Pozdrav cjeloj ekipi ovog predivnog foruma.Evo sam se odlucio voditi dnevnik kako bi zajedno sa vama uzgojio automate koje toliko volim.Ovo mi je drugi grow,prvi se sada privodi kraju koji nisam dokumentirao ali cu napraviti rezime cijelog grova sa slikama u zavrsenim dnevnicima kroz desetak dana. Moram se ovim putem zahvaliti jednom clanu koji je nesebicno stajao na raspolaganju sa svojim znanjem i iskustvom u pomoci oko mog prvog growa,koji mi je ukazao na moguce probleme i svojim savjetima pomogao da se isti sprijece na vrijeme.MM Split veliko hvala na svakom odgovoru! Prvo zelim objasniti koji su mi planovi i ciljevi ovog growa. Raditi cu iste sorte kao i prvi put,a to su autofloweri od banke Mephisto genetics; -ripleys og 4 kom -triangle kush 1 kom -hubbabubbasmelloscope 5 kom -chem city blues 2 kom Radim iste sorte iz razloga sto ovaj put zelim uvesti malo drugacije uvjete nego prvi put kako bi vidio omjer kvantitete i kvalitete.Znaci promjeniti cu rezim rasvjete,smanjiti snagu svjetlosti,na nekim biljkama cu napraviti supertopiranje,a na svima lst.Planiram deset najljepsih ljepotica ubaciti u box,a dvije koje ostanu pustiti u sumi i bogu prirode da se same izbore za mjesto u sumi.Njih cu mozda svakih desetak dana malo proci vidjeti.Gnojenje cu isto tako malo promjeniti pa cu uvesti malo drugaciji raspored.Uglavnom zelim otkrivati koji rezim ce bolje pasati biljkama pa tako unaprijediti grow u buducnosti. Sada malo o cijeloj opremi; -vege box-Homebox 80*80*160 -rasvjeta-prima klima starlight reflektor 4 *55 wati-24/0 -ovlazivac -mali potovi od litre(barem tako mislim) -flower box-Homebox 200*200*200 -rasvjeta-Gavita 1000 de-18/6 -ventilatori-aksijalni vents VKO 150 -centrifugalni PK 800 m3/h,kontrola brzine i temp -obicni vent za rasprsivanje zraka-2 kom -filter Prima klima Coco eco 800 m3/h -autopot sistem sa tankom od 100 litara -supstrat-Plagron cocos premium -glinene kuglice-e
A cuj kolega,ja sam gledao da mi se osusi na 30 % od cijele mokre mase i nema potrebe dalje jer bi presusio.Ovako je taman zlatna sredina i miris,rad...;) Hvala vam svima na :vutra:
Hvala ljudi na pohvalama. Sensi samo deri...praticu:):thumb:
Nisi pogrijesio,vidicemo pun potencijal kada uvalim jednu foto u boks 80*80*160 sa Hansom..a to je uskoro;)
Pozdrav ekipa! Nakon 10 dana susenja i nakon sto su sa 100 % mokrog materijala osusene do 30 % suhoga cijeli rezultat je ovakav; U nedostatku tegla dio sam gurnuo u vrecice(vec danas to ide u tegle) Grow je trajao 85 dana,10 automata koje od toga 8 kom pod 600/660 wati i 2 kom pod Hans 180 wati. Hubbabubbasmeloscope 2 kom-Hans 180 w -118 grama,tvrdi topovi -95 grama Tako da je Hans pokazao svu moc i dao vise od g/w. Chem City blues,gavita 600/660 w,2 kom -80 grama,jak miris,tvrdi topovi -85 grama Hubbabubbasmeloscope,gavita 600/660 w,supertopiranje -biljka koja je najbolje prihvatila trening,110 grama -umjesto tri izasle dvije grane,75 grama,topovi jako,jako tvrdi Ripleys og,4 kom,supertopiranje,gavita 600/660 w -280 grama-4 biljke Uglavnom sve skupa oko 800 grama zbog cega zatvaram veliki box na godinu dana,a otvaram mali 80q i derem samo jednu foto biljku u miru pokraj kreveta..he,he.. Sto se tice samog growa mogu reci da je sve proslo ok,bez problema.Radio sam s-topiranje i moj zakljucak je da je puno bolje za outdoor zbog duzeg vremena vegetacije.Jer ako zelis zavrsiti automate u 65-75 dana onda je najbolje lagani lst. Gnojenje definitivno po mojoj tablici sto se pokazalo po zdravim biljkama i debelim topovima.Jer jednostavno trebaju hrane i traze je. Ako gnojis samo po njihovoj tablici(u prvom growu sa to vidilo)pozutiti ce ti listovi u 45 danu ful. Rasvijeta definitivno za automate 20/4 ali i 18/6 radi posao.Samo sto bi se ja odlucio za 20/4. Vise necu korigirati vodu za organsko gnojenje. Nisam zelio raditi previse usporedba sa prvim growom jer ipak je temo bilo 1000 wati,nije bilo ljeto itd... Ono sto zelim reci je kako nema potrebe growati indoor po ljeti jedino ako si u mogucnosti imati klimu upaljenu 24 sata stalno.Ovako moras traziti neku "zlatnu sredinu" oko temp i tu ima dosta zajebancije. Trima je bilo oko 150 grama i sve je islo u 96% alkohol na kvasanje dva tjedna pa napraviti hasis.Zadnj put mi je ispao odlican sa puno manje trima i 70% alkohol.;) Eto dragi moji to bi za ovaj grow bilo sve.Nadam se da sam dao dosta informacija koja ce nekome pomoci.Ako koga sta zanima neka pita. Hvala svima na podrsci,pracenju,komentiranju!:thumb::thumb::thumb: Gospodo moderi molim vas da se prebaci u zavrsene.:mario:::skot:::banana123: Zivila nam najbolja :vutra: Smoke report ide za mjesec,dva u Smoke report brendiranog sjemenja.
Raditi ce ti tabsi posao,samo cepaj..he,he...:thumb:
Ma di presiso splico druze moj. Hebes kolicinu,bitno je znanje,biti covjek,podjeliti informacije sto si ti nesebicno dijelio.Znanje koje sam stekao uz tvoju pomoc je vrijednost i naravno drugarstvo!:thumb: Evo cekam da se malo osusi materijal pa cu rezomirati cijeli grow,kolicinu,kvalitetu,razliku... Ljudi hvala na pracenju i cestitkama:):thumb: :vutra:
Neznam tko je "hesi" ali posto je moj dnevnik;)...da,stavljam korigiranu vodu ali nije potrebno kada radis sa organicom.Drugi put necu korigirati.:) Pa ne bas tolike probleme..he,he....;) Bice dovoljno za godinu dana.Javim kada osusim.:thumb:
Evo nastavka... Hvala ljudi na cestitkama!:):thumb: Danas sam jos do kraja harvestirao,baciti cu "par" slika,a detaljniji opis ide kroz par dana jer sam umoran i idem na godisnji:banana_rasta: "Triglav" Ripleys og;supertopiran(nostromo,kada ovako uspije supertopiranje onda moram reci kako nema sanse lst,puno veci i kvalitetniji prinos) "Dvoglav",Ripleys og,supertopiran Hubbabuba...supertopiran Hubbabubba 2.... supertopiran(jedina biljka koja mi je malo radila probleme i sa kojom sam manje zadovoljan) Evo jedne grupne; Za moga druga 1310 koji kaze kako nikad nije uspio napraviti charas...cisto sumnjam..he,he... Umoran sam...odo odmoriti... Ekipa hvala jos jednom na pracenju dnevnika!Detaljniji opis growa i svega kroz par dana. Zdravi mi i veseli bili!:):thumb: :vutra:
Hvala ekipa evo 23 su sata,pljuga,krevet pa sutra nastavak....:thumb:
Ma morao sam uzeti pauzu...harvest je poceo!:banana_rasta: Dan 85-HARVEST-prvih cetri biljke. Evo kratki update u pauzi od trimanja.Skinuo sam Hubbabubbe ispod led-a i Chem cityije.Masni,tvrdi topovi,prezadovoljan sam za sada.Evo par fotki; Hubbabubba; Pa se onda lagano skinulo zice.. Da bi... Chem city blues; Dvije su upravo na stolu i cekaju sisanje,a za sutra ostaju jos ove cetri koje su u mraku; Eto ekipa pauza zavrsila...nastavak slijedi.....;)(ne obracajte paznju na zute etikete u zemlji jer krivo pise) 1310-drug,nece biti baobab ali ce biti sorta foto koja zasluzuje respect.Uglavnom sativa ulazi. :vutra:
Ono sto je tebi bio Opa cupa to je meni Splico;)Njegov dnevnik mi je bio vjetar u leda:):thumb:I naravno njegovi savjeti. Sto se tice gnojiva zato mi se svida Bio tabs jer je jednostavan za koristenje,ne trebam puno muckati i mjeriti,a meni odlicno gnojivo.Pow je imao pravo sto se tice skrtarenja jer se vidi po urodu i kvaliteti.Ne mislim na tebe nego se nadovezujem na slucaj iz mog prvog growa.Tada sam davao po tablici pa si vidio kako su trazile hrane,a nisam skrtario nego neznanje,bojao sam se da ne spalim biljke.Sada je to drugacija situacija..he,he...;) 4 mjeseca?Dosta dugo vremena.Ja sada kada napunim tegle sam miran godinu dana tako da cu se moci posvetiti jednoj biljci u box-u 80*80,foto i lagano opusteno treninzi...savijanja,lst,scrog..Uglavnom,sa jednom biljkom je puuuno lakse i nema beda. Edit;Mephisto stvarno ima odlicne sorte i sto se uzgoja tice i kvalitete dima.
Kod mene je drugačija situacija.Morao sam raditi češće gnojenje,a ne kao po tablici dva puta jer to nije dovoljno da nahranis biljke.Povecso sam doze kako bi išao prema kraju i definitivno pun pogodak. Omjer je da proizvođač kaže jednom u cijelom cvijetsnju 20 ml orgatrex,a ja sam jednom tjedno tako stavljao i tražila je još.
Bio tabs tablica po mojem gnojenju koja se pokazala uspjesnijom od gnojenje po tablici; 1 dan-spravljanje supstrata pomjesano sa dvije zlicice microtexa,jedna zlicica startexa Presadivanje-sve po tablici i boom boom sprej-pospricati biljke nakon presadivanja u mraku Vegetacija-svaki tjedan jednom po 5 ml orgatrexa i gram bactrexa pomjesano u litri vode.Melasa.(ovaj grow je nisam stavio u tom stadiju ali sljedeci hocu) Pocetak cvijetanja-boom boom sprej jednom,pojacati doze orgatrexa na 10 ml,gram bactrexa Cvijetanje-svaki tjedan 10,15 ml orgatrexa,gram bactrexa i cajna zlicica melasa u litri vode jednom na pocetku cvjetanja i za finalno zaljevanje. Oko 45,50 dana tj. 30-ak dana nakom presadivanja staviti jod jednu tabletu Bio tabsa i zaliti sa malo jacom dozom org, i bac,(15,20 ml).Boom boom sprej-spricanje u mraku. Nakon toga do kraja svaki tjedan 10,15 ml org,gram bac.Flushanje 10 dana prije berbe,zaljevanje sa litrom vode pomjesano sa zlicicom melase.Tko hoce neka flusha,a tko nece opet dobro.Ja sam flushao da vidim razliku. Eto,nadam se da ce nekom pomoci jer su rezultati puno,puno kvalitetniji nego samo po tablici.Listovi su danas 84 dan zdravi,zeleni,a vrhovi su puniji,tvrdi i jednostavno se vidi razlika. Ajd pozdrav dragi ljudi!:thumb: Potovi od 15 litara,automati,indoor iako cu i sa fotoperiodnim isto raditi. :vutra:
Evo prije skidanja..zadnji dani....dan 80. Edit;sljedeci post cu napraviti tablicu gnojenja sa Bio tabsima kako sam ja koristio i jako sam zadovoljan pa se nadam da ce nekome prosiriti vidike.
Kada sam tek poceo sve ovo proucavati prije dosta godina uvjek sam se pitao zasto ljudi imaju tako malo prostora,zasto ne kupe veci box..naravno tek poslje sam shvatio zasto su takva ogranicenja.Ja imam mogucnost tj. prostor gdje mogu stavit sator od cetri kavadrata i nisam falio bez obzira sto imam jednu lampu.Imam manevarskog prostora,a to mi je najbitnije.Uglavnom divim se ljudima kao 1310 sa tako malim prostorom,hebemu...stvarni malo prostora..:):thumb: A za "stokrlu" sam isao na google da vidim sta znaci..he,he..
S obzirom da si strucnjak za led ravijetu sam cekao tvoj komentar,nista vise...:thumb: Edit;veselim se pozitivnom komentaru growera koji ima iskustvo i znanje,nadam se da nije bed.
Eee,to cekam od pola growa..he,he...hvala!(sljedeci grow;jedna foto biljka,jedan Hans,sator 80*80*160,90% Stravbery Amnezija,Dinafen)
Pozdrav ekipa!Evo jedan update prije berbe.Pa da vidimo sada "razliku" izmedu led-a i hps-a.Sve u svemu je zadovoljan i sa jednim i sa drugim. Dan-78,temp 28,29 do 30,vlaga 35% LED ekipa; Pa malo HPS topova; Mojih cetri kvadrata raja! Sve sam biljke flushao onako obilno,zalilo sa melasom i sada mikroskop pa sljedeci update :makaze: Sretni mi i zdravi bili!:thumb: :vutra:
Mislim po svome iskustvu da sve preko 30 cm je puno,ovako primjecujem da udara biljke bas koliko je potrebno.;)
A čuj,oko 25 cm.Ma ne grije ništa pa gledam da je što bliže,a opet da ne utječe loše na biljke.:thumb:
Hvala drug,kad god,bilo sta..tu smo.:thumb: Edit;zato Hansov panel ima potenciometar za lumene pa ako ti to sta znaci,a ne grije ništa.
Niti ja se ne šalim po pitanju led-a tako da ti toplo preporučujem Hansa 180 e ili još bolje dva pa da radiš čuda sa tri foto.Nisam radio sa cfl ali po meni je za nas led najbolja opcija.:thumb: Edit;sada,kolika je kvaliteta dima ćemo vidjeti ali ne sumnjam u Stipino misljenje.
Ma drug,vec sada ti mogu dati odgovor.Moje misljenje je da je za nas male growere koji sade za osobne potrebe najbolja opcija led rasvijeta iz puno razloga.Svaka cast gaviti jer to je po meni vrh hps-a i ima veliku kvalitetu.Medutim kada bi isao usporedivati led i sav ostali hps dao bi prednost led-u.Puno bolja penetracija svijetlosti,mala temperatura...ma puno toga.Ono sto sam ja primjetio u mom growu je da gavita brze pumpa topove i puno su veci dok Hans izvalaci topove iz najdonjih stabiljka do svijetla i imaju tvdocu,gustocu(sada i ispod gavite to imam nego usporedujem malo).Nekako mi se cini kako Hans izvlaci potencijal iz cijele biljke dok gavita vise lupa po gornjem dijelu biljke.Iako moram naglasiti kako ispod gavite imam osam automata,a ispod led-a dva.U svakom slucaju glasam za led rasvijetu koja je provjerena na uzgoju marihuane.;)A to je po meni sigurno Hans 180 w jer cu u buducnosti samo sa njima raditi. Nije white sorta nego Ripleys og s-topirani koji je poprimio neki cudan izgled i najdeblje topove pune bijele prasine.Bas sam namjeravao poslati sliku Stipi da komentira.:):thumb: Evo slika: Neobicno ali ne i negativno kod ove biljke je sto je izuzetno "prasnjava",najdeblja stabiljka,najveci vrhovi iz kojih raste puno vise listova.
Hvala ekipa!:thumb::thumb::thumb:
Pozdrav ekipa!Evo usli lagano ali sigurno u 70 dan.Kod biljaka nista pretjerano novo_Ono sto je sigurno je da su ispod led-a Hubbabubba jer vec po mirisu znam da su Chem city-iji ispod hps-a.Morao sam jos privezati pojedine biljke jer su se poceli savijati od tezine.Pognojio sam dva puta po 10 ml orgatrexa i jednom jos dodao melasu cajna zlica u litri vode.Sada cu vidjeti kako ce disati ali mislim da vise necu gnojiti(danas gnojio drugi put).Kroz deset dana cu ih sve flushati,bubnuti jos melasu za zadnji put i onda mikroskop i :makaze: Temp,vlaga sve u normalama-28-30 stupnjeva,vlaga 35-45%.Evo kako to izgleda: Eto drugovi to je za sada to pa cemo lagano ovaj dnevnik privoditi kraju jer godisnji dolazi,a to cekam jako duugooo... Napraviti cu tablicu gnojenja Bio tabsom kako sam ja radio i takav nacin se pokazao puno boljim nego samo po tablici.Pa ako nekoga zainteresira.. Zivi mi i zdravi bili! :vutra:
Ne bu ni rec rekel..he,he..;) Hvala!
Idu rakete....
Bas iz toga sto sam i ja bio skeptik prema s-topiranju sam isao probati da vidim o cemu se radi.Za sada ne vidim neku veliku razliku ali tri glavne grane idu,a sam znas da na glavnim granama je"krema".Tako da cemo vidjeti kvalitetu tj, tvrdocu topova i ovih s-topiranih,lst i led.Do sada sam zadovoljan kako se to formiralo,a bilo mi zao ne rasirit biljke sa zicom..he,he..;)
Stvarno neznam sta da ti kazem.Ja kada sam kupovao opremu isao sam za kvalitetom tako da ako imas dovoljno novaca ulozi u nesto provjereno dobro.Ne spamas,kod mene u dnevniku sve sto je edukativno i moze nekome pomoci nije spam.:thumb:
Spreader za adjust po meni ti ne treba,bolje tih 35 eura utrosi na bolji vent od ovoga na stipaljke;).Ako ti bilo kakva pomoc bude trebala samo pitaj,nikakav problem.Hvala!:thumb:
Update; Dan 60 -temp,vlaga- Pozdrav ekipa.Evo biljke usle duboko u cvijetanje,daju svoj pun potencijal.Morao sam nabaviti kolce i zabiti u potove jer su sa pocele savijati pod tezinom. Jedno zapazanje;biljke ispod leda su pokazale da su prije gladne dok s-topirane nisu trazile hranu tako brzo ali kada su pocele nikako stati,jedu kao lude dok ove ispod leda nahranis i miran si neko vrijeme.Pao mi je IC termometar u tank sa vodom i drugi dan radi bez problema.Sada sam svakoj biljki dao po 10 ml orgatrexa,gram bactrexa jer "lakse ih je oblaciti nego hraniti".Piju jako puno vode tako da tank od sto litara bude prazan kroz pet dana.Zadnjih dana klima cesce radi jer velike temperature.Bitno mi je da ne prelazi 30. Jos nesto.Mislim da sam umjesto dva Chem cityja ispod led rasvjete stavio Hubbabubbu dva kom jer vidim kako se razgranala,a ispod hps-a imam dva grma od 50 cm koje jako nalikuju Chem cityjima.Nista,bitno je da sve rastu bez problema,a na kraju kada probam cu tocno znati stanje.Sada kada se malo sjetim...stavljao sam..zapalio pljugu..pa ponovo prebacivao..pa nesto vadio..magla..magla..pljuga.......ko ce ga znati ali vjerovatno zamjenio potove. Dosta me ekipe na pp pita za led rasvjetu.Zato ovako,sigurno je da cu kada gavita ode u penziju growanje prilagoditi led rasvjeti tj. zamjeniti gavitu sa cetri led panela Hans 180 w.Ali ima gavita jos da se namuci za penziju..he,he... Evo slika; LED topovi; HPS topovi; Ovoliko od mene za sada.Planiram da ce grow biti gotov najkasnije do 20.08. jer tada idem na godisnji odmor tri tjedna.Znaci imam jos fore 25 dana sto sam siguran da ce biti dovoljno. Ajde ljudi sa srecom!:):thumb: Skoro zaboravio.Nostromo ipak sam ove ne topirane ispod hps-a rastegnuo sa zicom tj. napravio lst..nije mi vrag dao mira.. :vutra::vutra:
Hvala kolega!:thumb:
Hvala ljudi sto pratite.Radi vas mi nikada nije tesko dobro uslikati i potruditi se predociti svoj grow na najbolji moguci nacin kako bi netko tko trazi nesto to nasao u momu growu.Isto tako za sve ostale teme,kada imam nesto edukativno nastojati cu to podjeliti sa vama kao sto i drugi clanovi rade nesebicno. Ajde pozdrav ekipa i neka ova kisa(barem kod mene)dobro osvjezi sve biljke u sumama,terasama,krovovima,balkonima....:thumb: :vutra:
Update; .dan 51 -vlaga,temp Pognojio sa 7,8 ml orgatrexa,gram bactrexa i pojacao sa jos jednom tabletom Bio tabsa jer imaju one jos do kraja.Rasvjetu pojacao na 660 wati.Nisam htio vise zbog vrucina,a hocu vidjeti kako ce dati na manje wati.Uglavnom nema bas nekih problema.Malo se borim sa temperaturama,imam klimu pa gledam da im je stalno slicna temperatura. Evo slika; Malo bez rasvjete; Za sada toliko od mene. Pozdrav do sljedeceg puta! :vutra::vutra:
Nisam na odmoru nego deset metara od kuće,na moru.Odmor tj. godišnji odmor ide nakon growa iliti druga polovica osmog mjeseca.Svejedno hvala!:):thumb:
Nostromo-sto jednostavnije to bolje..samo opusteno:). 1310-poznanice foruma evo upravo iz mora,ronim tako da nema vina ali zato pljuga upravo ide dok pišem na mobu.:thumb:. Strumf-hvala na praćenju i podrsci;)
Update; -dan 44 temp 28,29(do 31 bez klime),vlaga 45% Evo jedan brzinski tjedni update.Ovaj tjedan nisam gnojio,samo ih osvjezio sa boom-boom sprejom.Dva Chem city-ja sam cropao jer odu u nebesa.Sve je u najboljem redu,nema znakova problema tako da vam dajem slike. Pocelo je pocelo; Iz perspektive led-a; Thumbovi bez hps-a i led-a. Eto dragi moji ljudi.Zelim vam svima sve dobro,zivi i zdravi bili!Picim na moreeeee......:skot:::smoke: :vutra::vutra::thumb:
Isto sam pomislio kada sam narucio..;)...a nekako me asocira na bijeli vlak,vlak u snjegu..kad se male ruke sloze sve se moze..he,he...:p
Evo male najave za sljedeci grow; U desnom kutu; ...a na drugoj strani u ljevom kutu "favorit"; Zdravi mi i veseli bili! :vutra:
Ja dok nisam svojim ocima vidio nisam bas vjerovao ali sada sam potpuno promjenio misljenje.Znam da treba novaca ali evo usporedi kupovinu Hansa 180 w.Kosta 270 eura,a imas sve u njemu(vege,cvijetanje).Sada kada bi isao kupovati HPS u slicnoj kvaliteti nebi bila tolika razlika.Pa balast,starter,reflektor,zarulja jedna MH,druga HPS..ima toga.Zato je mene privukla gavita,brate sve u jednom komadu,staviis,ukljucis u struju i deri.I gavita kosta 500 eura ali vrijedi kao i Hans 180 w.;)
Gledao sam da ih maksimalno udaljim kako bi samo led bacao svijetlost po njima.Uglavnom ja zadovoljan i kao sto sam rekao u buducnosti kada gavita odradi svoje ide samo led.;)
Da,bas sam ovih dana razmisljao kako te bas trebam pitati za taj potenciometar medutim evo ti me preduhitrio.Ima na panelu taj potenciometar za lumene pa sam isao na tri cetvrtine jakosti kako bi sada mogao pojacati kao i gavitu.Pojacao sam do kraja.Jako sam zadovoljan sa Hansom.Sta mislis da li gavita sta pomaze led-u ?Jer stvarno lijepo i razgranato raste ispod leda i svaki vrh nade put do izvora svijetlosti pa cak i onaj najdonji(slikao sam) sto ispod gavite nije bas tako.To je sigurno buducnost growanja jer jako dobro usmjerava svijetlo,a temp neprimjetnno sto je sigurno je da kada gavita da sve svoje onda ulece samo led!;):thumb: 1310-dao si mi zanimljivu ideju jer nisam jos isao u tom pravcu.Doci ce na red sve te vrste,idemo malo po malo.Hvala vam na pracenju!:)Da, ima prostora dovoljno za manevriranje sto mi je bilo primarno prilikom kupovanja opreme.Iako,da je legalizirana vutra onda bi ispred kuce imao svoj staklenik sa vocem,povrcem i travom..hi,hi...kako bi to bilo preljepo.:spliff:Za sljedeci uzgoj meni doslo Dinafen-WW,Moby dick,RQS-Northern lights.Mephisto-Chemdoding,White train,S.O.D.K. :vutra:
Hvala kolege!:thumb:Volim staviti sto vise fotki iz sto vise kutova i da se vidi boja biljaka ispod hps-a i bez kako bi se sve moglo upratiti.Uvjek krecem od sebe kada sam pratio dnevnike.Bitno mi je u dnevniku vidjeti puno informacija i slika.;)
Hvala bro,stvarno sam jako zadovoljan sa cijelom opremom i zadovoljstvom koje mi pruza.:thumb:A za gavitu nemam sta dodati jer za mene je to svijetlo No1,znaci perverzija!;)
Update; -dan 37 -temp 28,29,vlaga 45,50% Situacija u mom raju od cetri kvadrata je kako treba biti.Pocele su cvijetati u 34 danu,napravio sam supercroping na sest biljaka kako bi ujednacio visinu vrhova,rastegnuo sam s-topirane biljke sa zicom i sve biljke sam 35 dan pognojio sa 2,3 ml orgatreksa i zrno bactrexa.Ovaj rezim svjetlosti od 600 wati hps i 180 w led(tri cetvrtine snaga) cu kroz 10,15 dana pojacati na 660 wati i ful led kako bi zamah cvijetanja bio potpun.Hps necu jace pojacavati zbog vrucina.Klimu jednom ili dva puta po tri sata upalim kako bi ujednacio neku zlatnu sredinu u boxu od 27,28c.Jako sam pozitivno iznenaden led rasvjetom i Hansom 180 w.To radi posao tako da cu sigurno u buducnosti poceti prakticirati samo led. Tako da evo malo slika; Chem city blues ispod led-a-nikakav trening Ripleys og,supertoping,supercroping,lagani lst. Hbbs ispod hps-a netreniran. Za sada dobri moji ljudi od mene toliko pa se kroz sedam dana vidimo.Uzivajte u ljetu i carima mora(tko moze) i neka vam svima bude bogat urod,dobro vrijeme sa malo kise da bude zeleno i masno!:thumb: :vutra::razvaljen::
Je,je..pocelo je to da raste bas onako posteno.Ne volim kada mi na pocetku growa sa automatima nesto krene krivo jer znam da je od presudne vaznosti taj pocetak growa(prvih 20-ak dana)kako bi se biljka i korjen formirali.Ali nikada ne gubim nadu.Samo pozitivno i opusteno.To je recept za uspjesan grow.Hvala na pracenju ekipa!:thumb:
Mislio sam tako nekako i ja međutim odlučio sam se raditi usporedbu između netopiranih i s-topiranih.Bas hoću da vidim razliku u svemu,a sudeći do sada biti će razlika velikih.:thumb:
Netopirane neću dirati,a s-topirane ću samo malo razdvojiti one tri glavne grane tako da ću unutar biljke razvući žicu i raširiti kako bi sve dobivale sunce.Tako da ništa pretjerano..samo laganini.;)
...evo sve nesto,gledam,organiziram...zapalio jednu" subotnju"pljugu Hbbs-a..popodne..klima..vani przi kao u paklu...kazem ja sebi..ajde ti pisati dnevnik..tako da... Update; Dan 30 temp 28,29,vlaga 55,60% Vrucine rijesavam klimom tako da odrzavam temp u boxu zadovoljavajucom.Gnojio sam sa po 2,3 ml orgatrexa,malo bactrexa..udario sa Boom boom sprejem da ih malo rasvjezim od ovih vrucina i nagle promjene temperature(28 dan). Curice u 30 danu vegetiraju,jucer su izbacile male,male dlacice pa cemo vidjeti stanje kroz koji dan.Uglavnom nemam sta posebno za napisati jer sve ide super.Ove s-topirane su duplo vece od netopiranih.Sutra ih moram malo pritegnuti kako bi ujednacio dopiranje svjetlosti. Evo kako to sada izgleda; Moram priznati da sam pozitivno iznenaden kako radi led rasvjeta.Sada,koliko joj gavita "pomaze" neznam ali lijepo radi. Ljudi moji dobri za sada toliko od mene pa se vidimo za 7 dana. Zivi mi i zdravi bili,a ja odlucio da mi je sada najpametnije otici na more i lagano se buckati do kasno navecer..pa mozda poslje..subota.Ali prvo da cujemo sta zena kaze..he,he.. :vutra: :vutra:
Update; Dan 23 -temp 28,29,vlaga 60,70% Situacija u vrticu je zadovoljavajuca.Djecica koja su s-topirana su se digle u visinu i idu u visinu brze nego ostale na kojima nisam trenirao.Cetri su se ljepo razgranale na tri glavne grane,jedna ima dvije glavne dok jedna ide u cetri(valjda slucajan fim).Uglavnom sve su jos u vegetaciji,nema znakova cvjetanja sto me usrecuje jer zelim da vegetacija duze traje,a i po Cill-ijevoj metodi se treba produziti 14-21 dan. Novost je Hans 180 wati koji je upao u box i ispod njega sam stavio dva Chem cityja.Moram priznati da ljepo napreduju ispod led-a.Inace Chem cityji su jako grmoviti i niski,zbijeni rastom tako da sam se zato odlucio za njih. Eto za sada je to sve od mene pa se vidimo za sedam dana:puuuh:: Da,dvije stvari sam zaboravio napisati; -potovi su od 15 litara -nakon gnojenja na presadivanju 13 dan sam opet 20 dan pognojio sa 2,3 ml orgatrexa pomjesano sa litrom vode. Ajde budite mi zivi i zdravi!:thumb: Jos nesto(vec treci put uredujem),taman jucer lajkam temu od No joke o mutiranim biljkama i danas vidim kako kod mene jedan list je zuto-zeleni bas onako pravilno Ovakav je, ..sljedeci put slikam bez hps-a da se ljepo vidi. :vutra: