Pozdrav drugarici,dugo se nismo videli. Zbog paranoje sam rasturio boz pre godinu dana,ali mi ostale menke i konacno sam skumio damu da posadim nesto. Nadam se najboljem. Iskopao sam 3 manje rupe i jednu vecu i stavio menke sa klijaju u slvolu S pa na risiver. Ovo sam odradio danas,pukla mi kosa, sledeci put cu da rakecim ovo rastinje,ali ne previse, jer me ono krije od pogleda prolaznika. Kupio sam 20l neke zemlje, obecavajuce i kupicu jos 10 l zute gloranele da malo pojacam . Od djubriva osim slavola imam plantelu list i cvet i gledacu da sa tim zavrsim ceo grow, takodje imam i aminoflex,nezamenjiv antistres ,kao i veliki izvor aminokiselina i svega jos nesto svasta :banana_rasta: Sredstvo koje se odlicno pokazalo u indoru,moze i umesto slavola,ali nezamenjiv za presadjivanje,biljka jedva da oseti. Vedimo se sa novim apdejtom
E pa dragi moji,doslo je vreme da ovaj dnevnik privedem kraju,juce u nedelju nije hteo da mi radi vutra.org ,a juce sam zavrsio proizvodnju hashisha. Dobio sam oko 6-7 g hasha. Nisam bas odusevljen kolicinom,ali kad sad pogledam vutru,vidim da obaj zadnje ubrani deo,nije lepo trimovan jer sam to radio oo mraku na lampu. Sledeci put ce biti bolje. Koristio sam crevo za infuziju i spric od 60ml. Kad sam poceo da radim ukljucio sam stopericu,a kad sam ispusio hash ugasio sam je . Imao sam 3 balona po cca 4l tecnosti i 1%shita ovo sam skupio iz tri balona. Na tacni je malo redje nego ono u dnu balona. Stavio sam ga posebno na susenje. Vecu kolicinu sam stavio na ciglu,a ciglu na sporet,tako da je tu isparavala voda,bez da prokljuca,a manju kolicinu sam stavio na kesu i na otvorena vratanca od rerne. Naravno to je prvo i stiglo. Prvo sam ga samo spakovao u kuglicu da bih ga kasnije umesio. ovo u tacni je veca kolicina koju sam izrucio iz dna balona. Pokazace se kasnije cca 6g ovo je prvo isparilo,a u tacni je moralo jos... premesio sam ga pekarski. Tu bar imam vise od 20 god iskustva,rodio sam se u pekari. Posle isparavanja se dobije neka praskasta mokra smesa. Kada se stiska,izbacuje visak vode,a kada se mesi,zilavi se i pretvara u plastelin i izbacuje visak vode koji sam skupljao ubrusom. Posle sam izvadio i ono prvo,pa sam i njega premesio,jedva sam ga skupio koliko je bio u prahu ,ali opet pa vlazan malo. Mesenjem dolazi do koezistencije i zilavljenja ,kao kod testa i glutena,nesto,skicno,barem mi se tako cini. Cto se vise mesi sve je tvrdji i moze msm da se pretera...ja sam mesio po 5-6min ovako izgledaju prsti hashishara ukupno cca 6g Predobro udara,mekan je ko plastelin ovaj duguljast. Ovaj okrugli sam vise mesio i osusio se lepo oa se sece ostrim nozem,ali oba prebijaju. Bkag miris,skoro neprimetan,pravi. Kuglucu sam ostavio u malu staklenku od lekova da "sazri" ,da se izkjura i on,pretpostevljam da ce biti bolji za 15 dana? Veeeeliki zagrljaj svima koji su me pratili,pozdrav buducim narastajima koji se odluce da procitaju moj dnevnik :lol::vutra: Ne secam se dal sam negde napisao,ali trenutno stanje,kad se vutra dosusila i sad se kjura,ali lepo suva i laksa. Tren?utno,znaci,imam 330g dzeje i 6g hasha. Treba da mi izdrzi do berbe automatika,koje cu tek da kupim za oko nove godine,popusti i to,znaci uskoro. Zanima me dal da zasadim 4 razlicita ili 2+2 ? + 1ili 2 foto
Pojasni mi sta je malavi. Znao sam za reljefe da ce biti zajeb,ali nemam nista drugo od sudova tamo. Pogotovu ne vatrostalne. Imam u planu da uzmem crevo za davanje infuzije Pa sa njim da izvučem višak vode da isečem balon pa posle ću videti kako ću i šta ću. Jao znam sta cu. Probusicu rupu najdebljom iglom iz apoteke 0,5mm, ili necim drugim. Imam ideju da pocnem da busim od gore po malo,da ne zabijem iglu odmah blizu dna,da ne povuce hash. Imace dosta zezanja ,ali se nadam da ce me to na kraju izuti iz carapa,onih zenskih :lol: Edit : Evo me na pauzi za topli obrok. Uzeo sam onu kuglicu kifa ili kako se to zove, iseckao nozicem pola i zavio sa duvanom,po sistemu sendvica. Sav se preznoji, a na pola sam. Vec me zveknulo. Imam razne ideje kako da uklonim vodu,ne bih sve da pisem ,jeste da sam kralj spama,ali sad bi prevaziso sebe. Prikazacu vam oa ce te videti. Ja mislim u nedelju,ako se auto ne pokvari za subotu,pa da odem tad.
Evo danasnji dan se zavrsava,a ja sam naucio lekciju. Ne postaje se hashisar preko noci. Bez vrece za hashish ja se vise u ovu avanturu ne upustam. Mogu maslac da napravim,ili da kuoim kuvalo za rizu,sve je to cini mi se jednostavnije od ovog. Ne mogu samo sudova da se naperem. Moj lab evo koliko sam imao suve materije . Sve je pocelo sa ledom pa red vutre,pa led i tako do vrha. na kraju sam dolio vodu i cekao jedno 10ak min,onda presuo u nesto vece i poceo da mutim,kad sam primetio da kanta curi,pa uzmem drugu od 25l prespem pa nastavim na mixam 29ak minuta. Baterija se ispraznila,malo sam mesao rucno i procedio kroz vise razlicitih kuhinjskih cediljki. . Sledeci korak su bili filteri za farbu,koji su zadrzali tek nesto malo,kaljavo. . Potom sam krenuo sa filterima za kafu koji su totalni promasaj,cak i zaheftani,duplo,ma sve varijante,ne valjaju za ovo.. E sad je sva tecnost,ali da napomenem da sam imao jos 3-4l druge ture, raspodeljena u 3 balona i vec se posle pola sata vidi talog Sa filtera za farbu je skinuto ovo Ponecu kuci da srolam, pa sta bude. U 3 balona se talog jos vise vidi,proslo je vise od sat,neka ga do nedelje,kada cu da nabavim sistem za infuziju i sa tim da izvucem vodu,ali prvo da isecem balon polako,skalpelom. Tolko o tome, bude jos u nedelju. Evo koliko sam kifa doneo sa filtera za farbu Imam trenutno 0,5g kifa koji se jos susi, to cu sutra da degustiram,ako se osusi,a trebalo bi,vec se susilo dugo pored vatre.
Ljudi jutros u pola sest,palim kola,na plin,ne radi pumpa za gorivo. Nece i nece i nece i izvuce struju. Dodje koleginica vozi KIA izvadi kabloce,kamionske majke mi,ko prst debele. Ja poce da verglam,auto i on samo sto se nije uoalio,kad cujem zenski vrisak,izula me. Podigoh glavu,a iz haube dim,vatra,upalila se neka plastika sa kablovima. Ja to ugasim,preparkiram i sad cekam gazdu da vidimo,sta cemo. Ali ja se nadam slobodnom danu. Ako tako bude danas jedan za hash. sve sa spiska je spakovano u auto. Led kupujem kad krenem u laboratoriju za proizvodnju teske opojne droge,hasish u narodu poznat kao shit ili ti govno :rofl::mario:: Dodao sam 35 g vutre,hedovi To je vec 3 sata u zamrzivacu,bice taman za sat,dva. Zamrzivac je narihtan na SUPER , to je nize od 28°C,duboko zamrzavanje,da se sve lepo zaledi i onaj trim od pre par dana i ovi hedovi. Ne znam koliko mi treba vode i leda,a koliko vutre,da ne napravim 50l za procedjivanje,to ce 3 dana da se cedi. Pogledacu malo turtorijale pa cu od oka. Zapamtio sam da ne treba da se napravi bljuzga,zato materijal nisam mrvio,gledao sam da ostane u sto ocuvanije,to ce mixer da razbije. Da poslusao sam kolegu @turpijant i srafilicom cu,evo ga nastavak,najmanji koji su imali ionako mi slaba srafilica,al bolje nego drvetom da mesam. Kad ispraznim bateriju imam komsiju koji ima struju pa cu da ga zamolim,a nismo u nekim odnosima,ja ga izbegavam,da ne sutra ne bi posecivao svaki put kad dodjem,onda pisi propalo za sve sem za jagode. Ovo je torba spremna ceka da idemo u hashovanje . Odo zvao me gazda,sad cu saznati dal danas pravim hash il ipak u nedelju. Edit ; :banana_rasta::mario::::listomahanje:::zvezda:: pokvario sam ga nacisto,odoh da pravim hash. Bice sve u novom postu objavljenomveceras. Pozzzzzzz
Upravo kupio 10 filtera za farbu,prvo ce kroz njih da prodje,ne znam velicinu,kad sam ih pitao za velicinu otvora,gledali me blago telecim pogledom :zvezda::. Uzeo sam 10,km, a ovo su za kafu. Uzecu i zensku carapu,zimsku pa cu da isprobam sve. Pa cemo znati kako to. Edit : Probao sam kako fukcionise filter za kafu sa obicnom vodom i video da ako se izvrsi i mali pritisak na njega,on popusta na dnu i otvara se. Ja sam mu doskocio heftalicom i napravio ovaj ojacan filter koji cu sad probati Jeeees :banana_rasta::skot:::rasta::vutra:protok vode ostao isti,prvo sam zavrnuo rub pa zaheftao. Podnosi pritisak i trljanje kad je natopljen vodom,ne otvara se lako. Verovatno je pozeljno pogoditi lepo rub filtera sa heftalicom, a da se ne probusi i filter,mada mislim da mu ne smeta. Ovako moze 1 filter na teglu i polako. 10 tegli 10l ili vise,vode sa kifom. Tebalo bi do ponedeljka da dobijem bubble hash. Ne ocekujem puno,a jedva cekam da probam da vidim sta cu da napravim na kraju :ajnstajn::lol::wave: A i zensku carapu cu da kupim, da probam teoriju...
E pa drugari stanje je ovakvo. Sve je spakovano za kjurenje Ovde u tri tegle i dve kese uz zid ima oko 550g i ova kesa pored tegli 200g suvog trima i popcorna,kao i manjih batica. To sve ide u stari regal izmedju rucno pravljenog ,perjanog jorgana i tri cebeta Osim trima njega sam poneo da zaledim. Uskoro cu i šišha da vimpra ::volimj:: . To ce biti zabelezeno negde drugde. Ne ocekujte od mene da vam opisujem ukuse. Trenutno su sve vutre izmesane,samo se jedna odvaja po boji,vuce na ljubicasto,prvo skinuta. Bice valjda dosta do sledece berbe. Sto se mene tice, dnevnik moze da ide u zavrsene,ako neko od moderatora smatra suorotno,molio bih da mi kazete sta je jos potrebno. Ukus vutre kao i miris su dosta intezivniji,cak moja zena kaze da ova vutra smrdi vise od indora :( Za sledecu godinu spremam zemlju da zasadim jagode ,da bih imao razlog zasto idem svaki dan na sajt. A moracu cesto da obilazim,ako mislim da iz automatika izvucem maximum kombinacijim treninga. Ovde ce jagode,kupicu 10-20zasada i pokusacu da izvedem 12 kom iz semena,imam kupljenu sejalicu, ali visine 6-7cm,a narucio sam od 10cm tako da cu imati dve. Jedna ce za jagode druga za vutru,ili neka kombinacija. Ovde idu jagode Veeeliki pozdrav iz Shumadije:banana_rasta:
Pozdrav drugari. Kod mene dva dana traje grejna sezona. Zeznuto kad odem da zalozim,pa sacekam 15-20 minuta,pa ubacim jos drva,kolko moze da stane i zatvorim. E tih 15,a nekad do 30 min,lozim do puuuno zara. Tad je pakao ::ludak:::grrr::drull:,sav sam mokar,znoj kaplje u buxnu dok rolam. Brisem se ali ne vredi,ali se hladim hladnim pivom. Svaki dan drugo,iz zezova,al da bude ladno. Na kjurenju je 92g trenutno,verujem da cu veceras imati vise,jer je dosta visecih suvo. Svaki dan drugi ukusi Ovde ima 92g ovo je na susenju A ovo je more trave na @Igorče nacin,kao i more trima na @Igorče nacin
Evo ga konacno sam zavrsio trimovanje i odvajanje popcorna i batica za has ,obzirom da najavljuju minus mogao sam tamo da ga ostavim napolju,jer cu tu da pravim has,al bolje da bude suvo pa zamrznuto,pa cu kad zavrsim sa vutrom,da predjem na hash. Zbog pomenutog minusa ja sam se odlucio za susenje na drva. Pored ovoga imam i 200g suve kao 30ak grama suvog trima,izmericu sve kad dodje vreme. Trenutno imam nameru da lozim dva puta dnevno,tad i da luftiram da izadje vlaga,ali to je sporet na drva koji jede vlagu. Za par dana ce da se lepo osusi i moci ce da se teglira. Posle toga tegle cu da ususkam medju neke dzempere u komodu,na par dana cu da ih proluftiravam i da lozim da zidovi ostanu topli kolko-tolko,kad se sve zavrsi gasimo vodu da ne smrzne vodomer::ludak::::volimj:: Za sad toliko vidimo se za par dana sa gramazom.....
To znam,mogu direkt u kante s ledom,zato hledam da osusim to sto pre. Slikacu sutra ujutru da vam pokazem kako sam dosusio par grama i kako cu susiti ostatak. Jer smo tako u mogucnosti:cool:. Takodje me sutra ceka trimovanje onoga sto sam danas nabrao. Nadam se da cu moci iako je prosao dan od berbe. Krecem rano,po mraku,sa lampom,led,naravno ::listomahanje:: . Kako drugacije i da trimujem pod lampom koja je sad na punjacu i lozim vatricu da ugrejem zidove,moram ladno pivo da nabavim,bice mi suva usta od adrenalina. Pozdrav do ujutru....
Gledajuci TV vidim med i setim se melase,koju ne mogu da nabavim,ali med mogu. Kasno sam se setio,ali nema veze ja sam otisao danas zalio ih sa po 6 l meda i to dve supene kasike na 6l,a do tog broja sam dosao napusen.:rofl: . Na nnYou tube ima kako stavlja tu tee spun in ouan galon h2o. I ja stavim "duplo" ,a kad sam se vracao ja se setim da je prevod tee spun caj,a ne supa ::listomahanje::. Ostalo im je malo do branja,dodao sam im i po 1ml na 1l aminoflexa,bakterije,jer sam stavljao hidrogen. Nece nista da im bude ,samo mravi da ih ne odnesu. Danas ja mesam med sa vodom kad dva coveka; jeli decko,jel ima neka parcela na prodaju,reko nema nista,a ovaj verovatno hoce da proda,ili ceka da jos poraste cena,jer je zemlja na toj lokaciji poskupela bar 10X mnogi cekaju da poskupi vise,a neki vec prodali. Tako da cu u buducnosti imati komsiluk. A moj sajt je namenjen za put,koji ce se raditi u daljoj buducnosti :banana_rasta:. Inace med sam rastapao u toploj vodi,2dcl i to sipao u balon. Ima sve na slikama... Ej bre,pa meni je danas srecan rodjendan,43. Pocastio sam sebe cannabuterom od 9gvutre,3 posle dekarbonizacije,upravo se sladim. Uzeo sam pauzu na 15min za buxnu i kafu Mrvice su od cokolade.... Edit2 Moram da vam saopstim da sam vas slagao,sutra mi je rodjendan,sad ce ovo da me zvekne bez razloga:banana_rasta:
Malopre sam posetio sajt,cisto da vidim da nisam nesto shebO sa hidrogenom,sve je u najboljem redu,danas je oblacno,a sinoc je bilo 6°C,bice mozda i hladnije. Sve se vise razmisljam da poberem sve ovo u nedelju. Nisam poneo mikroskop ali nena veze,vidi se i ovako dosta,zban da bi im prijalo jos nekih 10ak toplih dana,ali niko mi ne garantuje toplo vreme dugo,bez mraza,jel i susenje odradjujem u lotkrovlhu gde nema grejanja niti uslova za to Voleo bih da cujem,procitam vase misljenje,pocela je 9. sedmica cvetanja + pre flover. Upravo se setio da imam prehaverest od najvece,ubrano pre dva dana ,susi se u potkrovlju,odem i uzmem 3 cveta,pogledam kroz mikroskop,ono pola/pola,cilibar/belo i providno.::listomahanje:: Ostajte mi dobro,pozdrav iz Shumadije
Pozdrav svima. Danas je osvanuo 166 dan,suncan,kraj 8. sedmice cvetanja. Kad sam se pojavio na sajt,docekalo me malo cudnije stanje nego sto sam ocekivao. Velika pocela lepo da zuti i izvlaci hranu iz listova,puno zutih,a pre 7 dana je bila ful zelena. Pistile potamnele ? Sta sad? Nisam imao nameru nju jos da skidam,a mikroskop nisam poneo. Vizuelno je jedna bila sigurno za skidanje i skinuta je. Nisam bio siguran koji alat da izaberem ,od ponudjenog sam imao samo ovo. Odlucio sam se za zakrivljene makaze (skare) . Otisao na sajt ,,ovo je velicina korena biljke. Obzirom da ga nema dobro je uopste i ovoliko dala. Isti problem imaju i druge dve. One su takodje male,samo je jedna velika jer sam tu rupu prvu napunio i greskom sipao puno zute florabele ,a malo postojece zemlje. To me povadilo. Ovde sam primetio trulez,na vrhu biljke,tu je gusenica nacela,pa sa i taj vrh samo skinuo,sa jedne male . Ostale tri sam podelio 4 balona po 6lvode sa 3%hidrogenom 3ml na 1l. Najvise je otislo na najvecu biljku. sve je trimovano i okaceno na promaji. Trim cuvam kao i popcorn kojeg ima i te kako i pored lolija. ovo je trim sa te jedne sa koje je inace do sad skinuto 20ak grama,cuvam i taj trim. Onda sam zapalio dzoint i razmisljao i dosetio se da odem do sajta da uberem jednu granu sa najvece. Odem i posecem. Ta jedna grana je imala vise od ove biljke. Sve sam to istrimovao i okacio da se susi do sledece nedelj ekada cu se vratiti sa mikroskopom i teglama. ovo sam nasao novi sajt za slecu godinu gde planiram jednu fotoperiodnu azdaju, a na mestu ovih 4 ce doci automatiovo sam pripremio one balone za koje su se neki podsmevali,a meni su zavrsili odlican posao za prvih 20 dana hladnih noci. Pravim jos dva komada za do godine.ovaj kanap gde ima najvise je jedna grana,a manje jedna biljka. Do godine rupe od od 20l i potH. Hebo sam mu majku.... Spremam im sve vrste treniranja...
