Pozdrav ekipa, Nakon godinu dana svakojakih pokušaja i puno puno čitanja došlo vrijeme da probam i voditi dnevnik (iako ne od samog početka). Da ne dužim i ne nabrajam sve bilo je svega, uspjeha i neuspjeha i da sve nasmijem jedna je dala čak jedan bud od cca 2g suhog (zaboravio strain), a visina cca 10 cm(ak nađem sliku budem postao). Al da ne serem toliko... Počnimo... BOX: growbox komplet 60x60x160 RASVJETA: HPS 250W ZEMLJA: Florabella (žuta) SJEME: Moby Dick auto - Dinafem Cream Caramel auto - Sweet Seeds VODA: Jana PRIPREMA: zemlju pomješao sa perlitom omjer 9/1 i na dno posuda od 12l postavio glinene kuglice cca 1l Dakle, sjeme niklo 26.02 (oba) na zemlji u već pripremljenim teglama. 27.02. upalio "dan" i držim ih na režimu 20/4. Temperatura po danu između 25°C i 29°C, a po noći od 15°C do 20°C. Vlaga po danu 35 - 45%, a po noći 60 - 75%. Za sada dobivaju samo vodu i po mome skromnom mišljenju napreduju dobro. Sa hranjenjem planiram početi kada krene cvat, ali još nisam odlučio sa čime. Najlakše mi je doći do Plantelle, ali ako netko misli da je bolje nešto drugo, vičite. Na slici su: lijevo Cream Caramel, a desno Moby Dick. Pridružit će im se Northern Light od RQS-a koji je proklijao danas ali ne u boxu već u WC papiru. Planiram udate jednom(minimalno) tjedno pa ćemo vidjeti kako će napredovati. Ako sam što zaboravio isto vičite...
Malo kopao po starim dnevnicima i vidim da je ovaj još otvoren. @Vutragenjo ak može u završene, a onda ni ovaj post ne treba ostati.
Mogao je dnevnik i do sada već među završene obzirom da nisam ni računao na pravi curing. Ali kako nije a i MD je došao kraju pa osvrt za kraj. Glavni vrh bio cca 20 dana u staklenci, a kako sam stalno vadio ostalo mislim da nema potrebe govoriti o samome okusu. Sa druge strane učinak kao i već navedeno samo mrvicu jače, ali moja pretpostavka je da je to jer sam išao redom od najmanjih pa prema glavnom;). Uglavnom to bi bilo to uz slikicu naravno. Još jednom HVALA svima na POMOĆI.:thumb::banana_rasta: :vutra: RULES
Evo dobri ljudovi stigao i kraj prvog dnevnika. Što se tiče MD-a, učinak je za mene da kažem nešto novo. Udara mrvicu kasnije ili da bolje kažem polako se zaletava. Iznenadilo me što dosta slabo "muti razum", ali zato vrhunski opušta živce i tijelo. Rekao bih najbolja dosada za moždane aktivnosti i obavljanje dnevnih zadataka. A sa druge strane, na kraju dana, odlično umiri za san. Jedino šta fali (a ja jako volim predvečer:)) je zakucavanje, e toga baš ni nema. I na kraju bih naglasio da sam prezadovoljan ishodom ovog growa. :banana_rasta::rasta::banana_rasta::rasta::banana_rasta: Ne znam kako bih vam se svima zahvalio, jer znanje i iskustvo stečeno ovim growom je NEPROCJENJIVO. Još jednom HVALA svima koji su bili uz mene u ovoj avanturi. :vutra:RULES P.S. Sorry za mali off sa NL-om, a ona ide u novi dnevnik jer još nisam imao posla sa reg strainom.
Evo mene na kraju ove avanture, nažalost prebrzo. Zadnjih dana nemam vremena za ništa pa nisam ni slikama popratio priču (osim berbe). Na kraju uletili neki problemi sa prostorom gdje je box pa je MD morao da završi putovanje. Uglavnom, nakon berbe 69 g i visina cca 60 cm, a smoke raport za koji dan. Fala vam ljudovi na svemu i ja sam super zadovoljan, napokon to liči na nešto :). :vutra:RULES P.S. Samo jedno pitanje vezano za NL koja je preživila sve probleme i nastavlja. Jel moguće da auto sjeme ipak nije auto? Naime već je 56. dan a još nema cvjeta. Sad može bit da sam idiot pa samo mislim da je "ona". Al molio bi neki savjet, jer planiram je prebaciti na 12/12 pa da se ne za je...
