Ime vašeg dnevnika: Mohan Ram i Amnezia Haze 400w HPS Datum nicanja sjemenke: 18.05.2020 Početak vegetacije: Breeder: Neznam jos Strain: Amnezia haze auto Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, High Stress Training, Topping, FIMing, Defoliation Rasvjeta u vegetaciji: CFL Snaga svijetla u vegetaciji (W): 200 Rasvjeta u cvjetanju: HID (ili hps/mh) Snaga svijetla u cvjetanju (W): 400w - 800w Nutrijenti: Biotabs orgatrex, canna rizotronic, slavol, compost tea Ostala oprema: Cool tube, 200w cfl, carbon filter, vk 100, smart pots Dodatne informacije: Moguce da ubacim jos e27 3500k par zarulja Slike boxa:
temperatura je na momente dosezala 36C. I bile su tako cca razlike 10C dan/noć Vege nije bila kratka...cca 25-30 dana (ne racunajuci seedlings fazu) ali nisam dobio efekat koji sam želio Dosla nam je zima jupii :D za grijanje ne brinem sa ovim setupom :D
došao je kraj i ovom dnevniku :spliff::gled::love2: Zadnja amnezija se suši, vražja sativa, prepuna kristala, miriše božanstveno -limunkasto sour - znoj- sandalovina Vecina trihoma cloudy sa cca 20% smeđih Smoke report: Mohan Ram - Ok indica, nema miris skoro pa nikakav ali je zato dim izuzetno ugodan za pušiti i ne grebe grlo. High je balansiran u tijelu i umu (tako kažu neutralni subjekti koji su je testirali, ja nisam baš mjerodavan jer puno pušim). Okus je božanstven nakon kjuranja, budovi tvrdi kao kamen Amnezia haze - Super potentna sativa! Nakon dva jointa sam se pogubio sa autom po Zagrebu, google maps mi je stalno na razglasu govorio "skrenite desno". Otvara apetit, sramota me svinji u oči pogledati koliko jedem nakon ove duvke. Prozračni budovi, ali LED žarulje su ih zakristalile cak i po listovima. Imao sam 3 biljke i ova zadnja je cvjetala 90+ dana. Ne growa mi se više ovo, ali fino je za pušit' okacim nakon curanja još slika tamo u druge relevantne teme. Iduci grow startam za tjedan dva, sa puno više iskustva, boljom opremom i gnojivima, te sa dolaskom zime i manjim temperaturama. 1 kW Hps + Led Voli vas Smak <3 :vutra:
125 dan HARVEST amnesia haze 12/12 cca 95 dana Cvjetanje cca 81 dan 267g mokro, svi trihomi cloudy i par smeđih sve skupa ovaj grow ce ispasti cca 200tinjak grama, sto je po meni loše za 500w svjetla ali to prepisujem vrucini i lošim nutrijentima. bit ce bolje :) Nažalost slike sad nemam jer sam zeznuo mob, ali doci ce sa smoke reportom i konačnim zaključenjem dnevnika. Mea culpa <3 Smak
Moj je dnevnik, pa cu si dopustiti par osvrta :) Citajuci crtice kolege Barbarossa, vidim sad stvari koje bi drukcije napravio u slijedecem growu. -veliki pot Puno manje briga o zaljevanju i prehrani, a tako ionako ih nemam gdje pomicati, a nadam se no flushati. Pogotovo ako pokusavam nauciti i razumjeti organic grow -nutrijenti Mislim da cine razliku te da znanje i primjena istih u pravo vrijeme cine razliku od nooba do master growera :D Sviđa mi se AN npr, osjecao sam se kao mad scientist u grow shopu pred policom -trening Topiranje, mainlining mozda, loli i mreža pred cvjetnaje -svjetlo Hpsovi ce definitivno ici u CT i bit ce visoko iznad biljaka a za intenzitet i penetraciju ce ici modularni e27 paneli koje cu pomicati po potrebi. Nabavio sam i par/lux metar -zaljevanje pH metar i EC, filteri za prociscavanje (besplatno dobio profi stvar), normalni potovi sa podmetacima gdje mogu mjeriti runoff Jedva cekam iduci dnevnik, a ovaj zavrsavam za koji dan sa berbom preostale amnezije i smoke reportom ostalih Pusa, Smak
0Marac0 - Štima gramaža, na dvije sam mjerio Najveci je danak uzela prehrana i premalo vode u 5 mjesecu cvjetanja, par puta su se sparile dok me nije bilo, a i temperatura je dosezala 35C Ta dva faktora da su bila ok, te mrvicu duža vegetacija, ne sumnjam da bi na 500w bilo bar 300g. Zato sad ide popravni sa 1 kW svjetla i nadam se dobiti materijal za ulje i sebi za pušenje neki duži period. Ali manje bitno... kvaliteta je tu. Mohan ubija :D
iduci grow idem sa velikim potovima, 50L jer ce biti mjesta u šatoru 1.2m x 2.4m da ne mucim muku sa zaljevanjem i hranom, ovi airpotovi mi ne odgovaraju, prebrzo se suši zemlja. Definitivno puno duža vegetacija, bar 45 dana te pokusati stretchati biljke prije flipa na cvjetanje i vece razmake između internoda. Mislio sam preci na LED, ali ipak ce biti 2 x 400w u CT + e27 LED paneli. Ovo ce ostati vege box sa 250w mh ili led
Nemam AN nutrijente, samo biotabs orgatrex, guankalong prah, crveni asef i rhizotonic
Produzio sam joj cvjetanje tako sto sam u dvs navrata ostavio timer 24 sata i stresirao ju. Htio sam staviti grow da radi u večernjim satima. Trihomi prozirni i mlijecni, niti jedan smeđi. Jos papa orgatrex i deblja se
95. dan na 12/12 Amnesia se jako udebljala zadnjih tjedan dana i poduplala kolicinu kristala. Zao mi je sto sam one ubrao prerano, desetkovao sam urod sa time definitivno :/ Vecinom mlijecni, ima tu i tamo koji amber i dosta prozirnih. Temp 31C , HPS 400w, LED 108w 3000k 4000k mix
86. dan na 12/12 Preostale amnezije su ubrane, i ostala je još jedna baš sativasti feno koja stalno izbacuje nove bijele pistile, te je još pod prehranom. Trihomi mliječni, tu i tamo koji mutni.. Šteta sto su biljke bile gladne u cvjetanju, mislim da im je falilo K tj iz nekog razloga ga nisu dobivale dovoljno iz crvenog asefa i ORGATREXA. Iduci grow idem najvjerojatnije na AN paletu Micro, Grow, Bloom - ph perfect, AN Big Bud, Overdrive, Rhino Skin, Voodoo Juice (makar neznam jel potreban imam Canna Rihzotonic) ,, dužu i pametniju vegetaciju, 25L potove i 240x120 šator sa 800w HPS i 200w e27 led Ono što sam primjetio u ovom growu od dodavanja LEDica, da svjetlo puno jace penetrira do donjih grana i budova, ali da ove 4000K nisu baš za sative jer ti budovi gdje sam pozicionirao 4000K vs 3000K imaju više lisne mase po budovima i prozračniji su. Definitivno su biljke dobile više kristala nego samo pod HPS, mislim da ce utjecati na potenciju, tj nadam se Mohan Ram, kao i budovi iz kojih je uzeto sjeme, nema baš neku aromu, lagano se cura u teglicama, sušen je cca 10ak dana. Sad slijede hladniji dani, vec sad u šatoru ne prelazi 28C, a dok je do nedavno bilo i 35. Mislim da ce to odigrati veliku ulogu u kolicini. Za sada je urod Mohan Ram 59g Amnesia Haze #1 - 76g Amnesia Haze #2 - 46g Amnesia Haze #3 - još raste i najveca je rastom, ali je sativa pheno i ima airy budove Slike teglica i budova kad se sve skjura, a dotle na klijanju 1 x White Widow > Linda Seeds - Quantity: 5 feminized seeds 1 x Afghan Skunk > Linda Seeds - Quantity: 5 feminized seeds 1 x Northern Light > Linda Seeds - Quantity: 10 feminized seeds
Poceo titrati HPS i zujati, mislim da prigušnica zeza....neda mi se sad čeprkati po boxu, nek završe samo pod LED, mislim da ce im cak i pasati ovaj zadnji tjedan niže temperature do 26C u boxu. Dobile su jucer zadnju dozu gnojiva (crveni asef). Ide flush pa harvest kad budu gotove...7-10 dana. Uglavnom grow nije ispao kako sam želio , ispostavilo se da su nedostatci u prehrani ali to nisam znao prepoznati i vidjeti po slikama od sredine cvjetanja...
Iduci grow opet ide mohan ram, al skroz druckiji trening.. toping od 2 noda i pod mrezu, te prije prebacivanja ma 12/12 podizanje lampe jos vise
Preostale 2 biljke se sunčaju, digao sam još gore HPS, neznam jel ih muci vrucina ili nesto drugo... dosta su tanki budovi, mislim da sam nesto zapetljao oko prehrane ili ph
Zao mi je nekako dnevnika, bas monolog vodim, lajkovi kao na fejsu... Sad bi neke stvari drukcije u growu radio. Iduci grow bi molio pomoć mentora. Nadam se da ce preostale amnezije poboljsati prosjek i dojam
Mohan ram i amnesia br. 1 Harvest ::listomahanje:: ima cca 420g mokro sa granama, trihomi mliječni i pokoji amber
94 dana stare biljke, početak 8 tjedna cvjetanja Nemam sta previše pisati, jos malo pa gotov Mohan Ram, amnezije za cca 2 tjedna. Mohan za koji dan flush pa berba. Amnezije jos jednu dozu orgatrexa Peace, voli vas Smak420 :spliff:::sex::::kauboj::::volimj::
Hvala ti leemon na odgovoru, puno mi znaci to. Dugo nisam growao, izasao sam malo iz štosa.. Tako ce i biti, samo voda do kraja, a imaju guana u zemlji, bit ce im dosta valjda.. ide flush ovih dana, tj obilno zaljevanje zadnji put i nek pojedu to sto imaju u zemlji i cap cap.. Donji listovi se suše i žute, ventilacija je na max i vlaga je ispod 45% Veselim se skorom harvestu
Razmišljam da ugasim HPS i ostavim samo LED zadnjih 10ak dana radi temperatura....za 3 dana ce biti flush i samo orgatrex zadnja doza do kraja. Mm Išljenja o tome?
7 tjedan cvjetanja cca, nemogu upratiti vise :) Sorry na losim slikama
Hoce li biti prekasno ubrati ovakve biljke za cca 20 dana +? Na mohan ramu vec ima zamucenih trihoma...u srijedu ce dobiti zadnju papicu samo orgatrex 5-1-5 i iza toga par fana flush i nek stoje bez vode i hrane 10ak dana
84 dana stare biljke 54 dana 12/12 kraj 6 tjedna - interventni update Silom prilika moram na put, te biljke ostavljam frendu u ruke....trebao bi se vratiti za 10ak dana max, kad sam i planirao harvest. Ako ne, smislit cu nesto Biljke zadnji put dobile 3ml /L orgatrex i 2ml biofloresa, iduce zaljevanje je flush za mohan ram, amnezije cemo vidjeti još.... Mohan ram - topovi tvrdi kao kamen i prepuni kristala. Godi mu dodatni led i 3000K i 4000K spektar uz HPS, jako se zakristalio i budovi su kao kamen. Baš kao i bud iz kojeg sam izvadio sjeme Amnesija haze sigurno treba 2 tjedna duže, jos izbacuju puno bijelih pistila, kako koja ce biti gotove....meni iskreno paše sto duže. Puno papaju, mislim da cu ubaciti pola doze crvenog asefa ovo zaljevanje, iduce samo orgatrex do kraja , pa onda flush zadnji tjedan. Sve u zemlji imaju guana, dosta im je svega valjda...donji listovi žute i otpadaju al to je ok, nek sve popapaju iz zemlje.. Sve skupa... Valjda ce biti sve ok, i valjda cu uspijeti dostici 0.5g/w ovaj grow, budovi su teški i tvrdi... eto, poželite mi srecu iducih 10 dana , potruditi cu se da dobijete slike i update.
80 dana stare biljke cca 12/12 50 dana 6. tjedan cvjetanja Bio sam odsutan par dana pa su biljke bile malo žednije, ali tako ionako im se bliži kraj, pa smanjujem vodu i hranu. Vani kišovito vrijeme i vlaga se drži preko 50% a temp standardnih 31C max Danas ce zadnji put dobiti hranu: biocanna bioflores 2ml ,orgatrex 5ml, compost tea (guano, banana, glistinjak, zeleni listovi, homegarden organic) 1:10, a od iduceg zaljevanja samo orgatrex i voda. Neznam jel im nešto fali osim vode, rekao bi da nije N jer ga ima u orgatrexu dosta, također niti pH vode... nekako mi prerano žute donji listovi Cvijetovi se lagano pune i puni su kristala Do kraja tjedna gnojenje pa flush
75 dana staro biljke 12/12 45 dana 5. tjedan cvjetanja Biljke su pocele jako mirisati, pogotovo Mohan Ram koji ima limunasto-mentastu strukturu kad ga nabijem pod nos. Amnezije su onako...kao borovi :D Svako zaljevanje ide orgatrex 2ml i to je to do kraja, zadnja 2 tjedna flush, valjda u zemlji imaju svega dovoljno Temperature su preko 31C, ali preživjeti ce Btw, ovaj led je show :D
Stize pojačanje 4 x 3000K i 4x 4000K i šator 240 x 120. Ide i još jedan HPS i CT ovi Ovo ce ostati vege box sa par led žarulja. Pokusat cu maksimalno raširiti još ove 4 biljke i poslje harvesta reveg. A dotle nove amnesie na klijanju..
12/12 39 dana 4. tjedan cvjetanja Biljke se lijepo pune, pogotovo Mohan Ram koji je indica dominant i vec se vidi da je barem tjedan napredniji, te ce imati lijepe budove i listove pune kristala Mohan Ram A Amnesije su podivljale, imaju dugačke cole prepune budova, lagano su se stretchale, žao mi je sto nisam bar tjedan dana duže vegetirao i još vece air potove stavio. Definitivno cu ih probati revegetirati kad i ako dođe vrijeme za to... Klopaju top feed guano 2 tjedna vec Guankalong guano 1-10-1 topfeed par jušnih žlica na 15L zemlje Orgatrex 5-1-5 (biotabs katalizator) Rizhotonic (svako 2 zaljevanje 1ml) compost tea za cvjetanje (banane, kalcij, glistinjak, med, ljuske od jaja, homegarden organsko gnojivo, guano, palm tree ash) 1:10 Sve skupa HPS je namjerno visoko radi temperature koju pokušavam održavati na 27-28 ali se nekad penje i do 30 kad je lampa dolje jbg Bit ce više kristala i mirisa :) eto..:cool:
Nevermind... Dodane 4 x 2700K 9w žarulje, kasnije ce doci adapteri grla 3 u 1 pa cu nadodati još, bočne grane dobivaju više svjetla sad moram uzeti ovakve adaptere i onda ce to biti to https://www.lightinthebox.com/hr/p/e27-do-4-e27-led-zarulja-bazu-socket-adapter_p5091864.html
pitanjce iskusnima Mislim da se prestaju stretchat i nekako su mi za moj ukus preniske i pregrmaste. Hocu li dobiti išta sa time da im dignem lampu na par dana pa opet spustim? Volio bi imati malo vece internode između budova na vrhu jer imam dojam da bi na amnezijama mogle biti dugačke cole pune budova, pa da ih ne limitiram visinom?
12/12 33 dana 3. tjedan cvjetanja Biljkama odgovara pad temperature vani, kišovito ovih dana ali je zato skočila vlaga. Niš strašno.. 27C u sobi, 28C u boxu, rastu lijepo, prestale su strechat i zakristalile su cvjetove. Malo sam raširio grane da imaju bolju penetraciju svjetla, amnezije su strašno guste i nisam fan defolijacije i skidanja listova, zato ih stalno guram , mičem u stranu, supercropam im petiljke da budovi dobiju svjetla. Vec vidim da ce biti dugačke cole pune budova, a nadam se i teške :D Prehranjenje prije tjedan dana sa top feed GUANKALONG praha utrljanog u površinski sloj zemlje i pokriven sa novom zemljom i glistinjakom, a skoro svako zaljevanje ide 2ml Orgatrexa, 1ml rizhotonic i compost tea od banana, guana i glistinjaka cca 2x tjedno. Prehranjujem tako da kroz prskalicu špricam po vrhu zemlje da se ravnomjernije nakvasi sloj. A zaljevam jednom tjedno ali da se fino natope. E sad jel to dobro, neznam...ali ništa im ne fali. Pecnute nisu nigdje a bome nisu ni kržljave. Ja sretan
Upravo idem u ducan po hranu :D Pitanje i preporuka, sto uzeti Dakle biljke su u 2 tjednu cvjetanja i dobivale su jedino root stimulator (rhizotonic), compost tea, orgatrex te pretpostavljam da im u ovom trenutku treba fosfora najviše Mislio sam uzeti ipak preci sad na mineralna zbog više razloga. Da li ima smisla uzimati ikakav bloom booster za cvjetove koji su se taman poceli formirati 2 tjedan? Npr ATAMI - Blossom Builder Liquid? Ideja mi je ATAMI – B’Cuzz Soil A+B i ATAMI - Blossom Builder Liquid sad 3-4-5-6-7-8 tjedan cvjetanja Ili mi je jednostavnije i sigurnije, pošto su ovo jako koncentrirana gnojiva (1 ml / L) da ipak uzmem recimo HESI bloom i phosporous + ? Nešto moram, a da nije plantela ...
12/12 26 dana, 2. tjedan cvatanja Biljke zalivene sa 2ml /L orgatrexa, guano, od iduceg zaljevanja ide canna bioflores i bioboost. Piju svaki 3 dan po 2L vode svaka. Napravljen lolipop, dodan još 1 cm sloj nove zemlje na vrh te dotegnute grane da bude ravan canopy Amnesia 1. Amnesia 2. U startu su bile dosta sporije od Mohan Rama, u malo jačoj zemlji čini mi se (Plantela balkonia) a ostale u teramagmi, te su imale zastoj kao mlade a oni su pičili. Nisu topirane ni fimane vec samo LST Mohan Ramovi imaju super stretch, odlične debele čvrste grane i taman su na vrijeme topirani. Volio bi da sam vegetirao jos cca 10ak dana Mislim da ce biti heavy yielderi i moguce da ih revegetiram nakon ovog growa Mohan Ram 1. Mohan Ram 2. Neznam koliko je mudro napuniti lavore sa zemljom i stavit airpotove na njih? 15L imaju, malo manje.. Malo me muči lampa, zuji i žmirka ponekad. Isto se desilo i sa drugim kompletom, zašarafljena je do kraja ali vidim kad otvorim box da ponekad titra svjetlo i zvuk bzzz lagani. :confused:
kažu nemoj pisati post za postom, al sta cu... :D Neznam sta da radim sa prehranom, ne fali im ništa ali uskoro hoce
53 dana stare biljke 12/12 20 dana 1 tjedan cvjetanja Ipak je 800w HPS malo too much za ovaj šator, pa sam ubacio radije 200w cfl dual spectrum da smanjim malo stretch na one dvije biljke iza...tako nekako treniram biljke..one djelove koji su manje razvijeni dodam cfl ili led žarulju par dana dok ne uhvati rast sa drugim granama. Koliko toliko mi je ravan canopy i prodire svjetlo kroz njih bez čerupanja fan listova, ali sam malo odigao HPS na nekih 60 cm, temp ne prelazi 29C. Od hrane su dobile rhizotonic 2ml/L, compost tea, orgatrex 5 ml , a od iduceg zaljevanja ide Biocanna bioboost i malo kasnije bio flores Evo video na 436481020 Pasword: Smak420
razlog su muda na mohan ramovima, HPS visoke temp i čekanje zeusa. Amnezije su još žive i biti ce na balkonu dok ne stigne LED i 240 x 120 šator A dotle se preostale Amnezije sunčaju pod 800w , preriskantno mi ih je držati na balkonu EDIT: Sutra drugi HPS ide u CT kad kupim crijeva...makar na oči se vidi koliko pojede CT svjetla, tek sad imam pravi dojam da su pod jakim lumenima :D Sa ovim sam dobio bolju penetraciju i lampe mogu držati na vecoj visini
RIP mohan ram-ovi dnevnik može u otpad
Pomagajte.. Neznam u cemu je problem, nebi trpao gnojiva, rekao bi da im ne fali N, donji listovi su tamno zeleni, ne pucaju i ne otpadaju. Sav novi rast ima svijetlo zelenu boju i zakrivljene listove prema dolje.. također lampa je na 50 cm i sa CT, ne prži, makar je toplo u boxu , 32C
35 dan stare 12/12 11 dana Vegetacija 24. dan (namjerno tako računam , jer prvih 10 +- dana ne ubrajam u vege vec u seedlings fazu, a cvjetanje tek kad se pokažu mali budovi, znaci niknule su prije 45 dana manje više..) Napravljen supercropping i lolipop, poceo stretch pa da dam priliku nižim granama da se sto više razviju. dobro su se oporavile od FIM-a, kako koja, te su fino razgranate. Evo koja slika...još nisu pokazale spol, vada nece biti peder bal :D Zalio ih kompostom od osušenih kora banana, aloa vera, mahovina, glistinjak, žličica guana, mrva pepela od papira, orgatrex 2 ml, u omjeru 1L na 5L vode i dao svakoj. Valjda ce dobiti malo dušika i fosfora, neda mi se ici kupovati vege gnojiva. Jednom su zalivene sa slavolom. Valjda ce dobiti to malo dusika sto treba
Sjeme je iz budova, nije kupljeno tako da nije fem sjeme. To je jedan i razloga dugoj vegetaciji i ovoliko biljaka, jer nadam se da ce me fortuna poslužiti i da ce biti dovoljno ženki da popune prostor. Nadam se 4 cure, a ako bude više od tog, onda palimo još jedan šator :) Inace su mi fotoperiodne biljke znale u vegetaciji (18/6) pokazati preflower. Pitanje za znalce... Biotabs ORGATREX (5-1-5 NPK). Koliko sam skužio po sastavu to je fancy pakirana melasa. Zbunjuje me odnos N i K, tj koristim ga u mikro dozi sad u vegetaciji jer je teramagma prejaka sama po sebi (i dodao sam par šaka glistinjaka). U uputstvima sam čitao da ga je najbolje dodavati od 4 tj. cvjetanja. Što bi mi preporučili još uz to? Za sada svako zaljevanje dodajem rhizotonic ili kako kažu preko bare seaweed extrakt. Čini mi se da super šljaka, korijenje je izbilo iz smart potova i full je bijelo i dugačko :) Ja sam mislio od biocanne uzeti Bioflores i BioBoost
18/6 28 dana, vegetacija 18. dan Bilje je poludilo, najveci mohan je pokazao pistile.. mislim da se ipak radi o fotoperiodnim biljkama a ne automaticima (još bolje) Zaljevane svakih 3 dana sa 1L vode i 1 ml rhizotonica svaka. Sutra je flip te bi ih zalio sa 1 ml rhizotonica i 1 ml orgatrexa ( NPK 5-1-5). Lampa je na 45 cm, te ju postupno podižem prema 55-60 cm kad se pojave prvi cvjetovi i puštam savijene grane da se strechaju. Inace su biljke topirane, a na največem Mohan Ram-u je napravljen FIM odlicno se razgranao i prebrojao sam 13 grana koje savijam da budu u ravnini Drugi Mohan ramovi također super napreduju, mislim da ce biti zvijeri u cvjetanju ...a amnezije se kilave, ali lagano i sigurno rastu. Na njima samo LST U ormaru super uvjeti, jaka ventilacija, stabilna temperatura i vlaga (zasad) Uskoro se u paletu gnojiva dodaju BIOCANNA bioboost i bioflores. Biljke su spremne za 12/12 :watch: :thumb: :whato::
18/6 24 dana, vegetacija 14. dan Bilje ulazi u treci tjedan vegetacije i jako sam zadovoljan za sada razvojem sporednih grana. Koristim LST i dva Mohan Ram-a sam topirao Temperatura ne prelazi 28C u ormaru, a vlagu pokusavam držati iznad 50% u vegi i 40% u cvjetanju. Biljke su zalivene sa 1L vode svaka i otopinom 2ml rhizotonica i 1ml orgatrexa. Jos 10ak dana cu ih držati na 18/6 da se malo amnesije razviju, te prebacujem na 12/12 jer još nema naznake spolu.
18/6 17 dana, vegetacija 7. dan Ništa se spešl ne dešava, biljkice rastu, urađen im blagi LST sa spajalicama da maknem fan listove od novih izdanaka. Također dodao sam ovlaživač zraka koji izgleda fancy u boxu, ali ne pomaže nešto spešl. Sigurno ne smeta maglica :D amnesie haze auto (ova tri pota u sredini najmanje biljke) sporo napreduju i nisam siguran jel ih nešto muči. Nestalo mi je bilo teramagme pa sam stavio plantela balkoniu, pretpostavljam da nije to. Mohan Ram-ovi rastu ujednačeno i normalno. 4 komada Svjetlo je 50 cm i ne prži biljke, razmišljam čak maknuti CT u cvjetanju, ali stiže ljeto i bolje se ne zajebavati. Za sad su temp u visini biljaka 27 cca, vlaga 49% Na! Video
dan 10 klice / dan 1. vegetacije 3x Mohan ram i 1x amnesia auto presađene u smart potove 15L i kombinaciju 95% teramagma 5% glistinjak, navlažene sa vodom i 1ml rhisotonica, ostale amnesie cu sutra-prekosutra, kad kupim zemlju :bocni:::watch: također poduplao sam ispuh i jos jedan carbon filter, koji za sada izgleda ovako dok ne kupim jos crijeva za cool tube. temperaturu neznam, izgubio sam mjerac, ali visoko je lampa na nekih 70 cm pa ne prži, za sada dovoljno. :D Usukao se ormar od vk100 i VT125
dan 3. klice ništa posebno se ne dešava, šator napola osposobljen kako treba, nemam vremena baš ovih dana...glavno da bebe imaju malo svjetla Trenutacno pod CFL 200w dual spectrum, uskoro idu pod par e27 ledica jer ovo cudo grije , a njih mogu objesiti na vecu visinu te manja potrošnja struje. stavio sam vent da drito puše između njih i lampe da im ojača stabljika, ali redovno vlažim zemlju sa sprejom od 1L vode i 1ml ryzothonic otopinom, pa se ne isušuje zemlja. Znam da su čaše prozirne i da ih treba omotati necim. Sutra cu , jbg :djede::kafa::vozdra: super sam pogodio termin za indoor, na početku ljeta, te sam si obezbedio dodatno grijanje sobe sa ispuhom, čiji bi zvuk volio ubiti sa isoflex crijevom, ali mislim da cu uspijeti održavati 30 max jer imam dobru ventilaciju te vlažim zrak. još jedan dodatno vent TT125 i moram kupiti isoflex crijevo pa ce imati box super ventilaciju. Stan je super izoliran, zaklonjen od vručina ljeti pa se nadam najboljem. Ako budu ok temperature, pokušati cu sa dvije lampe od 400w jer imam viška cooltube i TT125 sa carbon filterom,CO2 spremnikom, te bi sve ovo trebalo u veci šator 240x120 a ovo bi ostao neki led vege E da, molio bi moderatora da promijeni ime dnevnika, nije sve amnesia auto , ima i mohan ram. Nemojte me suditi sto ne koristim kupovno sjeme vec iz budova, ali svejedno se nadam premium žiži :D Sukladno tome, sjeme je regular ( ili fem ali necemo sad o tome :D ), te sam stoga posadio 9 biljaka od kojih mislim zadržati max 4 ako budu cure :upiii:
seedlings day 1, ili ti ga provirile iz zemlje. Pošpricane sa vodom i par kapi rhizotonica. Trenutačno su na balkonu, ali od sutra idu pod CFL 200w trenutacno se nabavlja jos jedan šator 1.2 x 2.4 i ici ce ili 2x HPS 400 sa cool tubovima i koristiti ce za cvjetanje dok ce ovo ostati vege box. Moram danas zamixati zemlju, te ostaviti da odstoji do vegetacije Do tipkanja, Smak :*
Zapoceo sam dnevnik na mobitelu, moje isprike na neurednosti, nastojat cu ga ažurno i po ps-u voditi, cim se dokopam kompa doma :)