjoj/juznoj Republici Dalmaciji, vrime bi vas moglo posluzit…:thumb::sun2: Ja osobno jos vagam dal da skidam sutra i odradim trim i strpam sve na susenje ili da ju ujutro pljusnem s jos 50l vode i pustim da pegla jos 5-6 dana.. ni sam nisam nacisto :) slatke muke :) Pozdravljam vas sve do iduceg upisa! :wave: :cool::sun2:
Jutro! Upisat cu kratki upis da ostane kad sam dao top feed, znaci sinoc. Kako su mi iz somaseeds poslali i caja i suhe melase odlucio sam i to iskombinirat u zadnji top feed za Diesela. Pa evo dao sam komponente sa slike gore u sljedecim omjerima; Soma Sacred Soil - cjeli set 700g GK Powder 300g GK Sweet Bat 300g GK Palm Tree Ash 250g Compost Tea - oko 3 litre. Vise od pola kese. Black Bio Molasses- 300g Zaliveno kompost cajem s 150g guana. Eto nisam krkao kao prosli put jer realno u drugoj smo polovici cvata, pa sad lagano da zaokruzi pricu. A evo dok sam pregledavao kaboom nocas, naletio sam i na njoj na moju ljubimicu Mantis, moju strazu na Cannabisu. Nema zime, kraj nje ce malo sta proci ;) Odma mirnija glava jer kako kazu, “kad ona udje u kucu da je to znak prosperiteta i dobre srece” a cannabis je moja kuca :) Nisam propustio priliku ni z par fotki pod blicem da malo zabjele hedovi, na dieselu se hoce jos malo da dodje do izrazaja taj odsjaj blica od trihoma, ali na kaboom se vidi. Lisce zuti, nijanse zelene odlaze svakim novim danom, trosi sta ima u liscu trenutno. Bas imam osjecaj da sam ju zavrsio kako treba. Jako sam sretan zbog toga. Jos danas i sutra roka sunce. Onda idu dan dva oblaka uz sitno kise. Plan je obrati ju sutra ili preksutra kroz jutro. Iduci upis na njenom mjestu ce ostat samo prazan pot da me podsjeti na jednu pricu koju mi je moja kraljica Afrike ljetos ispricala u svom kratkom zivotu, od 01.07. kad je izklijala. Ocekivao sam biljcicu onako, od metra i dvajes’ a na sajtu imam grdosiju da spustim glavu i poklonim se kad stanem ispred nje, a ona se nadvije nadamnom. Bas je kraljica.. ali kraljica Jadrana :)
A ljudi moji uvjek mi uljepsa dan kad ostavite ovako po nekoliko upisa nakon objave unosa u dnevnik.. hvala vam na ljepim rjecima :love2: Pa evo kako je cvat za neke u punom jeku a za neke i u kraju, vrijeme je da se malo cesce upisuju i upisi u dnevnik. Ja jos nemogu vjerovat da je moguce da biljka zavrsi ovako u startu desetog mjeseca.. Kanabia seed company- Kaboom. Ona je skoro sva mlijecna. Ima bogme i ambera nemalo. Rekao bi sa su svi ostali trihomi zabijelili, jedan manji broj ih je proziran a vidim da ima i na pola mlijecnih, kontam da ce i oni kroz nekoliko dana zabijeliti. Po tome ona je u svom maksimumu, u “peaku” doslovno kroz iducih tjedan dana. Po tome, zaljevam ju jos jednom ili dva puta, ovisno o vremenu i ide dolje. I onda promislim “pa ona ne cvate dva puna mjseca, kako je to moguce”? Medjutim i breeder se slaze, ona je pred sami kraj. Bas kao sto pise u brosuri, zavrsava pocetkom Oktobra. Srce ka kuca.. outdoor je zaista jedno posebno iskustvo. Ona zavrsava, zdrava, zelena, ni grama budji, niti jednog jedinog nametnika na njoj.. nevjerovatno. Ajde da i to dozivim. Mobilni mikroskop iz nekog razloga ne radi na Iphone, pa sam pokusao slikat nekako, ali lose je to. No ajde, evo kako to izgleda uvecano s obicnim onim mikroskopom.. A sad da uvecamo jos malo.. :) I evo jos malo.. Ja racunam kroz 5-7 dana da je njena prica u ovoj formi zavrsila. Pa prelazimo u onu dugo iscekivanu, spiritualnu ☺️ Na cistoj je vodi, danas ju ju zalit. A ovamo s druge strane, moja rasna ljepotica cvate u punom zamahu i nista ju ne tangira. Kako u vegi, tako sad u cvatu. Ona je po nekoj mojoj procjeni dobrih 20ak da 30 dana od kraja. Mislim da ce vrijeme u Oktobru izdiktirat njenu berbu. No za sad je to jos daleka prica, tako da u iducem zaljevanju ce dobit 700g SomaSoil kita, jednu cijelu vrecicu uz nekih 2 puta po 200tinjak grama guana u vidu powdera i sweet bat od Guanokalonga, plus nekih 300g boostera (palm tree ash) a sve to cu zacinit jednom “krvavom” dozom kompostnog caja u koju cu bome, nakrkat i 100tinjag grama guana. Pa nek laje na mjesec ;) @Somaseeds - New York City Diesel ⛽️ Kako bi rekli, a malo vulgarno pa se ispricavam senzitivnom djelu foruma, nenadjebiva je :cool: Ni nju ne dira bas nista, za sad. Jedino cega se u daljnjem cvatu malo bojim su gusjenice i budj, no za sad nema problema i samo nek ovako ostane. Zao mi je sto “air root” nisam ostavio veci, bojao sam se u presadjivanju, ali sada znam za dogodine, tad ce 30 centi korijena biti vani. Ide to ocito. Nije ćika Mark vesla sisao sta je je. Nerjetko smotam spliff i sjednem se na jedan kamen kraj djevojka i kao hipnotiziran u oblaku dima hejza blejim u njih i osluskijem zvukove prirode. To me dodje kao neka terapija kad se hocu na pola sata maknut od svega. Na sajtu kao da vrijeme stoji a carolija se desava pred mojim ocima.. ja sam debelo zagorio, znao sam da se nemozes navuci na cannabis, medjutim nisam racunao da je uzgoj istog za mene poput dopa. Nesto uvjek mora rasti..cvasti..klijati.. nema druge. Za mene nema nazad.. Cannabis je stil zivota.. ❤️ Ponekad je kamen na koji sjednem zauzet, pa pricekam svoj red :) Kakva se sve cudesa dogadjaju u krosnji Cannabisa… Do iduceg upisa ja vas sve pozdravljam! :wave: Zelim vam neka vam sunce sija do samog kraja, kao kod mene tu negdje na juznom Mediteranu, u skrivenim sumarcima Republike Dalmacije!✊ :sun2::wave::sun2:
Pozdrav svima :wave: Evo vrijeme je za jedan upis. Jucer je bila neka ciklona, nesto vjetra i kise ali osim toga vrijeme nas za sad sluzi sasvim dobro. Rujan je u punom zamahu ali od jeseni za sad kod mene barem, nema nesto vajde :) jutra znaju bit prohladna, dosta rosna, ali danju i dalje bude jako vruce, sezona kupanja je jos tu :) I neka sto se mene tice, jos mjesec dana ovako :) Bas gledam da sam hranio prije nekih 18 dana. To znaci da cu danas ponovno dat jedan top feed za Kaboom, a Diesel ce pricekati iduce zaljevanje cisto nek zaokruzi na 20ak dana od zadnjeg hranjenja. Ona je ionako dobila dosta zadnji put dok je Kaboom dobila manje. I evo, New York City Diesel- Somaseeds ❤️ Pocela je pustat polako mirise, osjeca se blago onaj prepoznatljiv kiselkasti vonj diesela. Tek kad protrljas njusku kroz cvjetove doda se jedva zamjetna nota neceg slatkastog tamo u pozadini. Ona cvate polako.. Impozantna genetika nema sta. Matori Soma zna zanat. Hvala mu na tome! No, kad smo kod impozantne genetike, bome s druge strane sajta se dogadja, bar sto se mene tice, nesto nista manje nevjerovatno. Kako su je sami prozvali, “Reina de Africa” - Kaboom. Stvarno nevjerovatna biljka. Od dna pitera do vrha ja kad pruzim ruku, jedva dodjem do vrha prstima. Sve skupa neka 2.5 metra. Ako ne puna, malo fali. Ako uzmem u obzir da je kotiledone rasirila 01.07, definitivno strasna genetika. Mirise na nekakav mango nesto slatko, mirisi se kraj nje sire u valovima metrima oukolo. Njene sam grane samo privezao uz onaj bambus kroz sredinu i uz nju samu neke, uz malo lufta tako da kad jako puse ili je mokra, ona se ljulja, ali gumene vezice drze doslovno sve grane i nedaju da puknu. Nametnika ni ikakvih slicnih problema za sada nema, osim par skakavaca, samo nek tako i ostane.. A bome cu ja njih nahranit obe danas… sad se pumpaju budovi, sad je vrime pravo. To ce za nji bit zadnje hranjenje, dok ce diesel pretpostavljam dobit jos jedno. Evo ovaj smajli da mi upadne u oci kada sam hranio. :p :banana123::banana123: Po breaderu kaboom zavrsava negdje krajem mjeseca, lako produzi jos malo ako treba, dok ce diesel, bude li sve ok, zagazit debelo u sredinu i drugu polovinu desetog mjeseca. Boze daj nam sunca kao i do sad jos jedno mjesec dana :sun2: Za punog mjeseca liscem isprate mjesecinu tokom cjele noci.. sad da nema tu nista.. bome itekako ima.. Do iduceg puta, nek vam sunce sija braco i sestre gerilci!:love2:
Pozdravljam! :wave: Nisam planirao upis ali moram ipak zabiljezit da sam ih nahranio da se ne pogubim. Dieselu sam redom dao 1400g somasoil seta, 500grama GK powdera, 500gr sweet bat granuliranog guana s melsom, 400g palm tree ash, od oka sigurno dvije kile kompostnog caja. Sve sam zalio cajem s 200g GK powdera i neka 2ml po litri cal maga od BioBizza. Diatomsku nisam davao. Sta se kaboom tice, njoj sam dao 700g somasoila (jedan set) i ostale sastojke kao i velikoj samo nisam nista vagao nego sam onako od oka sve smjesao u manju posudu i pozurio prije oluje da ih zalijem i nahranim. Sve slike su dva ili tri dana stare. ⬇️Čaj nakon 30ak sati grgljanja. Kisa me vec fino uhvatila dok sam zavrsio. Jedva sam stigao do lokalne kafane da uz espresso uzivam u ljetnoj oluji :) Diesela kisa opce ne dira, ona niti lisce ne spusta ni po najjacem pljusku.. nevjerovatno.. Eto do iduceg puta, pozdravljam svih! :wave:
Vscer svima! Evo malo po malo izgleda da polako guramo u cvat. Mislim da su u prefloweru. Pojavljuju se prve pistile na nekim granama, ne na svima jos uvjek ali polako krece. Osim toga nema neke promjene. Jednom caj jendom voda i idemo dalje. Iduci put kad budem zaljevao cajem planiram opalit iduci top feed. Sve vise manje isto kao i zadnji put, samo cu malo pojacat pepel i nek polako cvate. Evo da ne duljim po par slika i to je to za veceras. :) I evo Kanabijin Kaboom, kako sam rekao prosli update, ne da se gledamo u oci nego je vec i pedalj veca od mene. Nema jos puno fore u vis pa se nadam da joj je u planu uskoro stati. I na njoj pistile lagano krecu, cak dan dva i prije nego na Dieselu. I eto to ce bit to. Sve za sad stima i nadamo se lipom vremenu u cvatu :) Do iduceg upisa, vjerovatno iduceg vikenda, pozdravljam! :wave:
