Ovo mi je prvi ozbiljniji outdoor ...sljedeci bi trebo biti bolji ...u 1. indooru sam dobio cca 1 g suhog na prozoru zbog kasnog presađivanja iz 2dl u kantu od boje sve ok zemlja (balkonija) bez gnojenja i vjerojatno pre rano brano zemlja : loša obična presađeno u mix plantela balkonijka 3x70l i substral univerzal 2x50l cca 13-15l 22 rupe i 20 biljaka sjeme: domačica iz vutre , ako uspije se primit 15 i da je bar 7 cura i 365 grama za svaki dan 1 gram priprema: klijalo u maramici, pa u čaše 0.5l losa zemlja, pa u rupe vani gnojivo: stajski gnoj u granulama razmućen u vodi (2 granule na 1,5l) za male biljke dok su bile u obicnoj zemlji, plantella list i cvijet kad bude potrebno sajt : ima svjetlo od 4.30 do 20h sa istoka i zapada malo smeta granje ali je ok ima direktnog:sun2: ja mislim oko 7-8h
prije 7 dana (444) prije 3 dana (1-5) ... kasnije stavim slike iz outdoora
evo još danasnjih slika od presađivanja, valjda nisam oštetio korjenje, ima duplih slika zbog loše kvalitete, nadam se da su otporne na suho jer sam 20 komada zalio sa 7 l vode, ova 2 grmića ne računam jer sumnjam da od toga sta bude ...
evo i par slika od indoora sa balkona 2013 5 komada 1 topirana 2 normalne (4 cure) ....1 muska ... ukupnpo 5-7g dim je bio dosta dobar, ali po slikama izgeleda mi sad da je prerano brano ,ali high je bio dobar ... dalje nastavljam sa ovogodišnjim... ovo je bilo par slika iz 2013 kad nisam još bio član
7.7. poslije podne (1-10 slike) 10.7. jutro (11-15) ... sta je ovo bijelo na listovima ? ... to sam vidio tek na slici kad sam gledo ... neke su mi se posusile pa ih je sada 15-17 nezz tocno samo pola su bolje pola jos napreduju za njima brzo su se priviknule na kvalitetniju zemlju :) i vidi se mali napredak u rastu , posto je padala kiša nezz kako da zaljevam jer sam zalio u utorak 20kom sa 24 L vode
budem pogledo nisam bio od petka tamo
dojdem na sajt kad tamo samo 10 biljaka živo :( i srna 5m od mene pobjegla nevjerujem da bi pojela manje a vece ne tako da mislim da je do susnog vremena ili lose zemlje prije kod klijanja, ... nezz da mi se sad islplati sijat jos , ...nasprico sam preventivno s neo-pitroidom--- zbog tockica (samo s gornje strane lista) ... kada da prskam plantellu list ? ..zašto su mi listovi ovakvi (žute) (manjak vode ili ...) ? ... molim vas za pomoc i kako dalje da ne izgubim jos biljaka skoro svaki 3 dan sam na sajtu evo slike
hvala , znam za edit ali sam misli da ce bit ljepse ali nije jbg. sad cu dr put editovat ko i prije ipak je bolje ( jedino sta opcija malo kratko traje na nekim mjestima) .... isprike moderatorima
klasika iskopo i stavio zemju samo pa zalijo Plantelu list preko korena 15ml nje na 2l vode ce dobit sad kad odem sljedeci put na sajt mozda sutra ako uspijem maznut kljuceve od auta jer mi daleko hodat
Plantelu list preko korena 15ml nje na 2l vode ce dobit sad kad odem sljedeci put na sajt mozda sutra ako uspijem maznut kljuceve od auta jer mi daleko hodat
krenulo u losoj a zadnje 2 u dobroj trenutno su u preporucenoj
ispod hrasta zemlja o.5l case gnojeno s onim u opisu jer je slabo napredovala, presađeno u onaj mix na sajtu, dal da zalijem ond s plantella list ili ne i kad posto vidim da bolje zalit nego prskat
pobjeglo mi dok dok sam sipo pitroid , negdje sam na forumu prcito da je ispod hrasta ok , samo da nije ok ispod bora (kiselo je) izgleda da sam krivo shvatio nešto... ugl. glupo mi sad zalit sa gnojem za ukorjenivanje jer je balkonija (zemlja) jaka dosta sama po sebi, .. mislis da sam zakiselio zemlju taninom od hrasta? imam za odkiseljavanje zemlje neki prah ... ali me strah da ne sj*bem ovu dobru zemlju
evo malo slika sa sajta ... ostalo je još samo 7 na životu ove koje su kasnije krenule u boljoj zemlji prestigle su u rasto ove starije iz loše zemlje (trebo sam stavit viiše od 2 kasnije u dobru zemlju) ove slikane bočno su iz bolje zemlje mislim da imam jednu žensku ali nisam 100% još (slika 12)
nisu hrastovi na sajtu jako blizu , zemlja di sam kopo rupe je bila tvrda i suha samo na vrhu 2-3 cm ispod je bila mekana i malo vlazna i malo rahla kad su bile jake kiše čizme bi tonule 3 cm i ljepljive bile zemlja u kojoj su krenule je s dr mjesta ove dvije koje su bolje napredovale imaju ok zemlju od pocetka rupe su u 2 štiha široke štih i pol duboke (odprilike) mislim da se još nisu dosta probile do bolje zemlje jer ove u dobroj zemlji napreduju ok pošto nisam ranije stavio evo slike zemlje koju sam kopao i kako izgleda dok sam stavio kvalitetnu zemlju (boljih slika nemam) i nerazumijem se baš u zemlju pa nezz koja je vrsta na sajtu pa sam stavio onaj mix (piše u prvom postu)
kolko cu puta morat napisat da sam izdvojio 420kn za zemlju i gnojivo samo sta su dvije krenule kasnije u dobroj zemlji a ostale u losoj............. Citajte 1. ..... pre kasno sam kupio zemlju na sajtu je dobra preporucena,hvala vidio sam da nesto jede ali sam prije par dana sipao neo pitroid pa ocekujem da stane
zalio biljku koja vene mokracom bila je jedna od 2 biljih dosta je uvenula a nisam mogo do vode ,ove losije polako napreduju slikat cu dr put ,vidio srnu na putu do sajta pa bar zbog toga bi trebalo bit koristi
ako ne dehidrira do sutra dobro je i dobit ce vode a ond cu okolo obiljezavat teritorij sve sutra jer nisam mogo do vode dns a drzala se samo na gornjim listovima jako slaba
ako odcvate mogu napravit od nje ili ipak ostavim hedove :D
zalivene vodom (sve) nisam brojio kolko ih je ostalo slike su duplane zbog pitroida i boljeg kuta gledanja najveca je popila 6l samo tako, ostale manje :D jel smeta kopriva i ove druge biljke koje rastu uz vutru 19-22 ? opet mi ovaj pitroid izletio kroz one rupe :(
ok , sta da odem to pocistit ond s prstima s listova ili da probam otpuhat s nečim ili ? malo sam raskrcio jos oko ovih manjih sta je smetalo :D (nisko rasljinje ) da ima vise zraka i:sun2:
pocistio sam malo pitroid zbog fotosinteze pošto su najavili kišu za par dana da uživa u :sun2: malo dok može... ... za sad ih je još uvjek 7 , a dvije do tri su za sad u lošem stanju ... oznacio sam teritorij oko sajta (za srne) ... jel da krenem poslje kiše ( ponedeljak, utorak ) s gnojenjem (ovih večih) pola doze plantella list? ... kad kreće cvatnja? ... zemlja sa strane se vidi jer je tern takav, a ja sam novu nasipo ravno
3.06 u maramici krenulo klijat ova veca (14) pa u kupovnu zemlju nakon 6 dana klijanja pa u box , za druge nisam siguran :( sad nezz jel svjetlo bilo slabo il sta ... gledam na netu sve tako stare su vece
planiram dns pognojit sa platella list pola doze, preko lista (7 kom - 0,5l) ako se pokaze ok budem ponovio poslje kise u pon isto pola doze s viškom gnojiva cu zalit biljke (ove vece) ....:joint: prije 10h ujutro
da isperem sad
da isperem sad ? ( na mobu sam, isprike moderatoru )
djelovalo mi je sigurnije onako, ali sam te poslušo kad ti kažeš da je ovo bolje (preko zemlje) i dao sam mi propisanu dozu ipak su najavili kisu sutra pa ce isprat malo :D vidjet cu kako ce reagirat pa ponovim za 7 dana opet (4L na 7 biljaka)
evo slike ... .. mix ružmarin i orahovo lišče sjeckano i oko biljke još one iglice od one biljke (u malo širem luku) (zadnja slika) __ razlog - (puževi) ... razmišljam da oko biljki (u širem luku ) rasipam pepeo (puževi) .... jedna slika za usporedbu prije i poslje gnojenja (slike jutro - podne ) ... kiša je isprala dosta gnojiva iz zemlje (gnojeno cca 12 h prije kiše) ... razmisljam i da iduci put ako nebude kise dam pola doze gnojiva
još da gušteri pomažu malo više oko uzgoja bio bi im zahvalan :D :joint:
evo nisam bio na sajtu od zadnjeg posta, uskoro bi trebo možda opet pognojit malo ( 6 biljaka (sve) ) možda malo raskrčim još ok njih jer je izraslo razno raslinje (nevidi se na slikama) izgleda da ok napreduju možda dvjema biljkama fali sunca malo su se izdužile vidim tek sad na slikama slikano je iz više kuteva sa auto fokus i makro , nezz koju opciju da koristim evo slike :
plantella list 23ml na 6 litara neke su dobile vise od litre neke 4dl pošto nisam imo flaše po litru :( vidjet cu jel ce ove manje krenut rast vec
bilo mi je dosadno pa otišo obić biljke i nabacit koju fotku fotko sam samo jednu biljku * :D
jel to znaci da je cura ? i jel moze gnojivo list posto se samo pokazalo na vrhu na toj da ne radim 2 vrste ...i cekam dr da pokažu spol ... planiram berku ako bude po planu u 11mjesecu pocetak
hvala power kad sam vidio kako su krenule u lošoj zemlji odma sam uzeo zemlju bolju i gnojiva list i cvjet po litru budem ond jos jednom list pa cu mozda neke list neke cvjet
mislio sam dok ne krene cvjetat kod listova tek je kod vrha krenulo i da stabljika ojaca jos malo , ne djeluje mi bas jaka u odnosu na onu veliku do nje ugl vidjet cu jos sta cu
mislim da su sve koje cvatu pre tanke (jel ce one jos rast? ) a strah me da mi ove veće ne ispadne mudonja , a krenula u boljoj zemlji mozda malo kasnije, najmanja ima oko 10 cm a ostale su oko 30-60-90 odprilike 90je ova najveca odprilike ova velka jos ne cvjeta , a ovih manjih par krece
zalijano sa ... 2x45ml plantella list na 2x6L vode + (2l vode 15ml list zaboravio na jednu) + 2L pola doze list za najmanju .... dobro su podnjele gnojenje... najmanju sam odkopo i ispro staru zemlju s korjena i vratio u kupovnu pošto se nije pomakla nikud od presađivanja prošlo je preko 24 h ok se drže malo ih napadaju neke mršave muhe ... evo slike
ma hranim ja njih svakih 7-10 dana, jedino ih slikam češće :D , u opisu napišem kad što radim , sad sam samo dodo još i mjere sa strane, ajd budem onda pauziro s gnojenjem , djelovale su mi slabe pa sam zato, imam još pola litre plantelle lista
ma ne to kolega i ja sam baš :joint2: nisam znao jel misliš da stalno kad dam update gnojim ili samo stavim sliku nekad pa zato ... još nisam za spol siguran kod svih samo kod jedne od 6 ... kao što kažeš sve su različite svaka iz druge vutre ... drago mi je da mi očeš pomoč kao grower (groweru) :D zato i postoji forum :vutra: jedono što su krenule u lošoj zemlji osim ove najveće... drago mi je da pratiš moj dnevnik , ja praim skoro sve outdoor dnevnike ...(sretan grow i onima kojima nisam stigo napisat jer sam više dnevnika počeo pratit odjednom)
kiša ih je zalijala pa nemoram ja :D :joint: šta da radim dalje ? :watch:
Sta da radim sa ovom koja ima lijep hed (cvijet)?... vidim da joj je lišće u lošem stanju trebala bi uskoro dobit plantelu cvjet posto jos nije
evo ova koja je krenula ranije cvjetat, edit 1 : to je onaj mali list odma na vrhu uz hed koji bi se inace trimirali edit 2 : ostale tek krecu cvjetat
danas su dobile prvu dozu plantele cvijet 100ml na 12 L vode (djelovale su gladno) sve osim ove https://www.vutra.org/attachments/2015-08-24_120016-jpg.35843/ ona se uskoro bere dio sam ubro (vrh) zbog truleži počistio i osušio prije nešto dana, navečer smoke report i slike :spliff::joint2::puuuh:::D ... razmisljam da ju berem pošto su rekli kiša dns i sutra ... bit ce za 5 jointa odprilike *ovo gore je stara slika u linku
... ta je visoka oko 30 cm i cvjeta ja bi ju brao iz gore navedenog razloga vrh sam probo i bio je malo jači od uličarke fini okus i miris dima i lijep miris nakon susenja, nakon prvog dima pocinje lagani stone (nisam dimio 2 dana) ... ostale visoke oko 1.5m krecu cvjetat
2 (veče) od 5 su bile polegnute pa im se lišče okrenulo sad su privremeno zavezane za neku malo deblju granu :( , 1 je ona manja je ok od nje ocekujem za 4 jointa i 1 malo veče je ok od nje bi trebalo bit 8 - 20 jointa ova najveca trenutno ima problem da joj je korjen pri samom vrhu zemlje i normalno je stajala ... uglavnom gnojene su sa 12 litara vode na 120ml plantele cvijet zbog kiše je jača doza :D slike stižu kad se osuši put do sajta (bila mi prazna baterija pa nisam mogo slikat)
evo slike :spliff:
17.9. -----> 20.9 ---ˇ koliko još dugo moram čekat do berbe (planiro sam u 11 mjesecu ako nebude problema)
dao sam im plantelle cvjeta 60ml na 6L (mokra zemlja i nocas je padala malo kisa) , a gusjenicama :grrr::mad::grrr:.... pojele mi jednu granu pa sam ju :makaze::(, lišče na kojima ih je bilo sam potrgo, PITANJE : sa čime da ih zaštitim od gusjenica ?? a
evo još 2 slike nisu stale ...gusjenica kad se ubije izlazi zelena tekucina ako pomaze,...jel bi tu pomogo duhan da prskam ili .... sta da radim