Pozdrav. Porinil sam ih u zemlju :) Ostatak standard. Sa slika mozete procitati sve osim plana. Plan je da dobijem svih 10 zenskih. Kao sto je 10/10 isklijalo. I da onda moram jednu odstraniti i zavrsim grow s 9 komada. Drugi plan je da dobijem 5-6-7 zenskih. Uzmem jednu zensku u box 60x60, muskog pustim da jaja sazriju i polenom oprasim ovu u 60x60. Treci plan je da bude samo 4 komada. Onda bi presadio u 20 litara Air potove i kud koji mili moji. Plan je drzati ovih 10 jedno 20-30 dana u vege. Jednom barem topirati. Prebaciti u cvjetanje i pratiti. Sad su sjemenke posadjene direkt u Smart potove od 10 litara. Prije 48 sati sam ih stavio u casu s vodom. Prije 24 sata sam ih stavio u maramicu. Na slici su nakon 48 sati. Klijanje ekstra. Zanima me sta bi vi napravili i kakav bi plan imali da ste u mojoj kozi. Znaci 10 sjemeni regulara je posadjeno. I nemate ogranicenja neka prevelika. Da cujem? :)
Pozdrav. Evo da zatvorim pricu. Uglavnom, 6 sati ne spada. Da li je Co2 ili regular neznam, medjutim nikad nisam vidio biljke da brze rastu. Za zapalit usporedivo s neznam ni ja. Stipe je mozda najbolje rekao odnosno pitao "vučeš li ti šta?" A ja u biti zapalim AK47. Odlicna. @Himalaya hvala za preporuku. Znaci za ovo sam duzan :D Da ne duljim dalje, sta koga zanima i da ne pise, neka pita :) Ici ce ovo opet, samo da dodje na red. I to selekcija :D Mamu odabrati pa s nje onda odrediti :)
I dalje su 3 žive. Jedna ode danas dole. Možda dvije. Pomalo :D
Nema nekog plana. Ovo sad sto je ostalo ovako kako je nema smisla. Trebao bi kontam skloniti stolice pa preraspodijeliti to sve a opet slijedeći Grow ceka :D Oprema lagano pristiže :) 5-7 dana max kontam :)
Vrecica svakih 3 tjedna. Ovisno koliko isprobijas. Na pocetku manje, pa kako se trosi iz vrecice, bušiš. Uglavnom, mjerenje CO2 ovako kako ga ja mjerim se ne moze gledati kao relevantno. Drugo, one bijele vrecice su bolje. I skuplje ujedno... Dan zadnji. I među zadnjima. Da ne dužim, došao je kraj za dvije biljke. Jedna jucer jedna danas. Ima posla za trojicu, a samo jedan ce popušit. Svašta :D Trpi Bizz i trimaj.
35. dan 18/6, 73. dan 12/12. Panel na 100%. 108. dan total. Voda. I pripreme. Treci set sam upogonio. Skinio sam T4 s boxa 60x60 gdje je trudna mama i prebacio na stari box koji sam od knaufa napravio za prvi grow. Taj ventilator ima sondu i automatiku. Nastimao sam da cim vlaga skoci iznad 58 stupnjeva da se pali i skida do 58. Temperatura za susenje ce biti kako vidite. Dole ne dno ide jedan manji ventilator za mijesanje zraka tu gdje ce se susiti. Iz boxa sam maknio drlu, spojio sve, objesio dvije vrece. Imam jos jednu na lageru ako ovo bude malo. Kontam da 3 idu sigurno dole u slijedecih par dana. Sredina i gore lijevo mozda ostane jos tipa 7 dana. Zivi bili pa vidjeli :)
Ekipa hvala!! Da ne tagam sve redom @beštija @Hammer 2 +5 bombi @sone1 @Infinity Napatio sam se kao mali Hari Krišna medjutim evo. Tipa jos prije 7 dana se moglo skidati po nekim standardima i kad skidaju ljudi inače. Pregledao sam sve biljke, jedino gospodja zaklonjena u sredini jos uvijek pici i slabo koji smedji. Ostale su ovako…
35. dan 18/6, 68. dan 12/12. Panel na 100%. 103. dan total. I eto tako, muka mi je vise u biti jer ispada da se nisam pripremio a dvije mreze su instalirane. Kako god, jos jedno 6 dana i odose djevojke. Moram ovaj tjedan pripremiti dole box u podrumu. On stoji sad pun nekih stvari medjutim eto, posluziti ce kao box za susenje. Imam neku turbinu i jos jedan filter i tako. Poslikam kad budem slagao. Danas ekipa sa slike. Pitanja slobodno :D
35. dan 18/6, 64. dan 12/12. Panel na 100%. 99. dan total. Prije dva dana zadnja doza. Preksutra ide Flawless finish i onda laganini gasenje masine kroz 7 dana.
35. dan 18/6, 56. dan 12/12. Panel na 100%. 91. dan total. Danas ekipa sa slike. Smanjujem sve, OverDrive na max. Pa lagano gasimo masinu kroz 20 dana. S ovom turom gnojiva sam uranio 2 dana. Svidja im se BudFactor X. Do tipkanja
@Budfield i ovaj s kojim se slažeš. Do sad sada stavio nebrijeno puta sliku i napisao jedno 4. Put :) pogledajte slike od kad su počele cvjetati. Jednostavno dvije imaju takav feno. Pogledajte ostale tri. Ima li foxtail? Nemojte zaboraviti da je ovo Regular. AK 47. @imam lud da sam papir 1630 ostali su valjda googlali :)
35. dan 18/6, 51. dan 12/12. Panel na 100%. 86. dan total. Danas ekipa sa slike. Cirka jos 3-4 tjedna. Danas zadnji BigBud. Prebacujem na overdriver 2 tjedna pa laganica kraj. Vidi netko kakvu razliku? :)
35. dan 18/6, 45. dan 12/12. Panel na 100%. 80. dan total. Jos 20 dana? Prije 2 dana 22.01. Ekipa sa slike. Danas voda 25 litara PH 6.5 + Super Vit. Do kucanja :)
35. dan 18/6, 39. dan 12/12. Panel na 100%. 74. dan total. Danas dodavanje jos jedne mreze. Nema teorije samo s jednom. Jednostavno su predugacki vrhovi. I da, dodao sam na dvije po 3 ml Revive. Cine mi se malo gladnije. U svakom slucaju sve po planu i programu. Jedna na slikama prvi red lijevo je lagano otrimana od listova koji smetaju. Ostatak prati pricu. Zatezanje druge mreze i preraspodjela hedova slijedi ovih dana. Ima dosta pa dojadi. Luster bas pravo pici. I sam sam znojan cijelo vrijeme dok sam i blizi a box otvoren :D
Hvala. Misljenja sam da ide jos ovo sve skupa puno bolje, medjutim vrijeme ce pokazati kao i inace :) 35. dan 18/6, 37. dan 12/12. Panel je vec 4 dana na 100%. 600W. Ide to tako eto. Nisam pokusao ubaciti svako drugo zalijevanje gnojivo jer sam skoro siguran da bih onda flush morao raditi barem 3x. Ovako cu to svesti na jedan ili dva max. Cemo da vidimo kako cemo ih skidati. Moguce da ce tri koje su ove opasne nasiljene cekati i 12-14 tjedana. Ako tako bude bilo moram naci nacina da ove dvije osusim. A da ne diram one dole u boxu gdje cekamo sjemenke. Komplikacije a komplikacija nema :) Danas ekipa sa slike. Puna. I jos malo repete onako :) Mogao sam jednoj od njih davati sigurno svakih 4 dana gnojivo medjutim pustam ju. Kako ispada imati cu podosta sjemenki ove iste sorte pa cu sad pustiti da vidim kako ce se odvijati situacija s biljkom ovog tipa. E da, dvije grane ukupno na dvije biljke su mutanti. Jedna Flat Stem, druga ona trokraka. Raste na tri strane i listje i grane :)
35 dana barem jos. Da. Cemo da vidimo.
35. dan 18/6, 31. dan 12/12. Panel i dalje na 75 %. Ovih dana ce na 100% pa cemo pratiti. Svakih 48 sati dobiju 20-22 litre vode. Svako trece zalijevanje cu probati punu dozu. Ako ne ide onda svako 4. :) Ekipa sa slike danas, puna doza. Do tipkanja
35. dan 18/6, 25. dan 12/12. Panel na 450 W, udaljenost od lampe 20-40 cm. Sve proslo dobro. 4 zaljevanja wifi pumpom. Sad samo jos dozere neke da organiziram i moze se komotno nakon sto stretch zavrsi growati i remote. Jedna je pojela malo vise lista nego bi trebala, medjutim takva je od pocetka. Jucer sam dao ekipu sa slike Do tipkanja!
35. dan 18/6, 15. dan 12/12. o1o6nw Danas nema slika. Prekjucer su dobile malo vise od pola doze. Pripremljeno 80l, naštiman PH. Kaca 210 litara za odvlazivac. Zalijevanje ce biti svakih 48 sati na 75 minuta. Cirka prodje 10 litara svakih 30 minuta. Vidimo se za 8 dana!
35. dan 18/6, 11. dan 12/12. Izvanredni radovi. Zena neku seriju oplela, ja reko idem gore. Skratio sam interval na 2 dana da imam sanse dati jos jednu dozu u petak prije nego odem na 9 dana. 9 dana, pfffff. Podosta. A sad jedu najvise. Ali eto. Tako je kako je. Kontam da nece jako stradati. Imati ce vodu i sve ostalo kako treba. Loli odradjen, mreza smontirana. 4 sata. Posao odlican. Sve me boli :D Tipkamo se u petak, pa nakon toga 03.01.2022. Sretni Vam blagdani svima! iet1xi jbqwxq
35. dan 18/6, 9. dan 12/12. Danas ekipa redom Tesko ce ici na 3 dana. Objesile su se skoro skroz. Sto su vece i starije sve vise i vise piju jel. Tako da od sutra pocinjem s 2 dana intervalom. Sinoc sam ih dizao i samo dvije "nisu bile" jos za zaliti :) Uglavnom, ide to sve kako treba. Blizi se petak kad cure ostaju 9 dana same :) Doduse, sa svim ovim pametnim uredjajima skoro kao i da nisi sam :D
@sone1 Ispadne te skuplja pita nego tepsija a nisi dobio doslovno nista. Niti ikakve prednosti niti ikakve ustede. Jedina razlika je sto moras potrositi skoro jednako novaca i hrpu vremena :) Kako god, hvala ti za detaljan opis, moguce da ce nekome posluziti neka i ostane :) 35. dan 18/6, 6. dan 12/12. Danas samo voda. Oko 25 litara. Pumpa sama zaljeva. Ja samo malo PH podesio. Zivi bili pa se vidjeli :) Evo kako izgleda steta od CO2. Blize od 10 cm vrecica i ode :) Narasle su 7-8 cm i jednostavno nisam stigao :) Nista ne ferma grana. Pegla dalje :)
Hvala ljudi 35. dan 18/6, 3. dan 12/12. Danas ekipa sa slike. Skoro cijela doza. Tipa 4/5. Eto tek toliko da ne bude da forsiram :D Uglavnom, sad cekamo da stane izduzivanje. Pa onda punjenje. I tako. Ako imate zelja za slike iz nekih kuteva ili nesto posebno, tipkajte. @sone1 Imam pumpu. I jos jednu uticnicu. Medjutim, koji je protok? To si me pitao u onom tamo predproslom dnevniku. Medjutim, cemu? Da naspe svu vodu u 10 minuta? Nju koristim za flush. Potopna ispod 2000 litara s plovkom, nisam naisao. Ovako mi totalno pase. Imam nadzor. A i ako se isprazni kanta imam info. tip samom sebi. Iskljucio sam grijac danas jer lampa ide na 75 % i s grijacem i svim ostalim temp ide do 31. Nocna temperatura nije isla ispod 24-25 jer nemam opciju na termostatu da stimam 2 temperature u periodima. Biti ce. Plus, ne mogu na prekidac, jer do sada mi je bio potreban i po noci. Tako da smart termostat slijedeca investicija. :) W6OXA
35. dan vegetacije danas. Prebacio sam okidac da ujutro ugasi u 6 sati. Znaci sutra prvi dan cvjetanja. Dok pumpa zaljeva, ajde da napravim update. Tko je pratio situaciju zna da cu biti odsutan od 24.12. do 02.01. Biljke treba zaliti svakih 3 dana najvise. Znaci 2 zaljevanja me nece biti. Nema problema :) Danas sam bio u nabavci. Kadica od 70 litara je za vodu koju cu pripremiti a kaca od 210 l je za odvlazivac. Dan kad odemo od kuce cu ih zaliti, 3 dana nakon s 30 litara jos jednom i onda jos jednom s 30 litara nakon 3 dana. Kako? Smart pumpa. Spojena na wireless. Danas radim testno zaljevanje i rezem cijev da pase na njih 6. Radio sam vec neke testove protoka, u globalu treba oko 15 minuta za 5 litara. Ekstra. Aplikacija moze paliti najduze na 30 minuta. Medjutim odmah nakon sto zavrsi mozete pokrenuti zaljevanje opet. Ako je kanta iz koje vuce prazna, dobijete notifikaciju na telefon.
32. dan vegetacije danas. Kako odjednom 6 biljaka? Da ne tepem ovdje, otvorih drugu temu. Kliknite ovdje i odoste na temu. Ide puna doza Grow A+B i ostatak ekipe sa slike. Samo Revive cu staviti 2 ml/l sto bi bilo oko 41 % doze. Kako god, dajem im tri dana jos i onda prebacujem na 12/12.
29. dan vegetacije. Danas samo voda i Super Vit. Nemozes vjerovati :D Imam novosti utoliko da se pokazao jedan muski koji je 100 % muski. Cetvrte zenske jos nema. Tri su 100/100. Znaci dajem im jos 3 dana do slijedeceg zaljevanja. Ako se pokaze jos jedna zenska, presadjujem njih 4 u AirPotove od 20 litara. 4 guram u mali box na 12/12 a presadjene jos jedno 5-7 dana u vege pa na 12/12. Ako se ne pokaze jos jedna kroz 3 dana onda idu sve na 12/12 i ostaju u 10 litara. Pa koliko ih bude. Ako bude 6 zena, 5 ostaje, jedna ide u podrum u 60x60 s muskim. :) Zivi bili pa vidjeli!
26. dan vegetacije. Danas 35 litara vode i ekipa sa slike. Revive sam narucio 1l a dobio 4 bocice od 250ml. Stiglo jutros. Uocio sam tri do sada s pistilama. Preflower pokazuju. Cvjeta im se. Dvije sam skuzio koje su skoro 100 % muske. Znaci biti ce prasenja. Uglavnom, s obzirom da su uocene anomalije, razrada plana se desila jel. Ostaju u vege jos 4 dana sigurno, pa cemo vidjeti hoce li se jos koja otkriti. Onaj tren kad budem siguran u 4 zenske, presadjujem ih u 25 l Air Potove. 5 eta ili 6 eta zenska ako bude ide u 60 x 60 box ispod TS 600. Zivi bili pa vidili!
@FatOne 23 dana :) Rotiram im pozicije :) ne sekiraj se, ćeš da vidiš kroz 7-10 dana. Ništa od ovoga sad tu biti neće. :) novi izrast nema opekotine odnosno ponaša se normalno. Kad se iscrpi sav CalMag odoše i Zinc i željezo i sumpor sve redom suknu iz zemlje. Tako da s obzirom da su sada dobile a i da stiže za svaki slucja AN Revive, ja sam stao sa sekirancijom. Donekle :) Pazi ovu recimo pokraj nje. Praktički nema nikakve znakove ničega :) na vrijeme cugnila CalMag :)
@Jolly Joker Koriste da. Stvarno nisam sam sa sobom, genetike radi ili sta. Uglavnom šibaju, neka :) lisce sam evo prije minut u kompost. @Palma dobro pitanje, ni sam neznam. Ako gledam biljke, sve izgledaju jako slično. Skoro jednako. Medjutim tako se ponašaju ispod ovog svijetla navodno Takodjer. Ono sto gledam sad je koliko ih upasati uopće mogu. Kontam jedno 4-5 dana jos. Pa prebacaj. 23. dan vegetacije danas 6 komada ne konta da se ista desilo. 3 su u 48 sati od 0-100 dosle s pokazivanjem da im fali. Dobiti ce. Pomalo samo. Jos ne usporavaju s rastom ili icim tako da moja greska sto sam zaboravio CalMag do sada nosi samo stres meni. Biljkama jos uvijek ne.
20. dan VEGETACIJA Ne bi bilo fer da ne pokazem kad je skolski primjer. Dao sam tamo 7. dan 1 ml CalMag. I to je bilo to. I cijelo vrijeme mi smrdi pred nosom. Medjutim eto, pustam da se vidi N minus. Sad CalMag. ccc. Ucim se i ja s ovim AN. Plus zemlja jel. Kako god, da ne bude opravdavanje evo pa vidite. Za jedno 5-7 dana se nece primjetiti vise uopce. CO2 definitivno odradjuje posao jer biljke jedu kao mamene. I neka. Sad znam :) 6W7Py
Hvala pikadile. Danas izvanredni update. Ukratko, box 150x150 stranice kao jedro od jedrenjaka. Ovako odoka mi je krao jedno 15 cm sa svake strane. Od kako sam upogonio box ne mogu mirno spavati. Jos kad sam vidio da nema nikakve opcije tvornicki da ga pojacam za 150x150 box. Sto i ima i moze se kombinirati nije ispod 150 eura. Ma reko, mora biti opcija. I tako, kopanje po amazonu i nadjoh opciju. Kompletan trosak 39 eura. Spojevi ovi sto se kace na cijevi i 10 cijevi. Za sada sam samo 8 smontirao. AKo zatreba kasnije imam jos 2 u rezervi. Malo sam i kablove od usb uredjaja zamijenio te njihovo napajanje jer je bilo improvizirano dok nije stigla ekipa. Uglavnom, danas idem mirno spavati. Dobio sam box nazad :D Prije Poslije
16. Dan VEGETACIJA Ide to sto bi se reklo. Danas ulazi dodatna ekipa u igru. Osim standardnih Grow A+B 1/2 Pola doze Vodoo Jouice 1/2 doze Super Vit 4 kapi Tu su i Rhino skin 1/4 doze Carbload 1/4 doze Sensizyme 1/2 doze LST. I tako. Nisam zaljevao 6 dana jer je u igru usao ovlazivac. Tako da sad rade u isto vrijeme i ovlazivac i odvlazivac :D Uglavnom, co2 postojan oko 800, sa skokovima na 1500-1800 kad sam u sobi duze od 20 minuta. Kad skoci tu treba mu cca 3-4 sata da dodje opet na 800 ppm. I tako. Ako tko ima pitanja eto mene, pa odgovorim. Koliko jos vege, cemo da vidimo. Ako mene sada pitate meni se cini da ce svih 9 na kraju biti ili zenskih ili muskih. Identicne su. Feno, lisce. Komplet. Jedna malo da vuce nesto kao na svoje medjutim slabo. Eto. Do tipkanja! ps. dodatne slike za sve one koji muku muce sa LST. I kako, i sta i sve je na slikama. Doslovno.
11. Dan VEGETACIJA I tako ja gledam, i ma jel reko je? Ma je, sta? N minus. Rana faza doduse. Racunam 14 dana barem da imaju sta u zemlji. Tako kazu okolo, tako i meni bilo u prvom growu s ovom zemljom. Mauna. Vjerovatno uvjeta radi, jucer jos su pokazale da im fali. Nisam primjetio na oko ovako nego sam gledao slike koje sam stavio jucer u dnevnik. I neka mi netko kaze da ne vrijedi voditi dnevnik. Gdje bi zavrsio. Uglavnom, danas po planu trebala samo voda, medjutim ide malo jace od 1/4 Connoisseur Grow A+B, B52 1/2, Sensizym 1/2 doze. Sad Bizz preuzima uzde :)
10. Dan VEGETACIJA Vrijeme za topiranje bilo jos prije 3 dana, medjutim njih 4 ili 5. Ostale nisu. Pa sam pustio do danas. Izmedju ostalog sam sa Lux metrom mjerio jacinu svijetla i odlucio se staviti panel na 50 % odnosno 300 W i na 40 cm od biljaka. Metar pokazuje 16700 lux. Zanimljivo. Uglavnom, ostali uvijeti u boxu po PS-u rekao bih. Ubacio sam u pricu Smart Ventil za Radijator, tako da se sada radijator pali ovisno i temperaturama u boxu. Sve u svemu, pici ovo fino. Jos jedno 20setak dana pa 12/12 i onda selekcija. Moguce da cu biljke jos jednom topirati prije cvjetanja. Vidjeti cemo kako se se ponasati. CO2 je ok dok ulazim u sobu svakih sat dva. Cim nema u sobi nikoga neko vrijeme odlazi i do 440. Tako da sam danas naceo prvu vrecu s CO2. Pratimo dalje ocitavanja. Screen shot je u trenu kad sam dosao u sobu i poceo topati.
Uglavnom, @0Marac0 Hvala za ispravku. Miješam ta dva stalno. Za ostatak, evo malo analitike co2. Znaci sinoć oko 10:30 sam startao zalijevanje u sobi gdje je box. Zatvorio vrata od sobe. CO2 je jako brzo sa 750-800 otišao na 2000 ppm. I vise nego treba kažu. Kako sam napustio prostoriju, ppm je ostao visok cca 3 sata do spuštanja na standardnu razinu rekao bi. Uglavnom, za vege 800 idealka. Prvi tjedan cvjetanja otvaram one CO2 vreće i krećem dodavati pa cemo vidjeti rezultate. Osim c02 pratim i temp i vlagu na ovaj način. Jeftini smart c02 metar sa slike riješava sve. Trenutno stanje s temp je da ne ide preko 23. Grijanje u sobi ne radi, morati cu pomoći pa sam naručio smart ventil za radijator. I tako. Do tipkanja :) Trenutno stanje
7. Dan VEGETACIJA Neznam. Necu ja sam nista reci. Eto pogledajte. Ja cu danas dodati malo klasika. Super Vit + Voodoo Jouice 1/4 doze + CalMag 1/4 doze. Mogao sam ih 4 ili 5 topirati prije 2 ili 3 dana imam osjecaj. Kako god, ako ne sutra, onda ovih dana ce im svima otici vrh osim ovoj deformiranoj. Njoj sve mi se cini nece biti pomoci. Od pocetka ima neki problem. Ostale koje su se malo naherile, sad vise nisu. Ispravio sam. Uglavnom, evo slike. Temp nocna 21. Dnevna oko 25, vlaga 55-60. CO2 960.
3. VEGETACIJA I eto tako. Jel. Rekoh update na 7 dana medjutim eto me vec sad. Prvo ozbiljnije zaljevanje ajmo reci. Svaka je dobila malo jace od litre. I procurila dole pinku. Dodao sam SUPER VIT i spustio PH na 6.5. Kao sto mozete vidjeti sa slike, CO2 je poprilicno visok u prostoriji. Kada sjedim ja za kompom par sati a nema nista otvoreno ode i do 1200. :D Kazu idealno za biljke. Cemo da vidimo. Jos nisam palio one vrecice. Povezao sam ventilator i turbinu. Takodjer sam upalio odvlazivac sad nakon zaljevanja i nastimao na 65 % vlage. Nije dugo radio i evo ugasio se. U cijelom procesu dok sam tu sjedio se upalio jednom na 10 minuta u sat vremena.
Hvala vam ljudi svima redom da Vas sada ne navodim svakoga posebno. Uglavnom, sinoc sam mislio zabiljeziti dan 1 s obzirom da ih je 8.5 odnosno 8 komplet i deveta skoro bilo vani. Deseta nije mrdala. Pa reko ajde, do ujutro imas fore. I eto je vanka. 1. Vege Sinoc sam spustio panel jedno 15 cm misleci da se izduzuju radi daljine svijetla, medjutim ocigledno je radi ovih poklopaca. Tako da su poklopci uklonjeni. Ventilator sam nastimao da puse onako fino da ih malo ljuljuska a ja cu nakon prvog zaljevanja ovih dana dodati jos zemlje da ne budu tako kako jesu sada. Iako mozda i nije lose da imaju malo dole stapke a ne kao kornjaca 1 cm pa onda zbun. Uglavnom, update za 7 dana. :)