Pozdrav narode brdovitog Balkana! :wave: Evo sunce vec u 8 udara nenormalno, živa se popela na 30. Srecom noci su 23-25 i da se spavat. U sred smo tog famoznog, treceg toplotnog vala! :sun2: No, kako je vec blizu polovina Augusta, dani su kraci pa skoro i sat i pol vremena, i pocele su polako kasne ljetne rose tako da su noci ugodne i podnosljive. Moja dizelica je jos u vegi. No nije da sam bio ljen, ogradio sam ju jos jednim slojem one zelene mreze i provukao sta se provuci dalo. Jedino sta preoataje je mozda, po potrebi, presvuci komplet sve onom tankom mrezom za krastavce. To cemo ako i kad bude trebalo tamo nekad u Septembru. Da ne duljim, evo je u svojoj novoj haljini :) Cini mi se da se polako blizi vrijeme za iduci top feed, sve se mislim nesto u jednom od iducih zaljevanja cajem da cu ga ubacit. Nego se sve cekam nebili napokon procvala pa da u tom trenu roknem. Iako nema to veze u ovakvom uzgoju, al nekako bi volio :) Zadnjih dana skuzim da imam mravinjak u zoni korijena. Ulaz im je jedna od rupa na bocnoj strani pota, gdje izlaze one zice za vezat kolce. Medjutim naprave i jedan ulaz gore bas u samoj zemlji ispod biljke. Radi se o “Mediteranskom Akrobatskom Mravu”. Crematogaster scutellaris. Najcesce zive u simbiozi s biljnim usima, iako mislim da ovdje to nije slucaj jer ne nalazim ih na granama. Vjerovatno im pase nesta drugo. Uglavnom tu su, mogu donjet samo dobro(kada usi nema). Vidim ih idu i uz stabljike prema gore a idu i van pota na okolno raslinje. Gnjezdo nije veliko i obloze ga smolom umjesanom s grickanim raslinjem tako da je vodootporno. Osim medne rose, love male kukce i skupljaju uginule. Pest control/smetlari u jednom :) U svakom slucaju neka ih kad ne smetaju. :) Biolosko raznolik ekosistem s puno vrsta u simbiozi i rivalstvu je zdrav ekosistem. :djede::ajnstajn: A ovamo s druge strane, Kaboom opravdava svoje ime. Fan listovi dominiraju, ogromni su, debelo veci od mog rasirenog dlana. Jako mi se svidja kako ova genetika izgleda u outu. Nadam se da ce i u cvatu opravdat ime koje je dobila. Ona je nikla 01-07. Znaci danas joj je mjesec i koliko, desetak dana. Sve mi se nesto cini, mozda se varam, da bi ona mogla skoro u cvat. Nadam se tome jer nemam fore nesto previse u vis da mi ode. A vidit cemo, sta bude bit ce… Ja bi se zakleo da je ovo doslovno prvi dan cvata za nju. To bi bio spas. Nadam se da ce i diesel upratit uskoro iako nema znaka jos na njoj. Bas je gustam gledat kako raste ovako skroz prirodno, kako je evolucija i zamislila :) I ona je polako uhvatila ritam zaljevanja svaki drugi dan. Do iduceg updejta gledat cemo se oci u oci :) Eto nek to bude to do iduceg upisa. Pozdrav svima! :wave::love2::sun2:
Ljudi moji ovakvog ljeta nije bilo ima barem 10 godina a i jace. Sta ja pamtim barem.. da kraj 7. i pocetak 8og budu ovako umjereni i kisni, bas ugodno ljeto. I inace nema onih sparnih toplih noci, ono da je u ponoc i kasnije jos uvjek 28-30c.. ja bi ovakvo ljeto potpisao svake godine :) jos ako nam se vrati ljepo vrijeme pa deveti i deseti mjesec budu stabilni.. to bi bilo fenomenalno. A vidit cemo sta ce bit. Ovo su moja mastanja hehe :) Sta se Diesela tice ona siba i dalje u vegetaciji, a ja sam vec u iscekivanju tog cvata.. Citam Maska pise u dnevniku cvat vec kod njega krece, kod mene jos nista.. cim krene cvast racunam da cu joj dat dobru dozu top feeda, trecu po redu ako se ne varam, nek se strech i prvi pupoljci isprate bez da ista fali. :) Evo kao sto se vidi, ja i dalje nisam nista privezao, sve ocu ocu i sve nikako :) al doci ce mi. Jer realno za sad stvarno tesko da ju sta moze slomit. Nije normalno kako je cvrsta biljka, grane, opet cu reci, kao opruge i niti ih jaka ljetna nevera nemoze savit. Sto se pokazalo sinoc. Sinoc je preko nas prosla poprilicno jaka ljetna ciklona, nije sad da je bio orkan ali je uz jak vjetar zasula ogromna kolicina kise. Tipa u 5-10 minuta je palo kako gdje, od 8-20 litara. Kod mog sajta nekih 13 nepunih. Odmah nakon sto se smirilo otisao sam u pregled sajta da vidim di smo. Diesel je definitivno potvrdio moju tezu da su mu gane opruge. Evo ispod par slika odmah nakon oluje sinoc. Znaci njoj nije lisce spustilo.. grane uspravne, kao da tezine vode opce nema. Sve na mjestu, nista puklo nije. Bas ono, stroj od biljke.. Doduse nije da nemam pomagace. Maska je rekao licinke hrušta i da, jesu, ruju zemlju i pise vole se hranit korijenom biljka zeljanica.. ali jako rjetko rade vecu stetu na nasadima. Vidit cemo, pratim, za sad smo jos ok. Ovamo s druge strane Kaboom od Kanabije takodjer fino ide. Juce prije oluje sam je vezao na tri mjesta uz