Zdravo svima, kao sto naslov kaze uzgajat cu cbd sortu ovoga puta. Plan je takav da cu na kraju od svega sto dobijem raditi ulje/pastu. Hvala @Tvrle na preporuci za stain. Zadnji put da sam se druzio sa DP ima nekoliko godina. Sjeme sto sam dobio je 1A, od case sa vodom do izlazka iz zemlje je proslo ravno 3 dana sto je odlicno. Cbd Mazar je kizanac cbd Charotte Angel i Mazar-a. Indika dominantna biljka koja cvjeta nekih 55-60 dana ili 8 tjedana. Thc nivo ne prelazi deklariranih 1% sto malo sumnjam da ce biti tako ali testirati cu ga na kraju pa cemo vidjeti. Nivo cbd-a je izmedu 10-15% po deklaraciji ali i to ce se vidjeti kako ce proci. Vise o strainu ovdje CBD Mazar. Plan je isti kao i uvijek, topiranje i napuniti boks po ps-u i onda na cvjetanje. Oprema je ista kao i svaki put, box GrowPro 3.0 80x80x180, Lumatek 300 pro, S&P TD350 silent i ostalo. Zemlja Soil, uz dodatak u cvjetanju Biocanna flores, Biocanna boost, GK Seawed liquid. Za korijen TNC Mycormax i TNC Bactorrs13. Eto toliko za pocetak i nadam se da ce to biti jedna kvalitetna i debela biljka na kraju. Za sad je u 4L (canna seed mix) a kasnije se seli u 30L soila kada malo poraste. Danas je cetvrti dan starosti.
Posuseno i naknadno usitnjeno za ispiranje. Moglo je bolje ali i ovo nije lose, navikne se covjek na sve pa i na prosjek od pola kg po growu :D. Da je bila 7 dana duza vega taman bi dobio jos tih 200gr koje sam si zacrtao u glavi kada sam izbrojao 150+ vrhova. Na kraju naucilo se opet nesto novo. Sa treningom (schwazzing) sam zakasnio 14 dana i to cu popraviti u buducnosti. Takoder dati cu joj iduci puta i tih 7 dana duze vege. 50 dana bi bilo idealno da se fino rasiri i malo digne u zrak. Toliko od mene za ovaj puta. :wave:
Dio korijena sto sam uspio izvaditi Ima metar i kusur u njemu, kao da je u outu rasla.
Hvala vam svima na lijepim rijecima, divni ste :respect: @Boris Brejcha nemam ga kod sebe a nema ga niti za kupiti vec neko vrijeme. Mozda jednog dana ali sada ce ici nesto drugo. Ide jedan all time classic, ne mogu vjerovati da to nitko ne uzgaja barem tu kod nas na vutri. Ja sam ju vec sadio ali mi na kraju nije bas dobro ispala jer sam ju zeznuo sa gnojivom i bas mi je bilo krivo. Dnevnika nema ali evo prilike da se i to popravi. Imam samo jednu menku pa cete znati kada izade sto je u pitanju. Harvest sam odradio relativno brzo. Najvise vremena su mi oduzele zice koje je trebalo raspetljati. Ako nekoga zanima tu je na hrpi 55m zice :D Hedovine kao u prici Novi boks se uselio u ormar i spreman za nove avanture.
117 dan starosti 75 dan na 12/12 Stigao kuci, operacija uspjela a pacijent je prezivio. Zovem fajrunt i veceras se svjetlo gasi zadnji puta. Odcvjetala je punih 8 tjedana i jos nesto sitno. Mogao bi pustiti jos tjedan dana ali iskreno ne da mi se, zadovoljan sam sa ovim sto vidim. Sutra ide berba kad se malo odmorim. Budem ostavio par hedova pa cu dati zeni da ih testira posto ona nije redovni konzument. Evo jos set slika za kraj. Zahvaljujem se svima koji su pratili dnevnik i sudjelovali u istome.
