Pozdrav ekipa, evo otvaram dnevnik za svoj treći grow. :D Sorte: 2x AK420 auto od seedstockers i 2x trenutno prazno, bude update Box: stiropor boks 80x80x160 Svjetlo: diy led panel 60x60cm sa 20 grla, trenutno oko 90-100w u vege, maks 200w u cvjetanju Ventilacija: tt100 vent sa potenciometrom, unutra 2xPC Prehrana: Organic Nutrients power plant, big start, pk juice Zemlja: 80% terrabril i 20% lidl Potovi: 12l Temperatura: 20-28C, vlaga 27-35% Režim: 24/0, 20/4 Dakle, boks se nalazi u jednoj mini prostoriji, izoliranoj i improviziranoj. LED panel sam uzeo stari, samo ga produžio, ima 20 grla, i trenutno mi je oko 100w na 50cm visini, a planiram do 200w u cvjetanju. Ventilacija je TT100 sa regulatorom, i danas sam ga stavio u posebnu kartonsku kutiju van boksa i puno vune stavio, tako da je ventilator sada jako tih, uopće se ne čuje iz prostorije. I radi mi na minimumu i fino vuče, tako da nije preslab za boks. Unutra mi je jedan PC vent, visi na panelu, to moram složiti da bude na štipaljku i staviti 2 komada. U panelu je 100w obična žarulja kao grijalica, a u sredini je u glinenom pitaru 60w žarulja koja je spojena na digitalni termostat, i kad temperatura padne ispod 22C, dodato upali tu 60w žarulju da diže temperaturu do 24C. Zbog hladnoće, ovako mi je najpraktičnije držati ih 24/0 i ne moram grijati prostor. Trenutno mi zrak cirkulira, izlaz iz cijevi ulazi nazad u upuh i tako dobar dio topline kupim nazad u boks. Ovo ću koristiti do cca 4. tjedna starosti, pred cvjetanje, a onda ću odmaknuti te cijevi i složiti grijalicu i 20/4 režim. Vidjet ćemo kakvo vrijeme bude. Biljke u lijevom redu su AK420 auto, od zadnjeg growa, jer mi je vutra predobra, baš diže. U desnom redu još nemam ništa, 4 menke od sweet skunk nisu proklijale, samo se otvore i tu stanu. Naručio sam druge, drugi tip, i još ću dobiti nešto kao gift zbog prvih menki. Tako da će desni red kasniti dobrih 13-15 dana za lijevim, ali šta ćeš., barem ću imati dvije berbe hehe. Zemlja je miksana kako p
Pozdrav ljudi, evo dnevnik može u završene, pa da probam skupiti dojmove nakon ovih 8 biljaka u 2 uzastopna growa. Dakle tamo oko 23.01. sam krenuo sa prve četiri biljke, i kako su bile pri kraju – već su izbile četiri nove te sam samo nastavio grow. Ukupno 8 biljaka, šest mjeseci. Uvjerio sam se da je 10 puta lakše ugrijati boks nego ohladiti, stoga svakako ću ubuduće gledati da grow obavljam od rujna do svibnja. Ovaj stiropor boks 80x80 nažalost ide na otpis, tj rastavit ću ga jer imam plan od njega napraviti boks cca 160-200 x 50-40 cm, ubačen u zid, izoliran itd. Također u planu je napokon izbaciti led sijalice i krenuti na cob panele, te još jaču ventilaciju „radi sigurnosti“ hahah. Strainovi koje sam imao: AK420 auto 2 komada by Seedstocker. (sativa) Chocodope auto 3 komada by Victory seeds. (indica) Critical Auto 3 komada by Bulk seed bank. (indica, medium cbd) Od prve 4 biljke sam dobio 215g suhoga, a od zadnje 4 bude oko 160g. Dosta za dvije godine korištenja hahaha. AK420 i Chocodope nose između 50-75g / biljci, Critical uvjeriljivo najmanji prinosi, od 22-30 g. Prve 4 su bile bolje jer nije bilo previsokih temperatura. Ujedno sam ih i skidao oko 15 dana kasnije, to su očito razlike u prinosima. Slike neću stavljati, okrenite dnevnik, ima stvarno dosta slika. Iskusni groweri bi sigurno bolje odradili, međutim kako su unazad 4 tjedna temperature bile od 28-33C, dobro je ovo ispalo. Sad malo i strainovima, prvo okvirni opis: AK420 i Chocodope neću komentirati, biljka ko biljka – ništa specijalno za pripaziti. AK420 ide više u visinu nego Chocodope, dok recimo Chocodope se može stvarno jako razvlačiti i stvoriti prozračni grm, što je dobro jer sredina biljke nije opterećena sa zadržavanjem vlage, plijesni itd. AK420 ima prozračne mekane hedove, dok Chocodope ima tvrde ko kamen, stvarno iznenađujuče dobra biljka i jako otporna – napala pepelnica, neke mušice, ovo ono, ali ona raste i raste. Dok recimo ovaj Critical Auto je zeznuta biljka – ima jako kratak životni vijek, i već u 20-tom danu izbaci pistilice i jako brzo ulazi u cvjetanje. Zato piše da ju ne treba saditi u velike potove i odmah od starta u finalni! Nažalost na službenoj stranici od straina to ne piše, nego na drugim stranicama, zato mi je samo jedna biljka bila od starta u finalnome i ta je dala malo više od 30g. Ove druge dvije 22-25g. Slabi prinosi, slabo pije vodu, ali jako brza biljka, mislim da bi u idealnim uvjetima mogla dolje već nakon 70 dana. Hedovi također tvrdi, i što je bitno – jako otporna na fleke, bolesti, itd! Idealna za ubaciti u vrt, plastenik hahaha. Međutim meni se nije svidjela, ali svakako će krasiti par staklenki jer protiv rada nemam prigovora. Pogotovo maslac – ubijao me 8h. Mirisi: Chocodope i Critical voćni miris, nedefiniran u growu, sjeti se slabo, dok evo kod sušenja se Chocodope jako osjeti, baš slatkasti voćni. Dok se stavi filter, na ispuh nema nikakvog mirisa. Nakon mjesec i nešto curinga – Chocodope stvarno ima slatku aromu (valjda od tuda naziv), dok Critical mi baca na nekakvo gorivo, bor, mješavina, nemogu definirati. AK420? Teraj to negdje babi u kuću hahah. Biljka ima extra jaki miris u svim fazama rasta i korištenja, ugl neki citrus, limun, pitaj boga. Dok je rasla – smrad je probijao boks, miješao se sa vrućim zrakom iz ugrijane prostorije i bježao van. Bilo je dana kad je pola dvora imalo miris, i bio sam u panici. Filter pola filtrirao. Kod sušenja malo lakše, no kad se osuši – kreće show. Prevladava citrus, slatko, otvoriš teglu – stvarno ima brutalan miris i teško povezani sa vutrom. No ostavi u kući jedan mali hed par minuta – cijela kuća smrdi. Da ne pričam o dimu, preko 100m se osjetilo pušenje ove vutre, dva puta smo skoro najebali dok smo pušili u javnosti, jer koliko god da se udaljiš od ljudi – miris putuje i putuje. Rad i dim: Chocodope – teški dim, malo grebe za grlo, udara nakon par minuta, i dosta na odmaranje. Strain baš za odmor, razvaliti se u krevet, klopa, tv i zujanje. Nakon 2-3h tek baca na teški spavanac. Jako mi se sviđa. Srednji miris. Critical – još teži dim, još više grebe, dosta sporo „udari“, tj ima situacija kad zapalim pljugu i tek nakon pušenja dolazi rad. Rad je sličan Chocodopeu, ali puno prije slomi i tjera na spavanje, očito zbog ovoga medium cbd + high thc. Ono što mogu potvrditi je da ublažava bolove, napetost mišića, doslovno kroz 6h sna reparira tijelo, a dao sam kolegi za probu, koji prima neke inekcije u kralježnicu zbog mišića – on kaže da je fenomenalna jer mu utiša jako puno bolova. Isto srednji miris. AK420 – car! Ako zanemarimo jaki miris, ovu biljku ako idete pušiti čistu ili sa 10-20% duhana, treba staviti jako malo, ja znam složiti kratke pljuge. Strain udari u glavu nakon 2-3 dima, prvo te nešto opere u glavu (kao tlak), i onda kreće show – biljka diže, pričat možeš kao navijen, ne zaboravljaš, možeš raditi cijeli dan uz nju. Jedina mana je što baš jako našilji osjetila, pogotovo sluh. Ova moja ekipa kad zapalimo – često se cima na kojekakve prelete muha, kukaca, a ja često čujem neobjašnjive zvukove, tj iz nekakve buke izoliram recimo neki specifičan ton i onda pomutnja u glavi. Svakako strain koji treba uzgojiti iz foto sjemena, da bude još jači. Eto toliko od mene, nisam neki stručnjak, no približno da opišem kako biljke djeluju. Sad pauza do rujna, pa ćemo vidjeti šta ćemo dalje, gdje će ići novi boks itd. Hvala svima na pomoći! Pozdrav svima!
UPDATE 17. Režim: 18/6 Temperatura: 25-33C Vlaga: 50-60% Visina panela: 35-40 cm LED: cca 160w Iza - Auto Critical by Bulk seed bank (lijevi 61 dana, desni 74 dana) Naprijed - Auto Chocodope by Victory seeds (lijevi 63 dana, desni 65 dana) Pozdrav ljudi, ovo je predzadnji update. Situacija je bijesna, temperatura ode i do 34C, a boks je preseljen u staru garažu gdje je temperatura 5C nižija nego prostor gdje je prije bio. Dakle da to nisam napravio prije tjedan dana, ovaj tjedan bi imale temperaturu 40C. U dnu boksa je cca 5-6C manja. Također na ulasku u boks imam improvizirani ice box, stiropor kutiju dodatno izoliranu sa 15cm vune, na jednoj strani wc vent, na drugoj rupa i tunel do boksa.. Unutra 2 puta na dan stavljam smrznute flaše sa vodom (6 komada) i to snizi temperaturu i do 5C. Jbg, traje oko 4-5h, ali pošto dva puta mijenjam - po tome skoro pola dana držim temperaturu maks 28-29. Također sam na dno boksa dodao još jedan wc vent, ušarafljen u kantu - on puše od dna do vrha boksa i opet služi da se ne zadržava temperatura. Faza noći je od 12-18h, i ako nema ništa u ice boxu - temperatura bude i do 29C. Užas. No još malo - prvi critical ide dolje kroz par dana, trihomi mutni, pojavljuju se amberi. Ostale 3 cure će dolje u iduća 2 tjedna, budu sigurno gotove, krenule su dozrijevati. Ne očekujem neki urod, sretan sam što će uopće to završiti jer su chocodopi baš u banani, pogotovo lijevi (2.2), ubija ih vrućina. No nakon ovoga growa - imat ću zaliha za godinu dana, a to znači da ne krećem sa drugim growom dok ne riješim stalnu i dobru poziciju za boks. Sad tek shvaćam koliko je lakše ugrijati boks po zimi nego nositi se sa vrućinama. Bilo je nešto sitnih nametnika, tj vidio sam jednog skakavca i par mušica - ali ovaj tjedan sam dva puta pošpricao sa FitoTrip-om (bio stvar, ne šteti čovjeku) i nema više ništa. Idemo izgurati ovo do kraja i idući grow očekujem bez ovakvih problema. Ili ću samo growati od listopada do travnja - taman se dva growa stignu ubaciti. ::listomahanje:: Critical 2.1 Critical 2.2. Chocodope 2.1 Chocodope 2.2
UPDATE 16. Režim: 18/6 Temperatura: 24-32C Vlaga: 30-60% Visina panela: 40 cm LED: cca 175w Iza - Auto Critical by Bulk seed bank (lijevi 48 dana, desni 61 dan) Naprijed - Auto Chocodope by Victory seeds (lijevi 50 dana, desni 52 dana) Stražnje biljke su na povišenju (stiropor) da budu sve na 40cm od panela. Desni Critical počeo se popunjavati, to su stvarno brzi strainovi, lijevi isto fino napreduje. Na prednjim biljkama sam morao par grana natezati preko sredine itd, da držim istu visinu. Tjedno piju jedno zalijevanje sa gnojivom od 2l (big start, power plant i pk juice), a drugi put čistu vodu. Nikakvi nametnici, nikakvi tragovi pregnojavanja. Problem su vrućine, jer objekt u kojem je boks ima dnevnu oko 25-26C. Kad se u 18h upali svijetlo, do cca 19.30h se ne spušta ispod 30C kod krošnje, na dnu je oko 25C. Preko noći kad je hladnije temperatura u krošnji je oko 25-27, u dnu 22-23c. U fazi mraka slično, 25 u vrhu, 20-22 u dnu. Filter je skinut, ispuh mi je iza objekta u livadu gdje nikoga nema, no ove biljke uopće nemaju miris. Ubacit ću dodatni wc vent, ako to ne pomogne - zadnja solucija je prebaciti boks u staru garažu, gdje je temperatura oko 4C manja nego u ovom objektu. Tj zadnja solucija je da će ići iza na livadu na sunce, ali to se bojim najviše radi divljih životinja. Chocodope 2.1, desni. Chocodope 2.1, lijevi. Critical 2.1, desni Critical 2.2., lijevi
UPDATE 15. Režim: 18/6 Temperatura: 17-25C Vlaga: 30-50% Visina panela: 40-45 cm LED: cca 170w Pozdrav, evo napokon vremena da napišem dnevnik. Prije 4 dana prebačeno na 18/6, ništa se ne bune, čak se i najmanji auto critical dosta razvukao. Niti jedna biljka nema nikakve nametnike, tragove pregnojavanja i slično. Critical je poseban strain, dolje ću napisati zašto. Chocodope auto 1 by Victory seeds. Nakon sušenja skinuto 55g, ovaj nestaje iz dnevnika. Auto Critical 1 by Bulk seed bank (skinut) To je onaj prvi Critical, skinut je u 87-om dan. Stavio ga sušiti bez trimanja, samo skinuo fan listove - danas sam otrimao, ali treba još 2 dana sušenja. Nikad više ovako, lakše mi trimati dok je svjeze skinut. Degustiran radi rada - neću još o tome, kroz 2 tjedna dok bude bolji za pušenje. Ako bude 30g suhog, ja sretan. Auto Critical 2.1 by Bulk seed bank. (iza desno) - 46. dan (15 dana cvjetanja) Jučer dobila 1.5l vode, jako žedna biljka, gnojivo po tablici za drugi tjedan, PK Juice 3ml + power plant 2 ml. Fino je krenula za cvatnjom, ovaj critical bude onako kako treba - i visina i sve, nadam se. Auto Critical 2.2 by Bulk seed bank. – (iza lijevo) - 33. dan (5. tjedan vegetacije) Malo da napišem o ovome strainu, ono što na stranici od Bulk seed banka nisam našao. Auto Critical je biljka koja obavezno mora startati u finalnom potu, i već nakon 20-tog dana pusti pistilice. Ako se slučajno radi presađivanje, ili možda malo previše zalije i zaštopa korijen - dobijete ovo - dwarf biljku, kao i prvi critical. Ali šta sad, neka radi, isto će biti slab urod, no eto - samo dodatni savjet da se o strainu potraže informacije na više mjesta. Biljka gura, ide, nakon flipa 18/6 mi se čini da je bolje prodisala i dodatno se izdužila. Jučer dobila 4ml power planta na litru vode, jer nije još vrijeme za prvu dozu za cvatnju, pa onda samo ostavim power plant pošto je to boster za korijen. Čak sam počeo razumjeti gnojiva hahahaha. Pije sporo, litra tjedno. Duplo manje nego veće biljke Chocodope auto 2.1 by Victory seeds - naprijed desno - 37. dan (1. dan cvjetanja) Jako zahvalna biljka, od toga što baš raste široko, nema brige oko loše cirkulacije zraka kroz sredinu - ali i rad nije loš. Jučer dobila 4ml power planta, litru i pol vode, ali i vodim ju kao prvi dan cvatnje. Chocodope auto 2.2 by Victory seeds - naprijed lijevo - 35. dan (1. dan cvjetanja) Sve isto kao biljka 2.1 I tako, chocodope se već puši, stvarno brutalan rad ima, baš neku nirvanu baci, kasnije pređe da ti je zima i onda znaš vrijeme da je za "Teletabi la pa pa", indica - spavanje kao beba. Ali teži dim nego Ak420. Critical proban jučer, i danas ću - o okusu nemogu još, ima čudan miris, neki tropski, lakši dim nego chocodope, ali još jači rad na bazi opuštanja i smirivanja. Iduće javljanje ću više posvetiti o tome kako koja biljka djeluje (AK420, Chocodope i Critical), jer ne vidim neke probleme sa biljkama. Slabo sam kod njih, posla imam previše, one se ništa ne bune. Panel ću za 3-4 tjedna staviti da radi full snagom i spustiti na 30cm, tjerat čak do 25cm, čisto da vidim razliku. Lp!::listomahanje::
UPDATE 14. Režim: 20/4 Temperatura: 17-30C Vlaga: 30-60% Visina panela: 40 cm od Criticala 1, 55 cm od Criticala 2.1, ostalo 65 cm LED: cca 160w Po novome dnevnik vodim svaka 2 tjedna, možda prije ako uhvatim vremena. Puno obaveza, iskreno ništa ne stižem. Čim ova starija završi, ide režim 18/6, i to od podne do 18h bude mrak. Prostorija nema zraka, kad je panel ugašen i kad je bilo 27C vani – u boksu 28C. Dok je svijetlo u boksu je 30C, ali to je 2-3h, i već poslje 19h temperature krenu padati. Par žarulja otpojio da ne svijetle, jedino iznad najveće sve rade. AK420 auto by Seedstocker Točno 75 g suhoga, smoke report kasnije. Chocodope auto 1 by Victory seeds. - 84. dan (8. tjedan cvjetanja) Pao u 84. danu, 280g na sušenje, 80g trima i popcorna. Bome se dobro osušila u potu, tako da će sušenje biti brzo gotovo. Jako tvrdi hedovi (totalna suprotnost naspram ak420), neki slatkasti miris. Doslovno svi hedovi jednako dozrijeli, pošto je bila dosta raširena i ne previše fan listova. Jedva čekam degustaciju kako treba. Auto Critical 1 by Bulk seed bank (iza lijevo) - 83 dan (7. tjedan cvjetanje) Ide prema kraju, trihomi 90% mutno bijelo, tu i tamo koji amber, taman dok se osuši pot – ide i ona cap cap. Biljka ima 28cm visine hahah, ali miriši burtalno. Po papirima ne bi trebala biti mala, ali očito ju nešto zaustavilo u vegi. CBD medium, THC high – ako uspijem dobiti barem 10% ambera, mogla bi biti fina medicinka. Auto Critical 2.1 by Bulk seed bank. (iza desno) - 31. dan (5. tjedan vegetacije) Pa fino je porasla unazad tjedan dana, ali opet imam dojam da biljka neće biti nešto prevelika. Pistilice je bacila točno u 20-tom danu! Uskoro ću promjeniti u flowering u svojoj aplikaciji, tu je negdje. Gnojivo po papirima, ali sve iduće biljke i ova gnojim sa tjedan dana kašnjenja, tj ono što piše za prvi tjedan (5ml big start i 1ml power plant) stavim drugi tjedan i tad krećem. Auto Critical 2.2 by Bulk seed bank. – (naprijed sredina) - 18. dan (3. tjedan vegetacije) Također, dosta spora i blaga vegetacija, zatežem vrh, vežem listove. Baš me zanima da li će i ova dva kritična biti stvarno kritična visinom. :D Chocodope auto 2.1 by Victory seeds - naprijed desno - 21. dan (4. tjedan vegetacije) Nemam primjedbe, oba nova chocodopea guraju po ideji. Chocodope auto 2.2 by Victory seeds - naprijed lijevo - 19. dan (3. tjedan vegetacije) Bojim se visokih temperatura, ali postoje riješenja, od duplog venta, pa do improvizacije nekakvog prozora za tu prostoriju, radi ventilacije.Svjestan sam da će ove 4 biljke cvjetati na višijim tempraturama. Ako baš bude problema – prebacit ću ih van na sajt, ali to mi je najzadnja solucija.
UPDATE 13. Režim: 20/4 Temperatura: 18-25C Vlaga: 30-55% Visina panela: 35-40 cm od Chocodope, 35-40 cm od Critical, 60 cm od novih biljaka LED: 189w AK420 auto by Seedstocker (Akić). - biljka 2, - skinuta u 96. danu, 80g trima i 320g na sušenje. Ova će biti dosta jača nego prva, baš su puni i debeli hedovi, a miris prebrutalan. Chocodope auto by Victory seeds. (Čoksi) - 72. dan (6. tjedan cvjetanja) Počela dozrijevati, ja sam se nadao da neće još 10-tak dana, da se popune rupe. No eto, šta bude bude. Degustiran mali popcorn, udara. Auto Critical by Bulk seed bank. (Miđuleta) - 70 dan (5. tjedan cvjetanje) Još nije izbacila niti jednu smeđu pistilicu, ne bude tu puno uroda, ali ima prebrutalan miris. Auto Critical 2.1 by Bulk seed bank. - 18. dan (3. tjedan vegetacije) U utorak presađena, zemlja i dalje Terabrill, i odmah je dobila lst. Vežem samo listove da sredina ima svijetla, i sutra ću odrezati skroz donju granu ako se ne probije gore. Ovo još nisam radio, tj nisam htio na autosima, za taj dio još nisam zrel pa da probam hahah. Danas dobila 600ml i malu dozu gnojiva, za drugi tjedan vegetacije (namjerno kasnim tjedan po papirima, mislim da je tako manja šansa da pretjeram) Auto Critical 2.2 by Bulk seed bank. - skroz iza, 5 dana Chocodope auto 2.1 by Victory seeds - naprijed desni, 9 dana Chocodope auto 2.2 by Victory seeds - naprijed lijevi, 7 dana Stigle još tri nove cure, još jedan critical i dva chocodopea, tako da lako moguće da neću saditi van - nego završim još jednu rundu od 4 biljke. Taman će mi se poklopiti skidanje prvog chocodopea i presađivanje ove 3 i sve to ugurati u boks hahaha. Ove tri su danas dobile svaka po 150ml vode i prve doze gnojiva po tablici, za prvi tjedan vege (kao i svaka dosada). Dok ih ne presadim svaku u svoj pot, pisat ću zajedno o njima.
UPDATE 12. Režim: 20/4 Temperatura: 14-27C Vlaga: 35-55% Visina panela: 35-40 cm od Chocodope, 40 cm od Critical, 35-40 cm od najvećih vrhova AK LED: 189w AK420 auto by Seedstocker (Akić). - biljka 1, - nakon 10 dana sušenja, spremio sam oko 65g suhoga - biljka 2, - 91. dan (deveti tjedan cvjetanja) Cura 1 - ovaj put sam ostavio da se mrvicu više osuši. Biljka ista kao ona iz prošlog growa, i aroma, i potencija i sve. Uglavnom jako zadovoljan. Cura 2 – mislio sam da bi danas mogla u mrak 24h i sutra cap cap, no ona uporno baca nove pistilice, i nema još puno amber trihoma. Ostavljam ju još jedno zalijevanje, mislim da će iznad 100 dana dolje. Ali niti jedan trag previše gnojiva,nedostataka, ništa. Samo skidam osušene listove pošto se bliži kraj. Chocodope auto by Victory seeds. (Čoksi) - 64. dan (5. tjedan cvjetanja) Full raširena, puni se, stala je rasti, ako punjenje prođe dobro - mogla bi imati jako dugačke grane pune ploda hahah. Jučer zalio, trebala je čista voda, no zabunom sam stavio opet gnojivo, no kako je prošlo 6 dana od zadnjeg zalijevanja - mislim da neće biti problema. Drugi put voda. Auto Critical by Bulk seed bank. (Miđuleta) - 62 dan (4. tjedan cvjetanje) A puni se, bude kakav bude, manja biljka, ali možda iznenadi radom. Međutim dolazi novi Critical, pa valjda ovaj bude bolji. Malo pecnuta, to je zato jer se zalijeva svakih 7 dana po litru i pol vode, pa moram ubaciti jedno zalijevanje samo sa vodom. Auto Critical 2.1 by Bulk seed bank. - 10. dan (2. tjedan vegetacije) Ovo je nova cura, sa jako dobrim startom, i sutra ili u nedjelju ide presađivanje u finalni pot, i odmah trening. Trenirat ću ju kao i Chocodope, dakle samo vezati fan listove prema dolje. A dalje : - full desno je novi chocodope, sutra ili u ned ću mu pisati prvi dan vege - sredina je također novi chocodope, danas pišem 1. dan vegetacije. - lijevo čekam još jednog kritičnog, jučer piknuta menka sa klicom Ako imam dozvolu, nastavio bih tu voditi ove 4 nove biljke, za koje ipak mislim da će ostati u boksu do kraja - plan je bio outdoor, no mislim da ništa od toga.
Hvala. :D Zanimljivo ide, prva biljka je bolja nego zadnje tri iz prva dva growa. Druga koja ce doci na red, bude bolja nego prva, sto se vidi na oko. Treca (Chocodope) bi mogla biti bolja nego obe. Jedino ova cetvrtka je malkoc retardus, ali ne bih se cudio da ispadne iznenadenje na kraju. ::listomahanje::
UPDATE 11. Režim: 20/4 Temperatura: 14-27C Vlaga: 30-55% Visina panela: 40 cm od Chocodope, 40 cm od Critical, 35-40 cm od najvećih vrhova AK LED: 189w Pozdrav, vrijeme opet banana, cijev složio da je ispuh nazad u prostoriju gdje je box, dakle - probijanje mirisa van skrivenog prostora, ali stavljen je ona gel u predprostor pa se ne osjeti toliko, no i nema vrućine pa i mirisa. AK420 auto by Seedstocker (Akići). - biljka 1, - 82. dan (osmi tjedan cvjetanje) - jučer pao harvest! :) - biljka 2, - 83. dan (osmi tjedan cvjetanja) Biljku broj jedan sam jučer ubrao, zbog velike gužve u boksu. Gužva je bila takva da sam jučer prekrenuo friški Critical u prvom danu vegetacije, sva sreća dio zemlje gdje se korijen uhvatio ostao je u potu pa biljka nije nastradala. Iako je mogla gurati još 7 dana, pala je. 290g mokrog (točno 100 više nego prvi AK420), oko 65g trima. Suši se u prvom boksu 40x40, u kartonskoj kutiji, a u boksu je žarulja 75w da grije zbog ovog lošeg vremena. Temperatura ne prelazi 18C, danas ću staviti jaču žarulju da barem prva 3 dana temperatura bude oko 20C, a onda može i manje. Ventilator sam vratio kupaonski, i on se uključi 15 minuta svakih sat vremena da izbaci vlagu. No i ormar ima 2 rupe, pa ima gdje disati. Cura 2 – prebacio ju dijagonalno sa Chocodope, jučer razvukao grane, sve su jako debele i ova bi trebala biti puno bolja nego prva. Planiram da će kroz 15-20 dana doći do kraja, to je neki maksimum po osjećaju. Chocodope auto by Victory seeds. (Čoksi) - 56. dan (4. tjedan cvjetanja) Još je narasla oko 5 cm u 7 dana, baš će biti ogromna biljka. Jučer malo raširena, sad ima više prostora za disanje. Auto Critical by Bulk seed bank. (Miđuleta) - 54 dan (4. tjedan cvjetanje) Ova minjoza je prebačena iza lijevo, stoji na stiroporu da bude u ravnini sa ostalim biljkama. Primjetio lagani burn na par listova, pa mislim da će iduće zalijevanje dobiti čistu vodu. Ona i dalje po svojem - litra i pol na 7-8 dana, slabo pije. U boksu je još jedan Auto Critical, jučer mu pišem prvi dan vegetacije, za nagadu je bila prekrenuta i vraćena nazad hahaha. Ova druga je Zkittly Zi Zi, menka već 3 dana stoji, izašla je iz zemlje 2mm - međutim uopće ne baca ljuskicu niti više ide, stala je. Ljuska je otvorena na pola, unutra se vidi zeleno, korijen nije trul. Ako danas neće krenuti, mislim da ću morati na neki način primiti i raširiti ljusku od menke, možda se zaljepila. I to je to, idemo dalje!
UPDATE 10. Režim: 20/4 Temperatura: 15-25C Vlaga: 30-55% Visina panela: 40 cm od Chocodope, 40 cm od Critical, 35-40 cm od najvećih vrhova AK LED: 189w Pozdrav, malo me ponedjeljak šokirao, opet niske temperature, u fazi mraka je bilo 11C, ali to je bilo jedan dan.Odmah vratio jaču žarulju za grijanje i spustio ispuh nazad u tu prostoriju blizu usisa. Danas opet vraćam sve po staro, čak znam da će me popodne dočekati blizu 30C, ali nema veze. Moram u subotu filter skinuti i probati jače sabiti ugljen i ako se pokaže da mi nedostaje 1cm ugljena, nekako zatvoriti taj prostor, jer mi filter ne uspijeva sve filtrirati. AK420 auto by Seedstocker (Akići). - biljka 1, - 75. dan (sedmi tjedan cvjetanja) - biljka 2, - 76. dan (sedmi tjedan cvjetanja) Cura broj 1 – u ponedjeljak skinuto par popcorna, osušeno, isprobano – okus i miris ne komentiram jer to nije ono pravo sušenje i curing, ali fino udara. Par vrhova se izdužilo do 35cm od panela, no ne bunim se. Ova ide idući tjedan dolje, od ponedjeljka je na vodi i više ne gnojim. Trihomi su pretežito mliječni (mutni), ima još nešto prozirnih, ali počeli su gdje gdje koji smeđi. Pistilice više od 50% smeđe. Svakako ide dolje idući tjedan, možda tek krajem tjedna. Treba mi prostor hmmm. Vidim da bude i jako puno dobrog trima. Cura 2 – počela bacati smeđe pistilce prije 2 dana, nisam previše slikao, ali svaka grana je skoro jednako debela, i ova će biti prava cura. Chocodope auto by Victory seeds. (Čoksi) - 49. dan (3. tjedan cvjetanja) Baš se gadno izdužila (pozitivno gadno), sad je velika kao ove cure koje će uskoro na harvest. Nadam se da će grane biti fino popunjene, ako bude onako kako mislim – mogao bi biti jako dobar harvest. Gnojim po tablici, krenuo prije 10 dana sa prvom pravom dozom za cvjetanje, pa sad kombiniram jedno gnojivo jedno čista. Ono što mi nije jasno, zašto ima fan listove malo spuštene? Valjda je do straina. Pogotovo kad se probudi iz faze mraka, treba joj 2h da sve listove uspravi. Dok druge biljoze skoro da ne spuste listove. Ne prezaljevam ju, pije litru i pol (uskoro ću na 2l), namjerno sam ju predzadnji put ostavio da se pot full osuši – i tek se tad primjeti razlika jako spuštenih listova zbog nedostatka vode. No sve uredno na njoj. Auto Critical by Bulk seed bank. (Miđuleta) - 47 dan (3. tjedan cvjetanje) Mala curka, podbacio sam stiropor da bude u ravnini sa svima. Koliko bude bude, nešto ju je zakočilo tokom vegatcije. Pije litru svakih 7 dana, jako sporo. I u boksu su još dvije nove cure, lijevo čekam da izađe Auto zkittly zi zi, a desno je već izašao još jedan Critica. U pc kućištu na 26-30C su još 2 chodocopa, ali nikako da sjeme proklija, ove gore dvije su pustile 2cm klicu u roku 36h, ove još ništa. Plan sa njima? Mislim da ću dvije ostaviti u boksu do kraja, a dvije bi stavio van na posadi/ostavi/poberi, vidjet ćemo – možda i sve 4 izlete van. Jedna napomena - pregledajte si kupljene potove iz Plodina/Konzuma. Zašto? Morao sam bušiti dodatne rupe odozdo, jer na izbočenoj donjoj plohi nije bilo rupa i uvijek mi ostajalo po 1-2mm vode u tanjuru. Idealno za nametnike. Bile su rupe, ali na gornjoj plohi i tuda biljka ne može upiti ostatak iz tanjura. Sad je izbušeno, i sve popije kroz par sati. Možda sam od tuda imao one mušice na samom startu. Ne znam jel mogu tu nastaviti sa ove dvije nove, ili da otvaram novi dnevnik? Pozdrav!
UPDATE 9. Režim: 20/4 Temperatura: 17-30C - mjereno u najvećim vrhovima, napomena da ovih 27-30C bude u periodu od 16.30h-18h, jer panel ne radi od 12-16h, a popodne je u toj prostoriji dosta vruće. Vlaga: 30-55% Visina panela: 50 cm od Chocodope, 60 cm od Critical, 40 cm odnajvećih vrhova LED: 184w (mjereno) Pozdrav, deveti update, malo su veće temperature u vrhovima u trajanju od sat i pol do dva, dok oko korijena je 3-4C manje. Trenutno samo pojačao vent na maks, i namjestio da radi 24/0. Sijalica za grijanje ne radi, ostala je samo ova u potu, ali ne pali ju termostat. Sad su temperature idealne za foto biljke, čak i kad bude toplije, u 12h mraka ne bih imao probleme sa malom temperaturom haha. Promjena je što sam ispušnu cijev složio da gura zrak na tavan, van te prostorije, tako da nikakvih mirisa nema. A i temperaturu lakše kontroliram, proša su jako hladna razdoblja. AK420 auto by Seedstocker (Akići). - biljka 1, - 68. dan (39 dana cvjetanje) - biljka 2, - 69. dan (39 dana cvjetanje) Gnojim prema rasporedu, jedno zalijevanje čisto, jedno gnojivo. Piju 2 litre svaka 4 dana. Cura broj 1 - prije 5 dana je počela bacati smeđe pistile, trihomi se lagano mute. Stigla mi je 60x lupa pa napokon ko čovjek mogu pogledati. Očito je prije počela dozrijevati radi tog nedostatka kalcija (valjda), usred duplo smanjene doze PH-a, ili nekog drugog problema. Nedostaje joj debljine, stvarno mi rano počela dozrijevati, ali šta je tu je. Pratim ju dalje, ne bih se čudio da kroz 10 dana već bude show pred kraj. Cura 2 - niti jednu smeđu pistilicu, grane se debljaju, ova bi mogla biti bomba. Nisu previsoku hedovi, ali su neki već sad kao šaka. Tko zna kad će završiti, ali ne bunim se niti malo. Chocodope auto by Victory seeds. (Čoksi) - 42. dan (11 dana cvjetanje) Ova mala je bomba! Prije cca 4-5 dana je stala sa rastom. Do tad sa LST-om nisam niti taknuo grane (osim glavne), nego sam od samog starta vezao fan listove i bacao u stranu. Jučer sam ispravio grane u istu ravninu, nekako imam dojam da će ova biljka biti veliko iznenađenje! Dobila je litru i pol prije 1 dan, prva doza gnojiva za cvjetanje. Auto Critical by Bulk seed bank. (Miđuleta) - 40. dan (9 dana cvjetanje) Uf, bude baš manja biljka, prošli petak dobila litru sa gnojivom, još nije sve popila. Ostavit ću ju još 1-2 dana da se skroz osuši, da listovi pokažu da su žedni pa idemo dalje sa litrom. Očito ima slab korijen. I to je to. Danas mi je stigao novi mob, pa moram pronači kako najbolje slikati da slike imaju prirodnu boju pored toliko rasvjete. I danas sam dodao u tanjurić još 4 menke na klijanje. Plan je 2 komada van na P-o-P metodu (posadi, ostavi, poberi), a druga dva u vegetaciju u litreni pot, dok ne skinem ove dvije starije, pa presađivanje i na njihove pozicije. Sve automati. Ima mjesta oko ovog Criticala, pa će biti svjetla. Pripremljen mi je i stari 40x40 boks, ali neka bude u rezervi, bzvz paliti kad će to biti mjesta (pot za grijanje uskoro ide van). Pozdrav!
Ekipa hvala svima na savjetima, i porukama sta saljete sa prijedlozima itd. ::listomahanje:: Necu nista dirati po velikima, samo ovoj prvoj dat calmag kad stigne. A vidis da, mogal bih na miđuleti izbušiti jos koju rupu, da bolje dise. Znaci visina panela im svima pase, i malima za rast i velikima za punjenje. :D Bude to sve dobro.
UPDATE 8. Režim: 20/4 Temperatura: 15-27C - mjereno na dnu boksa, oko krošnje 1-2C više, danas bilo 27C, pa sam 100w sijalicu zamjenio za 75w jer dolaze topliji dani, pratim i smanjivam grijanje Vlaga: 30-45% Visina panela: 60 cm od Chocodope, 68 cm od Critical, 40-45 cm od velikih LED: cca 170w (totalno sam lijen izmjeriti sa intrumentom, evo obećajem budem idući tjedan čim stavim panel u full pogon) Pozdrav, evo ide sve divno bajno krasno, Ak 420 (Akići od milja) se pune, gotovo svaki dan sve deblji, sve više trihoma, ostalo u opisu dalje. Polako grijanje smanjujem, dolaze bolji dani, vlaga super, nemam primjedbi na boks. Insekata nikakvih! AK420 auto by Seedstocker. - biljka 1, - 61. dan (32 dana cvjetanje) - biljka 2, - 62. dan (32 dana cvjetanje) Cure se debljaju, pune se, trihomi su počeli, ja se iskreno nadam da će svaka grana biti debela i da ću ostvariti želju da dobijem prvi grow barem približno debele grane kao kod vas iskusnijih haha. Prva biljka ima te probleme, očito sam duplo smanjio ph, to mi jedino ima logike, jer apsolutno isto piju i vodu i hranu i termin zalijevanja. Nešto sam pobrkao. Ali ne smeta, tu i tamo koji fan list opadne pa ga maknem (osušeni), ali ona ide i ide. Druga isto gura fino. Malo sam bio ljen rotirati biljke, nemam pojma zašto su obe biljke uz rub jače narasle nego u sredini - nema mi smisla, pa u sredini bi trebalo biti više svjetla. Nisam ih do sad rotirao, danas sam tek to napravio, i još par grana sam malo razvukao da ih poravnam i da sredina dobije zraka. Nažalost na ovom mobitelu nemam senzor i nemogu ismjeriti jačinu svjetla, možda je lijeva strana jača pa bi trebalo razmjestiti žarulje. No nema veze. Gnojim i dalje po papirima, jedno sa gnojivom, jedno zalijevanje čista voda. Chocodope auto by Victory seeds. - 35. dan (4 dana cvjetanje) E ovo bi mogla biti dobra biljka! Totalno sam iznenađen kak ovo čudo napreduje. LST sam radio na način da sam samo sklanjao fan listove i držao glavni vrh da ne ode gore. Prije par dana sam tek malo grane razvukao, i danas ih tek popravio u neku ravninu. Biljka je 60cm od panela, dvoumim se da li da ju podignem bliže panelu? Pošto je pistile bacila prije 6-7 dana, tek prije 3 dana je baš jako počela pa od tad bilježim cvjetanje. Nije bitno. Iduće zalijevanje ide litra i pol vode, pošto već litru pije na 4-5 dana, i prvo zalijevanje sa PK juicom, tj za cvjetanje. Očekivao sam grm, na kraju sredina fino otvorena, mislim da ovo nije loše, bude barem prozračno. Auto Critical by Bulk seed bank. - 33. dan (2 dana cvjetanje) Baš užas, jako slabo pije vodu, prošli petak je dobila prvo zalijevanje sa litru i sa gnojivom i to ju je malo ubrzalo. Pot još nije suh, planirao sam sutra, ali mislim da ću ostaviti do subote - htio bih da se zemlja full osuši i onda zaliti. Mislim da je nešto sa korijenom, podsjeća me na prvi grow i onog dwarfa koji je zaštekao i ni mrdac - boja biljke i čudni listovi su jednaki! Ima grana, napreduje, ali slabo, ona bude neki miđet - i zovem ju Miđuleta! Ostale slike su ispod - vrijeme ide u plus, dakle idila! Imam neki plan (možda) da zadnja dva tjedna za ove velike - stavim na klijanje još 2 biljke, u mali pot od litru i neka rastu. Pa čim dođu do 2 tjedna i maknem ove velike - presaditi ih i pustiti još jedan show za popravni. Vidjet ćemo o radovima doma, da li će biti pametno ili ne. Pozdrav!
Da, lako moguće, ali stala je ona sa tim flekama još prije par dana - no svejedno i dalje pratim, da slučajno nisam krivo zaključio. Za svaku biljku slažem posebno mix, a pošto nekad budem u vanrednom stanju - lako moguće da sam umjesto 2ml/l stavio 4ml/l limunske, i spustio PH ispod 6. Ili obratno, da nisam uopće spustio, jer mi je PH vode oko 8. Mjerim po onim papirićima. A ne znam zašto se patim, pošto obe biljke identično piju vodu, mislim da mi više smisla ima složiti u kanisteru recimo 4l miksa i svakoj pola zaliti, barem se neću pogubiti. Jbg, iskreno ovaj tjedan sam malo bio kod njih, posla pun kufer. Popravit će se ona.
Žarula mi ispala iz centra, bila je naslonjena na rub pitara pa se to lagano osjetilo - riješeno jutros hahaha. Čuj, nedostaje mi samo bolji panel, zemlja (drugi put online uzimam), prostorija sa barem stalnih 15C temperaturom u kojoj bi bio boks i još 5-6 berbi, tj iskustva hahaha.::listomahanje::
UPDATE 7. Režim: 20/4 Temperatura: 14-25C (mjereno na dnu boksa, oko krošnje 2C više) Vlaga: 30-45% Visina panela: 60 cm od malih, 40-45 cm od velikih LED: cca 150w Pozdrav, malo me temperature muče, ne da su preniske - nego recimo jučer i danas je žarulja u pitaru valjda radila non stop, i došao sam maloprije od biljaka - onako me iznenadio malo smrad pitara. Preventivno sam pod pitar podbacio još 2 pločice da ne bi bilo otapanja stiropora, te sam opet digao upuh blizu ispuha. U panelu je 100w obična sijalica koja grije, u pitaru 75w - ali ono baš je užasno hladno jučer i danas. Od sutra opet ide na bolje. Namjestio sam termostat za pitar da se pali tek kad padne ispod 18, a gasi 22. AK420 auto by Seedstocker. - biljka 1, - 54. dan (25 dana cvjetanje) - biljka 2, - 55. dan (25 dana cvjetanje) Cure se pune, sretan sam, ali prva je nešto dobila po piksi. Pretpostavljam da sam ili zabunom duplo spustio ph ili duplo dao gnojivo. Prošlu nedjelju su dobile čistu vodu kao po rasporedu, jučer su trebale gnojivo no preskočio sam - dobit će u nedjelju. Piju litru i pol svaka 3-4 dana, uskoro će i 2l. Nemam zamjerki više ništa, neka samo idu svojim tokom i super. Prva je nekako jača, deblja, veća, druga (odozada) više grana, grmasta. Chocodope auto by Victory seeds. - 28. dan vegetacije Biljka odlično gura, treningom sam samo sklanjao listove, danas sam primjetio prvu pistilcu, dakle idući tjedan kreće show. Pije pola litre svaka 3 dana, ali danas je dobila čistu litru vode, za početak. Auto Critical by Bulk seed bank. - 26. dan vegetacije E ovog straina sam se radova, na kraju nije baš bajno. Nešto je zaštekala, nikako ne pije vodu, moguće da sam pretjerao u samom startu, ili je do menke. To je ona koja je još u vati bacila ljusku. Nisam je zalijevao od nedjelje, pot je tek danas lagan, sutra će dobiti vodu i gnojivo. Bude manja, ali šta je tu je. I to je to, samo da se vrijeme popravi, da preko dana bude barem 10C, a noć oko nule. Pozdrav!
UPDATE 6. Režim: 20/4 Temperatura: 15-25C (mjereno na dnu boksa, oko krošnje 2C više) Vlaga: 30-45% Visina panela: 65 cm od malih, 45 cm od velikih LED: cca 150w AK420 auto by Seedstocker. - biljka 1, - 47. dan (18 dana cvjetanje) - biljka 2, - 48. dan (18 dana cvjetanje) Mislim da je izduživanje stalo, bilo je napeto od subote, pogotovo za prvu biljku, koja ima manje grana ali su deblje i jače, dok druga je nekako grmasta. Upravu tu prvu biljku sam dodatno zatezao, grane dijagonalno, ovako onako, samo da ne odu u nebesa. Prošlu nedjelju su dobile 1.5l čiste vode, a jučer su dobile 1.5l vode i gnojivo po tablici - Big Start 5ml/l, Power Plant 2ml/l i PK Juice 3ml/l. Također sam jučer na svakoj uklonio skroz niske fan listove i iz sredine 2-3 komada, ali nije više od 7-8 listova po biljci. I na svakoj sam uklonio skroz donje male grančice, mislim ništa od njih, popcorni. Problem je biljka jedan, koja je unazad 3 dana pokazalo nutrient burn na nekim listovima. Vidi se smeđe. Druga biljka normalna. Nemam pojma zašto, nekako si mislim da nisam zabunom prije 10 dana dao duplu dozu PK juica toj prvoj, ili jednostavno tako je reagirala. Plan je iduća 2 zalijevanja ići ili samo sa čistom vodom obe biljke, ili ću dodati samo power plant jer je on stimulator, ne gnojivo. Čak si nešto razmišljam da ubuduće ne radim jedno zalijevanje čistom vodom, pa jedno sa gnojivom - nego da uzmem tjednu količinu gnojiva i svaki put kod zalijevanja dajem pola količine. Na isto dođe, a od nekoga sam pročitao da tako radi i nema problema, jer biljka opet tjedno dobije ono propisano, no ne na jednom nego na dva puta po pola. Pazim na ovu prvu, nadam se da neće više biti burna. Chocodope auto by Victory seeds. - 21. dan vegetacije Biljka super napreduje, nemam primjedbe, jučer dobila pola litre vode i Big Start 5ml/l te Power Plant 3ml/l. Treniram, visina panela je 65cm, sve super, nemam prijedbe. Auto Critical by Bulk seed bank. - 19. dan vegetacije Jučer dobila 350 ml vode i Big Start 5ml/l te Power Plant 3ml/l. Malo sam zasrao nešto, tj izgleda da ova pije manje nego Chocodope, pa sad mir sa zalijevanjem dok ne bude skroz suho. Iako su skoro isto stare, vidi se da malo slabije reagira, no opet - drugi je strain tako da tko zna kakva bude kasnije. I to je to, puno hvala kolegi @Hammer 2 +5 bombi na pomoći preko poruka! Idemo dalje, ja sam bio uvjeren da sam već sad dosta ufuran, no realno - treba tu još dosta biljaka da čovjek naući kako one dišu i što žele. Jedva čekam toplije vrijeme da maknem ovaj glineni pitar sa sijalicom za grijanje, jer kad ove dvije krenu - neće biti mjesta za njega. Ako do toga dođe - kupit ću opet keramičku E27 žarulju za grijanje ( samo grije, nema svijetla, prošla kineska krepala) ili neki podni grijač za akvarij. Pustio bih ja ove dvije da se malo prošire, no upravo mi taj glineni pitar smeta za lišće. Eto držim fige da najjača biljka neće imati probleme radi ovog burna. Sve sam pretražio dodatno, nikakvih nametnika nema, sve super - samo eto, nešto sam ili pretjerao sa gnojivom ili je loše primila. PH namještam po onim papirićima, tak oko 7 kaže boja. Stavim 2ml limunske na litar vode.
Dogovoreno. :) Usput ovo je slika iste biljke iz prošlog growa, iste starosti, samo Slavol ali svakodnevno maltretiranje sa LST. Recimo da nesto ucim, da nije sve do novog profi gnojiva. ::listomahanje::
UPDATE 5. AK420 auto by Seedstocker. - biljka 1, lijevi red - 40. dan (11 dana cvjetanje) - biljka 2, lijevi red - 41. dan (11 dana cvjetanje) Chocodope auto by Victory seeds. - biljka 2, desni red - 14. dan vegetacije Auto Critical by Bulk seed bank. - biljka 1, desni red - 12. dan vegetacije Režim: 20/4 Temperatura: 17-25C Vlaga: 30-40% Visina panela: 70 cm od malih, 45-50 cm od velikih LED: cca 150w Pozdrav, od prošle subote je režim 20/4, žarulja u glinenom pitaru koja se pali na termostat i tako dogrijava boks u fazi mraka - temp ne pada ispod 17C. Biljke dobivaju turu čiste vode, turu gnojiva po tablici. Jučer sam zalijevao, iako malo kasno za velike, bile su žedne. Dakle litra vode 4 dana ne izdrži, morat ću sad pojačati na litru i pol da baš fino to zalijem. Pričam za velike, male su dobile prvu turu od pola litre vode sa gnojivom, i sve štima kod njih. Od idućeg updatea ću ove velike staviti da su isto stare, samo da se ne gubim u brojkama, i pošto će već male dobiti LST, budem za svaki strain posebno pisao, da bude preglednije. Za malene nemam primjedbe, rastu normalno, sve štima. A velike? Hmm, od jučer su se vrhovi fino popunili tj dobili boju. Zanimljivo je što prva biljka koje je kao mlađa 1-2 dana - prestigla je stariju biljku. I obe biljke sam jednako trenirao, no prva biljka ima par jakih vrhova, dok druga pak je nižija - ali jako puno vrhova dolazi. Zadnja 3-4 dana sam nešto napinjao grane, malo raspoređivao, pogotovo ovu jaču sam držao da ne ode previše u visinu. Dolazi vikend, napokon više vremena - pa mi je plan da napraviti laganu defoliaciju, i molim mišljenje jel to oke sad? Skinuo bih samo par velikih fan listova, ovih donjih. Također na prvoj biljci dolje raste par malih grana, od kojih ne bude ništa osim popcornovi. Jel slobodno i te 2-3 grane skinem, čisto da oslobodim donji dio biljke, i da energiju troši na prave grane? Pomalo dodajem 3000k žarulje, još imam slobodno nekih 4-5 grla. Malo me brine miris, iako imam filter u boksu - danas sam osjetio lagani miris u prvoj prostoru do kojeg dolazi do ovoga skrivenog prostora i boksa. Moja pretpostavka je da se miris probija kroz usis, čak i kroz brtve ormara. Čim još malo zatopli - ispuh ide van prostorije na zrak, pa ćemo vidjeti dalje što bude. Imam novi ONA gel, ako će trebati ići će u taj predprostor, čisto radi sigurnosti. I za vikend ću treći put skinuti ventilator, i opet probati da ga dodatno utišam, sad ću još više vune nabiti. Pozdrav!
@FatOne Nemam gnatove. Ono što je bilo - očito se nakotilo na toj vodi i krpama, čim sam izbacio to van, ubacio muholovku, jednom zalio sa neem sredstvom (fitofert trips) i malo špricao rubove saksije - nestali su. Možda su i došli sa zemljom, pošto sam uhvatio zadnje dvije vreće, koje su bile na otvorenome, pod snijegom. Hvala na savjetima! @Hammer 2 +5 bombi Ma odavno su cijevi odvojene. Taj prostor nema nikakav prozor prema van jer je "skriveni" prostor, no ima oko 10cm ulaz zraka, širine 3m, na razini tla. Nebih u detalje. Vlaga je niska radi sijalice i grijanja. Uskoro ću raditi rupu prema van, da mogu izlaznu cijev staviti da van puše, čim dodatno zatopli. Nije me bilo 3 dana oko biljaka, samo pogledao. U nedjelju ću oko 12h u podne isključiti panel, ostaviti samo ovu 60w u pitaru na termostatu i vidjeti kako će ta dva sata mraka igrati, te koliko će pitar dogrijati boks. Ako temperatura neće ispod 15-17C na području dna boksa, odmah sređujem sve za 20/4, vent malo da se gasi u ta 4h mraka i idemo dalje, pa ću vidjeti što će biti. Ne špricam direktno bilje sa neopitroidom, nego je razrijeđen u vodi i špricam samo rubove boksa, sve moguće ulaze u boks i kutove boksa. Dok to radim, biljke su vani.
@Hammer 2 +5 bombi Jedno pitanje u vezi kante i ručnika (krpe). Ja sam imao na ovaj način - prerezana boca od 2 litre na pola, unutra oko 1l vode. U flašu sam stavio 2 kamena čisto da drže ravnotežu. E onda sam tu flašu sa vodom stavio u dodatnu plastičnu posudu, ručnik je bio pola u vodi, a pola visio prema toj drugoj posudi - tako da kad se ručnik namočio, kapao je u tu drugu posudu. Pretpostavljam da upravo to što je kapalo u drugu posudu - je privlačilo insekte. Jel bi bila bolja solucija da ručnik probam nekako objestiti iznad same flaše, tako da u biti nikamo ne kapa? Idem sad u DM po neem ulje, napravit ću si sam doma tekućinu i špricati tu vodu u flaši, te dodatno boks svaki drugi dan. Čista prevencija. Sad špricam svakih tjedan dana sa vodom i neopitroidom. I to jako dobro pomaže protiv običnih kućnih paukova, koji često zalutaju u boks. EDIT: jel ovo šta valja? https://pevex.hr/ovlazivac-zraka-elektricni-tecro-pvov-025-338804.html
Ici ce uskoro taj rezim, cca 7-10 dana.Dogrijavat ce sijalica u pitaru,po potrebi.Dobro je prostor izoliran i drzi temperaturu. A ovo sa vodom cu mozda probati, iako nisam puno dobio, oko 5%. Vise ih muci toplina i rezim, ipak je u panelu jedna obicna sijalica od 60w za grijanje.
A nemam kako, bila je voda i krpa pa su se nakotile neke musice. Ph korigiram, nije gnojivo nego stimulator od organic nutrientsa.Bar tako kazu. Isto sam ove velike hranio,nisu se bunile. ::listomahanje:: Ja si pisem cvjetanje od pojave pistilica, mislim tak mi svejedno, vise gledam ukupnu starost.
UPDATE 4. AK420 auto by Seedstocker. - biljka 1, lijevi red - 32. dan (4 dana cvjetanje, 28 dana vegetacije) - biljka 2, lijevi red - 33. dan (4 dana cvjetanje, 29 dana vegetacije) Chocodope auto by Victory seeds. - biljka 2, desni red - 7. dan vegetacije Auto Critical by Bulk seed bank. - biljka 1, desni red - 5. dan vegetacije Režim: 24/0 Temperatura: 24-30C Vlaga: 25-35% Visina panela: 70 cm od malih, 45 cm od velikih LED: cca 130w Pozdrav, huh, od kuda početi? Jako puno obaveza, jako malo sa biljkama. Krenimo od malih - sve štima, probijaju se, start je kao i starije seke, sudeći po slikama. Critical je napokon vani, nije smetalo što je ljuska ostala u vati kod klijanja. Dobile su u utorak prvu dozu gnojiva, power plant 1ml/, big start 5ml/l - i to svaka 250ml vode. A velike bilje? To nije normalno kako to raste! Evo unazad 2 dana, od utorka su preko 5cm u visini. U utorak su dobile prvu turu gnojiva po uputama - Big Start 5ml, Power Plant 2ml, PK Juice 3ml i Mikroryza po uputama, ne sjećam se. Također sam skinuo 4-5 fan listova, skroz donje, koji su na zemlji i nema smisla da budu. Također sam prvi put vezao sporedne grane, tj formirao ih u stranu - što se pokazalo jako dobro, jer u 2 dana se sredina jako dobro popunila. Ono što me jako veseli - bilje su već sad visine 25cm. A prva dva growa su tu visinu imale tek iza 50-tog dana starosti! AK u zadnjem growu je u cvjetanje ušao sa 10cm, završio oko 40cm. Ove su ušle sa oko 20cm, hrpa grana, možda do kraja i doguraju do 50cm. Moram paziti jer mislim da će biti velike gužve! Sutra pod hitno vent podići da ne dođu do njega. U utorak sam napravio filter, ubacio ga unutra, pojačao vent, nova kutija od OSB-a kao prigušivač. Mirisi? Pa prošli tjedan je prostor fino mirisao. Sad miriši, ali slabo. Očito miriši samo ono što probije kroz boks. Čekam još 10-tak dana da vidim šta bude sa vremenom, pa idu na 20/4 režim, a kad jako zatopli - ispuh ide van iz prostorije da ne dižem temperaturu (prostor je 3x1m, a boks je 80x80cm). Neću sad ništa podizati ove dvije veće biljke, sad su na oko 45cm od panela, pustit ću ih do 35-40 i vidjeti što bude. Tek sam u utorak ubacio još 3 žarulje 3000k, sad je oko 130w. Idući tjedan će ići na full snagu (200w), plan je podići panel dosta gore, a visinu ću korigirati sa stiroporom i slično, pošto ipak imam dvije malene. I na kraju mislim da je super što ove male kasne dobra 4 tjedna, radi prostora. Odjava!::listomahanje:::banana_rasta:
UPDATE 3. AK420 auto by Seedstocker. - biljka 1, lijevi red - 26 dana vegetacije - biljka 2, lijevi red - 27 dana vegetacije Chocodope auto by Victory seeds. - biljka 2, desni red - 1 dan vegetacije od 19.02.2021. Režim: 24/0 Temperatura: 22-32C Vlaga: 27-40% Visina panela: 60 cm LED: cca 100w Pozdrav, obe biljke napreduju skroz u redu. Nema više nikakvih mušica, tako da mislim da je ono bilo iz vode iz posude za vlaženje.Tako da više nisam ništa niti tretirao sa sredstvom. LST je dao super rezultat, mislim da sam samo 2 grane malo usmjerio ispod fan listova, ostale nisam dirao, nego sam samo fan listove sklanjao, vezao itd. Samo da bude što veća biljka. I slikam svaka 2-3 dana - vidi se jako dobar napredak. U nedjelju su dobile svaka po litru vode i 5ml power planta, i vidim sutra ide zalijevanje, opet ću sa litrom. Kako ulazim u peti tjedan i ubrzo već bude prva prihrana za cvat, planiram sutra zaliti samo sa čistom vodom i eventualno slavol. Htio bih pričekati da baš krenu sa pistilicama pa onda obaviti gnojenje, mislim da neće škoditi što ubacim zalijevanje sa čistom vodom. Inače ona tablica od Organic Nutrientsa je valjda baš rađena za auto biljke, pošto je u tablici 4 tjedna rast i ima 9 tjedana za cvatnju. Ili sam ja lud. ::listomahanje:: No po njoj za prvi tjedan u ovoj fazi ide: BigStart 5ml, PowerPlant 2ml, PK juice 3ml, Mykroriza 1g/l. Meni je to sad previše gnojiva, taman će u peti tjedan i treba zalijevanje. Zato ostajem na vodi, pa tek onda negdje iduću srijedu bude ovo zalijevanje i gnojivo. Još nisam složio vent, nemam baš puno vremena. Također moram dodati koju žarulju, te napraviti postolje od stiropora za ispod pota. Jer sutra pišem prvi dan za Auto Chocodope, dakle točno 28 dana bude kasnio. Pošto sam pisao kakve sam probleme i pehove imao sa klijanjem. Također Auto Critical još čekam, to je ona menka koju kad sam primio sa pincetom da presadim iz vate u zemlju - jednostavno ljuska se raspala, i ostao mi samo korijen i bijelozelena kuglica, tj katildeoni. Stavio sam ju u zemlju prije dan i pol, samo lagano prekrio vrh sa zemljom. Danas sam gledao - vidi se lagano zelena glava ispod zemlje, nadam se da sutra bude izašla ili opet moram novu klijati. I zato ću dizati ove dvije biljke prema panelu, da ne moram panel spuštati - tako ću ove dvije približiti svijetlu, a nove dvije budu i dalje na 60 cm. I pod hitno moram napraviti osb kutiju za filter da ga skroz utišam, i filter jer u prostorijici u kojoj je se već osjeti miris. Sve imam, ugljen, mreže, pvc čepovi, ovo ono, a nikako složiti.
Sad ce u cetvrti tjedan. Power plant im dajem svaki tjedan po tablici, ali tako su mi rekli iz prodavaonice da mogu slobodno davati. Nisam pametan. Ako je gnojivo, onda bi vec trebale biti sprzene hahaha. Medutim one samo rastu i bujaju. Neki dan sam sranje napravio, zabunom mi ostao jedan fan list na zemlji nakon zalijevanja, i vrh tog lista je bio na vodi pa je malo nahebao.
Usput - kad biljke ulaze u peti tjedan, gnojiva ne bi trebalo biti u zemlji, bude potroseno. Za PK juice, sto je gnojivo za cvatnju - pise da ide od prvog tjedna cvjetanja, 3ml/l. Jel to oke? Ili da jos pet tjedan dodam plantellu list? Stvarno ne kuzim jel ovo od Organic Nutrients gnojivo ili samo stimulator rasta. Mislim na sve proizvode, Big Start, Power Plant i Pk juice. Ovaj tjedan na iducem zalijevanju dobivaju samo Power plant, po tablici.
UPDATE 2. AK420 auto by Seedstocker. - biljka 1 - 19 dana vegetacije - biljka 2 - 20 dana vegetacije Režim: 24/0 Temperatura: 22-30C Vlaga: 27-45% Visina panela: 60 cm LED: cca 100w Dakle još malo i cure su stare puna tri tjedna. Prije 4 dana su dobile polugu i batine sa treningom, i evo svaki dan nešto moram petljati, ali grane ne diram - nego samo fan listove spuštam i vežem, i naravno glavni vrh. Ova jača je bila oko 10cm visine kad sam krenuo na LST, sad ćemo vidjeti što će u idućih 10-tak dana u visinu otići. Probudile su se sporedne grane, počele su rasti, a glavni vrh ne puštam gore sve dok se sporedne ne poravnaju sa glavnim, tako nekako. Temperatura je super, u panelu je danas umjesto 75w - upaljena 100w, jer opet zahladilo. U glinenom pitaru je i dalje 60w koja se pali na termostat, kad očita ispod 20 stupnjeva. Mogu reći da je ovaj termostat prva liga - prije 2 dana dođem doma, vidim 17C. Pregorela je 75w sijalica u panelu, i da nije bilo te dolje u posudi - temperatura bi pala sigurno oko 10C. Tako da imam duplo osiguranje za temperaturu. Jučer sam opet okrenuo ispuh prema upuhu, da im bude toplo. Nadam se da nakon 2-3 tjedna bude vrijeme bolje i da prebacim na 20/4 režim. Moram još napraviti OSB kutiju za ventilator i staviti jaču izolaciju da skroz utišam vent (dok dođe vrijeme za pojačati ventilaciju), za vikend radim nosač za ventilatore (ako stignem) i to je to. Danas su potovi bili skroz suhi, preko tanjura sam zalio svaku sa 500ml čiste vode i FitoFert trip (cca pakovanje na 2l vode) - to je protiv ovih nametnika. Pisao sam da sam prije 4 dana primjetio mušice, što je pokazalo da bi mogle biti pljesnive mušice. Stavio sam ljepenku za muhe, i gore ih ima 10-tak. Ali ne primjećujem nove, tako da je možda povezano sa ustajalom vodom koja je bila u posudi sa krpom - koja je služila za podizanje vlage. No svaki dan našpricam rub potova, i evo danas sam preko tanjura dao vodu i to sredstvo. Sutra bacam ovu ljepenku van, i stavit ću novu da vidim jel bude još šta. I da - desno u dva pota nikako, ali nikako da izađe van, i to me izluđuje. U prvome potu je Auto Critical, stavljen u zemlju još u nedjelju navečer sa cca 5mm klicom vani - tek danas vidim ljuskicu u ravnini zemlje, nadam se da će sutra izači van. Gledao sam jučer, lagano odmaknuo zemlju - klica bijela i u zemlji, nisam puno petljao, čisto da vidim da nije trula. A u drugi pot je prije 3 dana stavljen Auto Chocolope (valjda sam dobro napisao), klica je bila vani oko 10mm, isto čekam da izađe. Dakle budu puna 3 tjedna razlike, ali nema veze, bude dupla berba. ::listomahanje:: I to je to - prvo mi je bio čudan ovaj režim 24/0, no vidim da baš ništa ne nedostaje, a pogotovo jer štedim struju, ne mora grijalica raditi. Zadnja slika je čisto da vidimo kako se svijetlo probija kroz stiropor i foliju hahaha. ::listomahanje:: AK 1 - 19 dana AK 2 - 20 dana
UPDATE 1. AK420 auto by Seedstocker. - biljka 1 - 13 dana vegetacije - biljka 2 - 14 dana vegetacije Režim: 24/0 Temperatura: 24-30C Vlaga: 27-45% Visina panela: 50 cm LED: cca 100w Pozdrav sa prvog updatea. Druga cura je napunila 14 dana života. Znači po meni - jako dobro napreduju. Gnojim po tablici, Power plant svaki tjedan, Big start svaki drugi. Sve u propisanim dozama. Ne znam jel da podignem još panel, ali možda bih i mogao barem na 60cm, da se što više izduživaju. Za vikend napokon vremena za njih, dakle nastupa LST. Preko tjedna zbog obaveza samo navečer pogledam u boks i to je to. Ovaj put LST ne forsiram, samo ću glavni vrh zategnuti i držati ga dok se bočne grane ne poravnaju sa visinom glavnog vrha. Bočne grane uopće neću dirati, rastezati, natezati, želim da biljka bude veća jer ima prostora. Zalijevam svaka 3-4 dana sa 250ml vode, vikendom obično dolazi gnojivo, preko tjedna čista voda. PH je oko 7 po papirićima. Ispuh je odmaknut od upuha jer su vanjske temperature jako dobre, uz LED panel radi 75W sijalica kao dogrijavanje, a ova od 60w u pitaru se i dalje pali kad termostat da naredbu - unazad 2 dana samo kad otvorim boks se upali jer je termostat jako osjetljiv. Danas sam u preostala dva pota stavio micoryzu, 6g na 12l, to je prah koji sam dobio i piše da poboljšava rast korijena - za ove nove biljke koje dođu. Čisto ću da testiram jel ima razlike. Dok sam mješao zemlju, primjetio sam kao nekakvu hmm - vinsku mušicu? Ne na biljkama, nego na rubu pota gdje nema biljke. Nemam pojma, možda je uletila u boks pošto imam vodu da diže vlagu, a nisam još mrežicu stavio na upuh. To ću za vikend riješiti, mrežica i moje standardno špricanje sa otopinom neopitroida u vodi. Zašto? Jer neopitroid štiti protiv insekata. Uvijek pošpricam rubove vrata (jer diht traka nikad nije 100% na mjestu), ali i upuh i ispuh, tj sve moguće rupe. To koristim godinama u kući, špricam oko prozora, vrata - pauka i gamadi skoro da i nema. Malo sam nervozan, u utorak popodne sam u boks u tanjurić stavio na klijanje 2x auto critical, da napokon popunim boks. Sve isto kao do sada - tanjurić, vata, menke, voda pomješana 1:5 sa terrahoby sredstvom za klijanje i brži rast klice i korijena, tanjur gore. Nisam od utorka otvarao tanjurić, danas gledam - jedna menka puknuta, druga tek na pola puknuta. Više sam lud, nadam se da će sutra klica izaći van. Znam da treba strpljenja, ali navikao sam na ove zadnje menke od AK420 da klicu pusti nakon maks 48h, pa me to razmazilo hahaha. Sve u svemu - pozdrav do danjeg updatea - nadam se sa malim bebama Auto Critical. Budu razlike minimalno 2 i pol tjedna, ali neće štetiti, barem ću imati više berbe pomalo. (čak mi je plan zadnja 3-4 tjedna cvjetanja staviti još nešto u vegetaciju, čisto ako bude mjesta u boksu pa da obavim barem 5-6 harvesta tamo do svibnja i dosta za ovu godinu)