Pozdrav drugovi i drugarice, cjenjeni forume jedan veliki :respect: Long time no C :) Ovaj put na tapeti su NL i ICE od RQS-A. Malo pojačani novom opremom nastavljamo u growi tonu.:bocni:: U box sam ubacio spoetnik reflektor sa 400w Sylvaniom groExpress cca 58 k lumena koja je hlađena za sada turbinom TT100, ukoliko bude problema na njezino mjesto vjerovatno stiže blauberg 125,ili TT125. Nije spojen filter jer nema potrebe te temperatura je zadovoljavajuča. Dimenzije boxa su 80*80*160. Slike-Oprema i box Nekaj ukratko da velim o growu tj osnovnim informacijama i čimbenicima. Danas su presađene u 18L ( (NL) i 11 L(ICE) ) mixa zemlje (grow mixa od plagrona te terramagme), pojačanim mrvicu sa startrexom od BT-a. Ostalo od prošlog growa. Do sada su bile u 1,5 L posudama. Vlaga ko vlaga u startu niska ali to rješavam na stari dobar način, te temperatura je ok za sada. Zalivene sa 3 L vode kod presađivanja plus mrvicu RJ-a, ph ovaj put nisam provjeravao. Od treninga su topirane te LST ide kada za to bude situacija te lolipop u kasnijoj fazi. Svjetlosni režim 18/6, vege sve dok se lijepo ne formiraju te popune box, pa idemo na cvjetanje 12/12. Jedino neznam točno koliko su stare cca 2tj početak 3 tj neznm fkt, dosadašnji dio vegetacije su odradile u vege boxu, pod 50w CFL. ICE se malo kilavio ali se oporavio i krenuo kako spada, NL bez problema za sada. Ovaj put, nekaj novoga i kaj se klope tiče. Bit če super vjerujem. Tablica je vrlo razumljiva i jasna. XD Update cca svakih 7 dana. Nadam se da sam sve rekao :) ICE THC: 18% CBD: Low Yield Indoor : 400 - 450 gr/m2 Yield Outdoor: 500 - 550 gr/plant Height Indoor: 80 - 120 cm Height Outdoor: 150 - 200 cm Flowering: 8 - 10 weeks Harvest month: September Genetic Background: Afghan x Northern Light x Skunk Type: Sa 10% In 90% Ru 0% Effect: Physical stoned Climate: Mild Warm NL THC: 18% CBD: Medium Yield Indoor : 500 - 550 gr/m2 Yield Outdoor: 575 - 625 gr/plant Height Indoor: 100 - 160 cm Height Outdoor
Imaš prav druže opa, logično zvuči i tak bu bilo. Kada se fino usaftaju i zamiriše te pošteno fermentiraju, stiže jedan sočni raport :) Hvala drugari :)
Hvala opa, i dapače. Smoke report po mus, no okačim ga u sekciju https://www.vutra.org/threads/smoke-report-brendiranog-sjemenja.775/ Nadam se da je to ok ;) Premda sam za ICE več napisal raport :P
Pozdrav drugovi i drugarice, cjenjeni forume jedan veliki :respect: 13 update, i posljednji kaj se ovog dnevnika tiče. ICE je harwestan, taman 68 dan cvjetanja. Mislim da je preko 120 dana sveukupno. Laganini sušenje pa cureanje i dalje svojim tokom :) Mini osvrt: Ja sam iskreno zadovoljan, može bolje i bude ali sada je tako kako je. Naime NL je pasaovao nekoliko puta tokom growa i osjetilo se, no i ICE je u konačnici malo nahrdao kaj se temperature tiče,slabe turbine itd. Ovdje možete vidjeti školski primjer jednog klasičnog light burna , te možete primjetiti kako je tanka linija od par stupnjeva i šta dobra ventilacija znači. Plagron organic,dela posel i zadovoljan sam. Sve u svemu, hvala kaj ste pratili te nadam se da bude bilo tj več je, nekome od pomoći. Sada u big box dolaze LSD I CK, e to bu show, jer izazov je prilično zanimljiv.:thumb: Čika @Stipe može u završene ;) Živjeli i živjela :vutra:
Pozdrav drugovi i drugarice, cjenjeni forume jedan veliki :respect: Dvoumio sam se delati ili ne delati ovaj update, jer za koji dan ide harwest. Neka ostane zabilježeno, prilikom promjene vanjske temperature te njezinog utjecaja, ubacio sam jaču turbinu koja dela posel. No ipak , prevelika temperatura je uzela maha i nanjela neki burn, no nikaj strašno... Hedovi debeli,tvrdi i masivni a omjer trihoma bude bil savršen za koji dan. Full mliječna, sa dosta amber ali još mrvicu nebi bilo na odmet. Temp.30-32, vlaga 30-40 %. Slike u prilogu Živjeli i Živjela :vutra:
NL = magirus deutz hahahha XD :respect::thumb::vutra:
hazeri malo sam razmisljao o tome zapravo, jer obicno se uvijek oduži... No očito su te traume tj stresovi imali takav efekat, da od muke završi mrvicu ranije. Te eto hvala bogu malo bolje uvjete imaju neko ove prijašnje sorte. Pukel je po sredini, skoro se prerezal u bazi korjena, i uz sve to grane su težine hedova počele pucati... a bome bi ja htel mreti hahahahhaha
Hvala drugari:thumb:, :respect: @hondofob1 kolega, ovo je dlakava krmača... Bome niti jedna sorta do sada nije bila tako... osebujna, u smislu dlakavosti i apetita...:razvaljen:: @Sensi Star- grdo je nahrdala taman tada kada nije trebala ali eto...izgurala je do kraja i dobro ispade kako je moglo.:puuuh:: Nemogu reči ali nekih večih problema nije bilo, ostalo je rijeseno s minimalnim posljedicama u smislu konačnog rezultata...ali da moze bolje od ovoga, naravno da može i bude :joint: ICE ima jahanja još cca 2 tjedna, premda je krenula mliječna armija. Pratim pa bumo vidjeli :D @budalin druže, 56 dana na 12/12, meni ti dani sluze zapravo kao orijentir... jer nemaju svi iste uvjete pa tako i biljka ne dozrijeva u isto vrijeme. Kao glavno oruđe koristim svoje oči i uši, i mikroskop. smiley9934:rasta: Po meni: :djede:Trihomi su i trebaju biti zlatno pravilo, tj standarnd u nekoj zdravoj i realnoj procjeni zrelosti biljke te taj parametar postaje primarni kada razgovaramo o harvestu.:djede: Svatko zna koji high mu najviše paše pa prema tome, i kada če bit kolinje.:makaze::makaze: Sve u svemu super :D:joint2:
Pozdrav drugovi i drugarice, cjenjeni forume, jedan veliki :respect: NL -O je pal kod mene doma i to moram prijavit. Sveukupno +- 1dan, 101 dan,55 vegetacije, te 56 cvjetanja. Full mliječno sa ambericama, slike u prilogu. Da ne filozofiram previše, slike budu rekle sve. Ja zadovoljan, poslje 5 h trimanja...bit ce nekaj i za bubble hash. Jako fino mriši,te sada laganini sušenje do PCG-a @Stipe . Pitate se kaj je PCG? Skračenica od Perfectly cured granje... Mislim da bi trebala bit sluzbeno uvedena u leksion vutraški. Živi bili pa vidjeli:p ICE nastavlja još kratko vrijeme, klopa full, debela krmača. Cca +- 10 dana,pratim situaciju. Slike u idučem postu. Živjeli i živjela :vutra:
Pozdrav drugovi i drugarice, cjenjeni forume, jedan veliki :respect: Laganini i bez sikiranja, još malo guramo. NL jbg,pokazuje male znakove traume ali toliko bude još izgurao. Klopa na najjače, danas im je 48-49 cvjetanja. Slike su ovakve jer NL ne mrdam iz boksa van da nebi bilo dodatnih trauma itd.. ICE piči po svom,fino se zdebljal no on bu i ostao malo duže nego NL. Sve u svemu, ok :) Edit: Ipak sam ih maknul van..pa to odmah drukcije zgleda.. Slike 1. Slike 2.
Hvala drugari, reaktor sada su 43 dana na 12/12, budalin druže pa mora malo žutih listova biti s obzirom na odmakliju fazu cvjetanja... Sve super :):D
Ma da,i odvojila grana i timer me zeznuo danas..nije se ugasio...a sve ispravno piše... Nemogu objasniti, bio na poslu cijeli dan... A stresa treba, podsjetit ju da zivi...zeka peka... Jbg, nadam se da ce taj stres završit na kupu, u konačnici, za mene i nju kao pozitivan rezultat..
Opet sam ih slikao pred zaljevanje 3-4 dan..pa su mlohave i neuredne no zapravo je ok ;) Hvala drugari :)
Pozdrav drugovi i drugarice, cjenjeni forume, jedan veliki respect. Update 9, kasni tri dana zbog obaveza. Generalno, životni ciklus lagano u zadnjoj fazi... Do jučer, bez problema no prilikom okretanja NL bilje na mjestu račvanja pod težinom hedova skoro se rascvikala..po sredini... Uhvatio zaljepio i ne diram nis do kraja moleći dragog boga da mi se smiluje i pusti to do kraja da dode...još dva-tri tjedna. ICE bez problema,topčine se pune... Miris se intenzivirao, hrana svaki drugi put samo blooming i aditivi za šečerenje. Ph6,0-6,2, temp 28-29 dnevna, 24-25 nocna,12/12. Vlaga 30-40 %. Toliko za sada, slike u prilogu. NL ICE Skupa
Miriši druže,no ništa prenapadno bar za sada, filter nije spojen ali ONA gel je vani. Specifični su oboje, po pitanju mirisa... meni se jako dopada NL, premda je ICE isto strain - boli glava... U svakom slučaju, specifični mirisi no ništa ultra napadno bar za sada :)
Svaka sorta je priča za sebe, ista stvar kao i kod ljudi :) Sto ljudi sto čudi, sto žena..200...hmhm ,100 strainova, 100 različith zahtjeva i prohtjeva...ali na kraju sve se svede na isto :)
Pozdrav drugovi i drugarice, cjenjeni forume jedan veliki :respect: Ništa posebno se ne dešava osim toga da idemo lagano u zadnju trečinu. Klopa ide svaki put, jednom pola, drugi put full doza, svaka 4 dana cca 5 L. Temp dnevna 27-29, nocna 23-24. Vlaga 30% do 40 % max. 35 dan na 12/12 Edit: slikane prilikom zaljevanja...možda je malo NL mlohav ali to je to :) Slike u prilogu ICE NL Skupa Živjeli i živjela :vutra:
NL sam vezao u ranoj vegetacijii, no međutim kako se NL rapidno razgranao i razbarušio...ja sam zaboravio da sam ga vezao.. I tako, kako sam zaboravio na to privezivanje a on je rasao i debljao se ko blesav , na kraju se skoro precvikao mojom greškom..no izvukel se skupa samnom i te flekice po lišču je od folijarnog hranjenja vita race-om ;) Sve pod kontrolom ;)
Pozdrav drugovi i drugarice, cjenjeni forume jedan veliki respect:respect: 7 update, laganini napredujemo, 26 dan 12/12. Klopa redovita, samo flowering boosteri te regularna klopa. Svaka tri dana- 5L, po procjeni klopa ili voda, ph 6,0-6,5. Temp., nočna 22-23C, dnevna 27-28 C, te vlaga 30-40 %. Zadnja tura lolipopanja odrađena poslje fotkanja. Da ne dužim i maltretiram, slike u prilogu. NL ICE Skupa
Pozdrav drugovi i drugarice, cjenjeni forume jedan veliki respect:respect: Nema potrebe za nikakvom separacijom u smislu komentiranja napredtka jer sada kada nema problema, tretiram ih jednakom pažnjom u bilo kakvom smislu. Strechanje je pri kraju, te sada kreče raketiranje:) Zadnja dva puta su dobile klopu a razmak je bio 3-5 dana, sve ovisi o tome kako one vele. Folijarno dobiju 1 put tjedno vita race kao neki boost. Jednom dobile full dozu hrane kako sam dolje naveo, a drugi put dobile pola doze svega pa budemo vidjeli kakva bu situacija idučih dana pa prema tome budu i bile tretirane. Još malo poskidan nepotrebno lišče i to je to. Klopa (full) AG(Algagrow) 4 ml !L AB (Algabloom) 4ml SR (Sugar royal) 1 ml VR ( Vita race) 5 ml GR (Green Sensation) 1L Sve u svemu ok, neka tako nastave do kraja. Drug brigadir ICE zvan Ledeni Drugadir Oficir NL zvan Nordijski Livadar Skupa
Pozdrav drugovi i drugarice, cjenjeni forume jedan veliki:respect: Drug brigadir ICE Drugadir Oficir NL zvan Ledeni i zvan Nordijski Livadar Napreduju ok, cvjetanje prihvačeno,nema problema pa je separacija nepotrebna. Bez nekih bitnijh zbivanja...podvrgnute su prvom krugu lolija.. Malo sam se prebio pa eto, u konačnici zaigrao se... ali sve u granicama normale, ošišao ih naopak ali to je to:) Shvatile su poantu :p Klopa cca 1 tj., ph 6,0 AG(Algagrow) 4 ml !L AB (Algabloom) 4ml SR (Sugar royal) 1 ml VR ( Vita race) 5 ml GR (Green Sensation) 1L 5-10 L. Ventilaciju sam spojio po starom, preglomazne cijevi itd..nepraktično a 10-15 % smanji buku...smanji protcnost zraka i digne temp... Odustao sam za sada. Klima Vlaga 30%, temp 26-28 dan,nocna 22-24. Režim 12/12 To je to, stretch je na tapeti...formiraju se cvjeteki i pičimo dalje:) Slikano s mobačem pa je nedorečeno...bez blica... ICE NL Skupa Živjeli i živjela :vutra:
Pozdrav drugovi i drugarice, cjenjeni forume jedan veliki:respect: Redovni up. #4 Malo sam delao po boxu, ali kako mi se čini to bu funkcioniralo samo sa turbinom 125 tt,neznam..testiram...pa budemo vidjeli. Promjenio sam cijevi te spojio filter te time znatno smanjio ucinkovitost turbine ( koja je ionako slaba) te time podigao temp za koji stupanj. Na direkt svjetlu je 30-31 celzijaner,u hladu 28-29, regulirat cu nekako to pa spustit na 27-28 na svjetlu direkt. Vlaga je niska,30 %. U krajnjem slućaju kupit tt 125 i čao đaci. Prebačene su na 12/12 01.04.2017 te dobile hranu u skladu sa situacijom. Klopa Ph hrane bez reguliranja je bio 6,0. Hrana je bila dana u sljedecim dozama: 4ml/1 L AG, te 4 ml/1L AB te 2 ml /L SR te VR 3ml/1L folijarno u razmaku od 4 dana tj 1 tjedno. U malo odmaklijem periodu cvjetanja ubacujem i GR. AG(Algagrow) AB (Algabloom) SR (Sugar royal) VR ( Vita race) GR (Green Sensation) Drug brigadir ICE zvan Ledeni -napreduje po planu i programu treutno bez ikakvih problema kao i do sada -hranu je dobil po prvi put prošlo zaljevanje tj prethodna dva, kako bi nadomjestio i nadoštukljao zalihe za sljedeču fazu a to je cvjetanje odnosno režim 12/12 te time izbjegao bilo kakav deficit koji je sad najmanje potreban -uskoro loli da malo počistimo nakon kaj se još malo stretcha te usmjerimo svu energiju tamo di treba a to su hedovi -ponaša se jednako kao i Moby prošli grow u smislu formacije bilje te njezinog rasta itd ICE Drugadir Oficir NL zvan Nordijski Livadar -napreduje znatno bolje, te mislim da sam ga izvukao iz krize uzrokovane vlastitom greškom te da ce sad explodirat u željenom smislu - laganini se strecha i vozi napred, te zaista sada nemam kaj za dodat osim da ga budem također lolipopao kada za to bu vrijeme NL Skupa Sve u svemu , pažnju sada skrečem na temperaturu u boxu te njezinom rješavanju, a ostalo me čini prilično zadovoljnim. ICE Živjeli i živjela :vutra:
Pozdrav drugovi i drugarice, cjenjeni forume jedan veliki :respect: Drug brigadir ICE zvan Ledeni - napreduje ok, uskoro prebacujem na cvjetanje. - ništa od klope još, sljedeče zaljevanje bude dobila ovisno o vremenu prebacivanja na cvjetanje , svako zaljevanje do sada sa korigiranom vodom 6,5. Drugadir Oficir NL zvan Nordijski Livadar - napreduje tak tak, tužna vrba mojom greškom ali šta češ... skoro sam ju dekapititrao puno prije nego bi i ona i ja htjeli... -Baza stabljike biva oštečena mojom greškom i tu sada zapinje i troši energiju... - u konačnici bude imalo prste u slabijim rezultatima no prerano je za bilo kakve predpostavke osim te da ga pokušam maximalno rehabilitirati i unormaliti -ništa od hrane, vjerovatno sljedeci up budu bile na 12/12 te prema tome i nafilane klopom...ali ima vremena Temepratura je 25-28, nocna 22. Vlaga 30-50 %. Zbog poslovnih obaveza i obaveza oko obitelji zanemario sam box na par dana tako i update. (Nisam zaboravio nego jednostavno nisam stigao) Mea culpa. ICE NL Skupa Slike 31.03 Živjeli i živjela :vutra:
Pozdrav drugovi i drugarice, cjenjeni forume jedan veliki :respect:. Još jedna sedmica za nama, redovni up broj # 2.:D OPo pop opoop :razvaljen:::razvaljen:::razvaljen:::D:Dsmiley9934smiley9934smiley9934 SXW7pSIW-x4 Kak sam neozbiljan :):respect: :D:D:D:D:D:D Generalno kaj se klimatskih čimbenika tiče,vlaga je malo skočila,temperatua 27dan,24 noc.:thumb: Moram se ispravit kaj se tiče svjetlosnog režima, ostavio sam 20/4 do kraja vege,još malo budem razvlačio pa onda action XD Situacija je sljedeča : :bocni:::gled: Drug brigadir ICE zvan Ledeni -zbog malo manjeg pota te zbog super stanja biljke u smislu zdravlja, odlučio sam se na još jedno dodatno topanje (2 x topiran) -LST-iran u skladu sa rastom, te počiščen malo doljni dio biljke -tako sam tretirao MD#2 prošli grow i zadovljan sam formiranim na kraju -Ledeni se nikaj ne buni, sve mu ok... ali svejedno sam mu još ugodio kao i NL-u u smislu Ph,bit če još zahvalniji -još ništa od klope, tek sljedeče zaljevanje tj prskanje, ide sa VITA kao i NL, folijarno boostanje -Ledeni gura u skladu sa nickom i za sada nema problema Slike ICE Drugadir Oficir NL zvan Nordijski Livadar -je pokazivao blago negodovanje, sto sam prijavio u prošlom updateu -zaključio sam po simptomima,da se rješenje nalazi u Ph odnosno u njegovoj stabilizaciji na potrebnu razinu (6,5ph ciljana vrijednost +-) -problem sam pokušao riješiti i rješio na taj način da sam 2 iduča zaljevanja zaljevao biljke sa korigiranom vodom pH 6,5, kako bi se uklonio očiti disbalans Ph medija, te se na taj način omogučila kolko tolko normalna apsorpcija hrane u početku, te ubrzo i konkretan nastavak oporavaka biljke -reakcija odmah nakon terapije je bila pozitivna, te sam maximalno iskoristio situaciju za mučko LST-iranje, te blago čiščenje doljnjeg dijela biljke kao pripremu za daljnju obradu i akumuliranje energije tamo di zaista treba. -svi ti mini problemi su iza nas te Livadar nastavlja u početnom tonu -od klope još ništa, jer nema potrebe. Tek sljedeče zaljevanje ide VITA race, folijarno boostati malo bilju. Sada kako je počela normalno jest, pokazuje da ima dovljno svega koliko treba -sve u svemu zadovoljan sam situacijom te kako se ona rasplela te budemo vidjeli za tjedan dana kakva bu situacija Živjeli i živjela :vutra:
Polako druže Sensi, dobro ciljaš ali prvo moram riješit problem koji imam.:thumb: A to je unormalit osnovno hranjenje, znači prvo stabilizirat Ph, vratit joj gard...:D Kada počne normalno apsorbirati sve elemente kao i inače, bilo bu vidljivo golim okom. Tek onda krečemo na vračanje energije aditivma itd, naravno ako bude sve išlo po planu terapije:sun2::sun2::respect: Edit: Plagron Vita Race potiče proizvodnju klorofila i održava biljke zelenim. Upotrebljava se za smanjenje stresa, protiv bolesti, protiv isušenosti I izloženosti temperaturnim promjenama. Rezultat toga je da biljke proizvedu više izdanaka, folijarno 1 tjedno.
Pozdrav, drugovi i drugarice, cjenjeni forume jedan veliki:respect:. Dani idu,tjedni bježe...:sun2: i toplije vrijeme stiže.:D Za sada klimatski održavatelji funkcioniraju,te potrebni parametri u smislu temp i vlage su granicama prihvatljivog. 20-40% vlaga, temp dnevna 26-28 hlad.,22 noć. Režim 18/6 Drug brigadir ICE zvan Ledeni -odlikovan je medaljom reda dvotopa te naravno medaljom LSTeTa-rizma za svoju neizmjernu snagu u prvoj i najtežoj borbi, protiv početnih deformacija i nevolja koje su ga tada snašle. To je sve kaj se tiče regularnih stresova i bitaka, barem planiranih i njemu je to sasvim ok kao i meni.:D Jako lijepo se zazeljalao do sada i napreduje super, kad je krenula je bila ko na samrti, a NL u prednosti dobrih polovicu rasta ako ne i više. Sve to promjenilo se poprilično brzo, pa tako sad ICE nema problema, te izvrsno je podnio topanje, i ne žali se da mu smeta išta od navedenog .smiley9934 Slike ICE Drugadir Oficir NL zvan Nordijski Livadar -od kad je presađen u veliki pot, pokazuje znakove...rekao bi slabosti..poluopuštenosti.. suzdržanosti...:eek: Rekoh vidi kaj sam ga cimnulo (presađ.), te sam to smatrao glavnim inhibitorom nekakvog očekivanog rapidnog napredka. Bio sam kiruški precizan i korjen kao sustav, sumnjam da je bil taknut kamoli oštečen u tolikoj mjeri da izazove takav zastoj. Živnuo je malo, no i ubrzo je počel davat znakove vizuelnog negodovanja u smislu određenih deficita.. Promjena ph je dovela do locka te svega poslie,no što je uzrok promjene ph...sumnjam da su dnevne fluktuacije ph takve razlike,tj nesmije:) Meni je to odmah na prvu izgledalo kao CDef, te zapravo koju god problematiku deficita na kraju potegnuo , zaključio sam da se na kraju ponovno vraćam na jedan jako bitan parametar i čimbenik a to je pH, bilo da se radi o zemlji, bilo da se radi hrani koju dobivaju itd.... Kada dođe do dizbalansa pH odnosno do njegove drastične promjene , dolazi do sveukupnog narušavanja savršene uštimanosti svih igrača u procesima za normalno funkcioniranje oragnizma te samih procesa. Ph vode prilikom zaljevanja nisam provjeravao (zaljevanje samo 2x). Moguče da je došlo do slijeda niza meni nepoznatih kritičnih događaja , očito radioaktivne kamikaza Mikorize reda HAZERI (pitaj boga) koja su u tolikoj mjeri narušile mikroklimu u zemlji, a samim time i usporili procese, odgovorne za normalno funkciniranje organizma. Zaljevam samo s vodom još,tj RJ. Štelat ču pH na 6,5 te obavezno ph runoff-a škicnut da vidim da čem smo. Nije tragedija, samo nova runda :) FdoK8slQlig :wave: Slike NL Skupa Živjeli i Živjela:vutra:
Dobile su/ dobivaju ostatak root juica od BB-a, i dodao sam startrexa u zemlju. Mislim da imam jos koji ml RJ, napisao sam u jednom od postova da koliko bude toliko dobiju. Mislim da im je to sasvim ok ,ali svakako ako imaš..rokaj cjelu vegu bez pardona..ima smisla itekako.
Apsolutno se slažem,neka ostane ako stvar funkcionira u smislu temperature. No, zakaj ne i prespojit i probat novu kubikažu :p Nove stvari znaju bit super :)
Več stoji u pripremi Him, dosta vremena ali ovaj nikako da vrisne :=) @1310 Dapače,diskusija sa kvalitetnom problematikom je dobrodošla:D ICE još jednom topiran. NL nebudem više dirao, sada ide razvlačenje na max. Ionak se nekaj kilavi, mislim da mu dosta za početak :) Prvotna maltretiranja su laganini iza njih te brzo očekujem rapidno poboljšanje :) Realni parametri uključeni u izračun, no zapravo bude poslužio kao orjentir. 18L posude ,znači ovakav tretman bi trebal NL imat. Uzeo sam u obzir da hrane imamo realnih 4-6 tj iz postojece zemlje,nema pravila. Znači za sada samo vita race folijarno. Živjeli i Živjela:vutra:
Sada izgleda svjetski, skinuo sam onaj uber čađavi prefilter (bijela tkanina sada crna ko ugalj),kao filter za napu . Nisam ga mogao očistit kako spada pa sam ga likvidirao..2 godine aktivno vuče turbina kroz njega, no i dalje dela mali ko blesav. PrimaKlima Coco ECO karbonski filter Imam još jedan rezervni, pa nisam razmisljao a niti gledao iskreno da li je uopče moguče zamjeniti. Pa ja ti vjerujem da smrdi ko kuga, eo odmah sline na usta..hahah ;) Filter ti riješi problem, no smanji protok zraka i to poprilično ...
https://www.hempatia.si/sputnik-kit.401w-green-power -110E
Taman još probam 600w pa LED. Sve u svoje vrijeme XD Hvala drugari :)