
Galerija nije uvezena
Evo ukratko o grow-u....Box je napravljen od iverala 2 cm debljine, s unutarnje strane je oblozen sa stiroporom 2 cm, a s vanjske strane sa stiroporom 5 cm dimenzija je 45x45x170. Box se ne nalazi u grijanom prostoru kuce, tako da trenutno ventilatori za upuh i ispuh zraka su iskljuceni, radi samo onaj koji je unutra za mijesanje zraka osim HPS 150W nalazi se i obicna sijalica od 75W koja je spojena preko termostata koji temperaturu u boxu odrzava na 26C, pali se kada treba dogrijati box Iz jednog starog box-a sam unutra presadio biljke koje su stare bile mjesec dana, a nisu narasle vise od par cm. Svijetlo u tom boxu je bilo 3 neonke od 36W, 120cm. Ja mislim da je glavni razlog sporog rasta bila zemlja. Kupio sam bio nekakvu za groblja :p , i stavio sam naklijane sjemenke u case od 2dcl(sto je premalo). Kada sam sklepao ovaj box, biljke sam presadio u posude 5L i stavio zemlju terramagma, stavio pod HPS, ubacio vent za mijesanje zraka i od onda biljke su podivljale Biljke su nekakve egipcanke, tj. sjeme iz egipta, pa cemo vidjeti sta ce tu ispasti iz toga;)tu sam na forumu jako puno naucio o uzgoju, tak da se nadam da ce moj prvi grow uspjeti, uz vase savjete i pomoc evo bavio sa se malo i mjerenjem lux-a u boxu, pa evo imate o tome u ovoj temi https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/9455-mjerenje-kolicine-svjetla.html evo nekih slikica moje djecice: slikano 04.12.2011. slikano danas 09.12.2011. u jednoj mojoj prijasnjoj temi sam postavio pitanje, pa cu ga ovdje kopirati: u box-u imam HPS 150w i 4 biljke koje su rasporedjene tako da svaka dobiva jednako svjetla, a pored jedne je u blizini i obicna sijalica koja mi sluzi za dogrijavanje box-a, koja je spojena na termostat koji drzi konstantnu temperaturu od 26C. ta biljka raste puno brze od ostalih, pa sam im zamijenio mjesta i koja god biljka dodje na to mjesto raste bolje od ostalih. ventilator koji mijesa zrak unutar box-a nekako najvise njise tu biljku. po vasem sta je uzrok brzem rastu na tom mjestu?