Pozdrav ekipa.. Jučer sam sklepao box 50×40×160.rasvjeta je 250w hps u cooltubeu. Na jednom kraju tubea je ventilator koji hladi lampu I dolje mi je ventilator za upuh. On ujedno I puše u biljke. Na krovu dva pasivna ispuha. Box je napravljen za jednu biljku, ali sam imao dvije male auto što su rasle na prozoru. Treću sam dobio u trgovini. Ona je u poodmakloj vege fazi. Presadio sam je, odradio lst i držim ih na 18/6 ako je timer ispravan. To ću tek znati za tjedan dana, jer radim u vrijeme dok bi trebala biti noć. Ako ne radi, kupit ću novi I prebaciti na 12/12.usput,temperatura je oko 26-27,10 cm ispod Lampe 30. Toliko za sada, moram na posao. Slijede slike I daljnja objašnjenja. Unaprijed se veselim komentarima I savjetima
Ne puše u box, cool tube mi je od kraja do kraja, tako da vent puše u lampu I sa druge strane izlazi topal zrak van. Šta se tiče pasivnog ispuha, funkcionira. Pratim temperature, u boxu bude 25 na dnu, 10 cm ispod Lampe je 30
Vjerovatno dobro govoriš, ali trenutno mi to nije opcija. Brijem da mi temperatura nije problem upravo zbog ct-a. Ako ga maknem, trebat ću još jedan vent I reflektor, a ubio sam svu lovu na ovo što sad imam Evo par slika, gužva je velika ali za 10-tak dana ide van auto durban poison koji mi je do jučer bio na prozoru. Nemojte me mrzit ali već sam ga iskasapio. Zemlja obična za cvijeće,kanta 5l i guano. Druga sa prozora je auto ww. Isto obična zemlja i guano u maloj čašici. Ona cvijeta neka 2-3 tjedna i bit će od nje za topa. I na kraju atomical haze, zbog njega smo ovdje. Air pot 12l,zemlja bio bizz light mix. Ima hrane za prva 2 tjedna. Jučer je presaðena, mislim je držat tjedan dana na 18/6 i onda na cvjetanje. E, da, nisam spomenuo vlagu. Ona je na 40,najniža je bila 36.brijem da je to za cvjetanje ok
Pozdrav ekipa, evo da se javim sa updateom. 10.10. sam prebacio na 12/12 režim svjetla i zalio sa bio bloom, top max i bio heaven. Do tada se već lijepo popunila i dobila više mjesta. Ubrao sam Durbana. Mislim da sam malo uranio ali nije mi žao radi mjesta u boxu. Tako je fino Atomical haze nabujala, a ovu malu WW svugdje mogu ugurati. A ona se isto fino deblja. Kupio sam jučer mikroskop ali ništa ja kroz to ne vidim. Valjda ću se naviknut.
Upravo sam ispravio grešku koju sam napravio prilikom slaganja boxa. Stavio sam vent na ispuh, a upuh pasivni, pa mi je bila temperatura 30 tako da sam na upuh stavio neki slabi vent od kompjutera. Ne znam je li on pomaže ili je temperatura neovisno o njemu pala na 28. To još moram upratit
Pozdrav ekipa, update... neki... Po meni, a i mentor se složio, biljka je započela čaroliju.Od 10.10.je na režimu 12/12. Box je pun, može samo još prema gore. Vjerujem da ima dosta mjesta. Ona je 50 cm visoka, a do Ct-a ima 70cm manevarskog prostora. Temp /vlaga za sada min 19/30,max31/60,hrana po tablici bio bizz organic. Jedino ne stavljam bio grow, nema mi smisla. Ispravite me ako griješim
Ovo je auto ww sa prozora, zadnja, 2 tjedna u boxu, mislio sam da će bit za raketu, ali cura se deblja. Mislim da ima još 2 tjedna ako izdržim
Razmišljam o lolipopanju, ali nekako me srce boli, radije bi to sačuvao za neku buduću probu. Šta ti misliš?
Bit ćeš razočaran
Evo je, "lolipopana" je danas poslijepodne. Bilo je 4 prcmoljčića, bit će za pol pljuge Posuda od 4-5dcl,čisto bezveze sam je posadio prije 2 mjeseca, nisam ni znao da ću imat box
Ma vidio sam to I prije, nije mi ovo prva biljka
Nego stvarno da te pitam u vezi lolipopanja. Ja stalno mislim o tome ali mi je nekako najbezbolnija misao da ih skinem kad bar malo sazriju da ih popušim. Koje je tvoje mišljenje? I da li je bolje da komuniciramo ovdje umjesto mentorskog kutka?
Ja imam dvije grane na piku, skinut ću ih sutra kad joj bude dan. Ali cijelo vrijeme sam mislio da se koliko toliko razviju pa da ih popušim. Ovako ih bacam
Nemam prostora za kloniranje. Reci mi, koja je po tebi idealna površina za hps 250 w?
Probat ću izmozgat box tih dimenzija za slijedeći grow. Ali opet sa jednom biljkom. Bez topiranja , samo lst
Evo jedna od danas, bez sunca i hps-a. Lolipopao sam dvije najdonje grane
Pozdrav društvo, evo mene sa updateom. Sve ide po planu i programu. Tjedan dana cvjetanja. Zalijevam je sa 3 litre vode i bio bizz grow, top max i bio heaven po tablici malo skroz se stretcha.Ja očekivao više, imam još pola metra visine. Tempetatura/vlaga dnevna su idealne, 22-26 i 40-45%. Noću me malo brine, padne temperatura na 17,5 a iduča hladnije noći. Trebao sam staviti lamp da gori preko noći. Sad znam za slijedeći grow. Koliki bi bio minimum nekakav za nesmetan razvoj? Evo i slike
Mogu ja upalit TA peć u sobi, ali ona će mi dnevnik bit oko 30,jedino da postepeno nekako prešaltam da mi noću bude dan i obratno. Jel netko to već radio?
Imam grijanje u sobi, pa ću ga upalit kad bude potrebno. Što misliš zašto je po tebi bljedunjava?
Ne znam, mentore, za šaltanje, ne bi li joj to bio veliki stres?
Nemam gnojiva za vegu, morat ću kupit. Tek drugi tjedan, trenutno sam dekintiran
10. dan cvjetanja. Box popunjen od do
Cijenim tvoje mišljenje, hazeri, ali bolje da pitam mentora
Od do, hehe:). Pošto je bilo problema sa noćnom temperaturi, a dolaze hladniji dani, jučer sam upalio TA peć u sobi tek toliko da je upaljena da mi ne podivlja dnevna. Tako da su sad vrijednosti slijedeće:temp/rh dnevna max 26.5/53%, noćna min 19. 2/44%. Sutra update vrijednosti. So far, so good:watch:
Temperature više nisu problem. Min 18.5 max 26.9 Vlaga 32-46% Danas dobila duplu dozu bio bloom, top max i bio heaven
Hvala mentore :banana_rasta:
Pozdrav društvo, novi update. Prošlo je dva tjedna cvjetanja. Prekjučer je bilja dobila duplu dozu od propisane ali reakcija je izostala. Bio sam se zabrinuo, ali mentor mi upravo kaže da joj treba koji dan da to provari, da se tako izrazim. Jučer je opet razlika u temperaturi bila oko 10° jer je ovdje jebački zahladilo, tako da ubuduće zatvora navečer skroz prozor, a danju ide prozračivanje prostorije. Tražio sam malo po netu ali nisam baš našao neke kvalitetne podatke o strainu. U smislu uvijeta za razvoj itd. Naletio sam na grow report na nekom stranom forumu gdje tip kaže da je cvjetala 11 tjedana I da je mogla još. Ne znam da li je njegova bila iz iste banke kao moja jer sam isto tako naletio na neki video gdje tip iz paradise seeds (što je ujedno I moja banka), kaže da cvjetanje 10 tj. Bilo kako bilo, još 8-9 tj. :watch::drull: Da ne duljim više, evo par današnjih slika I pozdrav do novog updatea :respect::vutra:
I nakon tri tjedna cvatnje biljka izgleda ovako vrhovi se fino debljaju, a nisu još ni na pola puta jedina mi je briga žutilo svi fan listovi su mi požutili I imaju fleke po sebi. Od sivih, preko smeðih do crnih. Hrana prošlo zalijevanje dupla doza. Danas žali vena normalnom dozom po tablici. Komentari i savjeti dobro došli
Zadnja dva zalijevanja radim sa odstajalom vodom pola sata i netom pripravljenim gnojivom. Slušam savjete i provodim u praksu
Slijedeće zalijevanje za 4-5 dana, pa se dogovorimo ;):thumb:
Novi update. Prošlo je četiri tjedna cvjetanja. Fino se deblja. U nedjelju je dobila duplu dozu growa, izmeðu ostalog. I po tablici kaže da treba bio grow na light mix do kraja. Još 6-7 tjedana :drull::watch:
Novi update Obično utorkom napišem update ali ovaj utorak sam preskočio i nekako istovremeno uočio problem. Sad se lupam po glavi kako to nisam prije primijetio. Listam slike, dnevnik i vidi se sad kad znam. Video se kao prašnjave fleke po listovima. Prvo sam mislio da je pepelnica ali ona dolazi kad je vlaga, kod mene je suho, presuho 20-30%.Uglavnom,pogledam ja pod mikroskopom tu prašinu i vidim spider mites u litru vode sam stavio žlicu deterdzenta za suðe i pošpricao sa gornje i donje strane listova. To sam ponovio i drugi dan ali slabijim intenzitetom. Danas sam je izvadim iz boxa i odveo na tuširanje. Usput sam napravio flush zbog onih loših pripravaka kojima sam je zalijevao na početku. Osim toga, skuhao sam čaj od duhana češnjaka i čilija i dobro je našpricao. Namjeravam ponoviti postupak sa čajem, a treći korak je neki organski insekticid koji naðem u grow shopu. Već nakon tuširanja mi se činila čista, a ako ih ovaj čili ne ubije onda ne znam. Gušio sam se dok sam špricao, stvarno je jak. I tako, osim šta je cijele pojedena vrhovi dosta dobro izgledaju. Danas je 38-39. dan cvjetanja. Trebala bi još barem 25-30 po opisu ako je ne pojedu do kraja. Meni djeluje skoro spremna
Pročitao sam negdje za deterdzent i antibakterijski sapun
Pročitao sam da je dobro primijeniti više načina jer brzo stvaraju otpornost, tako da mi je SMC treći i nadam se konačni udarac. Jer trenutno mi je slijedeći grow pod pitanjem
44. dan cvjetanja. Jučer je po drugi put tretirana sa chilli, češnjak, duhan čajem. Spidermitea više nema, a nema skoro ni fan listova. Više manje su svi propali. Danas još idem kupit SMC radi prevencije. Pitam se da li će se još punit pošto nema baš listova za fotosintezu.
Hvala zelenko, to sam htio čut
Ne bi vjerovao ali meni ništa ne miriše. Cimer mi kaže da se osjeti kad otvorim vrata od sobe ali ja skoro ništa ne osjetim. Danas sam otišao kupit neko sredstvo protiv spidermitesa i osim toga izašao iz dućana sa i tako da ću iskombinirati neki "kružni" grow ili kako se to već zove. Šator je 120×120×200.znam da bi idealno bilo 600w ali ja sam kupio prigušnicu od 400,jebiga. svejedno mislim da će to bit ok
Šta ti kažeš na 400w za ovaj šator?
Dok ne skupim lovu za neki dobar led, growanje u slijedeći prostorima: Vegetacija(dvije biljke) 80×60×180, 250W MH Cvjetanje (četiri biljke) 120×120×200,400W HPS Kupio sam jutros dvije biljke, topirao ih i stavio u MH box. Riječ je o super skunku i jack hereru. Mislim od sensi seeds. Osim toga, stavio sam na klijanje WW auto od pyramid seeds. Sjemenka je "napukla" tako da sutra ide u zemlju i u HPS box. Naručio sam i OG kush sjemenke tako da će to bit četvrta u drugoj rundi. Ali to je priča za neki drugi dnevnik. Atomical Haze, 47.dan cvjetanja, od danas pod 400w hps. Spider a, kako mi se čini, da se ne ureknem, nema ih. Za SMC nitko ovdje nije ni čuo ali sam dobio neki sprej , njega ću kao zadnju opciju. Imam još chili čaja, to mi se pokazalo super. Još 20-tak dana iako ja već vidim po koji amber trihom limenka je od pola litre:drull:
Još jedan update, 7 tjedana cvatnje je iza nas. Još tri tjedna isčekivanja. Spidermitea više nema ali spreman sam na najgore. Sreća da ne jedu cvijetove. Izgleda da ću je morat malo češće zalijevat jer je sad jača lampa i bez cooltubea. Osim toga i ventilacija mi je jebačka. Slijedi nekoliko najnovijih fotki i do slijedećeg updatea
55.dan cvjetanja. Danas sam je zadnji put zalio sa gnojivom. Ne znam da li trebam flushat ili samo vodom da zalijevam(možda još dva puta)? I za spidere sam se prerano poveselio, tako da će moj slijedeći grow biti zanimljiv. Atomical haze,55.dan cvjetanja :
Stvar je u tome, drag Stipe, da mi je slijedeći grow već u tijeku :oops: