Pozdrav :rolleyes: Nisam bio siguran bi li vodio dnevnik zbog pravilnika foruma, posto imam malo veci broj biljki u boxu. To je cisto preventivno jer su mi zalihe od proslog growa, koji nije bas bio uspjesan, vec kratke, tako da ne bi bilo zabune :D. Ako urednici/moderatori budu smatrali da se treba obrisat, nemam nista protiv :) Pa da krenemo Sjeme sve od RQSa, grow je zapoceo sa: 3x Green Gelato Auto 2x Gorilla Glue Auto 2x Fat Banana Auto 2x Mimosa Auto Zemlja Substral TerraMagma, 5% Perlita Potovi 4x 25L, 4x Root Pouch 16L Od opreme imam -120x120x200 growbox -300W LED (Lumatek Attis) -1 stupni oscilirajuci vent, trenutno zakacen horizontalno u boxu, planiram i da ostane tako -2 clip venta 20W (2 brzine) -Ispusni vent 450 kubika po satu (na max, dimman je stalno na minimum jer mi trga sator) -CAN Filter -Digitalni PH mjerac Od gnojiva imam: Sve Advanced Nutrients -Ph Perfect: -Micro -Grow -Bloom -Voodoo Juice -Piranha -Sensizym -Sensi Cal-Mag Extra -B52 -Carboload -Big bud -Bud candy -Nirvana Dodatna oprema: -Limunska kiselina -Odvlazivac -Tlacna prskalica -zice Pocetak growa racunam 13.09. (sve su izvirile vise manje tada). Biljke trenutno u 5. tjednu zivota, stizu slike i dodatne informacije u iducem postu
Hvala Bizzzo :D evo za kraj jos najfinija i matematika. Jos sam trebao napisati za Mimosu, ali morao sam nabrzinu nesto obaviti :D Tako da stize jos jedan report i na kraju zakljucak za ovaj grow, pa moze u zavrsene. RQS Mimosa Automatic Imali smo jednu palu borkinju u prvih par tjedana, ali sestra joj je prezivila i na kraju izasla kao pobjednik cijelog growa. Lijepi, fini, veliki, mirisljavi budovi. Dala je oko 70g suhoga. Mirisi po nekim slatkisima, rekao bi haribo bomboni. High je neka mjesavina indice i sative, tesko za opisati :) Meni definitivno najdraza! I na kraju, matematika i zakljucak. Ukupno 385g. 8 biljaka. 300 watta. 1.44m2. Znaci imamo 1,28g/w (racunam 300 iako sam ubacio hps od 250 na kraju growa, isto tako na pocetku LED lampa je bila od 20 do 80 posto) 267,36g/m2. 48,13g/biljci. Za mene izvan ocekivanja, pogotovo nakon onakve katastrofe u prvom growu i dvije hermafrodite u ovom. Bilo je tu i gresaka, vecinom kod zalijevanja i pozicije i jacine lampe, ali na kraju jako sam zadovoljan i zahvaljujem :rolleyes: i svim clanovima koji su mi pomogli doc od covjeka koji nije posadio rajcice u zivotu, do ovoga. Iduci puta ce biti i bolje :) E da, bilo je i trima. Nisam vagao koliko, ali jedno 3 tegle od nutelle racunajte. (One od 250g). Uglavnom dovoljno za maslac. Ne zamjerite na baklji sto ima podosta duhana za necije ukuse, posto zapalim vise pljugi dnevno a i izbjegavam pusit cigare ovako se kompenziram za nikotin, a i morat cu malo vise stedit ako budem htio da ovo potraje :) S lijeva na desno: Mimosa, Banana, Gelato, Gorilla Moze u zavrsene, zivili!
RQS Fat Banana Automatic Na dvije biljke ukupno 125g Obe su pohermile u cvjetanju, oprasile mi cijeli sator. Mislio sam da je sve propalo, htio sam ih izbaciti ali na kraju sam odlucio skidat jaja. Bila je borba, ali na kraju 125g od dvije biljke. Mogle su malo duze ali bojao sam ih se ostaviti, nakon iskustva iz proslog growa znao sam da moram to odmah skidati. Okus malo vuce na dizel. High je prava sativa, iako je strain navodno vise indica. Valjda je takav fenotip. Iako su mi oprasile cijeli box, ne mogu se ljutiti previse, hedovi su veliki i masni i nema previse sjemenki.
RQS Green Gelato Automatic Na tri biljke ukupno 125g Fini masni, debeli hedovi :D Najveci hed ima nesto preko 10g Mirise po limunu, nekako kiselkasto. High vise indica nego sativa. Sto se tice straina, lako je za growat, plijesni nigdje nije bilo a hedovi su svi bili nabijeni i tvrdi, tako da je otporan. Steta sto nemam vise sjemenki ovoga :)
Harvest update RQS Gorilla Glue Automatic Na dvije biljke ukupno 65G, Glavni hed mi je malo pobuđio pa sam tu izgubio malo. Nakon par dana curanja hedovi vec izgledaju bolje, dolazi neki slatki miris. Fino je za pusit, iako vjerujem da ce bit puno bolje za 2-3 tjedna. High je ugodan, rekao bi da je neki hibrid. Kad zapalim, nekako sam sretan, opusten, ali opet ne kao od prave sative jer mi se ne da nista raditi. Sve u svemu, dobar strain, mozda ubacim jos jednu sjemu u iduci grow :) Ostalo je još 6 biljaka, stay tuned :)
Obe gorile su vec dobile mrak i sad su na susenju :) Biljke su bile jaaaako guste i stisnute pa sam sve sto je bilo nezrelo, tj. na dnu heda odvojio u popcorn i susim sa strane jer ne zelim riskirati plijesan Hedovi su kao kamenje
Kraj 11. tjedna Neke izgledaju kao da ce im trebat duze od 2 tjedna da zavrse, ali duze ih nazalost nemogu pustiti. Racunam da mi je 1 tjedan-1 zalijevanje cca. (inace je oko 5-6 dana, ali cini mi se da sporije sad piju). Zadnje zalijevanje je bilo prije tjedan dana, voda + sensizym, i potpuni flush na Gorillama. Temperature po danu oko 26-28 zbog HPSa od 250W, po noci ide do 18, ali uglavnom oko 20. Vlaga 40 - 60 % (dan - noc) Slike su sve prije zalijevanja! Gorilla Glue #1 Jos 1 zalijevanje. Proslo je tjedan dana od flusha, jos nije suha zemlja. -sve se cini okej Mimosa 2 put voda - sve se cini okej Green Gelato #2 2 put voda - foxtail, nasao sam i koju sjemenku u njemu nazalost. Fat Banana #2 2 put voda - ovoj bi vjerovatno trebalo i vise puta. -foxtail, hermafrodita, ima sjemenki u hedovima. Nisam nasao bananica u hedovima i novih otvorenih pollen sackova Green Gelato #3 2 put voda - mali foxtailing, slabo se deblja Gorilla Glue #2 cim se osusi zemlja, u mrak dan-dva i cap. Izgleda odlicno. Jel ovo mozda poliploid? Green Gelato #1 2 put voda - manji hedovi se slabije debljaju. Ova bi mogla bit opasna :) Fat Banana #1 2 put voda - nasao pokoju sjemenku, hermafrodita. Nema novih pollen sackova. Usporila je s debljanjem. Takodjer nasao sam jednu bananicu u hedu. Skinuo sam jedan hed jer pretpostavljam da bi mogla biti buđ? Trebao bih vase misljenje oko ovoga. Slikao sam ovaj glavni hed isto, on mi je sumnjiv. Volio bih cut i vasa misljenja, pogotovo oko foxtailinga. Jel ga vidite ili sam ja to samo pobrkao nesto, i je li moguce da je nastao zbog topline jer sam ubacio hps? Pozz
Pozz ljudi, kraj 10. tjedna. Od danas su sve djevojke na vodi + sensizym. Jucer flushao Gorile posto se blize kraju, a gnojio sam zadnje zalijevanje. Banana #2 i dalje baca muske, ali cini mi se da napreduje. Bit ce koja sjemenka sigurno. Evo slike da ne duljim Gorilla Glue #2 Fat Banana #2 Green Gelato #3 Green Gelato #2 Fat Banana #1 Green Gelato #1 Gorilla Glue #1 Mimosa Sitne, ali dinamitne :D
Jedan prijevremeni update Malo su mi pale temperature, ubacio sam jos HPS 400W da to odrzava, sad sam s 22 tokom dana otisao na 28 :) Na data sheetu biljki kod svake stoji da im pase Long summer climate, tako da mislim da sam sad blize tomu. Takodjer , dobiju odmah i vise svjetla pa mi je ppfd u prosjeku oko 800 :) Sad pratim da nece nekima smetati svjetlo, rotiram ih malo po boxu. Jedino me brine za ovaj LED panel, strana koja je uz HPS se vise grije, pa se brinem da ne bi otkazale diode na toj strani od vrucine. Imam jos garanciju pa bolje nek sada otkazu neg za godinu- dvije x) Cini mi se da su i krenule brze piti, a i @Bizzzo mi je preporucio da ih nastimam za branje, pa iduce cu saprati sad soli na korijenu svima jos jednom cistom vodom, onda gnojivo pa flush u tusu i to je to. Ocekujem da sve budu gotove do kraja mjeseca, eventualno pocetak iduceg :) Budite mi pozdravljeni
Pocetak 9. tjedna zivota Zalijevanja malo rijedja, ali obilnija (svakih 6 dana velike oko 3.5L svake, male oko 2.5L), pripisujem to temperaturi i vlazi zadnjih dana. Ventovi unutra svi rade na full. Planiram hranu jos 1 ili dva puta, onda flush do kraja i sijecem Odradio blagu defolijaciju i pratim ima li muskih. Mislim da ce bit koja sjemenka ali nadam se da ce bit prihvatljivo Fat banana #1 (hermic) Green Gelato #1 Fat Banana #2 (hermic) Green Gelato #3 Green Gelato#2 Gorilla #2 (mutant, hed topirao sam sebe) Mimosa #1 Gorilla #1
Problem je sto je na ovoj 3. slici na updateu dnevnika bas pukla opna, banane vire van... Sumnjam na to da su sve oprasene. Dalje cu pratit napredak cvjetova i debljanje kaliksa iz dana u dan, pa cemo vidjeti... Na jednoj stranici sam procitao da je vec vise growera imalo problema sa ovim fenotipom Fat banane, da nisam jedini kojem je pohermila. I to kod mene obe fat banane. Stvarno kad te nece, nece :) Ako nista pustit cu ih jos 2-3 tjedna dok ne odlucim sto cu dalje i to ne pokrenem, pa valjda ce biti nesta za pusit, sjeme cu cupat van :smoke: Stvarno steta, evo vam slike iz mraka... Pocelo je bas bit kristalno Moram vam to ovako pojedinacno, ne smijem sve skupa :D Ova prva i druga slika je ova pohermljena fat banana -.- , zadnja slika green gelato #1
Kraj 7. tjedna zivota, 3-4 tjedna cvjetanja (cca) Taman sto sam se pomirio da su opet manje, reko ajde zdrave su barem, krenuo ih zalijevat malo jace po vasim uputama. Zalijevanja su sad malo rjedja (oko 5 dana velike, 4 dana male), ali dobijaju puno vise vode. Odmah sam vidio napredak kod cvjetova i boje biljki opcenito. I onda, nadjem prvo jucer na Fat banani #1 ovo: I na fat banani #2 sam isto nasao jednu takvu, samo nije bila na glavnoj stabljici. I danas gledam opet, izgleda da sam jucer ofulao, na fat banani #1 nadjem ovo: Pregledao sam sve ostalo, vise nista nisam nasao, a ovo sam sanirao... Ne znam sta je moglo prouzrociti da mi krenu hermit... Ima ih jos ovakvih ali mislim da su to kaliksi, ako bi mi netko potvrdio bio bih jako zahvalan Htio bih je ostaviti jer mi je to najveca/najljepsa biljka, ali svakako ako imate kakav savjet pucajte.... Sad kad smo zavrsili s tuznim vijestima, evo ostatak dnevnika i slika Temperatura/vlaga za ovaj tjedan Velike piju oko 3L vode (dajem hranu stalno sada), male oko 2L. Gnojim velike s 2ml/L Micro,Grow,Bloom Male dobiju 1-1.5ml/L, ovisi kako kada Full Bloom boosteri (2ml/L) Big Bud, Nirvana Jedino sam poceo davat 1ml/L Bud candy, 1ml/L carboload, malo da mixam :) Sensizym i B52 2ml/L Jakooo su guste ove velike, osim banane, ne znam da radim neku defolijaciju posto su tako male? Dolje su vam slike, svaka biljka ima natpis, nadam se da vidite koja je koja :) Ove male su sitne, ali dinamitne! U satoru vec jako lijepo mirisi kad zavirim Nadam se da necu imat hedove pune sjemenki, ali sto je tu je, idemo dalje... Planiram da bi sve trebale bit gotove u iducih 30-40 dana Budite mi dobri ;)
Evo i male, svaka zasebno. Najvise me brine ovaj Green Gelato 2, on najvise zuti, i listovi izgledaju najtuznije... Probat cu tako onda, sto mislis za ovu velicinu koliko je optimalno da popiju? Potovi su 16L ovi mali, 25 veliki. Zajebo sam kod tok green gelata sto je zemlja bas utonula, prije da ima nekih 10 L nego 16 x) I hvala na savjetu!
Mali potovi i dalje tvrdi... Dajem svakom litru vode svaka 3-4 dana cca Malo sam raskopao zemlju, voda kao da prodje samo prvih 6-7cm i ostalo je suho... curi iz pota ali kako je fabric pot cini mi se da sve vise sa strane curi nego dole. Jel dajem premalo vode ili moram smislit kako da jos omeksam zemlju? Evo jos koja slikica velikih kad se vec javljam :) Ako nista imam ove 4, mogle su narast jos malo ali ajde bitno je da su zdrave :D
Pozdrav :rolleyes: ! Dosao kraj 5. tjedna, racunam 1. tjedan cvjetanja. Mozda je za neke malo vise, ali to je to otprilike :D Ovaj tjedan je bio samo trening, tj. LST i Leaf-Tucking. Ne usudim se radit nikakve defolijacije nakon proslog growa, uklonio sam doslovno 5 listova do sad koji su bas smetali. Zalijevao jednom cistom vodom, drugi put (jucer) hrana za male potove. Sutra cu i velikima dat istu dozu kao jucer malima :) 1.25ml/L Micro, Grow, Bloom 2ml/L Voodoo, Piranha, Sensizym 1ml/L Big Bud, Bud Candy, Nirvana Velikima cu izbacit Big Bud zbog PK, btw. hvala kolega @0Marac0 za pokoji savjet u privatnima oko zalijevanja/hrane :D Kod malih sam jucer skuzio da je zemlja jako tvrda, tako da sam istiskao potove i malo izvrtao zemlju, danas mi se cine u redu tako da mislim da ih nisam puno stresirao, a zemlja je meksa. Vjerovatno se to dogodilo zbog rjedjeg zalijevanja i kako sam dizao potove za rucke, zemlja se utisla. Takodjer, maknuo sam ScrOG jer su ostale male, nije mi imalo previse smisla. Moze uvijek bolje, ali dobro je za sada sve, tu i tamo se pojavi koji gnat pa sam odvrnuo ove clip fanove na max i