Pozdrav, ekipa,,,)Ovako prije nego se pocnete smijat ,, sve je sljed cudnovatih i zivotnih okolnosti da me natjeraju ovako radit GROW, Grow sam zapoceo , NAOPAKO skroz, bez reflektora bez ..ama bez ikakve opreme osim BIO BIZZ INDOR set,(gnojiva) zemlja bio biz Light mix ,,i naravno HPS 400 ,bez ikakvih mjeraca ..sad sam ih narucio sve moguce) U PROSTORU 100x50 cm visine 200 cm Posude su 10 litara od jupola kante,, izbusene s masu rupa Prvi put radim AUTOMATIK,, pa kako me strah bilo da cu zakocit koju.. 10.03 popnuo sam 3 sjemnke,, i tako polako lagano uz mnogo zice ratsezo zatezo,,, da bi s vremenom vidio da se sire i nema mjesta za sve 3 izbacim jednu,VANI.. i one se opet sire,, sa slikama opisem kako to izgleda,, Ps da sam znao kako ce to ic totalno bi drugi pristup imao,jel sam bio u strahu ttolikom da cu ih zakocit gledajuci po netu malih biljcica od 20-30 cm a pogotovo posto nisam imo cak ni mjerac temparature,,sve sam odoka radio,, posto imam nekog iskustva vec,, Znaci nikakvo topiranje nije bilo; samo LST, cak me bilo strah i prejako ih zatezat listove cuvao ko oci u glavi itd,,, nikakvo hranjenje osim cetvrtinu doze bio Growa, cak je ito bilo previse,, PS:zalijevam kupovnom vodomjel je voda ovdje gdje sam trenutno katastrofa,, 11.04 pocelo cvjetanje napravio flush ,, danas napravio malu defolaciju i skinuo koji LIST,, sad posto neznam kolko ce ovo jos strechat , strah me da totalno neugusim ovaj improvizirani box od ormara, koji je sad napola otvoren jel sam stavio vent izvan da puse jos jedan,, CEGA ME NAJVISE STRAH; da neodu previse u visinu i ove male grane ce ostat bez svjetla,,PS:: tokom vegetacije svjetlo je bilo na 250w sad pojacano na 400 w slike
Znaci 65 ti dan (ove dvije unutra,,ove dvije vani su tezi slucaj :) ,, 10 04 su vec svugdje vec formirani cvjetovi tako da pocetak cvjetanja je par dana prije 10 .04 slikano pods HPS slikam bez HPSa pa stavim koju sliku izgledaju bas Twisted puno lockouta ali izguracemo i bice ljepo ,, nece bit puno THC po okolnim listovima jel ih je dosta pozutilo i uvrnuto :),, ali stim da tek se sad pocinju dobivat na debljini kako treba moglo bi bit dobro... piju vodu sa full dozama BioBizza po kalendaru piju uredno svaka po 3 litra vode svaki 4ti dan,Ph nastiman 6,4 a ove dvije vani su dar prirode tako mirisu da je cudo,ove unutra na DISEL neki Teski ove vani VOCE neko egzoticno
Pozdrav ljudi,, mislim da je biljkama odzvonilo,,,jutros sam ih zalio, sa pola doze svega, i Full doza CALMAGA za ispravljanje.. namjestena voda na 6.5 kolko sam growowa imao i nikad nisam imo ovakve probleme u cvjetanju, ako bi imo probleme vecinoim u VEGE, il nesto malo pred karaj growa sa magnesiumom,,, ALI sad evo 3 tjedan ,, i one su svakim danom sve gore i gore, po listovima,, zasad uredno piju vodu vidim po terminu zalijevanja,,, MOIM savjet iskusnijih clanova da probam zavrsit GROW,((il barem ga jos produzit za par tjedana)) jel cvjetovi se tako dobro poslaguju, i vec dobivaju na tezini,, sad kad bi obro samo cvjetove koji nisu zreli, bilo bi min 100 g cvjetova iz ovog jednostavnog setupa,, STVARNO MOLIM ISKUSNIJE DA PROKOMENTIRAJU i da probam spasit ovaj grow,ako sam vec izguro najtezi dio nisam ih zakocio, da i mjesec dana bar proguraju HVALa
EV JOS par slika,, sutra mi je termin zaljevanja dali flushat, i tad full hranu ,, il samo POJACAT CALL MAG, jel je dat samo 3 puta u maloj dozi odrzavanja,,stim da su biljke izgladnile usle u cvjetanje,,
18,DAN .Cvjetanja ,, ,,POMOC pri odluci ?? sutra je rezim zaljevanja,, i uredno svaka 3-4 dana 3 litra vode, Temparature su Ok vlaga 50 konstantno,, ventilacija Ok, Ph vode nisam stelovo, ali kad je dosao novi metar, KAD SAM MJERIO Ph vode kad dodam BIO BIZZ gnojivo ono ga dovede u razinu od 6.3 do 6.6 .sto nediram,, sutra je zalijevanje . dali da pojacam CAL MAG il da preskocim jedno hranjenje samo da stavimPh nastelanu vodu, DOSAD SU SAMO 3 puta dobile po preventivnu dozu BioBizza,,..
opet kucam zaredom ,,
POZZ 18, dan najstarije sto cvjeta,druge ,koji dan minus,,i pocinje mirisat PREDIVNO pre prdobro,zalivene dan prije,, full doza svega,,, , doso mi je Ph metar, dosad nisam stelovo nista,, dali da se igram sad, ,, cisto mislim da s BIOBIZOM ako se koristi sve netreba puno zagledat do prvog problema,,prije kad sam jednom sa bio bizzom stelovo Ph javili su mi se problemi,, tako da bi ih samo nadgledo,,a ja mislim da mi se naso problem Na ovim vani sam malo vjezbo GNOJIVO , znao sam da je BIOBizz vodica al da je ovolika vodica,,mislim da nije blago gnojivo prije bilo Mene kod ovih unutra me zabrinjava ovo zutilo na vrhu dali JE OVO MAGNESIUM ,, il samo svjetlo ga izbjelilo,, il sto je biljka malo izgladnjela ove dvije vani cisto da vidimo kako guraju, samo pojede ih sve zivo,puzevi bube ove bube one,, pa seam malo zaprasio okolo listove ,petroidom,, ova mala je 4 litra zemlje ova druga u 6,, ove vani imaju tako debelu glavnu grannu da je to cudo , i ovi cvjetovi sto se formiraju stvarno su debeli,kazem cudni su ovi automati, prvi put da radim snjima,uvjek taj strah od njih da nemam vremena ispravit gresku,ako se desi sta,.., Ps: OVA genetika mi se cini stabilna pooprilicno, od 4 stabljike sve su tu negdje neodudaraju previse jedna od druge,, sve su zapocele unutra samo sto ove dvije delozirane a ove dvije unutra,,I da , Ps.2,ZAKLJUCAK;;; O cvjetannju AUTOMATA definitivno ulogu ima velicina zdjele, radio sam znaci u 3 vrste zdjele, ova najveca Ovako cisto sto sam osjetio na svojoj kozi ova sto je u ormaru najveca,u je direkt u finalni Pot stavljena 12 Litara ., i to se naravno pokazalo najbolje od ostale 3 druga najrazvijenija je isto u tom od 12L ali je presadjena,i u njem ima nekih 10 L zemlje nije do vrha, 3,eca u 6 litara koja je isto ljepo napredovala i stavljena u pauziranje posto se par dana vucarala bez mjesta,dok nije dosla vani,,ona odlicno napreduje I 4ta u 4 litra, ona je namjerno il slucajno se isto vucarala i nije ni izvucen puni potencijal iz ta 4 litra velicine,i ona je takodjer presadjivana.. OPET ukupni dojam na kraju svega,, ali zapazanje do pocetka cvjetanja vrlo stabilna genetika !!!
POZZZZ EVO mali update ,16 dan cvjetanja napreduju cudno,, hranim punom dozom bioo bizz , ova sto je malo punija ona je od prvog dana u zdjeli , dok ova druga vidno mrsavija je presadjivana i u zdjeli je vidljivo manje zemlje,,(lijeva)) ovi listovi i dalje zuckasti malo al sve u svemu da su bile podhranjene Ok je to ja mislim,,,, Ps;stavio sam 8 sati dnevno na 400 w
Pozdrav ,,43 dan ---- 11 dan cvjetanja Juce zalivene prvi put FUUL dozama ,, I sve se mislim kako bi bile debele ljepe da ih nisam izgladnio,koda su u gulagu, i da sam ih trenirao ,,valjda ima sanse da se ovo jos popuni kako treba,, do kraja ,ako se popuni kao fotoperiodna onda AUTOMATICI su nova zanimacija jel za 30 ak dana vege ljepo rastu a jos su toliko podhranjene bile da je cudo cekam jos koji dan da rascistim ovo silno liscee, i ove sucker grancice,, ali mi sve nekako zao,, sve imaju perspektivu, heheheheh PS;; JEDNO BITNO pitanje,, narucio sam dodatnu ventilaciju,, dali mogu pola dana drzat na 400 w pola dana na 250,w jel po noci mogu ohladit dok po danu VEC nemogu,DALI CE JE STRESIRAT SVAKODNEVNO mjenjanje svjetla
IZgladnjele i 400 w im je sok,,mal prostor za 400 jel ga nemogu ohladit dovoljno ,evo dosle su sebi , povukle su ono malo hrane od zaljevanja neki dan i vidi se da su zivnule, osjeti se na posudi da uzima vodu i hrane ono malo, LAGANIJA je posuda Slike poslje 4 sata mraka i nakon 10 min HPS 250 ,, ovako zamene izgleda biljka koja se vadi iz depresije,i ima volju za zivotom nece moc pod 400 jedino kasnje kad uzmnem veci cool tube ,stari sam razbio,, sad nek jos stoji ovako, skinut cu pokoji list nek se jos malo oporave pa napravit neki lolipop, gusto je ovo iznutra
DA,, imeni se cini da je svjetlos problem,da je sokiralo kad sam udario na 400 w,,stavio sam na 250 Wdo daljnjeg, ventilacija je Ok,, ,, ubacio sam 4 sata mraka,, i sad kad sam palio cini se da se listovi vracaju u normalu,, samo sto su bljedi , tako bljedi neznam kolko mogu dobra cinit tako da nemislim jos skidat ove viska dok se nepocne oporavljat.. OFF topic,, onu sto je viska bila izbacio sam vani,, nakon samo par dana i samo dva suncana dana,jel je kisa i nevrjeme bilo,, ona je planula doslovno sada VANI Ps; ovo bjelkasto po njoj je od nase ljepe ciste kise,,
JOOJ prijatelju nije uredu vjeruj mi, nezelim jos da skidam jel jedino donji listovi su Ok zeleni i gledaju prema gore izgledaju zdravo,suskaju pod prstima , dok ovo gore je mlohavo pod prstima, gornji listovi kao da ODUMIRU jednostavno bljede i zute i mlohavi su ,,, kao da je nesto zakljucano,,, Ps: cjelo vrjeme je BIOBIZ u igri(i gnojivo i zemlja )) i kupovna voda,, bez mjerenja Ph, juce sam poprsko folijarno malo sa BIOBIZZ call mag,,I cini mi se da je malo popravilo situaciju (i ove bjele tockice na listovima kako sam briso listove kad sam upalio svjetlo ostale tockice od maramice)) Daj netko pametan savjet dok nedodje mi Ph tester,, DALI da folijarno nastavim ,, odrzavat ih n azivotu dok nedodje Ph tester, jel imam osjecaj da sam zeznuo sa neregulasrnim zaljevanjem, i tako poremetio Ph iznutra,,,IL sam je stresiro sa CROPANJEM,,,
Pozdrav sinoc zalio,, sa kupovnom vodom dobro natopio odole dok nije popilo pa tad iz par puta odgore zalio,,,, ali jutros problemi se nastavljaju ,, nesto sam zakljuco,,, CEKAM PH metar , da mi dodje,, ali kako ternutno sam u egzilu,,, treba nekih jos 7-10 dana da doje stavio po pola doze svega osim CALMAGA,, doljni listovi nisu mlohavi , dok ovi na vrhu su ko mlojava cuna ,, jest da je doobro zalivena sinoc , ali donji listovi su Ok nisu mlohavi ljepe boje dok ovo gore mlohavi i zuti Ps;;ovi listovi sto ZUTE su NAJBLIZI IZVORU SVJETLOSTI 400 w oko 40 cm od vrha canopya,,, neznam smanjio sam na 250 W,, dok nisam poveco na 400 W nije bilo nikakvih problema ,,, totalno cudno.. DALI da probam dat CAL MAG folijarno,, znam da se masa ljudi jezi kad cuje calmag deficit,,jel u vecini slucajeva nije On nego nesto skroz drugo,,,
Pozdrav, hev mene opet,, opet me muci,, ova desna najveca ,, najgornji vcrhovi opet se nekako oklepe ,kad prebacim na 250 W doju sebi donekle ,,,TEMPARATURA JE Ok nije im prevruce, i gornji listovi su zuckasti,, ,,, jel moguce da su gladne i pomalo zedne,, jel dosad samo jednom su dobile KAKO TREBA HRANU ITO polovicu doze gore sam napisao,,, I zadnji put sam ih zalio sa po 3 litra vode, runofa je bilo minimalno ,, jedva da je i bilo,,, .,.,.,,.da to je to.,.,,..,., PS;to nije radi ovog CROPANJA jel se to vec jednom desilo prije,,, , lagano se susi gornji sloj, mislim je zalit veceras nek se jos malo isusi,,,ZALJEVAM sa kupovnom vodom, kojom je navodno Ph 7 ,, jos mi nije dosao PH metar,, dali da veceras roknem sa punom dozom BIOBIZZA GROWTOP max , I BIO BLOOM slike bez HPSa
evo slike bez HPS,,, upravu si , sto se tice aplikacije,, nebi postojali uredjaji koji sluze samo zato , imao sam ito ali sam ga pred 7-8 godina ,polio vodom slucajno pa ga bacio a platio ga debelo u to vrjeme, a nisam se takorec ni sluzio snjim,,,a sad se pravim pametan ja mjerim fotone a nemjerim temp i vlagu,, bravo ja svjetlo sam okrenuo na 400 w jel sad je drukcija situacija totalno,, nije vise glavni vrh toliko preblizu i canopy je poravnat,,, nisam nista vise radio da ih nestresiram kontam kad doju sebi napravit defolaciju i skinut sucker grancice
Hvala svima,, posebno Jolly Joker, MARAC, I BIZO,, , sto mi izbio strah od automatika ,, cropno sam im vrh , ali ne direkt di je kolega rekao ,vec po nekoj mojoj procjeni di ce se najbolje rasporedit,,, malo su bile suplje ova jedna je ono malo pukla ali Ok ,, u FOTOPERIODNIM sam znao ljepit grane ,tako da se nadam da ce ove proc kolko tolko a za traumu su dobile po flaster na mjesto ozljede :) ,, Ps;SAD VIDIM DA SAM JE CAPNO NA MJESTO DI JE MARAC , I REKAO .. Ps,, MARAC imam ja iskustva vjeruj mi,, ali ovo mi prvi automatic grow,,i dosta sam isao mitovima nediraj automatic it will strest it will sttall it itd,,, SAD jedino pitanje kad se oporavi daali ove sto su skroz u hladu dali da lolipopiram pruniram,, TO JEST dali da se ponasam kao da su FOTOPERIODNE,, dali ih mogu u CVATU STRESIRAT DA USPORE RAST ITD,,, DOSTA dvosmislenih informacija sam procitao o automaticima
evo sad gledo kasno je nema mjesta, za pravi croping, ali cropat cu ove grane da ih izbacim na svjetlo bolje ,,, kud ih neTOPIRAH ,,, i ljepo u SCROG to bi preljepo bilo,,, jel stvarno su preljepe za SCROG,, a RECITE mi sta mislite za jacinu svjetla kad da roknem na 400 w , jel sad je jos rano evo cim sam smanjio na 250 vratilo se lisce u normalan polozaj ali tad je preklapam na ovu drugu,,, probaacu malo povise,, ova ceka da oluja prodje i vani na milost inemilost puzevima, nikad ih ko ove godine ,, na ovoj sam malo vjezbo kido grane i gledo kolko moze listova max da se skine,, i zaljevo vodom iz vodovoda i Ok je stim da je ova u 6 litara vazi
mjerio sam jacinu svjetlosti ,, na 250 W VRH canopya 650 PAR DNO 200 -- DLI 24h sredina 40 VRH 100 400 W VRH 1100 dno 380 sredina 800 ---- DLI 24 h 180 VRH sredina 85 posto je ova sto se malo oklepila veca od ove druge i samim time vrh je izlozeniji svjetlu,, ova druga je Ok,,, kako sam smanjio na 250, vidljivo se oporavlja, temparature su ok ,, nisam mjerio al po osjetu,prozracno itd.,.,. Smanjio sam na 250 W, zasad dok neskontam sta dalje jel ovaj oblik Bozicne JELKE je toliko nezahvalan ,da je strasno (((nikad vise)) prvi put bas neznam kako se postavit,, dali skidat grane male radit lolipop, UZAS,,, kudih nisam topiro ,,,, KAKO mi je ovo skroz nepoznato sa ovim oblikom biljke u indoru,, , SVAKI SAVJET DOBRO DOSAO,Hvala
HVALA SVIMA ... danas zaliveno , sa po 3 litra vode , i stavljeno na litar po 1 ml bio blom top max ,, i u posudu od 6 litara gdje sve mjesam stavio 1 mililitar cal maga i 2 mililitra bio growa,, cal Mag, za prevenciju cisto,, ,, a ovo ostalol minimialno jel stvarno po listovima su savrsene netraze nista,, glupo mi da ih sad trpam bezveze,, IAKO mi se cini da je ova najveca malo sokirana svjetlom, gornji listovi se oklepili,,,, smanjio svjetlo na 250 W,dodam slike poslje od veceras prije zaljivanja ,kasnje stavim ovu sto se oklepila,, al pocela se klepit prije zaljevanja ova desna,, ,, gornji listovi ,mislim da je prejako svjetlo joj il da je nisam streso juce otkino sam dvije povece suker grane jucer koje nikakvu perspektivu nisu imale sa dna Ps:: zeza me to sto su otisle jako u visinu i na 250 W tocno se vidi da do dna nedolazi intezivno svjetlo,, a na vrhu je Ok, tad sam okreno na 400 W i tad je Ok , cjela biljka,, ,, Kasnje izmjerim jacinu svjetla sa PHOTON app , pa stavim mjerenja,,,,,, Iskreno ovo mi je prvi put da radim ovako da nisam topiro u unutrasnjem growu,,,tako da je zeznuto ,, u outdoru nije problem ako je netopirana,,, al ovdje vidim da ce bit problema,,,,, poslje izmjerim jacinu svjetla pa stavim , i trazim savjet,,,,, E da i REZIM SVJETLA 0-24 radi hladnoce ali evo otoplilo je vec pa cu od sutra pocet ubacivat sat vremena svaki dan dok nedodjem 20-4,,,