bambus i ni ona nije imala problema osim sto je zeru pogla glavu, ipak je sibalo tih 10ak minuta.. no cim je sunce granulo i ona se ispravila. Jucer je dobila prvo zaljevanje od presadjivanja. Ovo joj je znaci drugo zaljevanje na sajtu. Sad ce i to pomalo u ucesce kako ona raste. Evo je jutros. Ogromno fan lisce ima. Na ove gornje dvije slike je vec dosla sebi nakon olujne noci kad je sunce granulo. Evo ispod kako je to izgledalo sinoc nakon oluje, i jutros u zoru prije izlaska sunca. Eto nek to bude to. Nadam se tom cvatu uskoro jer ne zelim da ova mala ode gore previse. Ipak ide to fino iako je sunce vidila 01.07. Tocnije, dan ranije. Cini mi se da biljkama u vegi odgovara i ona zestoka prziona samo neka je vode dovoljno pod krosnjim a isto tako i oblacno vrijeme uz pljusak i promjene s vremena na vrijeme. Iako su nevere i evo i sad je oblacno i pljusnu tri kapi svako malo, njima lisce najezeno i napereno i bas se vidi da im pase. Jel ja vec vidim i najmanje promjene jer sam svaki dan na sajtu il umisljam neznam, al tako mi se cini. Nista evo idemo dalje u vegi, uz nade da ce taj cvat polako krenut, mozda ga trigera i ovo “lose vrime”.. realno prije se smraci hehe :) zivi bili pa vidili, pozdravljam! :wave:
Wendingo, da, vidio sam da si je dosta ponavljao u zadnjih nekoliko godina :) ja sam je dva puta pusio iz indoora i jako se veselim, nadam, da cu je dovesti do kraja 1/1 i u outu. Malo me muci 12 tjedana cvata ali ova sezona mirise na “bablje ljeto” sto bi mi leglo ko budali samar :) A ti Beretka, kao da Bizu slusam… pa de ocisti, vezi, skini.. svakako cu poslusat savjet, vjerujem da cu roknut radnu akciju vec u nedjelju i ocistit je plus dodatno ucvrstit. Znas zasto me nije bas briga, jer prosle godine od zombija je bilo brdo brdo sitnih cvjetova dole u dnu i to je ispao odlican materijal za ulje. Sve sta mi se nije bas svidilo izgledom je islo u kantu za rso. I ispalo je top. Ali da, svakako poslusam savjet i cistim je iz nekoliko navrata, da je bas ne stresam odjednom previse. Osim toga bas je momenat za to. Dobila je brdo hrane i evo nisam je slikao da okacim, ali nijansu je zelenija nego jucer :) napucana je na maks. Kad skinem stagod dolje i razvucem, izbacit ce vise gore ove manje grane jer nema dolje sta hranit i uzimat snergiju. Joj sad bi ju otisao slikat pod blicem.. kod Sominog dizela je zakon sto ima dva fenotipa. A oba su ajme majko.. jedan taj tzv “zbrkulja” i ovaj drugi da neznas koji je bolji. Bas bi volio da ova biljka uspije… Ma odo do sajta ebes ga.. nije da je daleko :) .. i bome sam otisao.. Ja sam siguran da ce Kaboom iznenadit. Ostatak sezone ce ostat u sjeni diesela jer je mladja ali ova biljka ima strasan potencijal. Obozavam kako se doslovno pokrije liscem navece, a ujutro i prije zore pruzi lisce gore u oscilaciji i po 5 centi, i usmjeri ih ravno prema vrhu čempresa iznad kojeg ce banut sunce svaki cas.. djubre osjetilo hrpu hrane pod dupetom pa se razbacuje energijom, ko veli, dace ciro kad zafali smiley9934 i bome pojest ce sve iz pota kroz iduca tri tjedna pa rokamo.. Jao kad razvucemo ;) ove rubne grane pod frisku mrezu a sredina bukne u vis i izravna se s ovim kulama sa strane.. kako ebeno jedva cekam taj nesretni cvat i sve muke s njim.. :) Sone, samo nek se strecha, ove godine nije na sljepo, postoji plan haha :D ;) A ljudi moji ovo nisam imao volju pisat aj ajde.. tri gricke su jace od mene..i ova kasna vura.. (biz nasao slucajno u Plodinama zadnje..jbga..) …nekakav mimoPLOV Hrvatske Ratne Mornarice jel… kroz nemam pojma niti me briga iskreno.., Viški, Brački, Hvarski, Korćulanski, Šoltanski kanal.. i naš dragi beskicmenjak Plenkovic, vjerovatno i Milanovic, s famejom jel.. u drugom, plus treci helikopter “friend’s & family”… znaci oni su cjeli ebeni dan nadojetali spomenuti zracni prostor.. proletili su mi navise sajta jedno 16 puta.. strava.. i ja tako sjedim u kavani pijem espresso i samo nakon petog preleta prodje misao..”pa 3bote meni na sajtu svih mogucih asimetricnih, s prirodom, oblika.. kese, vrece, bambus stapovi… ma bas ono sve sta bi iz zraka moglo provuc pogled.. i jel.. panik mode “on”, pali (moj novi ❤️) mali motorin, trci na sajt i sklanjaj i sredjuj sve.. evo necu vam lagat, imao sam priliku za takvu ebenu sliku da ss nisam ukenjao od straha kao fckn’ grlica.. znaci scena.. ja se skrivam odma iza biljke, direkt u mom smjeru lete tri helikoptera ama bas direkt prema sajtu, samo da sam digao mobitel koji mi je ionako bio u ruci i opalio sliku, imao bi sliku za neki gerila magazin.. ali nisam.. i to je cinjenica iz jednostavnog razloga, jer sam se skamenio od straha… :) eto to je kako je bilo, da je “napovrat”, opalio bi sliku garant, ali tad..ima mene, al nije me imalo toliko :) Pisem svasta.. al nek stoji.. dobra vam noc gerilci…!:wave:
Pozdrav svima! :wave: Evo da se upisem, ima dva dana presadio Kaboom na sajt, i danas top feedao Diesela. Kaboom se sajt jako svidja rekao bih. Vec sutradan je prihvatila igru i vidim da krece rast. A sta se Dizelice tice, za nju sam danas u kantu sve skupa utrpao i izmjesao redom; 1400 grama SomaSoila (dva cjela seta) 500 grama GK Powder 500 grama GK Sweet Bat 300 grama GK Palm Tree Ash 500 grama i vise compostnog caja 60ml Cal Maga BioBizz Sve sam to strpao u kantu, dobro pomjesao, dao ispod biljke i dobro zalio cajem u kojem je ekstra 100g guana (2g/l). Nisam davao diatomejsku zemlju. Neka zivi svijet zivi posto ne smetaju biljci. :) Ovako dok citam brojke koliko je cega otislo pod nju reko bih da je puno, ali kad sve to prospem i pograbljam ispod i nije da je nesto wow. Rekao bih da je taman. Znat cu sutra. Mislim da je polako pravo vrijeme da namontiram jos mreze oko i preko nje, pa da vidim na sta ce to licit :) Za sad je jos uvjek sve po starom. Ona je sve veca i sve sira. Grane su bas debele steta nisam slikao ali ocu iduci put. Nema ono da savijes granu pa ona ostane onako nakrivo, ove se vracaju nazad kao opruge. Lisce debelo i suskavo, na opip tvrdo kao onaj hrapavi papir. New York City Diesel je bas superiorna genetika. Bilo bi fora ocistit malo grane ispod dolje u samom dnu, em bi ona benefitala em bi vizualno bila ljepsa. Evo i dalje zaljevan svaki drugi dan po 50 litara i bas mi pase to sto nije svaki dan potrebno. Plus sto je sve neko cudno ljeto.. je danju vruce ka sto i prilici dobu godine, ali noci su friske i ugodne. Evo sad je 24. Jutros u pola 6 bilo 19. Nije jos bilo noci da nemozes spavat koliko je vruce, ljetos se nocu rukom trazi lancun po krevetu.. Ona je najezena samo tako, ja mislim da joj je uzet jos kvarat od ure dnevnog svjetla da bi instant krenula cvast iduci dan.. bilo bi stvarno super da bi krenula u cvat sad krajem 7. a ne polovinom 8.mjeseca. :) No, bit ce sta bude, do iduceg upisa, pametno, pomalo i sretno! Zivili mi! :wave:
Joj ljudi moji ja kad napisem da cu malo cesce vodit dnevnik, nema me tu jace od 20 dana.. ali realno osim rasta se vise manje nista ni ne dogadja. Osim sto je Bubba pokojna :razvaljen:: Sta se desilo..?, znaci odlucio sam ju pomaknut u stranu nekih 2-3 metra da joj dam jos sat i pol sunca. Kada smo ju podigli, osjetilo se fino kako cupa korijena ispod nje. Znaci korijen je samo prosao kroz stotine rupa izbusenih u dnu i nastavio u zemlju ispod. I ja sam ga pocupao. I to je izgleda bio prevelik stres za nju. Svaki se iduci dan sve vise susila i susila i to je bilo to. Tu zavrsava njena prica.. :grob: No nema veze, svaki kiks je prilika za ucenje. Proklijao sam jednu fem sjemenku koja ce je zamjenit. Usput cu vidjet sta biljka moze u ovako kratkom vremenu napravit. Necu ju trenirat, pustim je da raste prirodno. Kao jelka :) Evo je, Kanabijna Kaboom. Proklijala jako brzo na povrsini vode na ruteru. Direkt u zemlju i zadnja slika je od jutros. Eto to je to sta se nje tice. S druge strane Diesel siba samo tako. Hvata me s visinom i drago mi je da nije otisla nekontrolirano u vis. Sada moram polako dodati jos bambusa okolo i navalit jos jednu mrezu okolo nje i provuc ove najvece vrhove kroz. Navise nje cu takodjer stavit jedan komad mreze pa da se ucvrsti sta proraste kroz nju. Dosta je dominantnija ova strana koja je okrenuta jugu. Ima neka dva tjedna i jace da sam ju nahranio. I to sam joj dao proporcijonalno velicini :) Znaci pojela je 1200grama somasoil seta, 200grama sam odvadio od dva cjela kompleta i to sam ostavio za top feed za indoor. Uz to sam joj dao nekih 400g Sweet Bat guana s melasom od Guanokalonga te takodjer 400 grama Powdera (guano) i 400g Palm Tree Ash. Sad vec vidim da kroz nekoliko iducih zaljevanja idem s jos jednim top feedom. Takodjer u slicnim, malo pojacanim omjerima. Oko tri kile top feeda :) plus ici ce i kompost caja sad iduci put, kao i diatomske, koju prije nisam davao. Sto je rezultiralo nekakvim crvima u piteru, no cini se da ne smetaju. Svejedno idu cirka kila i jace diatomske sad u top feed. Veli mi jedan deda da su to crvi “iz gnjoja” sto su veci, gnjoj je bolji.. :D kao jedu trulo, nece korijen.. izvale se u neke crne kornjase.. living soil :) Svaki drugi dan zaljevam s 45-50l. Jedan dan caj, jedan dan voda. I caj i voda se grgljaju po 24 sata prije zaljevanja pa budu bas topli jer vani je bas vruce. Temperatura prostorije u kojoj se caj i voda grgljaju je oko 33 po danu, 28-29 nocu. Na svako grgljanje caja sam od zadnjih nekoliko puta poceo dodavat po 100g guana. Tipa 2g/litra. Znaci hranim je brutalno. I nema greske, sve sto dam, pojede :) Ide jos jedna tura otrova za miseve, preventivno. Grizu mi drsku macete. @Meskalito, ista tvoja :D Gledat cu svakako cesce se upisivat. Sad ce bit posla oko presadjivanja kabooma u final pot na sajtu i ucvrscivanja diesela jer ide August, stabilan mjesec ali kad opali nevera, cupa sve redom.. tako da cu se upisivat... Eto to je nekako ukratko zadnjih 20 ak dana. Kakv eben osjecaj growat vani, ma mi smo posebna sorta haha, Pozdravljam vas svih gerici! ✊
Pozdrav vutro! Evo kratki update, ovih danas sam privezao i Bubbu pa da zabiljezim. Jos uvjek sam na svaki drugi dan zaljevanje sta se nje tice, diesel gura pa i do svakog cetvrtog. I to ce se polako smanjit uskoro. 20.ovog, znaci jucer, tj nocas je bila najkraca noc i najduzi dan. Ljetni solsticij. Od nocas noci polako ali sigurno idu na duze, a dani na krace. Priroda se polako sprema na rezim cvata :) no, ima jos jahanja do tad. Jedno mjesec i pol dana :) Po mojoj osobnoj nekoj procjeni sto vidim do sad, diesel je dosta dominantnija od bubbe. Sto se tice debljine grana, velicine i jacine lista a i rasta. Doduse diesel ima prednost veceg pota pa tu ima olakotnu okolnost sta se toga tice. Sve u svemu, dvije biljke su mi maks sto mogu gurat ljeti, tako da sam vec nabavio jos jedan onakav komad cjevi za iducu sezonu. Tad cemo raditi prave versus usporedbe strejnova :) Evo ispod redom slike Bubbe da ne duljim slovima.. vezana ima nekoliko dana. Prva slika, jednu noc oluja se sprema a ja zavrsavam trecu gricku, grmi sjeva kisa krece a ja placem eno slomit ce je.. otrcao sam na sajt i samo je vezao plastikom uokolo i stisnuo i ostala je ziva. Nista puklo nije. Ali me opomenulo.. odmah dan il dva iza sam je uvezao u bambus i mrezu. Provukao grane, malo je i polomio dok sam sve to razvlacio jer sam naravno bio sam, tako da polako se tek vraca nazad. Navikava se na kavez. Nocas je opet puhala jaka Bura, no ja sam mirno spavao :) Ona se jos mora “pronaci” u ovoj mrezi, dok je Diesel svoju, pojeo :) Stavio sam i svjezi i suhi mamac za miseve i pojeden je gotovo sav. Namazao sam ostecene djelove kore stabljike vocarskim voskom i mislim da cak i on tjera glodavce. Opustiti se necu, ali za sada je problem s njima izgleda rjesen. Organik hidroponija :cool: Bubbu sam svo morao i “usidrit” u suprotnu stranu jer se nagela vamo, nekako je izrasla rekli bi mi, u “treso”. U stranu. Od nametnika imamo svega. Od tripsa, gnatova, skakavaca, do sisavaca :D No jedini koji mene u biti brinu ce doci tek kasnije, u cvatu. O tom po tom. Evo sada ispod New York City Diesel, moja sampinjonka ove sezone. Ako sta podje po zlu, zbog nje bi i zaplakao :) vjerujem da cu na bubbu stavit mrezu za krastavce, onu tanku plasticnu, ali ovaj diesel ce po svemu sudeci dobit jos jedan komad ove zelene krute mreze navise, pa nek izbacuje kroz nju jos jedan djir. Pa ako bude trebalo preko za krastavce i njoj kasnije. Vidit cemo kako ce ic. Jutros drama, izlazim van a sve zadimljeno.. doslovno kao da gori kolimetar od mene i nosi bura preko nas. Ne vide se okolna brda, smrdi sumski pozar a pepel pada kao snjeg. Vamo tamo kad kazu gori na kopnu, ispod Omisa. A bura nanosi kao da gori ovdje. Nevjerovatno. Nisam jos ovo dozivio. Pepel grancice s kopna, naletio na moju biljku.. nevjerovatno :) Eto toliko do nekog iduceg upisa. Gledat cu polako skratit intervale :) pozdrav svima, zivila gerila :wave:
Hvala pikadile! Jesam, bas sam se nasao u ovome. Nisam ni slutio koliko cu samo uzivati u samome uzgoju.. sve sam mislio ajde da krenem u to pa da imam za zapalit medjutim ponjelo me samo tako. Uzivam u uzgoju pa slobodno i vise nego u pusenju. Ajde skoro, da ne pretjerujem :) Uz outdoor ljeta i vrucine brze prolaze. Jos ako sve bude ok na kraju pa se oberu plodovi sezone.. ajme pa tko to more platit.. ni trimanja se vise ne plasim kako imam makinu :) Nema Cannabis je stil zivota. ❤️ Ajde vec se kanim danima da upisem update a posto sam danas hranio nek bude i update veceras. Proslo je vec dana od zadnjeg… Znaci danas im je 47. dan da su presadjene na sajtu vani. Do sada su dobijale samo kompost caj i vodu jednom jedno, jednom drugo. Iako je bilo i dvaput voda ako nisam stigao caj pripremit. No to opce nema veze u ovakvom uzgoju. Za sada jedini problem su mi ima nekoliko dana poceli radit glodavci. Zvacu stabljiku. Sutra uzimam otrov za njih u nekim kesicama u gelu i necu ga stedit po sajtu. Nisam bas za ubijanja crittersa al nisam ni fan da oni meni uniste nesto o cemu vec mjesecima brinem. Tako da napadam s teskom arriljerijom. Evo dosadasnje stete na dieselu a i kush ne zaostaje. Sve u svemu dobro je. Evo nekoliko slika dok jos nisam privezao Diesela. Starih nekih tjedan dana. A ispod i kush od tad. Znaci ovo je sve prosli tjedan osim prve slike nagrizene stabljike. I