malo ih spustio da pusu po vrhu biljaka. Radi i ovaj horizontalni vent, izmedju lampe i vrhova. E da, lampu sam jucer stavio na 100%, na nekih cca. 60cm je za sada. Dobijem oko 650 PPFDa ako je vjerovat mobitelu, ali jos cu pratit biljke. Za sada se sve cini okej. I stizu slike. Ni na jednoj nema vise od 5 :murija: Stavljam vam slike samo od danas, nisam slikao svaku posebno svaki dan a bilo bi i previse slika :D Ima zadnje 2 slike malo iz daljega da imate dojam kolike u uopce. Jucer sam napravio malo agresivniji LST pa su neke malo objesene. Zivjeli
I jos jedan post o trenutnom stanju i buducim planovima :D Updateove cu radit jednom tjedno, bit ce kraci nego zadnji grow :) Do sada znam da mi je greska bila sto sam malo jace zalijevao u prvom i drugom tjednu, a slabije u trecem. To je sigurno usporilo rast ovih biljki u manjim potovima. Cal-Mag sam naknadno nabavio u trecem tjednu tako da bi sigurno dobrodosao folijarno i ranije. Nadao sam se da ce biti malo vece do sada ali necu se zaliti jer sam opet imao gresaka. Imam jos 10ak dana rasta na njima sigurno tako da cu ih dobro iskoristiti Ovaj tjedan sam krenuo sa cistom vodom 6.5PH, danas sam zalio male potove a sutra bi mogao i velike. Mali su popili svaki blizu litru (oko 3.5L ukupno), nesto malo runoffa koji su odmah posrkali nazad :D E sad, otvoren sam opet za sve komentare, prijedloge, pitanja, kritike i slicno, pa udrite. Nakon ove ciste vode sam planirao krenuti sa gnojivom za cvjetanje, u prvom postu imate sve sto imam od gnojiva pa moze i tu prijedlog posto imam i Carboload i Bud Candy. Evo slike od danas. Btw ovaj mutant i dalje raste kao mutant.
Stavljene na klijanje 08.09. Sve presadjenje 10.09. Izvirile 12.09, 13.09, gorilla#2 cak 14.09. Rezim svjetla je 20/4 cijeli grow. Vlaga je bila tih dana oko 50%; tako da sam odrezao boce, naspricao ih vodom i stavio preko ovako: Prvi tjedan Lampa na 40%, 70cm. Temperature 24-27, 60%ak posto vlage Piranha i Voodoo Juice 2ml/L, zalio sveukupno svih 9 potova sa 1.5L za cijeli tjedan. - ovo sam trebao u dva puta bolje. Prskanje vodom 6,5 PH svaki dan kad se svjetla ugase. Mimosa#2 vec ovdje pokazuje zutilo i usporeni rast. Izgleda da joj je zemlja bila prejaka. Drugi tjedan Jedno zalijevanje za cijeli tjedan 2L na sve - ovo je isto trebalo ici na dva puta Voodoo Juice i Piranha 1.5ml/L B52 0.75ml/L Mimosa #2 i dalje ne raste. Treci tjedan Lampa 60% 70cm Posto me nije bilo kuci par dana, zalio ih sa 3L ukupno 1ml/L sve Micro, Grow, Bloom i B52 Dok sam dosao nazad bio je kraj tjedna... Potovi se bili osusili, pogotovo ovi manji. Mislim da sam tu jako usporio rast tim malim potovima, posto su veliki bolje drzali vlagu. Zalio ih odmah sa 3L ukupno, 1ml/L Cal-Mag i 0.33ml/L B52. - Ovdje sam napravio gresku jer sam im dao B52, mozda sam trebao cekati jer su neke vec bile pokazale pistile. Odradio prvi LST, i nadodao zemlje jer su se bile stretchale dok me nije bilo. Cetvrti tjedan R.I.P. Mimosa #2 Neke vec krenule u cvjetanje Lampa 80% 80cm Jednom im folijarno pred kraj tjedna dao 0.5L 1ml/L Cal-Mag pred gasenje svjetla 0.33ml/L Micro/Grow/Bloom 2ml/L Voodoo Juice/Piranha/Sensizym LST i Leaf-Tucking