Od sad pa nadalje ide samo voda,jer plantele vise nema ,a novu necu sad da kupujem,vec do godine? Tad uzimam na litar. Ja vec nekoliko dana probavam istu biljku i postao sam rezistentan na nju. Jer fizicki izgledam prevrnuto,zena se dere ko da sam ispusio peticu,a ja 2-3 g. Plus sto nije lepo osusena nego u mikrotalasnoj,pa pola udarca nema. Do kraja sedmice jedna biljka ide pod testeru. ( pilu) :gled:,pa na trimanje,pa u podkrovlje,tamo ce biti par dana,tj tamo ce zauvek ostati ustekano po teglama. Odlazicu i uzimati kolicinu potrebnu za 10 dana npr. I to svaki put drugu vrstu,jer su sve razlicite. Ne znam dal sam postavljao ove slike al ubi me ova ljubicasta. Dal je genetika,dal hladnoca? Ako je hladnoca dal smeta biljci? Ako je genetika onda znan da ne smeta,ali ovo seme je iz kucne radinosti,pa je svasta moguce. Ja mislim da prva ide kriticna. Ona je taman,najvise ljubicasta i najvise tamnih trihoma. Mozda dve manje stignu u slicno vreme,mozda isto. Ali ova najveca ce najverovatnije najduze da cveta. To je moje misljenje,jer ima jos puno lisne mase, hedovi su ogromni,jede iz listova,necu da ih diram,neka zri prirodno. Gledao sam je pod mikroskop ima 5% amber. Ni toliko,ali i ove dve su slicne,samo imaju manje lisca. Bice lepog vremena,suncanog preko dana,to mi i treba. Ove tri pustam. Ali jedna od njih ide 31.10 ,tad ni je rodjendan i moram da prinesem zrtvu. Imacu za tad idealnu malu :respect::sun2::let:. Jos uvek nalazim male puzeve na cvetovima? Skidam ih,al ne mogu tamo svaki dan. Jel oni ne mogu da ubudjaju biljku? Resio sam ih se dosta kad sam pocupao korov oko biljaka,ne naoadaju ko ore,nemaju kuda,ali nadje neka put. Da je na listu,neka ga,nek klopa i on,al u cvece mi ne diraj.::poguzi::. Lesinari. Nasao sam jos jedan dobar sajt za foto da se pusti visoko bar1,8-2m. Koji otrov je dobar da se isprska po korovu da se on osusi brzo,pa da ga pokupim suvog,pa da kopam rupe,ne mogu da kosim,neravno,a ako upalim trimer bicu cudan tu,ne smem,jedino mi total pada na pamet. Isprskam,sve pomre i pozuti za dan dva,pokupim i ne moram,iskopam rupe od 20l za automate i isto toliko za foto,mrzi me da kopam,ima mnogo kamena. Kad se to prska,uprolece? Pocetkom maja,da pomre do juna kad izbacim biljke,a da se zemlja spere od otrova. Jel to ima smisla? Ej stigle mrezice za pajp od kinezaa 300 komada Volim vas i ljubim iz Shumadije.
Danas im je 159 dan zivota i poslednji dan sedme sedmice. Danas je bilo idealno za zalivanje i to sam i uradio. Nahranio sam 3 biljke sa duplom dozom plantele, 4-5l po biljci,osim najvecoj,ona je dobila cca 10L. Jedna ona sto ce prva da zavrsi je dobila 6l vode i skinuo sam granu,pod mikroskopom je tu negde. Nek popije ovu vodu,pa cu videti opet za 5 dana ako ne bude kise. Mene ona pipa,jednog udarila vrh (necu vise) . Ima dosta trihoma boje vinjaka,ali i svih ostalih,oa me to malo buni. Dal da sacekam jos malo? A video sam danas i tamnije trihome. Ona ce uskoro na susenje,to je sigurno. Ostale 3 nemaju toliko tamnih trihoma. Za metar dana ce sve biti na susenju to je sigurno,duze ne smem. Inace sam zadovoljan trenutnim izgledom biljaka,organoleptički je vrhunska. Masna je neke biljke vuku na ljubicasto. Dal zbog henetike,dal zbog hladnijih noci,ne znan,ali znam da su cvetovi ljubicasti na ovoj koja stize prva i ima smek pod prstima na borovnicu. Sve tri se razlikuju po izgledu,samo se nadam da ce lepo da mi vrati ovaj trud. . Veliki pozdrav iz Shumadije
Malo sam se zabrojao,ali sam sad ispravio u svom kalendaru . Danas im je 154 dan i pocetak sedme sedmice,sunce sija,al je ladno. Samo nek sija...
Ne radim ni danas,a nerad je igraliste za djavole :zvezda::::listomahanje::. Upravo oravim cannabutter od cca 2g cvetova i 15g maslaca,za sad je to ovako . Dekarbonizacija na 100-120°C 30min usitnio jos bolje,inace sam iz grindera na foliju,zatvorio je sa svih strana i dekarbonizovao. Sipao 1dcl vode u serpicu na 9 dok nije vila skoro da provri,smanjim na 3,pa na 2,sad je idealno na 2,5 dodao maslac,koji je poceo brzo da se topi i u to sipao travu , sad se krcka na veoma tihoj vatri,jedva da vri. To tako jedno 20ak minuta,voda malo da uvri. Editovacu dalji postupak. Edit1: upravo sam oorao sudove odradio jos nesto proslo je 30ak minuta,voda se smanjila vise od pola. Procedio sam kroz jedino sitno sito koje imam. Meni je odlicno,,a i ako upadne malo, nije frka. Inace sam nasao ovo dok sam sitnio travu nezrela semenka,govori mi da treba jos da raste. Sve je sad u frizideru.A od sudova skoro nista ::listomahanje:: travu sam cedio prstom,nisam hteo metalnom kasikom. Sad smisljam kako da popijem to,lakse mi je nego da spremam jelo. Neki espreso sa cokoladom za mesanje i serom,dosta secera i cokolade. Nisam siguran,al necu mleko,jer je ono antioxidant.Za par desetina minuta cu imati maslac. Posle par minuta u frizu... kad se izvadi i izvrne dobije se cannamaslac i nusprodukt,crna vodica u veliku šolju sam narendao jednu štanglu čokolade menaz. U to dodao još dve kašičice šećera zatim sam dodao dve kapsule kafe , koje su za po 100ml e da u solji je maslac ispod cokolade isecera msm da se vidi na fotki. To sad izgleda ovako. Nesto se preracunavam u glavi, sta je to 2 g baš je malo razmišljam se da ubacim još 2 g to je jedno sat i po vremena mog života,a bice siguran udarac od 2 i ne bas od 3 mozda? Ipak je ovo mlada trava,nezrela. Dok de dekarbonira drugih 2 g,nesto razmisljam,dodao sam (merio) 15g maslaca i to je bas mala kolicina na kraju,nisam merio,sad cu. Takodje dovoljno je manje cokolade i jedna kapsula kafe, bar za ovu dozu.Sad imam jos 1,8 u rerni to je sve,nena branja mora da orodje karenca,a i mora da sazri,nema vise ceckanja. Uskoro ce ona koju su napale gusenice,sto su joj se listovi susili u crvenu boju,njoj cvetovi vuku na ljubicasto i ona ima za sad najvise trihoma boje vinjaka (trihomi su pecurkice?). Njoj sledi branje prvoj,nece sve 4 u isto vreme da stinu,u stvari ne znan za ove 3 ostale kad ce,mozda ce zajedno. Pretpostavljam da je po vremenu sazrevanja ova crvena biljka Kriticni haš, ona velika sumljam da je WW,a ove dve nemam pojma,mislim i da je pored velike ww ,siguran sam,a grad mi unistio verovatno kriticnu. :grob: Elem, lajfs gon on... ja kuvam drugu dozu, jos 14 min do kraja dekarbonizacije,sve ostalo je spremno. Skuvacu kafu isti recept ko malopre ali sa pavlakom veganskom i u manju solju :rofl:,nalivam se,upisacu se posle... Koji sam ja degenerik,odakle mi pomisao da uz travu ne ide mleko kad ide maslac? Sporo kapiram. Bas sam magarac,sad cu da skuvam postenu cannakoffe. Za pocetak sam izrendao dovoljno cokolade , 5 minuta krecem u akciju :banana_rasta::mario::. Volim da kuvam,a i to mi jeskola koju dam zavrsio,kao i za oruzara,vanredno,a moracu vanredno i za vozaca motornih vozila :rofl: Edit poslednji ; sad je 19:00h ja sam odvaljen od zivote i sve sam odvaljeniji,veceras cu ranije da legnem...mnogo me zakucala
E pa ovako. Dabas im je sto šezdeseti dan zivota. Usle su u 8 nedelju cvetanja,ali ta brojka nije relevantna. Obisao sam ih danas i svasta nesto uradio kao sto je gkedanje kroz mikroskop i vidim jednu spremnu za desetak dana.Od nje sam malo capnuo da imam sta da purnjam,a i uradio ovo nakon toga sam mokru zemlju zalio sa po 3l plantele cvet dupla doza. Zemlja nije bila suva uopšte gornji sloj je samo bio 5 mm suv, dole je bilo mokro skroz ali sam sipao u svakom slučaju. Neka jedu malo dok ne padne kiša. E ljudi provalio sam na tastaturi da mogu da ne kucam nego da samo pričam.::listomahanje::. Jao sad me niko ne zaustavi. Na ostalim fotkama su ostale biljke kojima treba još minimum mesečak dana možda malo koji dan manje više. Kako kojoj... Mislim da sam ukapirao Zašto imam puževe ima velika trava okolo biljaka i oni se penju uz travu i dođu do biljke. Sad sam počupao svu tu travu oko biljaka i nemaju kud da se penju pa ćemo da vidimo dalji razvoj situacije. Takođe sam capnuo malo Najveću biljku sam još malo raširio to jest dve grane sam raširio zasebno pa je sad šira zbog vetra da cirkulise. Pozdrav iz oblacne Shumadije.... Ej mogu da govorim...... ::volimj:: Edit ; Nesto danas razmisljam ceo dan o splitingu i shvatio sam da nisam to lepo odradio. Stablo je suplje iznutra i kroz tu supljinu prolaze stvari koje su neophodne biljci da može normalno da raste. Kad sam bolje razmislio imao sam dve polovine to jest dve polušupine kroz koje bi trebalo da prolaze biljni sokovi.. sačekao sam kraj dana i onda sam otišao da popravim to da liči na nešto. Ovako sad može 10 15 dana najmanje. Takođe sam ih i isprskao sa switch-om koji ima karencu sedam do 10 dana a ja neću da ih berem bar još mesečak dana
Odradio sam susaru,trebace duze nego u kutiji za vent ali dan,dva duze,ovako je prirodnije,5-6 dana i kraj, a ova vrata moraju biti odskrinuta zbog promaje . Malo je teze popeti se od vani,ali nije nemoguce,kao dete sam voleo tuda da se penjem. Postavicu i iznutra neku drvenu kajlu da podglavim da ne mogu da se otvore. Tu ce biti bar 5 dana, ali prvo da prodju metar dana,za neke biljke mozda i manje... Razmisljam se da odem tamo sad kad je obkacno ceo dan i suvo bez kisekao i naredni dani,da isprskam Switch. Da budem potpuno pokriven,karenca ce da mu prodje mnogo pre branja. Bar 10-15 i to jedne biljke
Evo me na sajtu varim buxnu od 1,5g jel je ubrana mlada. Na sajt sam dosao sa ortakom . mikroskop i ja smo videli pravo cinjenicno stanje. Prvo na obe cetri su trihimi razlicitih boja ,od providnih i mlecnih do malo boje vinjaka. Plan mi je ostaviti ih tako do kraja meseca pa proveriti. Mozda ce Jedna biti gotova, a ostale ce ubrzo zatim,ako vreme posluzi. Nemam nameru vise davati NPK,vec je kasno,mozda sad,ako ne bude kise narednih 4 dana,imacu kad i da je isperem,ali bice kise. Videcu. Sabracu to sve pozdrav....
A gde cu je? U stan? Jos gore,oreneta je u stan,zena kad se vratila pitala me jel sam susio u rerni,oseca se ispred,a ja uneo samo da ih vidim pod mikroskopom. Sad je kisa ,ali ja moram na sajt da uberem veci cvet za sebe,nemam vise novca za kupovinu,ponecu mikroskop ako uspem da vidim nesto,a ako ne gledacu pistile. Skinucu jedno 10 g suve,snaci,veci cvet i susicu ga na balkonu stana... Edit : bio sam do devojcica,malo ubrao za probu,stavio ih na balkon u ladovinu,a napolju je oblacno. Malo sam uzeo za brzu upotrebu : rerna na 50°C,vutra seckana i to je za sat gotovo. Medjutim na pola posla me zvali da mi saooste da je moj auto izasao od majstira i ceka na mene,gasi rernu koja ima opciju da vrti vent i kad je hladna i kad he vruca,ja sam ugasio vent na vruce,ne mnogo oko 35-40 odavno je bilo 50,nisam dogrejavao,nebitno,to sad cuci u rerni i ceka mene,a kuca smrdi,i ispred vrata se oseca,a osetili su i svi stanari kada sam upalio aspirator ::ludak:: Tako je napravljena zgrada da ko god u toj liniji kuva i ukljuci aspirator,oseca se svima u stanu i svi moramo da ukljucimo aspirator,zbog jednog belog luka. Tako su osetili jutros kricnu udovicu. . Takodje sam uzeo pod prste malo,kad sam iseckao da susim u rerni,uzeo sam i ubacio u mikrotalasnu. Za 2 min gitovo,ali nisam siguran koliko je izgubila THCa jer se on gubi na visokim temp,a mikro. radi po sistemu grejanja masti i vode,ostale stvari ne moze da zagreje tako lako. Tako da mislim da se mikrotalasnom gubi mnogo THCa
Apdejt, ili podapdejt. Suseci na silu u rerni na 50°C sam osusio oba tri cveta i u jednom pronasao , koliko me pamcenje sluzi to je ona njveca. Sta sad? Mislim da nije lepo oprasena videlo bi se vise semenki,ovo imalo na suvo 2gcvet 1 menka,sitna. Edit : Prosusio sam 20ak min na max 50°C i sad imam na probu 2g
Prvi put u mom duvackom iskustvu,20ak godina nisam upalio buznu naopako,cigare jesam,ali travu ne. Sve do sad. Jel to ima neko dublje znacenje?
Pisem ovo u nekoj app u nadi da ce moci kopy-paste,sad je 07.10.2024. 13:21. Negde u Shumadiji... Ovaj apdejt pocinjem sad ,a pitanje je kakda cu da ga zavrsim,jer pisem samo lar minuta dok nema posla,dok ne vozim... Danas sam obisao i slikao devojcice,a sa 3 sam uzeo po cvetic da probam. Sada su u papirnom ubrusu u kolima na suncu,dda se osuse sto pre da probam. Trenutno ne radi sajt al kad proradi izbacujem i slike. Trenutno imam ponovo najezdu puzeva,njihove bebe su zaposele moje cerke,decu moju,moje devojcice.... nasao sam ih svuda po liscu,ajd neme tolko veze,al u cvetovima. Povadio sam sve,ne znam sad sta da koristim protiv njih? Koliko oni uopste i mogu da nastete biljkama. Ako jedu lisce,nema veze lisca ima na pretek,ali nasao sam nekoliko puzica u cvetovima koji su leoljivi i smrde,oardon mirisu,ali su puni smole. Nije ih bilo bas na svakoj biljci ali jednu su skroz zaposele,a na drugoj sam nasao 2-3 ovamo nista. Pada kisa danima,pa bude neki dan bez,al ladnjikavo sa malo sunca,nemam kad da im dam jos malo hrane,bar jos jednom. Za sad nema naznaka budji ili trulezi, osisao sam ih malo,skinuo zuto lisce i jos malo drugog lisca da se cvetovi suncaju vise. Danas je lep dan,nadam se da ce da potraje da bi se suncale i sazrevale. Da zavravaju vise da idu na trimanje pa susenje pa najsladji deo,purnjanje. Evo upravo ostadoh bez goriva,palio sam auto na kablove i resetovao mi se mali Km sat,pa je umesto 180km,pisalo 100km,a tocim na 150 predjenih. A navaren nisam o resetovanju razmisljao uopste,iako znam za tu zajebanciju. Elem,sto se devojaka tice sem puzeva i manjka sunca im ne nedostaje mnogo toga. Ima jedna ciji listovi pocrvene kad se suse,zanima me zasto? Njen cvet vuce malo i na ljubicasto,jedva primetno,mozda je genetika,a mozda i nedostatak necega. Pupoljci su tvdi,kompaktni..... Evo stigoh kuci 19:33 je sad iscepao sam buxnu prvo,pa sad da zavsim apdejt sa fotkama. . Danas zavrsavam apdejt,to je sutra od juce :banana_rasta::rofl:. Ovo je juce stajalo ceo dan na suncu u kolima i nije se osusilo. Pod mikroskopom sam video svasta,na nekim cvetovima dosta braon pecurkica. Jel je ona kad se gleda ima belo telo,ali je vrh,oblik balona,obojen? Ubrao sam sa 3 biljke i na 1 samo nema ni jedne tamne,na ove dve ima pomalo,ali jos je rano. Ovako sam probao da osusim. Danas ce biti na balkonu,za probu mkze da se osusi i na suncu,bolje nego sporet :spliff:, a mogu i u njega za 1 sat gotovo sve, ili pak da kupim maslac i oderem se? ::listomahanje::. Neka pusicu,ovo je za probu..... Pozdrav iz Shumadije
Udaerila me neka nostalgija,ne radim danas,pa sam prepusio i pocnem da trazim stare dnevnike,jedva nadjoh 3 . I bas sam se raznezio i setio kakve sam avanture imao,tako da imam utisak da ce se i ovo avanturno zavrsiti,kao i do sad,u teglama:banana_rasta: Ovo su neke slicice,imao sam i najmanju travu,jer mi se moglo :bocni:: svasta nesto sam ja pravio i experimentisao,poluuspesno.... Biljka od 2-3 g iz kartonske kutije. Resicu ja i problem susenja,samo da se nakanim da ukljucim lemilicu da se greje
Znam ja pomalo,od akomulatora se izvuku dve zice,nakacene cvrato na kleme + i - i tu se montira deo koji je slican uoaljacu u kolima,iste su razmere,a za isto i sluze. U to ubacim punjac sa dva ulaza za usb. Prelemim,zakrivim,pomucim se,ali moci ce da vrti dva venta bar 2-3 dana,oa cu da ga napunim. Bio sam ,vec juce u podne na sajt,da vidim po danu kakvo je stanje posle drugog prskanja. Masao sam jos nekoliko cvetica na napadnutoj biljci, jedno,dva mala ma najvecoj,ali nisam nigde video zivu bubu jednu mrtvu bubu,a gusenicama ni ttaga,bas sam ceprkao po cvetu,zagledao da nema negde i nisam video. Danas izlaze iz cetvrte sedmice cvetanja i sad mislim po boji trihoma na dve biljke su beli ko sneg,a na dve su pocele da tamne tako da verujem da su ove tamnije Kriticne, a najveca i jos jedna mala ,nema trihome druge boje,sem bele. Za sada se lepo pune,ali ima jos vremena. Ovih metar dana ce da me ubije. Stalno neka kisa i hladno. Neka ih neka kisnu. Listovi koji su oromenili boju sam otkinuo,tj imam listove koji polako gube boju,normalno. Medjurim na jednoj su listovi natandzasto-crvenkaatobraon , ::listomahanje:: Evo fotke,nisam slikao sve po redosledu. Sledeci put cu da znam koje su udovice,a koje kriticne. Moram opet da maltretiram moderatore,jer odavno nema 5 biljaka . Ostalo ih je 4,al samo za jednu mogu da kazem da je biljka,ove tri,manje od automarika. Dok sam trazio budj i bube,zavirivao sam u cvet,vadio iz velikog belog cveta mali budjavi cvetic i kidao potroseno i pojedeno lisce,druge sam malo bolje poglwdaoisro otvarao malo cvetove da visim da nema zavuceno nesto. Sve mirisu vrhunski. jos meter dana,el da?
Citao sam da Critikal kush zavrsava cveyanje posle 55-60 dana. Ww malo duze,a ja nemam pojma koja je koja i neznam koliko cu moci dugo jos da growam. Ali ove godine pocinjem sa iskopavanjem 3 - 4 rupe cca 20L Da budu neprimetne ,a opet na sucu i idem sa autosima. Jedan period ce da raste u kuci u posudi za brzi rast semena,ima na vrhu plastican deo koji kad se okrene ispusti vlagu,a tu imam i jednu ledicu sa 8 cipova mislim da je fuul spektrum , taman da ne odu u visinu. To cu tek da porucim kaze da moze za prvih 10 dana,ja cu tu i da ih topiram,a presadicu u cist supstrat sa 15% perlita i obavezno kupujem kukice za LST, ovima sto se menja ugao uzimam bar 20,a ima i ovakve ,al mislim da su na prvoj fotki i zadnjoj nepodesive za 90° ? Ulozicu neki dinar ::listomahanje::. Imacu i veliki problemsa susenjemslab protok vazduha jer je zakljucano. Imam polkski wc lose naptavljen sa nekom lamperijom vece od vrata,a imam i iza toga neki lom pod nastresnicom,dal tu da susim. Mogu trim da susim na zemlji,na kartonu,mracno? Ili cu od kutije neke da napravim susaru sa 2 ps venta i da donesem kuci na 3-4 dana da osusim to lepo,necu da rizikujem da se ubudjagledacu da ga za nijansu vise osusim,ajd ja sam puko
Danas sam ih obisao kasno. I naravno napravio glupost :banana_rasta: Soremio sam po6l vode i 30ml plantele cvet + magnikalB 10ml. Napravim 4 balona i gledam ih jedan se razlikuje. nesto mi ova bledunjava,ja sve prospem,isperem pa napunim i dodam plantelu i magnikalB uzeo sam i prskalicu da ponovim prskanje protiv budji i gusenica. E tu sam se zezno ja nisam imao vagicu oa sam delio karticom . Prvi pud je dobila po25% switcsha i affirma. Po 1/4 , potom sam napravio po 1/3 na 2l vode, a na kraju bih dobio dve polovine preparata. Affirm podelim i sipam u rasprskivac ,a swich podelim,sipam 1/3 ostanu mi dve koje ja uredno pokupim i umesto u kesicu ja sunem u rasprskivac. :rofl: Brzo do polj ap,ima blizu kupim i ajd ponovo. Malo dodam vise ovog affirma nek pobijegamad,e da i 20% mineralnog ulja.. Slikano nocu nadam seda ce za meter dana da zavrse.. Pozrav iz shumadije
Bili smo juce do vikendice,zena,keva ,sestra i ja,pili kafu pricali.... Ja otisao da vidim devojke sad po danu,kad na onoj jednoj ima jos gusenica,a nasao sam ineke bas male,u utrak jos jednom. Cak sam nasao jednu i na onoj velikoj. Ono crnilo na cvetovima sto se osusilo sam sakupio i ispusioo. Odvalilo me. Nema neke bitnije promene
128 dan,kraj treve sedmice. Obisao sam ih malopre prwd kraj dana,uhvatio me malo mrak. Okopao sam malo oko biljaka. Ne duboko,ona napadnuta je idalje pod naoadom gusenics,skinuo sam ih par. Za par dana ponavljam. Cvetovi koji su napadnuti su crni i sasuseni nisu ljigavi. Sve sam poskidao,ono sto sam video. Sve biljke su dobile po 5Lplantelecvet 1,5 doza,osim najvece ona je dobila 8-9L. Sva voda je otisla odjednom jer je raskopano pa bolje upija. Dal ovaj supstrat vredi cemu? ??
Idemo je dan apdejt. Danima je lose vreme,pada kisa,oblacno, mnogo hladno 16-7 ,bilo 2-3 dana,danas je vec toplije 20ak,i bice sve toplije... Mojim devojcicama je danas 125. dan,usle u trecu sedmicu cvetanja. Sinoc sam ih obisao,tj juce pred zalazak. Dobile su Affirm , Switch i Smartwet(mineralno ulje) . . Za prskanje 3 biljkemi je do sad bilo potrebno 1L vode. Ovog puta sam napravio sa 2,5,jer mi je tako bilo lakse da podelim sve preparate bez vagice. Jedna kesica je za 10L h2o. Tako da sam se odlucio za 1/4 ili ti 0,25 ili kvoter,kako ko voli. nije najpreciznije,ali ni nema veze. Na ovo sam dodao 2ml ulja i okupao biljke. Ovu napadnutu sam prvu okupao. Koliko sam mogao da vidim,napadnuta je jos biljka pored,ali samo dva cvetica koja sam ubrao i bacio. Kupao sam ih i ispod i od gore. Nisam stedeo. Ovo cu da ponovim jos jednom,za 7-10 dana,tako pise. Verovatno cu ponovo da koristim switch. Pogotovo ako budu opet kise,a bice sigurno. Lepojke su pocele da se pune,vec lice na vutru,a i mirisu tako,verovatno da to i jeste vutra :rofl:. Ne najavljuju skorije kisu,vec temperature u porastu. To znaci da cu za 3-4 dana da odem da ih nahranim. Evo slike od juceimam na jednoj biljci pistile su pocele da tamne,podjednako svuda,nisu crne,ali koliko se razumem jos je rano za sazrevanje. Mozda je takva genetika,ima ona jos da se puni. Pozdrav iz Shumadije
Kod mene red kise red sunca ,pa ce opet dva -tri reda kise,pa videcemo. Temp pala na 15-16 dnevna,a nocna na 6-7°C. Bas lose vreme. Nego pisao sam Fitofertu,njihove preparate koristim,magnikal i aminoflex,imaju dobar NPK za kraj,ali u kristalu,dal da uzmem ja ovo za poslednje nedelje cvetanja? Edit ; nisam mogao a da ne odem da ih vidim,kad tamo od svega po malo. Neke lepo napreduju,neke kuliraju ,a jednu mi napale gusenice. . Nasao sam 3-4 male tanke crne gusenice,zato i sumljam na njih. Takodje sam naisao na neke cudne insekte u obliku trougla skroz zeleni,uklapaju se kao list. Jedva primetan,jednog sam skinuo i bacio, a drugog sam uhvatio i hteo da ga pogledam bolje,kad on poce da skace kao skakavac :rofl:. Sta da uzmem da naprskam sad dok jos nije veliki cvet. Dal se uopste moze spasiti biljka jer je 80% vrhova crno? Ne deluje mi optimisticno. Ostale 3 biljke nisu takve. Na jednoj sam nasao jedno dva crna vrha i gusenicu jednu. Sta mi je ciniti sem sto zgnjecim gusenicu,kako da ih se resim? Danas im je 121 dan zivota,kraj druge sedmice cvetanja. Trenutno pada kisa,nije padala 2 dana,sad pocinje i padace bar 2 dana. . Kad se osusi dobice ful dozu plantele,ako ne i 1,5 ,kao i magnikal. Dopisivao sam se sa tehnologom iz Fitoferta i rekao mi je da moze da se mesa. Takodje mi je rekao da imaju neko dvokoponentno PK djubrivo ::listomahanje::,ali mi preporucuju kristalno djubrivo Finale 5-10-45. Meni deluje odlicno,a potrebna mi je samo dig.vagica,mada za mgra mogu i od oka :thumb:. Ako ne kosta puno bice uskoro moje. Ne znan sta jos ta kazem po tom pitanju,cekamo da kisa stane pa da se zemlja osusi,pa da delamo. Veliki pozdrav svima iz kisovite Shumadije
Evo stigosmo sinoc u komadu :banana_rasta:, jedva docekao jutro,probudio se pre alarma taman kad se svitalo i obisao moje devojcice. Nisu uopste lose,malo neko lisce pozutelo,neko vise neko manje,pokidao sam sta se lako kida ovo drugo neka ga neka iz njega vuce sta je pocela. Sve su dobile po 4-5 L plantele cvet,osim najvece ona je na ustrub drugih dobila cca 10L . male su al sta sad,nisam ni hteo nista visoko,mada ove su odlicne kako ih je pokosio led. Ajd pozdrav iz Shumadije
Ujutru krecem,ali prvo u Skopje,pa kad stignem,dobice sve po ful dozu plantele cvet
Pozdrav jz Grčke. Vreme mi je taman,mojim biljozama malo je toplije.keva jutros zalila i raportirala: sve je u redu... ne znam dal je najveca pocela da cveta,a ne zna ni ona,nije je ni pogledala... neme veze ,bitno da su dobile po 6l vode. Pozz Oce zena jos dva dana da produzi odmor,a moja deca? Nema trika,krecemo u sredu sabajle,da ih nahranim,da ne lipšu
105 dana je proslo od kad su bile klice,a sad jos malo pa prave devojke za udaju .::listomahanje:: Jutros sam ranom zorom otisao na sajt poneo sa sobom 4 balona po 6 L i po jednu plantelu,za svaki slucaj. Kad ono tamo bas svaki slucaj :thumb:. Sve krenule u preflover,osim najvece,ona tek pokazuje pol,zemski naravno. ::volimj:: Svaka dobila po pola - pola plantele,tj 15+15 ml +. Sve su zalivene sa time. Takodje je bilo par zutih listova na velikoj,to sam noktima,isecenim,skinuo. Kad sam zalio,poprskao sam imsekitcitidom od duvana i cimeta,ja bi pre popio to,nego pobego,al ajd sad. . E onda napunim jos 4 palona i odnesem da ima keva sa cimda salije,ali kad sam krenuo,setim se magnikalaB i Aminoflexa pa razmutim 1L u prskalicu i sve ponesem. Vodu ostavim u kantama samo sam prebacio neke majce preko,manje ce da se greje. E onda ih dobro natopim magnezijumom i kalcijumom,ovo je poslednji put folijalno bilo sta,krene cvet,ne bih vise da prskam sa bilo cime. Ako bas ne bude druge onda ok.. E veceras odlazim 800 km da vozim,pa cu kasnije da rashladim stan i da odmaram,necu da pirkam,sem jednog jutros. Moram normalan da vozim. Ajd pa se vidimo kad se vratim,ponecu vam magnetice za frizider:banana_rasta: Pozdrav iz Shumadije koja cveta.
Uf imam problemcic ali mislim da ce sve proci kako treba,najavljivali kisu,nista.... Sad zena moja i ja odosmo na nekoliko dana a keva trrba da ode jedanput da ih zalije. Ja mislio,cetvrti dan bez vode,al ajde,kad ona kaze da mkze tek u ponedeljak,e reko odlicno,jos mi vise odgovara. Spustila mi je slusalicu::listomahanje:: Suyra ranom zorom odlazim da ih zalijem i da ostavim mami 4 balona,puna obicne vode,pokusacu da ih sakrijem nekim kartonom il sl zbog temp vode,al ajd sad,nemam bolje resenje. evo ga crno na belo :spliff: Weedimo se trasu iz Shumadije Edit ; vece je, ja navaren,spremo robu za put,5g ,pa malo probo, imacu suoer lrovod na moru. Kupicu rizle tamo,tako da nista ne nosim sa sobom ::listomahanje::. Sad xu da legnem da rank ustanem bla bla bla
Hvala svima sto razmisljate umesto mene,ubuduve samo slike biljoza. Takodje hvala moderatorima na uklanjanju pojedinih slika. Danas sam ih obisao,trebao sam juce,ali ajd sad,nisam stigao. Dobile su po 6l plantele u punoj dozi. Ne vidim neku veliku razliku od zadnjeg obilaska,ali nema zutih listova,sad sam ih opet nahranio,jer ih je kisa zalilapre 4 dana. Pozdrav iz Shumadije od jednog tenkrea.
Prvo 20L nije malo, za autose je i mozda malo veca (ko kako voli) ja sam za 18L 5galona. Nasao sam jeftinu Zutu florabelu u Lidlu u prevodu oko5 € . Al zena ne da :rofl: kaze nemamo pare,a ti ces tek za 10 meseci da startujes. Do tada cu da kupujem jedno po jedno, prvo potovi od platna od 5galona, mislim da su odlicni za autose u autdooru. Ne znam samo koliko je pametno da budu crne boje? Mesto sam pronasao blizu sadasnjeg, sa dosta sunca. Na male razmake cu ih 1m ,a sredicu ovog puta sajt trimerom,sa zvezdom. Cekam zimu i zimske popuste i poklone,pa da uzmem samo automatike. Sto vise razlicitih , planiram da topiram najmanje jednu,presadicu ih,ima kod kineza da se poruci za rast u prvih 7- 10 dana pod ledicom ,sa zadrzavanjem vlage,a moze i da se otvori da izadje vlaga. Danas sam opet imao peh sa kolima, iz jedne ulice sam namotao ostro desno,ali je put propao,pa je suzen,nisam to znao i nabacim auto na put,tockovi u vazduhu,2 sata padao pljusak posle se i ne aevam jer sam pokusavao letvama i dizalicom da podignem auto u nivou puta,sav sam izgreban od trnja iza mene , oce me pa to ti ti je. Odo za par dana u posetu,mislim da cu im ooer dati plantelu? Poz is Shumasije
ŠA se radi,ja sa sajta se penjem ka kuci,nahranio stoku izivinu :spliff: Zanima me da li mogu da odnesem vodu na sajt i tu da bude 3-4 dana,a onda keva da dodje il vec neko i da ih zalije sa tom vodom,bez dodataka? Sa fikusom moze, tj njega sam isekao da ga uzilim bio je veliki pa smo ga skratili,imam klonove,kao i ono sto je ostalo od biljke u velikom potu,modernom,bez tanjirica :zvezda::kupovala zena ,a ja ih mrzim jel nemam pojma koliko je vode sovoljno kad zalivam cvece. U kuci nam je skoro svo bilje u takvim saxijama,pa cak i moja mandarina koju negujem od semena Apdejt sa slidžama i sve redno ide kroz sat-dva. Samo da zavrsim obaveze. Bezveze s obaveze :razvaljen:: EDIT : Danas im je 91 dan zivota,ali nije mi za verovati,jer sam dokazao da ne zanam da brojim:banana_rasta:. Dobile su punu dozu po 30 ml na balon od 6 + flajka od 1,5L . Sa sobom sam poneo i makaze jer sam sad bio prvi put po videlu,uvek me hvatao mrak kad sam ih sisao. Nisam imao mnogo da prepravljam,najvise na velikoj ,na ostale tri ako je bilo zuckastih listova. Nisam siguran da cu da ubodem prave fotke pored pravog texta,oprostite mi unapred. Sve je to zbog toga sto sam sa poslom zavrsio u 18h sa manjkom para,ponovo :svadja:. Pa sam se smirio sa micfro dozom jer sam tad pomislio da nastavim da radim,vikend je,bice posla. . Tako sam ubio vreme malo cekajuci hlor. E onda sam krenuo u akciju. Ovo sam mnogo pametno napravio putic , posle kako sam je zgazio? Ovo su pre sisanja,za vreme zalivanje jer sam morao iz 2-3 puta,zemlja sve teze upija ,dosta se slegla. velika iz svi uglova ovo je za vreme sisanja velikih Uporedite slike,ista gtana je u pitanju,dal ja to dobro radim,tj uradio sam ? oco je posle sisanja iz svih uglova,a krece i mrak sad sam dosao kuci raspravlja se malo sa zenom ,sat vremena skoro :rofl::svadja:. To je mislim sve. Ajd u zdravlje
Ma za ovo napusavanje dok radim ste svi totalno u pravu, na prethodnim poslovima sam radio normalno,dok kad vozim gradsku voznju,nemam pojma gde trebam da idem oslabe mi reflexi. To znam tako pise,ali mi nije jasno koliko plantele ide za 6l vode,juce sam stao racunati , navaren ko zmaj i nikako mi se ne uklapa 12ml na 6L , ali sam ipak tako zalio. To sam i izracunao kad sam ih hranio prvi put, isto hi , i zapamtio da pun gan od 10 ima 12mli to je to,jedan spric na balon. Juce poce kisa i odnah stade,nije nista uradila sem sto mi oprala onaj insekticid od duvana,a i sad krece kao da pada,a do pre 20 minuta bilo 36°C,jos sam i auto oprao:rofl:,nego je pod lipom pa nije pokiso,sad stala kisa,ja da dovrsim kafu pa paljba. Ne znam dal cu moci danas oko 6-7 da odem da izoliram lepo ovu dal ima neke razlike koje je boje izolirka,imam crnu,crvenu,belu i zutu,al sirine 5mm?
Postoji necija izreka; " Rodi me majko srecnog, pa me baci i u reku" Ne vredi mi nista kad sam maler,pogotovo ako sam napusen,sve mi je naopako,elem. Danas osem na sajt,sa malim zakasnjennem,pa me za malo nije uhvatio totalni mrak. Pre 8 dana pocnem da vozim taxi, juve odem na pauzu kuci,napusim se,operem sudove i prosetam kera,provedem u kuci vise od sat vr. Onda zavijem jos jedan malo manji od prethodnog, odem da vozim i na semaforu odvaljen spustim glavu da pojacam klimu,a upalilo se zeleno na semaforu,ja cetvrti,pustim kocnicu auto plako krene i udarim ovog ispred sebe,a on ovog ispred njega,srecom samo materijalna steta na njegovom autu. Prodje jucerasnji dan,zema mi se popela na glavu sto vozim navaten i uzme mi teglicu koju ponese na posao i da mi tek kad zavrsim sa voznjom. Danas posle 12 sati voznje,dodjem kuci i resim da odem na sajt da ih zalijem. Dobile su oo 6L vode,osim najvece ,ona je sobila 8-9L. Sve su dobile normalnu dozu,osim najvece ona je sobila duplo,medjutim,danas sam se nesto prwsabirao i dodjem do zakljucka da na 6L vode ide 12ml plantele. Jel sam ja to lepo sabrao? Tada mi se onako napusenom desi opet maler, sapletnem se i zgazim jednu granu na najvecoj koja pukne lepo. U rim trenutcima pocinju da se navlace oblaci i da pada mrak,sve manje se vidim munja skoro pored mene, sevaa ja na praznoj livadi. Ko u pesmi Edo maajke ovo sam imao pri ruci,a suyr cu da odem sa izolirkom,a ovo sam rastvorio u vodi i poprskao ih,tad sam se i sapleo.Medjutim padalo nesto kao kisa,dovoljno da spere ovaj duvanski rastvor. Dal sutra da ga ponesem da opet isprskam da ga kisa nije sprala. Jednu sam sisnuo jos malo. Poz zurim,odo da spavam,rasim od 5:30
Evobimam sve potrebme sastijke serpu duvan,cimet. 50g duvana i 5 kesica cimeta je prokljucalo i kuvalo se 15ak min na tihoj vatri i dobio sam ovu kasu to se hladilo jedno 5-6 sati. Inace sam kuvao u 1,5L vode. Uspeo sam kroz gustu gazu da procedim manje od 0,5L guste tecnosti koja mirise na cimet. Q. Ovo cu sioati u pumpicu od 1L i dodacu vode da bude 1L, pa cu sutra otici da ih nasprcam i zalijem,ili prekosutra.::listomahanje::
Zavrsava se 87mi dan,malo kasnim sa zalivanjem,al nije strasno. Prvo da obrazlozim nesto sto sam primetio noseci 25,5L vode. Ono rastinje na sajtu,visine 1m i jace su pocele da cvetaju pa ja osam ivako pmetan :rofl: zakljucio da su i one fotoperiodne ,tako da racunam da je priroda promenila svetlo na 12/12 :) i da ce i moje da krenu u cvetanje. Zalivene su sa cistom vodom nepoznat ph kao i do sad.dve male su zalivene sa po 4L ,napravio sam mericu ,tih 2X2L je otislo najvecoj biljci ,a dzigljava je dobila svih 6L . a najveca je dobila 6L+ (2x2L) + 1,5L flasa = 11,5L. Velika . Zalivanje je trajalo malo duze,suva zemlka pa ne pije omah,tako zalivajuci veliku ukapiram da ona ima puno lisca i zutog i sto zaklanj i kratke grancice,nove grancice,novo lisce pri dnu,suma u krosnji i po zavrsenom zalivanju odem da ostavim baloncice i uzmem makaze ,posle mukotrpnog posla od 15ak minuta sam dobio nadam se pravu stvar. Najvise sam osisao najvecu,male nisam mnogo dirao..osisano lisce sam stavio oko biljke jao malč . Par godina nisam growao,a brzo zaboravljam,sta mislite,kako je ovo odradjeno,mogao sam mozda jos malo,al neka ga za loly ,tj neki polu Loly,zavisi na kojim biljkama. Nadam se skorije cvetanju. Pozdrav iz Shumadije EDIT ; Ja popio ovo danas pa nesto citam,dal da probam folijalno :rofl:
84. dan mojih muka. Obisao sam ih danas oko podne,cisto da ih vidim. Osim sto su malo klonule zbog suse,kod dve sam primetio velike rupe. Pretpostavljam da je to krtica,prosli put mi je nakrivila biljke,sad nije bilo stete,bar ne na nadzemnom delu.. Malopre sam otisao da ih zalijem i nahranim sa normalnom dozom Plantele. Dve male su dobile po 5L,ova dzigljava 6L,a ova najveca 8L,e tu je bilo 1,5 doza Plantele. Medjutim sad sam primetio da je neko lisce pocelo da zuti ,pa sam ih i folijalno obradovao sa MagnikalomB+Aminoflex. Prskao sam ih i odozgo i odozdo. Primetio sam da su brzo pocele da se suse,pa sam ih prskao dokle god sam imao tecnost u prskalici. . Takodje sam primetio da ne mirisu kao kad sam bio prosli put,al ce posle ovoga valjda da zamirisu i da se oporave. Pa on mi je pristupacniji,a znam da je ljut i odvratan za pusenje. U koliko vode da skuvam 100g ? I koliko cimeta da stavim? Jel postoji recept ili ono odokativno? Narucujem obavezno,pametno deluju,verujem i da zavrsavaju opasan posao,pogotovo kad nemas pot za koji da privezes zicu. To je to za sad,iskilavio sam se noseci vodu,ne mogu da dodjem do daha. Pozdrav iz Shumadije
Jes da nije nasa draga nam biljka,ali je i ona biljka koja se muci,kako da joj pomognem,osim sto sam zabranio kevi da je hrani,pogottovo ureom? Zalivam je kad god stognem sa punooo vode. Edit ; E ovi kinezi izmislise sve bre. Dal neko ima ovakvu alatku za LST Veoma pametno izgleda,zanima me dal vredi nesto? Ako je ko na sliki onda je odlicna stvar koju obavezno nabavljam za sledeci grow.
Zaboravio sam,a jutros sam je zalivao. Ne pitaj me nista,idem okolo da me niko ne vidi,najbolje je kad odem ujutru,tad nema nikog,al pridvece ljudi kolko oces. Sta me briga,nije moje dvoriste :rofl:. Ajmo apdejt ; 78mi dan zivota. Danas dve male dobile po 6l Plantele 100% , Oa visoka ,a mrsava dobila 150% plantele u 8L H2O , a najveca je dobila 150% plantele sa 9L vode. Malo je palo sisanje donjih listica i nekih grancica. Ova je najveca i najzdravija , a ova je neuspesno topirana,a ja je nisam nikako trenirao,mogao sam LST da odradim, Bog da me vidi. U subotu il nedelju idem da im dam magnikal,folijalno,verovatno ce trebati i da se zaliju1. Ovog puta cista voda.. Inace ovo nije prava boja biljaka,malo sam ih fotošopirao,da bi se razlikovale od okoline,ali imaju finu boju,zelenu ne previse tamnu kako sam navikao da mi bude u boxu. Video sam jutros dva pauka,obicna,dal da ih prskam? Znate li mozda dal moze da se koristi voda u kojoj se gase cigare i stoji tako par dana. Kad sam bio klinac ,deda je sa tim prskao krompir. Ne mogu nigde koprivu da nadjem. Sa cime mogu jos da prskam,a da nije jak otrov? Za sledeci grov se spremam da sadim u potovima,dal valjaju ovi fabric pots Dal ce da smeta sunce za crne potove? Ima i neki crveni,njih necu,al ima i bež boja,kao jos malo imaju na stanju. Nameravam da kupim 5kom od po 5 galona , oko 20L. Inace krajem meseca idem na more,pa necu biti tu,a nemam kome da kazem da ih zalije jednom. Necu kevu da cimam ionako nismo u dobrim odnosima. Ona ne bi mogla da ponese 4X6L , i 2,5 po biljci mi vrsi posao dok ne dodjem,al necu,samo cemo da se zakrvimo i moze da joj pukne film pa da ih zalije TOTALom ( herbicid msm,ubija sve biljke koje dodju u dodir sa hemikalijom). Zbog toga sam danas probao da napravim prenosivi kap po kap ,sistem. Za 45 min je isteklo cca 0,5L Ovo je najveca igla,ako stavim zelenu trajace duze. Gore sam izbusio samo jednu rupicu. Tada ce one da budu u cvetanju,al nisam siguran da ce pocetkom 9og meseca da zahtevaju manje vode. Napravicu jos jedan ovakav sistem za dzigljavu,a ove dve male nek se snalaze :zvezda:::):spliff:. Veliki pozdrav iz paklene Shumadije. Edit ; dal je pametno kupiti ovo ? Kao malč,protiv korova,a.zasrzava vlagu?
Izvinjavam se zbog tehnicke greske,napisao sam sve i jedva postavio fotke,ali nisam poslao,pa sam to ucinio danas. Ujedno danas sam,tj upravo pre 10 min,zalio biljke ,ovog puta sam malo podelio vodu iz balona. Imam 4X6L balone i 4 biljke,ali dve su male ko da su stare mesec dana. Tako da sam te dve manje zalio sa cca 5L ,jednu sa 6L i najvecu sa cca 8L tj balon od 6+ ostatak od po 1L od dve biljke. Inace sam mogao i sutra da ih zalijem,ali gotovo sad. Sad cu sacekati3-4 dana,da se lepo prosusi pa da ih nahranim. Ovu najvecu duplom dozom. Balon je tu da uporedite " velicine" . , ovako nosim vodu,najprakticnije mi je,osim kad padnem sa 24L pa se suljam nizbrdo :let:. A evo koliko je ovaj grow kritican Veliki krug svi znamo sta je,a mali krug je znak STOP. Nek mi srecno bude jos 3 metra dana::listomahanje:: Edit ; @turpija234 brate nisam video tvoj post do sad. A sad je kasno vec su zalivene cistom vodom,sledeci put ce klopa pa za vikend magnikal,on ide folijalno na 7 dana. Eznam da nije mesto za to,al jel se razume neko u zive ograde,zasadio sam pre par godina 50ak sadnica,sve se primile,lepo rasle al keva pocela da zaliva i svakih 10ak dana posoli po malo vestackog djubriva,sad mi ograda stagnira,zalivam je ko lud,a lisce tamno,skoro crno,jedva se negde probija mlado lisce koje je trebalo pre par meseci da izadje. Jel zna beko dal ce da se oporavi ako je samo cesto zalivam vodom cistom?
Nasao malo vremena pa obisao decu u polju,posisao malo okolno rastinje okopao. Jednu biljku,najvecu ona je il FIMovana od moje ruke,il topirana od strane nevremena sam rasirio grane da imaju bolju prozracnost. Nesto me drnda telefon ili internet pa sam duplirao fotke a ne mogu da ih izbrisem jer sam ove jedva ucitao,ivinjavam Inace kao sto je kolega @turpija234 rekao,kasno ke za topiranje,ja kazem to se moze proveriti. Imam 2 totalno zakrzljale biljke od kojih se ne nadam nista posebno,samo piju i jedu za dzabe. E jednu od te dve sam ipak topirao,pa sta bude. "Il pukovnik,il pokojnik" Butnuo sam malo prst u zemlju,kad sam vec bio tamo i na 2cm nema vlage,ko barut suvo. Sutra uvece ide zalivanje vodom,cistom ph nepoznato,tj oko 7-7,2 kao i uvek. Ja sam uvek dodavaou indooru 1ml limuntusa na 1LH2O. Tako sam poceo i ovde,ali nemam frizider pa se kiselina pokvarila,ppstala ljigava,a iz iskustva znam da je to losa kiselina. Subotom ce ubuduci da dobija magnikal i aminoflex folijalno,deluju mi da vole tusiranje dobrim hemikalijama. Takodje nameravam i da im pojacam Plantelu. Ove male necu da pojacavam,nepotrebno je,a ove dve ,da kazem velike cu da pojacam ,jednu na duplo njoj sam rasirio grane, a ona je juce dobila 1,5 dozu ili ti 150% ,a sutra ce da dobije duplo.,a ovu cu da pocastim sa 1,5. Zakrzljale ce dobiti normalno,bacanje para,al ajd sad,zao mi da ih sikaniram. Malo sam okopao okolo da ih ne proguta ostalo rastinje ove male pogotovo. Nasao sam u apoteci posebno fosfor,posebno kalijum,dal to da uzmem ? Ovaj preparat Maxi Fhos ima N-5% ; P- 70% i Mg-0,5% , a za kalijum mi preporucuje Vuxal? Ovaj fosfor mi lepo zvuci,verovatno cu da ga pazarim,al moram da potrazim kalijum ako ima bolje nesto. Imaju ovi Fitofert,sto njihove preparate koristim,al nisu imali u ovoj teci. Ej u kori banane ima klima,a mi u kuci pojedemo kilo dnevno,ja najvise jer nemam zube. Znam da moze da se napravi kalijumovo organsko djubrivo,dal bi mogao to da mesam sa neorganskim preparatima,koliko banana da potopim u koliko vode i dal je to dovoljno ili da ipak pojurim neku hemiju? Jel nece biljci nista da fali ako ne pronadjem kalijum? Imace ga malo iz plantele cvet. Video sam danas vrhunske saxije u svim bojama,od 20 L napravljene da ih ja pazarim za automatike . Ovo je sve napisano juce,ali nisam poslao. Veceras verovatno ide voda
Upravo dosao sa sajta. Biljke sam tretirao folijalno magnikalom i aminoflexom. Jedna lepo napreduje,jedna tu i tamo,a dve su patuljci. Nadam se da ako ne budem imao neku kolicinu,da cu bar da imam udarac.
ZNate da koristim preparate kao sto su magnikalB i Aminoflex,nisam video da ih jos neko ovde koristi pa ne mogu nikog da pitam kako tacno,kad i sta. Pa sam pitao njih (fabriku,tehnologa) i dali su mi ovaj savet. Pokazalo se kao odlicna kombinacija za zdrav i brz rast i to Aminoflex 0,2% + MgnikalB 0,4% + K Comlex20,folijalno na 7 dana u kasnim vecernjim satima,ili fergaciono,zalivanjem moze,ali razblazeniji rastvor,nisu mi rekli koliko. Ovaj K Complex20 nemam,nisam ni znao da postoji,a to je kalijum 20% i jos nesto . Ja sam danas obisao decu i napravio 1L ovog mixa bez kalijuma i isprskao oko 19h,bilo je oblacno. Videcu sutra sta kazu,ili za dva dana,kad ih budem zalivao vodom. Kisa se izgleda predomislila,nece vise da pada,ali ce temp da padnu,pa moze neki dan duze bez zalivanja bar 4 dana. Dao sam im ovo i nameravam da nastavim da im ove preparate dajem samo folijalno,jos da nabavim K Complex20. Trebao bih da imam i neki fosfor ,zar ne? Za pred kraj? Imao sam Canna PK13/14 pola boce mi ostalo,al naisla paranoiska i sve odletelo. Evo i biljke,iste su ko juce,nisu prevrnute,i dalje ne znam sta je moglo da ih obori. . Sve ovo traljavo ide,al bice bar 100g...