Pozdrav ljudi evo vec mjesec prosao da sam proklijao sjemenke i startao ovaj grow. Sto obaveze, sto pizdarije, nisam ranije otvorio dnevnik. Pokusat cu ovaj prvi unos unjet sve bitno, da bude sto krace. Box: Mammoth 200, 200x200x200cm Rasvjeta: Lumatek Zeus 600w Pro 2.9 Ventilacija: AC Infinity T8 Filter: Bull Filter Co2 DIY Vrecice, jedna po biljci Upuh zraka pasivan Mobilni klima uredjaj Whirpool 2.5kw, Ovlazivac zraka ''Bauer'' od 6l, Odvlazivac Meaco 25l, par stupnih ventilatora, par ''clip'' ventilatora, nekakva smart fan heater za kad zahladi, Air pots, mjeraci vlage i temperature i jos dosta produznih kabela i raznoraznih sitnih potrebstina. :D Zemlja: Plagron light mix + Soma Super Soil Kit Prihrana: Soma Compost Tea Mix, Mycotrex i Melasa Trening: Topiranje i Vezivanje, SCROG Stavio sam na klijanje 4 sjemenke 04.08 i sve su se lijepo otvorile vec sutradan, pustio sam ih opet do sutradan i ubacio ih male potove od nekih 5 litara od oka onako. SuperSoil kit sam zamjesao vec dan ranije s 50l Plagron light mix-a i cirka 2l vode koja je grgljala 40ak sati prije. Nakon 2 tjedna skuhao caja i dodao soilu te ga vratio nazad u vrece na jos jedan tjedan. Sve su izasle iz zemlje, ali SoPurple je imao opnu koje se nije mogao osloboditi. Ja tada nisam znao da ga mogu spasiti namakanjem da se opna namoci pa je oslobodit, nego sam ga pustio dva dana da se pati sam i kada sam ga napokon uspio osloboditi, bilo je kasno. Pa sam stavio klijati TrueOG, takodjer od Some. Njemu neznam sta je bilo, ali klijao je, ali nikad iz zemlje nije izasao. Mislim da sam pogrijesio s njim sto sam ga uvalio u zemlju cim je korijencic provirio, sto nisam radio s drugima, njima sam dao da se malo razvuce po maramici. Stavio sam mikrozu odmah u maramicu. Odmah stavljen jos jedan Nycd na klijanje, kontam vecinski sativa ce brze stic ove sto su vec mladice. Nije mu vise bilo spasa kada se otvorio napokon.. :( Nycd je proklijao po planu. 14.08 su 5G, JD i Nycd bile u boxu, a mladica drugog Nyc
Ja evo znam koliko i ti brate Dejus :p posalo upit redakciji da znam ocu dobit po dupetu al nisam bas dobio odgovora. :p a vrijeme za grow doslo :p a kontam nece ni izac svih deset..a i da izadju svih 10, Somango auto daje nekih 50ak grama tako da bi to bila cak i manja tura nego ova :p pa pogle ga malenog dole, ko tratincica :D :p a u redakciji nemam veze, nije ti ovo adeze smiley9934 smiley9934
Hvala ti kolega :) bas ono uzivam..u punom smislu te rijeci. Odabrao sam Somango auto, proklijao sam ih vec i eno sad su od mislim prekjuce kasno popodne u startnim potovima. Dva su izasla vec prekjucer, s opnom oba, skinuo opne jutros, sad su ok, ali za sada samo ta dva vani. Cekam ostale. Tako da cekam i s s dnevnikom da znam dal ce sve ici po planu ili ne, ali menki imam, tako da kroz koji dan cu vec otvarat novi dnevnik. Ja nemogu vjerovat da nisam napisao da mi je smola s 5G, dok sam je trimao, doslovno pocupala boju s makazica…::kauboj::
14. Unos. Kraj, harvest, smoke report? :) Evo red je da i ja zavrsavam polako ovaj dnevnik. Mala Nycd je ostala zadnja u boksu na nekih tjedan i pol dana, pa je i ona posjecena i stvaljena na susenje. Evo tek nakon sto sam pustio da dobro poambere imam dojam sta i kako to treba biti. Sad pomalo iz growa u grow po iskustvo i nove okuse. :) Sto se prinosa tice, to mi je manje bitno, ali stavivsi sve skupa na vagu navuklo se nekih 600 grama, skoro 50g popcorna. Nycd je prva posjecena i dala je negdje 130g, mala Nycd 90g, onda 5G nekih 180, i Jamajka oko 170. Popcorna je bilo more, njih nisam vagao, vecina ce ih u ulje. Iako moram primjetit da su tvrdi i da ne rade nesto slabije od vrhova. A svi vrhovi su doslovno tvrdi kao kamen.. Moram reci i da sam skidao pomalo i dok su se susile, barem granu i jace sa svake. Ni to nisam vagao. Nebriga me iskreno jer ovi okusi i mirisi nadjebavaju sve zivo..Susilo se po ps-u, u boksu 100-100-200, tt100 i can filter. Svaka je visila u susari otrimana 7-8 dana, pa u tegle. Uvjeti u susari su bili vlaga 55, temp 20-21, cak sam krajem susenja doslovno dizao vlagu na 70ak% da malo produzim vrijeme dok vise. Ja sam ovog lijeta pusio Lavnesiju, majistorski uzgojenu i mislio se boze mili koliko ce godina proci dok ja uspijem vadit ovakvu vutru iz mog growa...i proslo je doslovno 5 mjseci i evo imam je...za mene je osjecaj nevjerovatan... Nema dalje, ni radom, ni okusom ni mirisom...kada otvorim teglu u stanu se nemoze boravit. Evo ja mogu reci da ja nesto slicno pusio nisam neznam kad. Tako da mi je malo problem napisat kvalitetan smoke report ali moram o svakoj napisat po par rijeci pa cemo ovako... 5G - Tokom cjelog growa mi je bila apsolutni hit, mjenjala je mirise ali uvjek je to sve bacalo na neku medenu notu, i evo upravo je pusim, i ta medena nota je i dalje prisutna. Rekao bi da je ova sorta definitivno terapeutskog ucinka jer nakon pola jointa oci su vec na pola koplja, a kada zapalim navecer, gotovo sigurno za sat vremena spavam kao beba, progorio sam kauc puseci je, ubila me zena ::poguzi::. Nekako te spusti i umiri, jako brzo uljulja u san... i jako pase uz tamno pivo. :gled: Ja nemogu sad opisat na sta me posjeca miris i dok je pusim, ali usta su puna okusa, dok mirises bud krenu zazubice. Nesto medenasto uz jos neki kao slatkast miris a opet vuce na nesto medeno...ma nemogu jednostavno opisat. Nycd - i jedna i druga su ispale isti fenotip/genotip neznam, jer ova veca sto sam je brao mjesec dana ranije je istog mirisa i okusa samo manje izrazena jer 4 tjedna ranije nije bas malo... Ali evo sad nakon skoro mjesec dana u tegli, mala dobija onaj neki diesel vonj, kao pomalo...''mokar'' , ostar, protrnu nozdrve kad nabijes njusku u teglu, zazubice se samo sliju niz zube a u glavi samo mirisanje izazove neki buzz, kao da protrne mozak sam kada otvorim tu teglu i bas povucem vonj ono po pravu. To me fascinira. Nekako rijec Diesel bas pase u opisu ove fume. Dok gori puna su je usta, ima nekakav ostar okus, jako ukusan, pokrece te ali nakon sat vremena vec nekako spusta i smiruje, dobra za razgovore uz kavu s nekim. Neznam sta bi napisao stvarno... Jamaican Dream - ona mi je iznenadjenje. Znaci apsolutna dizalica, nekad se skupimo kod mene nas dvoje troje i udarimo par piva uz razgovor i druzenje i ovaj strejn je kao stvoren za to, dize u nebesa, mozes se napit i par baklji popusit i nema padanja, strava. Bas sativast rad, prava fuma za tokom radnog dana. Sad cu opet napisat da je nekog ostrog okusa kao i diesel, iako nema veze s njim, meni je npr odlicna za kombinirat u jointu s 5G, jer nekako smanjuje njegov obarajuci ucinak, i iako stavim negdje 20-30% 5G u trubu, njegov miris dominira a osjeti se itekako i rad. Jamajka mi nema neki miris, ne u smislu los, nego je laganiji od Sominih sorti, nije onako prodoran, dok ne zapalis barem, ali svakako iznenadjenje growa i okusom i radom. Ona mi je dala primjer bas prave Sative. Evo sad cu onako cisto seljacki opalit nekoliko slika samog kraja bez nekog kronoloskog reda. Jer nema se sta puno pokazat, sjekao, trimao, susuio i teglirao... Btw kompletan grow sam preselio u drugu sobu, al o tome vise u nekim drugim temama. Vec osuseni i kjurani budovi su nesto preljepo za vidit, ma meni stvarno nema dalje nego imat svoju vutru...nesto preljepo.. Necu vise spammat slikama, sve se vise manje moze vidjet iz ovih :) E sad, kao sto Himalaya kaze, trebalo je biti dosta vise nego je, istina slazem se, iako kako citam, organik uzgoj daje nesto manje prinose, ovo je svejedno moralo biti vise. Medjutim meni je i ovo sasvim dovoljno do iduceg growa, nadam se :D :p Ja smatram da je nekoliko glavnih razloga tome, pa cu ih probat navest sad tu, ako itko misli da sta grjesim, volio bi da pisete.. - Drzao sam biljke vani prvih 7-10 dana i navukao Whitefly i Gnatove, to oboje im je sigurno bio nelos stres odmah u startu - koristio sam potove od ko zna, 6-7-10 litara kao potove u prvoj fazi dok su jacale za soil dok je bilo dovoljno 3.5 deca pot kako sada vidiim sa Sominim start potovima. tako da nisu imale nego mozda koliko, 60% soila? i manje.. - Defolijacijom sam im skinuo od puta 30% i vise lisca, ali sam u isto vrijeme ocito ostavio i daleko previse popcorna, oni su bome cucali hranu vrhovima.. Ostale su malo gladne poslije toga. - Neznam dali je greska, ali ja sam njih zaljevao vodom iz odvlazivaca pa rekao bi sigurno jedno 70% svih zaljevanja a mozda i vise. U cvatu i 90% sigurno. Mozda sam im tu uskratio kakve minerale neznam ni ja sam.. Opcenito smo ih drzali na nekom minimumu hrane cijeli grow, osim nesto zeru u samom startu. - Strechale se nisu skoro opce, dali stres razlog tome ili nesto trece, nemam pojma.. - Tri velika venta su sibala povise krosnji, i krosnje su se dobro njihale, ali mislim da to nije bila ni greska ni stres, kush je bio dobio zesci tretman sta se toga tice. - Co2 kesice su mi bile preplitke, pa ako ih stavim navise bilja na visinu na koju bi trebale ici opeku ga, pa sam ih podigao visoko pa vjerovatno nisu imale zeljeni efekt U svakom slucaju greske cemo u iducim uzgojima ispravljat polako ali sigurno. Ja sam i zadovoljan i jako sretan, a sta se okusa i mirisa tice tu nema govora, ako je do organik soila, a je, nije samo do Somine genetike, ja dalje od ovog nacina sadnje ne idem do ko zna kad, ako i ikad :) Ljudi moji dragi, hvala svima koji ste pratili dnevnik i moj drugi uzgoj, svima koji ste savjetima pomagali, necu sad nabrajati ljude redom, ali Bizza moram :p ...on me je navukao na ovaj organski uzgoj a i mentorio sve ovo, samo ne u mentorskom kutku :p i nisam ni mrve pozalio. :) Eto...ako itko ima zelju nesto napisati i komentirati drage volje nek dnevnik ostane otvoren koji dan, ali sto se mene tice, ja sam gotov, konec, finito :D Veliki pozdrav do iduce runde, a ona je vec startala :D:wave::rolleyes::respect::sun2::joint2:
13. Unos - 72. dan 12/12 - 10. tjedan Dobro vece svima, eo ja polako brojim kraj, vidim ciljnu liniju :D Danas je bio plan sjeci 5G a moguce i Jamajku, ali nisam jer sam iduca dva dana na sluzbenom putu tako da nemogu drzat parametre susare pod kontrolom, a nema sanse to povjerit bratu ili zeni :p svaka njima cast al bolji su za pusit i eventualno ugasi grijalicu pali klimu momente :p Necu nista duzit nemam sta rec, Evo 5G je prepuna ambera, bas ih je masu, ona je gotova 1/1, plus Somin ''when you think its ready, wait a week'' savjet je vec prosao. Jamajka ima dosta ambera, moguce da bi mogao jos koji se navuci, ali ipak ce i ona kroz ovaj tjedan pod noz. Ostaje jos samo mala Nycd koja ce gurat jos neka dva tjedna..tri mozda i to je to. nemogu docekat ovaj 5G stavit u rollu...ali ovog puta finije trimano i u tegli bar tjedan dana prije pusenja. Ovo ce biti prva biljka u zivotu koju sam dotjerao do ama bas kraja. A i mislim da ce mi potvrdit da sam fan indike vise nego sative :p A gledajuci sad u nazad cijeli grow, imao sam par gresaka koje cu ispravljat u iducim turama, a kada su mi od Some stigli ti potovi za klijanje i za prije nego ih presadim u soil, shvatio sam da sam jebeno pogrijesio u procjeni koliki pot za mladice koristit. Na kraju ispada da mi je pola finalnog pota pojeo pot za klijanje, mozda i vise. Vjerujem da je zbog toga bilo potrebno i top fedat dva puta, a mozda je utjecalo i na strech kojeg kako tek sad kuzim, skoro nije ni bilo. Sve u svemu, okusi i mirisi nadmasuju svaki moj nedostatak i gresku, mjenjao bi kilu onog Kusha za po kile ovog cuda uvjek i svaki put. :) Sad imam sve sto trebam, imam i pocetno znanje, sad samo naprijed iz growa u grow pomalo ucit i poboljsavat se. :razvaljen:: U cemu sam ja klijao desno, a lijevo Somin ''seedstarter soil pot''...:upiii: bilo je tu jos gresaka, al o tome vise rijeci u zavrsnom postu ovog dnevnika :) na Jamajci je ostalo vise manje skoro samo trim lisce :p Ali iako vecinu growa nije imala skoro nikakav miris, sad par tjedana pred kraj je dobila jako neki slatkast i vocnjikav miris s nekom ostrom notom. Definitino nije fenotip kojeg pamtim al svjejedno se veselim dabome :) A mala maratonka ce jahat jos par tjedana, pocela je papat lisce i lagano gubit zelenu, presvlaci se u jesensko ruho :) ona mirise apsolutno jebeno.. I eto to je to, u iducem updejtu, biti ce samo jedna, malena u svom ovom prostoru :) I malo nakon toga, La štorija e finita :) al jako brzo starta nova hehe, laku noc svima, sretan i uspjesan radni tjedan :wave:
12. Unos 63. Dan na 12/12 - 9ti tjedan cvata Evo kasnim s unosom cjeli tjedan, masu posla, bas me zgazilo. Jedva da sam uspjevao zaljevat na vrijeme zadnjih dana. Sad se lakse dise, petak navece, vikend mmm... :) Evo u ova skoro dva tjedna bilo je desavanja. Malo zla, malo vise dobra ako mene pitate :) Znaci vjerovatno mi se stvorio djep ustajalog zraka i slabe cirkulacije na rubu velike Nycd i tu sam odma skuzio da se desilo, dva - tri buda uhvatila budj. Ma skuzio sam i dan ranije da se nesto desava na ta dva vrha, posumnjao jesam al sam pustio do sutra i vidim znake sutra i na trecem budu i to je bilo to, nisam htjeo riskirat da mi se siri na zdrave vrhove ni na ostalo bilje pa je Nycd posjecena cak i puna 4 tjedna ranije..Jebiga.. ali..ja sam budala sretan kao malo djete. Imam sta pusit, a fuma je da boli glava...ja nesto ovako nisam jos pusio...vecina vas mozda je, ali meni je ovo kao s nekog drugog svjeta. I toliko ranije ubrana, evo tek veecras zavrsila u jednoj velikoj tegli, a opet pusim je vec par dana i nemogu doci sebi kako je jebeno dobra... Ja sam grijesio kod te biljke jer sam je mogao komodno puno zesce hranit, bas trazi to, tako mi se cini. Kada sam sve ostale opekao, ona nije nista pokazala, samo je pocela debljat, to mi je trebao bit znak, al jbga, manjak iskustva uzima danak :) Dala mi je jedva 150 grama. Visila je tocno 7 dana u malom boksu, regulirao sam vlagu oko 55, temp oko 20 skoro konstantno. Ispalo je prefektno. Sad mogu u miru cekati ove tri maratonke da poambere kao javorov sirup :D 5g mi se cini da je najblize kraju, moguce kroz nekih 2 tjedna, nycd malena, sad vec ima deblje budove od velike seke, ona mi se cini da ce cvast punih 11-12 tjedana. Ima ambera po listicima, ali slabo po budu, unutar cvijeta. A Jamajka mi je nedefinirana...nema neki miris, mlijecno joj je doslovno 80% trihoma, a opet gledam je po 10 minuta i nemogu naci niti jedan amber...pojma nemam. valjda ce pocet :p Trimanjem se ne opterecijem pretjerano, bar ne jos, i ne s ovom, skinuo fun listove, neke manje i tako...mislio sam veceras malo jos dotrimat, al reko ko ga ebe, ide to sve u Cirinu rolu ;) ljudi moji ja jos ucim i sve to al ovo je nesto nevjerovatno...ne da sam zadovoljan, nego se lupam nogom u dupe i jos nemogu probavit kako je dobar Nycd, kako mirise, kako radi.. otvorim ovaj vacum pack nakon sto ga napunim i zamirise sve oko mene instant.. Dobio sam zuljeve na prstima dok sam valjao charas al isplatilo se, razvukao glisticu taman za 100s papiric i na taste ujutro prije espressa u kafani. Blejao sam kao tele jedno sat - malo jace u jednu tocku i kesio se ko budala...smiley9934 A u growu ove tri idu dalje, svaki put dobiju 5gr/L caja i tako cemo do kraja izgleda. Temp i dalje 24-28 zakucano, vlaga 32-35-kad zalijem 45-50 (ako nije bura) pa pada. Da ne duljim, boje jesenje su stigle vec odavno.. A i pripremio sam nove tri vrece soila za iducu rundu, sve je spremno, samo cekam gospodje da se osuncaju do kraja.. Evo par slika bez opisa i laku noc :) Ps, borba s gnatovima, ove ture ih je izaslo more jer nisam dao nematode na vrijeme, tako da usisavac i zute trake punom parom iducih dana...sreca je kraj brzo pa cu spalit sve :D Evp to je jedan od doslovno tri koja su stigla strunit dok nisam skinuo. Bome ne treba dva puta pogadjat sta se desilo s njim...:joint: a ovo me izulo iz cipela..doslovno...:razvaljen:: rano skinuta, nisam puno dobio, al je fuma vrhunska...sta je to kad dodje do kraja, nadam se da cu vidjet s malom kad zavrsi. Jedno je sigurno, dalje se ide na isti nacin sto se toga tice. Sad samo pomalo, skupljat iskustvo i trazit sta mi je najbolje :) Pici se dalje u iduci grow cim ovo zavrsi, ja jedva cekam :) sve se pomalo sprema i priprema :) Soil spreman krcka se u sobi na 23 stupnja hehe Sad mi evo pade na pamet da sam mjesao soil na dva metra od otvorenog boksa punog gnatova...koliko je to pametno bilo znat cemo za mjesec dva..:fuck: Nema veze govorio je jedan ''nema predaje!'' nemogu se oni nakotit koliko ja mogu Nematoda a mozda i neema narucit :D Decki curke, stoje mi dobro do iduceg vikenda, nema preskakanja ;)
11. Unos - 52. dan 12/12 Ubio me Deus s komentarom, prvo sam se skoro udavio kavom, a onda sam dan i pol sam sebi u bradu pjevusio.. kao stih neke pjesme kojeg se nemos rjesit a vec te nervira smiley9934 Zivili narode, evo kratki update, sve i dalje gura naprijed, nikakvih dogadjanja nekih,,, zaljevanje je sad vec fiksirano na svako treci dan, a i u knjizi pise da pred kraj pocnu manje uzimat vodu. Sve mi je super, samo da mi se vratit nekoliko tjedana, pojacao bi caj za veliku Nycd, pojede sama sebe, al i da se mogu vratit nebi, pa nek se jed(b)e:p... Zuti vise lisca nego je zeleno..uskoro. Ja pustam da pojede list do kraja pa ga samo uzmem, ni ne cupam, ni ne sjecem. Jamajka je prati u stopu, ali ima vise lisne mase tako da mislim da ce ona taman izgurat do kraja bez da ostane gola :) Sinoc su dobile vodu, sutra cu stavit lagani caj za preksutra da se sprema. 5/L i tako ce izgleda ici do kraja svako zaljevanje, samo caj 5gr po litri. Temp 27.5-28 danju i 23-24 nocu Vlaga kad zalijem pa iducih par sati 50% a onda opada do iduceg zaljevanja dodje i do 35-38% ovisno o vremenskim uvjetima vani. maks 40% Svi ventovi unutra deru na maks, turbina 8/10 lumatek na 75% - 450w. I neznam da bi ista vise dodao..osim da ludim vise koliko cekam taj finish. I jos kad imam dobre smjernice kad da berem, jos mi vise muka jer znam da ima jos... A ja bi tako drmnuo sve uff :D veceras sam mazao joint u hedove i mogu vam rec da se promjeni okus da se osjeti nesto. joint je bas bio ljepljiv i smolast. A nebi ni bud otkinuo do kraja nema sanse, iz nekog principa neznam.. E da...prekjucer ujutro ja odem provjerit sta je s njima i dok se penjem uz stepenice skuzim sta?? Bubamaru :D :D reko nemogu vjerovat, Hulku u dnevniku, kome ono jos?, e reko sad je imam i ja, i ubacim je u boks, zatvorim sve i odem. Navecer otvorim kad u kutu na podu...pola bubamare... :( mora da je u ventilator zviznula i otisla u tri p***e materine..:plac: nisam htjeo slikat iz blizeg jer je gad vidit a ima i zuto a i bilo je jos mrtvih gnatova tu oko nje pa me sramota bilo i to...usisao sam bome sve i oribao.. Tako je pocela i zavrsila prica s bubamarom, pa pa jbga.. :grob: Evo malo Nycd kanibala Ima ambera ali uglavnom po listicima, malo bas u budu. Evo i druge Nycd, sad su to vec fini budovi, fino mirise. Bit ce popcorna za ulje i maslac a i u papir ;) :D Evo ide moja miljenica, 5G, o nju sam najvise natrljao joint :p I zadnja, Jamajkica :) I malo sam bacio mikro pogled, al slabo ja to slikam :) Ovo sam random slikao sa sve 4 biljke. Uff ovo je bio dug dan, pola sata kauc i u krpe :) Pozdravljam vas sve do iduceg vikenda/ponedjeljka :) :wave:
Hvala vam decki na ljepim rijecima <3 Zivili mi vutrasi i vutrasice :rolleyes: 10. Unos - 45 dan 12/12 Evo i dalje prica ide svojim tokom, ja cvatem skupa s njima, sad odem zaljevat i pricam zeni kako to mora trajati duugo, pa moram ovo pa moram ono a u biti zalijem u malo i kratko, imam vec semu, pa sjedim...pusim...gledam...uzivam u toj somfoniji ventilatora, turbina i ostalih strojeva :D Polako i ja postajem ovisan o tim zvukovima i trebam dnevnu dozu, ili cisto doc ispraznit misli... I necu lagat, svidja mi se to :D Krenes izgrowat nesto da imas za zapalit, a na kraju se zakacis na sam uzgoj skoro kao na dobar bud :D Uglavnom, cure pice i dalje, pojavili su se prvi amberici, jedva koji tu i tamo, zabrio sam bio da ih je masu vise nego stvarno je, pa sam opet sjeo pregledao malo bolje, kad ono nije bas :D al dobro je sve, ide naprijed bas fino. Nekako je velika Nycd pocela punit budove malo zesce zadnjih dva tri dana, bas vidim iz dana u dan kako im se struktura mjenja. Moja petardica'' u koju se ufam da cu je prvu zapalit posto je jedina vecinski indika je pocela mjenjat boju listova kraj budova prema crnoj, cak i Nycd takodjer, a mrvu i Jamajka, jel do soila il je to tako neznam, ali jebacki izgleda :D Vidio sam jedan skroz crni fenotip 5G i mogu samo rec.. wow.. Takodjer, moje ciribu ciriba s jakim dozama caja plus top feed dva puta me opomenulo, i takodjer potvrdilo koliko je Super Soil jak, pecnuo sam malo Sve tri osim velike Nycd, ona ne benda pet posto, samo je pocela punit budove zesce, a kako vidim i u drugih nekoliko dnevnika da joj ne skodi ni pre maldoj u soil, ni prakticki nista, to je definitivno jako zahvalan strejn za uzgojit. Za pocetnike, a ozbiljna biljoza, najveca u mom growu. Jbte, vec imam i zakljucke o strejnu a tek drugi grow, sta ce bit za 10 godina aaahahahha :lol: slobodno me poklopite i spustite na zemlju kad zabrijem nesto, vec sam naucio na to od baraba Bizza :psmiley9934 Ok, burn se pokazao na vrhovima lisca i na tipa 3-5 listova na svakoj osim Nycd ove vece u vidu bas burn spota po sredini ili rubu lisca. Samo taj jedan dan, pa su dobile vodu, pa opet vodu i veceras opet vodu. Tri puta od burna samo voda. Sad cemo vidit, mozda neki light caj neznam.. Al bila je drama jer na prvu baca na cal mag deficit kao, medjutim uzevsi u obzir da su dobile dva top feda i dva jaka caja, malo je bilo izgledno da je deficit. Na kraju se skontalo da je u biti nutri burn. Sreca...da sam ih opet top fedao...sve bi pozutilo... ja mislim da bi se samoozljedio nemalo u tom slucaju :p Sad cemo vidit sta kaze Master Roshi, al ja bi im dao jos z caja, bar malo radi bakterija. Interesantno mi je kako imaju svoje neke procese, neko vrijeme me traze vodu svako drugi dan, pa onda jedva svako treci, pa polude i opet traze svako drugi. U toj smo fazi sad. Zedne zedne. A ja dajem...ne prigovaram. I uzivam :) Mala Njujorkerica :) onda ima svoj ritam papanja i najmanje budove, al mala je i ona pa ok. Iako debljaju i oni nemogu rec da nije.. Ima iste uvjete a ja najmanje paznje obracam na nju, a ona ide svojim putem fino. 5G je moja nada za prve frulice ovog growa i meni osobno nekako najmilija. Kako joj lisce oko budova mjenja boju a tek kako mirise...ma super! :drull: nikako da onaj list pruzi do lampe :p Jamaican Dream je nekako ostala zasjenjena ovim dvjema velikima. Mislim velika je, i ima masu buda i super mirise i sve je pet, jaaako sam zadovoljan i jedva je cekam zapalit, iako mi se sve vise cini da nije fenotip kojeg se sjecam, ali evo na slici ispod se jasno vidi koliko je Somina genetika superijornija od Evine Jamajke. I Nycd, nemam sta reci...miris..ni neznam koji je trenutno u djiru, ali mjenja se svako malo mirise drugacije, ovo je fakin lokomotiva... Stvarno prije jedno godinu dana nisam mogao zamisliti da mogu doci do ovako necega doma sam u miru...milina <3 A ovaj forum i vi ljudi ste zlato. Sta je je :) Cuvajte se, tipkamo se, pozdrav svima! :wave:
9 Unos. 38 dana od switcha na 12/12 Zivili ljudi, evo da zabiljezim tjedni unos. Realno nemam sta puno pisat, sve ide svojim tokom, jako sam zadovoljan, idemo dalje. Dobile su jaki caj, 40gr/l neki dan, pa iza toga sama voda, pa sinoc potapanje u 45gr/l jakom caju, i sad cekamo sutra, ponovo za vodu. Iza toga ide jos jedna bomba od 45gr/litri i to bi moralo biti zadnje hranjenje cajem. Prije kraja bi morale biti samo na vodi nekih 20-25 dana koliko kuzim. Neka iscrpe vecinu nutrijenata iz subsrtata tako kada zamjesam iduci put isti soil, da ne bude doza i pol Super Soila unutra :) Piju ovisno, 4.5-5.5 po zaljevanju. Parametri od dana 1 do sad zakucani na iste vrijednosti. Izvadio co2 vrecice, dvije, malo mi peckaju pistile, cekam dugacke kesice da rijesim taj problem. Vlaga odmah nakon zaljevanja ne prelazi 50% sutradan vec 42-45, pred iduce zaljevanje dodje i do 36-38. Meaco vrijedi svake kinte. Ustedio mi je i dosta vode za zaljevanje. Samo sam ga stavio kraj filtera i turbine, i radi 30% bolje. Turbina tu vadi vlazniji zrak, on ga odma izcjedi i uvali u kantu, na pasivnom upuhu takodjer mjerim vlagu, oko 40% ulazi. Sve stima. :thumb: E da, iduce leglo gnatica je izaslo, nisam imao sinoc zute trake tako da je bio party nocas hehe, ma vidio sam i ubio jedva njih 10ak jer su Nematode jos zive i aktivne u soilu i uradile su odlican posao. Pretpostavio sam ove ture da ih nece bit puno, i tocno sam zakljucio. To vidim kada zaljevam. Dok saksije jos plivaju, vidim ih kako se mrdaju, iako manje ih je nego prvi dan kada sam ih dao. Svi ventovi u satoru deru na maks snage... i eto to je vise manje to, mislim da nisam nista zaboravio.. evo nekoliko slika i tipkamo se narode.. :) 45gr/l - Puna ova mjerica od litre :) - Meaco premjesten na bolju poziciju - Podtlak ubija, turbina je na 8/10, to ce biti to inace ce iscupa bilje iz potova - caj pred kraj kuhanja, grijem ga, temp mu je 27*C, vode kojom razrjedjujem bude 17-18, kada pomjesam caj i hladnu vodu, temperatura koja ide u potove bude 22-23. Mjereno digi mjeracem - temp. i vlaga kraj saksija 10 ak min nakon paljenja lampe. alles stimt :D :thumb: 30ak minuta nakon zaljevanja zakuca se na 50% na nekoliko sati pa pada do iduceg zaljevanja. Da je ova mala pratila pricu, tj da nije isklijana umjesto SoPurple...bio bi tent preko 80% pun, sto smatram za prvi put, apsolutan pogodak... Uuu jesam ga zaspamao hehe ;) Sad kad, necu reci znam, ali kako prolazim ovu ne pricu nego bajku, jedva cekam da krenem u novu.. Sad znam kako i sta vise manje sve sam, i krecem u reprizu toliko brzo da cu narucit ovih dana novu zemlju, ovu cu spremit sa strane neka ceka red. Kada dodje, zamjesam novi soil, i ciiiim ovo zavrsi sve u tentu za susenje, ja cistim pogon i klijam nove. :thumb: Uzimam par stvari sto mi fale i kod Some ovih dana, novitet sta cu isprobat su smart kabeli, potovi za klijanje, da elimiramo presadjivanje. Naaajvjerovatnije idu dvije Lavnezije i dvije Amnezije, iako me SoPurple jaaako vuce, pa se nebi cudio da odu po jedna od ove dvije, soPurple i Lavender. Ja uvjek imam plan, ali taj plan se do realizacije promjeni jedno 7 puta bar :D A morat cu stavit i one zelene sipke poprecne da podtlak ne zavlaci tent ovako.. Eto ljudi, to je to sta se desilo u tjedan dana i par naduvanih misli, i to preko radnog vremena haha::umirem:: (evil laugh) Stojte mi dobro, cuvajte se, growajte, voli vas i pozdravlja Bodul sa kit...sike nasrid mora!;):rasta::ljubav::crazyd::wave::zvizd:
Hvala ti Deus, nek i tvoj krene cim prije moguce ti zelim :) da, Bizz ima prste u ovome hehe ;) 8. Unos, 31. dan na 12/12 rezimu Ovo bi bio znaci pocetak 5. tjedna cvata, ako racunam cvat od svitcha. Ja sad stvarno nemam sta puno reci sto se bilja tice, one se po meni jako fino pune, jos nismo na pola puta sta se cvjetanja tice, znaci punit ce jos, super :) Dobile su i Nove nematode sinoc. Ovaj put sam bas vidio te crvice kako se ukopavaju u tlo. Pokusao sam slikat ali slabo se vidi. Postat cu sliku i vide se tri jedan do drugog lijevo u lokvici vode. Ali milijun ih je. Posjecaju kretanjem na licinke komarca u vodi, ali su 10-15 puta manji, jedva vidljivi a imam dobar vid. A osim toga skoro sam napravio skupu pizdariju. Neku vece mi je brat koji se kuzi u klime i te seme skuzio da mi Meaco radi malo cudno, pa kako ti ovo ovako, ljevo desno, izcupa on filter kad ono...:fuck::upiii::crazyd: Ja sam hodajuci primjer izreke ''imas vise srece nego pameti..'' Sad mi vlaga bas pada kad nastimam stroj na maks, tj na tu CO opciju. 10ak sati po zaljevanju dodje do 45-48% u tentu. Temperature unutar dosadasnjih parametara. Osim toga, podigao sam co2 vrecice bio jos malo, i evo nakon dosta dugog perioda 25gr/l caja, danas stavljamo na kuhanje jednu jacu dozu, 40gr/l. Tako bi trebale dobit iduca jos dva..tri puta kad je red za caj. Vrhovi su se poceli vec polako secerit, a 5G meni osobno mirise najljepse. Teski spamm slikama haha :D 5G Nycd, ona je pocela polako papat lisce iz sredine krosnje, iskreno, mogao sam loli opcenito odradit puno bolje :) Jamaican Dream Mladja Nycd Moralo bi tu bit nesto za pusit :D Al ono, pusit ''po moju'' hahaah::volimj:::rasta::joint2::let: Bas me zanima oce izdrzat bez mreze da se same odrze. Malo sam skeptican jer se neki od visljih budova vec sad ljuljuckaju. Vidit cemo :) Eto necu vise spammat, to je to za danas, do iduceg vikenda vas sve pozdravljam iz ovih dana jutrom maglovite Dalmacije!:vutra::love2::wave:
Evo ovo nek ide pod gornji unos, moram zabiljezit. Sve osim male Nycd su veceras dobile top feed spremnog za sadnju soila. Jucer mi se kao ucinilo da mozda boja je nijansu svjetlija i veceras su dobile soila do vrha potova i po 6 litara 25g/l caja. Pa cemo vidit ujutro prije gasnje lampi sta kazu. Bilo je dosta run offa, dosta im je po pet-pet i pol svakoj. Mala nije dobila nista veceras, ona je na vodi zadnja dva zaljevanja, izgleda da ce jos jedno bit na vodi. Panel odvrnut na 450w, na 75% snage. Kazu, ne jace, nema potrebe..vjerujem, vidit cemo. Obozavam kako pune na ocigled, svaki dan u 18.00 kad udjem, one su vece. Mirisa ima, ali nije nesto intezivan. Najvise mirise Nycd. A neki dan me opalilo po nosu kad sam usao u boks. Sad mi se cini mirisu manje. Vidit cemo. Evo par slika i bjezim na kauc. :) Gledam na ovoj zadnjoj slici ove pistile hvataju vec tamniju boju i kvrce se pomalo, racunam to je tako ok sve, na drugima svi bijeli. Ova je Jamajka, samo na njoj to vidim. Vidit cemo :) Pozdravljam vas decki/curke :) edit: podigao co2 5-7-10 cm. Odma povise lampe. Svih 6 vrecica.
7. Unos Rezim svijetla je na cvatu od 01.10. Evo da se odrzimo na ovom ''vikend unos'' sistemu hehe :) Danas je pao lolipop, kako sam ga odradio odradio, meni se cini da nije bas lose. Mislim da se moglo i jos, al neka ovako, dobro je, lakse ce bit zaljevat svakako. Skinio sam jedno pola kila lisca i grana hah Zezam se, nisam mjerio, ali kad sam rastro lisce da se susi, propao lancun dobro :p Bit ce maslaca ala Jolly hehe :D Temperatura i dalje drzi 28 danju a 23 nocu, uz sitne oscilacije. Vlaga je na nekih 50% konstantno, valjda kako piju puno vode, tesko je skinut nize. A i odvlazivac treba premjestit blize filteru pa bi morala past. Sad cemo pokusat spustat do 40ak posto, ako ide, i nize. Podigao sam izmjene zraka malo, sad je turbina na 7/10 ne vjerujem da ce ici vise od 8, vidit cemo. Podigao sam i lampu da se drzi na istih 55-60 cm kao i do sad. Danas sam naceo i trece kilo caja. Znaci dva kila su vec pojele. Stavio na kuhanje 250grama caja u 10 litara vode, sutra im sljedi potop. Ima da potovi zaplivaju kao nikad do sad :) Zute trake sam maknuo, kontam da ih ne trebam dok ne krene iduca tura gnatova...Takodjer, dva nova pakovanja Nematoda su u frizideru, cekaju svoj red. Dobijat ce Nematode cirka svaka dva tjedna. Jeftine su, ne stete, sto da ne..Kupio sam pincetu za hranjenje pauka i skorpija, da s njom vadim suho lisce iz dubine krosnje gdje nemogu ruku zavuci, pokazala se pun pogodak. Ritam zaljevanja je i dalje svakih dva dana, znaci danas, sutra ne, preksutra da. Pretproslo zaljevanje su ipak trazile da bude treci dan, ne drugi. Kao da su nesta drugo radile :) Mislio sam da ce danas biti isto ali ne, trazit ce papicu sutra, tako da se caj grglja. 250gr na 10 litara vode i 4 zlicice melase. Otisla teglica melase, iduci puta nacinjem novu. Malo sam jebavao muve po tavanu sta se melase tice al nema veze, nek im je slatko :) i tata voli slatko :D :p Moram priznat da nakon ovog lolija, puno puno mi je jasniji smjer kojim cu gonit trening iduce runde da bude efikasniji i da manje grana moram skidat, a i ove sipke ce ostat pocincane sipke, al ce dobit upgrade..., o tom, po tom, nekom drugom prilikom..., kako ovo volim, slika growa mi se polako upotpunjuje... Volim growat :D :D volim :rolleyes: a volim i ::grupnjak:: koja visi ovdje :D Ajmo sad na par slikica lolija da me mozete zajebavat da je moglo i bolje, al nebriga me :p Mrzi me kako mi je par slika fokus pao na onaj metalni stap a ja nisam skonto...Sad me vec truba i gricka ljepe za stolicu pa cu iduci put bolje slikat, neda mi se ici gore opet.. PetGe Nycd ajme kako je zamirisala kad sam je poceo sjeckat i cesljat...nevjerovatno...ako se duhana ostavim radi neceg, to nece bit radi zdravlja nego da bolje osjetim terpene Cannabisa... <3 Jamaican Dream...moja davna ljubav, prva ikad uzgojena biljka, i kako je dobro ispala tad... vjerovatno nijedna druga sorta nebi upala u ovu inace iskljucivo Soma pricu, ali mene i ovaj strain vezu divne davne uspomene i zato je jednostavno morala biti tu :) Ako ikog zanima zasto Eva seeds a sve je Soma :) I ova nesreca mala haha :D :p a neka ziv(e)i bestija... Evo par grupnih, i kako to izgleda kada napokon vidiim kroz njih :) ovo je pogled kroz Jamajku Kroz 5G, tu je fokus u k.. Evo kroz Nycd: A onu malu nazalost nisam ni slikao kroz, jbga :) o njoj sam najmanje brige vodio, sto se dobro vidi po tome kako sad izgleda :p za koga je, dobro je ;) ...malo duze sipke i 4 neke sativcuge i puni se sve ovo ko od sale u jedno tri mjeseca vege, probat cemo :D Soil ionako odradjuje sve sto se papice tice...ti samo moras skuzit ''kako susti lisce'' i po tome dozirat caj, i nikad nikakvog manjka, pari da si expert grower a ti ni e :)) Evo sprema se i lisce, tj susi se pa ide u blender pa cemo raditi maslac i neke kolacice prvi puta i to...jedva cekam da vidim kako ce to bit :) Popapale do sada 2 kile caja, nacele trece kilo, teglicu melase. Piju 4.5 litre vode, sad im kuham po pet svakoj pa da vidimo koliko ce bit viska, vjerujem da nece opce. Sjetih se da sam mislio uvalit i tu presanu morsku travu u pricu...al sad evo neznam jel mi se da narucivat je opce...vidit cemo. Pozdravljam vas sve, stojte mi dobro do iduceg puta, zivila nam :vutra::rasta::wave: Edit: Kako caj procjedjujem kroz sitnu, ali kuhinjsku cjediljku, ne procjedi se dobro, napravila mi se korica na vrhu zemlje. Usporila je bila drenazu maks, ulio bi par deci i cekao po 5 minuta, a jos je plivala voda na vrhu. Zalijem 4tu, krenem na prvu, a jos pliva oko nje :( Kada se osusila zemlja, prije iduceg zaljevanja, prstima sam smrvio tu koricu od ostataka caja, drenaza je nakon toga postala taman kako treba. Vjerujem da i te sitne cestice lose procjedjenog caja na neki nacin djeluju kao top feed, pa se necu trudit bolje ga procjedjivat u buduce. Samo cu orat kad zapece :D
Hahaha pa gle...prva dva unosa su svakako udav zesci, ali poslije to vec i nije tako strasno za skicnut, al svakako dobraaa.. :lol: e, btw... 6. Unos ::ludak:: Dobro, nije bas unos, ali zelim nesto zabiljezit pa nek bude unos :) a i da se vratim na nedljelni unos sistem :) Znaci sutra dan nakon proslog unosa ja udjem a nesto skakuce po boksu...gnat, pa jos jedan pa jos jedan i tako jedno 50ak puta :D Znaci izlegli se deckici od prosle ture. I ja uzmi lijepo Raid i istrosim ga pola u satoru...:)) zezam se :) :p Al uzeo jesam usisivac i opalio cistku samo takvu, usisao sam ih masu i poljepio 3 zute velike trake, i nekoliko manjih okacio na one zeljezne sipke di vezujem. Sutradan navecer nakon 24 sata po svakoj zutoj traci jedno 20-30 gnatova. Opet posisam sve koje vidim po podu, dodam jos dvije zute trake i danas popodne nadjem na novim trakama samo nekoliko novih. Znaci skidam broj tim letecim seronjama, nadam se da se nisu puno kotili. Al skuzio sam ih odma pa kontam da nisu. Veceras jedva dva tri na podu i par na trakicama opet novim koje stavih juce, da vidim koliko ce ih bit danas. Kako je dan zaljevanja vodom, procistim 20l cesmovace s 4ml Aquasane, popijem casu, svakoj biljci dam po dvije litre. Izvadim tri litre vode iz odvlazivaca i razmutim u tome Nematode i raspodjelim ih u sve saksije. Stavio nematode u lavor vode da lakse zamjesam dok grabim za u zaljevacu, jer je carrier neki mineral i ako grabim vodu samo s vrha, one su uglavnom na dnu pa pravu dozu Nematoda dobije ona zadnja biljka koju zalijem, tako da se trudim da mucka sto vise dok grabim vodu. Sto se njih tice, cvatu, aj em happy, kako krecu budovi polako, a ja vise nemoram vezivat, sve vise sam pun nekog elana pa cistim prostor, usisavam i tako..igram se :) evo par slika od veceras pa se tipkamo :* ps. Bizzo je skuzio da u slucaju ako imate Lumatek, samo ga smanjite na 25% i nema zutila u slikama...:razvaljen:::puuuh:: to mi stvarno olaksava zivot..samo nebi valjalo zaboravit vratit na 50% nakon slikanja :D Pss. Light Tap mi je air pot prekriven krpom... 5G Jamaican Dream New York City Diesel Vidit cu, ako ne bude trebalo, mrezu necu ni stavljat, grane su sve cvrsce i cvrsce, mislim da mogu nosit budove, vidit cemo, isto cu je pripremit pa ako bude da imam. Eto ga, zivili mi ljudi, pozdravljam vas svih!:razvaljen:::wave:
5. Unos Pozdrav svima! :wave: Kasnim nekoliko dana s unosom, ali radim svoj stan, pa posao, pa bilje, pa zena djeca svasta nesto, poklopilo me zadnjih dana posteno :) Hvala Vam svima na lijepim rijecima <3 Moram priznati da me ovo vezivanje po cjele veceri pocelo umarat, al samo zato sto je vecernja smjena, iduci puta ce dan bit kad je dan, a noc kad je noc, e! :cool23: Na 12/12 su od 01.10, tocno 13 dana. Strechaju se, navodno je jucer bilo zadnje vezivanje, vidit cemo. Poklopile su me obaveze i nisam imao volje jedno 4-5 dana uopce vezivat, jedan dan kad me uhvatila volja dodje posjeta i jbga nista ni tad. Samo bi provirio i rekao, ma moze do sutra, i magla :p Zato sam juer sjeo u boks i ostavio po sat vremena na svakoj biljci, Nycd mali i vise jer sam je skoro cjelu odvezao i opet vezao. Veceras se bas ne vidi da sam ista radio dan prije, tako da vidit cemo oce bit jos bdsm ili ne :D :cool23: ovako uz dan dva odmora je skroz izvedivo. Bas mi se svidja kako sve skupa ispada, iako, svaki put moram rec da davim Bizza nemilo, a ni Somini kolege nisu postedjeni spamma u inbox kad nesto ocu saznat :P Trenutno su na 25gr/litri caja, davao sam do sad, malo sam se zajebao, po zlicicu melase po litri vode a volim kuhat u velikoj posudi pa ide tipa 9 litara caja znaci 9 zlicica melase.. neznam odakle mi to, nije stetilo al izgleda da je daleko previse, na 30% sam prve tegle melase a tek cvat pocinje. Sad stavim po tri zlicice na 9 litara vode. To razrjedim sa 9 litara cesmovace s Aquasanom, i tu neki dan skonto da stavljam nesto vise, al ok je kontam nece skodit, to cisti vodu. Meni je matematika u k, jednostavno sam nula za to, zato mi je Palma izracunao da na 10 litara cesmovace ide 0.2 Aquasane, a ja bome zadnje zaljevanje dajem 2.5ml na 10l vode..niti nemam s cim izmjerit 0.2 tako da ostajem na 2ml po 10l, popijem i ja casu dvije, sad vec stavim i malo vise vode zato. :gled: Probao sam sve sta dajem njima...jos mi samo ostaje da se caja malo napijem, mozda i ja procvatem ko zna hh smiley9934:D:fuck: Moram zapisat da je su ose bile aktivne nekih 5 dana, onda im je broj poceo opadat, a jucer evo u 4 sata sjedenja i boksu i precesljavanja bilja, nisam vidio niti jednu. Da se zakljucit da su odradile svoje i da vise nisu imale sto jest i time je njihova uloga u growu, za sad barem, zavrsila. :) Hvala im lijepa i sretan put :grob:poskidat cu trakice za koji dan vjerovatno. Kada otvorim boks mirise predivno, ali jucer valjda nisam usao s upaljenim jointom il cigarom, i kad sam otvorio tako je slatko zamirisalo da sam ostao skoro zacaran par trenutaka. a u sobi se nista ne cuje. Bull filter je izgleda zakon, ali pravi test mu sljedi tek za mjesec mjsec i pol dana. Valjda :D Jedna od posljednijih Encarsia Formosa vidjenih u krosnjama i caj tek stavljen na kuhanje za sutra uvece da bude spreman. 25gr/l kodno ime W-25 :thumb: Evo slike sinoc kada sam zavrsio vezat zadnju biljku, iza 11 navece. A veceras kad sam zavirio dat i puse i pozeljet laku noc:love2:, ko da nista nisam radio::listomahanje::nevjerovatno.. nisam veceras nista dirao, vidicemo sutra oce bit dva centa duze nego veceras il ne :p I evo jos par slika ovako reda radi :) Moram zabiljezit da je veliki Nycd poceo kao drvenit, mozda tek pocinje mozda se varam ali doista ga je teze uvijat sad negoli je bilo. A temperatura nocna i dnevna im je i dalje zakucanih 23 noc i 28 dan. Puse unutra kao ludo, stize jedan novi ventic jer je jedan od ovih malih plavih zastekao, radi, ali samo u jednu tocku, kad se okrece ugasi se, morat cu ga otvorit i stegnut malo koji kontakt pa ce vjerujem radit. Piju svako drugi dan i dalje, znaci na 25gr caja su za sad i to procure lagano tek na 4toj litri. zadnji put sam pljasnuo jos litru u svaku, znaci po pet litara dok nije sve zaplivalo, pa pokupio run off. naravno, mala Nycd je svoja prica, njoj dajem sve posebno jer ne prati korak s ostalima. Eto, to je ja mislim to.. Kvadrate na mrezi jos nisam prepravio, ima vremena :D Zeznio sam se i kupio slab grijaci kabel u uvjerenju da kupujem 80w ja nezz uzeo 4m 20w tako nesto, pa sam ga omotako oko posude za caj da vidimo kako ce to izgledat da se caj lagano grije dok se kuha, Idea je od Lovetogrow, svidila mi se. :) Sve ozljede i ostecenja koja vidite na bilju smo ili ja ili moj drug Amonniumbikarbonat, nas dvoje kao da se natjecemo ko ce vise sprzit i polomit.. Eto drugovi i drugarice od Vardara pa do Triglava i nadalje preko celog sveta, pozdravlja vas puno Bodul sa sike nasrid Jadranskog mora! Stojte ga dobro :sun2::wave::love2:
4. Unos Pozdrav svima! Evo kako sam odlucio vodit unose na tjednoj bazi, vise necu pisat romane :p Od proslog vikenda osim sirenja nije se nista posebno dogadjalo. Stigle su mi Ose, i stigle su bas danas Nematode. Mislim da ce i jedni i drugi ostat gladni, jer nista ne leta satorom vec cjeli tjedan. Od danas sam stavio i kalendar da mogu skuzit kad sam sta dao... Malo sam ih roknuo cajem poslije onog moguceg Cal-mag deficita, sad se zelene skoro pa i previse :D Znaci kada se deficit pokazao, dodao sam par centi gotovog soila kao top feed ispod svake osim one malene Nycd, i to je sve zaliveno s zescom dozom caja, 30gr/l dobile su sve skupa skoro 16 litara do run offa. Nakon toga su opet zalivene cajem, 10g/l. Nakon svega toga boja je bila tako zelena da to nije normalno. Od tada su vec dva puta zalivene vodom, prije dva dana, i evo veceras. Sutra cemo vidjet kakve budu pa cemo vidit dali iduce ide neki blazi caj, jaci caj ili opet voda. Zaljevam svaka dva dana. Veceras, sutra ne, preksutra opet i tako.. Nemilo ih vezujem, satima se borim s njima al dosvlovno, i gustam u tome. Iako da mi je mjenjat dan/noc period, stavio bi da tokom dana svijetli, jer ovako kad sjednem oko 6-7 navece u boks, ne izlazim do 10... tako i veceras... U petak su mi stigle osice, odmah sam ih ubacio u box, iako sam siguran da nema vise Whitefly-a, svejedno sam ih pustio unutra sve. Vec su se pocele leci u kutijici, a eno ih vidim po trakicama hodaju, pa polete, tu su, ako je i ostala koja licinka moljca, vise nema sanse. :udarac: A danas sam ubacio i Nematode u soil. Prvo sam zalio s litrom vode da se substrat dobro namoci, pa sam razmutio Nematode, kako pise, u tri litre vode, i to rasporedio u sve 4 saksije. Iako ni gnata ne vidim vec tjedan dana, samo jedan jedini u cjelom tjednu je bio na novim zutim trakicama. Sad sam ih maknuo, radi osa da se one ne poljepe. A cure su od ovog vikenda, tocnije od subote, prebacene na 12/12. Ne kuzim jel strech krenuo, ali ako je, cini mi se da je Nycd krenula u strech, 5g takodjer, mala Nycd nije, a cini mi se da ni Jamaican Dream jos nije. Velika Nycd je daleko najveca, skoro hvata 70cm promjera. Mislim da nemam nista pametnog za dodat, evo slike i to je to. :) Mladji Nycd: zao mi je sto nije pratila pricu jer ovo bi bila cudoviste da joj je dat jos malo vege.. Starija NYCD: daleko najveca 5G: Hulk, ona cupa zice, il ja njezno vezem il sta, vec dva dana otkaci se grana il dvije.. I Jamaican Dream: Ovo je list sutradan nakon top feeda i jace doze caja. Kao da ide u teretanu :D I ovaj fraer me obradovao kad sam dosao kuci, nisu samo macke korisne zivotinje u/oko kuce, ja volim i pauke skakace, a Jolly? :D Eto ljudovi, osvjezenje je napisat lijepi, kratki unos u dnevnik :) vjerujem da je osvjezenje i citat takav unos :P Nista, kauc, truba i piva, a vi mi dragi moji ostajte dobro do iduceg vikenda! :) Puno pozdrava iz juzne Dalmacije! :rasta::love2::sun2::vutra::wave:
3. Unos. Dobro vece ljudi, dobro vece dnevnice, evo treci unos nakon 10ak dana, malo jace. Mislim da cu pocet vodit dnevnik na tjednoj bazi, tipa svaki vikend. Kako su temperature pale, u pricu je usla mala grijalica. Koliko je malena, toliko ludo grije, prava stvar. Jos se svasta nesto moze nastimat na njoj, al meni dosta ''on off''. Stigao mi je i DiY kit za auto zaljevanje, ali to ce doci u igru u nekom iducem growu. Takodjer je stigao i Ammoniumbikarbonat da zamjeni limunsku kiselinu i sodu za proizbodnju co2 u growu. Temperaturu u boksu sam malo podigao. Inace sam noci drzao na 20-21 a dan na 25-26, sad je to malo islo gore, nocnoj nedam ispod 23, a dnevna ide na 27, pobjegne nekad do 27.5 al to je to. Caj kuham i dalje isto, nisam nista radio na njemu, osim sto sam stavio umjesto okruglog air stonea, valjkasti air stone, i grglja puno bolje. Decki iz Sominog tima su takodjer potvrdili, ''Yes!''. Co2 vrecice sam okacio na cirka 35-40 cm od krosnji i znam da rade, jer su kako mi se cini pocele peckat lisce. Podigao sam ih na punih 55 cm od krosnje do rupica pa cemo vidjet dali je to to. Nema bit sta drugo.. Jednu vrecicu sam izvagao i oznacio, tako da mogu provjerit kako se trosi. Evo opekotine od Ammoniumbikarbonata. Uglavnom ih je dobio 5g, iako sam vidio malo na mladjoj Nycd. Skinuo sam vecinu pecnutog lisca, ionako sam ih morao malo razrijedit. E sad, evo dvije zvijezde ovo unosa :p Gamad, znaci Gnatovi i Bijele Musice. Dakle, kako ja uvjek moram nesto po svom, tako, ako se sjecate, drzao sam sve 4 saksije vani, i to medju ruzama, prvih skoro tjedan dana. Zasto? Zato da budem siguran da cu pokupit svu mogucu gamad i unjet je u boks, eto zasto :p :fuck: Znaci, Gnatove poznaje vjerovatno svaki pomalo neodgovoran grower kao ja :D Malene crne musice, ima ih preko 50 vrsta i rade stetu u growu ako ih se ne kontrolira. Odrasla jedinka nije nista posebno opasna, letucka uokolo kao kilava baba, jako slabi letaci i pije sokove biljke, time se hrani, ali zato larve koje se nalaze u potovima znaju biti opasne, i to dosta, ako ih se pusti da se kote.:skot::::sex:: One se naime hrane raznim fungusima u zemlji, ali ako gljivica nema, zamjene ih s onim finim tankim korijenjem kojim biljka crpi nutrijente iz substrata. Ako dopustimo da se nakote, mogu sredit cijelu biljku, a najvise su opasne za mladice, kako njihov korijen nije velik i razvija se. Svim Gnatovima je ista karakteristicna ''zila'' na krilima u obliku slova Y. Sam Gnat je zadni stadij razvoja, nesu jajasca u substrat, izlegu se larve i zakopaju. Najvise ih ima u prvih tipa 10ak cm zemlje i manje, mada ih se moze naci i na vecim dubinama. Zivotni ciklus od jajasca do odrasle musice bi bio nekih 14 dana, ako se ne varam. Tu u igru upadaju famozne Nematode, tj skoro pa mikroskopski ''round worms'' crvi, u nasem slucaju Steinernema feltiae, koji napada larve gnatova u zemlji kao i larve jos otprilike 250 raznih nametnika. Lako ih je naruciti s neta. Moj paketic je u tranzitu i ocekujem ga tokom ovoga tjedna. Pomalo smijesna ali cool informacija u vezi Nematoda - otprilike 70% njihovog tjela je spolni organ :p Fakeri :p odmah su mi drazi :D Kada se Nematode ispuste u saksije putem vode, one se odmah zakopavaju i krecu u potragu za larvama i kukuljicama Gnatova. Jednom kada je pronadje, Nema ulazi u otvor larve/kukuljice putem tjelesnih otvora, ili doslovno se kroz tjelo probije. Tada stvaraju jednu bakteriju (neizguglo joj ime) koja ubije domacina za dan do dva. Za to vrijeme Nema se nenormalno mnoze i hrane licinkom, kada je pojedu izlaze nazad u substrat i nastavljaju potragu za iducom. Trebaju vlazan substrat da bi se kretali kroz njega. Detektiraju licinke putem topline koju proizvode i Co2 kojeg ispustaju. Bezopasne su za ljude, kucne ljubimce i veliku vecinu korisnih kukaca kao npr bubamara :) Gnat: Drugi fraer mog growa je Stitasti Moljac, ili u narodu nazvan Bijela ili Staklenicka musica - Whitefly. Velicine nekih milimetar do dva je cest nametnik na staklenickim kulturama, tako i na ovoj nasoj. I uopce nije musica, u biti je moljac cija su krila prekrivena finim bijelim voskom sto mu i daje tu bijelu boju. Odrasle jedinke letuckaju bas slatko, zivahno. Ja sam jednu na listu sto sam ga skinuo utopio u vodu na par sekunda, izvadio list a ona odletjela nazad u krosnju kao da nista nije bilo. Legu jajasca s donje strane lista, kada se izlegne, licinka je pokretna nekoliko sati, dok nadje mjesto gdje ce se ucvrstiti i ukukuljiti, te ce se iz nje nakon toga razviti odrasla jedinka. Hrani se sisanjem biljnih sokova iz biljke. Svaka odrasla jedinka je sposobna prizvest 100-150 jaja u zivotnom vjeku. Ako se ne kontrolira, napravi sranje :D No neceeeee, nece bogme moc, jer dolazi sljedeci ''igrac'' ove situacije, meni osobno najdrazi od navedene trojke, iako iz dubine duse mrzim njihov rod, lik i djelo, bar ovih, vecih rodjaka, a to su Ose. I to ne bilo koje, nego famozna osica - ...Encarsia Formosa Encarsia formosa je malena osica koja napada licinke nametnika Bjele Musice. Milimetar velika, ima crnu glavu i toreks i zuckast abdomen. Formosa napada 15ak vrsta Bjele Musice medju kojima je i ova nasa, sto napada nase growove. Nakon pustanja u staniste, tj sator, ona pronalazi licinke nametnika te polaze svoje jaje u njih. Proizvodi nekih 8-10 jaja dnevno dok je mlada, a kako stari polaganje i sazrijevanje jaja se usporava. Odrasle ose energiju i hranu dobijaju konzumacijom medne rose i ''hemolimfe'' (laicki krv licinke) domacina na nacin da domacina probiju ali ne umetnu jaje, nego iz te rupice uzimaju rosu i hemolimf''. Mogu se hraniti do 6 minuta na ranama koje su zadale probijanjem, takodjer te rupice prosire celjustima. Larva na kojoj se hrani osa, u sebi nema licinku ose, iskljucivo sluzi za hranjenje, koje je i ubije. Znaci svaka osica je sposobna dnevno proizvest 10ak jajasaca i polozit ih u larvu ili kukuljicu nametnika. Jedini stadij koji ne napada je jajasce. Da ne duljim, interesantne zivotinjice :) Volio bi uspjet jednu snimit na listu ili cak kako napada larvu, ali kako se to odvija ispod lista i vrlo je sitno, jako tesko izvedivo :) stizu mi ili iduci petak ili ponedjeljak. Prevrnuo sam sve stranice da nadjem nekoga tko je moze poslat dok se ne izlegne, jer dolaze po 3k komada u necemu, vec u kukuljicama Bijele musice, tako da ima odredjeni vremenski rok kada moraju biti pustene u grow da bi se izlegle. Bio weapon ftw. Cak mi je i drago da sam dobio ove nametnike, naucio sam nesto novo, obozavam biologiju, pogotovo kukce, tako da me sljed iducih dogadjaja jako interesira :) Evo malo Bijele Musice i njenih jajasaca: Jajasca se doslovno mogu pobrisati s lisca s nekim vlaznim maramicama, paziti da su bez alkohola, mirisa i sranja kojekakvih, ja sam to radio s vodom i 3-4 kapi lavandinog ulja u njoj. Na krpicu i brisi lisce...stara mi je rekla da nisam normalan, koga vraga perem lisce?? Tebi je sine ta trava pojela to malo mozga sto si imo...i ode van iz sobe prije nego sam stigao objasnit sta radim :p Takodjer, mislim da je dobro ostaviti posudicu s vodom i uljem lavande/ruzmarina da mirise u boksu, tri dana nisam vidio musicu, danas izvadim posudicu i snimim ovu na listu sat vremena iza toga. Poskidao sam lisce koje je imalo jajasca, uglavnom su bile na Jamaican Dreamu, mrvu na 5g. Opcenito sam napravio harikiri sta se lisca tice, pre pre pre gusto je bilo na svim biljkama, osim maleene Nycd. To je to sta se tice nametnika, nadam se da ih necu rjesit sve prije nego legija crvica i divizija osica stigne. :) A opet drzim ih pod kontrolom zutim trakama i tanjurom u koji sam stavio sirce od jabuke i par kapi deterdjenta za sudje, prekrio foliom prozirnom i probudio rupice. Iskreno, u to mi je usla samo jedna vinska musica. Ali gnatova je malo, tako da neznam,ceka se druga tura da se izleze, a i vjetar u boksu je dosta jak pa ih i to mozda zeza u planovima heh. Postoji mogucnost jako rane faze cal-mag deficita, ja to nisam primjetio jer iskreno ni neznam bas, ali tko zna je primjetio (guess who :p) na samo par listova na 5G tako da sam poslao slike i Sominom timu, koji mi je preporucio da zamjesam sve sastojke DiY Super Soil Kita i top-dressam biljke. Medjutim Bizzo je skonto da posto imam super soila spremnog za sadjenje, a imam i 3-4 centa do vrha saksije, sutra dodajem friski soil kao top dressing i zaljevam ga cajem koji eno grglja od jutros. Negdje tamo treci tjedan cvata ce se zamjesati Super Soil kit i dodati kao top dressing takodjer. Grizu nutrijente nemilo :D a meni drago :D dodat cu i tri seta ako treba za ovo <3 I eto, kad smo vec kod njih, da ubacim par rijeci i o treningu i stanju. Vezujem vezujem i ostanem bez mjesta gdje da ih vise vezem... i dobijem od nekoga :p ideju, kako je Hulk nesto slicno radio, da stavim stapove na potove i da tako dobijem jos mjesta gdje mogu vezivat i sirit. Ostalo, nista zanimljivo, svako par dana vezivanje, zaljevanje...grgljanje caja... Do sad sam samo jednom cistio obicnu vodu iz vodovoda s Aquasanom, preparatom za akvarijske ribice, sve drugo mi je dao odvlazivac. Jednom voda jednom caj, klasika vec...e da, zatvorio sam pasivni ulaz koji je inace spoj za vent, i skinuo light zastitu s jednog prozorcica u dnu boksa, on ima mrezicu, pa ce gamad teze uci u grow. Jer sve sto dodje 10ak centi od pasivnog otvora bude usisano kao usisavacem :D Evo par slika trenutnog stanja i mislim da ce to bit to :) Svaki dan kad izadjem iz boksa, krvarim. Grizu..garant.. Mladji New York City Diesel: Meni ka neka indika baca uff :thumb: Stariji Nycd nije uopce izgledao kao mladji dok je i on bio mali: (jel to znaci da imam oba fenotipa?) 5G: I na kraju, Jamaican Dream: Stigla u medjuvremenu i potvrda za plan prihrane :thumb: Hvala svima koji pratite, slobodno kometirajte :) pozdrav iz Dalmacije! Stay Horned, bois! :joint2::wave:
Jesi vidio koja ludnica jucer do danas? Jucer oko 60% i onda paf jutros u pola. :D Kod mene u boravku je evo 33%. Sto se situacije u boksu tice, tu nema problema, ovlazivac dere na nekih 80% snage, bas sam ga evo napunio i pojacao maloprije, a odvlazivac nece dati da u sobi vlaga predje 50%, ionako nema sanse da danas dogura do tu. U sobi je na oko 42%. Spustio temp na klimi na 18, u boksu ce uskoro bit oko 21-22. U podne im je pala noc, lampa se ugasila :) sad zeni svako malo ponavljam,''vidis da sva ta oprema nije za k, vidis?'' :D i vidi, zanima je kad joj pricam sta sve radim :) Kako sam radio trening jucer tokom dana, ovaj odgovor tebi Gorane je idealan da okacim par slikica dan nakon treninga. :) ovaj 5g je HULK, grane debele skoro ko moji prsti, pocinje mi cupat kvacice, Bizz mi je rekao da bi se to moglo dogodit, nisam mu vjerovao :p Morat cu je veceras malo bolje svezat da ne ode visoko :) Neznam dali je samo do Somine genetike ili do Super soila, vjerovatno je do soila jer i JD koji nije Somin takodjer, kao i ostale imaju bas neke hrapave skoro mesnate listove. Prosli grow kad usporedim s ovim, tj lisce, bas razlika. Parametri u kontroli, sve pet za sad, drzim fige da i ostane, ja sam nekako uvjek na iglama kad razmisljam sta bi sve moglo otic u onu stvar :p Ova prva slika je sonda od AC Infinity, ona je taman medju krosnjama, i ova do, na tlu. evo dolje ova mala, puni kantu korijenom. Evo Nycd i moja suplja papuca, stacu kad je udobna, dok se ne raspadne ne mjenjam ih :p Evo Jamaican Dream nestretni, jucer je ostao bez par listova, bas ono gust gust nemozes kako treba ni zalivacu uvuc da zalijes...Ni sam ne kuzim, jucer je bila vezana svaka se zica vidila, sad opet djungla. i ovaj 5G, on je Hulk, slikat cu mu bolje grane al bas su debele. On je nekako svjetlije boje, neznam zasto, jel sto ima tu deformaciju il sta drugo, neznam, pratim.. Iduce zaljevanje kroz dan dva tri vidit cemo, dat cu opet caja, nekih 15ak grama po litri, jer prosli put kako sam zeznuo i skuhao manje, sve su dobile dosta razrjedjenu dozu. Eto ga, zivili mi :) PS, jucer sam imao priliku koristiti i vocarski vosak...i evo zaboravio vidit kako je grana.. :D :p:fuck:
Dobro vece ljudi, evo odlucio sam se na jedan unos povodom prebacivanja drugog Nycd u Soma Super Soil. To je odradjeno veceras, kako mi se cini, jako dobro. Btw dnevna temperatura u boksu je stabilnih 26, ovisno o vrucini vani zna oscilirat izmedju 25.5-26.5, nocnu jedva uz klimu spustam na 22-22.5. Jos je vruce, jos danju udara u 30 bar nekoliko sati. Taman u vrijeme kad mojim djevojkama padne mrak. Ima jedna stvar sta nisam napisao u prvom unosu. Ovako, originalna idea je bila da ovu turu sadim 6 somanga auto, medjutim kako je Somango kupus, pogotovo automat, maleni zdepasti, nema sanse da ce njih 6 dat dovoljno vutre za moje skromne potrebe do iduce ture, od toga se odustalo. A plan je bio da u 4 ta Somanga ubacim mykrozu, a u 2 ne, cisto da vidimo dali ce biti ikakve razlike u rastu/potenciji/kolicini/cemu vec... Kako je plan propao, a ovdje se desilo da idu dva Nycd, odlucio sam u jednoga staviti mikrozu, u drugoga ne. Ova s mykrozom je upravo ta koja je presadjena veceras. Druga koja je vec u velikim potovima, nema mykrozu. Pa cemo vidit dali ce i kakve ce bit razlike. Jos ako me trefe dva ista fenotipa od dva uopce moguca, ako se ne varam, bit ce super usporedba. :) Eto to je to, sad na presadjivanje Nycd. Kako mi se cini, ta biljoza nije jadna ni skuzila da je presadjena, poglete joj listove, usudio bi se reci da se nisu ni savili dolje tokom presadjivanja :) Bas sam happy zbog nje :D Dobila je 3l caja i 2l vode u novi pot, dok nije procurilo sa svih strana po malo. Ostale su popile 3 litre caja dok nisu lagano procurile. Zaljevam u prosjeku sat i pol vremena, pomalo. Evo slike presadjivanja: (mykroza balansira zamalo upala u caj hehe) Nije lisce ni spustila :D ostale jesu, bio sam dosta nespretniji prva tri puta. Veceras su sve zalivene cajem, doduse malo sam pogrijesio u racunici i skuhao litricu-tri manje nego sam trebao :p ali ok je. Velike biljoze su dobile po tri litre prije laganog run offa, ova novopresadjena je popila 5 litara i ispustila jedno dec...vise manje. Sve skupa nije billo tri deca run offa, jedna veca casa. Vecina tog od ove tek presadjene. Lumatek prebacen na 50%, osjeti se da malo sad i grije. Bome smijesno u usporedbi s najmanjom hps lampom :p Visina od krosnje do lampe je cca nekih 60-62 cm. Jamaican Dream raste tako gusto da sam ja dobio zivcani slom dok sam je zaljevao, moguce da cu joj capnit list dva ako mi digne zivce sutra ujutro, kad planiram vezivat. Nocas cu ih pustit neka se napune vodom, Sone je rekao da je LST najbolje radit dan iza zaljevanja ;D drzim se toga. I mozda mi se cini al nekako su fleksibilnije :p Evo kratko par fotki i to je to, JD: Ovo dolje je Nycd: --------------------------------------------------------evo buduci light burn povise ovog teksta na listu gore :/ kap vode I evo 5G, tu i tamo pokaze da je ''one of Gods Special children'' :p s nekim skvrcenim listom ili nekom promjenom boje, al ide ko luda a to je bitno. Nisam stavio plocice da se vide imena.. Nycd se vidi, desno JD, mala Nycd i lijevo 5G. Sva voda za ovo zaljevanje i kuhanje caja je powered by Meaco i ova divna juzina sta drzi zadnja dva dana vlagu u zraku preko 70%. Probao sam je i piti danas. Dodao sam jos jedan vent da mi mjesa zrak u sobi jer je u kutu gdje dere klima bila temperatura i par stupnjeva manja nego u suprotnom kraju sobe. Sad je svugdje ista, cak je skinulo stupanj u boksu, pa sam smanjio klimu. Uglavnom ako mi je u sobi 25 ili mrvu veca, u boksu je 26 ili mrvu veca. A stvaram i dobar podlak u tentu jer ga biljke vole. Neznam koliko se vidi na slici, ali tent je usisan jebachki :D Turbina trenutno radi na 6/10 brzini, do prije tri dana radila na 5. Mislim da ce ici maks do 8, vidit cemo. I to je to sto se mene tice za vcrs. Kauc mode on :) Zdravi mi i veseli bili, puno pozdrava iz juzne ali ne i tuzne, Dalmacije! :D :vutra: :wave: