Pozdrav svima, eto nakon par dimova činilo mi se dobra ideja da ubodem sjemenke na klijanje što se drugi dan pokazalo kao i ne baš tako pametno ali kaj je tu je pa ajmo pokrenuti ovaj grow cca 20 dana ranije od plana. Pošto su autopotovi preplavili forum i pokazali su se dobri, a zbog prirode posla mi se čine idealni za mene jer me baš i nema previše doma pa će i bolja polovica morati uskakati po potrebi. Za sad nekog plana kako sve odraditi nemam nego će biti sve u hodu uz vašu pomoć:). Režim svijetla planiram 20/4 a za ostalo ne znam. Box: 100x100x200 Hortilabs Zemlja: Plagron Cocos Premium, glinene kuglice +malo glistenjaka(bio gratis:) ) Gnojivo: Bio Tabs Rasvjeta: 2x300 LED made in kina kupljeni u EU :) Sjeme: Blue Dream Auto , UK Chesse Auto oboje od Ventilacija: Blauberg ventilator BB-turbo-e 125 (220-280m3/h) Filter: CAN 125 aktivni ugljen 467m3h Sjemenke sinoć ubodene u ove kocke koje su natopljene u vodu i planiram dok proklijaju odma sve ubost u velike potove. Jedino ne znam dali treba kad se stavi u velike potove odma ubosti tablete ili sačekati koji dan.
Eto prošlo malo više od tri mjeseca od berbe i topi se to ljudi moji :rasta:. Na žalost uz najbolju volju od smok reporta ništa jer niti znam a bome i nemam nešto iskustva tako da možda za koju godinu i napišem neki report ali za sad se ne bi u to upuštao. Ostaj te mi zdravi, veseli i napušeni :wave:.:vutra: Admini može ovo u završene. p.s. Hvala svima koji su pratili i pomagali oko ovog growa :respect:.
e jesi našao pravog za smoke report :razvaljen:: Ja ih imam dvoje, u dvoje je lakše a i brže ;)
:makaze:Dan 86 :makaze: Eto ljudi stigli smo i do kraja, sad dali je trebalo još koji dan sačekati možda je ali malo me stislo vrijeme i morao sam ih skinuti a i mikroskop je rekao da je to tu negdje :). Sad se vidi onaj blue dream koji je imao foxtail sad se ispostavilo da je on cijeli takav i u gramaži ga imaaaaa a sad koliko se gubi na potenciji ne znam u najgoroj varijanit ide cijeli u ulje. Drugi plavi je ispao čisto ok i gledajući uk chess mršavi su vrhovi ali opet vaga je rekla svoje i ja sam zadovoljan. Na kraju oba uk chessa su slični i imaju krasne debeli i tvrde budove, a nemaju se čega ni na vagi sramiti:cool:. I sad da se malo hvalim i kroz slike ;).
@hazeri pošto sam malo u stisci s vremenom i morao bi ih skinuti cca subota zadnje nedjelja dali bi dobio nešto da ih stavim sad na 24/0 ili da ostavim 20/4, to "morao" nije pod nužno zna se već ko radi ovaj grow, ali opet nebi joj sve htio natovariti na leđa ;)
Dan 83 Ekipa kao prvo sve najbolje u Novoj vama i vašima obiteljima a pod to spadaju i biljke ipak su one dio naše obitelji :). Prošla nova godina a kod mene stigla jesen i mislim da sam pred :makaze: ali ipak ću poslušati iskusnije . Nakon zadnjeg updata i od kad mi je @hazeri ukazao na foxtail na blue dreamu mogu reći da je ta biljka više manej cijela takva :( tako da tu nema neke pomoći a i kad ću ju skidati poslikam ju ogoljenu bez listova pa će se vidjet.Drugi blue dream mi djeluje ok jedno nisu to nešto debeli i sabiti vrhovi ko na uk chessu tu su debeli i nabijeni topovi baš onako pravo dobro :).Od zanjeg posta uslovi u boxu su isti, zadnje hranjenje je bilo 10.12. tako da mislim da ne treba ni flush ali opet vjerujem da će @hazeri imati šta za reći po tom pitanju :). Trihome sam slikao i kao većina imam problema sa slikanjem i fokusiranjem trihoma ali nadam se da se da razaznati stanje i dali zatvaram vodu ili da ostavim još koji dan? I sad malo slikica :popcorn:: p.s. Sorry ekipa možda ih je i puno ali teško je odabrat koju ne stavit a ide dnevnik kraju pa nek se nađe.
@Tema1 ove dvije lampe su do sad odradile jedan cijeli grow https://www.vutra.org/threads/1st-grow-fruitylicious-ak48-2x300w-led-by-mcnesto.16211/ i s obzirom da je to bio prvi grow i s mojim neiskustvom super je ispalo. Čak sad mogu i odati moju sramotnu tajnu ovaj ak48 nije bio fem. već autoflower i kad sam naručivao sjeme bio sam uvjeren da naručujem feminizirane sjemenke. Na kraju čak je to i dobro izguralo a ja shvatio sve to kad je već sve bilo u teglama. Sad guram ovaj grow kraju i i vidi se više manje po slikama da je to ok je da fali tu još iskustva i meni ključne stvari vremena ali s obzirom koliko sam prove s njma super ono to guraju. Sve u svemu iz ovog mog iskustva lampe su dobre i rade svoj posao jedino ih nebi preporučio nekome ko ima box blizu kreveta jer kad se popale lampe čuju se ti ventilatori koji ih hlade. Meni čak i ne smeta pošto su mi u sporednoj prostoriji.
Foxtail he he nisam ni znao da postoji takav naziv a kamo li kako izgleda, ali učimo dok smo živi. Sve u svemu kolko sam na brzinu popričao s stričekom googlom nije neki veliki bad. Sad nebi rekao da je temperatura već prije preblizu ledu pošto su to naj višlji vrhovi i ako dignem previše lampe onda oni niži će biti zakinuti za svijetlo. Tako da su lampe na nekoj zlatnoj sredini čak nije ni paljeo lišće i za tim sam išao da nije pre nisko kad vidi vraga dobile po tamubri bez upozorenja. Sve u svemu super je ovo za sad i izguralo jer viđao sam ih svakih 10-15 dana pa baš i nisam mogao iskorigirati visinu kako sam htio a nisam htio previše htio opterečivati bolju polovicu još i lomljenjem i frkanjem :). Bog da ih je obilazila svaki dan i imala brigu da diže redovito lampe :).
Dan 74 Kao prvo svima koji slave Sretan i blagoslovljen Božić . Eto mislim da ulazimo u samu završnicu i mislio sam odradit harvest još ove godine ali po trihomima mislim da ćemo ući u 2018 i kad dođem sebi ide:makaze: . Na mikroskopu koliko sam uspio vidjet sve je još prozirno e sad istina da sam gledao prije dva dana i bili su svi još prozirni tako da ću pratit ovih dana kako se ponašaju ali mislim da niša od berbe ove godine. U zadnja dva dana na jednom Blue Dreamu su listovi naglo počeli žutjeti ali mislim da više nemam šta napraviti do kraja tako da kako bude bit će. Temperatura u boksu je 25-26dan i noć 19-20 a vlaga 35-40, lampe su na nekih 35cm i to je to. Ne znam s čim @hazeri slika ali ja ne uspjevam ni blizu njegovoj kvaliteti ali da se vidjet stanje :). Budite mi sretni,veseli i napušeni,a sad malo slika i to je to za sad .
Update 59 dan Idu dani , ode i godina pomalo a moje curke guraju pomalo prema kraju ;). Stanje uredno, temperatura 20-26 vlaga oko 40, zalijanje jučer s 1 gram bactrexa i 10ml orgatrexa i mislim da im je to i zadnje hranjenje ali mislim da će @hazeri dati još koji savjet prije kraja :). Ne znam zašto ali ove koje su s unutrašnje strane boxa opet bolje napreduju a tako je bilo i na početku growa da su ove koje su s unutrašnje strane bolje napredovale. Sad je napravljena rošada pa ćemo vidjet hoće li se izjednačiti. U odnosu na prvi grow potrošnja vode je u najmanju ruku duplo veća jer one samo piju i piju i piju :) a to bez auto potova ne znam kako postići, zato ako je sudit po ovom do sad topla preporuka svakom ko baš ne može biti svakodnevno uz biljke a za početnike da i ne govorim. Kao što je @hazeri rekao nije zlo ako je tu i tamo koji list je žut malo spaljen ili ima po vrhovima listova malo spaljenoga. Ima svega pomalo ali u globalu su zdrave i guraju prema kraju. Sad još koja sličica ne baš u Lupino kvaliteti ali vidi se pomak od zadnjeg updata.
Malo šišanje, vjerojatno je trebalo malo jače ali još mi ih je žao :) ali i ovako su prodisale
Pumpa sa zrakom je od prvog dana u tanku. Znači može šišanje odozdola tj. lollipop jer negdje sam čitao da ne raditi lollipop na automaticima ili to ne bude lollipop već samo šišanje?:)
Update 45 dan Eto nas u 45 danu života mojih curki koje koliko vidim prevazišle su dječje bolesti i sad to ide svojim tokom . Temperatura je od 20-24 a vlaga 40-50%, lampe su na cca 35-40cm, prije desetak dana dok nisam znao šta napraviti sa ovim požutjelim listovima ubačeno kod svake po pola tablete , zalijano s 1 gram bactrexa i 10ml orgatrexa. Naravno oprao posudu s vodom i ubacio u posudu grijač od akvarija. I to je to za sad , još samo malo slika pošto to svi volimo. p.s. mislim da su počele cvijetati :lol:
Malo sam se pogubio u uređivanju pa ako neko naleti ko ima ovlasti nek obriše gore post koji nema veze s ničim jer ja ili ne znam ili nemam ovlasti :)
Danas je bilo treće točenje u tank sve zajedno je u pogonu 20dana pa me zanima dali smeta taj kamenac, nije da je tank odradio neznam koliko growova. Ph ne mjerim jer je organski uzgoj.
Update 31 dan Eto prošlo mjesec dana i fino se o razgranalo i danas sam ih još malo razvukao i to je to što se tiče treniranja. One flek koje su se pojavile neki dan na jedno listu tu su i ostale ali u međuvemenu su se pojavili novi "problemi" par listova je počeko žutjeti e sad dali fali magnezija ili kalija nisam siguran zato imam vas :). Sad dali da spašavam sitaciju ili da ih pustim da se same oporave nisam pametan pametan ali vjerujem da ću dobiti pametnih savjeta. Kasnie kad sam prevrtio film unazad one fleke su se pojavile drugi dan od kad je nadolijan tank s vodom e sad dali to ima veze s tim ne znam i danas gledam u tank pun je kamenca tako da ne znam dali da kaj radim po tom pitanju ili da nastavim ko i do sad. Temeperature su od 26-21 noću a vlaga 45-60 pa me sad zanima do kad da dižem vlagu tj. kad da počnem sa što manjom vlagom. Zadnja slika je sve koji slome biljku i nakon toga ne mogu spavati ;) Još jedno pitanje dali raditi lollipop i kada ?
Update 31 dan
Taman je bila u planu rošada tako da će ovo samo ubrzati taj razmještaj, sad će ventovi malo gore a one će zamjeniti pozicije pa bumo vidli kako dišu a ljuske nek se suše za svaki slučaj ako se nastavi širiti i nakon razmještaja.
Pušu dva clip venta po njima ali skoro od prvog dana, s time da ih nisam dizao a one su malo i narasle u međuvremenu.
Misim da će jaja morati poslužiti jer nisam u mogučnosti doći do tog silicium flasha, barem ne ovaj tjedan:(. Kako bi bilo staviti 1 čajnu žličicu praha od jaja u 2-3dl vode i s tim zalijati jer mislim da će tako brže doći do djelovanja?
A šta sad? Danas primjećene ove fleke na listvima i navodno za sad samo na jednom vrhu pa bi molio neki savjet dali da reagiram ili da ostavim da se sama izbori. Znači od kako su posađene samo su jednom zalijane s po 3 ml orgatex i 1 gram bactrex po biljci i to je zalijano prije cca 9-10 dana. Nemam više slika ali mislim da se vidi problem.:(
Shit happens :(:plac::fuck: Mislim da ne treban ništa reći :(. Dali je dovoljno da sam ju uspravio nazad i lagano povezao na kontra stranu ili ju treba dodatno omotati s nečim? Nadam se da je za ostale ok ovako odrađeno?
Mogu čekati još tri dana ili 14 a bojim se da će 14 biti prekasno :(, a mogu sve svaliti na ženu a to mi se neće čak ne sumnjam ja u nju već ona sumnja u sebe :)
Update 18 dan Malo neplanski update ali kad već trebam postavljati pitanja odma da odradim i update. Znači sve ide svojim tokom lampe su na režimu 20/4, visina 35-40cm, piju viode koliko hoće i to je definitivno revolucija u ovom hobiju :). Malo ratujem s vlagom koja ide od cac 40-55% tako da sam danas pojačao s krpama i ručnicima ali više manje sve je van boxa jer mislim da je problem u grijanju tako da kad dignem vlagu u prostoriji vjerujem da će i u boxu biti ok. Zanimljivo je da su dvije biljke koje su s unutrašnje strane boxa na očigledsu bolje napredovale u odnosu na ove dvije naprijed tako da su prije dva dana zamjenjena mjesta i ove su odma živnule, iako mi nije jasno zbog čega se to dešava. Sad ide pitanje dali da odradim lst sad, da čekam još koji dan ili pak već kasnim s treningom. Kolega @hazeri je predložio za 7-8 dana zalijevanje s 3,4 ml orgatex i 1 gram bactrex tako da ću to odraditi sutra i onda ih opet moram napustiti na jedno vrijeme ali ih ostavljam u brižnim rukama ;).
Planirao sam dvije naprednije biljčice topitari tako da taman ako malo stagniraju da ih ove dvije manje stignu pa bi molio savjet dali ih uopće toprati ili da tjeram ovako pa onda samo lst odraditi i dali da ovu koja se od jučer polegla sama od sebe pustim ili da ju podbočim s nečim?
Pirkaju obe štipaljke, ljuljaju se ko da sentiš plešu ;)
Update Dan 10 od kad su vidje led sunce. Režim 20/4 Sjeme kao što je već rečeno bilo ubodeno u one kokos kocke i nakon 5 dana proklijale ali dan prije izbijanja stavljene u završne potove. Na dno 15l posuda stavljene glinene kuglice cca 4-5cm tako da je 10l kuglica otišlo u potove i još 5l je umješano u kokos. Sve od bio tabsa umješano po tablici i ubodene po dvije tablete po potu. Nakon par dana sve se malo sleglo pa je u potovo nadosipano čistog kokosa tek toliko da se poravna s rubom ( nadam se da ne smeta kaj je čisti kokos). Dan prije nego su izašle iz zemlje mora sam ih napustiti tako da nisam vidio rađanje ali su zato dobile žensku ljubav :). Naravno da sam napravio da prostite na izraz pizdariju i okrenuo naopako vent za ispuh tako da su uredno dobivale sviježi zrak iz vana a žena ratovala s temperaturama kad su spavale jer onda je padalo na 17-18 stupnjeva. Tako da je bilo podmetanja stiropora i svašta nešto samo da se smiri temperatura dok se eto nisam vratio i čim sam otvorio box znao sam kaj sam napravio ali izdržale su one i tu torturu. Sada spavaju na nekih cca 20-21 stupanj i vlaga je oko 50%. Planiram dvije topirati a dvije ostaviti i sve zajedno malo istrenirti koliko ću uspjeti pošto ko što sam rekao malo će me biti u ovom growu. Za dva dana planiram pustit auto potove i nadam se da neće biti pre rano i da je korijen stigao do dna da može počet sama piti. Sad još malo slikica i to je to, uživajte. Tu mi djeluju malo izdužene ali lampe su na 35-40cm pa ne znam dali još spustiti ili ih ostaviti tako.