
Galerija nije uvezena
Sjeme - Big Bang GreenHouse] - Fem Genetika - Skunk, Northern Light, El Ninho Box - 90x87x137 - 0.78m² - 1.07m³ Svjetlo - MH & HPS 400W Sylvania Zemlja – Plantela Balkonia: malo isprana i dodano stiropora Evo moj prvi grow, pa da startam lagano s dnevnikom :sun2: Prvo sam krenuo s otprilike ovakvim dizajnom boxa Klik na thumbnail za vecu sliku. Box V.1 Krenuo izradu, sve laganini bez zurbe. I nakon 4-5 dana lupanja i pilanja dasaka doslo mi sjeme. Reko, ajd, stavim ovo na klijanje pa dok to za 2-4 dana pukne box ce biti spreman. Stavija sam 2 kom navecer u 21h i mali jebivjetri vec prekosutra ujutro su imali klice od skoro 1cm. Jos pod dojmom mojih prvih proklijalih sjemenkica, nije mi palo na pamet da bi ih prvih par dana mogao staviti pod CFL dok ne zavrsim box do kraja. Tako da nisam na vrijeme stiga dovrsiti ventilaciju i svjetlosnu izolaciju boxa onako kako sam zamislija. Pa sam mora improvizirat na brzinu. I kako se kasnije pokazalo improvizacije su mi za k*rac :icon_lol: Po noci bi mi temp. padala ispod 16°C i sa ugasenim svim ventovima a pod "danu" ako bi bio spojen CT i ventovi opet bi padala ispod 20°C, bez ventova bi bila oko 26°C a cim bi se oni upalili odmah bi pala na 16°C Smontira sam WebCam da mogu nadgledati temp bez da otvaram box, ... jos imam u planu spojiti par zelenih led dioda na prekidac, tako da mogu i u mraku pratiti. :watchplant: Evo sjemenje u tom boxu; Uglavnom nije mi se dalo puno zafrkavati s tim, a i uspija sam osloboditi jedan drugi prostor. Tako da sam jucer prebacija potove u ormar pod 85W CFL. (privremeno dok traju radovi) A danas sam rastavija ovaj box i sutra radim novi :icon_lol: (sada ćale pomaze tako da ce ici dosta brze(i valjda onako kako sam zamislija)) Box V.2 :rofl: Klik na thumbnail za vecu sliku. Tu u ovaj prostor ispod Clone spacea cu smjestiti balast i starter tako da ce oni zagrijati svjezi zrak koji ulazi u box. (svjezi zrak dolazi izvani, a vani je hebeno ledeno a zima jos nije niti krenula kako spa
:bis: Ola :icon_lol: Bio bi red da se javim na raport :sun2: izvinite na kasnjenju, sutra cu sutra cu, pa nema aparata pa cu sutra i eto rasteglo se :icon_razz: Nisam vagao sada kada su full gotove i ove s WCa a niti mi se neda jer ionako vaga za kolace i nije previse precizna, ja to ko murija ovako od oka, ima jedno 1kg skupa s teglama :icon_lol: Pa sam se bio dao u izradu homemade bonga, uzeo staklenu bocu od soka probio dvije rupe. I od kemijske i onog nekog vrha ventila za vodu napravio bowl i downpipe(stem) (prosvijetlite me s domacim nazivima za ove dijelove bonga pliz) Kemijsku sam zatvorio na kraju i izbusio vise manjih rupica da dobijem diffuser. I to je funkcioniralo super. Spalio sam dva vrhica na njega, jedan mali WC-ani i jedan obicni . WC-ani se skoro nije ni osjetio a obicni je bio recimo podnosljiv (zakasljao samo par puta). To sve s tom plasticnom kemijskom i metalnim bowlom i improviziranom mrezicom mi se i nije cinilo bas zdravo tako da sam pokupio neke stvarcice u SmartShopu kad sam isao u ZG. A homemade bong iako je radio perfektno je zavrsio u smecu. Ok, sada malo da opisem djelovanje Big Banga :sun2: Prvo paljenje sam izveo na HomeMade bongu, i to WaterCurani jedan vrhic. Stavim vrhic u bowl i pripalim ga s plamtecim konapicem od konoplje :icon_lol: Saugam saugam i lijepo se to zabijeli ko mlijeko :costumed-smiley-027 pustim carb i ode u pluca, cekam cekam i cekam a ne djeluje nista, vidim nije sve izgorilo i pripalim opet i posaugam ga totalno da je ostao samo pepel. I opet nista :icon_confused:. Ja sve u sebi pff izgleda da ovo na mene ne djeluje. Operem bocu i ostalo i odem surfati po netu, i proslo je valjda dobrih 5min od zadnjeg hita. Kad je to krenilo da radi. Ajmeeee :icon_lol: Prvo mi je sve pocelo biti lagano usporeno onda je pocelo biti sve usporeno full ali ne da ja vidim stvari usporeno nego su mi osjecaji opipa i pokreta totalno usporili. Ono ja maknem ruku i vidim normalno kako micem ruku ali osjet micanja ruke kasni dobrih 0.5-1sec :icon_lol: Onda lagano osjecanje svega zivog, osjecam kako mi krv prolazi kroz sve djelove tijela lagano, svaki misic osjetim kako se steze i otpusta polako, osjecam mozak u glavi kako mi pluta :icon_lol::icon_lol:. Svaku dlacicu kose na glavi i tako :icon_lol: I to sve odlicno zanimljivo i onda je valjda presaltalo u vecu brzinu, vjerovatno skocio tlak malo jer sam osjetio dobro pulsiranje zila po vratu i pulsiranje i "tupilo" u zadnjem dijelu glave. Jedva ruke micem ko da sam na bausteli radio 5 dana 24/7, zakucalo me totalno. Izvalim se na krevet upalim tv da se malo vrte spotovi i valjda u roku 5min sam zakrmio, to je bilo navecer oko 22, probudio se sutra u 11 ujutro. :icon_lol: 4 dana kasnije sam popalio obicni vrhic koji je bio obujmom veci od WC-anog ali zato rad ni blizu onako ubitacan. Potegao tri puta i otisao igrati IL-2 na komp, iako nisam mogao drzati formacije bar sam bio u stanju letiti koliko toliko :icon_lol: Feeling je bio ono lagano stoned, pokreti usporeni i cak automatik smajl na faci citavo vrijeme :icon_biggrin: Tjedan dana kasnije sam isao nesto do ZGa pa sam uzeo ovaj stakleni bongic i spalio jedan manji obicni na njega. Djelovanje djelovanje kao i kod proslog "obicnog" s tim da mi je sada s djelovanjem rjesio i ono za sto sam i poceo s sadnjom. A to je kronicna bol koja me hvata tu i tamo, u ovom slucaju nije bilo nista boli koliko imam taj konstantni osjecaj u tom djelu kao da steze nesto, uglavnom kada je vutra pocela djelovati taj dio tijela prakticki nisam osjecao kako bi uostalom u "normalne" osobe bez tegoba tako i osjecale tj. nebi. Sljedeci ce biti na redu opet WCani jedan pa javim kako je to proslo. A i gledam da nekako izvedem na ovom downpipeu neki dodatak da to bude diffuser jer ovako mi osobno ne razblazi dim dovoljno, spalio sam grlo ko da sam pozdero 10 feferona crvenih. :icon_lol: Da ne duljim previse evo par slika (u tegli s drvenim cepom su WC-ani vrhovi a u ovoj s staklenim su vrhovi vrhova) :hippy:
Ajme sta je ovo s ovim kjuringom, teze mi je ovo odraditi stealth nego citav grow :icon_lol: Cim otvorim teglu cuje se na kilometar, tako da ih stavljam sada na prozor na prozracivanje i to oko ponoc kada svi odu na spavanje a usput popalim i koji mirisni stapic da sakrije miomirise :rofl: Bacio sam na vagu i u teglama mi je 165g na air curingu a jucer sam stavija 55g na WC. S tim da je to sve lijepo ocisceno od glavne stabljike toliko da su ostali samo vrhovi od vrhova :icon_razz: ps mozete ubaciti temu u zavrsene dnevnike :icon_wink: :hippy:
Evo ubacija sam ih u tegle, i sada cemo ih curati lagano :sun2: Sporo se odvijalo jer su bile harvestane 2 dana nakon flusha, tako da su imale dosta vode u sebi. A i vrijeme je bilo oblacno i kisovito a posto mi je ventilator vukao zrak iz vani vlaga je bila dosta velika vecinu vremena (60-75%). Ostavija sam par vrhova i napravit cu WC s njima i liscem sta sam sada malo potrimao po vrhovima.
20 dana proslo od stavljanja u viseci polozaj na susenje. Izvana vrhovi su suhi ali su iznutra jos dosta vlazni. Sad me zanima koliko dugo je potrebno susiti prije curinga ? Negdi pise da se susi od 2-6 tjedana a vidim neki suse po 10ak dana i stavljaju na curing. Jeli moguce odraditi par vrhova sa water curingom sada kada je vec proslo 20 dana od harvesta ili se moze WC samo odmah nakon berbe ? Jer sam citao dosta o WCu prije nego sam zapoceo grow a na kraju mi uopce nije palo na pamet, evo sada se sjetio da sam imao namjeru probati i to.
This is the end, Beautiful friend ...This is the end, My only friend, the end :sun2: 1150g mokro. :hippy:
Sada su u mraku na 48h i u pon. popodne :icon_mrgreen: A miris je slabiji sada nego sredinom cvjetanja, dunno why ... ali jos se osjeti dosta. Kiselkasti miris po svjezim limunima ili mozda grejpu ili tako nesto vocno ... nije bas specifican.
Evo par slika, uf ... nisam odavno :icon_lol: a i kvaliteta je bezveze, glupi HPS :costumed-smiley-027 Malo se biljkama vratila zelena boja u listove, i primjetija sam poceli su tamniti trichovi :sun2: :hippy:
Nema bas previse novosti, ocigledno je bio nute lock, flush nije bas nesto pomogao. Trichovi su mi tek sada na 80% bijeli, a cilj mi je bio 60%+ da budu tamni. Ovo ih je sada izblesiralo valjda, pa je usporeno skroz, 65. je dan cvijetanja vec. Listovi pokazuju nedostatke elemenata ali ja ih vise nemogu drzati u boxu od pocetka 5-og mjeseca. Tako da sutra ce opet dobiti flush i onda samo voda pa za nekih 10ak dana u mrak i onda pod noz.
Danas 46. dan. Ona koju sam flushao, skoro svi veliki fan listovi su joj pozutili. I sada krecu dobivati crvenkastu boju. Ova druga mi krece lagano s zutenjem listova. Problem je sto zute gornji listovi. Ono kako sam mislija na pocetku na N ili K ili Zn, eh sada... Ovo crvenilo mi totalno izgleda kao nedostatak P, ali sam siguran da mi nije bio P lock. E sada jeli samo P ili je i N, K i Mg pa Zn lock, ili je sve lockano ili nije lockano nista nego samo nedostatak ili su u sumi :ohno: Sada se mislim, ako sam je flushao a ne oporavlja se nakon 4 dana, onda mozda i nije lock nego samo nedostatak, pa bi mozda jednostavno rjesenje bilo zagnjojiti malkice vise na sljedecem zaljevanju... Dragi Lastane, sto mi je ciniti :icon_confused::watchplant::read:
Evo sada zadnje gnojenje jedna mi ode u lockout, pa sam odradio flush danas. Obe sam od pocetka zaljevao istom kolicinom vode i istom kolicinom gnojiva. I to mi je lockala ova koja mi je ispocetka izgledala zdravija i jaca. Izgleda kao da je N ili K lock ili, nadam se da nije Zn :/ A ovako gledajuci headove ne cine mi dovoljno "debeli" koliko bi trebali biti. (a mozda se i varam) Sada je 43 dan 12/12, trichovi su prozirni a pistili su poceli lagano tamniti. Gledam sada da nabavim jednu UV neonku pa da malo nju upogonim da baci jos pokoji trich :watchplant: Listove sam odlucija ne skidati uopce. Jer sam je ionako izmucija masivno dok je bila malena. Buduci da mi je ovo prvi grow neka ide lagano s minimalnim stresom, pa sta bude. A za sljedece growove mozemo eksperimentirati, a i mozda preselim u kakav mini grow room. Vidit cemo :sun2: p.s. jebiga nemam aparat trenutno ali cu ga nabaviti ovih dana, pa ce biti slikica :hippy:
Dobre su skroz :sun2: Zalijem ih s 3-3.5L vode svakih 4-5 dana, pH oko 6.4. I tako, uglavnom to je to :icon_lol: gledam kako rastu i te sheme :sun2: Slikenzi :icon_arrow: (eh sta mi ovaj HPS ide na jetru (sve slike ispadaju mutne kao da kroz povecalo slikajem)) :hippy:
Evo malo s zakasnjenjem, par slika :icon_arrow: 15 dana na 12/12, prekjucer zaliveno s 22ml Plantela Cvijet na 6L vode. Slikano 16.02. (nove slike stavim sutra ili prekosutra, nisam imao aparat u međuvremenu) :hippy:
o isuse :ohno:, no offense ali okani se glupih pitanja i glupih odgovora koje ostavljas po forumu i uhvati se citanja. LST - Low Stress Training Unutrasnje uzgajanje clanci ostalo trazi sam
Imao sam ih namjeru prosli tjedan stavljati u vegetaciju, no savjetujuci se s nekim visim entitetima dosli smo do zakljucka da ih jos malo ostavim u vegi. :sun2: Sutra im je 50.i dan vegetacije i sutra navecer ih prebacujem na 12/12 i pod HPS. Jucer sam sam je trebalo biti zaljevanje ujutro ali sam bio odsutan pa nisam stigao, kad navecer se jadne citave objesile i omlohavile :ohno: Pa sam ih jucer navecer zalio sa po 1L svaku da dođu malo sebi, i sutra cu ih prije mraka zaliti po rasporedu normalno. Par slika dok su jos pod MH :sun2: p.s. travar44: 1 biljka 1 posuda, LSTirano :hippy:
Jako su guste jer je Big Bang genetski grmasta biljka s masom listova. A nisam trimovao niti jedan list s njih i jos su LSTirane a i CT(MH) je udaljen 20ak cm. Niti ubuduce nemam namjeru skidati listove, samo ih pomaknem i svezem da ovi u sjeni dobiju svjetla. I vec su mi bacile V pistile tako da im je vec vrijeme za 12h. A i nevidim sta bih dobio da ih izduzujem dodatno. :hippy:
U Nedjelju navecer ih bacam na 12/12 . To ce biti onda 40 dana da su u vegi. Slikenzi :sun2: [malo su im se vrhovi savili prema dolje, vjerovatno zbog premale vlage
Eto me :thewave: Nisam imao aparat, pa nisam slikavao nista :icon_lol: 12.01.2010 Ljeva je dobila FIM tretman i krenuo laganini LST na obe. Dali su se uduplale; tesko odrediti ovako s LSTom, ali idu polako. Vecih problema nema. Jedino sada kako je vrijeme toplije i nema kise pa mi vlaga pada ispod 40% i nikako je podignuti :ohno: A i zajebano je zaljevanje kad su ovako skroz blizu zemlje. (morat cu smisliti neki sistem s cjevima) Par slika :hippy:
Valjda necu usrati nista, ja se nadam :punch: @Haze Uskoro cu pocet LST na obe, sada su 19 dana stare od prebacivanja u novi box (to im racunam kao pocetak veg. :P) Trebam vidit na kojem su setu listova sada, pa cu na 3.-4.om napraviti FIM na ovoj manjoj. Vecu necu topirati.
Reko, da uslikam nesto da aparat ne uvati paučinu :icon_lol: :hippy:
Par novogodisnjih slikica :sun2: :hippy:
Ubacio sam keramicku posudicu s vodom da visi iznad CTa, tako da je sada vlaga oko 60% Par slikica od jucer.
Yup, dosta ih preporucuje ovaj strain kao dobar izbor za "Medical use". Nasao sam novi aparat, tj. stari, crknut mu je ekran pa slikajem od-oka. Ali barem mu fokus radi normalno. Moram sutra ubaciti nesto s vodom unutra, da dignem vlagu, do sada je bila ok ali kako je ovih dana vani toplije pa su mi ventovi radili duze. #1 (koja je imala sasuseni list (njega sam amputirao)) #2 ova je bila ok od pocetka
16.5L Dok su bile sve ovo vrijeme pod CFLkom najvjerovatnije su samo korjenje razvijale. Kad sam ih izvadija iz onih pitarcica skoro su sve popunile s korjenjem, bilo ga je okolo po rubovima i na dnu. Ja se nadam da ce preziviti ovo presadjivanje, boja im se lagano popravlja, bile su im stabljika i zile na listovima crvenkaste od nedostatka NPK. Sada su vec "normalne" zelene boje.
Ebiga, jedino sam Terru mogao sada nabaviti a ona je naprema Planteli ko Rolex>Casio Znaci kazes Composana je zakon, Patek Philippe naprema Rolexu :icon_lol: Onda cemo za sljedeci grow Composanu :icon_wink: Evo par slikica od maloprije. :hippy:
45$ DealExtreme Evo link http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.11743 Biljke sam presadija u nove tegle s Terra Magmom, pa cemo viditi za par dana sta ce biti od njih :watchplant:
Peltate trichom-i rekao bih, ali nisam 100% siguran. Imas Capitate i Peltate trichome, Capitate su oni "regularni" koji imaju duzi "vrat", dok su Peltate skroz niski. Inace to je zoomirano 150-200 puta, pa mozda zato nisi dosad vidio :icon_wink:
Ocisti cache od internet browsera ili nesto, jer tamo ima 15 slika i ja ih sve vidim bez problema. (s FF, Operom i IE) I ako te pita nesto o tome da na stranici ima sigurnih i nesigurnih linkova, dali da dopusti; stisni Yes. Inace neces viditi slike s PhotoBucketa
Evo malo da se javim, da nebi mislili da sam odustao :icon_lol: Usput da preduhitrim neke moguce komentare pa da odmah napisem; Ja sam svjestan da san zajeba stavljajuci sjmenke na klijanje bez full testiranja boxa:. Radija sam ovako bez prakse odmah u startu "veci" box i ulozija malo vise para jer; imam uvijete/prostor, jer mi se neda blesirati/praksirati s PC/mini growomi onda raditi "pravi" kada moram napraviti "pravi" kad tad, zasto onda ne krenuti pravo odma u startu. Isto tako mi se nije dalo zafrkavati s "no name" sjemenjem, pa je kupljeno ovo, 5kom-100tinjak Kn Malo mi se oduzilo pravljenje boxa ali evo napokon je box 99% u funkciji :sun2: Danas sam ga citav dan testirao, kupija sam analogni termostat, i spojia ga na ventove. Udaljenost od svijece: 40cm Temp.: Dan: 24-27°C Noć: 19-29°C (trebam jo nabaviti neku grijalicu s termostatom koji nema 10°C odstupanja) Jadne biljcice sam posteno izmucija :ohno: Evo skoro 15 dana da su bile u ormaru pod 85W CFLom. Ventilacije aktivne nije bilo, ja bi ih provjetrija s vremena na vrijeme. Temperature su bile od 22-28°C po danu, a po noci su najvjerovatnije padale i ispod 15°C Zeljevanje je bilo kada se zemlja osusi na 3-4cm dubine. Ph 6.3 - 7 Tako da ni ne cudi koliko su narasle, ili bolje receno nisu :punch: Ali zato ona koja prezivi od njih dvije do kraja, i ako nebude hermic, ta je prava G.I.Jane :evilking: I najvjerovatnije bih od nje onda uzeja kojeg klona i napravija majku jednu. 19.12.2009(danas) NAPOKON prebacene u BoX! :icon_arrow: Par slikica: (aparat mi suxa naveliko, nemoze fokusirati na blizinu, tako da sam mora slikavati s udaljenosti ) (ali zato mi je prekjucer stigao USB mikroskop s DealExtreme, za Macro Pimpasticne shotove :D ) Lijeva niza mi se bolje drzi na prvi pogled. Jedino su joj cotyledonsi pozutjeli, ostatak je recimo ok, iako mi se cini da i po rubovima krece zutiti. Ova desna ima crvenkastu stabljiku i list joj je sj*ban, cotyledonsi zuti isto full. Kada su poceli zutjeti prvo sam mislija da je zbog prezaljevanja, jer CFL ne isparava toliko vode.:watchplant: Ali izgleda da kada sam "pre-flush"-ao zemlju, malo sam je previse flushnija :icon_razz: A i zemlja je bezveze. Tako da mi se cini da im fali i N i P i K :punch: Moram sutra otici kupiti gnjoivo. Ako bude ista radilo Nedjeljom. Eto toliko za danas, Do sljedećeg čitanja :hippy:
Izludija san danas totalno :icon_mad: Ne mogu temperaturu digniti iznad 17°C nikako :crash: A to je jos kada CT ne radi i kada ne radi niti jedan vent!!!I dok radi MH400W! A imam samo jednu rupu od 12cm na koju moze uci svjezi zrak. I jos je komplet box izoliran sa stiroporom od 3cm, :icon_sad: Imam neku grijalicu koja ima neki usrani termostat, upali se kada padne na 16°C i onda zagrije do 27°C :icon_neutral: Usrana zima :ohno:, zna sam da ce biti ledeno ali da ce biti ovako ... ajmee ... kad ce lito :sun2: Neznan vise ni sam sta cu, diglo mi zivce totalno da bi najradije bacija dinamit pa nek leti sve kvragu. Pod onom CFLkom od 85w ne rastu nista, vec skoro 10 dana a nisu vece od 4cm, i tek drugi set listova poceja izlaziti =( Svjestan sam da je zajeb s moje strane sta sam ih uopce stavija na klijanje prije nego je sve bilo full istestirano, ali jebiga ... nemoze odmah prvi grow pa da ide sve ko po loju :icon_lol: j/k
Bas sam danas mislija poslikati malo dok je izrada pri kraju, ali mi otisle baterije u aparatu a rezervne prazne :ohno: Evo ih sada se pune pa cu sutra nabaciti koju sliku. Materijali koristeni; -drvene letve, -stiropor, -lamperija ; (uglavnom bit ce slika sutra) A vrata sam zamislija na kliznu shemu, sa "U" profilom za brtvljenje/eliminaciju svjetla. (brava je na prostoriji u kojoj je box) S tim da mi ovaj desno dio nece biti fixni, tako da cu ga po potrebi moci jednostavno izbaciti ako trebam siri box. Malo sporije ide izrada zbog obveza sa strane, pa malo pada kisa, pa triba ici na selo pa ovo pa ono ... i tako Analogni ph/vlago/lumen mjerac stize s ebaya, al dok dodje iz Kine ... uf :icon_razz: A jedan mi je leek dojavija di ima mozda zemlje kvalitetnije tu u Si, pa cu to ici provjeriti ovih dana. Ili cu uzeti u ST/ZD/ZG, ili negdi kad budem isa na put. Tako da cu za presadjivanje uvaliti kvalitetniju zemlju. Caci i materi san mora reci sta radin jer nije ovo bas stealth PC grow pa da nece primjetiti da se nesto desava :icon_lol:, materi san da da procita onaj post od Triptica a caca vec zna da su to sve vecinom gluposti sta se prica oko vutre.
Zemlju sam nabavija u poljoapoteci u Sibeniku, tj prosa sam cili Sibenik i nema niti jedne druge zemlje osim ove Plantele (a da ima bar neki dojam kvalitete) Trazija sam Terra Magmu ili barem Composanu, jer sam vidija da je SuperAngel imao problema u startu growa s ovom Plantelom. Ali no luck =( Pa sam je isprao malo za svaki slucaj i dodao jos stiropora jer mi se ucinila pre kruta. "Tehnika" u boxu su osnovne stvari potrebne, ono sta sam spomenuo gore; Kroz CoolTube zuji jedan WC vent od 125mm, zrak iz boxa izbacuje drugi WC vent od 125mm. Za intake sam stavija PC vent od 120mm i imam jos jedan u rezervi koji mi trenutno nije nigdi u planu. Ali biti ce i on u funkciji, samo da poslozim sve. Jos moram i napraviti veci reflektor za CT, ovaj mali suxa. Jedino cu jos viditi kada sklopim ovo sve, kakve ce temperature biti po noci, pa mozda ubacim i kakvu grijalicu unutra sa termostatom.
double post ... admin mozes brisat ovo plx :icon_arrow: