prvi grow, medicinski SJEME: 5x fast bud #2, sweet seeds ZEMLJA: florabella žuta BOX: 120cmx120cmx200cm RASVJETA: 250w mh za vegetaciju, 600w hps za cvjetanje POSUDE: 18 l VODA: izvorska, ph za sada nepoznat GNOJIVA: solum, guano prah, guano extract, guano grow, guano bloom 27.03. stavljene na klijanje u vlažnu maramicu 29.03. stavljene u zemlju 31.03. izniknule 03.04. stavljene pod lampu UVJETI U BOXU: TEMPERATURA: 23/15 VLAGA: 56/31 malo su se izdužile, valjda su trebale dan-dva ranije pod lampu
hvala svima presadio ih nekako, valjda će preživjet:bocni::
30
kako sad metar?
sad su na 30 pa ću vidjet za dalje..
sedmi dan u boxu spuštao sam lampu na 20 i 25 cm ali bilo je pretoplo čak i sa ventilatorom u cool tubeu pa sam se zaustavio na 27 cm, sada sam opet digao na 30 cm jer je i tako temperatura ponekad dolazila do 29 inače je temperatura 15/28 ispuh mi je za sada još uvjek pasivan vlaga mi je bila pre niska pa sam to riješio sa pelenom i ventilatorm, vidio u jednom dnevniku, hvala autoru, sada je stalno oko 50 hvala svima na savjetima
vrijeme se popravilo pa se i temperatura riješila, sad je 17/27 možda je već vrijeme da ih presadim u velike neprozirne posude? dosta su narasle i korjen se razvio..
spremne za presađivanje? pojavilo se neki korov :D
počupao korov, zamotao boce u foiju
četrnaesti dan u boxu temperatura 17/27 vlaga 56/63 lampa udaljena 23 cm od najveće i 27 cm od najmanje, ventilator u ctu uključen, ako je bliže frču se listovi na nekima ispuh još uvjek pasivan osjeti se miris, prilično jak, ugodan, sličan menti
dvadeset i prvi dan u boxu temperatura 18/29 vlaga 55/65 lampa udaljena 20ak cm od biljaka biljke visoke između 25 i 30 cm 19.04. presađene u veće posude, zemlji dodan solum i guano prah 20.04. topirane, trebao ranije dva puta su dobile po dvije litre vode, sljedeći put će dobit i pola doze guano grow ovih dana sam mislio stavit hps 600 ispuh još uvjek pasivan
bojim se da mi temperatura padne ako ga uključim
dvadeset i osmi dan u boxu temperatura 19/26 vlaga 63/90 lampa udaljena 40ak cm od biljaka 25.04. sam stavio hps 600 27.04. prvi lst 30.04. su dobile pola doze guano grow i dosta narasle do danas 01.05. drugi lst, onoj skroz desno sam slomio granu sa dva buduća vrha, zaljepio sa izolirkom pa ćemo vidjet..
trideset i peti dan u boxu temperatura 21/29 vlaga 47/58 lampa udaljena 40ak cm od biljaka 03.05. sam odrezao starije listove, sok je bio dobar, i danas opet 06.05. sam ubacio lavandu u box jer je bilo puno moljaca, za sada izgleda da je pomoglo u zadnjih par dana sam pustio ispuh i ventilator za cirkulaciju zraka da rade non-stop, isključio ventilator u ctu i namjestio da radi kao upuh dok radi lampa i sa svim tim akcijama uspio smanjit vlagu danas su dobile pola doze guano extract, a sa sljedećim zaljevanjem bi im dao pola doze guano bloom cvjetovi se lijepo popunjavaju, ne na svima jednako, a na nekima već ima i mraza :gled: ona dva vrha na grani koju sam slomio su preživjela, za sad biljka lijevo gore na slici je najmanja i ima puno žutih listova ali cvjetovi izgledaju zreliji nego na ostalima
tako nešto
jučer sam stavio lošu sliku, evo boljih samo jedna je takva, nije rasla zadnjih tjedan dana, a uvjeti su svima isti po slikama u vodiču za unutarnji uzgoj izgleda kao da fali fosfora, dušika, cinka, željeza, svega
ne mjerim ph jer nemam trenutno s čime, ali voda je izvorska pa bi trebala biti više manje ok sve ostale biljke, a i ova do prije tjedan dana, super reagiraju na guano, i trebalo bi im biti draže organsko od kemije sve zalijevam sa istom vodom i svima dajem isto gnojivo, ne razumijem koji je njen problem
napravio flush u tušu sa vodom iz vodovoda nisam kupovao ph metar je sam probio proračun sa svim ostalim, mislio sam koristit lakmus, ali ga nema nigdje pa ako neko zna za neki provjereno dobar, a jeftin ph metar neka ga izreklamira ;)
oko dvadeset i petog
hvala :sun2:
četrdeset i drugi dan u boxu temperatura 21/31 vlaga 42/66 kupio sam lakmus, ph je bio preko 7, spustio sam ga limunskom kiselinom ispod 7, koliko je lakmus precizan toliko sam i ja, kada bude love kupit ću metar, neki bolji ona žuta biljka je još žuća, čini mi se da je pri dnu bacila neke nove listove koji su za sada zeleni, ali cvjetovi kao da rade svoje na ostalima cvjetovi i dalje nejednaki, a neki su već jako lijepi
četrdeset i deveti dan u boxu temperatura 19/29 vlaga 43/57 ove četiri dobre su ok onoj žutoj sam napravio još jedan flush, ovaj put sa reguliranom vodom, izgleda isto, ja bi to probao rezat i sušit pa možda bude nešto za osobnu upotrebu :D
ostatak je medicinski, nije za mene
:sun2:
pedeset i šesti dan u boxu temperatura 20/30 vlaga 34/51 žutu nisam još odrezao, ali mogao bi ovih dana dobrima se cvjetovi debljaju, a lišće žuti i otpada, zadnji put sam ih gnojio prije nekih 5 dana i mislim da će dalje dobit samo vodu i sa zadnjim zalijevanjem med, ako neko od iskusnijih misli da treba drugačije, neka kaže
šezdeset i treći dan u boxu temperatura 25/33 vlaga 38/55 dobile su med, pustio bi ih dok se zemlja osuši i onda rezao, ako se slažete... i ako su dovoljno žute :)
bolje?
09.06. su odrezane i suše se, mislim da je to bio šezdeset i sedam dana u boxu, i sedamdeset i četiri dana from seed, malo više nego šta je proizvođač reklamirao zapalio sam žutu i zanimljiva je, nema neki jak miris dok se puši, djeluje sa zakašnjenjem, odreže noge i malo ubrza mozak, a onda zaspim :D hvala svima koji su pratili, pomagali i navijali za mene