55. dan Uvjeti se ne mjenjaju i idemo dalje ali bez CC :grob:. Šta da kažem, teško smo se oprostili na 52. dan života(18.04.), ali tako je moralo biti. Dobio od nje 49 g sježega, ali težinu suhoga ne budem ni mjerio jer će se dio izgubiti u procesu:rasta:. Učinkom sam više nego zadovoljan, ne znam ni kako bi opisao. Uglavnom, u glavi opuštanje, malo i tjelesno ukucavanje(iako je frenda ukucala skroz:)), ali njzanimljivije je da kad se treba koncentrirati na rad(bilokakav) onda pušta a poslije rada se vraća zbunjivanjem protivnika:). E da i samo se to ukucavanje pojačava sa svakom idućom pljugom a ostalo ostaje na za mene odličnoj razini. U svakome slučaju ići će CC ponovno i to do kraja, bar toliko sam ostao dužan;). Na MD neću trošiti riječi jer po mome sve izgleda dobro. :vutra:RULES
49. dan T - 27/22 °C V - 45/60 % Prvo da kažem kako je CC ipak preživio. Ma vodim borbu sam sa sobom šta ću, ali za sada je preživio i osakaćen je za jednu grančicu i idućih par dana ću ga pustiti sigurno. Za dalje budemo vidjeli jer je želja velika pogotovo nakon probe. Ali da ne serem puno tu su i slike. Kao i uvijek dobro dođe koji komentar o trenutnoj situaciji i ljudovi fala fala jer me rezultati jako vesele. :banana_rasta: P.S. Ubacio sam i sliku od NL (onako usput). Meni izgleda dobro, a ako neko vidi nešto što ja ne neka viče glasno. :thumb:
Hvala na čestitkama :banana_rasta: Probao po uputama i rezultatom više nego zadovoljan, pa je odluka pala da će CC postati žrtva:rasta:. A znam da, trebao sam...:) Obzirom da CC postaje žrtva imam pitanje za one koji me razumiju.;) Dali je bolje da ga berem malo po malo ili odmah sve? Puno Hvala na razumijevanju. :respect:
Počeo 45. dan T - 26/20 °C V - 40/55 % Svako drugo zaljievanje ide Plantella cvjet i ph se korigira na 6,5 Ovaj put neću iznositi svoje mišljenje jer sam pomalo izgubljen i puno nesiguran:(. Nekako bih radije čuo vaša mišljenja o biljkama.Trebao bih pomoć i oko vremena kada da flusham CC jer mi baš i nije jasno kak da znam da ima još 10-ak dana do kraja. I trebam savjet oko probavanja ploda kak da to izvedem najbezbolnije i kada je vrijeme. Čitao sam o nekakvom rezanju 1/3 vrha pa da se ostatak i dalje deblja al nemam vremena za traženje... Da kažem i da se malo manje bavim biljkama zadnjih par dana radi prinove u obitelji:skot::, pa je i to razlog više da tražim pokoji savjet ovdje umjesto da čitam. :vutra:RULES
Kreće 37. dan :banana_rasta: Prvo da naglasim da mi je stigao precizniji ph metar i da je i taj dio do kraja rješen. Naglašavam jer mi se čini da je do sada ph ipak bio malo visok. Svako drugo zalijevanje dobivaju 5 ml/l Plantella cvjet (ph 6,2 zadnje sigurno) i mislim da dobro reagiraju. E sad za mene već polako postaje napeto, nestrpljenje raste jer piše da CC ide za 55 dana od sjemena do berbe pa su svi savjeti više nego dobrodošli.:thumb: Do sada sam skinuo nekakvih 10-ak polužutih listova (sa obje biljke), sve donji ispod grana i nekako mi izgledalo kao da ih sama odbacuje, vičite ako radim krivo. A i moj dosadašnji dojam ne može baš biti objektivan jer je do sada puno bolje od svih pokušaja. Uvjeti i dalje postojani T: 26/20, V: 50/65. Nego evo slika pa se raspištoljite...:)
Uvijek prihvaćam dobar savjet :thumb:. Zato danas bez infa. Ali pošto mi baš danas stigao mikroskop evo i par slika iz druge perspektive.:banana_rasta: P.S. slike će biti i bolje kad se ruka malo smiri. :vutra:RULES
Kreće 31. dan Ja i dalje radostan. :banana_rasta: Uvijeti se ne mijenjaju, i dalje ide fino. Nadam se samo da će i do kraja tako.:) :vutra:RULES
I to je moguće, uglavnom ne vidim nikakve posljedice, a i poslije slikanja je skinut list. :thumb: Ulazak u 28 dan. T - 25/19 °C V - 50-75 % Dobile Plantellu i reagiraju odlično (po meni:)). Al da ne serem slika kaže 1000 riječi :rasta:
Evo stigao danas s posla i mali problem, jedan list na CC na brzinu trune. Moje mišljenje je da je zbog dodira sa teglom ali ja lako mogu biti u krivu. Molio bi vaše mišljenje i dali postoji mogućnost daljneg širenja. Bez vas ništa :thumb:. Uvjeti se ne mjenjaju (T 25/19, V 55/70), zadnji put zalivena prekjučer sa 0,8 l čiste Jane sa ph 6,5. :vutra:RULES
Kreće polako i 25. dan. Uvjeti isti kao i dosada i rastu kao i dosada :). Ja i dalje sretan ko malo dijete.:banana_rasta: :vutra:RULES
Kreće 23 dan. Po prvi puta su dobile malo hrane (2/3 preporučene doze Pllantelle cvijet) i mislim da su dobro primile. Temp i dalje 25/19, a vlaga 50-55/65-75 (dan/noć). Rješio sam i kontrolu ph za nadalje i još malo rastegnuo MD. Na CC neću raditi trening a iako je manja meni izgleda odlično:). Dosada je puno bolje nego je očekivano tak da sam malo i uzbuđen:banana_rasta:, a vi molio bih vičite ak nešto radim krivo:thumb:. :vutra:RULES
20 dan počeo. Samo na brzinu par slika. Uvjete održavam kao i do sada i meni izgleda dobro:). Vičite ako brijem. Pozdrav ekipa. :vutra:RULES
Da to su kapljice vode, a stakle se zbog blica. Prskane su i slikane na početku noći tako da se do dana dobro osuši (pazim:thumb:). 1310 Za sada ih još ne bi prskao po danu dok ne nabavim bolju prskalicu (na maglicu), a i šta kažeš dok se ne ispraksiram.:thumb: I fala ti puno na opširnim komentarima, od životne važnosti su. :thumb: Malo me jedino brine lst obzirom da prvi puta radim, pa me zanima jeli taj dio dobro odrađen. Ljudovi bez vas sam bio izgubljen. Fala vam svima.
Danas nam je 18. dan počeo. Prvo da napomenem da sam uspio samo izmjeriti ph vode (7,0) prije nego mi je vrisnuo instrument (eto ti sreće), a do idućega zalijevanja će stići drugi pa onda to budem dobro popratio. Dosad nisam spominjao nikakav trening jer nisam ni mislio raditi, ali sam se predomislio i na MD po prvi puta probao lagani lst. Molio bih vas da bacite koji komentar jel to valja šta sam napravio, jeli prerano i ak treba šta popraviti slušam... Kao što se vidi na slikama CC nisam dirao jer je dosta manja. inače uvjeti se ne mjenjaju. Temp 25-26 dnevna i 18-19 noćna, a vlaga 50-55 dnevna i 70-80 noćna. Planiram im davati Plantellu za cvat pa bi i po tome pitanju molio pomoć, jer ja sam mislio uskoro početi postepeno dodavati.. Fala ljudovi još jednom na velikoj pomoći :respect:. :vutra:RULES
Mali update i molio bih malo komentara samo da znam jel sve u redu. :respect: Temperatura i dalje dan 25 - 26 °C, a noć oko 19°C. Vlaga 50 - 55 % dan i 60 - 70 % noć. Zalivene su jučer sa cca 6 dl Jane svaka i tempo zalijevanja je svaku 3. noć. Nekako mi se čini da su se listovi na CC malo nazubili, al neznam od čega. Vičite ak bi trebao možda prihraniti malo zemlju... Evo i slika. A i NL se polako pokazuje;). :respect:
Fala na uvijek dobrodošlom savjetu, budem zapamtio:thumb:. Ali dnevna temp je cca 25°C a noćna 19°C pa mislim da bi bila preniska u tom slučaju. :respect: :vutra: RULES
Daj mi to malo pojasni "isti smjer od ulaza do izlaza" , fala. I fala puno na poršci 1310.
Evo napravljene male preinake po vašim zlatnim savjetima, napravio mjesta koliko je sada moguće, prebacio mali vent i upuh (da ne piče u istom smjeru). MD i CC ušetali u 14. dan, malo je veći MD ali za sada se ne brinem jer sve izglada puno bolje nego u dosadašnjim pokušajima i a tu ste vi da naučite mulca:thumb:. Temp održavam između 19 i 26 °C, a vlagu između 40 i 55% (po noći cca 70%). Krenula i NL i njoj je počeo 3. dan, al kad ponestane mjesta (vaše riječi:):respect:) bude išla negdje na balkončić ako bude povoljna temp a ako ne na prozor. Još jedno veliko HVALA svima na pomoći. :vutra:RULES
Temp sada uspijevam održavati iznad 19°C po noći i oko 25°C po danu pa tu više ne bi trebalo biti problema, bar se nadam. I sa vlagom je bolje, malo je teže pred kraj dana ali ne pada ispod 40%. Budem se još poigrao sa ventom i ručnikom pa da to još bolje izgleda. Da li treba svake noći ili bi to bilo previše, jer nisam do sada nikako (bilo me strah da ih ne spržim)? :vutra: RULES
Evo i boxa i opreme. Isprike što nisam prije. Slikano 10 min poslije mraka. I daj pojasni na kakve si vibracije mislio i zašto iste smetaju. Ovaj mali vent je 10-15 cm ispod lampe i malo je nakošen da dere prema njoj. Fala ljudovi, kraj vas mi i samopouzdanje raste iz dana u dan. Zakon ste.:respect: :vutra:RULES
Sad sam ubacio i mali (privremeni) vent za mix zraka. Molio bih samo mišljenje oćel to poslužiti na 10-ak dana dok ne nabavim bolji? P.S. nisam ovo uspio ubaciti u gornji post
Fala ekipa, Evo slike prije dana. Zasada mi sve izgleda dobro, al vičite ak samo brijem. :)
Hvala, Evo uspio osposobiti stari ovlaživač i ubacio u box još samo da nekako povećam kapacitet i to bi trebalo biti to. Evo i slike nakon stavljanja u pogon (1,5h prije mraka) a sat prije je vlaga bila na 30% (kad sam stigao s posla). Još jednom fala puno na savjetima. :rasta: Tek kad sam digo sliku vidio da se ovlaživač ne vidi od svjetla. :rasta:Šibnem sliku prije dana pa će bit bolje.:)
Thx, u dušu me diraš :rasta: Vent za ispuh je 180 - 240m3/h i ide preko filtera, a ovaj za mješanje još tražim jer u ovoj mojoj zabiti nema ni zemlje :(. Hvala vam svima na savjetima i komentarima jer mulcu:) su potrebni.
Da bar bude tako. Ali poučen svojim dosadašnjim lošim:( iskustvom, bojim se da će biti mjesta i previše. ;) Jer kad mulac pročita pola neta i opet mora učiti na svojim greškama onda je mulac. :)
Hvala, Najveći dio vremena temp je 25 - 26 dan i 18-19 noć, ali dok sam na poslu ovisim o vanjskim uvjetima(grow je u kotlovnici). Kako dolazi toplije i oscilacije su manje.
Hvala, Dal misliš sa ili bez NL i hoće li to biti veliki problem?