evo slika ispod takodjer prosli vikend kada sam privezao Diesela. Stavio sam kolce oko nje i okruzio ju mrezom i stisao malo. Provukao grane i otvorio sredinu koja je tad ostala bas suplja. Evo par slika od tad. Kush jos nisam privezao.. moram je izmjestit jedno metar od di je da dobije jos sunca (ima ga dosta) i da mi je lakse odradit vezivanje. Sve se kanim… ona je sad doslovno na jednoj laganoj kisici i malo vjetra od pucanja kao Zombie prosle godine. To necu dopustit. Vezat cu ju bas ovih dana. Sve sam pripremio samo da se posla uhvatim… I evo da ne duljim previse, da dodjemo do danasnjeg dana. Danas sam ih nahranio, ako se ne varam u 48mom danu od kad su vani. Jel mi se ucinilo da malo gube mat zelenu boju neznam, mislim da mozda mrvu je, svejedno, natrpao sam im hrane pa idemo dalje. Ispod svake biljke sam redom dao -2ml cal maga po litri, Bio Bizzov. -750 grama tj jedan komplet SomaSet -250 grama GK Powdera -200g Palm Tree Ash -nekih od oka 3-4 litre SomaSoil spremnog za sadnju substrata. -1kg kompostnog caja. Sve sam to zalio debelim cajem. Dieselu po sabloni ide 50l po zaljevanju dok Bubbi u manjem potu ide 25l. I to je vise manje to. Kako sam Diesela rasirio, rupa koja je ostala u sredini se jako lipo popunjava granama koje do tad nisu imale svjetla. Neke sam grane od dole poskidao, iako jako malo, ici ce jos. Evo zadnjih slika od danas i to ce biti to. Bubba Kush - Barney’s Farm I New York City Diesel - SomaSeeds Na posljednjoj slici se bas fino vidi kako je sredina krenula punit kako je dobila sunca kako sam rasirio biljku. Sad to isto sljedi kushu. Gledat cu malo cesce vodit updejtove vjerovatno kako se stagod krene dogadjat. Kada izraste preko ide i mreza za krastavce da ih dodatno ucvrsti uz naravno i bambusove stabljike. S njima bas mogu kako hocu radit. Radi njih je propala i idea scroga :) bar ljetos :) I evo nek to bude to, pridruzit cu se cestitkama gore od kolege i nek vam raste i buja i pozlatilo se svima sve sto u zemlju ubodete :) Zivi bili do iduceg puta braco i sestre GERILCI ❤️✊ :sun2::rolleyes::sun2: Neka papa, ima je za sve ;)
Pozdrav ekipa! :wave: Ja sve kao cekam da nesto zapravo napravim pa da upisem upis al to nesto se nikako da dogodi.. bas nista.. kako vrijeme jos nije stabilno pukla po jedna grana na obe, cisto seljacki svezano i ide to dalje. Do iduceg unosa cu svakako morat podkolcit i ucvrstit obje. Kako cu i na sta cu se na kraju odlucit ni sam jos neznam. Idea scroga je super al svjestan sam koliko je tu posla i neda mi se.. a valjalo bi a neznam. Sta bude bit ce ;) Zalio dva puta cajem, danas Bubbu treci put, vodom, sutra cu diesela. Bas mi se svidja kako diesel ide u cjevi, toliko da sam nabavio jos jednu za iducu sezonu.dosta je superiornija u odnosu na kush u potu sa dnom. Idemo dalje pa cemo vidit :) Bubba je u potu jel, Somin Diesel u cjevi. Bubba air root u nastajanju.. Diesel..nije nesto al isprat ce se jos.. I redom par slika, Bubba pa Diesel, cirine doge :D Ovdje gore bubba je malo zedna. Valjalo je zalit jucer, al do veceras, nije imao ko :p jos jedan minus za pot, plus za cjev. Cjev je rjesenje :D nema dna, ebesh dno :) Diesel, ona je super, bas mi se svidja. Debele grane, tvrd veliki list, bas mi se svidja kako raste. Skoro mi je zao lomit je u scrog..a opet volio bi probat.. uf sto nema dvije sezone godisnje outdoora xD Bas je prekrasna biljka.. listovi su kao onaj tvrdi hrapavi papir za tehnicki.., kako se zove… nije ni cudo kad je korijen uronjen u 250l soila u kom je brdo caja i mycosa i bogme po vreci jedan i pol soma soil set, znaci 7 i pol SomaSoil setova. Organik je zakon! Striktno moje misljenje ;) Bas me ono al bas zanima kad ce pocet bljedit iz mat zelene..zivi bili pa vidili.. pozdrav do iduceg puta! Zivila Gerila! :sun2::vutra::sun2:
Jutro! Dan prvi!:sun2: Da biz, toga se i plasim. Prosle sezone sam izisao s kotiledonima pocetkom 6. mjeseca. Ljetos izlazim s spolno zrelom biljkom i prije prvi petoga. Debela razlika. A visine nemam. Bit ce borba kako hod okrenes. Kako mi je ta misao prosla glavom, odlucio sam se na ovu tehniku. Samo se nadam da cu Bubbu uspjet zadrzat u gabaritima onog grma iza. Deda svakako cu potove sakrit od direktnog sunca i pogleda u bilu boju i to cu uradit malo kamenom, malo suhim okolnom raslinjem. I bit ce ok. Ionako ce uskoro sjena krosnje sakrit pot od jarkog sunca. A i do bas jakog sunca imamo jos lezernih mjesec dana. Djevojke su prihvatile igru, i svidja im stvarni svijet i galakticki panel :sun2: Lisce vec prvog dana ide gore i na oko je okrenuto ka istoku, prema suncu. Moje srce na mistu, hajmo u tu vegetaciju punim gasom! Diesel jutros I Kush. Svako ljeto mora jedna biti kush. Jer kush je zakon :D Do iduceg unosa, pozdravljam!