109 dan starosti 67 dan na 12/12 Sutra pocinje osmi tjedan cvjetanja. Jutros smo se nas dvoje pozdravili i sad fura dalje sama iducih 10 dana. Velika je to cura pa nece biti problema a i nije prvi put. Natocio sam 50L vode i slozio kantu za runoff tako da je sve stima i sljaka kako treba. Imam kameru u boksu i tocno vidim kada dolje iscuri i samo upalim pumpu da izvuce sve van da ne pravi dodatnu vlagu u boksu. Kada se vratim odluciti cu da li je za skidanje ili ce ici jos jedan tjedan. Meni sad ovako djeluje kao da ce 14 dana biti dovoljno tako da bi mogla biti spremna za branje kada se vratim.
102 dan starosti 60 dan na 12/12 Cura usla u sedmi tjedan cvejetanja. Danas je bilo malo radova ovako u sred cvjetanja. Skinuo ventilaciju za ispuh dolje i montirao drugi jaci vent i novi filter sa aktivnim ugljenom. Cini mi se da sam bio zakasnio koji dan kada sam radio defolijaciju. Trebalo je barem 14 dana radije odraditi ali dobro ce biti i ovako. Produzila je cvjetanje barem za dva tjedna nego sto bi trebala. Naucilo se nesto novo i to je vazno u ovoj prici koja ide dalje.
95 dan starosti 53 dan na 12/12 Danas leteci dan, cugnulo se i tako. Jedan foto update. Usla u sesti tjedan cvjetanja. Jos barem 4 do kraja, ugodan vikend zelim svima!
88 dan starosti 46 dan na 12/12 Biljka je usla u peti tjedan cvjetanja i izgleda kao da ce ici jos barem toliko. Pocela se puniti na ocigled i sada svako iduce javljanje ce biti deblja i deblja. Vjerujem da cemo na kraju gledati barem 3x volumen nego sto je ovo sada. Klopa standardno svaka 3 dana po mojoj dozi. Trenutno srce 11,5L po zalijevanju. Voda kapa slobodnim padom nekih 5 sati sveukupno. Pumpa trenutno ne radi kad ovo super sljaka i vise mi pase u ovom momentu.
81 dan starosti 39 dan na 12/12 Mazarka je u cetvrtom tjednu cvjetanja, za sada sve tip top. Danas ide cista voda a u nedjelju je ceka prva doza bi-bloombastika. Hranjenje, ciscenje i tako u krug. Napokon sam uspio prebrojati sve te vrhove sta vire. Bilo mi je malo cudno da tu ima 80ak kako sam racunao. Na kraju biljka ima 150+ vrhova koji su spremni da eksplodiraju. Ostalo je sada samo da je udebljam kako treba. Panel je na 40cm od vrhova.
74 dan starosti 32 dan na 12/12 Usla je u treci tjedan cvjeta. Ovo kako sad izgleda joj je priblizno sto ce joj biti maksimum u lisnoj masi. Sav visak ce biti usput skidan. Voda i hrana svaka dva dana u kolicini od 10l. Panel na 45cm od sredine.
Evo ga pet dana nakon zahvata vratila je oko 50% lisne mase. Popila je 10L vode proslo zalijevanje sa mozda dec runoffa. Sta li ce tek biti u peaku cvjetanja ostaje da saznam. Sljedece ciscenje ide na kraju petog tjedna cvjetanja, sad je na kraju drugog tjedna. Panel je na 55-60cm od vrhova za koji dan ce opet na 40cm.
67 dan starosti 25 dan na 12/12 Drasticna promjena, odlucio sam je oguliti skroz do kraja. Koristio sam metodu schwazzing ili ekstremnu defolijaciju. Vise o metodi mozete naci na googlu. Kada radite ovako opseznu defolijaciju treba voditi racuna o nekoliko uvijeta. Prvi uvijet je da je biljka zdrava i u top formi jer bez toga se ne moze poceti. Nakon sto se biljka pocisti dolazi drugi dio koji je jako bitan a to je pravilo hranjenje. Sa skidanjem lisca vi joj skidate skladista sa secerom i mikroelementima. Da bi to nadoknadila morate joj pojacano davati prilikom zalijevanja sve sto je potrebno. Evo vidjet cete dolje na slikama razliku od utorka do danas, znaci niti 7 dana od zahvata a ona se oporavila kao da ju je ugrizao komarac a u stvarnosti ju je sprasio strsljen da se tako izrazim. Zasto sam to uradio? Jenostavno je, pokusavam izvuci sve sto mogu iz biljke u koju ne sumnjam da to moze isporuciti. Inspiracija mi je bio jedan strasan grower sa kojim sam se i privatno cuo te dobio par tipova iz prve ruke. U zivotu nisam vidio da netko uzgaja prvo ovakve biljke a drugo da su jos automati u pitanju. https://shorturl.at/cpSJ2 12.11 15.11
60 dan starosti 18 dan na 12/12 Dobro vecer svima, vrijeme je za nedjeljni update. Napojio je i nahranio pa je ostavljam da se sunca na miru. Stiglo mi je pojacanje biocanna boost, dobio ga za 15€ Litru pa to nisam mogao propustiti. Ako netko treba trk na amazon.de trenutno je popust 65% inace je 40€ flasa. Mazar je u cvjetanju barem tjedan dana. Udovoljio sam bizi pa je palo jos jedno ciscenje i sad je sve kako treba. Nemam vise sta za dodat pa evo slika pa procjenite sami. Autoput za nutrijente
53 dan starosti 11 dan na 12/12 Idemo dalje, danas je odraden finalni make over i sad je pustam na miru (nadam se) :D. Preostaje mi samo spanat zice sa strane i zalijevat,hraniti. Proveo sam dobra dva sata dok nisam sve odradio kako treba. Bilo je dosta posla u sredini i trebalo je to sve isplesti i smotati da dovedem sve na istu visinu i da nista ne strsi previse. Takoder odstranjeno sve sto nije imalo sanse a da mi ne gusi donju zonu. Odmah je dobila i klopu nakon tretmana da lakse prode kroz to. Lumatek je pojacan na 100% i sad sve ovisi o njoj. Pistile je izbacila prije 2-3 dana tako da je krenulanu cvjetanje. Nemojte se preplasiti zadnjih slika to mora tako biti :D
Je li ovako?
46 dan starosti 4 dan na 12/12 Pozdrav vutrašice i vutraši, krenula je u cvjetanje i bice zanimljivo zadrzati je u gabaritima. Izuzetno jak rast iako je vecinski indika u pitanju. Raste skoro kao sative koje sam do sada imao. Sto se tice klope hranim puno manje nego lavendera i to rekao bih duplo manje. Razlog tomu je sto sam dodao jedno dvije sake peleta od organics nutrients big plant. Testirao sam ga ljetos na cilli papiricicama i super sam zadovoljan kako radi. Za sada vidim da i mazaru pase pa cu ga vjerojatno ubaciti i u iduci grow. Jucer sam je nahranio sa dodatnih 20ml floresa, 20ml tekucih algi, 7ml calmag preventivno i bakterije. Zalijevanje ide svaka dva dana po 5.5 ili 6 litara. Panel je jos uvijek na 75% i 45cm visine jos iducih par dana i onda ide na 100% pa nek si misli sta ju je snaslo. Eto to bi ukratko bio neki sazetak za protekle dane.
39. dan Ja mislim da je ona spremna za cvjetanje. Drzim je jos preko vikenda u vege i od ponedjeljka saltam na cvjetanje. Danas dobila dozu svega po malo. Biocanna Vege15ml, calmag grenn buzz 5ml, pk bi bloombastic 5ml, alge 30ml, bakterije i myco. Zadnji vege boost prije switcha. Plan je ispunjen da izvegetiram za 40 dana., optimala da zaokruzim grow na 100-105 dana. Grani ima hrpa a to vidim po broju zica koje sam izvukao iz posude. Pije 5L svaka dva dana uz minimalni runoff. Preostaje mi samo da je pustim sad malo u zrak i dotegnem grane prema stranicama boksa kako bude rasla. Za dva tjedna max ce vec biti od ruba do ruba. Obecava po svim parametrima pa mi samo ostaje da je ispratim sa hranom i svjetlom. Jucer Danas Ovo postolje na okretanje je sjelo samo tako. Olaksalo mi je masu kod lst-a i vrtim je kao na ringispilu jednim prstom.
32. dan Raste kao gljive ove godine. Jucer je pala prva konkretna klopa biocanna vege 15ml i alge 30ml. Tako da od danas vise nije na djecijem nego odraslom odjelu. Lst ide dalje normalno uz defo i prunanje. Povrat je abnormalan kad je osakatim, doslovno se inati ali neka to se trazi. Jos koji dan na vege modu i ide na cvjetanje ne bi li je obrao prije bozica ako je moguce. Stigle nove boce za ovu sezonu i sta ostane za cili po ljetu.
dobio sam malo vode iz nuklearnog reaktora pa sam je pocastio::ludak:::D Flase su mi doslovno sve prazne jedino sto imam su tekuce alge i bakterije u prahu. Moram novu turu naruciti a ja nikako. Moguce da radi toga i ide dobro zato sto nema komplikacija :D U soilu ima snage da izgura samo na vodi do kraja kada bi trebalo. Bitno je da je panel u svakoj fazi na mogucem maksimumu. Kod mene to ide 25% do 5 dana, 50% do 15-18 dana, do kraja vege 75% i cim switcham odmah ide 100% i tako do kraja. To zahtjeva da se i propisno hrani i co2 na max. Meni je tjedna doza 100gr praha za co2 i odmah ide druga svjeza. Prunanje je bitna stavka, svaki dan joj skinem barem jedan list. Da bi dobio nesto moras izgubiti ;)
25. dan Vege se zahuktala i ide dobro za sada. Panel sam malo podigao na 55cm i odvrnuo na 75%. Dobila je jednu dozu calmag prije dva dana. Pojavilo se odmah nakon pojacavanja panela tako da sam to odmah rijesio. Lst dotezem dalje kako raste, baza je vec formirana i za 10ak dana tu ce vec biti skoro formirana krosnja. Klopa jos uvijek nista samo bakterije, alge i myco. Napravila spagu kao JCVD :D
18. dan Mazarka se usidrila kako izgleda i presadivanje je proslo kako i treba, bezbolno. Svjetlo na 50cm 50% snage. Uhvatila je momentum i fino raste, vega nece biti duza od 40 dana sigurno samo krace kako stvari stoje. Kroz vege sumnjam da cu koristiti vege gnojivo eventualno na switchu i u tranziciji da je malo poguram. I dalje ide myco, bakterije 10-15ml mjerica i 7-10ml seaweed liquid. Lst je takoder odraden koliko je islo i sad lagano dalje.
Presadena pa da zabiljezim. Bez kapi roota samo myco, bakterije i GK seaweed liquid. 16. dan 1012903278
11. dan Za sada svaka tri dana 1L vode. Svaki put dobije 5ml tekucih algi i po pola (5ml) zlicice myco i bakterija. Drzim je na nesto visoj temp 29-30c i za sada vidim da joj odgovara. Bilo je vani par dana malo hladnije razdoblje a posto grijanje jos nisam upalio odlucio sam onda ovako voziti. Sutra ce ostati bez glave, ide topiranje. Mislim da nisam gore spomenuo ali raste u canna seed mixu pomjesan sa dvije sake gotovog soila. Panel na 50% snage