Posle dugo citanja skoro sam se registrovao i resio sam da otvorim dnevnik i zbog moguce pomoci ako zatreba od iskusnijih a i zbog datuma i dana lakse ce meni biti da pratim ako ima napisano …. Seme sam dobio na poklon 1xSpecialQueen i 2xHoneyCream Zemlja GartenBoss Djubrivo Biobizz - grow , bloom , fish mix . Semenke stavio na klijanje 17.5 i sve tri posaodio u male casice 20.5 . 22.5 nikle honey i 23.5 Queen . Od tad su na terasi kad god ima sunca ili na prozoru . Zadnja dva dana nema ni minut sunca a i najavljuju tako narednih 5-6 dana pa sam improvizovao sa nekom grow lampom da bar malo nadomesti sunce …. Cim se vreme pobojjsa idu u na terasu. Kraljica je vec u 10 l ostale dve u malim . Visinu koju mogu da imam max je 110 cm pa plan je da ih topiram i scrog ali polako do tad ….. Poz dobri ljudi
Boveda je 62 prozent, lose sam se izrazio , ali 67 grama :)
Dosao je i taj dan …. Queen je usla u celu 10tu nedelju i nisam mogao vise da cekam jer je pocela da dobija na svakom vrhu budj a vreme ide u katastrofu, minus i kisa …. tako da ie pala juce :) Trimao sam je 4-5 sati . Noc pre sam poskidao Honey iz susare , stavio u teglu sa bovedom 67 i meracem vlaznosti vazduha, ujutru mi je pokazalo 70 posto . Sve sam hedove stavio u papirnu kesu i dok sam otrimao Queen osusilo se … opet stavio u teglu i jutros 62 posto :) Sad samo luftanje na dnevnoj bazi . Tegla kad se otvori mirise na voce , na zgnjecenu malinu , borovnicu i kupinu :) Ove dve sa folijom sam oblepio da ne ulazi svetlost , u vecoj je boveda 67 , u manjoj 2x8 grama i one se ne diraju do nove godine :) Ove dve teglice su tu za koriscenje na dnevnoj bazi :) Sinoc kad sam sve zavrsio , popio dva tri piva popusio dzoint i ostavio stan da se luftira i otisao pod tus … izlazim onako iz kupatila vidim otvorena terasa a napolju magla i kisica rominja i prodje mi misao kroz glavu auuu jbt sad ce mi sve pobudjaviti , bedak :) i nakon dve sekunde shvatim da ja vise nemam nista na terasi :) Queen evo jutros sama u susari i polako … 4-5 dana i ona ce u tegle .temperatura je u kutiji 20-23 i vlaznost vazduha 58-63 … Popcorne i trim i listove sam vakumirao i stavio zamezivac za po porciju buttera kad dodje zelja, ukupno 4 ovakve kese . manjih desetak hedova i popcorne neke sam isto vakumirao i evo ih na radijatoru znoje se . Smoke report … mozda nisam kompetentan ali Queen mislim da nije za mene :D Toliko me baca u paranoju da dva sata ne znam sta mi je sa glavom :) Nije nikako za noc :D neko to voli ja licno ne .. Miris je savrsen , vocni sa primesama dizela, grlo ne oseca dim . Kad se mrvi prsti su ulepljeni kao da je sada trimam . Honey je meni vrh , rad je takav da ispusim posle posla , opusti me totalno , gledam filmove i jeden kao lud , i tera me sa klincem neverovatne price i igre da smisljam :) uzivanje . Miris fantazija , dal je do maline sto sam sipao pred kraj ne znam … videcu je jos kad odlezi za mesec dva . mnogi su vec probali ovo …. i nisam dobio negativnu kritiku , svi isto kazu savrseno . Ovo putovanje od nepunih 6 meseci od maja do sad , od one semencice do ovog mirisa u tegli …. razmisljam vec o boxu daleko mi maj za outdoor :D mnogo stvari sam naucio od svih vas ovde , i imam jos mnogo mnogo da ucim . Jos jedanput hvala svima na pomoci :rolleyes: Dnevnik ja mislim da moze u zavrsene :)
Hvala burazeru @0Marac0 :) Idemo dalje :rolleyes:
Hvala Gospodine liku najvislje planine :) Za pot sam vec cuo u sredini grow od @0Marac0 Isto mi je rekao da ovaj pot nije za nasu biljku . Bilo je 20tak izbusenih rupa plus .. Ali ocigledno nije to to :) Elem , Od lisca , finog trima , i po po koji popkorn napravljen je butter po @Jolly Joker receptu . I ostatak stabla :) ce biti prosledjen kolegi koji se bavi rezbarijom . Dakle 98 posto biljka ce biti upotrebljena , osim korena zbog kojeg sam zapoceo temu :)
Pozdrav ekipa ::listomahanje:: Honey je ubrana , susi se , ulepsava mirisom odecu ukucana , tapete i ceo kraj i verovatno ce ostaviti svoju notu zauvek :) Ovo je njen koren … Pitanje je za iskusnu gardu da znam ja i svako ko procita za sledeci grow ako sam nesto pogresno radio . Mozda bi prinos bio veci . Kod @sone1 sam video koren posle branja i bio je ceo beo . Zasto je kod mene sada ovakav ? Ili je isto ovo normalna boja neka posle branja ?
Honey je skinuta veceras . 9 nedelja celih . Zadnja dva dana je bilo bas neko sunce , od sutra opet vlaga i kisa … Zalio sam je bio zadnji put pre 7 dana samo sa vodom , plus u nedelju pola litre sirupa od malina sa deci vode , cisto da probam :D Dosao sa posla noc , isekao i trimao evo do sad -4 sata . Vec je u susari . Po mojoj proceni dala je oko 49,5 g suvog , sto mi je ok . Meni se cini dami je Queen jaca , mada joj svaki dan skinem po glavni vrh od budji .. Mislim da ce dati vise , bar 50, 5 g i to je to . Malo slika i opet VELIKO HVALA bratiji odavde . Idemo dalje
jbg mislio sam da ce me zaobici …. Na jednom od glavnih vrhova na Queen nadjem zacetak budji , crno , ljigavo , odvratno . Taj vrh mi bio u zadnje vreme drugaciji , krivio se iako je bio najvislji i samim tim super curkulaciji vazduha . Skinuo sam pola grane , trecinu sam bacio a ispod sto je bilo stavio da se susi . Preventivno sam skinuo i vrh koji je bio ispod ovog , na njemu nije bilo nista od budji ali za svaki slucaj jer je bas ispod ovog bio i meksi je od svih ostalih . Svaki sam temeljno pregledao sa rukavicama i dezinfekcijom . Jbg idemo dalje
16.10.24- 8 nedelja cvetanja. Pozdrav ljudi :rolleyes: Ulazimo polako u finis . Zadnjih 7 dana ovde vreme bez sunca , kisa , kisa , kisa , vlaznost vazduha 95% i udarci vetra nocu i do 75 km/h i to bas sa istocne strane na koju je moja terasa okrenuta . Ucvrscivao sam ih, vezao , i Bogu hvala nista se nije polomilo . Danas malo sunce se pojavi . Honey cream je u nedelju zslivena sa vodom i samo Bloom , pola bocice od onog sta je ostalo , i sledeca dva zalivanja samo voda i skidam je , dakle otprilike je plan za 10tak dana . Queen sam juce zalio sa calmag , groow i ostatak bloom … i nema vise, do kraja voda . nju planiram sigurno jos da drzim 2-3 nedelje , kad skinem Honey dok se ona osusi pa da mi susara bude prazna za Queen. Mada i to sve zavisi od vremena , najavljuju oblacno sa malo sunca narednih deset dana pa onda potop …. Meni kisa i nije toliki problem terasa je natkrivena , ali kad je jak vetar onda krov ne pomaze a i lomi sve pred sobom … Videcemo . Ostajte dobro , i srecno svima :) Queen pa ispod Honey
Nista, posedecemo jos malo ja i one … :)
2.10.2024 - dan 135 6.nedelja cvetanja. Pitao sam bio prosle sedmice „ kada otprilike „ Jer ne zanimalo kad da predjem samo na vodu , preko tel sve bilo mlecno , i onda @Bizzzo rece 3-4 nedelje jos … Danas uzeo od kolege lupu i sad ne znam da li je do mene i cari slobodnog dana pred praznik … Ali zena gledala kroz lupu i kaze na prvoj ( honey ) svi vodenasti , na queen poneki vodenasti … Nema tih braon … Ja ne znam ja ne razlikujem boje tj nijanse , moram verovati drugima ..:D ok idemo dalje Hrane se po tablici biobizz tablici i sad su na max sta se daje , i kad se bocice isprazne ide 10 tak dana voda i gotovo . Susaru sam napravio od kutije i dva PC VENT . Uglavnom Queen sam probao popcorn iz rerne i meni je rad bas ono sto volim , telo off , mozak radi , i spreman sam na svaku vrstu aktivnosti . Sad ne znam da li je to psiha o onome sto sam procitao kako radi pa me tako radi ali super . Sa pocetka dnevnika ima da sam imao jos jednu honey koju sam dao kolegi . On nista nije radio sa njom , jednostavno rasla na terasi sa vodom samo , obrao je covek i pusili smo …. bas me izbacalo i desno i levo . On je vec dve nedelje na bolovanju dok ne ispusi ne vraca se na posao :D Jedva cekam moju Honey da vidim jel u tim djubrivima ima nesto :D Evo malo slika ne slozeno i svako dobro :)
14.9.120 dan treca nedelja cvetanja Pozdrav dobri ljudi :) Ovde kod mene temperature nocu idu izmedju 6-8 stepeni , preko dana bude 15-20 . Bas malo sunca , i to kad izadje iza oblaka je zubato sedi se u jaknama na terasi … Sad sam upravo malo pokrio potove sa nekim peskirima da bar malo im preko noci bude toplije . Queen cveta miris je bas jak , listovi oko cveta puni kristala . Honey isto cveta ali malo sporije i sve nesto stidljivo … Zalio sam ih juce sa po litar manje vide od standardnog i opet je puno procurelo napolje , sledeci put cu jos pola litra manje ali cu ih napuniti hranom . Dajem po 3ml biogrow po litru po 3ml bio bloom , ml top max , cal mag 0,5 i imam za jos jedno zalivanje algamic . onda cu do kraja samo grow bloom i top max . Zanima me da li i sad u cvetanju i do kad smem da spricam sa neem uljem ? Jel vlaznost je ogromna plasim se budji . evo malo slika
5.9.24 110 dan Pozdrav dobri ljudi ::listomahanje:: Racunam da su obe vec u drugoj nedelji cvetanja . Zalivanje ide po punoj dozi po semi grow bloom top max activera i alge svaki treci dan otprilike i pre neki dan sam ih opet prskao sa neem uljem. Honey je prva procvetala ali kao da je usporila sa cvetom pocela da kaska ali valjda ce i ona se trgnuti i Queen ju je uveliko prestigla :D Queen se protegla i nadam se da je zavrsila sa tim :D Danas moram nekako da je fiksiram zbog vetra , srednje najvise grane se mnogo klimaju kad duva . Evo malo slika :) Ostajte dobro :gled:
Update malopre se vratio u stan , i jer je bas upeklo i sto duva vetar , spustim tendu na terasi … I ovo me doceka. Listovi pozuteli sa flekama i crne fleke na dve grane . Jel mi moze neko reci gde gresim ?? :zvezda::
24.8.24-98 dan Pozdrav dobri ljudi ::listomahanje:: Stanje vise manje ne promenjeno . Mislim da su obe usle u cvetanje. Honey je bila pretprosli put sa full dozom za cvetanje od bio bizz , ceo komplet po tablici , i pojavili su joj se na kraju listova opekotine po malo . Zato sam zadnji put pre 4 dana samo dao bio grow , cal mag i acti vera. Ali sutradan sam zatekao dosta listova u sredini koji su bili svetlo zeleni i svakim danom do danas sve vise bledji do zute boje . Racunam da sam pogresio da su gladne , tako da cekam veceras jos malo pot da olaksa i ide full doza pa cu videti reakciju . Queen prosli put je isto dobila samo grow calmag i acti veru da je obrnem na cvetanje , izbacio sam fishmix, i ona sve podnosi super , a od pocetka je bila kilava. Unistio sam je bio koliko sam je bio skratio pre mesec dana i ovakva kakva je sad meni je super i vise sam nego zadovoljan . Veceras i ona dobija full dozu za cvetanje. Juce su u sumrak opet prskane sa neem uljem . Probao sam iz svih uglova da slikam ali od sunca se ne vidi bas zutilo kod Honey na listovima . Ovde je trenutno 30 dnevna temperatura ali vec dva tri dana duva jak vetar tako da sam Honey rastegao i ucvrstio koliko sam mogao sa zicom i stipaljkama za biljke . Ostajte dobro ::volimj::
15.08.2024- 88 dan Idemo dalje , Honey dobija full po tablici biobizz ali na 4 litra Queen i dalje fishmix ali sa grow presla na 6 l Iz citanja iz ostalih tema , posto joj je omanji pot Honey dobila belu maramu preko zenlje . inace ovaj stap kod nje je 110 cm a racunam da je oko 15 u zemlji tu je oko metra . Let it be . vise je ne diram . Queen iako sam mislio da necu provukao sam je jos jedanput ispod mreze i vise isto ne diram .
evo nek im duva odozdo , nek *lade cupi nikako jaja :D @Wendigo
11.08.24-85 dan prva nedelja cvetanja Posto sam skontao da je Honey usla u cvetanje ( mislio sam to se nikad nece dogoditi :) ) Dobila je pre dva dana 3l vode i na tu kolicinu vode : 6ml bio grow , 0,5 ml top max , 1ml acti vera , o,5 ml bio blloom . Queen 4l vode i na tu kolicinu vode : 7 ml fishmix i 1 ml bio grow. Malopre su opet zalivene jer zadnja dana je ovde bilo 30+ po prognozi , po termonetru joji ja imam u hladu 34 na suncu … se topi i trokira na50+ :) po savetima predobrih kolega bile su u poluhladu od 10-16h sa rotiranjem strane koja je na suncu svaka 2-3 sata . Honey 3l vode 6ml bio grow, 1 ml top max , 5 ml acti vera , 2 ml alga mic , 3 ml bio bllom , 1,5 ml calmag. Queen -4l vode : 6 ml fishmix 2 ml biogrow 1,8 ml calmag , 8 ml activera . Svi listovi su bili normalno zeleni na Honey, sinoc sam ih obe pospricao sa neem uljem , 1 na 100 , i na Honey opet zuti listovi ?! Da li ima veze sa nermuöjem ili mozda posto je ona ispod cveca ili joj mozda nesto fali ?! nemam pojma , uglavnom i zadnji put posle neemöl sam uocio zute listove . Mozda tripujem . Uglavnom citajuci dnevnike i kad @Wendigo ima zute listove i moj prvi grow posle 25 godina moze imati :D Slike su od malopre i svako dobro dobri ljudi :) ps ovo sa biobizz gnojivima je previse , ako si naduvan ili popio zaboravis sta si dao a sta ne , milion bocica , jbg :D
ma ja sam tek sada ukapirao da je ona STVARNO procvetala :D video sam procvetala ali nisam shvatio da je procvetala :D idemo jako od sad sve po ps :)
9.8.24-82 dan Zalivam ih svaki drugi -treci dan po potrebi Honey zadnja dva zalivanja ide sa 3l vode 6ml fishmix 1ml biogrow i calmag 1,5ml Queen 4l vode 8ml fishmix 1,5 ml calmag Sledece zalivanje Honey prelazi skroz na biogrow a Queen ce dobiti prvi ml uz fishmix. Stigli su mi i algamic i activera pa cu poceti i sa tim . Listovi su isti koji su bili zuti i dalje su ali se ne siri . Cini mi se da je Honey pocela da cveta ??! ovde najavljuju za sledecu sedmicu pakao preko 35 i ne znam da li da ih drzim direktno na suncu ili da razvucem tendu iznad njih ?! Ali onda je sparina ispod …. Posto mi je terasa u dnevnoj sobi na vrata od stakla se stavlja cebe uvece da im se ne remeti san od paljena svetla i tv :) Sve u svemu za sada sve ok i idemo dalje :)
Samo voda , fishmix i calmag , po tablici biobizz . I prskao neem ulje . Nista vise od toga .
Kao sto stoji u postu iznad sa dva lista koja sam skinuo …. Sada sam primetio da se ovo pojavljuje na jos par listova u sredini na Honey , listovi sa spoljnih strana su ok . Da li neko zna sta moze biti uzrok ? Zalivanje ide svaki 3-4 dan uz fishmix , pre dva dana su isprskane sa neemöl . Dakle nista posebno nije radjeno . Jedino sto su temperature zadnja dva dana na suncu bile 33+ ali bilo je vec takvih dana ovog leta
Pa tome se i nadam , zena kaze da sam je zanemario zbog biljaka :) samo da vreme ne usere . i da @DjedMraz bude zadovoljan :D Zaboravih da napisem , mozda je i nebitno al nek stoji , dva lista skroz dole su bila ovakva , sve ostalo je ok .
30.07.24 - 72 dan Sinoc su zalivene Honey 3 l vode i 5 ml Fishmix 0,9 calmag Queen 5l vode 8 ml fishmix 1,5 ml calmag . Racunam da bi trebale jos dve nedelje da budu u vegi fazi pa da prelaze u cvetanje pa cu tako otprilike za desetak dana zameniti fish sa grow . Sinoc kada je sunce prestalo da pece obe su isprskane sa neemöl 5ml na 0,5 vode .Jutros nema mirisa vutre na terasi vec kao neki indijski restoran i beli luk dominacija :) Honey je jedan mali pravi zbunic tako da sam je sinoc malo rasirio i rastegao da sunce ulazi svuda i u sredinu i da ima osöonac za grane i zadnji put topirao pre 2-3 dana . Queen …. bice to dobro ;) Prva slika je sinoc pre zalivanja i druga od sad od jutros .
25.7.2024 -67 dan . Od zadnjeg javljanja proslo je 21 dan . U tom periodu 9 dana nisam bio kuci , i plasio sam se u vezi zalivanja , i na kraju je uskocio gazda stana i zalio i biljke su ok . Pred put sam imao neki svoj trip u glavi u vezi scrog u 2-3 ujutru …i kada sam se probudio to je izgledalo nikako . ( slike ce ici hronoloski ispod ) Kada sam se vratio sa puta sa sve ruksakom na ledjima sam uleteo na balkon da ih vidim i Special je sa 4 vrha je bila vec iznad mreze 20-30 cm , nisam ni ruksak skinuo i polomio sam ih ispod mreze . Nisam ni stigao da slikam kako su tad izgledale , puno srce sto su zive . Honey brat osim jedne slomljene grane nista nije joj se desilo u mom odsustvu . Sad sam vec 3-4 dana tu , imam jos odmora , i uzivam kako rastu . Dajem samo vodu sa fishmix svako zalivanje , i dao sam drugi put calmag0,5 , prevenntivno . Kada sam spustao Special ispod zice , par grana je naprslo , zalepio sam selotejpom , i ide dalje . Kao sto sam rekao meni kolicina nije bitna ( ocekujem po 1 kg po biljci :D :) ) Honey sam vec 3-4 puta topirao , zadnji put samo jednu stranu jer je suprotna naprednija pa da budu u visini . Bitno mi je da su lepe i da ispadnu ono sto sam imao u glavi kako da izgledaju , sto kazu svabe - Kunst :D
@DjedMraz Idemo dalje Ja cu vremenom stavljati sta se desava a ti budi strogi Djedo ako nesto fali . Hvala
Zato sto kod mene sunce u 8 je na jednoj strani terase a vec posle 13h na drugoj uvek kad sam bio kuci morao sam da pomeram biljke … Zato sam resio da napravim pokretni scrog . Zicu za susenje vesa sam u firmi isekao na visinu 70 cm Ispod stavio roller sa tockicima . Tako ce biljka biti uvek na suncu . Levo desno napred nazad . Jos samo da me Dama ispostuje i popuni mrezu ….
6.7.24-46 dan od nicanja Zadnjih 7 dana ukupno nije bilo 10 minuta sunca , samo kisa …. Biljke su na balkonu natkrivene i ne kisnu samo ih vetar savija . Stablo i bocne grane sam ucvrstio sa bambusom iz baste . Zalivene su od poslednje objave dva puta. Jedanput fishmix 2x2lx2ml i jedanput calmag 1 l 0,4 ml preventivno . Listovi su isprskani sa leafcoat. Obe su po 3 puta topirane . Danas konacno sunce i najavljuju lepo vreme narednih cela 3 dana Ovako izlgledaju danas
Update Ide i Queen samo joj je malo zemlje ( paznje ) falilo .
Dan 36. 27.06.24 Biljke su dva puta vec topirane , zalivanje ide svaki 2- 3 dan sa po 2 litra vode svakoj. Jedanput nedeljno po preporuci kolege fish mix 2 ml na 1l vode . Queen sam prebacio u vecu saksiju , danas moram jos da dopunim zemlje do vrha ,pri presadjivanju zakacio sam krajeve korena i bila se sva oklembesila i evo sada dva dana kasnije deluje ok , ispravlja se , jedino sto me malo tripuju su ovi gornji listovi , kao da su smezurani i po neku belu tackicu imaju . Nemam pojma da li je od presadjivanja ili previse vode i vlage ?! Razmisljam da danas uzmem bio bizz leaf coat da isprskam za svaki slucaj . Honey napreduje njoj kao da nista ne smeta . Prve dve slike Honey, druge dve Queen. ☀️
26 dan ponedeljak 17.06.2024 Sad sta sam uradio ne znam, da li je prerano ili prekasno ali obe su topirane …. Nadam se da je sve ok i da ce biti ok . Jake su mnogo svasta cuju svasta vide i i dalje rastu …. Samo sunce
Dan 21. Zadnjih par dana sunce i biljke su dobile prvo pravo zalivanje . po 2ml/l Bio grow i po litar ciste vode .
Dan 10 . Presadjene su u zavrsne topove . Queen je juce isprana prootiv crva i larvii i jutros se ni jedan crv nije pojavljivao.Danas je bila bas mokra i polako sam je rukama uhvatio oko korena sa zemljom i prebacio u novu saksiju sa skroz novom light mix zemljom a ostatak iz zemlje iz prve saksije je u djubretu . U zemlju je pre toga umesana dobro rukama Mikoriza . Obe su su u trajanju od 3-4 sata ( kap po kap ) ozbusio sam rupice na cepu od flase i jedno pivo jedna tura , dobile po pola litra vode . Treca bezimena Honey sutra se seli kod komsije na terasu .
Dan 9. Posto preko dana su temperature 20-28 od danas , preko noci kazu 15 i zbog problema koji mi se javio od danas ce biljke biti u kucici na terasi , preko dana suncanje, uvece u plasteniku . Posto je pod bio otvoren uzeo sam karton i oblozio ga sa alu folijom i na sredinu stiropor , tako da je i odozdo sad izolovano , sve izolovao od vode odozdo sa selotep trakom . Trebalo bi im biti toplo . U stan vise ne mogu. Sad da se vratim na problem sa pocetka … Morao sam da izbacim biljke iz sobe na terasu i tu moraju ostati …zena je blago receno poludela … U velikoj saksiji cim sam ih danas izneo na sunce pojavilo se milion malih belih crva . Dal su larve od musice nisam imao pojma . odmah sam odjurio u radnju i kupio insekticid Substral celaflor i pri upotrebi sa upustva kao da sam ih isprao voda i to je proslo kroz saksiju i u kanti koju sam pripremio sa odliv izasao je crv beli sa nogicama mrtav oko 2 cm . Posle toga jos dva tri su izasla iznad zemlje … Sutra mi stize zemlja sad ne znam dal i ovu (Queen) biljku da presadim sa novom zemljom ali ako uhvatim koren sa zemljom ako nisam pobio gamad mozda prenesem i u novu saksiju a biljka pati od stresa jer vec je presadjena u veliku saksiju . Nemam pojma , ako se neko javi javi ako ne bice odluka u momentu sutra . Po savetu kolege Wendigo stizu i mikorize za koren … Srednja slika Queen u manjim potovima Honey
@Wendigo Hvala sto si se javio jer sam bas tu imao nedoumicu . Jutros sam isao do prodavnice da uzmem i top mix i na regalu je stajala sema i poneo sam oni mogu sami da je istampaju opet … Minimalno sto je od mene je 0,10(imam preciznu mericu ) na litar vode ali nisam ni zalio na kraju toliko jer je bi bilo previse vode . Cisto malo da ne pate jer nisu na direktnom suncu a lampe da kupujem ne mogu a i necu ako izgruva nedelju dana pod ovim sto imam do sunca ok ako ne jbg . Mozda sam pogresio ali nazad ne mogu . U velikoj saksiji je kompost od krastavca paradajza humusa cak i od mog sina govance kad je bio 6 meseci dakle pre oko godinu ipo … i odozgo gartenBoss Za ove dve ostale u malim saksijama sam narucio bioBizz light i dolazi valjda uskoro . Sta mene buni na ovoj semi je 2 ml po litru jedno 2 ml na litru drugo … dakle ako stavim na primer po 2 ml jednog i drugog istovremeno jel to onda na 2 l ili na 1 litar ili je nevazno ?! Hvala i svako dobro
Dan sedmi . 1.06.2024 Biljke su pod svetlom Dobile su danas prvu porciju minimalnu bio fish i bio grow uz vodu . Vreme napolju ocajno .