Pozdrav, upravo su sjemenke stavljene u biobizz lightmix, nakon što su bile 30h u čaši vode, pa 20h u maramici i ziplock vrećici. Oprema: Spiderfarmer 2000 LED + šator 120x60x180cm Zemlja: Biobizz lightmix + Soma organic DIY super soil mix+ Soma Compost Tea to je sve što će biti korišteno, ph vode neće biti provjeravan iako imam naručeno ph trakice iz znatiželje. Sjemenke: Blue Dream Auto & Girl Scout Cookie Auto sa 420seeds Soma soil je zamješan već dva puta, prvi put samo voda, drugi put čajem i melasom. Išpricana je zemlja lagano vodom bez klora, zasad su u čistom lightmixu dok ih ne prebacim u final pot od 22 litre. @Bizzzo je angel guardian ovog growa Evo par slika od danas i nešto setup iz prošlog posta. Sad čekamo :)
@Somaseeds thanks for making this product, i bet everyone would appreciate how easy and low maintenance it is, cant wait to try this delicious smelling crop....mmm :) DAY 76:
Pozdrav, dan 45, malo sličica da vidite progres. Ove u srednjem kalju su puno bliže kraju bi reko, dok je veliki girl scout cookie tek počeo cvjetat
update: Dan 36. zalivene čajem prije par dana, danas ću opet vodom, brzo se isuši zemlja Nešto se desilo, požutilo je dosta listova, neki se skroz osušili. mislim da nisam zaljevo dovoljno.. evo slika
Dan 26. Girl scout cookie glavni još nije procvjetao, sve druge već jedno 5 dana pokazuju cvjetove, kaže @Bizzzo preflower, ja nez ni šta je to :) danas sam ih zalio, ubacio sam i sliku kako sam spojio ventilator i filter, također i slika parketa nakon što sam imao jednu katastrofu sa klimom :) btw. Girlscoutcookie je bio skroz ko salata, sve list na listu i zdepasto, pa sam danas odlučio da ću izrezat nekoliko fan listova koji su smetali ili nisu imali smisla po nekoj mojoj logici, sad izgleda malo manje nabijen, valjda nisam sranje napravio :D
Dan 21. Upravo zalivene čajem koji se kuvo 48 sati cca. temp 24-27C vlaga 50-55% Vlaga nije prelazila 50-55% od kako sam onaj problem imao, ali danas 55-60, pogotovo sad nakon zaljevanja. Bluedream je divlji, kako ju povežem isti dan mogu opet, baš se kreće dosta, i svaki dan ima nešto novo za povezati/prilagoditi, nekad i dvaput na dan haha.. počela je i izbacivati one pistile ja mislim, probao sam uslikati na par slika. Jel to znači da kreće cvjetat? što se tiče GSC raste kao salata, gusto i žbunasto, teško mi ju vezati kako treba, sva je zbijena pa si mislim aj nek se malo izduzi pa cu onda... ali morat cu ju nasilu polegnut ona rupa na listu je kod GSC, ne znam od čega je, ja jesam oštetio par listova na njoj dok sam LST radio, ali više ih podero nego rupu izbušio.. ali imam već 3-4 dana onu traku žutu ljepljivu i ništa se nije uvatilo... mali GSC propada, donji listovi žute, dao sam joj čaja baš me zanima šta će biti od nje, teško mi je i dobro ju pozicionirati u šatoru za svjetlo, pa sam ju odvezo nek sama proba naći :) ova dva u manjim kaljevima bluedreama kao što vidite na slikama, sporiji napredak i manja veličina, kao što sam očekivao :D @0Marac0 hvala na detaljnom objašnjenju, nisam ni znao da na sredini ima otvor za vodu, još gledam kako su misli da ono crijevo što dođe s njom nataknem skroz dolje, nema smisla.... haha sad ima smisla i upravo sam ga nataknuo i u bocu da curi pa ću javit rezultate toga, stvarno hvala za wikipedia članak sa slikama :) evo slika
evo sličica što sam obećao. malo sam još ih raskupusio sa LST, simuliram prirodu, kao kad medo zaspe na njima :) @Bizzzo šta kažeš na cijevi sad, bolje štagod?
evo slike, sve je vani, i exhaust fan, i filter, i klima. Samo je odvlazivač unutra, ali on je shit, 300kn mislim da sam platio.... uslikat ću Vam ga da se neko nebi zajebo i kupio .... poludit cu haha
evo bio sam nestrpljiv, povezo sam ih sve osim ove GSC u velikom potu, nju sam probao, ali je prekratka i opirala se puno, pa ću je pustit još malo nek dobije na visini i onda ću je BDSM :D evo slika. Imam problem sad sa vlagom, ovaj odvlazivac je izgleda neadekvatan...Skače mi do 70% vlaga odjednom, nez koji k.... stavio sam klimu umjesto hlađenja na onaj dry mod, ali jbg to mi izvlači vlagu iz sobe, ne iz šatora, uspije smanjit na 65% s tim jer valjda malo suši zrak upušuje.. nez sad šta da radim, i sad mi još par listova zbog LST-a dira soil, dal se trebam jako bojat pljesnji? šta da radim oko toga?
Update: Dan 14. Cure su presađene upravo u nove i finalne domove, glavne dvije su u 22.7L fabric potovima, dvije sam presadio u bivši pot od glavne dvije, i jednu sam ostavio bez presađivanja, malo napunio pot sa somasoilom do vrha, ta je eksperiment jbg, nema mjesta za sve nažalost, ali tako sam i planirao. Odma zaliveno sa dekloriziranom vodom kojoj je ph negdje 6-7. ukupno sve skupa su dobile oko 7.5 litri vode. Znači nabaco sam mycorizze kao da nema sutra, ovaj blue dream što je u sivi pot ošao je dobio znači sve iz vrećice što je ostalo, ima da se predozira na mycorizzi, to je dio eksperimenta :D svjetlo sam spustio malo niže, jer sam izbacio onaj karton što ih je digao od poda, pojačao na 50%, sutra-prekosutra ga razmisljam pojačati i na 60%.... Stavio sam i carbon filter, jer se zadnjih 2 dana osjeti na travu soba, dobile su miris... Nisam mislio da će tako brzo, konto sam to će tek kad krenu cvjetati. To mi sad stvara novi problem, morao sam pojačati exhaust fan do kraja, jer sad je protok kroz taj filter puno slabiji, i kad mi se uključi klima i duva unutar zrak, stvori se pozitivni pritisak jer exhaust fan nemože keep up, cjeli šator se napuše... bojim se da će miris početi izlaziti, moram pratiti malo kako se odvija situacija. Šaljem par slika, i očekujem savjetovanje za LST @Bizzzo. Sačekam par dana da vidim kako podnose presađivanje i onda krećem lagano savijat? Iduće zalivanje će biti čaj?
Update: Dan 13. Prije 18 sati su dobile zaljevanje čajem, napravljen od 30g + teaspoon melase, kuvo se 24sata. Ph popravljen sa 7-8 na 6-7. Ove tri male sam spustio nize na stabilnije tlo, opet sam uspio ih prevrnut, ovaj put nije zemlja ispala... valjda će mi oprostit :) ovo je upravo slikano na njihovom buđenju, izgledaju mi sretne. A i što nebi bile, u klimatiziranom su, imaju bolje uvjete nego ja :D
update: Dan 8: Popunjeni kaljevi zemljom do vrha, zalivene odma nakon vodom ph 6-7, to je bilo jučer (dan 7) imao sam dvje nezgode jučer.. 1. mali failure sa kompjuterom pa na jedno 4-5 sati se digla temperatura do 29 stupnjeva. Čim sam skuzio sam reagirao, popravio i kroz 10 minuta unormalio temperaturu na 23-27 max stupnjeva. 2. Ova najmanja blue dream u malom kalju jučer kad sam je vraćo u šator nakon zalivanja, usprkos svoj pažljivosti i strpljenju, uspio sam ju prevrnuti.. ispalo dost zemlje, spasio ju je korjen pa nije ispala van, dodao sam nove zemlje i malo zalio da ovlazim opet. Mozda je zato najmanja i dalje... :D ali ok nisam previše se stresirao, te male mi dođu kao backup ako zajebem glavne dvje. Vlaga: 50-60% Jel valja šta ovo? jel sve regularno, dali rastu dobrim tempom ili sporo? Koliko još cca do presađivanja u somasoil? Koliko cca do LST-a? Evo sličica.
Update: Dan 5: Zalivene čajem prije 28 sati (dan 4) Čaj se kuvo 36 sati, ph popravljen sa limunovim sokom iz kauflanda, sa ph8 spušten na cca 6 ako je vjerovat trakicama. Temperatura 24-27C. Vlaga: 50-60% Mislim da ok napreduju, evo progres na slikama. @Bizzzo pito sam te na chat, ali nisi vidio izgleda Dali je ok da mi soil stoji zamješan mjesec dana bez da ga diram nakon drugog zaljevanja, ili da ga i treći put promješam i zalijem kad bude dva tjedna (sad u nedjelju) ? Ty <3
Hvala ekipa. Nisam ni ja odusevljen idejom presađivanja, al bicu picajzla kad dode vrijeme Prvi update: jučer su izbile i računam da je to prvi dan. (01.08.2022) Sva tri Blue Dream su brze izvirili van od oba GSC-a za cca 12 sati. Svakih 5-6 sati sam šprico vode oko njih da bude vlazno, voda iz pipe u koju sam kapnio malo onog za akvarij da maknem klor. Stigle su mi danas ph trakice, testirao sam tu vodu kojom sam šprico, i negdje između 7-8 je ph, više mi naginje na 8... Svjetlo sam im dosta približio, intenzitet je na 40%. Logika iza toga mi je da spriječim daljnje izduživanje. Temperatura je min 24C - max 27C, vlaga 50-60% Evo par sličica.