
Galerija nije uvezena
Pozdrav svima. Moj prvi post na forumu i odmah u dnevnik uzgoja :) Box 60x60x100, cfl 250 watt. Biljka je u zemlji 14 dana, jucer presadjena u vecu poosudu. 18/6 rezim svijetla. ...malo uvija donje listove, sta bi mogao biti razlog? Koristi opciju Uredi !! Pa neces pisati post za postom.OC
...malo uvija donje listove, sta bi mogao biti razlog?
Zemlja neka nizozemska, trebala bi biti za takve stvari. PH zemlje 6.2. Gnojivo Platinium, koristim od drugog zalijevanja. Tocno po uputama. Nije auto Vlagu jedva drzim izmedju 30-40% Temperatura danju 27,28 nocu zna nekad pasti na 19,20 Zaljevana svaka tri dana dok je bila u maloj posudi, danas presadjena i zalivena pa cu viditi koliko ce drzati
ovo je gnojivo koje koristim. Chan Chan nisam skuzio sta si htjeo reci
...kolko mogu ocekivati da ce jos narasti kad prebacim na 12/12? Zanima me zbog prostora.
Saksija mislim 8 litara. Box sam napisao 60/60/100 Mislio sam bez ikakvog treninga..
Prvi ozbiljni grow mi je ovo. Nemam bas nekog iskustva. Opremu sam uspio dobru nabaviti. Mislio sam joj dati jos tjedan dana vegetacije (to bi ukupno bilo tri tjedna) pa ju prebaciti na cvijetanje. Nek priroda napravi svoje. Iduci put cu malo eksperimentirati. Donja dva lista su mi se malo upalila, nije nista strasno ali ne znam razlog. Zaljevam je kupovnom vodom ph5.8. Na nekom forumu sam procitao da bi to trebalo biti OK za vegu WW. Da probam mozda sa vecim PH?
Listostovi su poceli zutiti dan kad sam ju presadio u vecu posudu (prije tri dana). Taj dan sam ju i zalio i vise nisam. Mozda stres zbog presadjivanja?
Nije stala sa rastom od presadjivanja, raste svaki dan :) Mala posuda bila prije pa se zemlja brze susila. Sada nece biti potrebno toliko cesto zaljevanje. Gnojivo koristim prema uputstvo, malo smanjim kolicinu. Osim dva donja lista izgleda veselo i zdravo, samo sto ne pocne pricati :D :P
Hvala na savijetu...iduci put samo voda.
Litru sam sad sipao i sad drzi vodu. u maloj posudi se susila brzo. ....osim ta dva donja lista stvarno veselo izgleda i napreduje svaki dan.
Daj jos samo reci koliko si ju drzao u vegetaciji?
Ako je tako prerast ce mi visinu boxa. Posto svi iskusniji savjetuju, danas krece LST ;)
Evo sad i mene.... bigeskalibur da su svi pametni kao ti ovaj forum ne bi imao smisla. Znaci on i sluzi za razmjenjivanje informacija, skupljanje iskustva i slusanje (ili ne) savijeta drugih. Bolje da zavrsimo tu pricu da ne spamamo temu. Sto se tice gnojiva ne mogu usporediti sa drugima jer ih nisam koristio. Vidit cu kako biljka reagira tokom uzgoja. Sinoc napravljen prvi LST trening, lakse sam ju savio nego sto sam mislio. Vec se okrenila prema svijetlu. Sad cu viditi sta i kako dalje. Poslikam ju u subotu da update drzim na nekoj tjednoj bazi.
Potvrdio si moju pricu ;)
totalno smo skrenili sa teme i mislim da ne trebali vise o tome raspravljati...
Uslikam kad dodjem kuci.
Sinoc napravljen LST, sada uslikano...
21 dana od kad se rodila. Temperatura 27-28 preko dana nocu ne pada ispod 20. Malo muku mucim sa vlagom, jedva nateram malo preko 40. Prije dva dana zalivena sa litrom vode+gnojivo, ne buni se ni malo. PH 6.2. Malo je pocela i mirisati. Od danas prelazi na 12/12, i nastavljam sa LST-om. Vlaga bi trebala biti sada uredu, malo cu podici PH.
8 litara je tegla. Ostat ce u njoj.
20×20×20 :) Ne znam tocno, moram izmjeriti ali otprilike. Malo manje u sirinu a malo vise u visinu.
28. DAN, 7. 12/12 Temperatura 27-28 dan, 20-21 noc. Vlaga oko 40% dan, nocu hoce otici do 70%. Zaljevam svakih 4-5 dana plus gnojivo Ph 6,6. Meni izgleda zdravo i sretno :) ....nije jos pokazala spol.
34. DAN, 13. 12/12 Klima u boxu dobra, biljka napreduje izgleda zadovoljno. Pokazala spol :) Dva velika lista koja su na zemlji su malo pozutila. Da ih maknem ili ostavim? Sta sa ostalim donjim listovima, micem ili ostavljam? ...i jedna iz boxa nakon dotezanja i zaljevanja
42. DAN, 21. 12/12 slike govore sve :)
...nadam se :)
48. DAN, 27 12/12 slike iz boxa, nezgodno mi ju vaditi. Klima dobra, zalijevanje svaka 3-4 dana sa litrom i pol vode plus gnojivo po shemi.
Hvala svima. Zanima me hoce li rasti jos puno u visinu, ima jos desetak centimetara prostora. Filter mi je gore kojeg mogu vaditi ako bude bas problema.
56. DAN, 35. 12/12 prvi problemi, nekoliko listova pocelo zutiti. Sta bi mogao biti uzrok? Da skidam zute listove?
Probat cu malo pojacati sa gnojivo. Da li su to mozda simptomi loseg PH? Zadnjih nekoliko puta je zaljevana sa pipovacom a ne znam PH. Peti tjedan je ovo 12/12 rezima. Otprilike cetvrti tjedan od kad je spol pokazala. Ocekujem berbu sredinom sedmog.
63. DAN, 42. 12/12 Pojacao sam malo sa gnojivom i zutilo po listovima se prestalo siriti. Hvala decki :)
Jos ce tri tjedna sigurno biti u boxu. opa cupa jel mislis da je to razlog zutih listova?
Svasta cu ja nauciti, hvala ti :) Pokusat cu popraviti to ako je moguce.
Prvi grow mi je ovo, jos pecem zanat :) Ima i oko boxa jos nekih sitnica za srediti. U iducem cu sigurno biti iskusniji :)
69. DAN, 48 12/12 Mali problemi sa temperaturom zadnja dva dana, pobjegla malo preko 30. Danas slobodan pa cu rijesiti to. Jos nekih dva tjedna ce biti u boxu, mozda malo jace. Kad prestati sa gnojivom?
Flush pa samo voda ili obrnuto?
76. DAN, 55. 12/12 Prije dva dana zalivena sa gnojivom i to ce joj biti zadnje. Kad se zemlja osusi ide flush pa voda. Tjedan dana ce jos sigurno biti u boxu. Sta mislite oce trebati i vise? Da li ju drzati dan, dva u potpunom mraku ili to nema smisla?
...onda jos tjedan i polako zavrsavam. Skinio sam mali vrhic prije nekoliko dana. Sad ga bas degustiram. Mala radi pravo :) malo mi se nesvidja miris i okus al to je valjda normalno posto nije isprana od gnojiva i na silu je susena.
Hvala :) Niko mi nije konkretno odgovorio. Ima li smisla drzati je u potpunom mraku ili ne?
Ja sam isto trazio po stranim forumima i nikakav dokaz nema. Danas ili sutra ce dobiti jos jednom cistu vodu pa kad se osusi skidam ju :)
WW skinut danas. Zbog posla skinut dva, tri dana prije nego sam mislio. Da nas slobodan pa onda ne znam kad cu biti slobodan. Za prvi grow ja vise nego zadovoljan. Stavio sam ju nazad u box na susenje sa upaljenim ispuhom pa cu viditi kakva ce biti klima.
Posto nisam bio rijecit sad cu napisati neki rezime grow-a. BBS grow tent 60×60×100 CFL superplant 250w 21000K i reflektor kroz cijeli grow. Ispuh dva ventilatora cca 185m/h. Upuh pasivan. Ugljeni filter koji nema svrhu jer je samo na jednom ventilatoru. Jedan ventilator za mijesanje zraka. Zemlja neka nizozemska. Gnojivo Platinium koristeno prema shemi. Box je uguran u ormar. Ukupno gledajuci jako zadovoljan posto mi je ovo prvi grow. Malih problema je bilo. Za iduci grow sigurno nabavljam neku turbinu jer kako su dosli topliji dani problemi su se stvorili sa temperaturom u boxu. Za gnojivo nemam sta reci jer ga ne mogu usporediti sa drugim ali mislim da je sasvim OK odradilo posao. Promjenit cu saksiju jer mislim da je ova od 8 litara premala. Grow odradjen bez ph-metra sto cu isto kupiti. Sad to izgleda ovako :) Iduci grow u devetom mjesecu :)