Bome kompost na visljem lvlu :) u price ovolikog razmjera cemo uci samo kada legaliziraju.. do tad nema smisla :) Moje, tj moja kuhala su ipak na manjem skejlu :) al ja sam i s tim happy :) Al da imam “compost tea brewing station”, imam :) Oo ljudi moji, sezona je napokon pocela :) Prva noc na sajtu, presadio sam obje, naravno, u finalne potove. Ispada crni pot, kako sam i znao, 100litara, a cjev je manja nego sam mislio, u nju je stalo nekih 230-250 litara soila. Tako da mi je ostalo malo manje od pola zemlje sto sam smiksao. No iskoristit ce se, nema za to brige :) u biti smak je kriv jer me izcimao da ce mi falit zemlje, pa sam smiksao ekstra 200l, koje su ostale :) no kao sto rekoh, nece propasti. Trebalo mi je dva dana da sve slozim kako zelim, i prvog dana sam sve iznio na sajt i stavio kompost na grgljanje da bi iduceg iznio caj i biljke na sajt i presadio. Tj danas. Crni pot ce piti 20-25 litara, dok ce diesel u cjevi piti 50l po zaljevanju. U crvenu “baju” dvije vrece soila, 30l vermikulita i dvije kile diatoma. I mjesaj. Do ramena sam u soilu bio. Otislo je brdo i mycosa, preko pola kile na obje biljke. I na kraju dana je to izgledalo ovako;(sutra rascistim sajt od svih ostataka opreme) Danas sam samo kanistre i baju crvenu odnio ca. SomaSeeds New York City Diesel Barney’s Farm Bubba Kush Ovo se trebalo desit jucer jel, zato su na ovim slikama malo zedne. No nema veze, vrijedilo je cekati :) docekale su :) Obje biljke su posadjene kako da kazem, malo iznad razine soila u potu. Na Bubbi se to bolje vidi. Fora je da kad zaljevanjima isperem taj gornji dio zemlje, mali dio korijena ostane vani. Taj korijen biljka preinaci u taj tzv “air root”, pomocu kojeg kasnije efektivnije kontrolira vlagu, tj lakse je izbacuje iz sebe. To eto Soma veli, a mi cemo vidit..:cool: Nekako mi je bolje kad su vec jake biljke izisle na sajt, nego onako sitne s dva tri lista, pa prva tri dana moras frnjoke lupat puzevima i skakavcima. Sad neka se goste, imaju head start, dok biljke dodju sebi, ionako nema sanse da pojedu sta ce cure lisca izbacit, a za gusjenice kasnije ide aphicid na bazi buhaca, koji cu i sam ovih dana brati, pa radit svoj insekticid/aphicid. To mogu zahvalit kolegi rasmc koji me uputio u to s Dalmatinskim Buhačem. Sad nek se naviknu, mjesec je mladjak, taman krecu u pravi zivot u stvarnom svijetu u startu mjesecevog ciklusa. Nekako mislim da je to dobra stvar :) i kao plus, evo 19 stupnjeva je trenutno a ponoc je, bas im ugadja. Sutra prva zora, koju cemo docekati skupa :) A sta se treninga tice a joj.. Bubba ide onako klasicno kao ljetos Zombie, kako raste ja cu dodavat konstrukciju od bambusa i jednu il dvije mreze preko nje. I to je to. Minimum. Necu dati da je slomi, odradim ljetos sve na vrijeme. A Diesel..neki dan me mentor, prijatelj, susjed uvukao u jedan fenomenalan dnevnik koji jos nisam bio procitao.. outdoor iz dvije’i’petneste od kolege Tarzana. Vjerujem svi ste vec, tko nije prelistajte, sta je coek uradio..to nisu istine.. i najvise iz razloga jer imam tri mjeseca i jace vegetacije, ako ju pustim gore ajme meni, to nesmijem. Zato sam se odlucio ljetos, po uzoru na legendu Tarzana, pokusati razvuci diesela u SCROG. Idea je u glavi, vidio sam kako to ide vani, a nesimjem pustit da mi ide klasicno 3 metra u zrak jer ce se vidjet..a to nebi valjalo. Znaci nju vise necu topirati, imam fore da slozim mrezu na kolcima navise nje dok ne krene u vegu kako treba. Prostora uokolo imam. Pa hajmo probat pa sta bude. Najvrjednije iz growa cu svakako izvuci sta bude da bude, a to je iskustvo. da ne duljim nek to bude to za ovaj, prvi pravi unos :) Nek vam je sretna, sigurna i plodna ova sezona braco i sestre gerilci, i nek vam u kasno ljeto grane pucaju pod tezinom masnih topova! :wave::sun2::vutra::sun2::cool:
Pozdrav! :wave: Mislio sam se necu pisati nista dok ne dodjemo van al evo, neda vrag mira pa da okacim nekoliko slikica :) Nista se posebno ne desava, lipo napreduju, ja sretan. Neznam koji je dan al realno nije ni bitno. Desna je Diesel ⛽️ a ljeva Bubba. Svaki drugi dan caj i za sad je to to. Tako ce i bit do iduceg vikenda, kad planiram, ako sve bude ok, presaditi ih u finalne potove na sajtu. Ovih dana kako je bila juzina, nocne su se penjale i do 18. A evo veceras npr je 14c. A mislim nema zurbe ionako.. vidit cu. radio sam trening na stablu bora neki dan da bolje sakrije biljku, i evo krenuo je podizat grane gore. Kao i cannabis :) Za trening sam koristio bakreni kabel 3x1.5 :p Evo kako sam zamislio. Ovako sam maknuo dobar dio velikog zbunja i tu ide bubba u crni pot, a s druge strane ce bit mjesto za diesel, u vecem potu bez dna. Ovaj crni pot je 100l provjereno. To bi znacilo da ce u ovu cijev stati nesto vise :) Edit; pojacao sam kolicinu zemlje da nebi falilo. Imam tipa 12 vreca po 50l spremnih za sadnju. Ako bude viska, ide u indoor. :cool: A evo.. za sad jos sve ide pot planu.. jos samo iskopati rupe i nek me vrijeme uvjeri da nece radit s**nja i idemo pomalo :) pa cemo vidit :) Pozdrav do iduci puta! :wave:
Haha mačkolino moj dobri :) a je me nasmije uvik tvoj komentar, al samo mi potvrdi opet, koliko slicno razmisljamo :) Ljudi moji dragi hvala vam lipa na upisima, bas me elan krene kad vas vidim na okupu tu kod mene :) :) Smace brate necu hidrogel :) ja sam ti na sajtu svako malo tako da nije mi da mi igra nesto da mi substrat bude duze vlazan. Ionako u sred ljeta sam zaljevao u dva puta dnevno neko vrijeme kad je gorilo sve. Mogu one, ne da mogu nego vole i kad je 50c na suncu, ali samo ako je vlage da ne fali. Vise volim da se sto prije izmjene intervali mokro/suho. Mislim da bi me hidrogel samo poremetio. Bas mi je gust vidit ovoliko upisa, ja neznam ja jedva cekam da dodjem na sajt.. siba vec evo treca marcana bura, sve tri su puhale, sad mora pomalo krenut lijepo vrijeme. Evo nas veceras, idu micu se, podigao sam panel na 60ak cm nek krenu u vis polako. Evo Bubba nekoliko dana nakon dolaska u 20ak litara, ispod nje, Diesel. Pozdravljam! :wave: