pozz novi sam ovdje tj prvi puta pisem i otvaram dnevik do sada sam samo "krao" trikove i fore za indoor a posto dolazi zima a ljeto se pokazalo jako dobrim odlucio sam ulozit malo za zanimaciju cisto da mi nije dosadno a potrebno mi je i strucno misljenje. sjeme:dutch passion "think different" (to je nesto novo navodno dobro i za pocetnike) treniranje:scrog box:60x60x100 lampa:150w hps superplant grow and bloom ventilacija:vents 100 tt filter:can-lite 150 zasto pisem ventilaciju i filter...na pocetku sam mislio kak ja sve to kuzim a sad vidim da to bas i nije tak... uzeo filter i gel da sakrijem miris pa mi je logicno da taj filter bude vani a crijevo koje "usisava" zrak bude u boxu.....a mene muci to sto sam ja vidio neke boxeve koji su dosta veci od mojeg a taj filter je unutra...ako ja stavim ovaj filter unutra plus reflektor to je nula bodova od prostora jer bi napraci scrog jer mi se u outu pokazo odlican te me zanima dal ce mi hps 150w biti dosta? stavio sam dvije sjemenke na klijanje pa da stignem zamjenit nesto dok ne izadju van. hvala unaprjed
tj krao sam fore za out xD sorry na spamu
sorry i na tome.... zemlja:biobizz light mix gnojivo:iguana juice organic grow3-1-3 te za cvat isti 4-3-6 sto se tice ventilacije...znaci gore iznad reflektora ide usis?
cak sam kupio i ph mjerac al onaj na tekucinu sta dodajem jednu kap samo....znaci sve stima mogu pocet :banana_rasta:
ukljuceno je bilo sat vremena,zatvoren box,temp:24-26max vlaga 45% s tim da ventilacije nije dobro postavljena i da ako ce bit iznad reflektora ce to lampu automatski hladit (u box sam na tih sat vremena stavio drvo zivota jer ge bas bio frisko zalijan pa me zanimala vlaga) sada u pocetku kada izadje van...kolko mora bit udaljena od lampe? ja sam reflektor fiksiro za vrh boxa posto je visok samo 1m pa sam u pocetku mislio samo malo podlozit teglu sa necime i to je to.....jedino sta me brine je to da su mi tegle 30x30x30 cm a box je 60x60x100 a stavio sam dvije sjemenke na klijanje i mislio sam jednom topirat pa razvuc mrezu...al me sad malo brine ta visina boxa :/
pozz box slozen a sjemenke samo sto ne proklijaju :) ali ima mali problem..preporuceno mi je da se ne igram sa ph a posto sam kupio onu bocicu za oh test sam isprobao na frisko natocenu vodu i vodu koju sam natocio prije 24 sata....ispada da mi direkt voda iz vodovoda vise pase jer mi voda pozeleni sto je idealnih 6,5 a ova nakon 24 sata poplavi totalno sto je ph 8,5 zatim sam probao vodu koju sam natocio prije 3 sata te je isto odmah poplavila....da je ostala zelenkasta nebi nista prico ni piso,mozda panicarim mozda ne ne znam :/ moze pomoc?
hvala :thumb:
mada eto lani u outdooru sam imo 6 komada neoznate vrste(bila je jedna ww auto...dao prijatelj al nije znao koja je vrsta jer mu se sve izmjesalo) i nisam nikada mjerio taj ph i zaljevo sam ih iskljucivo sa vodom odstajalom 24 sata i vise a biljke su bile predivne ali PREDIVNE bile su u potovima od 15 l a bile su visoke 180-200cm a za gnojivo sam koristio kristalon vega i cvjet.....al to nema veze sa ovime indoorom..dakle evo par slika boxa i kako sam ja sve to zamislio za pocetak a mrezu planiram ubacit tek negdje oko 30-40 dana vege mozda i prije ovisi o rastu...jos unutra izmedju lampe i biljka je mali ventilator nisam ga sad stavio....i dal mogu odmah klice prebacit u ove velike tegle ili prvo manje pa presadjivat?
ja sam mislio kako ce tu sve frcat savjetima i odgovorima na moja pitanja kad ono........
ispuh je na ovaj bijeli filter stavidis iznad boxa a unutra je gel za suzbijanje mirisa a upuh je pasivan
kuzis sad? a ovaj gel ima fin miris dok je box prazan al kad dodu biljke u mjesanju mirisa trave i njega dobije se treci miris koji je "bez mirisa" fora stvar vidio sam to kod frenda i stvarno funkcionira,naravno osjeti se kad otvoris box kod zaljevanja,treniranja,provjeravanja pa miris izadje van ali to je ko kad pljugu zapalis :)
pa iskreno to sam i ja mislio a i imam dvije sjemenke na klijanju tak da me malo brine i prostor....a u naslovu sam reko scrog pa mi je malo glupo sad to mjenjat jer bi ispao jako neozbiljan :) mislio sam stavit mrezu za glazure (zicanu,drotanu) ima 4x4 ili 4,5x4,5 rupe....odradit cu sad ovaj put kako sam reko d vidim kak ce se pokazat pa cu znat za sljedeci put :)
kaj onda najbolje samo roknut lst i bok?
to je kada otkinem glavni vrh i onda nakon toga trgam glavne vrhove od prethodna dva vrha koja su izrasla? ak se ne varam
odrezem pola glavnog vrha...kuzim....mozda cu samo vezat...ne znam
ma u outu ja radim svake godine bolji mi je nego indor....radim prvi puta indor pa imam malih problema oko velicine boxa itd mada mislim da samo bzvz panicarim al aj dobro...samo jedna sjemenka je mi je proklijala od dvije..ostavit cu jos danas pa cemo vidjet sta ce bit....box ti je iz grow farm ducana u zg-u
mislim da ce i bit samo lst sa tim imam iskustva.ok.hvala...eto jedna klica stavljena u manju teglu i stavljena pod svjetlo trenutna temperatura 25 vlaga 54 kad izbije ide slika do tada zzzzzz
mislim da nisi u pravu ali neka kaze netko ko zna 100% mislim covjek koji mi je prodao to mi je tako reko pa sam ja "zaboravio" tj. nisam bil siguran kaj je reko pa sam tu pito...uostalom ako to stavim u box nece biti mjesta uopce a svejedno je dal ce uvuceni zrak bit kroz filter pa na cijev van ili obrnuto.....glavno da zrak iz boxa prolazi van kroz njega....znam da mi nije potreban jer sad nema mirisa jos al ce bit...eto ako nisam u pravu molim da me se ispravi i da ja ispravim neku pogresku koja postoji jer biljcica samo sto nije nikla.hvala
aha ti mislis da sad ovo kako je samo okrenem....filter dole (tkanina) hmmmm....a i bed je u tome kaj mi filter ima veci fi od ovog gornjeg ulaza/izlaza u box a zao mi je sad to rezat...a kaj se moze desit ako ovak ostavim?
eto moram vam saopčiti jednu tuznu vjest a to je da nista od scroga nista od lst-a neka rastu ove prve kak rastu mozda cu ih pigat malo radi lampe.....naucio sam sada razliku izmedu autosa i fotoperiodicnih biljaka......hvala stipi na tome.....sljedeci grow ce bit sa nekim fotosom pa cu se malo igrat u tom malom boksu s mrezom itd....ispricavam se na ovoj izmjeni al je*iga
a slozio sam sad tak kak ti kazes..budem nazvo sutra ducan i provjerio bez beda
JA SVE JEDNO NE KUZIM AL DOBRO....
rjesen i taj problem......nazvo covjeka koji koristi isti takav pa pitam......izvana ide ta plahtica ....ovak kak je i nju prevlacim svakih godinu dana ako je potrebno...eto...srce mi na mjestu.....a kad sam vec tu....biljcice jos pod zemljom..svjetlo radi 18/6 temp 27 vlaga 52 mislim da cu sa 18/6 odradit do kraja..slike ce doc ako ce sve tec po planu bez kakvih problema stej haj end živili vi meni jos sto yari
jedna mala je vani drugu cu morat jos malo ocito pricekat...znaci ovoj danas brojim 1 dan??...eto znam da se tu pisalo da ce bit svega pa da nece biti nista pa sam ja sad ipak odlucio da bude nesto xD nabavio danas dobre potove (38x28x21) koji savresno popune dno boxa pa sam odlucio jednu ipak pustit kroz mrezu da raste a jednu samo gledat pa vidjet dal ce bit potrebno savijat ili sta da se naucim na box itd eo za sad dvije slike:
danas 11.10 je iz zemlje izasla i druga..posto je jucer jedna danas druga dal je ikakav problem da od danas objema brojim 1 dan??
update. 7.10 stavljene na klijanje 8.10 isklijale 9.10 prebacene u male tegle s zemljom 11.10 izasle iz zemlje(brojim prvi dan objema mada je jedna izasla 10tog a druga 11tog) 13.10 presadjene u velike tegle rezim svijetla:18-6 temperatura: dan:26-28 noc:22 (nemam problema sa temp jer sam u stanu i stalno je 22) vlaga: dan:50-65% noc: 70-85% bilo je receno kako ce se radit prvo svasta pa nista....nisam mogo pregazit svoju rjec pa sam odlucio da ce jedna ipak pod mrezu a druga ce bit topiranje bycill a sada jedan problem: znaci meni vrag nije dao mira i stavio sam trecu isto da proklija a ja sad trenutno nemam mjesta unutra ne znam sta da radim s tom sada....dal je moguce imat 2 biljke u 1 tegli?
svi savjeti prijedlozi prigovori dobrodosli!!
ma u pravu si totalno...problem je tocvno taj koji si navel :) nisam ju stavio nit necu tu trecu biljku...at cu frendu da se igra :) ok budem podlozio tegle i maknuo mrezu (mada pise na www.dutchpassion.com da think different najvise daje u scrog al nema veze slusam iskusnije....a sta da napravim onda toping by cill naobje? ili na jednoj samo a drugu pustim i samo ju vezem?
pozz evo mali update temp i vlaga sve isto svjetlo 18/6 ova jedna sta je manja mislim ostavit kakva jest radit eventualni lst a na ovoj drugoj je napravljen s-toping...nadam se da je dobro napravljen...znaci ostalo je na biljci od drugog kata 1 (rezo glavni i jedan bocni tj skaricama u koso odrezo)a prvi kat osto cjeli....sad malo istrazujem gnojivo koje koristim i bas ne uspjevam pa ako neko zna kaj o tome nek kaze...znaci kolko cesto zaljevam itd(iguana organic juice grow te isti za cvat).... hvala
update. dan 15. e sada...Mila i Svila su stare 15 dana(mila je pod mrezom) i od pocetka ovog dnevnika ne znam sta kako gdje....dnevnik je od pocetka pun spama ponajvise mojih vlastitih e sad da se to vise ne ponovi i da ne molim da se mjenja naslov na snagu nastupa sljedece: radi se sve kako je napisano u naslovu. stanje u boxu uredno rezim svjetla 18/6 dnevna temperatura:26.5-27.0 noc: 20-21 vlaga dan:55 noc:70 prije dva dana su dobile prvi puta gnojivo i od tada imam osjecaj da su krenule na ocigled rast
jednostavno nemogu protiv sebe i svojih nauma :) nemogu spavat radi toga :)
pozz evo mali update! svi komentari,kritike dobrodosli hvala danas je Mili i Svili 24ti dan od sjemena svejtlo:18/6 temperatura: d:25-27 n:21-22 vlaga: d:55 n 75 na jednoj se vidi malo pocupani list..to ja nisam pazio dok sam vezo pigo itd...pojavile su se na par mjesta zute tockice mislim da je nedostatak kalcija za sada im to ne smeta pa cemo vidjet dalje kaj ce bit....biljka koja je ostavljena da raste svojom voljom bez ikakvog treninga tj primjenjen je lst radi velicine box-a i to stvarno lagani lst je pustila prve pistile nakon izrasta 4tog kata...miris joj se lagano osjeti...jako mi se svidja kak se gura sve za sada.....nova stvar u ovom je Hans 100w....zelio bi se zahvaliti da odvojenom vremenu i korisnim savjetima hazeri te Sensi Star jucer prvi puta dobile iguana grow juice 2ml/l evo par slikica...malo su slike u banani al sta je tu je...
ne,hps je izbacen...
to i je razlog micanja...sama hpsica je uz ventilator i ventilaciju u zatvorenom boxu dizala do 33-37....a ovaj hans ce bit dosta za osobne potrebe a i temp je super
evo par slikica ak smo se skuzili dobro al ja nemam fotic bas za to il ne znam.....evo i fotkica tih flekova...na topiranoj se na par litova vrh okrenuo prema potu i siljat je dosta...mozda da ih sad odvezem da se poravnaju il kaj ja znam sta predlazete? moja ocekivanja ja mislim mogu odma ic i pod snove hahaha ja bi omjer 1gram 1 w mislim da ce hans dat sve od sebe...dajte par prijedloga ako ih imate kako da obavim ovo kvalitetno :) hazeri 1310
ne zamaram se iskreno....samo kak je 1310 reko....snovi/ocekivanja :) hvala
e to sam primjetio da sada malo sporije odlazi voda ali sad pod led.om mi je box zatvoren skrozi temp mi je 24-25 max uz ventilator i ventilaciju ukjucenu...sonda mi je odma pored biljke za temp i vlagu...s hpsom sam moro svako malo otvarat box radi temperature a dva ventilatora bi mozda bila prejaka za biljke a jaca ventilacija nemoguce radi smjestaja boxa :) ovo ce ovak ja mislim i nadam se bit ok....za mene i moju dragu ce bit dima kolko tolko :) za sljedeci put vec sada radim plan za nekog fotosa kojeg moram napravit na mrezu (scrog) :D a kolko ce ove dvije moje otprilike jos narast? buduci da su stare 20+ dana a gotove su vec u 10-11tom tjednu?
kazu od sjemena do harvesta 10-11 tjedana...automatik je ovo...hvala frend također
e sad posto ja imam zemlju koju imam i gnojivo isto to koje imam(biobizz,iguana organic grow te isti blom)....kaj to treba flushat?? zeleni palac....pa do sad kaj got sam piknuo je izraslo al je to bio out,menke sa ceste....bilo je 8 komada,visine 180-200cm gnojeno kristalonom samo cvat i vega....zemlja obicna nakopana u vrtu s malo crne zemlje iz ducana i kuhani pjesak( recept tu sa vutre) da me nije pljesan zeznulatj radi moje paranoje se to dogodilo imo bi kilu a ovak je bilo 690g....mislim te biljoze je vidio jedan coivjek pa je reko da su super i on je reko kolko sam cca izgubio...od svih treninga me zanima bas taj scrog,tek sam nedavno naso da automate ne treba trenirat posto su takvi kakvi su al se preporuca super topiranje kaj produljuje vegu mada i onda to ne znaci veci urod itd..hvala na savjetima vidjet cemo kak ce to ispast...za sad ih svako malo ja provjerim i situaciju u boxu...jer kak sam imal prometnu nemrem se previse gibat po vani pa bar to mogu pratit :) heheh da...ovaj hazeri stvarno cuda zna i izvodi i uz njegov zavrseni dnevnik i ovaj sad kaj vodi sam najvise skuzio i naucio a i dobro sam ga izmaltretiro u priv.pre. :p zanima me kada bi kupio jos para dioda pa ih bubnuo odispod da donja strana biljke isto prima svjetlost...dal bi to znacilo kaj....
znam ja razliku izmedju automatika i fotosa,da prostor je fakat pre mali i moram skombat da povisim box jer mi kicma puca kod zaljevanja itd :p puno vremena sam potrosio samo na razmisljanje kak di kaj zakaj napravit a sad vidim da bas i nisam razmisljo XD haha :D hvala kak mogu znat dal biljki treba dodat gnojivo ili ne?
pa iskreno misli mda su ovi potovi cak i preveliki za autosa....dosta je 7-10l pot....gnojim iguanom svako 4to zaljevanje...iza pise 2ml per liter for plant with four or more leavs...ja stavim 1.5ml....ma ova jedna (supertopirana) mi cudno izgleda koda da sam ju previse zalio a opet zemlja suha....budem vidio do navecer pa neki foto ubacim da vidis i kazes kaj mislis hvala ti
znam....po dnu sam stavio glinene kuglice i jos sam zemlju pomjeso sa njima i napunio potove bez pritiskanja...to ce samo slec od zaljevanja...vec sam dodoo par saka zemlje jer je slegla
evo tih listova...ak ko zna kaj je to :)
pa to je samo na par listova sada al kak biljka raste imam osjecaj da sve vise i vise tak raste ne znam.,...mozda mi se cini....evo mozda se tu kaj bolje vidi
update. poz svima. evo mila i svila dogurale do 32gog dana ak se ne varam situacija je standardna vlaga tem sve uredno...jedino mi ova super topirana izgleda malo cudna( listovi nekam pikiraju prema dole kaj ja znam) al mozda sam samo :razvaljen:: evo par slikica pa recite misljenje sami.....ova topirana je otisla u vid dosta al ne ostavlja puno slobodnog tj praznog mjesta pa mislim da ce to formirat vrh al to cemo vidjet....danas pognojene sa iguanom 2ml na litru kak pise.....jedan list je diro zemlju i sad kod slikanja sam primjetio da je cudan i neke rupice po njemu....al samo po njemu odma sam provjerio da nisu musice itd mislim da ga je ovaj drek zapalil kod zaljevanja danas :) ljepo fino to raste po meni...recite sami...
ovo je organski uzgoj pa nemam brige s tim...kak je hazeri reko voda voda gnoj ili voda gnoj voda nije bitno :) hvala.....a i kad zalijem i kad ne zalijem listovi su takvi (ne svi njih par) zedna biljka nema bas takve listove al ok:) zedna biljka je sva uvenula prema dole...desilo mi se lani u outu par puta....i kad sam ih zalio doslovno na ocigled u 5 min se biljka podigla :) kolko ce to narast otprilike jos ako neko zna? i dal to uopce lici na nekaj lol
evo cisto da vidite stanje u boxu :) malo sam ocistio sredinu od listova i cvjetova do kojih nije dolazila svjetlost
UPDATE! dan 50 (ako nisam fulo :) ) svjetlo: 12-12 temp dan: 24-26 noc 20-21 vlaga dan: 50-60 noc 55-75 prije cca 7 dana napravljen flush...totalno fulo...ova kaj cvjeta opet bila pognojena sa vega gnojem pa malo pozutila al flush popravio situaciju a ova druga supertopirana izgleda jadno nikakvo ali se fino rasirila...danas zalijana sa gnojem za cvat...malo imam i guzvu u boksu nez dal je to dobro il nije....po dnu boksa stavljene menke domaje s kojom cu se igrat sljedeci grow da ne upropastim opet neko fem sjeme.po mom misljenju je ovaj moj boxić za max 1 biljanu i stavit mrezu.......eo slika...ako neko ima savjet misljenje il ideju neku nek kaze.hvala.pozz
nema hps-a....hans 100w 30cm od najvisljeg vrha
problem je kaj nemogu vise podizat panel ni centimetra a njih nemogu ni spustit vise tj pigat a dodao sam upuh jedan 100mm pc vent i dok ukljucim ventilaciju temp mi pada do 18-20...heh gubim volju i samopouzdanje..