
Galerija nije uvezena
pozdrav ljudi :) evo me nakon prvog growa, spreman za drugi :) jako me veseli tuttankhamon, bas zato jer je iz ak-47 selekcije i zanima me kako radi :) isto tako me veseli i organsko gnojivo koje sam kupio i kojega jedva cekam isprobat :) probile su na povrsinu 15.09. a sad malo specifikacija :) SJEME : 1 Tuttankhamon i 1 Fruit Spirit BOX: v130,d100,š60 VENTILACIJA :2 120mm cooler master ultra silent pc venta pokazala su se sasvim dovoljno i furam s njima :) ZEMLJA : composana universal GNOJIVO : POSUDE : 11.8 litara REZIM : mjesec dana 18/6 i onda na 12/12 normalno... planiram i scrog pa cemo vidjet sa ce to sve ispast :) BILJKE : TUTTANKHAMON FRUIT SPIRIT imali smo malih problema pri odbacivanju ljuske ali sve je to sad iza nas i idemo dalje :) to bi bilo to od mene za sada, krecem u nove pobjede, nove kifove :) jace i opasnije :banana_rasta: peace out !
maniac, ph mu je bolje da je oko 6.5 prije nego 6.8 ili 6.9 iako je oboje dobro, mislim da mu vise nizi pase :) novo sel, shit sam dobio tako sto sam kupio bubble hash bags i extraktirao thc is lisca i trima... googlaj samo bubble hash :) peace out !
na ph je osjetljiv... da... to nisam nigdje konkretno spomenuo ali zbog ph mi je i pocelo zutit lisce u pocetku, a na fruitu nista ... tako da malo pripazi na to ali odradit ces ti to bez problema svejedno :) peace out !
:thankyou: hvala ekipa svima na rep!! vidimo se u sljedecem dnevniku :b_cowboy: peace out !
pozdrav ekipa... evo mene nakon mjesec dana kjuranja... nazalost nije nista ostalo od vu, posto se nisam jos naucio kontrolirat dovoljno i pusim previse... sto je tu je... nauzivao sam se barem... iako mi je malo krivo... naucio sam za drugi put :) vec se pripremam za sljedeci grow... koji ce uskoro, kroz tjedan dva :) cant wait ! evo nekih slika pa cu opisat malo rad i tako ! oprema za zavrsetak sljedeceg growa ;) znaci neki smoke report bi mogo napisat a :) ajmo na poso ! tuttankhamon prvo pa fruit ! OKUS - odlican okus, ali ne bolji od fruita :) baca na lagano struganu koricu limuna sa medom... 4/5 MIRIS - nemam tu bas puno za napisat, miris dok se growalo nisam mogo osjetit tocno jer su 2 vrste bile a dok se pusi, miris dobre vu se osjeti ko kod vecine :) bez ocjene jer je univerzalni miris vu a i nemogu osjetit miris bas ako pusim xD RAD - konstatno me drzao u glavi, znaci blagi high ima ukoliko se pravilno dozira i jako puno misli se vrti po glavi. ako bi iscrpljen bio i pred spavanje zapalim, slike mi se vrte po glavi do tog levela da ih nemogu kontrolirat nego moram sacekat da me popusti da bi zaspo... dosta jak strain, negdje su ga uzgojili do 21-23% thc-a sto je prilicno dobro za njegov maximum :) 0.2 dovoljno za putovanje ! za rad dajem 5/5 jer stvarno me iznenadio tuttan sto se tice svega i uzet cu ga sigurno jos koji put ! IZGLED - svjetlo-zelena sa predivno prekirvenim trihomima i ne tako tvdim hedovima, manje lisca, vise hedova ocjena 5/5 ! overall report o tuttanu mi je... dosta lagan strain za uzgojit, osjetljiviji malo vise na toplinu, jako se razgrana tako da i nije neki trening potreban ali je pozeljan za sto veci urod ! 5/5 dajem tuttanu sve ukupno ! OKUS - okus me jako iznenadio sto se tice fruita, i mislio sam da ce odlican biti jer ipak se zove vocna dusa i hvale ga po tome! slatkasti okus, kojeg nemam s cim usporedit nego jedino mu mogu dati ocjenu 5/5 ! MIRIS - isto ko za tutta, nista poseban ali reko bi finiji od tuttana! RAD - rad mi se dosta svidio, ne koliko tuttan ali dosta... odlicno je izbalansiran head i body high iako je malo vise indika, nije da si nepokretan i da ti se neda nista (sto je slucaj ako se previse popusi, ali to za vecinu vrsti stoji tako) nego osjetis chill osjecaj kroz cijelo tijelo i glavu koji bi pozelio da traje zauvijek! dobro nije bas toliko dobar :P ali jako fini rad uglavnom ocjenu dajem 4/5 IZGLED - tamno-zelenkasta boja sa dosta smedjih pistila i vise lisca nego hedova... 3/5 overall report za fruit... jednostavniji za uzgojit nego tuttan, manje osjetljiviji na ph i toplinu, ne razgrana se toliko, i vise treninga je potrebno (zbog grmastog oblika) da bi se ljepo rasporedila svjetlost i da bi izjednacili vrhove biljki... 4/5 je dobio fruit ... toliko ljudi od mene, s malo vise iskustva ulazim u sljedeci grow tako da ce i smoke report i sami grow biti kvalitetniji nego dosadasnji... budite mi zdravi i pametni ! :* edit : znam da slike nisu neke kvalitete, neznam je do mobitela ili ja nemam pojma slikat! nadam se da cu dobit neki iphone kad malo se spuste cijene i pocnu ga svi imat... vec je pocelo to sa ajfonovima ali eto , gledo neki dan sliku sa ajfona i stvarno odlicno se sve vidi, detalji, boje, ma sve! neznam je 5mp kamera ili koliko ali uzet cu si ga sigurno, ako ne nadjem neki bolji/jeftiniji s slicnom kamerom! eto malo ja skrenuo s topica ali glavno ono sam napisao sve :) edit 2 : dnevnik kaze, moze :lock: :fishing: peace out !
hvala ekipa svima, jako sam zadovoljan sa tim sta sam dobio i sljedeci kad bude pred kraj prvog mjeseca ide jos jaci :) evo finog shita sta mi je ispalo... pa cu kasnije kad mi se osusi ovaj drugi cu stavit i njega... dobio sam 0.5g ali 0.05 izbija za solaka tako da odlican :) od trima i od lisca sam radio shit... peace out !
pozdrav ekipa... evo mene nakon napornog puta od 5 dana... da se javim svojoj ekipi sa novostima :) nova bila odlicna... nadam se da je i vama, i sretna svima 2013 !! grow je trajao 104 dana... 34 dana vege a ostalo cvjetanje... trihomi su bili 10-15% prozirni, 10-15% smedji i 70-80posto mlijecni... sigurno da su trebale jos 4-5 dana ali nisam ih mogao pustiti jer sam isao na put a i tako sam sve isplanirao da bude harvest 27-og... dobio sam 40g fruit spirita i 50g tuttankhamona... imao sam u pocetku par problema sa ph... kasnije nista pa u cvjetanju opet ali dobro je sve ispalo uglavnom :) ja vrlo zadovoljan... da jos malo napisem da je fruit jednostavniji za uzgojit, manje mu smeta toplina, vise podnosi razlike u ph, ima vise lisca i deblje stabljike. tuttan je malo osjetljiviji, ali zato se lijepo razgrana, ima manje lisca i tanje stabljike. tuttan definitivno vise trihoma ima ali zato fruit s manje trihoma i jacim i finijim mirisom jace zabija... tuttan head high,sativa a fruit body high,indika... trihomi mlijecni vecinom kao sto sam napiso tako da moram pohvalit i jednu i drugu vrstu... ugodno sam se iznenadio danas kad sam otvorio teglu da nemogu opisat... dosta pisanja... nema se puno toga bas za rec... gnojene su 4-5 puta, nista previse... u vege nista gnojiva... to bi bilo to, mislim da sam sve objasnio, a ako nekoga zanimaju detalji neki samo neka pita! :) ovo su bile sad slike pred harvest i na harvest... sad su slike poslje susenja kad idu u tegle :) ovo je fruit prvo pa tutan. moglo se pustit jos tjedan dana ali sta je tu je, svejedno dim je odlican i zabija :) radio sam i nekog sita pa cu i te slike stavit i smoke report ce biti neki fini i tako pa se cujemo ekipa :) :b_unripe::b_stomp::b_unripe::banana_rasta::b_cyclops::b_cowboy::b_bow::carrot::smoke18:
hvala prvo svima na repovima i lajkovima :) ovo je najmanje sta mogu uciniti, s obzirom da sam sve naucio od vas :) tako da ekipa... :heartbeat: voli vas sve dj :) ja sam zabrijo da je booster kad smo nes pricali nemam pojima hahahah xD nisam duplo stavio sta je najbolje... samo sam 2 ili 4 ml vise stavio mozda... pocelo je savijanje listova prema gore... i jos neke druge piz*arije xD neznam sta moze bit kad se lisce savija prema gore osim pregnojavanja... valjda su malo osjetljivije ili je neka druga stvar u pitanju... poslje toga, par dana, pocele su mi neke crno-smedje fleke po listovima, to sam gledo da im fali magnezija ili zeljeza ili tako nesto... to mi isto nije jasno kako se desilo ako gnojim xD jedino premalo gnojiva mozda? xD kupit cu si overdrive, sta da ga zamjenim onda sa organic b ? da su opet 3 gnojiva u igri ili da mjesam 4? :) hvala haze na savjetima :) hahaha i meni ne da je bomba nego je atomska bomba :) uvijek moze bolje al ja sam pre zadovoljan kako sam uspio za drugi grow :D sigurno da 3. jos bolji ce bit... kako nece kad imam tu vas koji sve znate i uvijek mi pomazete :family1: ima jos tjedan dana do kraja otprilike, par dana vise manje... bit ce svega na harvest day :) drzite se ekipa i pomalo :) peace out !
bok ekipa :) evo pred dan-dva su dobile zadnju dozu gnojiva .... 10ml boostera (bud candy) 8ml baze (iguana juice bloom) i 4ml organic b na 5l ... ovaj put sam pazio da ne pregnojim i uspio sam valjda :D u petak ili sub (8 tjedan) ce past neki dobar flush... i zatim s 2 litre vode (izbalansiranog ph) zalim svaku da pred kraj nebude sr*nja :) evo to je to ekipa... necu se zajebavat sa harvestom niti zanemarivat s vremenom... samo pratim trihome od 8 tjedna... TUTTANKHAMON FRUIT SPIRIT to je to ekipa... nemam bas pametno nista vise za rec... radit cu shit od trima i lisca...to cu isto zaljepit par slika kad bude i tako :) cujemo se!!:banana_rasta:
hvala ekipa :) ja sam isto zadovoljan sa trenutnim rezultatom :D vidjet cemo kako ide dalje ! nadajmo se najboljem :) peace out !
pozdrav ekipa :) eto mene :D pred tjedan dana sam gnojio i malo pregnojio... pocelo se lisce susiti i savijati prema gore... bio sam malo previse high i dodao 2 ili 4ml vise i eto xD nisam znao ocu flush ili ih pustiti tako da se oporave zato jer zapravo nisam puno pregnojio... odlucio sam ih pustiti i sada su dobile cisto vodu da se oporave jos do 7 tjedna, onda dobivaju normalnu dozu gnojiva, opet sva 3 u kombinaciji :) zatim u 8 tjednu flush i do kraja cisto voda... evo malo slika da vidimo sta se desava... ž neke slike su mi bolje od drugih ali ajd xD neznam kako mi je uspijelo ovo bijelo na slici... xD ali od tih svijetlih ukljucujuci te 2 su fruit pa jos dolje ove 2... iznad je tutan... eto ja se javljam opet u 8 tjednu pa do onda ekipa budite mi dobri! :) peace out !
pozdrav ekipa :cvetak evo mene opet... malo zauzet u zadnje vrijeme, ali uvijek se nadje vremena za ovu slatku malu zajednicu :D znaci pred 2 dana im je bilo tocno mjesec dana cvjetanja... ili ti 4 tjedna... kupio sam bud candy i iguana juice bloom :) gnojio sam zadnji put prije 2 tjedna sa organic b, pa pred tjedan dana zalio cistom vodom i danas dobivaju smjesu sva 3 gnojiva kako mi je haze objasnio :D znaci 2ml na litru... tj. 10ml iguana, 8ml bud cady i 8ml organic b... ne bas 2ml po litri tocno da ne bi doslo do pregnojavanja, a ako vidim da im pase ovako povecat cu postepeno dozu... to bi bilo to... cure dobro napreduju, vidite i sami , nemam puno toga vise za rec :) vidjet cemo napredak nakon tjedan,dva od gnojiva... jedva cekam :)))) evo slika! eto ljudi toliko od mene!!! cujemo se ubrzo :) budite mi dobri i zdravi!! peace out !
evo mene opet ljudi, pistili su krenuli :) bile su u vege 34-35 dana... 18.10 prebacene na cvjetanje... jos nisu gnojene.... zalijevam po 2l - 2.5l po biljci... slike su od jucer, a gnojit cu za dan,dva,tri kad se osusi zemlja sa organic b... i kupujem gnojivo nirvana sigurno... a ako danas dobijem milju kn na kladari kupujem si i bud candy i iguana juice... al otom potom... nemora sve bit savrseno, a ni nemoze jer mi novac ne dopusta :) ja sam zadovoljan samo da odradim grow kako treba... a trenutno sam jako zadovoljan sa napretkom pa da podijelim taj komadic srece sa vama putem slike... problema nema nikakvih, fruit je podvrgnut lstiju a tuttan samo malo savijen na dole da budu u ravnini s vrhovima... scrog sam rekao da cu raditi ali nazalost zbog ogranicenog vremena i ne planiranja kako postaviti mrezu na vrijeme nisam mogao ostvariti tu opciju tako da sam samo fimming odradio koji se cini da djeluje :) a sad nemam vise nista pametno za napisat tako da cu slike krenut ljepit ! TUTTAN FRUIT malo sam se razbacao sa slikama ali nema veze xD javljam se opet u 3 ili 4 tjednu kada bude neka razlika vidljiva ! peace out !
upravo ih zalio svaku po 2 litre... zutilo na rubovima se vratilo na tuttanu... neznam vise stvarno sta bi moglo bit tako da se ne zanemarujem tim uopce... proslo je tocno 7 dana od fimminga. oporavljaju se polako... dan-dva nakon fimminga fruit je pokazao znakove stresa kao zutilo sredina lista, i to samo par listova na vrhu, ali brzo se oporavio i pici dalje... ali fruitu jos listovi nisu zarasli kao tuttanu ali dobro... i ja sam prerezao previse tako da se jos i od toga moraju oporavit ali nema veze, znam za drugi put, a ovaj put cemo vidjet za 2-3 tjedna kad pocne cvjetanje sta ce bit od ovog fimminga, ja se toplo nadam povecanom urodu... prebacujem na 12/12 za par dana... taman ce imat 35 dana... danas im je 30-ti :) sad malo slikica ! edit: skuzio sam da je razlog zutila rubova na liscu preblizu postavljena lampa... zato jer povuklo se zutilo na tuttanu i onda opet vratilo... ali ovaj put sam primjetio na fruitu isto jako mali komadic zutoga na listu na vrhu biljke... valjda fruit ima vecu toleranciju na toplinu kada se prije nije desavalo.. biljke mi brzo rastu a ja sam totalno zaboravio i svakih 5-7 dana namjestam lampu umjesto svaka 2-3... evo danas sam je pomaknuo za 2-3cm gore i mjerio sam i na 30cm je... znaci trebao sam prije par dana stavit je gore... dobro problem manje, ja sretan... sada cu vise pazit na udaljenost lampe tako da nebi trebalo biti vise problema :) eto ljudi toliko od mene :) javljam se najvjerovatnije sa prvim pistilima :) peace out !
pozdrav ekipa :) evo ja i moje cure se drzimo odlicno :) tutan se oporavio, koda mu nista nije ni bilo... a fruit pici po svome :) zalijevam sa 1.5L po biljci sada... moze se vidjet kako je tuttan vise grmastijeg oblika, vise grana sa strane baca sa razliku od fruita... i danas sam prvi puta odradio fim tehniku tako da evo par slika sada pa cemo vidjet sta ce ispast od tih vrhova sljedeci update :) TUTAN TUTAN FIM FRUIT FRUIT FIM evo ljudi toliko od mene :) cujemo se ubrzo :D peace out !
ph korigiram limunom, i pomocu nekog kita s epruvetom i ph testerom, kapnem kap u epruvetu i gledam boje... nije precizno full ali kupit cu sigurno za sljedeci grow digitalni ph metar... a do onda se snalazim s ovim... i zemlja je composana universal i nije ta hydro control koju je polo stavio nego je normalna universal , samo sto iza na njoj pise ( tamo di su specifikacije ) hydro-kick i compo-plus taj compo plus je ima neke dodatke a hydro kick kao bolje upija vodu i to... nemogu naci roditelje od tuttana, samo sam naso neke informacije i da ima veze sa ak-47... mislim da je zemlja malo jaka za tuttana jer novi vrhovi sta rastu iz biljke, rastu sa zutim rubovima, ali ne siri se problem , nego pol centimetra je zuto na rubovima i tako stoji... biljka napreduje isto ko fruit, po velicini mislim, samo sto je imala tih par problema, mislim da nece dolazit do nekih tezih komplikacija i da ce sad sto su vece, ici sve lakse... u vezi ovih rubova neznam sta da radim , jer ako je zemlja prejaka, nemogu nista nego samo gledat, ali opet mi nije jasno zasto nisu poceli zutit rubovi dok je imala tjedan dana, nego tek sada...a stvarno ne vidim sto bi drugo moglo biti... tako da jedino sto mi preostaje, je vidit s vremenom kako ce ici... a i vi cete biti u toku takodjer :) do sljedeceg apdejta!! peace out !
hmmm... nije mi jasno... nisam gnojio... tako da jedino zemlja preostaje... valjda je preosjetljiv strain na nesto ili sta ja znam... :alien555:
ma dobro je sjeme sigurno vjeverice xD nesto ja radim krivo sto mu ne pase... novi problem se pojavio, vidio sam ga danas, isto se radi o tuttanu .... ja bi reko da zbog previsoke temp... ali nisam siguran... vent sam tek jucer stavio da puse po njima tako da moze bit to a moze i nesto drugo... znaci rubovi lisca zute, kao na slici... ako ima ko ideju kako rjesit problem ili od cega je nastao, izjasnite se :)
vaze sam gledo da kupim sa sto vise rupa, i ima ih barem 10-15... ventilator sam stavio sad da puse a i ja ne kuzim kako je prije bilo 29 a sad 25 xD kad sam presadjivao korijen od biljke je zauzeo cijelu casicu od jogurta i prema gore je dosao do vrha skoro... a rezao sam sa skarama dole rub casice od jogurta pa moze bit da je i zbog toga... ali nije mi jasno kako mi pocinje blijedo/zutiti gornji list sada... mozda je neka posljedica od prije koju nisam primjetio ili jos uvijek nesto radim krivo xD kako god bilo, hvala ekipa na pomoci :D vidit cemo sljedeci update sta ce bit :) peace out !
ma fruit nema nikakvih problema, ide ko lud :) pocinjem od sutra 500ml po biljci da onda rjedje zalijevam ... temp mi je 25 zadnjih 4-5 dana... a vent mi ne puse po biljkama ali mislim ga stavit kad narastu jos malo tek tako da malo zrak cirkulira... a ph mjerim sa nekom tekucinomu tubici i zuto je 6.5 a zeleno 7, i uvijek bi mi bila neka boja izmedju zute i zelene tako da ne vjerujem da je ph jos problem... vidjet cemo s vremenom kako ce ic, samo se nadam da se nece vise sirit to zutilo po listovima...
u kojem smislu da smanjim? sada u vecim vazama ih zalijevam po 250ml, mislim da to nije puno... ili mislis da smanjim u smislu da rjedje zalijevam? a ovo nisam znao da pustim vodu dan da odstoji, inace direktno u bocu, izmjerim, zalim i to je to... i ne razumijem kako preniski, meni je previsoki bio pa sad smanjujem sa limunom... ali sad me zabrinjava ovaj novi sta pocinje blijediti... ma necu ni razmisljat o tome sada nego cu danas popodne ili navecer probat slikat pa cemo vidjet... nadam se da ce ozdravit :) hvala jos jednom ljudi na pomoci i laku noc, nemogu vise gledat ni tipkat ni nista... :vb_wave:
ph zemlje je od 5.0 do 6.5, sad sam pogledo, neznam dali je to ok ph xD a ph vode reguliram svaki put od kad se pojavilo zutilo i izmedju 6.5 i 7 je... sada mi se cini koda i gornji list zuti na biljci kada je gledam... sad sam provjerio jos jednom list i stvarno zuti, ali onako je blijedo zuti pri vrhu... hmmm... ali fruit uopce nema nikakvih problema, ne kuzim xD
imam composanu universal, neki hydro pise na njoj, ili tako nesto xD i zalijevam kad se kompletno osusi zemlja, ali brzo se susi a zalijevam sa malim kolicinama dok su male... neznam dali je to greska i znam da je prerano da zuti zato isto neznam sta bi moglo bit, mozda mu fali nesto, ili je takav strain nesto mu ne pase, nemam pojima xD a ovo sta kaze haze i maniac, moze bit da precesto zalijevam pa da su tako mlohave, prosli grow sam zalijevao iskljucivo kad bih vidio da biljke traze to, znaci da se objese i isto je dobro bilo, mislim da je i sada dobro s ovakvim zalijevanjem ali stvarno neznam vise sada tocno ako vi kazete da smanjim zalijevanje onda ili sta? hvala ljudi sto ste tu :cvetak peace out !
evo mene ljudi u drugom tjednu... jucer presadjene u vaze od 11.8 litara vaze nisu napunjene do kraja jer sam racunao da imaju 10litara zemlje a kupio sam 40 litara pa da imam i za drugi grow... tu su negdje... dobro napreduju, nema problema s nicim, ph se regulira, 10 kapi limuna na 300ml voda i taman ispadne ph :) evo sad slikica malo... FRUIT TUTTAN ZAJEDNICKA :) izvinjavam se na kvaliteti slike, nisam bas bio u mogucnosti slikati pa sam na brzinu to obavio... :) trenutno zaljevam svaki dan-dva, ovisi o vlagi i koliko je suha zemlja... pocinjem gnojit tek u 4 tjednu ili ako budu ranije trazile... mozete vidjeti na drugoj i zadnjoj slici da tutanu je malo pozutio jedan list, mislim da je zato jer ne dobiva svjetlosti... ako je nesto sta bi se trebao brinuti, samo recite... :) sljedeci update 06.10 ! peace out !
hvala ljudi :) da marco, sa integriranim starterom je prigusnica :) mene isto zanima taj tuttan, jedva cekam da odradim fimming i scrog da vidimo oce bit materijala ili ne :) novi update u subotu 29. peace out !
ja sam bubnuo 7.8 ali tako mi se barem cinilo po bojama onim xD nema se za onaj precizni :) sljedece zalijevanje je sutra ujutro tako da cu probat onda izregulirat sa limunom to ! hvala creative i cujemo se ljudi sljedeci update :)
TUTTAN FRUIT nesto cudno mi se uvijaju listovi, neznam dali da se brinem ili ne xD ne predstavlja mi neki problem to ali opet ne izgleda mi normalno... temp po danu 28,29 max po noci 22,23. vlaga 20-30-40% varira, 30% najcesce prisutno. lampa je udaljena 30-35cm ph sam upravo testirao i neznam xD sve te boje su mi cudne, ali mislim da mi je ph oko 7.8. znam da je to vise od idealnog ali neznam dali da se zabrinjavam sta i je mi moze to predstaviti neki problem? i je to razlog uvijanja listova ili? eto toliko od mene, ja bi reko da se ljepo razvijaju :) osim toga sa liscem sto mi uopce nije jasno xD odlucio sam da cu odradit i fimming, gledao sam o tome i jos cu malo prosudirat i mislim da bi mogao uspjet. ali tek sredinom 3tjedna vege... :watchplant:
hvala na podrsci :D ma bit ce svega :) pa ja neznam sta bih bez vas :cvetak update ce bit svakih tjedan dana, malo cesce nego prosli dnevnik, odlucio sam tako da bude buducim growerima lakse i sa sto vise informacija da vide kako to raste itd... vise slika cu takodjer postavljat da se vidi grow iz vise kuteva i tako :D jer vas volim sve tu ukratko ! i jer sam se napusio trenutno jako.. xD to je to ekipa, sljedeci update za 2 dana, zalijevam trenutno svaki dan s malom kolicinom vode dok ne presadim u 3. tjednu... budite mi zivi i zdravi :banana_rasta:
30-35cm su udaljene, i 2 venta imam, temp mi dolazi do 29 max, po noci do 22,23.... mislio sam uzet jos jedan vent da hladi po lampi ali kratak sam totalno, jedva sam skupio sam tutana,zemlju i gnojivo... ali ne trebaju meni pare, bitno da ja imam ovo.... ovo sta volim :D
cim su proklijale stavio sam ih u zemlju i pod lampu nek przi :) na nekih 30-35 cm stoji lampa i taman kad stavis ruku na vrh biljcica trebala bi osjetit malo topline, ne previse da ti je neugodno na ruci... i dosta brze su probile zemlju naspram kad sam sadio prvi put i stavio ih na prozor (kao necu trosit lampu da przi bzvz u zemlju) pa su izbile nakon 5 dana... osjete biljke toplinu od lampe i u zemlji i znaju kuda trebaju krenut, tako da slobodno bez straha mozes i 250 odma stavit ali kao sto maniac kaze, na dobroj udaljenosti mora biti :)