
Galerija nije uvezena
Evo nekih mjesec dana su vani, a njih 4 su već pokazale spol. Nisam mogao slikati blizu jer je kamera od moba za slikanje blizu loša- ali prepoznati znam, tako da sam siguran! :) Nevjerovatno da me i ove sezone iznenađuje to rano pokazivanje spola. Genetika sjemenki je zbilja pomno birana od najboljih vuvica što su kroz dimove prolazile... Zemlja je preštijana i miješana sa stajskim đubrivom, pa naknadno još dodano i izmješano zemlje za cvijeće. Za sada mi se čine da su sasvim lijepo napredovale, imaju skoro svaka po metar. Jedini problem je ovo , list koji ima bijele točkice po sebi ---> neprepoznajem što bi to moglo biti ?! Nisu gnojene gnojivom, razmisljam o tome neznam što da im dam, za vegu ili cvijetanje (kad su već spol pokazale) ?! Mislim da ću pola propisane namiješati i prosuti za 2-3 dana taman prije najavljenog sunčanog tijedna. Nisam LST upotrijebljavao, trebao bi... To mi je isto u planu, malko ih isavijat... Preporuke, savjeti, pohvale i primjedbe...sve dobro došlo! :)
Hvala zuz na razumijevanju, ima 5 teglica srednje veličine slikat ću jednom pa stavit , oko 200+ gr šta ja znam, nisam ništ vagao. A onak dovoljno za moje potrebe na izvjesno vrijeme. hehe
gledaj bongshSamoubojico, objasnio sam da je situacija neizbježna i da je jednostavno tako moralo biti, postoji više od 5 razloga zašto sam morao prekinuti dnevnik i privesti kraju, a tvoje mišljenje o tome da je to prerano ubrano (što davno već znam) me nedira u tamburu. Znam kako je, kako je moglo biti i kako je ispalo. I velim da sam zadovoljan, a ako sam ja zadovoljan onda više nitko drugi nemora biti. Vutra nije za usporedbu za ono što kruži u ovoj pripizdini u kojoj živim. Dakle boli me uvo za petarde, desetke i te spike, zagrabim iz tegle i sladim se kad god mi pukne, i kad pukne drži za **** i nepušta... Treći sloj podočnjaka ispod očiju govori dovoljno, nemoraš me dalje pitati za kvalitet. Jednostavno to je to. Ako tko god ima što reći osim da je prerano ubrano, neka izvoli, tko nezna čitat neka opet pita pa ću opet napisati. Btw= Jedino sa čime se slažem bongashsamoubojico je ova tvoja analiza ovog vrha što sam slikao izbliza, e sad da ti objasnim, ovo je biljka od 15-20cm koja je rasla u tvrdoj zemlji bez ikakvih dodataka, samo 2 put gnojena . Izrasla je odsamog početka totalno slučajno, i evo kako je izgledala i zašto se tako razvila, jasno ti je samo kad pogledaš da je ovaj vrh bio u ovakvom stadiju razvoja dok je ova malena kasnila za svima. A ova druga je rasla u isto vrijeme i izgledala ovako, od te malene nisam ništa ni očekivao, prem da nakraju ispao lijepi mali lowrider sa sasvim lijepim mirisom. Evo pa usporedi lowridera sa tadašnjim vrhom, dakle sve mi je jasno a nadam se i tebi. Uploaded with ImageShack.us A evo kako izgleda suhi vrh, ništa ekstra biran, ima ljepših, još masnijih (i bolje otrimanih) ovaj mi je bio nadohvat ruke pa sam ga slikao. Vidi se da nije bilo sunca dovoljno i da se nije uspila udebljati, lisnatija je i netoliko mesnata, al je zato preljepljivo-masna i nemoguća za mrviti prstima. Obavezno škarice ili grinder. Kako god, prošvrljaj malo i po stranicama prije i pročitaj nešto i teksta ko što ti reče kolega SiD. Sa obzirom kako je grow započeo i što je tada bilo dostupno i moguće, mislim da je i više nego dobro završilo, ako uzmemo u obzir loše vrijeme,plijesanj i pokraj toga još neizbježnu uranjenu berbu sa onih 5 razloga koji su prevagnuli odluku za takvim postupkom. I više nego dosta za zaključiti gradivo. Hvala svima na komentarima, reputacijama, sretan sam i zadovoljan što je sve završilo sigurno i bez poteškoća.
