Pozdrav svima. E ovako,dosta sam vremena proveo na ovom sajtu i stvarno je dobar.sve pohvale. Posle citanja foruma i dosta dnevnika uzgajanja,odlucio sam i ja da se oprobam,napravim box i krenem sa vodjenjem dnevnika. Dimenzije boxa (Mereno sa unutrasnje strane) su: Visina 53 cm Sirina 31 cm Dubina 29 cm Sto se tice rasvete,imam 3x cfl_30w_6400k,hladno bela_1800 lm. 2x cfl_22w_2700k,toplo bela_1122 lm 2x led sijalice_3x 1w_2x crvena,1x plava_350 lm. Ove led sijalicu su namenjene i za vegetaciju i za cvetanje,sa njima moze ceo grow.Navodno imaju poseban spektar svetlosti koje biljka odlicno vidi. kada sve sumiram imam 8344 lumena ukupno. Ventilacija Imam 2 kupatilska ventilatora od 120mm,protok vazduha 150m3/m,broj obrtaja 2650 rpm,snaga 20w Iznutra je oblepljen nekom jako starom alu folijom koja je 5 puta deblja od danasnje.Znam da moze doci do hot spot-a,ali sta je tu je.ako ovaj grow uspe kupicu mylar ili neku drugu... Sto se tice zemlje,obisao sam par cvecara i nasao sam samo onu najobicniju,a ovo su karakteristike: ph (H20)....................6.9 ph (hcl)......................6.6 organske materije..45.84 azot..........................1.98 fosfor.......................0.49 kalijum.....................1.23 kalcijum..................2.58 magnezijum.............1.13 vlaga......................65.85 Planiram da zemlju pomesam sa kokosovim tresetom i perlitom.Imam i glinene kuglice koje cu staviti na dno saksije,a planiram u fazi cvetanja i od gore na zemlju,da manje isparava,jer cenim da cu tako smanjiti vlagu u boxu... Semenke veceras stavljam na klijanje,pa sta Bog da. Zanima me svacije misljenje...Da li ce ovo biti ok? Koliko biljaka da stavim unutra? Znam da je box mali,ali ja sam planirao dve,ne zato sto sam zeljan,nego sa dve biljke ima vece sanse za zensku...Ako stavim jednu i bude musko-smoricu se...Da li da odmah stavim na 12/12 zbog velicine boxa i pokazivanja pola ili
Hvala,hvala...Verovatno cu onda jednu staviti,pusticu je da 20 dana bude u vegetaciji,pa cu onda prebaciti na 12/12... ipak me sme mnogo da izraste,nema mesta...Samo neka prati ta pocetnicka sreca,pa da bude cura :gled:
Hvala na korisnim savetima.Hteo sam da narucim semenke,ali reko za prvi put je dobra i ova.Ako vec nesto zeznem,da zeznem ovu besplatnu,da vidim kako ide,pa cu lako poruciti kasnije:crazyd: Inace,upalio sam box na 3 sata,temperatura je 27,na 3 cm od sijalica. Imam jos par pitanja pre nego da uopste krene grow... Citao sam o ph vrednosti vode i za par dana treba da dobijem lakmus papir,jer bukvalno ga nema nigde,bar ne gde sam ja trazio(poljoprivredne apoteke,apoteke i pet shopovi),tako da cu moci da regulisem ph,a do tada idem sa cistom cesmovacom,pa kako bude... Imam ph merac zemljista,3u1. Meri vlaznost zemljista,ph i kolicinu svetla,ali gde god da sam probao da izmerim ph je izmedju 7 i 8...Nemoguce da su sve zemlje iste,pa sam malo skeptican da li uopste radi.Bice slika,pa ako neko ima iskustva sa tim meracem neka baci koji savet. Stse tice djubrenja,pitam se da li je neophodno,jer sam hteo da zalivam kupovnom vodom(tipa aqua viva) koja poseduje dosta minerala,samo da joj izbalansiram ph. Ili je bolje da malo djubrim,na slikama pogledajte koje djubrivo imam.... Imam automatski tajmer,a valjda cu uspeti da nabavim i merac vlaznosti vazduha...
Vec sam citao taj vodic,super je i mnoge stvari mi je pojasnio. I ja sam to isto mislio za 3u1,hvala. Nista,semenke su na klijanju,stavio sam ih juce oko 23h,ostavicu ih 2-3 dana,pa cu proveriti,a u medjuvremenu cu potraziti novu zemlju,u vecim objektima se moze pronaci frutabela...Samo me zanima da li je ovo djubrivo sto je na slikama ok? Da li ih je neko nekada koristio i kakva su iskustva...Svaki savet je dobrodosao,nastavicu da citam forume i dnevnike i cekam da nikne,pa cu postaviti neke slicice... Pozz :wave:
Auuuuuu ljudi,da sam ucio ovoliko koliko vremena provodim citajuci sadrzaj ovog sajta-bio bih doktor nauka,hehe... :crazyd: Danas ili sutra cu otici po novu zemlju i djubrivo.Citaju ci sve i svasta i po savetu sam se odlucio za plantellu.E,sad se tu javlja nova dilema... Posto ce biljka biti od starta na 12/12,logicno je da mi treba samo plantella cvet.Da li razmisljam ispravno? I,hranio bih je tek kad procveta.? Posto cu morati da kontrolisem rast biljke,procitao sam skoro sve o tome i imam pitanje.Posto ce biti u rezimu 12/12,da li smem da radim topping dok ne procveta?Ipak je to stres za biljku,a ja cu je vec stresirati time sto je na 12/12...Ili sa koristim samo lst tehniku? P.S. Squerlez,nema potrebe za izvinjavanjem,svaki link,savet i kritika su dobrodosli :thumb: Nisam ja tako lako uvredjiv :banana123:
Hvala squerlz!!! Evo da se pohvalim :) kupio sam zemlju,jedino sam nasao ovu,mada sam procitao na forumima da je ok,pa sam srecan kao malo dete :p kupio sam plantellu cvet,mada kad sam procitao uputstvo,malo sam se zbunio...Kad citam uputstvo na srpskom pise da treba 10ml na 2l,a kad citam na makedonskom pise da teba 15ml na 2l.na forumima sam procitao da obicno stavljaju 15ml...Sta da radim?A na zemlji pise da se sastoji od visoko kvalitetnog treseta,perlita i biljnih vlakana.Kada sam otvorio,video sam jako malo perlita.Da li treba da dodajem jos perlita i kokosov treset?Na dno svakako idu glinene kuglice...Inace uzeo sam dzak zemlje od 5l,a pot mi je 5l. Samo jos cekam da proklijaju menke :) Evo slika...
Evo novih vesti :) Danas proklijala,stavio sam je u zemlju,i cekam :) stavio sam odmah u veliku saksiju,da se ne bih cimao oko presadjivanja i da biljcica ne dozivi stres...Planiram da pokrenem box tek kada nikne..Jel to ok? Evo kako to izgleda...:wave:
Pozdrav svima!! Evo mali update....Semenka proklijala i stavljena u zemlju 17.02. Danas,19.02 iznikla :banana_rasta::banana123::let: U medjuvremenu sam napravio malo izmena u boxu... Podigao sam sijalice za par cm,tako da ce biljcica imati malo vise prostora,ali i to malo je bolje nego nista... Temperatura u boxu je 27c,nekad se popne do 28c. Kad je svetlo ugaseno temperatura ne pada ispod 23c. Sve je spojeno na jedan timer i sijalice i ventilatori,rezim 12/12,pa pitam da li treba ponekad malo da ukljucim ventove ili da pustim ovako? Sinoc u 12 je ukljucen box,danas u 12 popodne ugasen.Ne znam u koliko sati je iznikla,ali cenim da je dobila 7-8 sati svetla...Do 12 uvece ce biti u mraku,jel to ok? Danas ili sutra stize lakmus papir,i sa tim cu se zezati dok ne skupim kes za neki ph merac... U medjuvremenu cu gledati da kupim i merac vlaznosti vazduha,treutno za to nemam sredstava.... Slika praznog boxa sa ugasenim svetlom je pre podizanja svetla,a sa upaljenim nakon podizanja... Kako vama to sve izgleda i kakvi su dalji koraci??
Ma,leglo mi je,procitao sam ceo vodic 10 puta....Po ceo dan sam na forumu i samo citam...Ali,ovi kupatilski ventilatori ubijaju,cela soba bruji od njih a i realno,nije to neki kvalitet,mislim da ce riknuti posle 2 nedelje ako rade 24/0,ali cu gledati da sto vise preko dana budu upaljeni...Sto se tice Plantelle,ne planiram da je koristim jos,cenim da je zemlja kvalitetna i da ce biljka pokazati kad bude bila gladna,a i izbacivacu slike kako napredujemo,pa se uzdam u savete,jer mi je ipak prvi put... Hvala na savetima!!! :thumb:
Mislis da nabavim neki potenciometar,pa da ih smanjim kad je svetlo ugaseno?
Aj,videcu sta mogu da uradim,hvala ti puno!!
Ljudi pomagajte,treba mi strucno misljenje. Danas oko 5-6 sam otisao da proverim temp u boxu,bila je ok,24c-ugaseno svetlo.Ali,mi se desilo nesto u sta bi mi malo ko poverovao. Rasveta mi je cfl+led.Na poseban kabl idu cfl,na poseban led.Ta dva kabla sam ukljucio u produzni,a produzni na timer.Medjutim,dok su cfl bile ugasene,led su se palile svakih 3-4 sekunde samo na blic...Nije mi jasno kako,ali taj problem cu vec nekako resiti.Zanima me koliko se mladica stresirala? Da li je to moglo da je ugrozi i koliko?
Hvala PowerSeed,skinuo si mi kamen sa srca!!! Vec sam pomislio nista od ovoga,a tako sam se uziveo.... :watch::bocni::
Za sada cu da ih palim ja,bez timera,vec sutra cu videti da iymenjam kablove i to sredim...Hvala!!
Imam digitalni tajmer...Ima slika na prvoj stranici dnevnika...E,jbg,kutije od sijalica sam bacio...
Cao drugari!! :wave: Evo,prva jutarnja kafica i prva jutarnja spravica,sam u kuci,uzivancija... :joint2: Mali update... 23.02. Cetvrti dan zivota.Temperatura u boksu 28-31/23-25,za vlaznost jos ne znam,ali po biljci izgleda da je ok... Nalazi se na oko 5 cm od sijalica,a mislim da mi se temperatura dize do 31,jer pot stoji na kantici koja pomalo blokira vemt,ali nemam drugog izbora... Napravio sa jos jedan pasivan ulaz vazduha koji mogu da zatvorim i stizu mi jos 2 pc venta,jedan da izvlaci,a jedan pa duva po biljcici.Planiram da njih palim kad je svetlo ugaseno i tad da otvaram pasivni otvor u dnu boxa,ali i ako bude trebalo kad je svetlo upaljeno...Mislim da je to ok solucija,jer su ova 2 venta prilicno jaka i cenim da nema potrebe da oni rade po mraku.... Cini mi se da malo sporo raste,ali to je valjda zbog rezima svetosti 12/12...Da li gresim?? Zalivam na 2 dana sa oko 3 dl vode,ph regulisan limunskom kiselinom,meren lakmusom na oko 6.5.Zemlja od gore izgleda suvo,ali kad malo zabodem prst na oko 1-1.5cm osetim da je vlazna...Kako je ovo perverzno zvucalo,a??Haha:ajnstajn: Onaj 3u1 merac tla(slika na 1. strani) je los za merenje ph,ali za merenje vlaznosti zemljista je izgleda ok..Na skali od 1-10 meni je nesto jace od 6... Smisljao sam kako da joj dam ime,a onda je dosla devojka i rekla da je nazovem Klementina i da se necu pokajati...Ja se smorio...:upiii: Prvo mi je to glupo ime,a smorio sam se jer mi je rekla u fazonu nazovi je drugacije i bice deckic.... Tako da je ostala Klementina.... Evo par slicica....Kako vama to sve izgleda drustvo?? PoZzzz:smoke:
Imam vent sa leve strane sijalica koji izvlaci toplinu,nemam taj koji duva izmedju njih,ali cu uskoro staviti jedan pc vent,pa neka i on radi...Jbg,ne mogu sve od jednom da kupim...I upuh i ispuh rade cca 23 sata...Dok je u mraku iskljucim ih 2 puta po 30ak min cisto da bih izgurao ceo grow a da ne riknu,malo da se odmore....Ali opet kazem kantica na kojoj stoji pot malo blokira upuh,pa cenim da je zbog toga toplije...Inace klementina je na 4-5 cm od sijalica...
Hocu,stavicu..A,trenutno tragam za mylar ili diamond folijom,hocu bas da nabudzim ovaj mali box,da dobijem max od biljke a i njoj da bude ugodnije. Hvala ti na svakom savetu!!!
Dobro jutro Groweri... Evo,doslo vreme za update :) 29.02. 10i dan zivota od kad je Klementina iznikla iz zemlje. Temperatura 27-28/20-23c Ubacen vent da duva izmedju Klementine i cfl-a Pre 2-3 dana sam imao punu kucu,pa sam box morao da izbacim na terasu na par sati...Tada je temp bila 14-15c,ali mislim da joj nije puno smetalo.... Vlaga cini mi se dobra. Ubacio sam u box ciniju sa vodom i unutra 2 sundjera koji do pola vire iz vode,da isparavaju... Zbog ne planiranih troskova,malo sam odlozio kupovinu ph metra i hidrometra,ali kroz 10ak dana bi i to trebalo da stigne...Do tad se bakcem sa lakmus papirom... Sve u svemu,napredujemo polako....Bas polako,ali sigurno :) :)
Primetio sam tu ljubicastu boju...Citao sam na forumu da je to znak niskih temperatura...Mislio sam da ce malo klonuti,pokazati neke ozbiljnije znakove,medjutim ona sljaka i dalje :) Imam neki osecaj da sve ide kako valja,zadovoljan sam :)
Pozdrav!!! Stiglo vreme za update... 06.03.... 16i dan zivota,rezim 12/12 od starta. Temperatura 27/29c dan---21/24 noc. Zavisi od dnevne temperature,ali drzi se na nekom optimumu... Vlaga cini mi se ok,u boxu posuda sa vodom iz koje vire sundjeri... Odradjen lst,Nadam se da je dobro,cekam komentare :) Ovaj glavni vrh je svetlije boje,kao da su zuckasti ovi mali listovi...Jel to nesto ne valja,ili je zemlja jaca a i listovi skroz mladi??? Ostali imaju lepu zelenu boju... Danas sam dopunio zemlju do vrha,zalio sa litar vode,jedva da je bilo par kapi run offa i odradio lst... Evo par slicica... Kako vama to izgleda?? Pozdrav :wave:
Hvala ChiliHead :) A kako sam lst uradio?
To sam uradio da bi mali izdanci ispod imali vise svetla....sklonicu ako treba...
Jutrooooo!!! Evo mali ne planirani update,jer mi se cini da je procvetala.... 18i dan zivota,temperatura 25/27c----21/24c. Ubacio sam u box jednu plitku a siroku posudu sa vodom i perlitom da dize vlagu...U nekom dnevniku sam procitao da to jako dobro dize vlagu... Takozvani lst joj je prijao cini mi se,razvija se brze nego do sada.Stabljika se deblja,listovi sire,a glavni vrh se izduzio :) E sad,posto sam neiskusan,a i biljoza mi se cini suvise mlada i mala da bi procvetala-moram vas da pitam.... Evo slicica :bocni:::wave:
Haha,i ja sam corav :) Aj,videcemo ovih dana sta ce biti... :vozdra:
Haha,pa nemoj onda da me plasis :fuck:
Aaaaaa,nova nada se radja :) :) :) Hvala na odgovorima :idea::respect:
Dragi dnevnice.... 12.03__22i dan od kad je Klementina iznikla iz zemlje.Temperatura u boxu stanrardna,21-28c Izgleda da joj uslovi u boxu prijaju i da za sad nema nikakvih problema. Juce zalivena sa 1L vode,nije bilo ni kapi run offa,pa planiram da sledece zalivanje uradim sa 1,5L vode. I dok me je klementina drzala u neizvesnosti po pitanju pola,a ja grickao nokte,juce je pokazala svoje prve pistilice :) Skoro se nisam tako obradovao i bio pun pozitivne energije,sad znam da ce se ceo trud ipak isplatiti :) :banana123::banana_rasta: Moje pitanje za vas je kada da joj dam plantellu?? Razmisljao sam da joj za 3-4 dana kad je budem zalivao dam i da jede(7-8 ml na 2L vode) Da li da cekam jos i da li je mililitraza dobra?? Evo par slicica... Pozdrav svima :wave::wave:
Hvala LOod :)
Pozdrav drustvo!! Hteo sam da napravim update pre 2 dana,ali bas nisam imao vremena... E,ovako 21.03_31 dan od kad je iznikla iz zemlje_9i dan cvetanja. U boxu standardno,temperatura 22-29c,nekad zna doci i do 30c. Ubacio sam u box jos jedan pc vent da izvlaci vazduh,ali njega koristim samo kad je noc ili kad je malo visa temperatura. Znaci,kada su upaljene sijalice rade 2 kupatilska venta,jedan za upuh,jedan za ispuh i jedan pc vent da duva izmedju sijalica i Klementine,a kad je ugaseno svetlo otvaram pasivan upuh i pc vent da izvlaci...Mali je box,mislim da je to ok dok je u mraku... Napravio sam CO2 sistem(secer+kvasac),cini mi se da joj prija. Pre 2 dana sam joj dao 5ml plantelle cvet na 1,5l vode i izgleda mi da joj je extra prijalo :) Cvetovi su porasli igrane se izduzile,nisam na listovima video nikakve promene,bas sam zadovoljan :) Cvetovi su krenuli na svakom mogucem mestu i pocela je jako lepo da mirise. Napravio sam onaj homemade mirisljavi gel,nije lose kako sam se nadao,mada nije nesto ni Dobar...2 dana mi je cela kuca mirisala,a narednih dana se malo osecao u prostoriji u kojoj se nalazi box.Mada,pravi utisci se mogu dati tek kada biljka stvarno pocne da se oseca,tako da je ovo bila neka proba... Jutros odradjen lst,nadam se da je dobro...Plan mi je da glavni vrh ide u krug po ivicama saksije,dok cu ostale grane usmeravati ka sredini saksije... Mislim da cu tako rasiriti biljku i da ce time biljka vise svetla dobijati... E da,svakog dana i kad je upaljeno i kad je ugaseno svetlo ubacim radio na par sati,lepa i lagana muzikica :) :) :) Tripujem da to stvarno utice,da Klementina oseca ljubav koju joj pruzam i da ce me na kraju nagraditi :) Plan mi je da je sledeci put zalijem sa cistom vodom,pa onda ista doza plantelle kao i prvi put. Naravno imam i par pitanja...Sta mislite o lst-u koji sam zamislio;Da li da je zalijem kako sam zamislio;Da li je nova ventijacija za noc ok;Kako vam Klementina izgleda??? Ovo za mene sad postaje ozbiljno,tako da su svaki savet,kritika i sugestija dobrodosli :) :) Evo i par slicica... Pozdrav :wave:
Pozzz Pre update-a moram nesto da pitam. Kupio sam Slavol i Slavol bakterije.Posto je sledece zalivanje sutra ili prekosutra a plan je zaliti sa 5ml plantelle na 1,5l vode,zanima me mogu li joj dodati i Slavol ili da sa njim odradim sledece zalivanje? Posto se za cvece slavol dozira 50-100 ml na 10l vode,hteo sam da ubacim 7ml na 1,5l vode + 5ml plantele. Da li je to ok? Sta pre koristit,Slavol bakterije ili obican slavol?U radnji kazu da su bolje bakterije... Kupio sam i neku pro grow foliju koja je navodno bolja i od diamond folije jer reflektuje i do 100% svetlosti,nju cu danas nalepiti...
Fala 1310,digao si me u oblake :) Samo jos da dobijem odgovor za Slavol i to je to :) Za koji dan i update sa slikama lepotice :)
Dobar dan dobri ljudi!! :joint2: 28.03_38i dan zivota_16i dan cvetanja. Temperatura 21-29c SItuacija u boxu sve zanimljivija i mirisljavija,a ja uzivam uzivam u aromama i pogledu na nju :) Iskreno,polako mi ponestaje strpljenja,ali u smislu jedva cekam da oberem i pusim. Nisam se smorio ovim growom,naprotiv :) Vec planiram sledeci :) Mogu reci da sam zadovoljan napredkom biljke,vidim da joj prija sve sto radim,a to stvarno radim s'ljubavlju :rolleyes: U boxu su se naravno pojavili problemi,ali nista sto bi me jako brinulo...Jedan list je malo pobeleo :( Koliko sam video da je to znak ili problema oko ph ili manjak magnezijuma.ali je samo na tom listu i kao da stagnira ili se povlaci...Ne mogu bas da definisem jer je gledam po 30 puta dnevno,pa ne vidim bitnije promene...Neki listovi skroz dole su malo poceli da zute,ali kapiram da je to vec normalno za biljku ove starosti...Zbog veoma malog prostora sam malo ostetio listove sa strane...Umem nekad da zakacim ventilator,jbg nemam gde da manevrisem :) Razmisljam da joj za 15ak dana zamenim jednu sijalicu od 6500k za 2700k.Skoro od svake plate klementina dobije nesto :) Prekjuce je dobila 1,5l vode sa 5ml plantelle i 7ml slavol bakterija i prija joj :) Ni na jednom listu nisam video nikakve promene,sve ok. Polako cu poceti da povecavam doze plantele,jer mi biljka deluje sito,ali imam osecaj da bi joj i dezert prijao :) Tako da za sledece zalivanje koje je verovatno sutra ide dobija 10ml obicnog slavola na 1,5l vode,a posle toga ide 1,5l vode+7-8ml plantelle+7ml slavol bakterija,pa da vidimo kako ce odreagovati.Inace plantella ide svako drugo zalivanje.Cvetovi se polako uvecavaju i ocekujem jos dosta da poraste i voleo bih to,jer imam jos dosta prostora za visinu biljke.Imam fore jos 20cm da spustim pot. Sada je na oko 5cm od sijalica.Cenim da imam jos oko 7 nedelja do kraja... Evo par slicica,nadam se da ce vam se svideti... PoZZzzzz :vozdra::wave::joint2:
Dobro jutro :vutra: Proslo nedelju dana,vreme za update :) 04.04_45 dan zivota_23 dan cvetanja. Izgleda mi da sve ide po planu.Juce ujutru dobila 1,5l vode+6,5ml plantelle+10ml slavol bakterija.Jutros ni na jednom listu nikakvih naznaka preterivanja sa hranom ili bilo kakvih smetnji.Ne znam da li da joj sledeci put dam 7,5ml plantelle...To bi bila ful doza na 1,5l vode.Razmisljam i da pocnem cesce da joj dajem hranu...Tipa 2 puta za redom hrana+bakterije,pa onda samo slavol.Kad bih trebao da radim flush? Biljka sve lepse mirise i bas se opasan miris oseti,a mene sve vise prati osecaj da ce biti ubojita,mozda i bolja od predhodnice iz koje je dobijeno seme :) Neki listovi na dnu se suse,ali me ne brine to,jer se suse zbog starosti,dodira sa sa zemljom i manjka svetla....2 ili 3 komada sam odsekao makazama,nezno na polovini peteljke... Da li neko moze da mi kaze koliko ce ona odprilike ici jos u visinu?? Sve u svemu,jako sam zadovoljan klementinom i nadam se da ce do kraja sve proci u redu :) Evo par slicica,nadam se da ce vam prijati za oko kao i meni :) Pozdrav i :respect:
Hvala Hummer 2.Napravicu flush...Po racunici trebao bi biti za oko 10-12 dana...Uf,kad bi otisla jos 15 cm bio bih presrecan :)
Pozdrav Vutrasi!!! Ostade sedam dana iza nas,a dodje vreme za novi updt :) 11.04_52 dan zivota_30 dan cvetanja. Pre 2-3 dana dobila ful dozu plantelle 7,5ml+10 ml slavol bakterija na 1,5l vode.Zadovoljan sam kako je podnela.Na 5-6 listova je pokazala tek mrvicu braon boje(I to kako list ima nekoliko krajeva,tek na jednom ili dva kraja se vidi braon tackica) Na jednom cvetu mi se pokazala braon boja na jednom listicu i mislim da je on najgore prosao,ali opet to nije nista sto me plasi(vidi se na slici)...Svaki put zaboravim da napomenem da sam u box ubacio soljicu punu soli da skuplja suvisnu vlagu i da vodu oplemenjujem kiseonikom.Naime voda stoji po 3-4 dana,obogacuje se kiseonikom,pa tada dodajem hranu i sve ostalo,kalibrisem ph i zalivam :) i slusa muziku nekih 18 sati dnevno :) Dam joj i par sati tisine da bi lepo spavala :) Za sutra je u planu flush,sa bar 50l vode,da se to dobro ispere.Zadnjih 5l bice ph namesten i ne znam da li da dodajem slavol ili da pustim tako do sledeceg hranjenja,dok se zemlja skroz ne osusi.... Juce sam castio klementinu sa dve nove sijalice 23w_2700k_1380 lumena,tako da je sada u boxu ukupno 11104 lumena_181w. Ako Admin zeli da promeni voltazu u naslovu,samo napred :) Sada imam ukupno devet sijalica(4x2700k+3x6500k+2 led sijalice). Ove nove dve su mi digle temperaturu,ali sam to resio tako sto sam je spustio 2 cm i pokrenuo vent koji samo nocu radi,tako da se sada popne max do 28c i time sam zadovoljan,a biljka je na oko 8-10cm od sijalica. Ne znam sta cu sa listovima vise...Neki koji su poceli da zute sam odstranio a ostale podvlacim ispod,vezujem,guram da bi cvetovi dobili vise svetla,ali to ima i negativnu stranu,jer mi tako savijeni listovi brze zute i propadaju...Svidja mi se kako napredujemo u celini,na hedovima se formira sve vise kristala,miris sve jaci,cvetovi sve veci:) Danas sam je izneo iz boxa,stavio u sobu okinuo 2-3 slicice i vratio u box i mogu reci da se soba vetrila pola sata,sve je opasno mirisalo,za sad ima onaj jak skankovski miris :) cvetovi su pod prstima vec tvrdi i jako lepljivi :) Nadam se da vas ne smaraju moji kilometarski postovi,ali sta cu kad sam takav a i zelim sto bolje da docaram situaciju :) Evo par slicica :) Budite dobri,uzivajte i pozdrav od kuvara :) :cool23:
Haha,jes ljubav,ali mala polako postaje perverzna :p
Nema sanse da led odaljim,i ovako sam ih sve jedva nagurao...Totalno sam ogranicen prostorom,a ako odaljim biljku,gubim lumene od cfl....A ipak te led su od 3w,350 lumena,sumnjam da moze burn od njih...A pritom skoro i da ne greju...
Hvala mtran.Pusticu jos dan-2,da pratim situaciju i da probam nekako da ih pomerim...Ako ne uspem,jbg,moraju napolje,a tako mi krivo da izvadim sad 700 lumena...
Hvala,hvala :)
Brzo prodje ova nedelja,vreme za updt :) 18.04_59 dan zivota_37 dan cvetanja. U subotu dobila 7,5ml plantele+10ml slavol bakterija na 1,5l vode. prijalo joj je ali je malo pecnulo,nista strasno...Nastavicu sa tom dozom. Onaj jedan listic sto je poceo da se susi je ostao isti takav,Mislim da nije doslo do burna,a i ako je doslo,vec sam malo spustio biljku,tako da je to sada ok.A,skoro sam ubedjen da to nije od led sijalica,jer cvetovi koji su bas direktno na led svetlu nemaju nikakvih losih znakova... Prija joj sve sto radim za nju :) Flus joj je bas prijao,a i hrana koliko vidim :) Bas raste lepo,puni hedove,miris sve jaci,ja prezadovoljan. Cvetovi su masni i cvrsti,puni kristala :) Slike govore vise od 1000 reci :) Pozdrav od kuvara :wave:
Pozdrav ekipa :wave: Vreme da ispisemo jos koju rec u dnevniku... 25.04_66i dan zivota_44i dan cvetanja. Temperatura standardna,optiimalna izmedju 23 i 28c :) Od jakog skankovskog mirisa je nastao sladunjav vocni miris sa aromom limuna,skoro kao kad prstima protrljate maticnjak i to mi se svidja :) U subotu dobila 1,5l vode+7,5ml plantelle+10 ml slavol bakterija.Nikako da se navikne na tu dozu,uvek pokaze male znake da se prejela.To jesu bas mali znaci,ali dovoljni da meni bodu oci i da znam da mi biljka nije 100% zadovoljna....Razmisljao sam da je sledeci put zalijem samo sa vodom,pa onda voda+slavol,pa tek onda hrana....Molim iskusnije za odgovor....Da li da i dalje idem svako drugo zalivanje hrana,ili da sad sacekam kako sam razmisljao???Inace,takav mi je raspored zalivanja da jede jednom nedeljno. Cvetovi su otisli malo u visinu i kao da su smeksali malo....Ne znam da li je to naglo porasla od plantele pa ce naknadnuo puniti cvetove ili sam osudjen na fluffy cvetice...Cvetovi iz kojih sam uzeo semenke su bili bas masni i cvrsti...I dalje sam generalno zadovoljan razvojem situacije i znam da ce ubrzo kraj :) Evo par slicica i pozdrav od kuvara :) :vozdra:
Da,da ubrzo je gotova :) Nemam mikroskop da pratim trihinome...A,sutra ide samo voda,pa za 3-4 dana voda+slavol,pa cu tek onda hranu....Greota bi bilo da je posle toliko truda na kraju zeznem sa hranom...
Dobro jutro vutrrasi :) Srecan Vaskrs svima koji ga slave :) 02.05_73i dan zivota_51i dan cvetanja. Juce ujutru dobila 1,5l vode+10ml slavol bakterija...Podnela je to kao da sam joj hranu dao.Na cvetovima je krenula gomila novih pistila,za jedan dan su se hedovi stvrdnuli,a na nekim listovima mi je jasno stavila do znanja da ima hrane i vise nego sto treba.Kada je posmatram,imam osecaj da mi govor:''Brate,tako sam se dobro najela,rucak je bio izvrstan,ali je svega bilo previse,necu moci 2 dana iz kreveta da ustanem''... Mirise cela prostorija u kojoj je box :) Bas se lepo oseti.Sad je pocela da dobija onaj pravi miris trave,ali i dalje se oseti vocni miris :) Pokusao sam pa gledam trihinome kroz 2 uvelicavajuca stakla...Namucio sam se,ali sam uspeo da primetim da ima svakakvih.i prozirnih i cloudy i mlecnih,a tek po koji braon,tako da cenim da do kraja ima jos najvise dve nedelje...Ne znam sta sad da radim.Po rasporedu bi trebala da dobije hranu za 3-4 dana,ali mi se cini da bi joj flush trebao,a ne znam sta da radim jer je biljka pri kraju...Mislim da cu joj sad dati zadnju dozu hrane,pa na flush,i da privodim kraju...Da li sam u pravu?Molim iskusnije za odgovor. Evo i par slicica :) Pozdrav od kuvara :wave:
Drustvo,sutra bi trebao da zalivam Klementinu.Molim vas,dajte neku pomoc,neki savet...Da li da je hranim ili flusham? Ne znam sta mi je pametno...:bocni:::bocni:::zvezda:::razvaljen::
Hvala Zelenko :) I na odgovoru i na komplimentima :) I ona i ja se trudimo da sto lepse izgleda :) Ako nas uradi upola dobro kako izgleda,bicu srecan :) Danas oko 10:30 joj dajem zadnju turu hrane i pratim trihinome,pa dokle dogura :) :)
Dobar dan dobri ljudi :wave: 09.05_80i dan zivota_58i dan cvetanja Za vreme praznika i slava i Klementina je bogato jela :) Dobila je ful dozu Plantelle,1,5l vode+7,5ml plantelle+10ml slavol bakterija :) Dobro je podnela,malo se podgojila,izbacila jos pistila,stvrdnula se i pocela jace da mirise :) Malo sam je opekao hranom,ali hrabro gura i ipak pokazuje znake zadovoljstva :) Uvek sam voleo miris trave,a sada sam doslovno navucen :) Cela prostorija mirise,a kada diram cvetove prsti ostaju bas masni i mirisu neko vreme :) To je onaj osecaj kad prstima jedete jagnjetinu,pa posle ceo dan mirisete prste i ide vam voda na usta :) :drull::drull: Broji se sitno,strpljenja ima sve manje,ali ce ga biti do kraja :) Trudim se da ne izgorim u zelji da osetim ukus ovih cvetova :watch::watch::watch: Kad se zemlja osusi sledi jedan flush,a onda cu je do kraja zalivati pipovacom sa kasicicom meda i nastavicu da obogacujem kiseonikom. Samo ne znam da li da uvek stavim kasisicu meda ili samo zadnje zalivanje...Sta vi mislite?? Cenim da cu imati jos 4 zalivanja..... Kao uvek evo novi album slika :spliff: Pozdrav od kuvara :vozdra:
Dzepna venerica :)
Poydrav svima!! 16.05_87i dan zivota_65i dan cvetanja U Petak je flushana sa nekih 50l vode direktno iz pipa+5l vode koja je odstajala 24h,ph oko 6,5-6,7 Dan pre flusha je pocela naglo da se susi,dosta listova sam skinuo,a ona i dalje tako nastavlja,samo sporijim tempom,to je valjda znak da je na samom kraju...:watch: Cvetovi su cvrsti na dodir,ali kao da su i oni poceli da se suse....Pomalo su kao crispy kad pipnem,a breonkastih trihinoma ima oko 7-10%...nadam se da nisam pogresio sa procentima,jer pratim sa lupom,pa ne mogu bas najbolje da vidim,trudim se...Jaooo ljudi,kako savrseno mirise,voda mi ide na usta :drull: Inace zbog tog mirisa sam i provaljen....Zapreceno mi je da cu biti prijavljen:crazyd:,tako da svaka skica,zamisao i plan za sledeci grow padaju u vodu :(:(:( Imam srece da je clan porodice provalio,a ne neki komsija....Sva sreca,pa sam uspeo da izmoljakam jos 10ak dana da zavrsim ovaj grow...Mislim da bi poceo da placem da sam ovo morao da bacim....:plac: Opremu cu da cuvam,jer ce sigurno u buducnosti biti bolja prilika za novi grow :) Evo drage moje kolege jos koja slika,pa molim vas i vi kazite kakva je situacija ovde... Pozdrav od kuvara :vozdra:
Hteo bih da sacekam da je zalijem jos jednom sa kasikom meda,i onda da je ostavim 48h u mraku...Mislim da bi mi to uzelo jos oko 5 dana....Jel cu pogresiti ako je ostavim jos 5 dana??