Ime vašeg dnevnika: Auto Anesthesia i Quick One Led E-27 Datum nicanja sjemenke: 01.12.2018 Početak vegetacije: 04.12.2018 Breeder: Pyramid seed, Royal Queen Seeds Strain: Auto Anesthesia , Quick One Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): 81 w Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): 180 w Nutrijenti: Bibizz Ostala oprema: box:55x60x110 i box 80x60x220. timer, potenciometar,mikroskop, PH metar, termometar, hidrometar, stc-1000 Dodatne informacije: Quick One još nije izvirila iz zemlje, prije tri dana je ubačena. Svjetlo je na 25cm od biljke. Panel sa 9 sijalica V-tac od po 9w 6 komada, 6,400 k i tri 2,700k. Dvije cfl Philipsove od po 23w hladne, u početku zamišljene kao dogrijavanje, ali sad stoje za "ako zatreba" Zemlja je; Agro Zahradnicky substrat. Posude finalne 20l, temp: 20/25 režim 18/6, vlaga 40/50 Slike boxa:
@.i. zemlju sam kupio jer nisam mogao doć do druge, (uzeo 75l) a nešto nisam uvjeren u nju, slabo se spominje na forumu mada je među preporučenim. perlita, nema dodavao sam.
Vozdra raja.! Stanje loše, nezadovoljavajuće. Quick one sam zeznuo. Malo jače zalio i isplivala je sjemenka na površinu. ::ludak:: Nisam odmah ni primjetio a kasnije je bilo,,,, kasno.:zvezda:: Naručio drugu. Prekjučer stigla i stavljena na klijanje. (dobio jednu Auto Anubis na dar) Bilo mi ljeno uzet špricaljku taj put i eto belava. Zato sam htio dvije, mada su svi govorili da bi od jedne dobio više nego od dvije! Ljudi znaju nema tu, ali neznaju mene i da ću nešto zeznuti sigurno. (To nije upitno, upitno je šta i kad :))) Auto Anesthesia, stagnira. 10-eti dan od kako je nikla iz zemlje. Zalijevam špricaljkom svaki dan po malo, prije nego se upali svijetlo na sat, Ph 6,0 - 6,5 Mislim možda je malo svijetla i temperatura niska, bila je od 20/25 ali najviše se vrtila oko 22. noć 20. Bila je pod 5 sijalica i razmak 25cm do panela upalim još par ništa, upalim sve i podignem panel na 35 cm prije dva dana isti vrag. Samo se temperatura digla i sad je oko većinom 26, 27 c noć 20. Vlaga; 40-50 (dodao sam zemlje, malo se slegla) Listovi su izrazito svijetlo zeleni, neznam dali će se vidjeti na fotkama. Photos:
Poslušaću te, neću nikako zaljevati,sljedećih dana. Da vidimo. A ako ne bude ni onda se trgla, ondak biogrow, pola doze, nebili bar bojicu promjenila u masno zelenu :bocni:: Vidim kod kolege da su dosta veće i zelenije istina i pod jačim svjetlom; https://www.vutra.org/threads/auto-amnesia-2x400w-weedetix-grow.16835/page-3 btw: Quick One je bacila klicu pa će kasnije u zemlju. ;) I mali zaključak, čisto da samog sebe u budućnosti podsjetim, za zimu mi bi bio, bolje panel sa cfl-kama, radi grijanja. led će biti odličan po ljeti. Kod mene je ovaj vege box u ćošku i pod prozorom, pa ide onda veliki box,pa peć. tako u redu. veliki ga toliko zaklanja da moram stalno, da ložim u prostoriji oko 25 stupnjeva da bi u boxu bilo 27. Međutua za veliki box imam Hps 250 w. Ako bi led slabo zagrijavao.
Može biti da je do previše vode, računam šta je to prskalicom ali nakupi se ono. Možda pod ledom slabije isparava, pa ostaje. (mislim da sam tako pročitao negdje. jebg ja radim školski. kako pročitam.) Ali vidim da se tu treba dobiti osjećaj, ne vrijedi se ravnati mnogo po drugima, kako kažeš, drugačiji uvjeti zahtjevaju i drugačije postupanje. to su finese kroz koje svak treba proć. :thumb: Uglavnom ili je prezalivena ili joj fali dušika kad je tako svijetla. Vidjećemo. Baš me zanima kako će quick one rasti.
@1310 "likfrik" nick me najbolje opisuje, volim sve što je uvrnuto, izopačeno. Sve "normalno" samo smara. ::ludak:: STC- sam sam spojio, ne od prve, (ona šema na njemu nacrtana je zbunila u početku.) Cfl. sam u početku zamislio kao dogrijavanje. Kao svejedno palio neku grijalicu ili njih, a od njih će biti i nešto dodatne svjetlosti. Ali to je bilo glupo. Pa sad stoje onako. Ne palim ih. Skinuću ih valjat će za panel sa cfl-kama. Led slabo grije zimi mora u prostoriji biti 25 c. što mi je malo puno doslovno se kuvam. Čitam stalno po forumu. Jeste da mnogo informacija pa i kontradiktornih zbuni čovjeka. Vidio sam i tvoje dnevnike ali za mene je to savršenstvo :thumb: do kojeg sam ja još daleko. Mentora nebi, ne volim gnjaviti zapitkivati. Pisaću u dnevniku, već će se netko naći ko će pomoći/upozoriti na problem. Kao što je to učinio kolega @.i. Koji je odlično prepoznao problem prezalivanja, i biljka se preporodila evo dva lista nova,. Hvala radioaktivni Svijetlo? Panel je sad udaljen 35 cm, cfl-ke kako rekoh ne rade nikako. Dali su potrebne sve ledice? u početku ne trebaju to sam vidio. i držao na 4-5 ledica. al' sad je njoj već 12 dana od kako se pojavila i krenula je dobro. Tako da stvarno ne znam, treba li šta dirati oko svijetla. Možda dvije da isključim. Pošto upozoravaš na "prženje biljke" Hvala na posjeti mom dnevniku. :wave: evo par slika, (sory na odsjaju svijetlo je upaljeno.)
Evo isključio sam tri, trebala bi i quick one se pojaviti pa da je ne pali. Cfl-ke ću i fizički skinuti da ne stvaraju zabune.
Pozdrav! Juče je nikao i quick one. znači danas joj drugi dan. :thumb: Anesthesia (15 joj dan) se juče sva ufrkala i listovi su bili dosta ispruženi prema gore. Spustio sam panel sa 35. na 25 cm malo, prerasporedio sijalice, i sad je 5 kom upaljeno. Danas je stanje dosta bolje, mada se još vidi da su listovi uvrnuti na gore. Trebaće i zaliti gurao sam prst, suvo je a lipo me strah,. U tu svrhu sam smislio da bi mogao kupiti hidrometar sa sondom, i nju staviti u zemlju pri dnu. Zaliti pa vidjeti šta kaže, zatim vidjeti šta kaže kad je suvo. :zvizd: :crazyd: Naručio ovo: https://www.ebay.com/itm/Brand-New-Digital-LCD-Thermometer-Hygrometer-Temperature-Gauge-Humidity-Meter/132341421909?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649 Naručio sam i led sijalica različite wataže sa UV + IR radi nametnika, još mi i to treba samo :fuck: (prevencije radi naprašio dno boxa Neopitroidom) Različite wataže jer kažu da ne bude to ta wataža koja piše kod kineza. Ok. naručjo lik glede i poradi toga i : https://www.ebay.com/itm/KWE-PMB05-Plug-Socket-Digital-Voltage-Wattmeter-Electricity-Analyzer-Monitor-NS/362492029651?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=631653881326&_trksid=p2060353.m2749.l2649 Biće zanimljivo pogledati i koliko troše V-tac sijalice. O čemu ćete biti blagovremeno obaviješteni, ako budete dobri i pratili dnevnik. :thumb:
kvragu umjesto da izmjenim poruku, ja je citiram i sad ova je za brisati :zvezda:: a evo kad sam je već otvorio, da turim i to da ću sad ići naručiti led sijalice za veliki box. veličina mu je 80x60x200. Mislim 12 komada po 15 w. 9 toplih 2.700 k i tri hladne isto V-tac. Nalazim i jeftinije ali nepoznate marke ili se bar ne pominju na forumu a "mensčinimise" da bi ja podilkanio kod nekih problema i sumnjao na sijalice. ebg :crazyd: jest da sam naručio i kineske al nek ima za rezerve.
tnx for zaljevanje, @.i. sad si mi pobrko plan rasvjete :) OK. ima vremena za ovaj drugi panel. Vegetaciju ću produžiti zbog ovih početnih problema. istina i na ovom sad panelu, primjećujem da dok su male nemogu ljepo da im upalim svijetlo. U smislu da budu točno iznad biljki. Dok su ovako,male. razmak od 15 cm je malo nezgodan. Bilo bi zgodnije da je više sijalica manje snage. Volim odmah staviti finalne posude (20l) da izbjegnem to presađivanje. Pa ih je nezgodno pozicionirati. Mislim da je zabranjeno linkanje trgovina, pa ću ti poslati na pp. odakle kupujem sijalice. imaju pakovanja po 10 kom pa ispadne jeftinije.
Mali update: Temp: noć 20/21 dan 22/25 Vlaga: 40/50 Panel sam digao na 35 cm, pošto je jedna biljka veća, druga manja pokušavam naći sredinu da veća ima dosta svijetla a da manju ne pali. Sijalice su od juče sve upaljene 9x9 w. Anesthesiji je 22 dan. (Od kako izašla iz zemlje) Sad djeluje zdravo i dobro. Zalio je prije dva dana sa 4 dcl vode. Nakon što je objesila listove. Što je 10 dana od zadnjeg zalijevanja. (Sad imam neki termin zalijevanja. neću više čekati da se objesi :objesen: kad ću zalijevati sa više vode i razmak će biti veći) lst je lagano počeo juče. Node su kratke da neznam gdje bi je uvezao :) Jako mala za 25 dana ali šta je tu je. Nisam đubrio još. Dosao sam još jedan pc ventilator, da svaka ima svoj (jedan sam nije puhao dobro.) Slike: Quick one: danas joj 8-mi dan slike:
Novogodišnji update! Problem sa LB Moje su biljke stalno bile pod jakim svijetlom. :plac: Razmak od početka je bio 25, pa 35. Quick one je bila žuta skroz. Sad su joj donji listići žuti, baš žuti, gornji svijetlo zeleni. Nisam bio siguran pa sam stavio još jednu Quick one u manju posudu (10L Plantella zemlja ) 25-og Danas joj je 6 dana i veća je dosta od prve quick one kojoj je 13-dana Slika: Stara quick: 13 dana Anesthesia: 28 dan Zajedno: Panel je od prošlog update udaljen: Anesthesia - 42 cm Quick one (stara) - 45 cm Quick one (nova) - 50 cm Upaljeno je 7 sijalica (po 9w). Čitam po forumu, i nekog pravila kod leda ne nalazim. Ljudi drže od 20 do 55 cm. razmak. Temp: 25 c dan, 20c noć Vlaga: 40-50 slike su loše takav mob.
Dobar dan i dobrodošli! Danas je Anesthesiji 35-dana. Prije 7 dana pognjojio sam sa biobizz grow i bloom pola doze. malo je dobila tamniju boju, što se ne vidi na slikama,takav mob. Malo se vrhovi lišća frču. na mladim listovima. Panel je udaljen 42 cm. Stavio sam dvije crvene sijalice nad njom par dana da se malko izduži, nezgodna je za vezati. slike: QuicOne je spaljena skroz svjetlom. jedva da raste: Donji listovi su se osušili,neznam dali da je izbacim? danas joj je 21-dan Druga QuicOne: Danas joj je 14-dana Nego stigle su sijalice V-tac 9 w 2,700 k za veliki box. Stigle su iz kine dvije sijalice od po 12w. https://www.ebay.com/itm/E27-LED-7-12-18-28-30-48-50-80W-Plants-Grow-Light-Bulb-For-Hydroponic-Greenhouse/232256422474?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&var=531488356351&_trksid=p2060353.m2749.l2649 Stigo je i watmetar: https://www.ebay.com/itm/KWE-PMB05-Plug-Socket-Digital-Voltage-Wattmeter-Electricity-Analyzer-Monitor-NS/362492029651?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&var=631653881326&_trksid=p2060353.m2749.l2649 Pa ćemo pogledati koliko troše. V-Tac 9w. Instrument pokazuje od 9,5 do 9,9 wati Kineska sijalica od 12 w pokazuje 3??? Zanimalo me i druge pa sam stavio običnu sijalicu od 40 w. Instrument pokazuje oko 42,5wata Zatim sam testirao CFL Philps 23 w. Instrument pokazuje od 25,8, do 26,2 Zanima me i koliko troši cijeli panel ali sad je biljkama mrak. pa ću večeras uslikati i vidjeti ima li razlike kod V-tac sijalice sa Samsungovim čipom od ovih "običnih" Možda bi se mogla otvoriti i tema gdje bi postavljali rezultate stvarne potrošnje sijalica i ostalih uređaja za grow.
ne puše on jako, ali moguće da je to malo muči. Ti se bolje razumiješ pa ću ga odmaknuti. @.i. ok. neću je više đubriti, neko vrijeme, i ovo sam pravio, pola doze na litru a zalio sa pola. Al' mislim da to nešto od prije ona vuče, od prezaljevanja, od light burna.... Evo slike iz prošlog updejta i prije su tako bili listovi. Dao sam deci i novoj quick one i kao što vidiš prija joj. :D Stara QuickOne će biti izbačena, ionako ih je previše u boxu. Posudu sa zemljom dobro umotati u kese za idući grow. Šta sad sa tim kineskim sijalicama? (razmišljam naglas). Postaviti ih negdje čisto da uv i ir zrake ubijaju eventualne nametnike.
Jedan nedjeljni dnevnik. :kafa: Ventilatore sam odmakao od biljki. Zalio prekjuče sa čistom vodom 1l. Anesthesiji, po litre Quick one. PH 6,5 Temperatura 25c. dan 19c. noć. (za to se brine STC-1000 i "dogrijavač" sijalica u ćupu) Relativna vlažnost: 40-50. Prva Quickone je izvađena i stavio sam je u čašicu, onako bilo mi je žao baciti. Znam da nema od nje ništa al'.. :crazyd: Razmak od panela Quickone 54.cm. Anesthesia 42.cm. (sve sijalice upaljene 9x9w). Namjerno sam ostavio taj razmak da vidim kako se ponašaju. Razmišljam da još dignem panel za Anesthesiju jer joj je lišće svo nekako prošarano, boje su od tamno zelene do svijetlo zelene, Vrhovi na listovima se i dalje "frču". Najdonji listići su se osušili i neki gornji su loši što se vidi na slikama. Dok je Quick one u jednoj boji tamno zelenoj. Vjerujem da je Ana u cvijetanju pa im smanjujem svijetlo za po jedan sat dnevno. Tako da bi za 6 dana bile na 12/12. I u veliki box prebačene. Anesthesia malo duže u wege, Quick kraće. :fuck: Šta'š tako ispalo! Malo slika:
imaš pravo druže @Lesi Mislio sam ih polako spuštat na 12/12 ali ne gužvaju se još pa neka ih ovako. Za veliki box fali panel, ima sve i izrezo sam ali nisam pospajao sijalice :zvizd: Uglavnom digao sam panell na 50 cm. objema. Sljedeća kupovina za grow, je vutrametar. :thumb: Dobro sve u svemu i na tu temu. Nije loše toliko.
@Lesi Nisam ljubitelj presađivanja, zato su odma išle u finalne posude, što manje petljanja i ovako imam problema :bocni:: Knjiga nemam, ostale u školi :zvizd: heh.... stavio sam posudu ispod brze, sad su istom nivou. (namjerno nisu odmah bile) Razmak između panela od biljke je ono što me najviše muči. krenuo sam sa 25 cm, pa je to bio užas, doduše tad je bilo i prezalijevanje u toku. ali kako sam panel odmicao to je bilo i bolje. Evo na zadnjim slikama vidiš kako raste i kakve je boje brza u odnosu na anesthesiu. A brza je bila na 54 dok ane na 42. zanima, me sad na 50 cm. kakvo će stanje biti. @jopezg nisam siguran, puno struje, vidim da ekipa zadnje vrijeme to prakticira, ali ne živim sam pa bi to moglo izazvati probleme. Inače imam i komplet hps ali sam ipak se odlučio za led, upravo zbog potrošnje.
Malo ja sa svojim dnevnikom. Našao sam neki programčić koji broji dane :thumb:... i to je jedan alat za grow! Pa ćemo prvo uvjete u boxu: Temp: 25c Vlaga: 40-50 Režim:18/6 Razmak od panela: 50 cm. Quic One iliti ga po naški brza. 22-dana. Nije nešto napredna veličinom, ali zdrava, (ne vidi se boja baš na fotkama kod mene neki "Noa" mobitel i to najjeftiniji.) Boja lišća tamno zelena, listovi pravi zdravi. samo voda, zadnji put zalivena prije 5-dana sa pola litre vode ph 6.5 Zemlja florabella žuta 10 l. e Auto Anesthesia Kaj je bre ovo? Jedan list ovakav drugi onakav. Neki se suše. Stalno "umorna" obješena. Zadnje zaljevanje vodom ph 6.5 1 l. prije 5 dana. Šta sam pokušao? Juče su mi stigle iz Chine tri sijalice navodno 28 w Crko je moj watmetar upravo se svađam sa kinezom bolje da mi to riješi da nebi ja doš'o mu tamo :udarac: Vjerujem da nemaju više od 10 w pa sam ih stavio poviše smorene ane.
Vozdra raja! Biljke sam preselio sinoć u veliki box. I prebacio režim svijetla na 12/12 Novi panel je u pogonu 18 grla. Sijalica ima i 5 kineskih pa je150/160 w. sve skupa. Dok ne dođe drugi watmetar neznam točno. Panel je izrađen od pune jelovine, :thumb: (letve za crijep, sad malo prokišnjava kuća al ..) Slike: Auto Anesthesia: (53 dana od kako je izišla iz zemlje) Napokon mogu da uslikam dobro u ovom boxu, pa ćete vidjeti o čemu stalno pričam. Sva je ona išarana od žute do svijetlo zelene boje, neki listovi otpadaju. na nekima su smeđi vrhovi. takva je od početka. Maloprije je zalivena sa litrom vode nakon 10 dana. Quick One: (32 dana) Raste polako, izgeda zdravo, node kratke. Đubrim je pomalo, po polak doze. I prva Quick one, ona udavljena vodom kao da se počela oporavljati. Slike: Inače uvjeti su isti, sad manje treba dogrijavati box je uz peć, al opet treba, nevjerovatno.... box je na 60 cm od peći gdje su vrućine da nemožeš stajati. Probio sam ispuh na tu stranu i stavio vent 12 cm, da puše unutra i temp je oko 24,25 Inače box je izoliran stiroporom 3 cm. Kvragu ove zime baš ložim, i skoro gol hodam. znači temp: oko 24/25c dan, 19/20c noć Razmak od panela: 46 cm Vlagu nisam mjerio još u ganc novom boxu. Sad ću da postavim ventilator za mješanje zraka, nisam stigo sinoć. oprao sam ga pa ostavio da se dobro osuši da ne pregori jelte. Zajedno: Ima mjesta u boxu, ovo neće više značajnije rasti. Da roknem još jednu?
zalio sam je sat prije paljenja svijetla, prilično je mračno pa ne mogu da ne zalijem koji list
@jopezg bio sam je udavio vodom odmah u startu, od tada se nikad nije baš oporavila, a i svjetlo je bilo prenisko. Nema šta nisam pokušavao ovih 50 dana, i sad sam jednostavno odustao od nje, mislim nek raste kako hoće i ako hoće. Razumjem ja šta ti govoriš o režimu za autose. Gle živim odvojeno od svojih u kući, ali računi dolaze njima. Cijelo ljeto ti ja nisam gasio kompjuter, svjetlo i tako neke stvari. Da se malo digne račun. Tako da kad krenem growat se ne skuži baš. I za to je bila vika,cika. Tako da valjda razumiješ, da ja ne štedim na struji, ja bi to sve platio x3 ali neide. I ne ne mogu doći do računa za struju. nažalost. Poštar uvijek daje njima, jer su uvjek kući i zgodnije mu. A oni uvjek i pogledaju jasno. Imam ja i hps 250 w, komplet sve. Koji sam samo isprobao, to bi sa ovim sijalicama sad u kombinaciji rasturalo. ali ajde bože. Kao što vidiš u dnevniku, kupio sam i watmetar koji je crko pa sad čekam drugi. Mora ovako dok nešto ne smudrijam za te račune nesretne. Kažeš "ja bi rokno još jednu.." tako će i morati, iću na kvantitetu umjesto kvalitete @.i. mi je dao trgovinu sa povoljnim sjemenom Ako ne bude ni to valjalo, iću na neku kombinaciju foto/auto. (Išao bi odmah na foto, ali nemogu čekat dugo nemam šta za zapaliti.) Dok kažem, nešto ne smudrijam za račun od struje. a onda će biti skroz drugačiji setup, onda vas neću ni poznavati :)
Jesam ja led sijalice stavio svugdje, kad su se tek pojavile. Nisam električar ali se volim oko toga zezat. Da ironija bude veća baš ja dajem za struju i net, oni za ostalo. Ali čim nešto ne štima sa računima, odma se to zove, vodovod, elektra Spominju se majke, bliža i dalja rodbina. Da mi je nekad, netko rekao da će mi želja biti da ja plaćam račune,,,,,,,,, :crazyd:
stariji ljudi, to je njima doživljaj, kad stignu računi, onda se to raspravlja uz kavu, uspoređuje se ko koliko ima od susjeda. ko drži vanjsku sijalicu cijelu noć upaljenu, a ko ide u švaleraciju pa se tušira svaki dan :) Evo sam smislio da kupim veliki tv, kojeg inače nikako nemam jer me ne zanima. Pa ću na njega se vadit malo, al' moraću još toga smisliti.
Poštovanje gospodo. Evo stigao je jučera Light metar HS 1010A za samo 7 dana sa je-baya :thumb: Od jučer sam u potrazi za "Citiwide" filterima. :plac: Da bi napravio vutra metar ko iz teme: https://www.vutra.org/threads/diy-vutra-metar-grande-belleza.15965/page-4#lg=post-624813&slide=0 Kojih nema pa nema. Također ni kod ovih drugih filtera ne nalazim oznake "magneta 1,2,3" Znači kada bi uzeo od nekog drugog proizvođača recimo crveni filter da je magneta 1 to bi odgovaralo Citiwidinom filteru sa istom oznakom? Što bi bila gradacija filtera,,,intenzitet koliko sam shvatio.? :zvezda:: Pošto ja o tome nemam pojma, iskoristiću džoker "zovi iskusnijeg" Pa zovem @1310 da malo rastumači stanje. Kao i koljeg @Herb Gardener da mi kaže, ili da, link odakle je on uzeo filtere da imamo iste, neki standard na forumu. kvragu Očitanja sa jednim ili drugim filterima nisu ista koliko vidim. Malo sam istraživao po netu i vidim da ne prerađen Light metar ne mjeri ljubičasti spektar: "A lux meter works with all types of “white” lights, which includes HID, CFL, and white LEDs (COB LEDs). However, it doesn’t work with “purple” LED lights, which emit a purple light due to their combination of blue and red LEDs " Nisam siguran kako se to odnosi na obične led sijalice vidim da cobove očitava. I ovim sijalicam u opisu stoji "Toplo bijelo ili Hladno bijelo" Kako bilo,, ja sam mjerio svjetlo kod sebe sa ovako tvorničkim vutrametrom. Na sredini sam imao 17.000 luxa Panel je bio na 46 cm. Spustio sam ga na 36cm i sad je oko 22.000 luxa: Po ovome i dalje premalo: HOW MUCH LIGHT DO YOUR CANNABIS PLANTS REQUIRE? Clones and seedlings: 5,000–7,000 lux Vegetative growth: 15,000–50,000 lux Flowering: 45,000–65,000 lux Maximum recommended amount of light: 75,000 lux Ne znam dali da spuštam panel, lipo me strah. A opet luxa imam minimum i za vegetaciju. ANESTHESIA je u 58 danu i slaba je skroz. Imala je loše djetinjstvo i nikada se nije oporavila, to razumijem tako mi je i samom :D QUICK ONE je u 37 danu, Zdrava prava, ali malehna pravo. Ako su ovo točna mjerenja sa Luxmetrom onda nije ni čudo. Slike:
Filtere nije problem kupiti, no htio bi da su što sličniji vašim. https://www.ebay.com/itm/30-37-40-5-43-46-49-52mm-Full-Color-Filter-For-Nikon-Canon-DSLR-Camera-Lens/254025940151?_trkparms=aid=555018&algo=PL.SIM&ao=1&asc=20131003132420&meid=c12bd0f2291544808b6ee7a51f6f9dba&pid=100005&rk=8&rkt=12&sd=182948215812&itm=254025940151&_trksid=p2047675.c100005.m1851 Vidjeću još sa herb gardner gdje je on uzeo. Znači i sa ovakvim neprerađenim vutrometrom, može se doći do nekih rezultata ok. Sada je panel na 36 cm od vrhova biljki i luxmetar kaže da ima oko 22.000 luxa. Da bi imao 30.000 i nešto više. Morao bi spustiti panel na 10 cm???? Po tome moj panel je upotrebljiv samo za vegu. U čemu je problem tu? Sad ću da stavim samo tople sijalice iste kelvinaže. da vidim.jeli do sijalica. Edit: stavio sam sve iste sijalice 2.700 k. luxi su skočili za 5.000 Malo sam krajnje sijalice presavio prema unutra i dobilo se nešto luxa. Ali sve je to slabo. Jedva za vegu Znači trebao bi prepravljati panel, staviti sijalice bliže jedna drugoj , koncentrirati malo to svijetlo? (Panel je 18 grla V-tac 9 w. udaljenost 15 cm. između grla)
@Lesi hvala na iscrpnom objašnjenju i utjehi da ću imati nešto. Kako vidim za našu diy led rasvjetu vutrametar nema puno smisla. Momci koji su sa tim radili, testirali su to na drugim tipovima svjetla. Postoje i Luxmetri za led, ali su mnogo skuplji. @Herb Gardener nema problema. Ima tih filtera ko u priči, mislio sam da uzmemo od istog prodavača da imamo svi iste jel. Momci, jarani,drugovi,,, ja sam iz matematika imao jedva dva i to uz obaveznu produžnu nastavu :D ( bolje da sam uzeo gajbu pive sjeo pred box i gledao par dana kako se ponaša biljka na kojoj visini panela. :)) Ok, bar sam vidio da mi je panel bio predaleko na 50 cm Ja sam to zaključivao po Anesthesiji jer je bila sva nikakva. na 40 cm, dok je Quick one na 50 bila zdrava. No anesthesia je jednostavno zablokirala i ona je takva na svim mogućim razmacima. (vjerujte mi na riječ da vam ne nabrajam sad, da sam kod nje sve pokušao) Ali i Quick One iako zdrava slabo je napredovala, sad ćete reći radi režima, režim joj je od nedavno 12/12 Slaba je bila u (u smislu veličine) i na18/6 Znam da je to mali strain ali po slikama kod drugih i po netu ipak. Nadam se da će sad krenuti malo. @1310 šta bi htio za deset kuna + pdv? Joj drug moj htio bi ja svašta nešto, i jednu žensku da mi pomogne malko u growanju ;) Šta meni prostom seljaku pada na pamet!? Naravno ako pričamo o unapređenju panela sa led sijalicama. Na ovom videju, lik ima te brojke o kojima pričamo, sa 120 w. led sijalica, primjećujem da su mu sijalice blizu jedna drugoj. aim6AnbzFP8 Sad bi ja probao malo približiti sijalice, koje su sad na 15 cm jedna od druge. Koliko vidim i ti fensi paneli, hansovi zeusi, svi su maleni. Ništa mali vege box mi je sad prazan, pa ću se igrati . Ako se ne javljam :whato::
@Lesi Anesthesia je uništena prezaljevanjem, u startu. Za zemlju kažu da je dobra i među preporučenim je. Quick one je u Florabelli žutoj, stavio sam još jednu Quick one u zemlju u kakvoj je anesthesia. Pa ću da vidim to sa zemljom. ("sumlja" se u sve :))) Zaljevam sa litrom čiste vode anesthesiju na svakih 10 dana. (Pipam prstima i po vrhu i sa strane pri dnu sam posudu izbušio.) Jednom sam joj samo dao malo gnjojiva. runoff joj je 6,8 ph. Sljedeći put ću je pođubriti ali njoj šta god uradio svejedno je. Dizao svjetlo, spuštao, mjenjao spektar, evo i režim,pojačavao ventilaciju, smanjivao. Ph pratim, baždarim ph metar, često. onim praškovima. Dok quick one zalijevam sa pola litre svakih 7 dana. i djubrim po pola doze. nema nikakvih problema. Kroz sve pokušuje "popravke" Anesthesije je i ona prošla i njoj to ništa ne smeta. Jedino mislim da je mala, nije od početka na 12/12 već od prije neki dan. No nema veze. Što se tiče pokrivenosti, ne vrijedi ni ovako ako na sredini imam jedva a sa strane gotovo ništa. E sad tu je i pitanje dali ovaj lux metar mjeri ovo svijetlo, piše da mjeri bijele led cobove i bijeli led i naše sijalice su ili toplo bijele ili hladno bijele. Ako to znači to. Ali sve to skupa i zajedno mnogo zamara, odokativno promatranje je mislim i dalje zakon growanja. Spustio sam panel pa ćemo vidjeti. Muči mene sve. zabrijao sam na svjetlo, ljudi na forumu a i ti su živi dokaz da se pod ovakvim svjetlom da dobro odraditi. Dobro prvi mačići se u vodu bacaju.
od Ane sam odustao, ja stvarno neznam šta bi joj radio. nek ona raste kako hoće, baciti se neće već ćemo je ::roor:: Nisam još presadio Quick one, pripremio sam posudu, stavio zemlju isto tu AGRO..... (nemam druge) Pomiješao perlita, posuda je izbušena ko i sve ostale sitnim rupama svud pa je to neki Diy airpot. (Tako sam sve.sa dodatnom većom rupom pri dnu za provjeru vlažnosti..prstenjačenje :crazyd:)) Pred paljenje svijetla ću je presaditi, ne diram box po noći. Ali to je ona qiuck one koju sam isto udavio i koja se sad počela oporavljati. Neznam oće biti šta od nje stara je koliko i ana skoro :fuck: Zemlja je među preporučenim eno je u temi "Zemlja" u prvom postu ali ne nalazim baš po forumu da ljudi rade sa njom. Imam sad jednu quick one u florabelli i dvije u toj češkoj pa ću vidjeti jeli do zemlje. Quick one bi bio i veći da ga nisam dosad držao stalno na 50 i više cm.
Pozdrav. Jopeta problem. Panel je na 35 cm Temperatura se malo digla od kako sam spustio panel, pa je sad 26/27c dan, noć 20+ c Vlaga: 30 % Quick one (43 dana) se objesila danas, juče bila normalna sve u redu. Zalivena prije 3 dana sa po litre vode, pola doze biobizz grow i blooma Zaljevam je svakih 8 dana sa po litre. Zemlja je vlažna nije popila. Zamjenio sam joj stranu sa Anom, neznam šta drugo da uradim. Anesthesia (64 dan) Standardno nikakva, lišće žuti i na dodir odpada, svaki dan nekoliko uklonim. Quick one (udavljena sa početka) presađena neki dan, ljepo se primila. Danas joj je 50 dana i ljepo napreduje za svoju dob. :thumb: (neko se hvali u dnevniku, da ima najdužeg automata na forumu, mislim da sam ih sve zajebo) Zajedno
Usto ja sad, poranio nema ni podne još,,,pa reko da vidim biljku. Ona i dalje obješena, jest da joj je mrak sad ali ovo je baš bolesno vješanje :objesen: Da vidimo što bi joj moglo biti. -Svijetlo? Spustio sam ga prije 8 dana na 35cm onda bi i druge pokazale neko negodovanje. Nije to. -Temperatura,vlaga? 27/28 dan 20/21 noć. Vlaga 30% to je odlično ona je u cvjetanju. Nije to. -Zalijevanje? Zemlja je osjetno vlažna i po terminu ne treba još, zalijevam je svakih 7-8 dana sa pola litre. Nije to. _PH? namještam osim kad đubrim, kažu ljudi da ne treba tada.? Nije to -Đubrenje? Đubrim zadnja tri puta sa po pola doze biogrow i bloom od biobizza. Zadnji put je bilo znači gnjojenje i nakon par dana se ona objesila. Taman kad je đubrivo počelo da "radi" Moguće da je nešto do gnjojenja pa ću je danas flušati. Prvo izmjeriti runoff.
@bigeskalibur Evo sad sam je zalio, runoff je 6.2 Stavio sam 1ml grow i 2 ml blooma. na jednu litru i sa njom zalio. ph sam stavio na 6.4 vodu umlačim, da nije ledena iz cijevi. Testirao sam ph metar, držim u bočici onoj za davanje urina, soluciju 4.0 još uvjek pokazuje točno. Inače posuda je od 10 l i zemlja je florabella žuta, Jasno da radim ali šta?
Jeste u narandžastom potu je florabella žuta i ta obješena biljka (quick one), a ostale sve su u toj agro,,nekoj.. ta požutjela (anesthesia) je od kako sam je davio vodom a i prije od samog početka, bila sva tako svijetla, žuta. nju sam i đubrio i neđubrio, radio svašta nešto,i sad tako stoji nebi li bacila koji trihom prije nego cijela uvene. Zalivena je juče sa litrom vode i biogrow i bloom. Edit: zaboravih opet da napomenem, u svim posudama sa zemljom je zamješan i perlit, posude su sve izbušene okolo naokolo diy airpotovi.
Pa zalio sam je sad, rekli ste da zalijem,,,,, sa litrom znači duplo vode i nahranio full dozom. Voda je procurila, i izmjerio sam ph iz podloška runoff jel. (6.2) Vidjećemo večeras kad se upali svijetlo nakon par sati jeli se šta popravlja. Ako ne bude, stvarno odustajem, nisam "od ruke" kako kod mene kažu babe na selu, za žene kojima nijedno cvijeće ne uspijeva niti šta u bašti :)
zaljevao sam ih prije češće na svako tri dana pa sam ih davio. Ovu konkretno zalijevam sa 0.5 l. svakih sedam dana i nije bilo problema Zadnji put sam je zalio nakon osam dana, listovi još nisu bili opušteni. (zanimalo me hoće li biti) Listovi su zdravi, boja tamno zelena ne pretamna. Pod ledom ljudi zalijevaju i nakon 15-20 dana, razmak od sedam nije uopće dug. Zemlja je florabella žuta, (kod ove obješene) ph dobar, runoff dobar, nije pregnjojena jer na listovima nema oštećenja. Nije light burn jer listovi nisu svijetli.
mslim da se stanje popravilo, malo sam je ćirno sad po mraku. Bili ste u pravu, trebalo je zaliti. :thumb: :clap:::clap:: Uvjeti u boxu su se promjenili tj, temperatura je narasla za par stupnjeva,vlaga pala. od kako sam spustio panel na 35 cm. Sad gledam moju tablicu zalijevanja i od 11.01 je zalijevam sa pola litre vode i nije bilo problema To je razmak od 7 dana, zadnji put sam ostavio i dan duže, znači zalio nakon osam. Nije se objesila da bi tri dana poslije se okačila ko da su joj svi pomrli odjednom. :watch: Sad je ne mislim zalijevati dok se ne objesi opet, živo me zanima. (slike će poslije osam, kad se upali svijetlo)
dao sam joj full dozu, do sad sam po pola podigla je listove, Neću je zalijevati dok ih opet ne opusti. zanima me koji joj je sad termin dobar. Bio bi odustao od growanja, da je i ona se uzmrdala. Ona mi jedina nešto i vrijedi i do sad nije bilo baš nikakvih problema sa njom. Da je sa 7 dana prebacila na tri za zalijevanje u tako kratkom vremenu još mi ne ide u glavu. :zvezda::
Ne znam šta da kažem, ovo me iznenadilo. :zvezda:: u početku svako tri dana pa prezaljevanje sad fali...wtf. Guram ja prste odozgo i sa strane pri dnu svaka ima široku rupu. za tu namjenu. Važem posude. Neće biti više dnevnika, dok ja to ne savladam. Mislim nakon ovoga dnevnika. Nemam namjeru se više blamirati :) Kakav mentor, koji bi to imao živaca toliko samnom. nisu se oni meni zamjerili. Hoću da vidim kad će trebati opet zaliti, neće joj biti ništa da se malo opusti. Ionako ovaj grow ide u "istraživačke svrhe" Molim režiju da u naslov stavi "Dnevnik sadrži, uznemiravajući sadržaj" :razvaljen::
Aaaaaaa. ::ludak::::ludak:: Kupio sam ja i ovo u tu svrhu: https://www.ebay.com/itm/Brand-New-Digital-LCD-Thermometer-Hygrometer-Temperature-Gauge-Humidity-Meter/132341421909?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649 Mislio sam sondu ubacit u zemlju dolje niže u posudu. :crazyd: I da ga probam gurnem sondu u akvarij, tu se on pošamuti i sad temperaturu pokazuje ok. ali vlaga mu uvjek na 10 % :) Sad gledam ovako nešto, mada kažu da ove druge funkcije ne valjaju ali za vlažnost zemlje će valjda služiti: https://www.ebay.com/itm/3-in-1-PH-Soil-Tester-Light-Soil-PH-Meter-Water-Moisture-for-Garden-Plant-Flower/113028476163?hash=item1a5105ad03:m:maI-7aUvHchnx6QkSV9pm8A&var=413390364097 ili ovako relej https://www.ebay.com/itm/DC-12V-Soil-Moisture-Sensor-Automatic-watering-of-the-humidity-starting-Relay/132692325238?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D1%26asc%3D20131003132420%26meid%3D9f2d4c8b08ed46b2a6ee31a3aee17b7c%26pid%3D100005%26rk%3D10%26rkt%3D12%26sd%3D183557996424%26itm%3D132692325238&_trksid=p2047675.c100005.m1851 Jer će mene to spizdit totalno. Ja umjesto neka poboljšanja u growu, nešto napredno, kao ja tumačim po forumu kako treba .... ono ja neznam ni kad da zalijem. :fuck:
Hvala svima. Auto Anesthesia 72 dana Quick One 51 dan Temperature dan do 28c noć 20c Panel na 35 cm. Vlagu nisam mjerio. Došli su mi praškovi za kalibraciju. (ponestalo) PH metar je ok. ništa se bitno ne dešava, rastu jako sporo jedva se primjeti. dodao još jedan pc vent. Podigao režim svjetla, uskoro bi i tv trebao doći.
Dobri den Temperatura do 28c dan oko 20 noć Vlagu ne mjerim (u boxu ima biljaka koje trebaju veću i onih kojima bi bila bolja manja) Panel na 35 cm. Režim 18/6 Da dobro ste pročitali povećao sam režim...... danas, sutra bi trebao naručiti televizor. :razvaljen:: pa ću sve eventualne probleme oko računa za struju svaljivati na tv, :fuck: koji btw ni ne troše malo, gledam LG Uhd 43 inča piše oko 92 w. Nego malo o biljkama: Qiuck one 1 danas joj nekih 70 dana ( ona koja je bila udavljena, oporavila se i debelo cvjeta) listovi su joj baš zeleno masni (ne vidi se na fotkama) Zalivena 17.02 sa 1,5 l vode puna doza biogrow i bioblom. Biće za par džoksova. :thumb: Quick one 2 (57 dana) 17.02 zalio i pognjojio sa 15l biogrow i bioblom cvjeta, nadam se da će brže se početi puniti kako je režim duži. (Loše sam je povezao pa mi sva ode u stranu) Quick one 3 21 dan jaaako mala. ona je od početka na režimu 12/12 nadam se da će krenuti Zalivam sa 3 dcl. samo voda namješten ph. Zašto je ovako obješena neznam?! Auto Anesthesia. 78 dana Ane se suši pa mislim da je zadnji put gledamo u ovom davniku. Listovi su donji skroz otpali a gornji su skoro svi požutili, smeđe i otpadaju.
@Srale7 jarane, ja da sam otišao do kolumbije i kupio. još bi i uštedio za noć sa kakvom kolumbijkom. :razvaljen:: Stvarno ne znam šta je problem, mislim gdje grješim. Gledam čovjek pod 80w leda +1 od 25 w cfl, i tri put mu bolje biljke od mojih https://www.vutra.org/threads/urban-jungle-by-ribadow-led-e27.18943/page-2 Definitivno sam najgori trenutni grower ako ne i u povjesti foruma. :fuck: Jedva čekam kraj dnevnika da se ne blamiram više.
Hvala svima! Svi vi meni svojim komentarima doprinosite boljem razumijevanju growanja. I svega ostalog usko povezanog uz grow. :thumb: Plan je sljedeći: Auto anesthesia ide na rezanje ovih dana a staviću na klijanje Auto Anubis. Trebaće malo više sjemenki,zemlje,struje ali drugačije neide. A i sa svjetlom nešto mrdat, dodavat, oduzimat. :crazyd: Dok je volje nešto će i biti od toga.
@Planer80 zalio sam ih 17.02 sa po 1.5 l posude su od 10l i najmanju 18.02 sa 3 dcl. posuda od 6l (anesthesiju ne računam više) Površina bude brzo suva, dva venta pušu po njima. Zabijem prste pa malo zemlje i izvadim da vidim, brijem da sam prije možda osjetio hladnu zemlju pa mislio da je mokro. :crazyd: Znam šta je vlaga,vlažna zemlja, sa sela sam, (imao sam i ženu :zvizd:) imam veliku okućnicu, bašta,voćke.... Mislim ovo ja više sam za sebe jer je očito da ne znam kad nisam primjetio da je biljka žedna. @marijofil1111 dao sam ja sa dostavom 175 kn. (više od 20 eu) za zemlju i ova se zemlja preporučuje u temi "Zemlja" Quick one druga, je u florabelli žutoj. Nešto je bolja od ovih prvih. al ne naročito. vidićemo.
@1310 ako to nije retoričko pitanje, onda definitivno samoukog. Ali mislim da je sve rečeno, rekli ste mi i objasnili ko malom djetetu. :thumb: Teorija je tu, posvetiti se treba detaljima u praksi. @Lesi nisam stavio mnogo perlita, ne da sam škrtario, stvarno je bio jeftin kad sam kupovao, i imam ga još, nego nisam ni znao koliko da stavim Pa sam onako stavljao. Obratiću pažnju na rupe u posudi kad budem vadio anesthesiju, zanima me i korjen kakav je. Dadefinitivno sam u potrazi za ljepim posudama. btw. dok ovo pišem stiglo je povećalo, imam i onaj dječiji mikroskop. Rado bi vam slikao trihome ali moj mob je stvarno katastrofa za slikanje. Otkinuo sam komad anesthesije sinoć, pa se suši da probam. Naručio sam i tv. Naglasak je bio na veličini, da svojom "pojavom" govori "ja i trošim". ;) Kad sam već kupovao uzeo sam Ultra Hd smart tv. da i ja vidim šta je to ultra hd. 43 inča https://www.samsung.com/hr/tvs/uhdtv-nu7090/UE43NU7022KXXH/ A i po selu da imam šta pričat.:thumb: Ono, to je pametan teve, znači razmišlja, znači jaranee, rezolucija je takva da vidiš kad političar laže i prije nego je počeo lagat. A tek oni kasni filmovi, detalji...ko uživo, znači ne trebam ja uživo ništa kad imam već sve pred sobom. .........Tako da će se ovaj mjesec tanje kakit :poop: i teško da će biti za drugu zemlju, nemam tu u blizini da kupim na malo ...10 l, moram da naručujem, a onda kad plaćam dostavu, uzmem više, tako sam i ovu. Stvarno ni uz najbolju volju nemože se sve, ali ide. biće svega. Dobro ste društvo i ono što se nemože kupiti je podrška koju vi dajete. Bio bi odustao ali sad ne mogu jer nekako imam osjećaj kao da se to ne tiče više mene samog već imam i "obavezu" prema vama. Hvala!
imam još te zemlje 75l ja uzeo. jebg. ok probaćemo je flušat prije sadnje, možda i ovu treću brzu dok je još mala nešto je i ona sva nikakva. donji listovi žute. Posude?! eto vidiš ja mislim što veće to bolje. al izgleda nije. probaću i tako. Auto anubis je stavljen na klijanje sinoć. Nju ću u malu posudu pa presaditi da i taj sistem probam.
pozdrav, malo raniji update. Stigo Televizor. 0IofpvkGJPM Skupio se sav komšiluk i pola rodbine, ono pola nije moglo, nije moglo od muke. (Zabranjeno Pušenje) ;):sesir: Bilo je ljepo igrati se dva dana, malo sam pogledao par filmića u UHD rezolucji. Je ljepša je slika, ali filmovi na torentu su po 20_50 gb. Slab mi je net da gledam direct, tj. mogu ali prekida. Tako da će da služi za gledanje "običnih filmova". Pogleda sam malo i tv program, aaaaa nakon toliko godina sigurno tri-četiri, od kako mi je crko stari tv i nisam ga popravio,jer mi toliko ne treba. Ono sve isto, Tri programa, i sve jedno te isto, neki stari filmovi. "Istjerivačice duhova" mislim da je sinoć bio. :crazyd: Drugo sve politika. To je to ali njegova svrha, je tu. da "prikriva" grow. Troši on 80w do 120w na full postavkama, nije A+ običan A. Tako da je to to. Još čekam Watmetar. Aaaa sad kakve to ima veze, nikakve.... :objesen::objesen::objesen: udavio sam malo sa televizorom,,ali sam sad zapalio, onu anu jadnu i žalosnu. Radi ona dobro, nisam ja ni pušio dugo, Zapalim je uveče, takvu kakva je, jel..samo je osušim, pored peći u kartonskoj kutiji, ništa kurjanje ovo,ono :zvizd::crazyd: i vozi, evo danas prvi put preko dana, nedjelja bla, bla, uglavnom zaspim ko top uveče, to mi je super, imam nekih problema sa spavanjem. Nego de šta se dešava sa ovom mi Quick one, stalno je obješena, jednom sam je zalio, mislio da nije žedna, ono ništa opet, tako stoji obješena. Tako se i ova Ane isto stala ponašati i do kraja je sva nikakva ostala. 21.02 sam je zalio sa 6dcl vode samo ph namješten tako 6,7, 6,8 zemlja je vlažna, neznam. Šta sad griješim, panel je na 35 cm. druge su tamne slike.
ona je 26 dan od kako je izvirila. mogu to pokušati, nisam je hranio. nešto sam u filmu da je ova zemlja prejaka. Pa sam i zemlju, tj posudu (pola l.) za Anubis flušao. prije nego sam stavio sjemenku. Što je bilo sinoć. Sad ću izvaditi i Anesthesiju. pobrat to malo cvjetića. i pogledat korjen. Inače evo i raspored zadnjih zaljevanja. 11.02.-3 dcl 18.02-3dcl 21.02- zalio jer je stalno obješena, (6dcl) mislio da je malo vode, ali i danas je obješena.
@Srale7 naravno da griješim negdje, sa tim smo se davno složili svi. Mislim negdje sa početka dnevnika. :thumb::thumb: Gnjojivo je Biobizz Grow i Bloom. nema trećeg, ne gnjojim prvih skoro mjesec, izuzev kad su neki pokušaji očajnički kao što će biti i kod quick one zadnje. Valjalo bi uzet druge zemlje, dosta mi je lakše sa ovom quick one, koja je u Florabelli. (Moram da vidim kako sa novcima i odakle da najjeftinije naručim.) Korijen je sa strane jedva došao, dok ga odozdo nešto i ima. I meni laiku to ne izgleda kao dobro razvijen korjen. Evo slike korjena. Auto anesthesie:
Hvala @Lesi Ništa, idem naručiti zemlju, mada sam trokiro sa parama totalik. evo od sponzora foruma, vidim Biobizz light mix 50 l 11,79 € + 4 eu dostava. Zanimljivo u opisu piše da se može koristiti opet?!! Taj podatak nisam znao. Onda će biti i gnjojivo i zemlja u skladu. I Auto anubis bi taman stigao u nju možda i ova quick one edit: Naručena
Pozdrav. Temperatura: Dan-26,27,28c Noć oko 20. Vlaga- ne mjerim Režim-18-6 Udaljenost panela- cca. 35. cm. Stigla je neki dan zemlja. Biobizz Light mix. Sad je i zemlja i gnjojivo od biobizza Presadio sam Quick one, zalio sa 2 dcl vode kad sam presadio. (27.02) Već se vidno oporavlja. Danas joj je 31 dan. :thumb: (Slike su loše, ne pomaže puno ni slikanje van boxa) Quick One prva ona sa početka dnevnika. Bila je udavljena vodom i oporavila se kristali se vide. Ostala je mala ali cvate. Auto Anubis Nešto netje vanka, danas je 5 dana kako je u zemlji. Quick One (Najbolja, u Florabelli) Puni se po malo. Danas joj je 67 dana, vjerujem da će ići i više od 90. (negdje sam vidio u nečijem dnevniku). Nisam je zadnji put gnjojio, jer na dva lista ima ove neke šare: Listovi su po sredini biljke. Nije prošlo, ali se ni ne širi za sad. Zajedno: