Semena 3x White Widow Auto (ghs) Box napravljen od kutije,1M x 1M ,alu folija i otvor za ventilaciju Zemlja Florabella i domaci humus Sijalica Mh 400w Philips Reflektor neki nemacki Ventilator kucni podesen na najslabije Vlagu stvara mokar sundjer i posudica sa vodom Ventilaciju sam improvizovao od kesa tako da sa tavana duva u box Saksije precnika 19 cm,s'tim sto cu ih presaditi u velike cim malo ojacaju. Dve biljkice fino napreduju dok je jedna imala problema ali verujem da ce se pokrenuti,napravio sam dosta gresaka prvih nekoliko dana,nisu imale vlagu dovoljnu,ventilator sam tek sinoc prikljucio i odma se vidi da im prija.18H su pod svetlom 6 mrak,temperatura 24 a u mraku oko 17,zalivam obicnom vodom sa cesme svaki drugi dan sto je mozda mnogo ocekujem vasu sugestiju,voda je sa cesme koja je odtojala par dana,kako da prilagodim vodu da bude pravi ph ? Znacio bi svaki savet 5 dan
trenutno je 14 na tavanu promaja je velika tako da sam putem kesa napravio da malo tog svezeg vazduha ide u box direktno ali slabo duva u box jedva se pod rukom oseti
Ok hocu,hvala!
Hvala ti ;) * * * ne treba citat ako odgovaras odmah nakon posta pwrsd
ovako jel ? :)
Molim pomoc ,izgleda da mi biljkice slabo napreduju,takodje ovi okrugli listici se pod reflektorom savijaju da li je to normalno?biljke toliko ujutru izgube onu zelenu boju da moram da ih zalijem, video sam da neki od vas stavljaju limuntus u vodu da spusti ph, zanima me da li je jedna kesica previce na litar ipo vode? juce mi je rikno ventilator jos nisam nasao zamenu,u problemu sam,molim za savet kod ovih pitanja,pozz. danas im je 9 dan
hahahha jok :) udaljenost od biljki 60 cm,e da takodje ti mali listici pod reflektorom kao da na samim krajevima sagorevaju i ujutru ostanu oziljci ili opekotine,obelezio sam na ovoj slici crvenom bojom
Ok,hvala na odgovoru
Evo izracunao sam,dve saksije od 7 L i jedna od 12 L, Da reflektor dosta zagreva box ,da li je previse vlage to sto stavljam vlazan sundjer i posudicu sa vodom ? temp u boxu je 24, sta mislis o ovom rezimu Svetlo od 20h do 10h am, onda ih stavim na prozor 2-3 sata i posle idu u mrak do 20h,najvise me brine sto ujutru izgube boju,kao da oslabe,takodje ovi mali okrugli listici se savijaju i na samim krajevima gore i cepaju se,da li znas zbog cega? Hvala na ovom opsirnom odgovoru,pogledacu tvoj dnevnik pa cu primeniti kod mene
ovo je ono o cemu sam govorio,zasto se to desava na listu ?
Ok
:sun2: Oki ,drzacu ih od 20h do 12,necu ih pomerati,sto se tice vlage razumeo sam da je ovo malo i da moram povecati,a ja se istripovo da im je previse,procitao sam da automaticima u fazi cvetanja ne mora da se smanjuje osvetljenje? takodje sta mislis kada je najbolje poceti sa hemijom s'obzirom da mi biljkice slabo napreduju :watch:
drug i ja prvi put sadimo,nemoj si takav :rasta:
Iskljucivo za svoje potrebe,jasno mi je to,hvala za svaki dobronameran savet ;)
Najteze mi je da ih ostavim na miru,stalno mislim na njih,ponekad se probudim nocu samo da bi video da li su dobro ususkane :gled: necu ih smarati vise, u petak cu pogledati da nadjem ph merac,ovog ortaka ne mogu da se resim cimeri smo,razumem tvoj savet,i dvoje je previse ali izguracemo,ovih dana cu izbaciti slike pa ocekujem komentar,hvala ti na podrsci ;)
Pooz ljudii,evo da se javim , desile su se neke ne predvidjene okolnosti da ne objasnjavam u svakom slucaju reflektor ne mogu vise koristiti u stanu,bas sam se izbedacio,e sad zelim vas da pitam da li mogu biljoze izgurati do kraja uz malo hemije? evo slike od pre par dana
pa da, ici ce sporije ali nista je ne sprecava da poraste,e sad sta ja gubim ovako bez reflektora osim vremena ? stavljene su na osuncano mesto i temp. je u normali 24c-17c
a jbg,trenutno nemam neko pametno resenje,smislicu vec nesto..
Pa verujem,stvar je u tome sto gazde stana proveravaju racune,a ortak ce preci kod sestre na stan,ja sam te racune ne mogu opravdati
Koliko cu izgubiti na prinosu ?
Kako vam izgledaju?neke liske su pozutele zbog Slavola,tako da cu iskulirati jedno vreme,a i negde sam procitao da autosi nemaju potrebe za hemijom sta znam
dobro ali sigurno da ovo zuto lisce malo stagnira biljku? smanjicu na pola cepa slavola
nije siguran sam jer su liske reagovale odmah po zalivanju,ph je ok samo cu da smanjim slavol na pola cepa
kako vam izgledaju ? za sada dobro napreduju,smanio sam slavol zbog sagorelog lisca
pocele su liske da mi zute,one najdonje su uvenule,da li da odaljim reflektor,bojim se da se ne izduze?
50 dana stare,nemam prestavu sta je razlog,nocas nisu bile pod reflektorom evo malo dobijaju staru boju na terasi su,zalivam svaki treci dan,mozda bi morao cesce cini mi se da se zemlja posle 1 dan osusi,kada zabodem prst i izvadim uopste mi ne ostane prljavo,reflektor dosta zagreva box,a slavol nisam stavljao vise od 10 dana..
50 dana stare,nemam prestavu sta je razlog,nocas nisu bile pod reflektorom evo malo dobijaju staru boju na terasi su,zalivam svaki treci dan,mozda bi morao cesce cini mi se da se zemlja posle 1 dan osusi,kada zabodem prst i izvadim uopste mi ne ostane prljavo,reflektor dosta zagreva box,a slavol nisam stavljao vise od 10 dana.. danas
Danas sam ih nahranio i preko lista prvi put,do vcrs bi trebala da upije tecnost
zasto to ?
kako vam izgledaju ? neke liske su bas dobro pozutele
59 dan,kako da znam kada ce biti za skidanje ?
67 dan ,kako vam izgledaju?,listovi pozuteli jer sam reflektor spustio,sada je na nekih 20tak cm od vrha najvece,mozda bi trebao malo da podignem ?
Sutra ih premestam u mrak a u nedelju planiram da ih skidam i stavljam na susenje. Juce su zalivene zadnji put cistom vodom
Jesu,fino izgledaju,vrh na najvecoj tamni ono izgoreo je od blizine reflektora stvara veliku temp. plus nikakva mi ventilacija brate,mogu najkasnije da ih u utorak skinem jer posle toga imam obaveze i necu imati priliku,jel to ok ?
Da na ovim slikama se ne vidi,ali jeste,tu visoku sam sklonio sa strane da vrh ne trpi direktan zrak,verujem ti,ovih dana sam pokusao malo debljati one donje hedice ali slabo primecujem napredak,sta mislis koje susenje mi bilo najbolje ? Ja sam mislio na tavanu ,konstantno struji vazduh a temp. ne pada ispod 22 noc ,samo se bojim da ne dodje do budji plesni,ima prasine i paucine ? ili u sobi da je stavim ,neka kutija kao pojedinci sto rade ?
E pa ok,lepo objasnjeno,odradicu kako si mi rekao pa javljam utiske,kao i zavrsni post slike i to.. :vutra:
Dragi vutrasi juce je bilo secenje,stavljeno na susenje i sad mi ostaje da se jos malo strpim,zahvalio bih se svima ovde koji su u mom dnevniku pisali,davali sugestije,predloge i pomoc da bih ja izgurao moj prvi grow,dosta je ovde ljudi reklo da ww nije za pocetnike,njega uzimaju nalozeni klinci itd,malo sam se osetio glupo,ali na kraju sam ipak izgurao,jos malo bi trebao da outdoore presadim 3x arjans haze 3 uzeti takodje od green-a,sledeci indoor planiram od oktobra a za sortu bi se konsultovao sa vama,a autose necu vise uzimati,moj savet svim pocetnicima je da se ne opterecuju sa svim i svacim sto procitaju,jednostavno uzmite kvalitetnu zemlju npr florabelu,sto vece saksije,naoruzajte se strpljenjem i biljkica ce vam se oduziti maksimalno,sve sto vas zanima ovde mozete pronaci i svi ce vam rado pomoci,evo par slika sa kraja,gramazu i dim cu dopisati za nekoliko dana kada bude dovoljno suvo ;) :vutra:
Hvala Bizzzo,od ovih 120g vlaznog bice valjda nesto da se dune :spliff:
Sigurno,neke osnovne smernice sam pohvatao i sledeci put ocekujem da bude lakse i opustenije pre svega sto se tice growa,Hvala Tarzan za pomoc :respect:
Evo za kraj,sto se tice celog Grow-a zadovoljan sam postignutim,S'obzirom da nisam bukvalno nista znao,neke osnovne stvari sam ovde naucio i primenio,a biljkice su ispostovale,sto se tice dima nije jak,ne postice kasalj,bas je blag i fin,sama reakcija je opustajuca relaksirajuca,moji prvi utisci,izvukao sam 30 grama suvog heda a bilo je 120gr vlaznog sa sve grancicama,Ponovo bih se zahvalio svima koji su mi olaksali grow i nadam se da cemo i dalje saditi pusiti i razmenjivati iskustva. Veliki pozz svima!