Poz Vutrasi.Danas zabo naklijale menke u box 80*75*120.Dva Mazara od D.P. fem zabodena u krajnje saksije desetak litar,a 12 reg menki u pl.case od 0.5l.Imam 5 kom hejz/bluberi iz moje biljke iz proslog dnevnika,4 jet47 i tri kushmatik od tropikal seed.Zemlja je terracat cetvorka s tim sto sam u konacne saksije ubacio i potraundH sto je ostalo,nekih dvadesetak procenata i perlita sam stavio oko 10%.Rezim svetla 24/0,ventilacija je jedan cevasti vent u CT-u(ko i dosad) a pasivan uduv.Od djubriva plantela crvena plus neko mikrobiolosko to jos nisam odlucio koje.Toliko za sada a kad niknu ubacujem i slike.Plan je cetiri biljke u desetak litara plus jedna dve u 5 za oprasivanje al otom potom. Poz oD ZLoG
Evo drugari da prebacimo ovo u zavrsene.Veceras je palo poslednje luftiranje velikog mazara a mali je dao jednu veliku teglu (desna tegla gde ih je 6) koje se kjura desetak dana i taj spreman za rizlu je odatle.Dva ahaba su dala malo i nisu neki nezaboravan rad al su odlicno dosli za cekanje i malo cascavanje dobrih drugara.Bilo je nesto manjih hedica malog mazara i nesto popkorna velikog al ovo na slikama je ono pravo i ja prezadovoljan. Mazari imaju klasican indika rad,pazis da ne preteras,mirisi intenzivno i eto,nemam vagu tako da ......nagadjajte kao i ja hahahahaha poz od ZLOGGGGG ops pobeze na velika :vutra: :vutra::vutra:
Eve da se javim.Sve je osuseno i teglirano.Lepo je sve proslo,kolicinom sam vise nego zadovoljan,mazari lepo raduckaju,sad jos nekako sebe naterati da ne pusim do utrnuca i bice sve 5. poz od zlog
Dan 94. Sinoc sam malu crvenu posekao i otrimao,sto i nije bio bog zna kakav posao.Mazara sam zalio i verovatno za dva tri dana secem.Pored je amnezija hejz fem u 30. danu vege,rezim je 19/5,izsavijao sam je momacki al zbog mazara je drzim visoko na postolju sto me vec nervira opasno.Regularne na klijanju jos nisu pustile klicu pa mazar moze sigurno izgurati ovo zalivanje.Sacekao sam i da se ugasi svetlo i islikao ga malo vise posto mozda sledece javljanje bude samo pozdrav od zlog.Stavio sam ful slike da probam prebaciti pet strana dnevnika hahahahaha poz od zlOg
Evo nas u 92. danu,doduse ne sve biljke.Mrsavko iz coska ska ska je pre neki dan posecen. .Malena biljoza a ni hedovi nisu nesto bas tvrdi.Druga u maloj saksiji je isprana,isto je malena al ima dobru boju.Obe su slabo punile hedove,tako da nije mi bas uspela igrarija sa genetikom,neverujem da cu ici jos koju turu sa ovim menkama.Obe biljke u vecim saksijama su isto bile blago receno cudne. . Veliki mazar je prekljuce na jednom vrhu izbacio zutilo koje mi lici na budj.Taj vrh sam odmah odsekao,slikovo mazarinja,odvezo i cekao noc da ga posecem Dok sam raskupusavao tu hedinu za susenje,kad sam odvajao taj budjavi deo,posto je mrvica u pitanju,odlucio sam da ponovo povezem mazara i ostavim ga jos koji dan uz redovne preglede kod cika Zlog. Ova desno, vezana zver, je amnezija hejz u 26. danu vege.Mazar mali je dao lepu kolicinu,jedna velika tegla, puna, je zatvorena,a bila je jos jedna mala tegla sitnijih hedova i to je sutra a mozda i danas vec planulo.Probacu ovu veliku teglu da ne diram bar deset dana pa mozda bacim neke utiske.Nije mi lako.Ne gasim. Poz Od Zlog.
Dodji,dodji ako smes!!! Ahab u maloj saksiji je dobio poslednju doze hrane.Trihomi su mlecni.Laka je za manevar,pa sam je slikao u sobi. Mazar u kockastoj je dobio dozu plantele,ogroman je,nece iz boxa ni vezan,ziv bio samo nek se goji, cekacemo se I poslednji ahab u maloj saksiji ili ti mrsavko iz coska ska ska ska,njemu ustvari nista nisam radio,cekam da ozedni poz od zlog
77. dan Pao je mali mazar.Evo jedna slickica pre harvesta poz od ZLog
Pregurasmo i taj sedamdeseti dan.Mazar u kockastoj je sinoc dobio vodu.Bacio je fox-tailove pa je jos uvek prekriven belim pistilama al je zato ogroman.Foxovi su izbili po vrhovima do lampe pa se malo poklonio,dok ga ne zarotiram hahahaha. Mazar u maloj je na vodi i pitanje je dana kad ga secem,od preostala dva ahaba u malim saksijama jedan je bas lep i povukao ljubicasti fenotip od bluberija a drugi je mrsuljav.Nisam ih slikao,verovatno ce im biti oprostajno slikanje kad dodju na red.
Pregurasmo i taj sedamdeseti dan.Mazar u kockastoj je sinoc dobio vodu.Bacio je fox-tailove pa je jos uvek prekriven belim pistilama al je zato ogroman.Foxovi su izbili po vrhovima do lampe pa se malo poklonio,dok ga ne zarotiram hahahaha. poz od Zlog
Nisam ubacivao 400w a mazar u kockastoj nema konkurencije.
DAN 68 Nista specijalno se ne desava, sem sto sam izbacio nenormalnog ahaba u velikoj saksiji, a ubacio foto fem, da iskoristi svetlo automata, za vege fazu.Ostao sam na 4 biljke i sve su razlicit fenotip.Velikog mazara cu veceras zaliti. poz od ZLOG
Veliki mazar dobio ful dozu plantele crvene. Poz od ZLOG
Jos malo pa 60 dana.Kad je 5 biljki u razlicitim saksijama,svakog dana,malte ne,ima nekog posla.Od poslednje evidencije pala su tri zalivanja.Ahab u maloj voda manji mazar hrana i veci mazar voda. poz od ZLog
Mali je i nizak ovaj moj boxic Zelenko.Kontam da i sa CT-om ima dovoljno lumena.Ventilaciju bih morao pojacati a samim tim i buku.Kad budem presao na 12/12 mozda ubacim 400w u CT mada mislim da je i ovako dovoljno svetla.
53.DAN Juce je mali mazar zaliven a ahab u velikoj saksiji nahranjen.Na malom mazaru su samo po glavnom hedu izasle bananice(petnaestag do sad) i ja ih cupam.Ovaj ahab je bas malen i gomila lisca koje raste prakticno iz heda,malo sam ga vec frizirao pa je sad jos i podnosljivo. mali mazar ahab u velikoj (taman je pokazao znake gladi a i zedji pod rukom) Malo sam prebrisao ct i vent,naravno naduvan,i imao ludu srecu da ga nisam slupao,i dalje neverujem koji sam debil,tako da nisam detaljisao nego obustavio akciju i vratio kako je bilo.Evo ostatka ekipe sa ugasenom hpsicom. I za kraj stanje trenutno u boxu Poz od ZLoG
Cisto zbog lakseg pamcenja,veliki mazar nahranjen. poz od ZLog
DAN 47 Ahabi u malim saksijama nahranjeni sa oko pola doze plantele.Treci u velikoj jos nije zedan.Posto sam ga izneo iz boxa radi zalivanja malih coskara,okinuo sam koju fotku Imao sam vec taj fenotip i krivo mi je sto je dobila veliku saksiju.Biljka je niska,ne grana se i hedovi su nesto izmedju grane i foxtaila.Ali je sva prekrivena trihomima,lepo mirisi i brzo ce biti gotova,trebalo bi 70 dana biti puna kapa.Ove u malim saksijama su pokupile lep fenotip i steta sto bar jedna nije upala u vecu saksiju a sad je kasno za te akcije.Nalaze se u cosku i dobre su za popunjavanje boxa.Slikao sam ceo box al ove male(gornje levo cose) se bas i ne vide. Buckamo se polako, poz od zlog
DAN 47 Ahabi u malim saksijama nahranjeni sa oko pola doze plantele.Treci u velikoj jos nije zedan.Posto sam ga izneo iz boxa radi zalivanja malih coskara,okinuo sam koju fotku Imao sam vec taj fenotip i krivo mi je sto je dobila veliku saksiju.Biljka je niska,ne grana se i hedovi su nesto izmedju grane i foxtaila.Ali je sva prekrivena trihomima,lepo mirisi i brzo ce biti gotova,trebalo bi 70 dana biti puna kapa.Ove u malim saksijama su pokupile lep fenotip i steta sto bar jedna nije upala u vecu saksiju a sad je kasno za te akcije.Nalaze se u cosku i dobre su za popunjavanje boxa.Slikao sam ceo box al ove male(gornje levo cose) se bas i ne vide. Buckamo se polako, poz od zlog
Juce je manji mazar nahranjen a danas veci dobio vodu.Jednog ahaba sam izbacio a mozda izbacim jos jednog,onda bi bilo taman al posto su dva preostala u manjoj saksiji, verovatno cu ih ostaviti po coskovima i nastaviti sa 5 komada. poz od zloG
Danas je mazar u kockastoj nahranjen,non stop nove rasporede u boxu pravim,nemam bas prostora za slikanje a ni digitalac nije bas sjajan, al evo gde smo trenutno na 40-tom danu od nicanja. poz od zlog
I preostale dve zalivena voda + bacilomix1%. Desno je mazar poz od zlog
Tamarinci,nema nocnih,24/0 je rezim od pocetka pa do kraja bas zbog hladnoce.
Posle 10 dana tri ahaba su konacno za zalivanj(cetvrti jos nije) i dobili su vodu plus 1% bacilomixa(mikrobiolosko sredstvo) a i mazar u cetvrtastoj saksiji je upao u zednu ekipu.Danas je 36-37. dan od nicanja. mazar ahabi poz od zlog
Hladnoca ne prestaje pa shodno tome ne ide sve glatko.Zemlja se sporo susi a mazari gladni.Nisam trebao proslu turu zalivati bez hrane, pa sam zalio tako vlazne saksije sa full dozom plantele.E sad sta ce biti videcemo,il ce se podaviti il ubuciti.Zuto lisce sam posekao i situacija je sledeca. Ostatak ekipe ne pokazuje znake gladi cak je mozda malo i jaca zelena boja al kako su teske saksije do sledeceg zalivanja ce mlogo vode Dunavom proteci,koji je jos i zaledio.Izgleda da u ovom growu neci biti problema sa guzvom a mozda se i trgnu ovi moji autosi pa malo izdzikljaju.Kako god bilo nek oni meni budu zivi i zdravi i doguraju bar 70 dana. poz od ZLog
Jos malo pa mesec dana kako su nikle biljoze.Ahabi su dobili pola doze plantele a mazari vodu, posto su pre neku dan nahranjene.Imao sam peh nestanka struje u ledenom talasu i to pred zoru sto se odrazilo na fan listovima.Mazari su bili veci pa su manje i osetili ali u sustini nije strasno.Izgleda je kratko trajalo pa nisu stigle biljke bas skroz da se smrznu,novi listovi teraju normalno. poz od Zlog
Dva fem mazara su eksplodirala,prezadovoljan sam kako napreduju.Ostatak ekipe je pokazao ,tacnije dva kom.,muda,pa sam 4 koje nisu presadio u dve vece i dve manje saksije.Jetica koja nesto mi se muci i neke cudne listove ima ostaje u casi.Mazari su taman bili za zalivanje pa je svo bilje dobilo dozu vode i to bi bilo to.Ako se pojavi jos neko jajce lako cu izbaciti biljozu a ako sve budu zemske.....ho ho ho..... jetica poz od zlog
Cestitam Bozic svim clanovima koji slave. Mazari su nikli 19.i20.12. i lepo napreduju.Auto haze/blibery su nikle 5/5 s tim sto sam u jednu casu slucajno ubacio dve menke pa je sa 5/6.Jetice su se mucile sa odbacivanjem ljuske pa sam ja malo pomogao al samo je jedna prezivala moju neznost.Od kusmatika nazalost nemam nijednu.Upravo su prvi put zalivene kako treba i ubacio sam humistart 1%.Temperatura je oko 25 a vlaga oko 30%. Super je sto su feminizirane obe nikle al s obzirom na dosadasnje procente zenskih bojim se da ne ostanem na dva mazara pu pu pu daleko bilo. poz od zlog