Veliki pozdrav ekipi s foruma evo došao je i taj dan otvaram svoj prvi dnevnik ovo mi je prvi grow prvenstveno zahvaljujući ovom forumu jer da nije vas vjerovatno ga nikad nebi ni otvorio niti bi sadio pošto svo moje znanje dolazi od vas.;) Sviđa mi se što si ljudi na forumu međusobno pomažu i što funkcijoniramo kao jedna velika zajednica. Prije svega želim se zahvaliti Stipi,Tarzanu ,Poweru,No Jokeu ,Metalmaniacu i Chillu što su odgovarali na moje poruke i što su mi puno pomogli na početku.:respect: Bit ce borbeno znam 5 mjeseci je puno moram biti oprezan maksimalno ovo je jedan veliki izazov za mene ali ja volim adrenalin i izazove a prije svega da konačno zapalim nešto kvalitetno i što je moje pa se nadam da cu uspjeti.Imam 13 biljki puno za početnika ali imam vremena da im se posvetim a i cilj mi je da sam na miru neko vrijeme ako sve dobro prođe. Uglavnom krenimo redom: Zemlja: Copsosana i Klasman potground h Sjeme: 5x Critical Kush,5x Pineapple Chunk (Barnes farm) i 3x Early Skunk(Sensi seed)razlog izbora sorti dobar prinos,dobar za početnike i kvalitetan dim. Gnojiva:U vegetaciji Slavol i plantela list najvjerovatnije ali još cu odlučit,što se tice cvijetanja idem korak po korak razmišljat cu kad dođe vrijeme za to. Priprema: Critical i Pineapple sjeme stavljeno na klijanje 21.4 proklijalo 23.4 i ubačeno u vazu od 25cm nekih 5l istog dana, izišle iz zemlje 25.4. Zemlja koju sam koristio u vazi je Composana za balkonsko cvijeće nisam koristio nikakve dodatke perlit itd. Biljke su stare 21 dan 8 od 10 super napreduju, od ove 2 jedna napreduje polako a druga totalno stagnira i neznam šta da radim s njom listovi joj žute i mala je a ima sve uvjete ko i ove ostale molim za pomoć. Inače kupio sam štedne žarulje philips 23w daylight za biljke kad je loše vrijeme pa budu pod njima neka 3cm daljine rezultati su minimalni al eto nema smisla da slažem cijeli box za koji lošiji dan. Slika 1 8 veličanstvenih:) Slika 2 2 male s jednom od ovih 8 čisto radi usporedbe(ob
Hvala ljudi na podršci trudit cu se da održim standard;) uložio sam dosta truda i brige oko njih i za sad se isplatilo i mogu vam reci da mi je fora osjecaj gledati ih kako rastu:) Stipe na zadatku ko uvjek:respect:hvala na odgovoru onda neka rastu. A što se tice ovih vazi ili pitara hehe ja sam kupio nove ali sam ih sam izrezao na rubovima svaku da ih spojim da bi bile bliže žarulji pošto je 1 žarulja na njih 2 pa sam tu dobio 2 centimetara ma show program hehe ovak mi još bolje izgledaju frizuricu sam im napravio:)
Dzeparanoja ovaj moj će biti ljući čili ide oko njega da ga zaštiti:D Kad sam već kod čilija razmišljam napravit smjesu za zaštitu od puževa ovih dana je bilo kiše a doći ce gamad proždrljiva.Biljke bi trebo ovaj tjedan presadit. Napravio bih smjesu od češnjaka,duhana, čilia i time šprico čito sam na forumu da koristi e sad me zanima koliko trebam daleko špricat od biljaka da nebi zajebo zemlju i štetio biljci? Uz to sam mislio pomješat piljevinu,pepeo i pijesak to stavit okolo.
Da ali opet problem je kad kiša padne isprat ce taj pepeo zato sam i mislio pomješat s pjeskom i piljevinom da ga to malo upije i koliko toliko zaštiti,još bi i pužomora nalijo po tome znam da ga ispire kiša ali bi opet ova smjesa malo upila šta misliš? Jel ko probao onu foru sa puževima da ih skupim 50-60 komada stavim u vodu da odstoje i strunu pa procjedim i špricam time?
Misliš na ovaj pužomor?
Jel ga ima u pevecu i bauhausu?
Isprobat cu sa žicom i pužomorom pa cu vidjet dalje,ovo s pivom i ovim sladilima znam da pomaže ali je to sve do prve kiše tako da mi to nije pravo rješenje ali može poslužit. Isprobat cu kombinacije zaštite pa cemo vidit koja najbolje radi.
Ma ništa još od topiranja samo cu ju zajebat stvar a moje imaju nekih 15cm neka još pričekaju,ova tvoja je nekako mršava i izdužena bez puno listova,stabljika se istice sad neznam dali je to radi topiranja ili je sativa ali ja hocu da mi bude grm,nebi htio da mi ide u visinu previše zato sam i uzeo indiku.
Ovaj super-cropping mi se čini dosta jednostavan i sviđa mi se metoda iako mi nebi bilo svejedno savijat grane cimao bi se da ce puknut,lst je kompliciraniji uglavnom malo cu proucavat pa cu vidit s vremenom a prvo cu je topirat dok još malo naraste hvala na ekipa na savjetima;) Nešto mi je gricnulo biljku rekao bih da je mrav zato što sam ih znao vidit pored biljke šta vi mislite? I na nekim biljkama na donjim listovima žutetočkice? I jedna zajednička velikih:) Mali skunkići:) šta mislite za koliko bih ih trebo presadit u vece?(za nekih 5 dana sam razmišljao) Inace onu najmanju sam isčupao nije napredovala a nema smisla da je silujem,ova druga šta je bila mala napreduje dobro iako je vidljivo manja od drugih.
Ne mjenjaju one nikakvu boju na par mjesta imaju žute točkice a nisu točkice posljedica manjka mjesta. Ove velike planiram na sajt kroz 3 dana sad ce biti 2 dana kiše tako da sam planirao za vikend Skunkice bi trebo što prije u vece ali moram prvo presadit ove vece na sajt da bi oslobodio vaze..
Idu na sajt za vikend sigurno vec skoro mjesec dana su kod mene,šta kažete na ove listove šta su gricnuti i za ove žute točkice?
Alo ekipa evo da javim razvoj situacije presađeno je 9 biljoza na 2 sajta prvih 5 je presađeno 28.5, 4 ostale 31.5, skankići idu za vikend na 3 sajt. Kad sam presađivao na 1 sajt zemlja je bila jako vlažna kao glina pomješana s kupovnom zemljom jer sam rupe iskopao i pripremio 10 dana prije presađivanja a kiša rokala stalno tako da je bilo ful natopljeno u rupama ali se lakše presađivalo. Prilikom sadnje nisam htio izrezivat posude da bi ih izvukao cijele pošto ce mi trebat a i bila je zemlja vlažna pošto nije bilo sunca zadnjih dana pa sam iskopao lagano rubove vaze i ruku zavukao duboko oko rubova i izvukao koliko se moglo nekih trecinu zemlje od vaze s korjenom. Primjetio sam da u sredini vazenema korjena kad sam izvukao ovaj gornji dio rekoh super ali poslije sam vidio da na dnu ima još puno korjena pa se nadam da nisam ništa zajebo i da ce se biljka primit kako treba(prvo presađivanje jbg) danas cu otici do ovog pvog sajta pa da vidim situaciju. Biljke sam zaštitio mrežom(vidio sam u jokeovom dnevniku thnx joke;)) unutar kaveza sam stavio jaja ispod staljike ako prođu žicu pa da zastanu malo:), okolo mreže je pužocid u granulama i još sam ih našpricao actarom nadam se da ce bit obrana dobra. Šta se tiče razvoja biljki 5 criticala i 4 pinepplea su malo stagnirali od onog zadnjeg updatea jer je bilo kiše i nisu imali sunca ni svjetla tjedan dana sad kad je krenulo sunce nakon ovih kiša odmah su presađene pa se nadam da ce krenut kako treba. Skunkići bolesno napreduju vec sada su veci od criticala i pinija imaju nekih 23 cm 2 puta su presadivani možda zato toliko brže rastu jer sam criticale i pinije stavio odmah u veliku vazu neznam, stvarno rastu ko ludi za vrijeme kiše bili su pod štednim žaruljama možda i zato uglavnom da sam znao uzeo bih samo early skunk ali nema veze možda bude obratno na kraju:D. Evo slika Prve slike 2 sajt i biljke, zadnje 2 skunkići. Slike s 1 sajta nemam zaboravio uzet mob kad sam sadio ali uglavnom isto sve ko na drugom samo jedna biljka više. Komentari dobrodošli.
Slabo se ovi skunkići vide u vutra programu kod mene na kompu je zarotirano sa strane ali nema veze.
Bio na 1 sajtu danas da vidim situaciju biljke su se dobro primile vidi se napredak kod svih samo jedan pineapple malo stagnira bem ti pini nadam se da ce krenut. Kod nekih biljki su mi počeli žutit donji listovi što je znak da ih moram pocet hranit sutra idem po plantelu list i slavol pa cu ih našišat za vikend s tom kombinacijom. Evo slika
Bit će ovo ljeto zanimljivo i radno nema sumlje:) a koji ce bit gušt u 10mj ako dođe do toga uff samo da ih ne namirišu to mi je najveca opasnost jer sam nekih 20m od čistine kojom rijetko ko prođe a i visoka je trava na cistini a grm gust. Ako ništa uzet cu flosal gnojivo od mente pa da malo ubije miris.
Evo mene ponovo bio danas na prvom sajtu ujutro da pognojim i dođem i ugodno se iznenadim biljke rastu ko lude:) imam osjećaj da su narasle u 5 dana jedno 15cm nisam ih mjerio ali imaju sigurno 70cm stvarno sam prezadovoljan samo da se nastavi ovako bit ce paprike brdo:D evo slika
e da i topirao sam ih usput
Pozdrav svima koji me prate:respect: obišo sam sva 3 sajta kroz zadnja 3 dana moram reći da sam prezadovoljan biljke su super pa krenimo. Sajt 1 Biljke nisu napadnute sve su zdrave i dobro izgledaju,žica je uradila svoje,inače sve odlično napreduju:) criticali su malo veći od chunkova ali ništa previše,danas sam ih topirao 1 put neračunajući onaj 1 odrezani vrh prije 3 tjedna,slike su prije topiranja. Morao sam biljke vezat za drvo jer su se malo počele savijat pa da mi se ne lome grane,primjetio sam da su mi ovi donji listovi blizu tla pa sad neznam oce ici sami prema gore kako budu rasli ili da ih vežem prema gore da mi ih puževi ne pojedu može savjet?(slika 5) Evo slika Sajt 2 Sve kao i na prvom samo što sam primjetio da mi je nešto napalo samo 1 biljku puna je rupica vidit cete na slici,našpricao sam ju actarom valjda ce pomoć,možda znate šta ju je napalo? Drugi manji problem je šta mi ovaj chunk koji je otpočetka malo slabiji manje napreduje i listovi su mu žući nego kod ostalih biljaka(zadnja slika),Biljke cu topirat ovaj tjedan kad ih zalijem. Inace biljke sam vezao kao i na 1 sajtu. Slike Sajt 3 Early skunk odlično napreduje rastu ko mutavi:)moram ih ovaj tjedan topirati jer ih još nisam. Slike Savjeti dobrodošli:spliff:
Barnys iz tvojih usta u božije uši:) brate ima zajebancije oko ovoga koliko oćeš a tek špica dolazi treninzi,cvijetanje itd. Vutralone ovisno o tome ko prođe u blizini:)
Kako misliš grane topiraj bar jednom? Mislim topiram vrh stabljike i to je to.
Aha ma to sam napravio danas na 1 sajtu,inace kad su bile manje topirao sam im svima glavni vrh sad neznam dali se to broji pod prvo topiranje?.Zanima me koliko puta je preporučljivo da topiram sporedne grane i koliko će mi trebat biljkama da se oporave da mogu ponovno topirat?
Bizzo želim što veću biljku neka ide u širinu i visinu bitno mi je da što više izvucem iz nje,za sad samo topiranje što se tice ostalog treninga to sam razmišljao kroz 2 tjedna taman prije cvijetanja dok se još malo razvije i oporavi od topinga napravit lst ili super cropping,e sad šta misliš da odmah počnem s treningom ili da sacekam još 2 tjedna? Mercijana kad još malo narastu nece se ni skužit drvored jer nije preveliki razmak a ocekujem grmove,ovo što kažeš da sam trebao razbacat došao bih na isto samo što bi mi neke biljke imale manje sunca jer nema puno prostora, a ovako sam ih složio da imaju sve maksimalno sunca.
Ma znaš šta tarzo mislim da si u pravu jer mi se iskreno ni neda zajebavat s lst a još manje sa croppingom jer bi mogo više zajebat nego dobit pošto nemam baš iskustva,a i puno je biljki tako da bi imao hrpu posla.
Evo malo da se javim sa slikicama,biljke sa prva 2 sajta imaju 82 dana,skunkovi su 66 dana, zasad su ok,kako se meni cini nisu visoke ali su pravi mali grmovi tipične indike,još cu ih jedanput pognojit za 5 dana i to je to za vege gnojenje. Sajt 1 slike su prije 7 dana sajt 2 slike su od jucer,sve je u redu ali jedan chunk me brine nekako se cudno razvija,cudno mu listovi rastu i nije baš za topiranje neznas di bi rezao jer mu se drugacije grane razvijaju vidit cete na prvim slikama potpuno je drugaciji od drugih,ostale biljoze su ok.Ova slika di izgledaju žuckasto biljke to je od blica,sve su zelene skroz.Na slici 7 je early skunk zanimljivo je to sto nije uopce visok i otšao je u širinu i izgleda potpuno drugacije nego 2 skunka za 3 sajta koji su dosta viši vidit cete po slikama.Sad neznam do cega je to tako vjerovatno ima manje sunca neznam,ako netko zna slobodno neka komentira. Sajt 3 2 early skunka moje ljubimice ko borovi izgledaju i predivno se uklapaju u prirodu evo slika Komentari dobrodošli:)
rancero mislis li da su dovoljno velike za polovicu 7mj? jer ja neznam prvi mi je grow nemogu procijenit
Hvala stari;)a gle dobro sam pripremio zemlju,a i gnojim ih duplim dozama slavola i plantele list pa je vjerovatno tu razlika,iako ih gnojim svaka 2 tjedna.
Fala profesore srce mi je na mjestu sad:D
Sva tri sajta su brutalna(nadam se),neces vjerovat 1mj sam ih tražio jer sam znao da mi je to najbitnija stavka u cijelom growu,a i naradio sam se krčeći sve jer sam ih napravio praktički iz ničega odnosno grmova u koje bi rijetko tko ušao. Eto isplatilo se za sada nadam se da nitko nece provalit.
Hvala ekipa trudim se a i zabavno je:D
Pozdrav growerska braćo:thumb:evo malo da se javim nakon 2 tjedna,biljke su dosta napredovale i stvarno se dobro razvijaju vrijeme mi ide na ruku a i slavol i plantela rade svoje,nemam problema s puževima i raznim nametnicima sve ide svojim tokom samo da tako i ostane:Dtrenutno su u prefloweru a kroz nekih 2 tjedna bi trebale procvijetat dat cu im još jednu dozu slavola i plantele list i to je to za vegetaciju. Sajt 1 Pineapple chunk&Critical Kush Sajt 2 Pineapple chunk,Critical kush&Early skunk(prve dvije slike su bez blica) Sajt 3 Early skunk borovina:) Očigledno je da je early skunk količinski bolja sorta za uzgoj nego pini i critical jer uz isti trud dobivate puno više vuve iako sam prezadovoljan i sa pinijem i chunkom,rekao bih da je pini najmanje potentan i najosljetljiviji od njih ali nisu neke prevelike razlike između njega i chunka.Komentari i primjedbe dobrodošli:)
Hvala na pohvala znaci mi to puno:thumb: istina uložio sam puno truda,ljubavi i novca pošto im dajem duple pa cak i vece doze gnojiva jer one to mogu podnjet bez problema,ali najbitnije od svega je osjećat biljku odnosno vidit kako reagira na neke stvari i davat joj prehranu ovisno o vremenu,a i sreća je bitan faktor.
Pozdrav braćo haseri;) evo da se javim nakon nekog vremena:) uglavnom bio sam na moru i pustio biljke na milost i nemilost 20 dana i ocekivao sam svasta ali moram priznat da sam se ugodno iznenadio ako ne i šokirao kad sam dosao na sajt,uglavnom biljke su otisle u visinu skoro 2.5m skunkovi i 3m i rasirile se tako da su se doslovno spojile i sad imam velike grmove sto sam i htio od pocetka:D i da sam znao da ce se ovako razviti jos bi ih malo odmaknuo jednu od druge radi dobivanja sunca,ali nema veze 1 grow neiskustvo. Critical i pineaple su poceli cvijetat,skunkovi jos nisu ali ce ubrzo:) Što se tice gnojenja sutra ih krecem gnojit jer ih jos nisam gnojio u cvijetanju,odlucio sam se na preporuku tarze za gnojivo yara ferticare u kombinaciji 15 30 15 i 6 14 30 znaci dobit ce dosta i fosfora i kalija s tim da cu im davat troduple doze jer su biljke velike i sigurno mogu podnjet iako cu pratit reakciju biljki pa cu po tome regulirat doze. Vidim da vecina koristi na forumu u cvijetanju plantelu cvijet ali ja je nisam odabrao zato sto ima mali npk i za sobno je bilje i cvijeće i mislim da bi to bilo preslabo za moje biljke koje trebaju jaci npk,druga stvar je financijska neisplativost jer bi puno vise para otislo na plantelu.Razmišljo sam da biljke pocnem vezat odnosno da napravim lst da bi dobile vise sunca jer ovako blizu zaklanjaju jedna drugu a samim tim mogu dobit vise masnih hedova:D Komentari,savjeti i kritike dobrodosli:respect:
3 ili 4 puta nisam ziher zašto?
napravio sam trudnice od njih kad krenu deca jao si ga meni:)
Hvala na pohvalama svima:thumb:e di sam ja od starog šmekera Jorgea:D inace gledao sam neke klipove nabrijavajući se prije prvog growa lik je do jaja:) Uglavnom nadam se dobrom vremenu do kraja 10mj jer skunk bi trebao biti gotov krajem 10mj mozda pocetkom 11mj jer jos nije poceo cvijetat ali bi trebao ubrzo. Critical i pini bi trebali biti gotovi sredinom 10mj,mene zanima dali postoji nacin da ubrzam cvijetanje kroz gnojenje ili neki drugi nacin jer se bojim da mi mraz kiše i hladno vrijeme ne zajebu grow? ocekivao sam da ce ranije procvijetat.
na seedfinderu pise da early od sensija cvijeta 53 dana iskreno mislim da ce biti i 60 dana,45 je nekako premalo, uglavnom to ti je kraj 10mj ako bi i sutra procvijetala. moram to ubrzat jer sam u unutrasnjosti iskusni groweri javite se
Napusant naravno da se moze i mislim da si fulo temu:) Ed sve 5;) zanima me datum kad si posadio super skunk? Sharp fala na savjetu ;)daj mi objasni to duck tape vezivanje i sta bi ti napravio na mom mjestu? @Buksna27 nemoj pisat post za postom. Editiraj i stavi sve u jedan. St.
Ed zato i jesu procvijetale moje posađene sredinom 5mj,a prebacene na sajt sredinom 6mj.
Problemi ekipa nesto mi je napalo gornje hedove biljke znaci u roku 5 dana odkad sam bio zadnji put na sajtu bile su zdrave i onda vidim ovo i šok. Pomagajte evo slika
da to sam i ja poimislio jer sam im dao četveroduplu dozu yare zato što ih nisam dugo gnojio, ali kako se onda samo 1 otrovala?
šta sad da posjećem ovo di mi je strunulo ili da ostavim i zaljevam vodom nadajući se bržem oporavku?
golube u pravu si malo sam previše zabrijo da mogu podnjet gnojivo pošto su ogromne ali ocito nemogu, budem ih zalio što više ali necu biti u mogucnosti dati im toliko vode koliko si napisao, a i nema potrebe jer bi ih još više zeznuo prekomjernim zaljevanjem, dat cu svakoj 15 litara ovaj tjedan i bit ce to ok nadam se:), hvala ti na informacijama:thumb:
Evo malo da se javim ekipa;) ova biljka sta se skurilo 5 najviših grana (ostale su ok) dao sam joj 12l vode i cini mi se da se oporavlja fino cvate budovi se pune:Dbit ce još kiše za vikend tako da mislim da ce sve bit ok s njom. Ostale biljke fino cvatu imam dojam da im je pasala četverodupla doza usprkos žućenju dosta donjih i srednjih listova što je normalno u ovom periodu ako se ne varam:) više necu stavljat četveroduplu dozu odsad cu im davat 2 žlice yare 15 30 15 i 6 14 30 na 7l vode tjedno odnosno 1,5 doza mislim da ce bit taman jer cvijetaju ko lude a treba im hrane. Kupio sam i sigmund fugnicid kojemu je namjena suzbijanje gljivicnih bolesti,hrđe pljesni i ostalih nametnika,pošpricao sam biljke s tim jer imaju po sebi nešto hrđe,a i ne želim da mi napadnu novi paraziti biljke jer ce ih bit sigurno vrijeme je savršeno za njih. Imam jedan problem onaj pinneaple chunk sta je zaostajo od početka se fino razvijo iako nije ko ostale biljke i nekako ima drugacije listove ali još nije počeo cvijetat ne kužim kad misli u 10mj,sve su procvijetale osim njega ima li ko možda sličnih primjera ili objašnjenje? evo slika
Jel se može dogodit da fenotip uopce ne procvjeta ili ako procvjeta da je skroz drugaciji za pušit količinski itd?
Ma taj chunk mi nije nikako sjeo,jednog sam pocupao na početku jer nije htio rast,drugi je fenotip,trećem je puknula stabljika:fuck:ova 2 ostala su ok zasad iako imaju nešto više hrđe po sebi od criticala a i puno su manje uglavnom ne preporucam ga nikom, da sam znao uzeo bih sve criticale jer je biljka odlicna i jako otporna toplo je preporucam svakom.
ma kužim te sve zanimljiva ova vuva biljka:D
Pozdrav ekipa:thumb: imam veliki problem,na jednom chunku mi trune stabljika i osušilo mi se jedno pola biljke i vidim da se sve više širi,prvo sranje sam primjetio prije 3 tjedna kad sam dosao do biljke i vidio da su mi 2 vece grane puknule,mislio sam da su zbog vjetra međutim primjetio sam trulež na tom dijelu što je i bila posljedica laganog pucanja grana i sušenjem istih. Nakon toga sam kupio fugnicid Signum za pljesanj,hrđu,pepelnicu uglavnom ima širok spektar za suzbijanje bolesti i dodem negdje prije 5 dana na sajt i vidim opet osušene grane ali stoje na grani nisu puknule nego stoje na stabljici ali se suši i opet pošpricam sa Signumom po toj stabljici di se suši i zaljepim izolirkom da se drži međutim nije bilo pomoci dosao sam danas i pokidao te grane koje je zahvatilo. Najgori problem je što mislim da mi se širi jer sam primjetio i daljnje simptome na gornjim granama što ce te vidit na slikama e sad neznam što da radim?pomagajte drugovi
Ma nije pukla grana vidio bi. a i na ovima sto su se osušile šta sam ih skino prije isto nije pukla grana nego jednostavno truli stabljika. A zašto bi korjen imao utjecaj na gornje grane?
Imam slavola taman cu ih danas gnojit pa cu joj dat slavol iako sumljam da ce joj pomoc jer mislim da nije problem u gnojenju i mislim da im ništa ne fali po pitanju toga eventualno da probam kupit željezo ili kalcij šta mislite? Sharp odrezao sam skoro pola biljke dijelova što se osušilo,ovo šta je ostalo je zdravo ali se naslućuje da ce se osušit što se vidi na slici, to želim spasit zato i tražim hitnu pomoć jer ce to brzo otić u racku ako ne reagiram.
Ed ušao sam u ovaj link ali mi piše eror šta si mi uopce htio reć?