
Galerija nije uvezena
Zdravo drugari, posto se Jack slozio da otvorim dnevnik, evo da pocnem... Prije 18 dana sam u casi dobio 2 biljcice koje je moj drugar zasadio a sjeme smo zajedno izvadili, mnogo dobra vuva bila :D to vece kad sam je dobio.. Prve dane zivota provela je sa cimericom u casi, setajuci oko kuce ganjajuci sunce ,sakrivajuci se od ukucana i komsija :D sutradan... Obe su bile namjenjene da idu na sajt, ali posto je vrijeme kakvo jeste, jedna je presadjena u saksiju druga iza kuce... http://i.imgur.com/mIX4gAY.jpg evo je sama naravno nju sam mislio drzati neko vrijeme u saksiji i naci sajt i to je to, ali posto je vrijeme odvratno, odlucio sam je drzati u boxu, svojima sam je pokazao kad sam je presadio pa sam odlucio iskoristiti priliku... prva dva dana indora bila je u radnom stolu pod nekom znj sijalicom, cisto onako da ne bude u mraku dok se ja skontam kako cu box napraviti http://i.imgur.com/D00azjX.jpg http://i.imgur.com/nai4mZu.jpg evo je prebacena u nedovrseni box http://i.imgur.com/D3VyB6S.jpg sutradan http://i.imgur.com/FbLYjnz.jpg box je dimenzija 40x35x50(visina moze ici do 1.6) a ionako imam u planu da je drzim u zbunicu ne vecem od 40cm osvijetlenje 3 ushape stedne sijalice po 2600 lumena svaka i 4000k zemlja je terra magma pomjesana sa zemljom od kopriva, zalivam je vodom iz cesme ostavim je pola sata sat da ostoji danas sam ubacio vent jedan da pirka izmedju vrha i sijalica, a uspuhni i ispuhni otom potom.... gnojena je jednom sa pola doze green garden NPK 4-5-5 i to je dobro primila... blaga 70% temp 26c zaljevam kad stignem i kad primjetim da je zemlja suva tu je ostavim jos malo da se korjen grana pa je lagano zalijem Zahebo sma se sto sma joj ubacio uv reflektor, pa sam je isusio http://i.imgur.com/XMMT39z.jpg evo je to jutro kadaj e reflektor ubacen http://i.imgur.com/YDRcMZw.jpg kasnije tog dana :/ Naravno, izvadio sam reflektor taj i bacio ga u tri pm.... ali fino se oporavlja(17 dana, 9 dana indora 18/6) http://i.imgur.com/LcWpLN0.jpg
Smoke report... Neda mi se cekati 2 mjeseca da je probam.. A evo danas je prilika kad sam izabrao svoje hedove, iako imam 3-4 sa ulice... Danas me na poslu docekala poplava, tako da sam od 6 jutros do 2 se borio sa poplavom, mrtav dosao kuci, djevojku otpratio na autobusku.. i Evo sjedim sada, iskreno osjecam se kao (muski polni organ), umoran sam, ledja me bole, tuzan jer mi je djevojka otisla, kisa idalje pada... Ne znam jednsotavno imam zelju da probam svoju domajonezu 1:00 skuvao kafu... zapalio sam u idemo, ima neobican smek, ali pusljiva, i dim je lagan, ide, osjeti se da treba biti u tegli neko vrijeme 17:15 ispusio pola topa, osjetim kako mi high izlazi iz glave i prostire se kroz tijelo, svaki pokret je lagan, usporen, osjetim ga drugacije 17:30 zapalio sam poolu sto mi je ostala 17:35 blagi prebacaj na pozitivu kako cujem ovo https://www.youtube.com/watch?v=Rh8bKkCihKM 17:40 a vuhuuu nije humano kad hodam, ne znam sta sa rukama, noge kao da nisu moje, kao da sam imao cipele od betona, pa ih skunuo, pa mi lete noge 18:40 pisem ovo, ne znam koji k pisem, ali pisem idalje,pozitiva radi, mellow sam, vidi se osecaj kada su trihomi pola-pola.. i osjeti se rad indice, jer toliko me bk i sad bih najradije igrao sonija, ili se ugnjavio maloj u da me ceska da zaspem kao beba.. ledja, ne bole mozete misliti, noge koda nisu moje idalje :D tako da ljudi, istina je da je domace ipak najbolje... veceras je neka rege zurka povodom rojdendana regea, tako da, sa ponosom cu ispostovati jedan krug ljudi :D
nemam prostora za takvo nesto, box ostaje isti, razmisljam maximum 250w...Ovo je bilo neplaniran grow, i prvo iskustvo sto se tice toga, sad bar imam temelje kako i sta dalje
ne znam za vas ali ja ne zelim da kacim sliku vage i vutre u istom, ja nemam preciznu gramsku vagu, nego kuhinjsku koja pokazuje na 5g... A jutros je drugar naltio sa svojom da vidimo koliko ima suhog, 13.4g sada sve to u teglu da se kako se kaze omasti.. Da napomenem, da sam popio sa mamom caj od trima i par hedica koji nisu bili vrijedni spomena, a ni za pusenja,... I na tu svu radnju, sam po prvi put zapalio pred mamom, i naravno pitala me da uzme dim, cisto jer prvi put u zivotu prisustvuje svemu. Rekla je da je ukus ok, dim je prejak(malo duhana stavljam, a ona je teski pusac), a cajem je odusevljena. Naravno kuvao sam nam sa vodom, jer mislim da joj nebi sjelo najbolje sa mlijekom zbog njenih problema sa zeludcom + prvi put u 50 godina da dozivi takvu jacinu higha. Ali rekla je da se osjeca opustenije, nije istripala da je radi, a zeludac joj je to primiio ok, cucemo sutra ujutro jeli imala ikakvih bolova ili grceva... A da obrazlozim njene zdravstvene probleme, doktorska nepaznja i neiskustvo hirga je zamalo ubilo, a operisala je slijepo crijevo, a imala je samo upalu jajnika. Od muve slona napravili... Uglavnom dobila je sepsu, i na debelom crijevu su joj se stvorila 3 ugruska, jedan velicine 6cm, ostali su nesto manji bili. Na drugoj operaciji diio debelog crijeva joj je skraceno za 20ak cm na mjestu gdje su ugrusci bili. Tako da nije bilo hitne intevencije hiruga ne bi prezivela tu noc, 2 sedmice poslije vadjenja slijepog crijeva! Od tada ima cesto jake bolove u zeludcu, posto su njoj crijeva morala biti vadjena zbog ciscenja, bukvalno boli gdje god su crijve. Zbog tog je primorana jesti hranu sa sto manje masnoce, sto manje zacinjenu. Cak i sa kontrolisanom ishranom ima bolove. Doktori su joj samo preporucili da pije nesto protiv bolova, i da je najbolje da ona sama nadje sta joj odgovara. Pa su joj isti ti doktori par puta rekli da joj se stvara vid ovisnosti o tabletama protiv bolova. Prestala je piti tablete bilo kakve, najjace joj je sto popije Analgin, ali i to samo kad su bolovi prejaki. Pije razne cajeve, lan, ne znam ima dosta toga sto isprobava,. Uglavnom, zelja joj je da proba ulje. Sada kad je vidjela kako sve to izgleda, i kada je spremna probati ulje, zelim joj pruziti koliko mogu. Pa iskusnije growere, i naravno ljude koji su malo dublje upuceni u medicinsku upotrebu cannabisa da mi predloze par strainova koji bi joj pomogli. Ali uskoro jer kroz par dana cu uzimati sebi menke naravno za pusenje, pa da odmah i za nju da narucim Moze mi se neko u inbox javiti ako hoce da mu detaljnije obrazlozim zdravstveno stanje.. I hvala ljudi sto ste me naucili necemu sto ce biti uz mene citav zivot
ojoj
ti si lud samo ti to imam reci,... uzeo sam vagu digitalnu od drugara njegov pokazuje 41g po mojoj procjeni kalirace za 10-15g
sad sam iuzvalio da mi vaga nije tacna, veceras cu opetprevagati, moguce da ima malo vise.. ali ne bunim se ,meni dovoljno
Prije svega da vam se svima zahvalim sto ste mi pomogli, savjetima i tome kakvi ste :smoke18: Ovaj grow bi mogao ici u zavrsene dnevnike, jer smoke report ce tek biti poslije mjesec dana curinga.. dan je 107, 73 dana cvjeta, trihomi su krenuli dobijati smedju boju, zao mi je samo sto nisam mogao ostaviti da budu 70% smedjih, ali bolje je ovo nego hrpa sjemenki.. Vlaznog ima 31g, vidjecemo koliko ce kalirati.. Flush je radjen 3 dana pre skidanja, gnojena je zadnji put prije 10 dana...I to je to.. Jos jednom ljudi hvala vam puno, i do sledeceg growa!
pa gledaj, ja nisam nista pogresno rekao, asjeme je feminizirano, nisam rekao da imam sto posto zensko sjeme, i naravno da cu piknuti sva sjemena pa da vidimo, ima sanse da bude i zenskih a i hermica, nadam se da nece biti menki toliko da i muske vidimo... a sada stvaranje femi sjemena, ljepo je receno da je umjetnost, da ti sto blize pridjes 100% zenskoj strani, upravo to i banke sjemena i rade, krosaju experimentisu ukrstaju nekad i decenijama da bi dobili neke savrsene rezultate, koji opet mogu nekad fejlati... razumijem ja sve sto ti govoris, ako ne pisem stalno po forumu ne znaci da ne citam... Onaj koji prica, govori sta zna, onaj koji suti, uci :)
ne mozes ganartovati to, to je isto kao da si napumpao malu i kazes bice zensko! ni femi sjeme ti ne garantuje stoposto zensku biljku. I kako ce biljka bez muskog gena(zenski herm ima zenske gene) dobiti muska sjemena, samo moze biti zensko ili herm. Pa opet tretiranje koloidnim srebrom ti je stres za biljku, i to veliki stres radis, i upravo ga radis da bi pohermila, znaci uzimas polen od zenske biljke... ne znam, kao da se trudis nesto objasniti, a to je vec milion puta objasnjeno na forumu, cak prelistaj dnevnik unazad, pricao sam sa powerom na tu temu vec.. smiri dozivljaj sa spamom
A zasto onda ljudi tretiraju biljku srebrom da bi pohermila? A i koliko sam se nacitao, zenska biljka kada sama sebe oprasi( sto je nemoguce ako nije herm) dobije se femi sjeme
Bananica vise nema, vec 2 dana se ne pojavljuju od kad sam pocupao zadnju. Biljka se ipak oprasila, i vidi se par menki, ali ne bunim se imam svoje femi sjeme! :read: Mislim da se blizi kraju sve ovo, jos jedno 10ak dana 2 sedmice i to je to.
http://imgur.com/gvh0ua6,MTXqYcr,eylmqs9,sBc45T5,vy0tQYu,cMGwnLm,TBscseG#0 dan 100
dan 95 od prvih pistila 54 vlaga 30%, temp 25-27c mutna slika, tesko je sa telom kroz mikroskop uslikati a pogotovo ako je ruka bez oslonca :/ nemam vise sta pisati, komentarisite slobodno :smoke18: :smoke18:
pa naravno, jbga ovaj put mi nije novcanik nije to dozvolio.. al sl put ce biti hps i sve ostalo
hvala ljudi :D pa i nije bas siromasna :D hedovi masni i bruku su tvrdi nabijeni i rastu, uskoro cu uzeti novi tel pa ce te malo bolje to vidjeti :D @no joke pa znas kako, koliko toliko bice najsladja ikad :D a lagano za zimu ce biti nesto ozbiljnije. a do tad idemo lagano :D
dan 87 od prvih pistila 46 slika govori hi9ljadu rijeci tako da sami zakljucite jel ide ;) vlaga 35-50% temp idalje standard 25c jedan hedic ;) suncanje box stay high!
Dan 81 od prvih pistila 39 Vrhovi se nabijaju, pistile mjenjaju boju, mali vrhovi takodje dobijaju oblik cvjeta.. trihomi na sve strane, svi su prozirni jos uvjek Lolipopovo sam je pre par dana, cisto da bi svi hedovi dobili sto vise svjetla, i da malo nategnemo pupanje hedova, svidjelo joj se vise nego sto sam planirao vlaga smanjena 40% je temperatura 26-7c dan/ par stepeni noc zaljevanje idalje isti rezim, gnojenje takodje, mada mislim malo cesce gnojiti svako trece, ne svako vetvrto zaljevanje evo slika :) p.s. od listova, mama ce caj sebi da pravi, jer je ona sama negdje procitala da je to dobro ;) napredujemo po tom pitanju! slike i nisu bas nesto, ali neka ih
okej, hvala :D
dan 74 od prvih psitila 32 vlaga, standard sve oko 60% odrzavm je takvom sa plitkom posudom i peskiricem temperatura 26c noc, ne znam, nisam gledao, ali box je izlovan tako da je tu negdje prihrana, svaka 3 dana, 3 puta voda, plantela cvet puna doza, pa opet 3 puta voda... miris, smrdi brate ko sam djavo hahaha al nije strasno ne osjeti se van boxa 4 glavna vrha samo se pumpaju, sa svih strana rastu novi cvjetovi, fimovani vrh je prerastao pistilima, odsjeceni samo nastavilo cvjetati.... do sledece sedmice :smoke18:
:ohno: ajde nije bitno vise, prestacemo sa spamom obojca, pa et nekad baci oko na dnevnik cisto da se iznenadis ;) :konjo
cemu to? joj podsjecas me na mog tatu, mejke mi hahah evo da smo pricali uzivo, ovo bih ti rekao potpuno normalno, ne svadjacu se, ne nametajuci, kontas, ono prica obicna vas par na forumu ima, sto ste mi dali par savjeta i vama zelim da vam sva godina rodna bude, rekao sam ti da si stara skola, bar u mom kraju nekog ko ima mudrosti postujes, ali kako ja tebi to da objasnim? jednostavno hocu da se dokazem, sam sebi prvenstveno da mogu reci da sam grower, a tebi samo zelim pokazati da mi to dobro ide? jeli to nametanje, ili nasrtanje? vidi se da si ovdje bogotac, gledao sam unazad godine foruma i tvojih postova dok me prst na misu nije zabolio, vidi se da nisi livada, pa me ispravi ako grijesim
biljka cvjeta, u visinu vise ne raste, usporila malo jeste zbog lsta(danas je dobila zadnje natezanje dok ne udje skroz u cvjetanje) lolipopa, i + ono kad sam sprzio biljku, tu je pao i fim i top,, to je sve usporilo rast, a bas sam gledo i po stranim forumima ja mislim da biljka fino napreduje sto se tice razvijanja budsajtova, pogledaj sliku u galeriji pa ces vidjeti.. trihomi su vidljivi kao bijeli prah da je neko prosuo i vidi se kako se hedovi debljaju... tako da ne znam sta si ti ocekivao u 28 dana cvjetanja, da imam pola kile vec, opusteno, raste ona, sporo al sigurno ;) edit... naljutio si me malo mogu ti reci :P da jos malo pojasnim... ja joj nisam dao da ide u visinu od kad je prebacena 12/12, logicno je je da biljka krene da se izduzuje,e a vidis, ja sam tu radio lst, skoro pa svaki dan, tako da je otisla u sirinu ne u visinu, svega koji cm sto me kostalo 2 vrha.. vidis i sam koliko je nategnuta sa svih strana + improvizacija tegova, ti vrhovi su se izduzili po 6-7 cm pa mi je nemoguze vezati, ali produkt tog lsta i lolipopa u samom pocetku cvjetanja, 20 i nesto vrhova, od 6 prvobitnih... pogledao sam dnevnika dosta, pola ih znam na pamet, svako jutro uz kafu bar 2 procitam. nisi navikao da neko redovno radi update, pa ti se cini da je sporo. Drugo, gledam boxeve, i gledam CFLke, gledam biljke, ja mogu reci da je bosiljka na Zionu kako joj je dobro. A tek slijedi period koji se ceka, i ocekuje pohvala za trud. A tek u tom periodu ce biti jebeno kako sta, naveo sam kakve su vrucine, istripovali ste me budjavim hedovima :sad2: ali taj problem mislim da sam rijesio.. Tako da ocekujem izazov, tebi staroj skoli mozda zvuci smjesno, ali skontaj da sam pocetnik i jos ucim :read: A kako vidim da samo kritikujes, kad ti pohvalis, andjeli sa nebesa padaju, tako da se prvenstveno nadam da cu i tebe iznenaditi! Prestajem sa updateom, radicu ga tu i tamo, cisto da bih ti dokazao da sam u pravu. Nemoj se ljutiti, ono samo jbga hejtas brate puno, budi raja :joint2: Rastafari!
pa jer mislim da nema potrebe da radim update, nista drasticno se ne desava, a nema ni problema trenutno pa je bolje da okacim sliku u galeriju nego na facebook
hvala :) evo upravo se i prica na tu temu haha, okacio sm sliku u galriju pa vidi :)
ja imam jednu od 65 w i 4 od 25, nemam sta reci sem da sam ih jedva i uglavio u taj prostor, ventilator stoji u visini sijalica izvlaci toplotu, jedan odozdu duva i hladi,... znam da sada nema teorije da sprzim, ali vec jesam jednom zbog lose ventilacije... sada necu da rizikujem nikako, ovako je super, jer biljka ima pasivni ispuh + pc vent 25cm uspuh... mikroklima je ljepota sada, meni se bleji unutra + onaj vruci zrak od sijalica se ne mjesa sa ovim, znaci zrak se ne isusuje dodatno bolji uslovi.. mozda jeste nepotrebno, ali ovako znam da nema torije da se sprzi, samim tim sam mirniji kad nisam gajbi, a mogu pribliziti biljku na 1cm i opet temperatura je razlike 2-3 stepena... sto se tice boxa ostaje ovakav do kraja ovog growa.. za zimsku varijantu ce nesto drugo ja ne znam kakvo je ljeto kod tebe, kod mene temperature idu i preko 37 u hladu, ravnica kad upekne, neki dan je bilo 38 u boxu pa ti gledaj... tako da bolje sprjeciti nego lijeciti ;)
vjeruj mi da greju, ono vent izvuce kolko izvuce, ali skontaj da je bukvalno to gore sve lampe, a zute se griju vise od bjelih, i reko ajde da ne rizikujem, a vrhovi su tako socno krenuli rasti 24 cvjeta, a i sam si rekao da ce biti mekani vazdusasti ako ne budu blizu svjetla.. ovako ne rizikujem da ostetim opet
dan 69 3:) od prvih psitila 27 ovo je vise update boxa nego biljke, ubaxio plestiglas, ono to je to, temperatura kod biljke je 26c vlaga 65% odigao sam biljku al mi prana baterija bila da fotkam, 4cm od stakla su
Za zimski grow definitivno ce ukras za jelku ici :D Edit... maturska :kenny_revenge: :kiss: :joint2: :joint: :mrtva_banana:
jesi vidio ti to, ne mogu vise do saksije provlaciti zice i spage pa tegovi, a zahebo sma se ja plantelu svet i koristim
aj mali update dan 66. 24 dana od prvih pistila vlaga 60% temp je sada 26, lampe na 11cm, necu da riskiram opet! svaka 3 dana zaljevanje sa 3l vode, svak otrece zlijevanje plantella cvet puna doza lst se samo radi, fimovan jedan vrh, drugi je topiran miris idalje bljutava kombinacija benzina gume i vutre grand master lst xD http://imgur.com/pjfnzcd,nh4xVGH,Oi7KrTW,SEVG5sB,edQMTSv,X4sTZZ1,zeqrzYi,UqHBoHt#0 evo ovdje imate jos slika
pa tad ami jeste bio problerm sa ventilacijom, sada je sve uredu, biljka fino napreduje, za jedno 7 dan update
podigao sam saksiju, ovo je cisto poziranje billo
update 59. dan 17. dan od prvih pistila vlaga 60% temp 29c dan/24c noc Ja se usutio i odma prozivka da sam diler.. nadam se da ostali vas ne misle tako a i da mislite ono stvarno me... ne bitno to... e vako, sto se tice uzgoja pod cflkama, mnogi se varate sa onim treba lampe drzati 4-5-10 cm od biljke, tu se varate.. Povezite sami koliko toplote daje 173w cfla... Tu je bila greska, neiskustvo hebes ga, ostao sma bez jednog vrha, drugi je kritican al izvuce se...Drugo, neko mi je spomenio da obaram vlagu, kako cvjetanje ovo ono, poslusao, dodatno ubrzalo spaljenje vrha i dosta lisne mase,.. Trece nagla promjena sa kolicinom zaljevanja(dobijala je pola litre svaka 2 dana, 0.7 djubriva jednom sedmicno, uskladim termin) tu je stonirala u razvitku svega, ali danas je vec bolje p.s. ima miris benzina i zapaljenih guma, pomjesano sa vutrom, listovi na dodir limunkasti i opojnog mirisa... ako nekog zanima box je preuredjen, evo slike vidite gdje je ostala bez vrha, fimovo sma ga i otpao je, i vidite iza vrh sto su mu pistile zute, rastu mu nove tako da je sve super
oke,hvala ljudi :))
jel nije nista strasno?
dan 54. flower dan 12. svi vrhovi su oke sem ovoga, ja mislim jer mu je lampa bila preblizu, al za svaki slucaj moze misljenje iskusnijeg growera...
9. dan flower 51. dan
au sto implicira da vlaga koliko i ne prestavlja problem na pocetku, na kraju moze sjebati sve imam ovaj vent 20cm na ispuhu, za ovaj kupaonski vent nije frka dati pare, ali ja stvarno nema mgdje to uglaviti :/ radije cu ustra uzeti jos 2 kulera i staviti na ispuh.. sada sam gledao vlagu 50% je.. a imam bar 4-5 sedmica do kraja, a do tad ce se ovo modifikovati jos sto puta :D @vetre danas sm bas okretao i prevrtao biljku da vidim kako najvise svjetla dobija, pa sam je tako nekako i namjestio, ovo na slikama je bilo pre tog prevrtanja... sutra cu uzeti jos jednu CFLku 25w 2700k pa mislim da ce to biti dobro(jer za sad imam samo 2x2700 i 3x6400)
hahaha ja vec kontam sad kad lik kaze treba krilo sismisa i papak od americkog vepra xD hahaha apa znas kako, imam dole posudu preko koje puse vent, za sad samo to mogu izbaciti a sutra ode na buljak pa mozda usput pokupim koji vent
hehe hvala, imas kakav savjet kako da oborim vlagu?
Hvala, al ja tebe nisam nista skotao xD al pokusacu odgovoriti hha sijalice su zasarafljene za nosace, i obmotano je izolir trakom cisto za svaki slucaj da dodatno stegne i da mi jbg zice lizoluje od toplote a ovo od kartonske kutije je rajsneglama za policu prcvsceno tako da nece spasti a zbog ventova i njihove tezine poprilicno stabilno stoji a nije ovo kutija, to je polica xD dio komode je u pitanju a ovo sa strane sto viri izolir traka to je jos kad sam foliju imao i kadsam na brzinu sve radio pa ostalo tako mao viska :D
hehe hvala :watchplant:
evo update mali nakon 3 dana.... dan 49. od prvih pistila dan 7. Vlaga oko 50-60 temp 27-29 dnevna navece oko 23-25 i mogu vam reci, lagano pocinje da se siri miris oko boxa i evo kako box izgleda
evo bez ikakvog povecala :D http://imgur.com/GMs0CBa,Lrn3otW,gNY9G0Q#1
Ahhaha a nije takoo kontam da uzivajuuuu
pa i nisu bas udaljene, spustit ih vise ne mogu jer sam ih spojio za policu gore, ali nosace sam sikrivio koliko sam mogao jedno 5 do 7cm su od biljke, videcu kasnije da podignem saksiju na nesto, znam da kod cflki treba biti blizu, pa svaki dan malo cackam namjestam sta kako mogu, hvala na savjetu :))
ma nije meni to problem bio, nego vrata od ormara budu otvorena preko dana, ne skroz jer vidis kako sam napravio ovo sa ventom, sada sam to jos prepravio, ma apotekicu napravio :D sinoc se prebijem i otvorim tajmer sto sam na buvljaku nasao, vidim poispadali zupcanici i ja onakav naduvan se unesem i popravim al sada je problem sledeci, ja kada nisam kuci kad se tajmer gasi a to je u 7 navece, vrata budu otvorena ili dok aj ne dodjem ili ako mi je keva kuci dok njoj ne javim(nadam se da ce joj navika postati xD) tako da pretpostavljam da nije frka to, jer ona s ovim mojim patentom jer 75% zatvorena, moguce svjetlo sto ce doci je od lampe sa plafona koja baca svjetlo na kontra zid + vrata nisu skroz otvorena nego dovoljno da ventilacija radi...u sustini mjesec reflektuje sunce preko noci meni ist otako box reflektuje svjetlost odbijene od zid kontam da je to 15lumena ako ne i manje
hvala vam obojci :)) nova je zemlja tako da ce moci izgurati do cvjetanja bez gnojenja :))
Nisi skontao sta sam pitao, pitam za malu biljku, interesuje me hocu li je gnojiti djubrivom za vegetaciju, ili cu koristiti samo za cvjetanje jer ce od pocetka biti na 12/12 sto se tice starije, oko nje mi je sve jasno, i nisam pitao nista vezano za sortu niti kraj cvjetanja, nego to pitam cisto radi svoje evidencije da znam kako da pratim koliko cvjeta .. preformulisi pitanje prije nego pocnes biti sarkastican
pa necu je ni drzati u vege, odma je uletila na 12/12 pa me zato interesuje.. kako sta