Lijep pozdrav, ovo je moj prvi indoor, da mi je uspio outdoor prošle godine kak je trebao, ovog indoora nebi ni bilo, no međutim umiješale su sve sve sile i svi kukci u uzgoju (crveni pauci, skakavci, puževi, crvi koji rade tunele po lišću, crvi koji dubu stabljiku i trgaju hedove, plijesan, gusjenice, s time da sam ih selio triput sa jednog sajta na drugi zbog rizika, pa sam ih još negdje usput i oplodio i onda na kraju sam dobio 150g suhog a onda je došao nek miš i pojeo mi 100g praktički :'( znam da zvuči nevjerojatno ali istina je....) a pošto radim po 12 sati i koncentracija i pamćenje su mi otišli prvim propuhom, bilo bi mi drago da mi se isprave greške jer i ono kaj pročitam, zaboravim ubrzo... razlog za 12/12 od starta je da smanjim vrijeme uzgoja i što prije dobim nešt za pušit, očekujem kakvih 150-200g, ak bude više onda ću napravit i ulja pa da spavam ko beba :) izbor za ovu sortu je bio jer sam vidio par dnevnika sa njom na 12/12 pa reko da probam iako sam na početku htio Santa Maria i Double Fun, no međutim No Mercy ne prodaje na malo a nezz kud bi sa 100 sjemenki stim da mi je hendriks reko da ono kaj se nalazi pod njegovim sjemenom u bankama nije njegovo već se prodaje pod njegovim imenom... pošto sam se držao onog kolko uložiš tolko i dobiš, moja oprema se sastoji od sljedećeg: gow tent: 100x100x200 Home lab svijetla: 2x osram cool white i 2x osram warm white dok se ne pokažu prvi znakovi cvjetanja super plant 600w HPS poslije prvih znakova cvjetanja filter: can lite 425 ventilator: vents vk 125, 355m3/h prima klima cool tube zemlja: pothgrond h + worm humus + perlit gnojivo: guanokalong natural bat dung npk 1,10,1 kalong bloom nk 2,5-6 guanokalong taste improver npk <2% (vjerojatno ni neću koristit) tajmer, hygrometar, odvlaživač zraka na tabletu, 25x 6l teglina, 25 sjemenki sve ovo plus neke sitnice (cijevi, špage...) koštalo me oko 4500kn, sve je novo još trebam kupiti ph metar, tekućinu za reguliranje
Et da se javim i postam nekoliko slikica :) zadovoljan sam sa svime, :D biljčice su se kjurale 10 dana u šatoru, dok se nije čuo krc, a onda su hedići stavljeni u staklenke pomno mjerenih vrijednosti vlage te su ostavljene na 61% vlažnosti. moja cura koja ima artritis kaže da joj je osjećaj ko da joj je netko izvadio zglobove i da ju puca na kreativu i energiju, meni daje osjećaš totalne opuštenosti, tu i tamo zakuca malo ovisi koliko uzmem i vizualizacije, dao sam nekoliko frendova koji se bave glazbom i koji su dugogodišnji pušaći te prvo pitanje od svakoga je bilo di sam to nabavil kad su vidjeli kak izgleda i miriši, kad su popušili pitanje je bilo dal imam toga još i da je ova vutra vrh, puca ih otprilike isto, kreativa, energija, i sve im je super a onda nakon dva sata zaspu ko topovi ako uzmu navečer i ako su sami. U društvu ideje padaju ko da ih vadimo iz vreče... miris iz staklenke mi je totalno nedefiniran, jedan mi ima po nekakvom siru, ostatak je nekako slatkast citrusasti, cura veli da joj ova prva smrdi a ovi joj vuku na ananas. Dim je vrlo blag bez grebanja i kašljanja, nakon par dimova pukne u blaženstvo :D Osobno raspoloženje mi se popravilo i više sam smiren i nekako sretan, nisam više u konstantnoj bezvoljnoj depresiji, al sam postao nekako više ljen i izležaval bi se po cijele dane jer mi je baš super u krevetu :D ovo je žetva, sveukupno 170g, biljke koje su bile defolirane dale su po 20-24g one koje nisu bile dale su 14-18g dakle da potvrdim da je defolijacija kod ovog straina dobrodošla i ako se pravilno napravi daje više Drugo, vidio sam ovdje nekog ko je napravio revegetaciju pa reko ajd da ja probam tek tolko da vidim dal mogu a onda sam ih zaboravio, ostavio sam 3 cure i bacio ih van dakle drugi dan nakon žetve. nisam im obratio ni mrvu pozornosti, nisam im dao ni kap vode, ni ikakvog gnjoja, bile su vani 0/24 na hladnoći i na jednome mrazu, magli, vjetru i dvaput sa temperaturom u minusu... danas sam ih došao pogledati pretpostavljajući da su riknule u plijesni, no međutim revegetirale su se, neki listovi su dobili ljubičastu boju, neki su se spržili i posušili (ovo bijelo kaj se vidi) mislio sam da je to ona bijela pljesan al nije, dakle ova biljka je ful ful otporna i vjerojatno bi izdurala vani do sredine 10-og mjeseca jer je imala i sve uvjete koji su u to vrijeme bez trunke pažnje, ovako izgledaju u ovom trenutku Dakle to bi bilo to od ovog dnevnika, mislio sam se poigrati pa revegetirati ove do kraja vani pa ih staviti u šator na cvjetanje negdje u 7 mj pa negdi u 9 mj izvaditi van da budu gotove do kraja 9-og al nemam volje da uzgajam indoor ljeti, a već sam pripremio biljčice za outdoor i bilo bi mi stvarno previše jer nezz kud bi sa njima tako da vidimo se u outdoor dnevnicima uskoro :)
baš i nije odlično kad ti je muka i povraćaš hahaha, ali je fora da ono kaj vizualiziraš sklopljenih očiju da mozak procesuira u stvarnost, sad se sjetih da je bila još jedna takva slika, koja me držala jedno vrijeme, smijeh mi je bio zavezan na špagi i špaga je pukla a moj osmjeh je pao dole, hahaha i onda je došla slika onog lutka waltera i zamislil sam da tak izgledam i tak sam hodal po kući lol oči stisnute i usne savijene prema dole hahaha e onda je došla slika da valter povraća pa opet ona peć i puf, žao mi je bilo večere jer sam tak fini šnicl napravil cccc nisam ništa poslikal, planirao sam kad ih stavim u teglice pošto ih ne želim dirati, da budu čim više u mraku. jedino kaj sam primjetio je da su se dosta okristalile u ova dva dana, kristalića i nije bilo nešto previše, al sad su neke vrlo bijele i svjetlucave po lišću odispod. stime da su bijele pistile dobile narančastu boju, iako kad bi se gledali hedovi golim okom i tražilo se ono uvijanje i promjena boje po tome nebi bile gotove, ali pod mikroskopom trihomi su 95% mlječni. nisam otrimao lišće skroz do kraja jer pušim samo čisto pa mi to lišće služi ko duhan a kolko vidim bogme bude lupalo ev dvije slikice da ne kažete da nisam htio :) jedino kaj mi ruke drhte pa nisu baš dobro ispale, bude bolje kad dođem k sebi :)
Berba je bila u nedjelju, trihomi su bili svi mlječni, tu i tamo koji prozirni i amber. Trenutno se suše u šatoru na vješalici za veš, ostavljen je jedan pasivan otvor za upuh i filter sa turbinom za ispuh na suprotnoj strani te ventinator iznad vješalice; mislio sam ga staviti na pod da puše ispod vrhova, al mislim da nije potrebno pošto je ispod pasivan ulaz zraka. Stavio sam jačinu ispuha tolko da se napravio podtlak u šatoru (čitao sam da biljke to vole) i vlaga se vrti od 39 do 45% a temperatura od 19 do 23, sonda od higrometra se nalazi na sredini vješalice spuštena do sredine biljaka. Kakav bi bio ja berač da ne probam na dan berbe i iskreno požalio sam do danas... prvih pola sata je bio odličan rad, malo smijanja, misli su mi letjele a mašta prikazivala različite stvari i onda se samo okrenulo, počelo je da sam zamislio da sam pored peči koja grije i osjetio sam po cijelome tijelu odnapred neku vrućinu ko da stvarno jesam pored peći, došla mučnina i prizivanje jelena i onda sam idućih dva sata umiral, triput bljuvanje, mašta na najjače a meni muka za popizdit, sjeo sam i nisam se micao dok su mi oči bile zatvorene i kanta u rukama, cura ista stvar samo kaj nije prizivala jelene... ev do danas mi je bila muka u želucu... jedina razlika je bila u tome kaj sam popušio malo više od prošlog puta i sa grinderom sam izmrvio i stabljičicu dok sam do sad rezuckao sa škarama i ostavio tu stabljičicu na kojoj je bio hedić... kad se osuše moram pažljivo sa njom :)
Sad je narihtan tak da mi kruži na toj razini zrak, pa se jedva listići pomiću, ionak bude berba skoro, možda čak i u nedjelju skinem... btw koji je model ovaj tvoj ventilator? Gledao sam za te oscilirajuće, al sve sam nalazil one kockaste
podignuo sam ga radi slikanja, nalazi se par cm iznad vrhova usmjeren prema stranici šatora da zrak kruži, na taj način mi radi najmanje štete
Eto nove slikice, hedići postaju stvarno teški i tvrdi tak da su se počele savijati pod težinom, trihomi ostaju nepromjenjeni tu i tamo koji prozirni, ostalo sve mlječno, ali ambera još ne vidim. Pitanje, dal da ih pred berbu ostavim 2 dana u tami ili ne? Čitao sam da se kristalići tad dosta pojave, drugi pak tvrde da bi im bilo dobro ostaviti na 20/4 jer im ovih 4 sata svjetla puno znači da potroše šećere, treći pa vele da to nema nikakve veze da se kristalići rade kada je vlaga niska pa se biljke štite protiv UV zračenja... sad dal je ko imao iskustva sa tim sa tom sortom? Trenutno stanje u šatoru Indika fenotip sativa fenotip sprženi lisnati fenotip bez defolijacije I jedna zajednička ovaj je 30 cm dugačak i tvrd ko kamen
izvinjavam se na mjesec dana pauze, riknuo internet... dužan sam slike od prošlog puta, prva je opekotina od vjetra, slabo se vidi pa još jedna al malo uznapredovala i kasnija, tu se vide donji listovi koji su netaknuti došao mi je gost u posjetu dok sam luftao šator :) kakvo je stanje danas, od prošlog puta ipak sam se odlučio na defolijaciju u cvjetanju, nisam ih ostrugnuo baš jako ali jesam dovoljno. ostavio sam par biljaka bez defolijacije, te usporedbom zaključio da one koje nisam defolirao imaju manji prinos od ovih koje jesam, dakle za mene sa ovom sortom defolijacija prolazi s time da su se biljke obnovile za tjedan dana i vlaga je opet narasla. potrošio sam 3 punjenja odvlaživača sa tabletama pa sam reko ko ga šmirgla i zapalio grijanje, istina i bog bilo je 30 stupnjeva ali je vlaga pala, tak da je sad temperatura max 28 i min 20 a vlaga se drži oko 55% kad zapalim padne na 45 pa do 40% tako da sam ipak riješio problem sa vlagom pomoću grijanja. gore se vidi al ne baš dobro opekline od vjetra, izgledaju ko da sam ih pecnuo sa gnojivom, no međutim tjedan dana me nije bilo doma i niko nije pomaknuo ventilatorić te su mi listovi u čijem smjeru je puhao sprženi do kraja :( prije dva tjedna ak se ne varam prebacio sam na kotačić na prigušnici na 660w i za tri dana žarulja je riknula, sreća pa sam bio doma i da je riknula odma po paljenju pa sam prebacio biljke pod neonku i kupio Sylvania hps shp-ts grolux 600w i prebacio ju na 660w žarulja nema onak žuto svijetlo već je bjelkasto žuto i još je dual spektar, pa nezz dal je bolja od obične za cvatnju pošto se nisam informirao. zaljevanje je bilo jedanput tjedno, svaki puta sa 2ml guanokalonga po litri vode i svaka biljka je dobila 1.7l, vrlo malo piju vode pa do idućeg zaljevanja je zemlja vlažna. iako sam čitao da nije potreban flush ako se radi organsko, ja sam ga svejedno napravio, svaka biljka je dobila 45l vode ovaj petak, onda je pala kiša i puf vlaga narasla na 80%, bilo je paničarenje, da ne dođe pljesan, luftanje na sve strane jer nije bilo za biti u prostoriji od vručine, vani toplo plus grijanje uf uf, ko da sam došao u saunu, poslje flusha nisam primjetio nikakav rast ni bujanje hedića, čak ni da bi lišće počelo žutit a sad je 5-i dan trihomi su trenutno praktički svi mlječni, gornji hedići i donji kod zemlje su isto sazrijeli, pa sam se jučer odlučio da capnem nekoliko malih donjih hedića i posušim ih u pečnici. high mi je bio zadovoljavajuć, zapravo i odličan i nekako super. relaksacija do maksimuma, mozak skroz isključen, kad hoćeš nešt reći počneš i staneš jer zaboraviš, možeš se kretati, možeš obavljati neke posliće, nije bilo smijanja i ništa nije bilo smiješno, bolovi su nestali u potpunosti, a zakucavanja isto nije bilo, al je relaksacija bila odlična, jedino nezz kako izgleda euforija, pod opisom tog straina piše da daje euforiju, sad nezz kakvo je to stanje jer nisam bio nimalo euforičan :S, glad me nije ulovila al je na par momenata došlo suho grlo. okus i miris nije bio nikakav vjerojatno radi toga jer je naglo posušena, dim je bio vrlo mekan bez ikakve iritacije na kašalj, zapravo sam mislio da ni neće puknut kolko je bio lagan, ko da udišeš zrak. držalo me nekih 2 možda 3 sata ne sjećam se, e sad dal čekati još malo da postane 20% ambera il bolje ubrat ovakve mlječne i kolko dugo bi trebalo da dođu oni jer od flusha nisu se trihomi pomaknuli, gledam ih svaki dan. kaj se tiće uzgoja i stabilnosti sorte, problema apsolutno nikakvih osim kaj joj stvarno smeta vjetrić, dal je to radi visoke vlage ili radi toga jer je od sjemena na 12 nezz al to je jedini problem koji imam. biljke su mi dale 3 fenotipa iako piše na seedfinderu da su 2, jedan je sativasti dugoljasti, drugi je indika mali ali hedići se po granama stvaraju obilno, svaka grana ima barem 4 komada di su po dvoje izašli sa izraženim glavnim vrhom a ostale grane su u razini kojih 15cm ispod i treći je vrlo lisnat, više po visini vuče na sativu, al nijedan nije tolko lisnat ko ovaj. miris je vrlo neprimjetan čak da i nemam filter jako slabo bi se osjetio miris. kristalića po lišću ima jako malo ovo je starija slika al praktički ništa se nije promjenilo. nove slike stavim danas navečer
Požute mi vrhovi ili mi se naprave kanđe, ali samo na listovima koji su izloženi vjetru, ostali su sasvim normalni, izgleda ko da sam spalio listove sa previše nutrienata, samo kaj ne počinje od zemlje već od vrha, stavim sliku sutra
Problem je kaj imam jedan taj sa štipaljkom, prvi put sam stavio da puše ispod lampe po biljkama, drugi put ga stavio do plafona pa da puše po biljkama, treći put sam ga spustio malo iznad biljki i stavio da puše iznad u vodoravnom položaju... kud god ga stavim, listovi se opeku... iako su stabljike otvrdnule lišće mi ima problem i sa vrlo malim vjetrom...
(opet kasnim, isprike) Iako sam ih defolirao, nisu to ni osjetile, izduživanje se nastavilo, polovici biljaka sam skinuo nekoliko najvećih listova, polovicu sam ostavio, na ovoj polovici di sam skinuo lišće primjetio sam da imaju bolje razvijene hediće u nastanku... tak da nije baš sve u ovoj gore temi, čitao sam neko istraživanje da svaki list može preuzeti ulogu fan lista, a za indoor i nisu tolko krucijalni koliko za outdor jer su ovdje u kontroliranom okruženju stime da bi se velika defolijacija trebala napraviti poslje završetka izduživanja, ali ne skidati list ispod heda ako taj hedić pored sebe nema razvijen fan list... defolijacija je dobra i za one koji žele usporiti ili zaustaviti rast biljke i smanjiti vlagu u šatoru, a uostalom 12/12 od sjemena se bazira da biljka ima vrlo malo lišća, pod uvjetom da je ne zezneš ko ja na početku pa dobiš granu na svakoj strani, zapravo možda i nisam ja zeznuo već je do šatora, sad kad sam digao lampu, svjetlo probija na sve strane po šavovima i po stranicama točkice ko da su pikali sa iglom... tek jučer su dobile prvu porciju gnoja, po teglinu sam stavio 1.7l vode, a u svaku litru sam stavio 1.5ml guanokalong bloom. No međutim problem sa vlagom mi se vratio od kad su se listovi obnovili, druga stvar da onaj mali ventilatorić koji je po meni preslab i stavio sam ga da puše u plafon pa da se odbija u zid i onda na biljke (mislim na vjetar) jer kak god ga stavim listovi dobe opekotine od vjetra, moram ga micati dvaput do triput na dan i stavljat u drugi položaj i nije mi jasno zašt se to dešava... na kraju mi ne služi ničem osim da mi radi štetu :S, probao sam nabaviti običan ventilator, no međutim od dva vetilatora koja sam dobio nijedan nije radio.... danas im je 21 dan cvatnje i izduživanje je na nekima završilo, na nekima još ide... ventilacija za izbacivanje zraka je pojačana na maks 0/24, onaj sakupljač vlage je iscjeđen do kraja i kupio sam dodatni..... razmišljao sam da produžim ispusnu cijev pa da zrak iz šatora ode u drugu prostoriju da mi se u ovoj ne vrti vlaga, dal bi imalo to kakvog učinka? drugo ak uskoro ne spustim vlagu ispod 70% dok je upaljeno svijetlo, napravit ću veliku defolijaciju (znam da vam se diže kosa na glavi od toga) ili da kupim električni sakupljač vlage, no međutim ta stvarčica je skupa, i nezz kolko mi se isplati davati tolke pare za još mjesec dana, a opet vlaga je na 70% dok je svjetlo upaljeno....
Ipak sam se odlučil da svakoj skinem par listova, jbg :D iako nisu još pokazale nedostatak vode, dao sam svakoj pola litre iz pipe, sutra il za vikend ću im dati još litru i pol pomiješanu sa gnjojem u pola doze, a ventilator ću nabavit stolni pa nek puše i mješa zrak kak treba, za ovo sam dao više nego za stolni a ne puše nikak... e sad iako sam im dao vode, vlaga umjesto da poraste, ona se smanjila, ne kužim zašt... ovak izgledaju trenutno. Jedino ova u sredini sa lijeve strane ima neki problemčić, lišće na vrhovima žuti, ovi listovi kaj su zakrivljeni, to je radi toga jer su bile naslonjene na zid od šatora ili su se listovi preklapali.
@hazeri ti si vjerojatno mislio da ću skinuti ono lišće sa vrha, al ja sam mislio dva možda 3 lista koji su veličine šake ili veći... ventilator je došao, na kraju je preslab, puše tek tolko da se malo lišće zanjiše... na kraju ću morat svejedno svaki dan ih savijat da malo ojačaju jer su ko guma... iako je nestalo ono vode koje se skupljalo na lišću, ali ove još uvijek nisu žedne nit pokazuju nedostatak vode :S mislim da imam problem i da mi se voda kondenzira na sondu od hortimetra, ujutro mi je temperatura bila 21 stupanj a vlaga 99% a u boxu se nije osjećala nimalo vlažnost. isključio sam bio turbinu za hlađenje al sam ostavio da radi ovaj mali ventilatorić...
Zanimljiva ideja, zahvaljujem :) iako na ovom mjestu gdje je ipak čini svrhu, smanjio sam vlagu na 55 do 60% i voda se polako skuplja u kantici. Odlučio sam da ipak skinem nešto lišća sa biljoza, naprosto jer sam zeznuo u startu pa sam dobio pun kufer grana koje mi se sad izdužuju prema vrhu, a u sjeni su, planiram uzeti dva, možda tri lista sa svake biljke da dobijem penetraciju u unutrašnjost, no dal pričekam još malo pa skinem ili mogu odmah? planirao sam ostaviti donje listove jer su široko van i ne smetaju a gornji kat velke listove maknuti da dobe sve grane svjetlost a ipak da ostane par velikih za fotosintezu
Ako ga stavim tamo, nebude imao smisla jer imam tri rupe, mogu zatvoriti dvije, ali ostaje mi jedna koja je dužine 50 cm i visine 7 cm.... bilo bi ko da ga i nemam, ako zatvorim njih i otvorim rupu namjenjenu za upuh, svaki vrag mi može uć unutra, morao bih kupiti mrežicu za insekte i nekak ju zaljepit, a ona sama mi bude premala za izmjenu zraka, sa dvije ove otvorene mi se stvara podtlak kad pojačam do polovice ventilator
pošto niko nije odg di da stavim odvlaživač, stavio sam ga na sredinu šatora
rastegnut?
počele su cvjetati 27.2. (par postova iznad je slika) dakle 7. dan cvjetanja i mjesec dana svoje vegetacije na 12/12, jok ništa od treninga,
Danas sam stavio filter, zujanje se nije smanjilo... ventilator sam uzeo sa kvačicom, ali dolazi tek u utorak jer je bilo teško provjerit moju naruđbu da mi se u subotu pošalje mejl da nemaju taj ventilator al imaju skuplji za 30kn kojeg uopće nema na stranicama... ovo je treći put kaj sam posjetio grow shop zagreb i drugi put kaj sam otamo nešt naručio i više ne mislim, usluga im je očajna stime da im fali pol asortimana a prodavač im je ko da je napušen prvi dan na poslu i nema pojma o ničemu... kaj se tiče provjetravanja, otvaram dnevno box 2-3 puta stime da dolazi svježi zrak izvana, jučer kak je padala kiša preko noći mi je vlaga skočila na 94% a unutra se nije opće osjetila vlažnost... sad nezz dal me moj hortimetar zeza ili ne... mislio sam prvo staviti stolni ventilator, al još nije sezona i nitko nema u prodaji ventilatore oko mene, a sa oglasnika ne mislim kupovati, ipak bi bilo malo sumnjivo da netko sad kupuje ventilator tak da do utorka ništa od zujanja. Vodu iz teglina su polako počele piti, stavio sam cijeli prst u zemlju i zemlja nije bila vlažna, al još ne pokazuju da im fali vode. Korjenje je došlo do dna i počelo izlazit iz teglina. Danas sam ih malo razmaknul i rotiral, stavio sam najmanje u sredinu a velike okolo, lampu stavio na 40 cm od vrha najmanje, pa ove velike mogu dobit svijetla sa strane. Pitanje, pošto još nisu zaljevane od presadnje, pretpostavljam pošto su imale kratku vegetaciju da nisu iscrpile sve iz zemlje, dal bi bilo pametno zaliti sa malo gnjoja za cvjetanje ili ne? Drugo, kolko iznad biljki stavim odvlaživač zraka? slike od danas, svaka posebno :) btw ova u osmici je već 40cm visoka i negdje sam zeznuo dok su bile pod neonkama jer na početku ih nisam stavio u šator, pa je svjetlost došla sa strane, razlog zašt imam tolko grana...
Punom parom napred :) počela mi se dizat vlaga u šatoru, kad je upaljeno svijetlo je 50% na više tak da mičem ovlaživače van, a biljčice još nisu popile vodu, neke su dale i znakove da imaju previše vode, a zemlja je vlažna nakon par cm, one koje su razvile dosta široko lišće, čak im je još i zemlja vlažna na površini di sam zalijal kad sam ih presadio... jel to inaće normalno da piju tolko malo vode? za tjedan i pol trebale su popit tu litru vode koje sam stavio u zemlju... al uglavnom počele su rast ko blesave, podigao sam lampu malo više i malo pojačao ventilator tak da je temperatura oko 26 stupnjeva odprilike. Listovi koji se preklapaju kad se podigne ovaj iznad, donji je mokar, čak zna i kapati sa njega. Pitanje, pošto imam dva fenotipa jedan ide u vis, drugi baš i ne, na koji način da raspodjelim biljke? Da stavim sa vanjeske strane ove visoke a niske bliže ispod lampe ili da stavim nešt ispod teglina da podignem one koje su niže? Drugo, primjetio sam da mi se nastanila prašina sa unutarnje strane cooltubea, dal da ju očistim il ne smeta? nije je puno al vidi se pod jakim svjetlom. Trece, kolko je bitan ovaj ventilator koji puše po biljkama jer ga još nisam kupio... Nove slike stavim u nedjelju
Nije prošlo punih mjesec dana odkad sam ih stavil na klijanje, a pošto nemam baš vremena da objavim onak kak bi trebalo, sreća pa je datum na slikama :) ovo mi je najdraža slika do sad :)
Ništa od treninga pošto su na 12/12 od sjemena, još malo i same će se stavit u cvatnju, jedino nezz kad. Još par dana i bit će mjesec dana od kad su stavljene sjemenke u zemlju, nekak mi je to vrijeme brzo prošlo.
Biljčice napreduju, nakon prvog dana presadnje dobile su malo opekotina od prejake zemlje, trebal sam malo manje humusa staviti al nije ništa jako, nastradali su samo prvi listovi na vršcima, još im nisam dao ni kapi vode od presadnje, a po težini teglina mislim da ni ovaj tjedan neće dobit još ništa. Vlaga za vrijeme i nakon svijetla je 38-42% probao sam dizat sa ručnicima, al ne raste, gasim ventilator 20min nakon svjetla, zasad im ne smeta manja vlaga. temperatura sad kad je bilo par toplijih dana je bila za vrijeme svijetla 30-31 stupanj a nakon oko 25 stupnjeva. Polako se vide dva fenotipa jedan je mali grmasti a drugi viši, na ovim višima mislim da ću imati više grana nego na ovim grmastim. Zemlja mi je propala za jedno 10cm u tegline, drugi put ću ju malo stisnut.
da 15 litara su potovi, moji nastavci su 16 cm širine i dužine, te 35 cm visine (par ml do 9l) i kod stavljanja se nataknu na unutarnji rub teglina pa su svi ravni. sa tim sam dobio veću litražu a i dubinu od 57 cm, a pošto zemlja nije do ruba jer se slegla, iskoristiva dubina je od 53 do 55 cm... to bude im valjda dosta :)
Opet kasnim sa updeatom :( tek sam ih ovaj vikend presadio, razlog je bio opet nedostatak vremena. Prvo sam pričekao da se zemlja u čašicama osuši i da biljke pognu listove, u međuvremenu sam kupio table lima i oblikovao nastavak za tegle. Prvi pokušaj nije uspio jer sam uzeo centimetar previše iako je bilo sve po ps-u, ali zajeb je bio što su teglini od plastike više zaobljeni u kutevina, dok su moji nastavci bili savinuti. Tegla ima 6 litara, nastavak za teglu 9 litara. Nastavak sam priljepio sa selotejpom za prvu ruku dok ne kupim malo jaču ljepljivu traku, a možda bude izdržao cijeli grow. Tegle sam označio brojevima, od 1 do 7 sastav je sljedeći: 10 litara potgrond H, 5 litara humusa kalifornijskih glisti, 8 šaka perlita, 100g guanokalong-a u prahu, tegla 8 ima sve isto osim humusa koji je prisutan oko dvije litre, a tegla broj 9 sve osim humusa (ponestalo mi), u svaku teglu dok sam mješao zemlju (za svaku teglu posebno) stavio sam litru vode iako je zemlja bila vlažnjikava. Nisam napravio blato, zemlja je rahla, kad se stisne šakom čuje se onaj zvuk vode, kad se otvori šaka zemlja se rasipava. Radi moje koncentracije i nedostatka vremena, presadjivanje je trajalo 2 dana plus 5 sati sastavljanja lampe i ventilatora jer nikako nisam uspio skužiti kak to postaviti pa sam odšrafljival, pa prevrtal na jednu pa na drugu stranu, nisam kužil kak da zavežem... da bi na kraju skužio da mi je grlo od cool tubea oštećeno, (onaj navoj je na jednom djelu slaman ko da onaj namotaj ne postoji al umjesto njega je neka žica) te da mi žarulja kak god da ju zašrafim stoji ukoso, pa sam malo slamal onaj lim koji drži grlo da stoji donekle ravno. Tad je došao ventilator na red, gledam ga, okrećem, isprobavam kak i di da ga zavežem, ništa mi ne paše, nema nikakvih kukica, kaj god probam vibracije će ga izbacit sa vezica... sjetim se ja pa imam nastavak koji se zašrafi da se može spojit na zid, ajd zašrafim ja to, kad nemam nikakve špage i nakon desetak minuta razmišljanja sjetih se da imam flaksa, reko poslužit će. Stavim ja njega gore, spojim cijevima sve kak spada, upalim, ne radi... mislim si kaj sam zajebo, kad ono hop evo svjetla, zaboravih da prgušnica sporije pali svijetlo ccc, za pola minute, stavljam sunčane naočale, gledam i nekaj mi fali, mulac nisam stavio krilca na cool tube.... poslikam, zatvorim, sve pet :D stavim ruku na ispuh, hladno, stavim za minutu, opet hladno, sad si mislim koji vrag, kak je tak hladno, treba bit toplo, opet sam pogriješil, spojio sam upuh izvan šatora u cool tube i sa njega van šatora jer mi je u glavi bilo da treba hladit žarulju, a šator ko šmirgla. Ajd opet ja popravljaj, za sat vremena prostorija se je tak lijepo zgrijala da si mogo šetat u gaćama, još nisam stavio karbonski filter jer mi još nije potreban iako biljčice već imaju slab miris. Ventilator radi na minimum snage, temperatura u šatoru za vrijeme svijetla je oko 29 stupnjeva, kad se svijetlo ugasi 20 stupnjeva. vlaga je na 50% za vrijeme svijetla a kad se ugasi pada na 40%. Stavio sam mokre ručnike nakon gašenja al se nije podigla. Ugasio sam ventilator al opet se ne diže... mislim da ću danas staviti malo više ručnika da podignem vlagu. Sonda od hortimetra je stavljena na teglin. Biljoze su se podigle i sad mogu rasti u svojim novim kućicama. Neonke su spremljene i njihova upotreba je završila. Sonda od ventilatora je stavljena na odprilike 20 cm od vrha i ventilator je narihtan da ukoliko se podigne temp na 30 stupnjeva de se uključi automatski na najjače dok se ne ohladi. Cool tube je postavljen na 40cm od vrha biljaka. Kupio sam digitalnu prigušnicu Horti Dim 600w koja je stavljena izvan šatora Pitanje, kako da smanjim vibracije ventilatora? zuji li ga zuji... Dal je ovo prevelika temperaturna razlika od kojih 10 stupnjeva il je u granicama tolerancije? ako je prevelika na koji način da ju smanjim?
Ne kužim kaj si sa time htio reći? Valjda po opisu dnevnika si skužio da je koristim fotoperiodnu, feminizirano sjeme i 12/12 od sjemena... kaj znači da je biljka stavljena na cvjetanje od sjemena, ali ne cvijeta odmah već onda kad je ona sama spremna za to, dakle aktivira se automatski, nakon određenog perioda u kojem je sama u vegetaciji... ja ju nisam stavio u vegetaciju, po tome je praktički isto dal sam posijao auto sortu il sam stavio ovu odmah na cvijetanje, samo kaj ću sa ovim 12/12 od sjemena dobiti samo jedan vrh i možda par grančica sa strane... plus šparam na struji i preskačem vegetaciju, da sam ju stavio recimo tjedan il dva u vegetaciju dobio bi grananje a to ne želim
Dogovoreno :D presadit ću ih sutra, al nezz kad ću ih stavit pod HPS, još nisam kupio prigušnicu, razmišljam o digitalnoj, pa ako ima ko kakvu preporuku bio bih zahvalan. jok, od kad su izašle iz zemlje su na 12/12, one su same u vegetaciji dok ne budu spremne na cvatnju, nešt tipa auto sorte, samo što su ove fotoperiodne. na taj način dobiješ glavni vrh i poneku grančicu sa strane, malo lišća al i smanjen urod, ali brži... imam ih 9, smanjio sam radi pravila foruma, ostatak više nije među živima :(
Znači da trebam staviti zemlju do prvih listova? Zašto? Koji omjer bi otprilike bio glisnjaka i potground h? Kad ih presadim dal obilno zalijem zemlju da sve bude natopljeno i da slegne ili da zaljevam postepeno? bile su izdužene odpočetka jer su lampice bile malo više postavljene pošto lampa stoji na čašama, nisam imao kak da ju privežem i spustim niže, a radi posla ni ne stignem otić po nekakvu špagu. Sad su došle do određene visine i rastu listovi pošto su postavljene između reda (sa jedne strane je cool whine a sa druge warm white). Znači po tome više ne trebam da budu pod fluo lampama, sad mogu na HPS? Kaj se tiće da izgledaju žedno, bile su, ostavio sam da se zemlja posuši do kraja al ni tad nisu listovi klonuli
Evo update, jučer poslikao, al otišel u krevet tak da ev par novih slika Biljke idu u 6 litara, nije da mi se sad opet kupuju tegle, a ni sa ovima nezz kud bi... razmišljao sam pošto biljke vole puštat korjenje u dubinu da spojim dva teglina u jedan ili da napravim od lima obruč koji mi paše za teglin, pa ga stavim na onu malu liniju koja je unutar teglina, s time bi dobio dubinu a i veću litražu. Osramice su 18w, 4 komada, kasnije sam se sjetil da sam mogo uzet veće, al pošto sam kupio lampu za njih, lampu ću kasnije iskoristit. I te mi je bilo teško nabavit, kud god sam došao tražil sam cool white i warm white i niko nema pojma kaj ja hoću, velim trebam te dvije radi spektra, opet bleje i govore mi da im kažem kaj ja trebam ali u kelvinima... još nisam čuo da se lampe kupuju u kelvinima, al dobro... a onda je išlo pol sata prikazivanja koje imaju i kakva su svjetla na njima... na brzinu sam kupio jer sam imal jedan dan off pa sam otišao po dućanima. Biljke su mi počele razvijat deformirano lišće, kolko sam čitao jedni vele da je ph pogrešan, drugi da je svjetlo preblizu, treći da je genetika u pitanju... a ja sam primjetio da mi korenje gleda kroz čašu, pa sam stavio malo zemlje odispod, malo biljke ošamario prstom i malo ih savijao jer još nemam neki ventilatorić, i još sam im stavio čačkalice da ih zavežem, nekoliko njih se savilo i prebacilo zbog težine listova. Vlaga se pod svjetlom zadržava na oko 60% temperatura je 25-27 stupnjeva, kad je svjetlo ugašeno, vlaga ide na oko 70% a temperatura pada na 20-22 stupnja. Zalijevanje je sa 20ml vode iz pipe. Mislio sam ih držat u tim čašicama do prvih znakova cvatnje, al mislim da bude dotad korjenje previše naraslo tak da bi moglo za tjedan, možda tjedan i pol ić presadnja u veće tegle. Zasad su samo u pothgrond H, a kad će ić presadnja onda budu u miksu.
pare nisu problem, para nema :) krivo sam protumačil 1 oz, nezz zašt mi je ušlo u glavu da je to oko 15g... onda sam računal da od svake dobim barem 10g to bi mi bilo dosta do ljeta i outdoora pošto zapalim samo navečer oko gram... ovih sam uzeo tolko jer sam pričao sa ceesom iz no mery seeds i on veli da ide do 30 biljki na m2 pod 600w na 12/12, pa dok sam pričal sa njim, pa gledal dnevnike po internetu, pa ovdje, pa još svega ostaloga van svega toga, i krivo naručil pa umjesto reg uzeo fem... pa kad uzmem svoje pamćenje i koncentraciju i onda još dodaš depresiju, a sve to je produkt bio živčanog sloma prije par godina dobiješ nekog koga boli đon za sve i kome je svejedno a za pol dana zaboravi ono kaj je pročital i di je pročital... a da ne govorim da se sa istim ljudima upoznajem po nekoliko puta... i na kraju kad si zapišem pojma nemam zašt sam to zapisal i čemu... većinom čitam jedan te isti tekst po 10 puta da uopće skužim o čemu se radi... jedina prednost ovog mog stanja je kad gledam jedan te isti film više puta, svaki put mi je ko da ga gledam prvi put :D iako mi dosta ljudi kaže da sam sretan kaj zaboravljam stvari, zapravo je to očajno i sjebano unutar mene jer je osjećaj ko da si van svega, niko te ne kuži i tak si nekak ko da ne pripadaš ovdje, a kad probaš razgovarat sa nekim svi te gledaju ko gubavca sa idiotskim savjetima... bio kod 3 psihijatra, svaki mi dao drugu dijagnozu sa drugim tabletama... tak da mi je jedino preostala trava da se probam sredit... zapravo nikad nisam htio uzgajat indoor al bilo mi je bolje od mog prvog uzgoja, pa sam odlučil da štedim i kupim donekle dobru opremu i čim prije da dobim nešt za pušit... unapred se ispričavam ukoliko budem naporan jer neću kužit neku jednostavnu stvar pa ću dosađivat ko mulac :)
koje si biljke radio? jesi možda ovu? ak jesi jel se sjećaš kolko si dobio? odlučil sam da ipak reduciram biljke, ostavio sam ih 9 najbolje razvijenih... pa ak je potrebno nek admin izmjeni moje postove... nije mi namjera da me se smatra komercijalistom a opet ak idem sam, znam da ću sjebat nešt pošto nemam baš vreemena da budem stalno oko njih... ovo su one koje su ostale, pa se nadam da smo ok sad? odlučil sam se za 12/12 tak da neću radit nikakve tehnike ni orezivanja pošto ovdje ide samo glavni vrh sa malo grančica. ak ima još kakvih kritika slobodno kažete
zato se i zove 12/12 from seed, biljka je ispočetka u cvjetanju iako ima prvih nekoliko tjedana vegetaciju... trebale su biti regularke, no međutim krivo sam kliknul kod naruđbe i kupil fem... jbg... tu sam ja kriv, no međutim u pravilniku piše ne više od 10 odraslih biljka... da mi je do komercijalnog uzgoja nit bi stavio dnevnik, nit bi odma krenuo na 12/12... ništ morat ću se onda riješit biljaka ako admin tak odluči pa nastavit sa onim kaj će ostat...
jeste pročital sam pravilnik, no međutim pretpostavio sam pošto se kreće odma od starta sa cvjetanjem i pošto je odma u startu smanjen urod, jer nema vegetacijskog perioda, a po ostalim dnevnicima koje sam čitao sa tom sortom odprilike se po biljci dobi 10 do 13g suhog za iskusne, a pošto sam ja neiskusan očekujem manje... tak da ustvari sa tolko biljaka moj urod bude manji od većine vaših... e sad ak je problem u broju biljaka nastavit ću sam u tišini i čitat dalje... s tim da nisam imal pojma da ću dobit 100% germ rate pa sam i sebe tu uvalil jer sam mislil staviti i veće tegle, ovak su od 6 litara da pokriju dno... plus moram računat da ću sigurno izgubit nekoliko njih...