Pozdrav braćo vutraši, harvest je odrađen! Berba no.1 Berba no.2 Berba no.3 Jedna close up slika. Zbog vremenskih nepogoda, i širenja plijesnji u zadnjim tjednima cvjetanja su skinute možda koji tjedan ranije, ali sve sa razlogom prevelike vlage u zraku i padalina, dok sunca što je bilo je uhvaćeno... Rezultat je više nego dobar, jako sam zadovoljan i mogu reći da je prijeko najbolja domaćica koju sam od svojih ruku odgojio. Opskrba za moje potrebe koja može potrajati, ništa drugo nego zadovoljština! Smoke Report Kako trenutno pušim jedan sočni hed, mogu reći da jednostavno uvlači svoju čaroliju pod kožu izazivajući oštrinu sluha, pumpa dobro raspoloženje i društvena je kad se ugasi, u glavnom su reakcije na prvu okus, i glatki dim koji se izuzetno lagano i slatko duva. Iskusniji duvači malo grcaju u dimu kad navuku jaču seriju... Nakon pljuge oči su kineske, osjeti se opuštenost u glavi i cijelom tijelu. Okus bi usporedio sa cimet mentol mješavinom, bar od ove koju trenutno duvam. A ima šarenog odabira između njih, svaka puca drugačije jer su sve birane kroz čitavu godinu duvanja kad bi znao naletit neki brutalni hemić 3 ili čak 4 vrste različite, ova zadnja koja je skinuta je sativa stativa malo dominatnija , lijep zadnji harvest od nje. Eh i zabavio sam se trimom i sakupio lijepu hrpicu kifa, od kojeg nisam napravio ništ, nego ga držim u kutijici, za povremena soljenja. mozda napravim kockicu čokolade ,al ima vremena. Za next out time ide WW i BubbleGum Kush Lijep pozdrav! delboy
procijenio sam pravovremeno i nisam pogriješio, dosad testirano i više nego ispunjava zadovoljstvo! Naprosto oduševljen sam, 24h intezivno sušenje ventilatorom malih iskidanih komadicaka, nedaje jos puni taste, tj. okus, ali da nepričamo o tome to će tek doći- rad je odličan! Easy high sa vječnim podsjetnikom da si zbilja u sativastom high filmu , tupavost u rukama i nogama, u mom slučaju od smjeha su mi ispadali predmeti iz ruku, veselica i veoma društvena na spiku i zajebansije tjera! Kada high napokon završi a zbilja traje duže nego inače, e onda lagano izgubiš taj feeling i ništa, apsolutno bistrost i normalno ponašanje... tipična preko-dana vuvica... Što reći nego veoma sam zadovoljan.Glavni stup je veličine 4 kutije cigara, znači mrcina, i par manjih šta ja znam nisam ništa mjerio još vidit ćemo.
Ma srce mi se kidalo kad sam vidio kako proždire kroz vrh ta boleština, taj odvratni plijesanj, neizgleda uopce zdravo za pušit, pobacao sam to odmah, a i svašta pročitao usput , koliko je pušenje takvog vrha štetno za respiratorni sustav ... Mogla je svakako odgurat do kraja mjeseca po planu kako je trebalo, al eto ja zadovoljan i ovako, nema veze, bit će lakši high za preko dana uz kavu... a voćkastog je mirisa što mi strašno paše, a vjerovato i okusa- al to ćemo vidit još. Thx stari, mašćo paća izgleda dobro slažem se! Uskoro testiranje hehe dok se malo posuši normalnim putem, neću gurat u mikrovalnu ili fenirat nema smisla... thx na repu ''Prijatelju'' zar nisi pročitao zašto sam bio prisiljen poraniti sa berbom? A da je trebalo više, naravno da je trebalo, ali nekad situaciju treba odvagnuti u svoju korist i odlučiti ispravno, ja mislim da nisam pogriješio, ti misli što hoćeš. Hvala na pohvalama, smoke report od rano-ranske curice ide kroz par dana, i bit će pušena na rano jutro. hehe Hm, da... dok čekam ostale mogu se malo opustit, svakako dobra stvar. Ovo za gnojenje, razmisljao sam o tome, dali jos jednom dati punu propisanu ili ne, jer 2 tjedna je ostalo do prvog mraza, kalkulacija moze ići, samo u slučaju da računam na obilnu kišu za vikend, da ispere ujedno to gnojivo...pa iza toga par sunčanih dana -nadam se. Mislim da ću te poslušat. heh i @ Mr.Dr..Smoke hvala na pljesku , curke ti šalju masnu pusu! heheh
Pozdrav groweri , evo današnjim pregledom, otkrio sam plijesanj na najvećoj, najeljepšoj i najnaprednijoj biljiozi koju imam, http://img9.imageshack.us/img9/387/dsc01315al.jpg i doslovce sam imao osjećaj da me netko pokrao! Odvratno bezobrazno! Detaljnim pregledom sam skonto, da se plijesanj proširio i to po skoro svim vrhovima, ali srećom pomalo samo, ovo se dogodilo sve u tjedan dana - očito je to rok u kojem se mora obilaziti i pregledati ! Kako nisam imao srca kidati to i odvajati, odluka je bila harvest. :mrtva_banana: Sve ostale biljoze su zdrave, nije ih zahvatio plijesanj očito iz razloga što su malkoc mršavije pa su uspjele osušiti se, vjetar je valjda pomogao... Dok je ova najdeblja jadnica nadrapala jer se vlaga skupljala u sredini i tako od sredine svoju bolest širi preko cijelog vrha... Kako god, preporuka svima da pregledate detaljno i raširite vrh i tražite sivi plijesanj, ima čudan , drukčiji miris... Pa evo kako su ostale izgledale : http://img163.imageshack.us/img163/811/dsc01337g.jpg http://img715.imageshack.us/img715/6176/dsc01336j.jpg http://img825.imageshack.us/img825/8982/dsc01335w.jpg http://img820.imageshack.us/img820/624/dsc01332g.jpg http://img408.imageshack.us/img408/7146/dsc01331s.jpg http://img96.imageshack.us/img96/6519/dsc01328j.jpg http://img155.imageshack.us/img155/9307/dsc01320t.jpg http://img62.imageshack.us/img62/641/dsc01318e.jpg http://img820.imageshack.us/img820/3376/dsc01313d.jpg http://img801.imageshack.us/img801/195/dsc01309e.jpg Trimovana curica, je sad objesena naopacke, miriši mi na mango vanilija - totalno fruity yumy yumy miris... :rasta1: I evo nakon tuširanja sjednem, krenuo pit kavu i skuzim da mi prsti i dalje vonjaju po tom ludom smradu! Nevjerovatno... malo je ranije skinuta ali šta sad, bolje i tako nego da plijesanj poždere većinu biljke. http://img814.imageshack.us/img814/3289/dsc01366gh.jpg http://img412.imageshack.us/img412/7011/dsc01365x.jpg http://img203.imageshack.us/img203/7963/dsc01362gh.jpg http://img340.imageshack.us/img340/3314/dsc01344eq.jpg http://img691.imageshack.us/img691/5614/dsc01342a.jpg http://img714.imageshack.us/img714/8720/dsc01367hr.jpg Lijep pozdrav delboy
@Dolf da Plantella CVET, pazim po pola propisane davati, al me malko uplašila ljubičasta boja stabljike, to zadnji put kad mi se dogodilo je bilo pregnojavanje... mislim da ovaj put nije tako kritično jer nije cijela ljubičasta već samo poneki dijelovi, mozda je takva genetika ...ko bi ga znao... izgleda zdravo, to mi je bitno @Flipsilon hvala na pohvali, ovo je treći tjedan cvjetanja, neke su naprednije, neke malo slabije, al to sve zbog pozicije osunčanosti, neke dobiju više svjetla neke manje... Volio bi da si upravu pa da to bude do kraja prvog tjedna u desetom... jer se čisto bojim kad krene pljuskati kiša po par dana zaredom... Evo update od prije 2 dana, dakle 01.09. :banana_dred: :banana_dred: Pune se hedovi wuhuhu, dozivam sunce svaki dan, palim vatru i jaučem daj tee haa ceee jaaa, daj mesa! Miris je opet (što se meni očito zna događat) je nikakav, dakle nema mirisa! Imam samo jednu koja opako smrdi, i ona je ujedno najnaprednija...ove ostale su neke bezmirisne... Slika ima puno, al to ja jednu znam slikat iz više kuteva jer prelijepo ispadnu slike...pa evo slobodno i dalje komentirajte, radujem se pročitati komentar, jer ko god da je već bacio oko na slike nek baci i koju riječ ! :signs053: kako god da bilo, nepreostaje ništa drugo nego čekati i uplatit misu da grow proteče bez problema do kraja hehe :b_woot: Evo da predstavim jedan onako usputni eksperiment, koji sam izveo tak da sam presadio u običnu zemlju, neobrađenu bez ikakvih gnojiva, zemlje za cvijeće....znači apsolutno ništa! i evo kako izgleda visoka je 10cm i krenula je cvjetati, minijatura malecka... slatkiš!
:b_bow: Malo sa zakašnjenjem, evo što se dogodilo 28,.07. :b_bow: :sun2: :sun2: ...a onda skok u buducnost... 25 dana kasnije... 19.08. :sun2::sun2: dosad sam 3 put dodao , pola propisane (15ml na 5l vode) Plantella CVET doze zadnji put doza bila 20ml na 5l vode .... sad reakcija na junk food ,vidit cemo.... :watchplant: sljedeće što planiram su mljevene kore od banane, kako pročitah od jednog člana navodno je bombastično dobra šema puna kalija :bananabang: isprike zbog duplog posta, ali ova promjena prikaza slika me natjerala sve ispočetka uploadat da to lijepo izgleda, nekužim jedino valjda se to kasnije ''automatski resizea'' veličina slike-jer mi je zasad prikaz u punoj rezuluciji...kako god...valjd bude dobro! :joint2: sljedeće slike uskoro.... jako skoro... ...a do tad molim komentari, kritike,pohvale?! :signs046: :thankyou:
hehe,skužio sam ga odmah na 3 metra dok sam vidio **** kako vise, zaboravi napomenti da je to bio jedan od trojice pedera koji su dobili nogom u dupe iz grow gardena... ostade samo sinsemillia :))) svakako hvala na upozorenju!!
Malo sa zakašnjenjem, evo što se dogodilo 28,.07. ...a onda skok u budućnost... 25 dana kasnije... 19.08. btw=šta kažete na organik šemu od plantelle? jel itko probao? pokušao bi to upotrijebit, al neznam dal bi to bilo prejako za posuti po površini ispod svake... mišljenja?. dosad sam 3 put dodao , pola propisane (15ml na 5l vode) Plantella CVET doze , s tim da je zadnji put doza bila 20ml na 5l vode .... sad reakcija na junk food ,vidit ćemo heheh i za kraj jedan leptirć na kojeg sam naletio hehe :)
zalijem curičke svaki 4-5 dana, i to nakon brutalnih vrućina onda odem i dodam vode po 1.5-2l... a posto su grmaste i povece sada vec, dobiju i malko vise... bjelac hvala na odgovoru, zanimalo me bas... jer kod mene korjenje raste ko blesavo, izbija na povrsinu kolko se širi... zbilja imaju dosta mjesta,a one piče na sve strane.... zadovoljan sam zasada, nadam se da nece biti nekih problema do kraja...
Lijep pozdrav braćo growerska, malo uposlenih dana, pa se nije moglo intervenirati oko 6-7 dana, pa je danas obavljena jedna regeneralka oko curica! ***Sa malim grabljicama sam raskopao zemlju - kako bi zemlja mogla disati... jer se napravila tvrda kora na površini. ***Zatim dodano 40l zemlje na sve curice, onako dodano (od oka svakoj podjednako) svježe zemlje za cvijeće Florabela. ***Špricao koprivom (koja stoji u kanisteru već par tjedana i smrdi ko crknuto mače u tekućem stanju) protiv insekata, jer kolko vidim nisu otjerani svi (uvijek dođe nova grupa turista te gamadi) pa sam za promjenu od kemijskog insekticida zašpricao sa prirodnim sokom od te koprive smrdljive. *** Zalivene sa dosta vode, odprilike 3 litre po svakoj. Svaki put je bilo po 1.5l al ovaj put zbog opakih vrućina malo osvježenje jače. :)))) Njih nekoliko pokazuje znakove ''predcvjetanja'', neam close up slika...al vidjeh pistile kako se laganini izbacuju. Evo slika inače, već sam ih naučio kako da se lijepo naguze dok ih slikam, ma presladke su mi curičke!! :)))) Ee i jedno pitanje, možda čudno, al evo : ---Dali korijenje biljke zaustavlja svoj rast u cvjetanju ?
Evo update nakon 4 dana, insekti su porazeni, kopriva pa onda insekticid, vise nema nezeljenih gostiju, pa evo usput par slika kvalitetnijih, nema vise slikanja sa mobom, nemogu se nagledat ove zelenjave u pravoj rezoluciji!! hehe Ova je bila malo ''jace'' zategnuta pa se doslovce prekinula, tj savila u slovo L , jako mi lijepo izgleda iako nije bila namjera za time... cini mi se da ce upravo zbog ovoga lijepo formirati. Ova me jednostavno ispunjava veseljem kad vidim kako se lijepo lista.... btw= @Bozga kralju, bas si me nasmijao, znam sve mi poznato, komarci (za njih se namazem svaki put sa nekim losionom protiv njih) a krpelje sam vec skidao sa sebe sigurno 8 puta... samo se nadam nesusresti zmijetinu kao ti, jer se oduzmem od frke kad ih vidim.
Joe, neznam kako se čupa ta repa, niti mi previše jasno kako se to konzumira ! heh Al fala na rep-ici svakako... Unatoč problemima, moram bit pozitivnih misli i gledati tako i dalje. Neočekujem zbilja ništa, i nadam se bar nekoj nagradi curica, zbog ljubavi kojom ih obasipam i pazim. :) Sjetim se onih tvojih riječi, duvanje nije ovisno, growanje je! još davno kad si to rekao, zbilja nemogu reći ništa drugo već, apsolutno se slažem-potpisujem! :) Lijep pozdrav!
Pozdrav groweri, evo update. Stresao sam se i usro do kostiju, adrenalin i strah smješano u jedno je neopisiv feeling. 2 puta tokom obilaska su mi se zatresle grane u daljini od 3-4 metra ispred mene, istrčao otišao sa druge strane i nevidim ništa, jednostavno site je nemoguć za provalit, sumnjam samo u divljač trenutno, fazane, divlje svinje ili nešto treće što ima mogućnost zatresti granu da to izgleda kao da se čovijek probija0. Kako god, drugi put mi se opet dogodilo nakon 20min, krckanje i njihanje grana ali sam se sakrio i čekao 10 min - i ničeg nije bilo! Zbilja jezivo i odvratno iskustvo kad znaš da si na tom mjestu sam, odnosno trebao bi biti. Evo slika: Imam opak problem sa insektima, špricano je sa insekticidom al ih i dalje ima... borba se nastavlja. Špricane su sa mješavinom koprive (odvratan smrad, vaginalni iscjedak aroma) bljuvv!! , kao insekticid, i zalio sam sa tim picinim sokom jednu najveću pa ćemo vidit kako će reagirati. Moram namiješati još insekticida ali iz poljop. apoteke što sam uzeo, i opet ponoviti, nevjerovatno koliko je to mjesto prepuno te gamadi. Gnojene su sa pola propisane doze i čini se da su primile bez poteškoća i problema. Ljudi savjeti, komentari dobrodošli ! Lijep pozdrav!
Evo curke su -podvrgnute LST-iranju, posavijane skoro do poda (na slikama nije prikazano jer sam slikao prije LSTa -a trebao sam poslije) al jebga bit će slika za tjedan dana pa će se vidit sve. - ošpricane sa insekticidom (jer je bilo krajnje vrijeme) gamad je krenula grist i hranit se, prepoznao sam bijelu muhu, larve ispod listova- lisni buhać i na nekim paukovi mali !! znači ekipa se skupila i došla na piknik- eee nebude tako više! :D evo ovdje se vidi kako su grickali ---> Tako da zbilja sam morao uzet stvar u svoje ruke i riješit se tih nezeljenih gostiju. -gnojene sa 15ml na 5litara vode ( znači i manje od pola propisane doze) Plantela za cvjetanje - pošto vidim da velika većina koristi tu crvenu bočicu. pa je svaka dobila po litru tog finog soka... znam da griješim i trebao bi traziti nesto za vegetaciju, ali jednostavno su sva manje više slična i univerzalna... pa sam se ipak odlucio za vise fosfora i kalija nego dušika. evo ostalih slički radujem se suncu, jer narednih par dana se ljeto vraća... update za tjedan dana... stay tuned!
@Teglica_Unka & 4herbs hvala na uputama, sad sam i ja uvjeren da je frka sa nekim nametnicima. potrudit ću se istrijebiti to, i trebao bi reagirati što prije, nadam se da se neće pogoršati do sljedećeg puta dok budem pregledavao. @bozga & meskalito & svi koji su pohvalili curama gode komplimenti, zahvala od njih i mene! :) @Blodeuwedd thx na linku, jako korisno! @h4n5 pitati ću za taj pesticid boxer, zadnji put su mi preporučili neku malu bočicu što se razrijeđuje, obratit ću pažnju malo oko zaštite, šteta bi bilo da ih nagrize gamad, a tako lijepo i zadovoljno izgledaju. Što se tiče gnojenja još ću pričekati tjedan ili dva pa ćemo napravit neku laganu prihranu. Stay tuned ! pozz
Bojim se da nisu bubice nagrizle ili se nakotile pa to zato list izgleda cijeli prekriven sa tim bijelim točkicama. Moram spremit svoj čaj od češnjaka pa zašpricat po njima malo da futaju. Jel ima tko iskustva sa špricanjem Tekuće željezo dodatak gnojivo namijenjen baš za špricanje po biljkama, to je kao za listanje kolko sam skuzio!? Ovako izgleda ---> Hvala za REP, nadam se da bude sve uredu dokraja.