Pozdrav prijatelji po rizli! Nisam planirao otvarati dnevnik ali nekako to sa vama bolje ide. Bolje raste, bolje sve :) Nista specijalno, došlo vrijeme da se sije. Nova je samo zemlja i potovi, ali napisacu sve performanse growa. I krecemo. Grow Box: 70x70x170 Lampa: sylvania grolux HPS 250w Sjeme: 1 Northern Light fem, 1 auto random, i 1 domaja Zemlja: PotH Termohigrometar Ventilacija: kopaonski vent fi150 ispuh, upuh pasivan. Vent sa stipaljkom za mijesanje zraka. Ako sam sta zaboravio vi odmah pričajte :) Temp između 25-28 dan. Noc ne ide ispod 20ak stepeni. Vlaga poniska, oko 40 ali bice to sve u redu. Režim je 16/8 Proklijale su otprilike isti dan, sad tačno ne znam koji, ali blizu onog kada sam Zelenku pozelio sreću u dnevniku, neki dan. Recimo da im je 5ti 6ti dan, pa ćemo od sad računati. Evo jedna trenutna s lampom na on. Sutra bude jedna bez lampe, cisto da se bolje vidi. Lijevo gore NL Desno gore random auto Dole domaja Budite mi zivi zdravi, veseli i nasmijani! Long live vutra.org EDIT: gnojivo zaboravih. Posto nece biti duge vege, davacu slavol uskoro, pa kad se bace na cvjetanje ide pllantela cvet.
Ekipa, hvala svima, ipak kao sto na pocetku dnevnika rekoh, to sa vama bolje ide, bolje raste, bolje sve :) :respect: Živjeli i mi i Vutra.org stotinama godina! :wave: :vutra:
Ekipa pozdrav svima! :respect: Skining :D :makaze: Posle flusa dobila jos jednom vodu i kad se zemlja suvnula posjecem je. Tacnije juce. Znaci dan 91 na 12/12 tacno 62 dana Vrhovi nisu bas kao beton sad kad se malo prosusilo. Ali to valjda treba tako. :) Trihomi 20-30 posto amber, ostalo mlijecno Trimao sinoc cirka 6 sati i to rucno, makazama samo sjekao grane. Ojajio se a nisam nesto bog zna otrimao. Sve u svemu ja prezadovoljan. Ima dobre kolicine. Šamara me na smijeh samo tako, kad krene ne mo'š stati :D Ma evo slidze, one kazu vise nego ja :) Iii hash sa prstiju naravno, :) Ide smok riport po prvi put dok se to iskjura malo. To bi bilo to ekipa! :banana_rasta: :respect: svima! And long live :vutra:
Ne treba goriti u zelji, s vremenom sve ce doci :)
Ekipa, hvala vam! :respect: @Corleonev kod mene je razmak nekih 25cm od pocetka cvjetanja, ali topovi su zato beton-beton. :gled: @Kakadu063 dajem joj jos cirka 7 dana. Nema to kud dalje cvjetati. Trihomi najbolje kazu tajming. :thumb:
Ekipa pozdrav! :respect: Dan 85-i Na 12/12 tacno 56-i Trihomi full mlijecni sa tek ponekim amber. Od poslednjeg apdejta dobila jednom full crvenu i preksinoc samo vodu. Sutra bi trebao pasti poslednji flush i od tada ako bude potrebe zalijem jos jednom vodom, ako ne, kad se zemlja osusi mrak pa berba. Tvrdji hed do sada nisam pipnuo. Kamen-kamen! Procijenite sami. :gled: Long live :vutra:
Sve stoji kolege. :) Budemo vidjeli :) :respect:
Ekipa pozdrav! :wave: Dan 78 49 na 12/12 Nemam sta puno reci, blizi se kraj NL-u. :makaze: Prethodna zalivanja bila samo voda, sinoc pao flush, i dobio pola doze crvene plantelle, kada se zemlja osusi, budemo vidili kroz dva-3 dana, pa ili hrana full, ili flush pa cekanje kraja. Topovi su na dodir bas bas tvrdi. Mikroskop spreman i ceka mlijecne plus 20-30ak% amber. To je to, ovako izgleda. Long live :vutra:
Oo znam da nemam :D Hrana tek iduce zalivanje, vidi se po topovima i liscu gore da je dobro "sita" :) @hazeri :respect:
Legla je od lst, slegla se i zemlja, pa ja to malo dopunio. Nece im nista faliti, bar nije do sada, stoje tako 42 dana :) Tako bijelo je bilo i u prethodnim growovima, nije bilo problema. Skinuo bih ja to, nije problem, ali potrgah korijen. 1cm ispod zemlje je vec korijen. Jedini nekako da lagano kašikom s vrha to skinem. Da plantella cvet je 6-8-8 N-P-K Edit: @Budfield ja ne znam sta to znaci :D
Ekipa pozdrav! :wave: Dan 72 42 na 12/12 Vlaga i temp sve u redu.. Dolazi nam jesen :) NL sam u boxu, rasiren, sunca se. Poceo je malo da se deblja :) Od prethodnog apdejta dobio jednom pola doze crvene plantelle, preksinoc dobio vodu i med. Sledece zalivanje doza na full! :D Ovako to izgleda. Zemlju prekopam centimetar-dva @Triptank ali opet isto. Long live :vutra:!!!
Hvala bro. :thumb: Je, istina je, bar za ovu banku. RQS. Totalno blag miris, osjetis ga ali kad nos nabijes u hed :) Blago jace mirise kad je visocija vlaga, ali to su nijanse. Odlican i otporan strain. Za neki stelth grow super. A i ovako, bez filtera se radi opusteno. Maaa, mirise na blizinu, tebi, ali na daljinu ne :) Ili sam ja slab s njuhom :D :gled:
Cu da probam. Nema frke. Odoh evo raskopati. :) Edit, raskopao :thumb:
Hvala frend! :respect: To je zbog plantelle, zbog onih algi u njoj, ali to je samo kada gnojim dva puta za redom pa kad se zemlja full osusi, posle zalivanja vodom to se izgubi. :) Maloprije zalio sa 5L cesmovace odstajale 20ak min. Ne stimam ph. Kad sam ga kao stimao samo sam ga shebao. :D ovako je ok, nista se ne zali. :joint2: :wave: Edit, to bijelo nije toliko kao na slici uopste, skoro da se jedva vidi okom, vjerovatno je zbog blica tako.
Pozdrav dragi forumasi! :wave: Redovni up. Dan 64 35 na 12/12 Temp i vlaga :thumb: NL sam u boxu. Poslednja 2 zalivanja dobio full dozu crvene plantelle. Doslo opet vrijeme za zalivanje, pa kakvi su vasi savjeti u vezi gnojenja?? Kojom dozom je pametno? Ili ipak ici samo vodom? Na ponekom gornjem listu, to jest vrh lista ima neku sivkastu boju, suv je i lako se slomi. Slike kazu sve.
:ljubav:
Hahaha :D :thumb: Valja poceti samarati duplim dozama! :) Ekipa, opasni ste, svaka vam cast :) živili! :respect:
:upiii: A i ja to razmišljam , pucam je dva puta za redom full dozom,ona opet gladna :) cc, valja i iduce zalivanje gnojiti :) kontam da ne pregnojim :)
Pa vec je pola izgubila :D u tome i jest problem, ovo je dole sve za bacit :)
Ekipa pozdrav svima! vanredni up. Problemi. Sinoc, razvucena od zida do zida boxa, zemlja bila full suva, dobila opet full dozu crvene nakon poslednjeg zalivanja. Voda sa cesme odstajala 20-30min. Sta je ovo reci ekipa??? Ja nisam pametan. I sta raditi? Uglavnom da napomenem da posle svakog zalivanja kada ide gnojivo neki list ovako pozuti do sutra. 31-32dan cvjetanja. Temp i vlaga sve oke, nema beda. Gledajte.
I? Jesi je razvukao? :D Edit Pade Domaja. :) ko e sisa :D Nesto ce u rizlu, a nesto sa NL ovim trimom, u hash oil, dobra stvar. Hvala ti Pow :)
A mirisi opasno :D dal sljaka ne znam, sasjecu je sutra pa javnem :D Poslusacu te hejzeru, i u pravu si. Ovo cak i radim da NL ima fino mjesta, a ocu da guram jos biljki, nema smisla :D mozda bude mjesta za samo jednog :D Zeleni, Japanac, Hejz, hvala vam ekipa :)
Ekipa, ja cu morati uništiti ovu domaju, grane su joj tako tanke da se vec savila do saksije, vezao sam, pokušavao, ali ne ide, jednostavno je pretanka, 2 vrha su se vec sama cropala, strasno. Ubacicu 3 mala autosa koji su mi na prozoru. Hebes ovu domaju, stalno se patim s njom. Lezi vrh na vrhu, samo plijesni mogu navuci. Šteta, ali sta je tu je. Evo vidite. Vrhovi padaju na zidove boxa, haos.
Tamara Tamara, sa telefona sam pa ne znam kako da te oznacim :) Nije te bilo jedan period, kud si, sta si :D Bas vidim po obavjestenjima da si prelistala, ravno 15 :D :respect: Ljepota te vidit u dnevniku, fala, ziva bila, ne smijem puno da se Stipe ne naljuti :P @Budfield rakete, rakete :D
Ekipa, sta ima? Pozdrav svima! Dan 57 28 dan 12-12 Temp i vlaga sve po PS NL RQS Predposlednje zalivanje dobio pola doze plantelle cvet, sad sam ga, sto kaze kolega pantelic, dopirao full dozom crvene :) Domaja kao Domaja, iz dana u dan sve više iznenađuje, fantastična jednom riječju, dobija skoro svako zalivanje po pola doze plantelle crvene To je to :) :wave::wave::wave: Long live :vutra:
Hvala ekipa! :respect: bez vas to ipak ne bi islo tako kako ide :) @oz paaa cekam 15 min pred boxom da se lampa upali, kad se upali onda najmanje jos toliko ih gledam, rotiram, naginjem, bio loli pa gledam ima li gdje neko mudo, nista nisam primjetio ni na jednoj. Onda ih pustim malo same, pa pred spavanje opet otvorim koji minut. A ujutro kad ustanem prije posla obavezno virim :) Najbolji je ovo hobi :) @1310 brat, prvi put brendirano, znas kako me prijatno iznenadilo. Svaka cast RQSu na ovome do sada, a čekamo dim, pa upotpunim pohvale. :) Zaboravih domaju da slikam sinoc iz bliza, to se vec usecerilo oko hedova, trihomima svud, miris kao u prošlom growu, jedva se osjeti kad nabijem nos u hed. Ali posle smrdi ko sam djavo :) Trim hash, dobra stvar, ali i ja bih volio da imam koji hedic i list da ispusim, valja jos mjesec ipo izdurati sa ovo par grama. Bas tebe briga, sad ce Lenon popuniti sve praznine u piksama. Ljeto ide, piva, duvka, ladovina, milina. :joint2: A mene nema nidje jo 50ak dana :watch: Jos jednom :respect: :respect: :respect: svima!
Pozdrav ekipa! :wave: Dan 50 21 na 12-12 Temp i to sve u redu. Držao sam ih na 20ak cm od lampe, malo ih pece, pa sam odmakao na 25-27cm. Nl poslednje zalivanje dobio pola doze plantelle cvet, Maloprije cugao vodu, iduće zalivanje ide doza full :) Ja ne primećujem svakodnevni napredak ali po dnevniku vidim da ga ima. Strech završen, ne mrdaju u vis 3-4 dana. E, slike vam kazu sve, pustite sta ja laprdam. :respect: NL RQS Domaja afroamerikanka Oprostite na malo vise slika. Voza me trim hash oil paaaaa, ne znam dje sam eyessss: :D Ekipa :respect: i VIČEM LONG LIVE :vutra:
@1310 fala buraz, ma to je sve skarabudzeno, daj boze da bude sta od toga :) nista ozbiljno, zanimam se malo posle posla, dosadno :) @bigeskalibur Buraz, klonovi su u vodi, da, puna solja, okrenuo malu saksiju, stavio u solju i kroz rupce spustio klonove u vodu. Prvi put ovo radim. Ma resiver mi hladan ko zmija kad radi pola dana :) Ne znam sta da izvedem da im bas ugodim kako treba. Ja nemam gdje ovde da uzmem takve preparate :) malo misto :)
Buraz evo resiver cijeli dan sljaka pipnem ga, ladan ko zmija :) Ne mogu im bas ugoditi do sutra. Ova cfl-ka grije fino. Bice njima oke u ovom malom boxu.
E ekipa, sastavi ja i clone box :) za nekih pola sata rada oko svega :) Sutra busim rupe pasivne i dovodim struju na sijalicu, nemam kabl i utikač viska danas a nedelja :) Sutra ga i pustim u pogon. Ima neko neki savjet u vezi vode, svjetla, prskanja, hranjenja i tako te stvari? Cfl 60w 6000k Box 25x25x35 d/š/v :respect: ekipa
Ne bi to sljakalo Ven :D mlado je :)
Ven, mozda i bude nesto od tih grančica :) Ekipa hvala vam svima koliko vas ima :) :respect: Moram sklepati neki clone box Danas-sutra Sve sam zamrlj'o :D
Vanredni up. Lolipop sat vremena prije gašenja lampe. :fuck: Ekipa jesam ja ovo mnogo oderao il' mi se cini? Kako se vama cini? :)
Ekipa :respect: :wave: 43 dan ukupno 14 dan 12/12 Nemam sta reci osim zelje za lolipopom na NL-u. Onda ekipa dokle da skidam i da li da skidam??? @L0oD @Pantagan @1310 @hazeri @oz-ric tebe ne mogu da oznacim :) Povucite crtu dokle da derem ako mogu da derem :) Temp normala Noc 20 dan 26 Vlaga vazda oko 30-50% Sad sam ih zalio, zedne vicu da su. NL-a nisam zalivao od prošlog up-a, otprilike ga zalijem svaki 5-7dana. Domaja dobija svaki drugi, eventualno 3 dan vodu, dvaput hranu full Plantellu cvet pa jednom vodu. Slijede slike pa vicite ekipa sta i kako. Pozdrav svima i veliki :respect: NL fem RQS Domaja U boxu gužva :) Živi i zdravi i veseli bili ekipa! LONG LIVE :vutra:
Fala ekipa! :respect: Domaju nisam kontao dirati, ali ajde cropnucu je :) a NL sam kontao malo u trećoj sedmici cupkati, popkorne poskidati a lisce ostaviti. Ma budem vidio kako bude kad bude vrijeme za to pa cemo odlučiti zajedno. :respect: ekipa jos jednom!
Pozdrav ekipa! Mamuran sam kao ceo, pije se ovih dana, kasni apdejt, svašta nesto. Bitno da problema jos nema. Razmišljam o lolipopu tamo oko sledećeg apdejta, je li pametno? 37 dan ukupno valjda 9ti na 12/12 Temp, dan 25-28, noc 19-22, vlaga 40/50 NL fem RQS Sve kako zelim, on ne zahtjevan a ja lijen, pa mi zedan bude i po 2 dana. Zalih ga napokon juce i nahranim malo, pola doze Plantelle cvet. Ne streca se puno u visinu, zato nabijen a gura u širinu. Evo slike pa sudite. Domaja izjašnjena kao cura, svaki drugi-treci dan zedna, gnojim dva puta za redom full dozom Plantelle cvet, pa jednom samo voda. Samo nesto mi se trgla u visinu, raširio bih ju ja ali box je pun ko oko, pa neka je sad ovako :) Drugarska @1310 , ne ispostovasmo u subotu tajming, ja rekoh gore razlog. :) Ko ga sisa, moze i 'vako :D Long live Vutra.org!
Ekipa pozdrav! Čujte, sve ide kako bi trebalo, to jest kako sam zelio. Belaja nikakvog nema jos i ne bih da ga prizivam. Od večeras kreće režim za obe 12/12. Domaćica u 2-3 litra pokaza pol prekuce, kako sam samo vrisnuo od sreće :D Da ne dužim, Temp 25-28 dan, noc ne silazi ispod 20,kad sidje na 19 ja vatru nalozim. :) Vlaga 40% dan, 50% noc. Par rijeci o NL RQS Fantastična biljka, nimalo zahtjevna sad za sad, primjetio sam u utorak kad sam je zalio, a do tada nije pokazivala da je zedna, da je u srijedu bukvalno buknula, novih vrhova na sve strane, vezi Budalin, zanimaj se :) Znaci utorak samo voda, danas voda + Slavol, iduće zalivanje pola doze Plantelle cvet i takodje Slavol. Vec vidim da je malo pogladna ali nisam htio davati nista osim navedenog. Pa onda da vidite kako to izgleda. NL fem RQS 28 dan vege, ujedno i poslednji jer box je "elegantno popunjen" :D HARDCORE LST A sad Domaja, ni o njoj necu puno, nesto se izduzila malo, blizu je lampe 15-20cm. Pol pokazala cini mi se u srijedu. Ženka. U 2-3 l zemlje. Gnojio do sad 2 puta odoka Plantellom cvet ful dozom na litar vode,oko 7 ml, i Slavol dodao 10ml, danas dobila samo vodu i Slavol. Evo je. Racunacemo i njoj kao i NL-u cvjetanje. Ko ce misliti o 3-4 dana razlike. Dopunicu zemlju do vrha kad skinem najniže dvije grane. Mrsko mi ovih dana :) Zajedničke Elegantno popunjen box To bi bilo to ekipa, pa vicite ako nesto nije na svom mjestu. LONG LIVE :vutra: EDIT : TOPIRAO SAM NL PRIJE NEKI DAN, UTORAK ČINI MI SE :D
Ispraznio sam tegle :D ostalo ovo. Kad nema velike ljubavi, dovoljna je i mala :) Spavao kao beba. Legao oko trojke, ustao u 11. :)
Hvala matori :D ovo je ipak brzo ali sigurno :D :thumb: Uh, ulje me voza na sve strane
Hvala ekipa! Nisam mjesao perlit, nemam ga gdje naci kod sebe, ili mozda nisam tražio na pravom mjestu, a nisam htio porucivati sa neta. PotH Zemlja kao zemlja je odlicna i preporučio bih je svima koji su u mogućnosti doci do nje da je uzmu. Zemlja nam je jedna od najbitnijih stvari growa :) Idealna,prozracna,ph odličan, raspored npk takođe, prozracna, kokosova vlakna sadrži, ma sve odlično. :)
Šta da ti kažem frend, to sto sada malkice zaostaju nadoknade u cvjetanju sigurno, ima da se utrostruce! Ne znam sta ih koci kod tebe, pumpas ih a one tako, sram ih bilo. Ja se malo seljakam sa NL-om, 12 sati je u boxu, pa onda 5 na jutarnjem suncu, negdje od 7 ujutro do 12, a onda se hvata ladovine :D i tako u krug, ne buni se nista, jos kako rekoh 6-7 dana paaaa ide R'n'R :) da me ne uhvati ono najzesce sunce i vrućine ljeti :D Tako drug moj, ne sikiraj, bice to sve dobro :thumb: :puuuh:: :respect:
Pozdrav dragi mi prijatelji! Ovako stvari stoje. 21 DAN vege obe biljke. Nemam nikakav problem a na to nisam bas navikao :) pa sad ne znam kako opisati situaciju kad sve ide po planu :D uglavnom skraticu Temp dan 25-27, noc 19-21 Vlaga se vrti oko 45% NL fem RQS Meni iznenadjujuce veliki za 21 dan, prije 7 dana presadjen i od tada pucam LST svaki dan :D zanimljivo mi iako box ima visine :) Nije zalivanje od poslednjeg up-a ali nema jos potrebe, mozda sutra prekosutra da zalijem, dobija samo vodu, necu da joj dajem Slavol jer vidim po njoj da joj nije potrebno, fan listovi su cak sta vise malo i vise zeleni no sto bi bilo okej, ali nema beda, ona se razvija fantastično. Pokazala je na par mijesta preflower, pistilice kao stidne dlačice :) planiram jos nekih 7 dana vege, pa je saltamo na cvjetanje :) do tada zelim cuti vase savjete, kritike i sve sto bilo ko zeli reci. Evo slike, pa sudite NL fem RQS Domaja random, o njoj necu puno dok ne skontam pol, stavio sam je prekuče na 12-12, dobila prekuce litar vode, 3ml plantelle cvet i 10ml slavola, pojacavacemo dozu iduće zalivanje, idu slike
Bice uradjeno koliko sutra to sa NLom. Ne mogu sad, Hocu spavam, pos'o ceka, vrijeme je novac :D To za domaju me bas interesovalo, a ko bi mi drugi rekao i pomogao prije nego ti. :) Živ bio prijatelju!:thumb: :respect::cool23::wave:
Up. Dan 14 Temp. Dan 25-28, noc 19-22 Vlaga oko 40, ali lagano raste, posebno kad kuvam nesto :) Juce palo presadjivanje NL-a. Ne znam koliko litara je pot, ako bi neko mogao procjeniti onako odokativno bio bih zahvalan :) Zaliven posle presadjivanja sa 1l vode odstajale cirka 20 minuta. Danas i prvi put savijen, idemo derat LST! Sa njim sve uredno, nego ovaj autos random mi hoce glumiti mudo u kuci pa sam ga sasjekao, juce sam vidio prvu bananu, a danas sam ga uskratio za zivot. Pa-pa Domaja kao domaja, dobro se drži, nego nju nisam presadjivao, planiram je ostaviti u ovom potu do kraja, da bi mi NL bio sto veci. Pot je nekih 1,5-2 l otprilike. Hoce li moci to tako ekipa? Iduće zalivanje ide Slavol sa vodom sve do kraja, meni se pokazao kao odličan, ali kad ima onaj miris kanalizacije i kad je mutan, drugačiji ne valja. To bi bilo to ekipa, Slijede slike : NL fem RQS 14 dan Auto random poslednji dan Domaja random juce topirana cisto da se nesto desava 14 dan Zajedno pod Hps-om Pozdrav vutroljupci! Long live :vutra:
Ne znam da je Čili objasnio da i novu granu na nood-u recnem, veruj mi :D do sada sam uvjek ovako Supertopirao i dobijao sam tu na tom mjestu 3 vrha. Ove prve dvije grane iznad prvih reckavih listova svakako sjecem kasnije. Bude na njima hedic-dva.
Ekipa oprostite na brzom apdejtu ali morao sam pribiljeziti Supertoping autosa. Jutros pao Supertoping, danas je gledam, nije ni osjetila. Odmah je potjerala nove grane onde na noodama, gdje je ST. Temp: dan 25-27, noc oko 20-22 Vlaga oko 35-40 skoro uvijek :) ali nema beda, ne smeta im sekunde. Posle cu da ih zalijem sa nekih 2dl vode odstajale 20ak min. Bez stimanja PH. 9 dan sve tri biljoze NL RQS Fem Domaja random I Supertopirani autos random Danas Jutros
Fala, fala. Tamara, Tamara :)) piše bona u naslovu LST i super toping autosa. Ako je jedna viska a od 3 dvije su random, sta ako obe budu muškarci.? Tamara Tamara, znam sta radim :D
Ekipica, fala svima :) Evo jedan up bez HPS 7 Dan vege Dobila svaka po 1 dl vode odstajale cirka pola sata. Sinoc Temp. Dan 25-27, noc ne ide ispod 20 Vlaga oko 35-40 kad je lampa on, na off oko 50ak. Slijede slidze :) NL RQS fem Random Auto Random Domaja Budite mi zivi, zdravi i nasmijani :) Long live :vutra:
@1310 , domaja je domaca,od prethodnog growa, nas'o jedu mizerno malu sjemu u jednom vrhu samo, mozda ih je bilo jos, ali vjerovatno sam ih ispusio :D a autosa imam par komada, 4-5 random, dobio na poklon. Neki mix. Njih cu za dva tri mjeseca sibnuti u out. Bice im suncano :) @Sensi Star , fala ziv bio :) EDIT: @1310 Dzidzu nisam kupio od kad mi je prvi indoor uspio :D