
Galerija nije uvezena
Evo odlucio sam da opet vodim dnevnik, biljka vegetira skoro 54 dana, trenutno je osvetljava 3x30W 6400 i 2x24W 27000 a kad prebacim na 12/12 idu 3 od 24 i 2 od 30W. Dosad nije dobijala gnojivo, mislim na PLantelu List, samo 2x Slavol i dosad sam skinuo samo 2 lista zbog nedostatka N, kad prebacim na cvetanje ide gnojivo Cvet. Sto se tice temperature kad se ugase svetla padne na 14 stepeni kolko je u sobi temperatura a kad je upaljeno 3cm od lampe je 25 a na sredini boksa 14, vidite sliku gde je termometar, ne znam oce mi to praviti rpbolem, posebno sad kad krenu nize temperature, al kapiram da ne moze u sobu da bude toliko hladno, ispod 10 ne bi trebalo da bude a to je neka donja granica i kad udje u cveanje bice valjda manje osetljivija. SKinuo sam pre 4 dana klona, kad sam odsekao potopio u vodu, i kasnije umocio u Slavol, i stavio u zemlju na jednu 24W 64000 CFL al izgleda nema nista od klona, ne znam kako vama uspeva, ja sam pokusao i direkt u zemlju i pospeteno al nece, sacekacu jos par dana i ako nema nista bacam u smece a biljku prebacujem na cvetanje.
Moze u zavrsene, nadam se da ce nekom pomoci, bar ce nauciti da ne valja skidati lisce sa biljke ako ne nesto drugo.
u kom smislu jel bolje? kad pusis ne osecas miris, hedovi su kompaktniji i tvrdji, rad je isti, svakako dobra metoda za one koje nece da mirise al ja i WC ne mogu da pusim cistaka, jbg pluca device :D
Sve je osuseno pre nekoliko dana i stavljeno u teglice, ovo sto sam normalno susio ispalo je 15 gr a vodeno susenje je dalo 2 gr, plus 5 gr koje sam zdimio dok se susilo znaci preko 20 gr, ja mogu biti zadovoljan, posto je dosta bila mucenja u cvetanju al sve zbog vise svrhe, evo nekih slika: Evo razlika izmedju normalnog i vodenog susenja, vodeni hed je tamniji,kompaktiniji i cvrsci od normalnog, levo WC, desno normalno susenje : Smouk riport necu raditi posto ja pusim sa cigarom, a i nije se to skjuralo dok se skjura to ce vec biti popuseno tako da dnevnik moze da se zatvori, neka ga jos par dana i onda brava. Hvala svima koji su pratili, komentarisali,jlajkovali,davali repove, budite mi zdravi i srecni svi! edit. LIk sto je reko dace biti 23 grama je pogodio na kraju je tolko i ispalo :D
Berba :)))))) Nakon 50 sata mraka, saseko sam je ko Obilic murata :D Mokrog sam izmerio 80 i kusur grama, dakle bice nekih 15 gramica, uz sve muke koje je prezivela dala je dosta :D Pre trimovanja : Posle trimovanja: Susara u kratonskoj kutiji: Water curing: OStajte mi zdravo!
ma slike lazu, realno da pricamo samo ovaj hed desno je pun, tvrd ovo ostalo supljo al ne bunim se, da sam ovo kupio na ulici ako dobijem 10 gr platio bi 50 jura minimalno ovako utrosak struje me kosta manje od 15 evra :D
sad sledi 48 sati mraka pa makaze... tacno 75 dana cvetanja sa 2 dana mraka...
137 dan ukupno, 81 na 12/12, 69 cveta! Pre 4 dana je uradjen flash i u zadnji L sam dodao 2 kasicice meda i moogu rec da med pozitivno deluje na hvatanje amraza na listovima i hedovima a i hed je nekako masniji pa mogu svim apreporuciti da med dodaju. Jos nekih 7-8 dana i grow se zavrsava, mogu reci da mi je biljka pomogla i ovih 60 dana cvetanja a i tek ce pomoci, nece biti velike kolicine al okej bice kad postanem svoj covek i pocnem zaradjivati svoje novce. Evo slika : Pozdrav svima!
Danas odradjen zadnji "flush" sa samo 10 l vode, zadnji litar je obogacen sa 2 kasicice meda, razlog zasto samo 10 litara je zato sto sam ovih 10L radio 4 sata i nisam mogao vise, jednostavno voda nece da izcuri iz posude. Za nekih 10-12 dana ide pod noz, ocekujem nekih 10-15 gr a i to je mnogo s obzirom da je celo cvetanje trpela skidanje listova a sad i malih hedica al sve u svrhu dobrog sna ili zdravlja :D
jos veceras i pusticu je na miru :D
117 ukupno, 61 na 12/12, 49 cvetanja. Pre 4 dana je uradjen flush i dobila je zadnju dozu djubriva, zemlja je mokra dosta, sigurno ce trebati 10 dana se osusi ako ne i vise, planirao sam jos jednom da dam vodu i slavol pa posle 2 flusha ali izgleda ce se samo zadovoljiti sa ta 2 flusha, jos nekih 30 dana do kraja... Nisam radio apdejt posto me je bilo sramota kako biljka izgleda, ocerupana je skroz zbog mog motanja listova pred spavanje, hedovi su prosecni ali zasad moram tako. Evo slika:D Uzdravlje!
Itekako ima smisla raditi treninge ali samo LST nikako HST zbog vremenskog ogranicenja, pogledaj dnevnik GreenRydera videces o cemu pricam a kad ne radis trnig naravno darastu sa jednim glavnim vrhom i ostlai sporednim znatno manjim... edti. zareza ima a tacku sam mogo da stavim da recenice budu krace, tako sam i ja prigovarao Not-Smoke-u :D ne valja ti ta vutra ako te glava boli dok si haj XD
ma nema problema za slike, ulepsao si mi dnevnik :D a vidim sad da nisu klonovi vec automatici kako si napisao nego me slike zbunile posto lice kao da su klonovi, jedan glavni vrh i to, ocigledno nisi radio trenige na automaticima..
posle flasha je dobila punu dozu PLantele cvet i Slavola, danas joj je 45 cvetanja i do kraja za nju nema djubriva, sledece ide samo Slavol a ostatak ide flash. Preko 30 dana ce biti otkad je zadnji pun videla djubrivo al to joj je sto joj je.... Ze marko, ne znam cime nisi zadovoljan, rad je medicinski, znaci pre spavanja idealan, ja sam joj tokom celog cvetanja skidao listove i sad i prethodni i nisam dobio hermice mada kolicina je manja al opet sam zadovoljan, nisam gajio nista pre ovog BB pa ne mogu da uporedim al za te pare VREDI... Btw, ti si vidim radio i klonove i ovo mi bas dobro izgleda, steta sto nisi vodio dnevnik ako mozes obavezno vodi ako ne tu su komentari sa slikama... poz
pa imas i BB auto, ovo sto ja uzgajam je obican a kolko sam citao i automatici se mogu klonirati samo su sanse da ces dobiti uspesnog klona manje, 2x sam klonirao i nista bez Clonexa, ne daju mi se skoro 15 evra za to al cu morati ako ocu da savuvam seme :D
mogu i sad za zalijem, sta mislis? a zadnja 2 flusha idu samo obicna voda i med :D
Malopre sam uradio flash al fora sto je zadnji put dobila dozu Plantele cvet pre 16 dana, sad moram da cekam jos minimum 7-8 dana da se osusi pa da je podjubrim po za zadnji put, nadam se da za 25dana nece mnogo ogladneti, mada kako nema mnogo listova... KAd za 7-8 dana dobije djubrivo to ce biti to ce biti 53-54 dan cvetanja, ostatak idu samo 2 flusha na 7-8 dana i 75-80 dana cap, nadam se da ce se sad dobro isprati posto sam sad merio da joj je ph 6-7, ona zadnja voda sto izadje iz posude. Slike za koji dan al nista posebno posto je mucena svaki dan :(
kazem ti ni posle 7 dana ne traze vodu, mislim listovi, 5L je posuda, a listova i nema mnogo posto sam opet skidao sto se odrazilo na hedove al jbg sta cu kad imam nesanicu a imam kuci lek pa kao konj skinem par listica i kao opusti me i san dodje ;D WW ce ici u posudu od 8-9 L, nadam se da je necu cerupati kao BB :D
Danas joj je 41 dan cvetanja, planiram da za par dana odradim svoj prvi flush, a zadnja 2 polivanja vi bila isto flush, drzao bi 75-80 dana, jel to okej? Prosli put sam uradio isto 3 flusha ali sam primetio da nije dobro isprano, simptomi su bili sutra uvece nocnog dimnjenja blagi nagon za povracanjem i cudna glavobolja, to je od djubriva 100%, sad ne bi hteo da mi se to desi... Malo je zeznuto sto treba da prodje minimum 7-8 dana da se gornji sloj zemlje osusi, pa da zalivam ili flusham, ko zna koliko bi trebalo da sve bude suvo pa da biljke na listovima pokazu zedj...
e zamenio sam sad belu za zutu, sad imam 4x24V zute i 1x30V bela... sad ce valjda da budu deblji hedovi, a bela sluzi da uglavnom nabaca "mraz" :D
nazalost u boksicu mogu da stanu samo 5 CFL, moram da izbacim jednu belu a ubacim zutu, uradicu to oko 35 cvetanja posto dotad raste u visinu. Planiram da sledeci grow bude 110 hps, samo ne znam kolko to greje, jel ce mi ova dva venta odraditi poso ili cu morati staklo da stavljam...
98 dan ukupno, 42 na 12/12, 30 cveta. Juce je dobila 1L kupovne vode(ph8.2) + 10ml Cvet + 10ml Slavola a pre 8 dana je dobila ovu kupovnu vodu i 10 ml Slavola. Zemlja mi se bas sporo susi, treba joj 6 dana da 1-2 cm zemlje budu suvi al dole se oseca vlaga, ko zna kolko bi treba da se sve osusi tj da listovi traze vodu, zalivam ovako posto na 14 dana dobija Plantelu Cvet.Skidao sam listove do 25og dana scvetanja i to je malo usporilo rast al su neki vrhovi dole dobili svetlost i oni mali pop corn hedici.. Svetlo mi je na 1cm od sijalica tj glavni vrhovi a dole imam sloj knjiga jos 8 cm, kako stoji stvar ostace toliko do kraja. Takodje sam prskalicom prskao lisce i hedove, nekih 50ml al je cela bila mokra od toga :D Evo slika : Imam jedno pitanje za kraj, sad je 30 dan cvetanja, planiram da drzim 75-80 dana u cvetanju a svetlo je sad 2 bele i 3 zute CFLke, e sad ubacio bi jednu zutu a izbacio belu da bude 4 : 1 u korist zutih pa me zanima od koji dan cvetanja je najbolje to uraditi? Srecan Bozic svima koji slave, ostajte zdravi, srecni i buckasti :D
89 dan ukupno, 33 na 12/12, 21 cvetanja. Morao sam staviti apdejt zato sto su se bas ispravile i tacno oce da je slikas, pozerka mala :D, kao sto mozete videti(nadam se) neki hedovi su se bas izdlakavili i porasli do neki koji su nize nisu al sta da im radim tako sam ih LST-irao. Slavol cini cuda, dosad sam stavljao hidrogen al vise NE, mozda cu na kraju kad radim zadnje, predzadnje ispiranje staviti al sad nikako. Evo slika: Pozdrav svima i ostajte mi dobro!
sledeci put cu staviti na 10 cm, ako dodje ova Udovica uopste a BB je cist medicinski strejn, znaci zapalis pre spavanja, smiri te, opusti, uspori i zaspes ko beba sto mi i treba, nema neki rad koji bi godio u toku dana al da je los i nije, nisu ga dzabe prodali u apotekama... Paranoja je takodje dovedena do minimuma, mene vise drma kad ne zapalim 4-5 dana nego kad koristim :D
Vidi ovako, meni odgovara duza vegetacija posto dok mi cveta biljka u big boksu, vege boks bleji sam i onda kad dodje do 50 dana do kraja ja stavim seme u vege boks, vidis da nemam ni sad problema sa boksom a na 15 cm od saksije je zica koja je fiskirana za saksiju. Med bi stavio na kraju, na zadnjom ispiranju zbog ukusa a i da ubrza cvetanje...
not smoke rado bi ja stavio i 10 BB al evo imam samo big tower i midi tower od boksova, trenutno nisam u mogucnosti al u buducnosti cu svakako napraviti neki 250W ili 400 boksic :D opa cupa I ja sam se dvoumio i ipak je Slavol pobedio, potpuno se slazem za peroksid, tako da ce Slavolcic biti osnovni element u razvoju drage nam nase :D Casper hvala na repu, stavicu na kraju med, prvi put nisam hteo da vidim kakv ima ukus al sam samo 1 cistak ispurnjao i teralo je na kasljanje, ebiga devicanska pluca, navikla na mix sa duvanom :D Cekajuci White Widow, pre 25 dana sam poslo pare, pre 9 dana sam ih iscimao i rekli su mi da su poslali, evo jos nista, pre je stiglo za 21 dan, nadam se nece zaustaviti na carini i tom bas u ovom hepi periodu za slanje i primanje posiljki:D Opa a i ostali koji znaju, zasto da stavim kracu scrog mrezu, evo vidis sad je na 15 cm od saksije i opet necu iskoristiti maksimum a to mi je cilj posto mogu duzu vege da furam, zar nije veca biljka, veci hedovi, to mi je nejasno i sto se tice ovog mog scroga i lst, jedna strana je uvek veca od druge, ne znam mozda kasno pocinjem sa LST, ne znam koji je problem? Hvala edit E smoke i ja sam razmisljao da kupujem posto na 6-7 dana zalivam litrom al zar nece ph da joj ode u nebesa posle nekog vremena posto ne mogu sve odjednom da iskoristim? (mogu 2L da kupim pa jedan litar odma da naspem a jedan litar da stoji 6-7 dana tako je okej valjda)
86 dan ukupno, 30 dan na 12/12, 18 dan cvetanja. Pre dva dana su dobile 5ml Cvet + 10ml Slavola na 1L vode sto je full doza sto se tice djubriva i prvi put sam kombinovao Slavol sa djubrivom pa cu videti rezultate. Nazalost bijlke ne mogu dobiti cistu vodu sa H202 posto ide Cvet pa 7 dana susenja pa Slavol pasusenje pa Cvet, ne znam dal da izbacim nekad Slavol a da sibnem vodu sa peroksidom? Ispod zice sam vece listove uglavnom skinuo, neke velike odozdo takodje, neke sam savio da ne zaklanjaju hed, nisam hteo da rezem ko prosli put al je HazeSeeker reko da u pocetku cvetanja mogu da se skidaju listovi pa reko sto da ne poslusam coeka :D Imam mesta jos nekih 12 cm a rast ce jos 20 dana pa sumnjam da cu ispuniti prostor do kraja posto sam ih vezao... Evo slika : leva strana boksa desna strana boksa Pticja Pozdrav svima and Stay high :D
dugu vegetaciju furam zato sto imam vege boks i kad ostanu 40-50 dana dana do kraja ja pocnem sa vegetacijoim, sto da nemam duzu vegetaciju kad mogu, evo kad stigne WW slusam tvoj savet pa cemo vuideti rezultate. HVALA na korisnom savetu! poz
nakon pola sata vezivanja gumenim lastizom (za zimnicu ukro od keve :D) stanje izgleda ovako, uradio sam kako si reko mada neki vrhovi su na samom kraju boksa. A zicu sam stavio na 15 cm od posude, mogu ja i sad je spustim al nece imati efekta jel? Mislio sam ako je zica vislje da ce i vrhovi biti veci, izgleda sam se prevario, a sto se tice lisne mase ima kolko oces sto zbog genetike, sto zbog gnojiva koji ima veliki postotak N(u p. apoteci kad trazim gnojivo bez N oni me gledaju ko tele, kazu mora da ima N, lol :D) HazeSeeker je reko da u pocetku cetanja mogu dase skidaju veliki listovi koji zaklanjaju vrhove, ja sam ih zasad malo zalomio i nagurao ispod zice ali u buducnosti su mozda morati daskidam listove ili ne? Evo slika :
zasad su i donji listovi svi okej, dok su bili na 18 sati 2-3 lista su pocela zutiti zato sto nisam hteo da dajem LIST gnojivo, kad su pozuteli skroz skinuo sam a posle dodavanja CVET-a listovi nisu nastavili da zute. Sto se tice Slavola poslusacu te, necu dodavati H2O2 a na nekom sledecom gnojenju cu Slavol dati zajedno sa Cvet-0m. Mogu da konstatujem da je stabljika vec dosta veca od prethodne dve sto je rezultat vece saksije a i malo vise svetla. Nadam se da sam necu skidati listove ko pre posto sam siguran da bi urod bio 2 puta veci!
74 dan ukupno, 18 dan na 12/12, 6 dan cveta Cim sam primetio da je izbacila dlacicu ja sam poceo da brojim kako bi za dan dva skratio cvetanje XD, procvetala je tacno za 13 dana na 12/12, isto kao prethodne dve bicarke tako da ako neko uzima BB zna kad ce da procveta :D Pre 4 dana je popila litar vode + 10ml Cvet i vidite da je lepo reagovala posto su svi listovi zeleni, BB je tesko pregnojiti, ne znam da li da cekam 14 dana pa da opet dobije dozu gnojiva ili da cekam da pocne da pokazuje nedostatke? Kad se osusi zemlja ide SLavol + H2O2 a kad se zavrsi 2 ili 3 nedelja cvetanja ide flush(savet GHS), ne znam da li da izbacim nekad SLavol pa da ide samo voda? Evo slika : Evo slika kako stoje sijalice, jel okej ovako ili da promenim poziciju da npr prvo i zadnje bude 6400 a tri u sredini 2700? Da pred kraj izbacim jedno 6400 a ubacim 2700? I jos jedno pitanje tj molba ako neko moze u pejntu da skicira neki reflektor, ne bi da stavljam konzerve? eto toliko od mene, nadam se da nisam postavio mnogo pitanja, pitajte i savetujte... Ziveli!
10 dan na 12/12. Cvetanje jos nije pocelo ocekujem ovih dana, gnojena je jednom sa Cvetom(plantela) a svako zalivanje ide Slavol. Juce sam narucio od Seedsmana White Widow, jedva cekam da stigne da pocne magijanje :D
usrname znam sve to al prosli put sam sve tako uradio i nista, e sad sam probao ovako, znaci direkt u zemlju(video kako su neki sa foruma radili) al zasad nista, mozda je temperatura u pitanju, ne verujem da prelazi 20, al dobro bitno da sam probao, ne greskama se uci. ludi dim, ja sam izgurao u proslom dnevniku 2 Big Banga u ovom kucistu , nije bilo problema, a da su listovi glomazni i da raste grmasto to si u pravu, sledece seme ide unutra White Widow, samo da sakupim jos malo para :D
nemam mesta gde to u boksu da smestim, mali je to prostor, zasad idem ovako pa kako im bude.
biljku drzim u kantici od sira 5 L a stavio sam jednu u drugu kantu pa visak ide u ovu drugu, oprema je skoro ista al umesto 2 od 24W sad sam ubacio 2 od 30W. PRosli grow sam izvukao 30 i kusur grama sad ako temperatura ne bude pravila problem ocekujem toliko od jedne biljke :D