Vozdra narode, kolege, citatelji i svi koji su nabasali u ovaj kutak :) sklepao sam i vege box - nije kao ovaj u ormaru ali posluzit ce svrsi, slike su tu a mi idemo odmah u akciju! vege box: 65*50*90 cm (kasnije ide u onaj veci 120W) svjetlo: 8 x 9W LED 4000K Daylight White, 840 lumena + 2 x 10W LED 6500K Cool White, 900 lumena vent: 4 x pc ventilatora 12 V 0.21 A (veliki) = 3 x za upuh + 1 x ispuh (mogucnost stimanja jacine ventilacije) folija: silver mylar zemlja: biobizz allmix 20kg pot: 15 litara gnojiva: biobizz: root juice, biogrow, biobloom, topmax i bio heaven sjeme: Chocolate Haze foto (RQS) ime biljke: Irena Stativa Lagana Sativa vege rezim: 20/4 temp. i vlaga: 17-23 Celz / 40-60% THC: 20% CBD: Low Prinos Indoor : 475 - 525 gr/m2 Prinos Outdoor: 450 - 500 gr/plant Visina Indoor: 90 - 160 cm Outdoor: 150 - 200 cm Flowering: 9 - 10 weeks Genetic Background: OG Chocolate Thai x Cannalope Haze Type: Sa 95% In 5% Ru 0% Effect: Very high Flavor: Chocolate, Sweet, Earthy Climate: Mild par detalja: drzao sam je na udaljenosti 50ak cm od svjetla, tek maloprije sam je podignuo jer vidim da malo sporije raste. sad je na 40 cm, mozda kojih par centi manje. prvih par dana je bila u polu-otvorenom boxu sa samo jednim ventilatorom, nisam stigao dovrsiti box pa je malo patila. na sto treba pripazit, na sluzbenoj stranici od RQS pise da je ova vrsta sklona stvaranju plijesni, to cu sa mentorom vidit kako da kontroliram. da, skoro pa cijeli box je napravljen od kartona :D prijatelji me zajebavaju da sam cigan, zbog tamnijeg tena, a ovaj put se pokazalo da i mozda jesam :D ovo je trenutno stanje: izgleda jako lose, ali zaboli me cuna, obavit ce stvar kako treba sa svojih 90W :) rodjendan joj je bio 21.02. znaci danas joj je punih 9 dana :) ako sam nesto zaboravio, napomenite me, malo sam high! s ljubavlju za cijeli forum i okolo, vaš Đorđe
imas pravo haz, opreza nikad dosta! a i vagicu sam stavio zbog slike, da se moze usporediti... a ajmo sad svi da uzivamo u svojim urodima! ajmo Hrvatska !!!
@1310 hvala prijatelju, i imas pravo, prerano ubrano ali malo sam ispanicario kad sam vidio vrhove dole, da si vidio to uzivo onda bis me lakse i razumio, neki vrhovi su se polomili i croppali granu i bojao sam se da ne puknu skroz. a nisam ih imao kako podrzat, jedino sto sam mogao napravit je mreza za scrog, da raspodjelim tezinu ali nikako sam s vremenom... a da ne pricam o tome da nemam pojma o scrogu. ucim, ucim polako, ide na bolje :) a zarulje su najvjerojatnije otisle zato jer su zavijene na kinesku plastiku, i onako na osjecaj nisu zavrnute lijepo, pa mozda dolazi do prekida kontakta ili nesto @hazeri hvala kume, navijamo sutra i gledamo, ne treba ni rec sta :D a sto se vagice tice, kako ti onda izracunas koliko si dobio? :D ako me neko pita, za kuhinju je, inace sam kuhar i radim cesto kolace i to :D ima slicnih vagica na poslu, samo to sam htio rec... :respect:
@lu&k hvala prijatelju, evo ja sam se opremio za finale kako treba :D a praznovjerja radi, od pocetka prvenstva svako poluvrijeme zapalim i Hrvatska uvijek zabije !!! moram se drzat tog rituala hahaha @California Sunshinee hvala kolega, dok nisu vrhovi popadali bilo je na 35-40 cm visine
isprike tebi opet mentore, vidio sam komentar ali zaboravih odgovorit !!! i hvala za mentorstvo do neba i nazad :) :respect: evo i da sluzbeno zavrsimo dnevnik, suhog je ispalo 40, mnogo manje nego sto sam ocekivao. ali da li to moze biti zbog toga jer su vrhovi popadali, kao da su se smanjili kad su popadali ??... ko ce znat, ali mislim da cu sljedeci grow probat sa novim svjetlom, zaboravio sam i napisati da su mi dvije zarulje otisle u zadnjim tjednima growa. tako da cu sklopit novo svjetlo sa punim spektrom ali otom potom... :razvaljen:: korijen je bio puno bolji nego prosli grow (zahvale @Zelenko63 ) a sa trimom, liscem od budova i popcornovima sam probao hash po uputama https://www.vutra.org/threads/bubble-hash-jeftina-i-jednostavna-kućna-metoda.12545 ali moje neiskustvo se opet javilo, nisam znao da trebam mijenjat filter od kave. ukratko, zacepio se provod vode i kasnije sam je nagnuo da ocuri preko noci, ali iscurilo izvan tegle... eto ti mog talenta u ovom sportu. sve u svemu, ja sam zadovoljan jer na kraju krajeva, stvarno puca ko stativa. efekt je milina, nema umora nego samo lagani high i dizalica. okus je odlican i to je to, nemam sta drugo ni traziti :D evo, da mogu opisat rad - Michy zna rad dobre stative 8OVKEnGXDv1HdfIlUQ hvala @420Florist drzi se i ti prijatelju, idemo dalje :) jos samo da Hrvatska osvoji prvenstvo i ovo bi mogla biti jako dobra godina! :D :D :D vozdra ekipa! :vutra:
vozdra narode, dan broj 130 je bio dan presude!!! cvjetanje dan broj 60 ::banjahanje:: ::banjahanje:: ::banjahanje:: HARVEST UPDATE svi vrhovi su bili popadali i to skroz, neki su se croppali a neki samo savinuli. samo sto nisu zemlju dotaknuli. bilo je jako vruce ovaj period, malo vlage i zemlja se osusila skroz a ja nisam u mogucnosti da je jos jednom zalijem, a trihomi su mi izgledali ok, izgleda 60-70% mlijecnih a ostalo prozirni. mogla je stativa ostat jos koji dan ali kad sam vidio sve te vrhove da su pali dole, rekoh da joj skratim muke a usrecim sebe. nisam je stavio na vagu mokru, sve sam ovaj put brzinski odradio. nisam ni puno listova otkinuo, kasnije cu to malo skratit i uljepsat prije nego ide u tegle na ing-kjur. ovo je bio uzbudljiv grow, svacega je bilo, od skakanja macke do onih malih mamlaza nametnika ali sve je to u proslosti, veselimo se susenju i curingu! do sljedeceg growa voli vas vaš Đorđe
vozdra narode, dan broj 126 cvjetanje dan 57 ::banjahanje:: ::listomahanje:: ::banjahanje:: ulazimo u photo-finish, dobila je dvaput vodu i sad se susi do sljedeceg tjedna, mozda i vise i onda ce biti harvest update :skot:::skot:::skot:: temp 21-27 vlaga 55-70 hedovi su poceli skroz padat, nemam nista da im stavim kao podrsku, jedino tu i tamo cupkam zuto lisce. vrijeme cvjetanja je poprilicno tocno kao sta pise na RQS-u, od 8 do 10 tjedana osim toga vidi se po trihomima da jos moze gurat nametnika nema na horizontu daj slike voli vas vaš Đorđe
evo za par dana kad uhvatim vremena :)
i nista ti nece falit :)
hahahahahah jedan od boljih komplimenata pusti ti to, ciganska su to posla... :D
hvala mentore i hvala svima na komentarima :) bit ce onda jos jednom hrana, pa voda i tad je pustam da se osusi i onda cap cap :) stay high ekipa :respect:
vozdra narode, dan broj 111 42 dana cvjetanja ::listomahanje:: blizimo se kraju mili moji !!! :D :D :D za cca 3-4 tjedna ova ljepotica ide na susenje! nije da se hvalim, ali zaljubio sam se! :D jedva cekam da vidim rad sative. nego, ajmo na ono bitnije. temp 20-26 vlaga 60-70 gnojiva: 6ml heaven + 6ml bloom + 5ml topmax + 4ml grow / 1 litru vode - 2 litre sveukupno svakih 5-6 dana. dobit ce jos 2-3 zaljevanja sa gnojivom a zadnje ce bit voda, stavit cu vise nek procuri dole, kao neki mini flush. tu i tamo skidam zute listove kako se pojavljuju. nametnika nema na vidiku! to bi bilo to ljudi moji! voli vas vaš Đorđe
e to je ziva istina! priznajem. :) ali priznat cu takodjer da bi mogo bolje, jer nisam ni bas najbolji s vremenom, non-stop radim. ali biljka ide dobro, ne zalim se ja! :D
hahah @Mad Rabbit hvala na komentaru prijatelju, pogotovo kad je napisan u 4:20 :D @Zelenko63 hvala mentore, guramo naprijed! @lauba sad ce ona, sad ce... :D
vozdra narode, dan broj 96 28. dan cvjetanja ::banjahanje:: samo lagani lst od stresa - i doze su bile: 5ml topmax + 5ml bloom + 5ml heaven / litru vode; svako drugo zaljevanje voda a sljedece cu dodat malo grow-a, manje od ovih gore doza - nametnika nema na vidiku - temp vlaga 26-19c 50-65% - sveukupno, sporo ide ali ajde, ajmo slike voli vas vaš Đorđe
haz u tvoje hansove ljepotice ne sumnjam, vidio sam ja sta se moze s ledom :D :D
mr smoke a lot, imas pravo - ja mislim da sam samo na svjetlo potrosio oko 250kn, ne racunajuci kablove i ove ostale male pizdarije, sto vjerojatno sveukupno dodje oko 350-400 kn. ali na drugu stranu, kad uzmes HPS onda i moras uzet dobru ventilaciju, cooler, imat dovoljnu visinu itd sto se tice prakticnosti i comforta, barem kod mene, LED je bolji ali HPS daje bolje rezultate, u to ne sumnjam, nije dzabe ona stara - kolko para tolko muzike :)
@Himalaya Gold hvala puno prijatelju!! trazio sam ovaj strain u search-u ali nije mi nista naslo pa nisam ni znao da vec ima dnevnik. jos jednom hvala! biljka odlicno izgleda, kakav je bio rad? :) :respect:
ako smijem da se umijesam, s obzirom da nisam radio s HPS-om. ne kazem da je moje svjetlo lose, ali da mogu, definitivno bi probao i sa HPS-om. vjerujem da bi mi biljke puno brze isle!
vozdra narode, dan broj 79 11. dan cvjetanja ::listomahanje:: sinoc obavljen zadnji lollipop i stvarno sam je ocerupo ko kokosku. sad vise nema diranja, sad je pustam samo nek pici. prije lolija poslije zaljevanje je svako drugo sa gnojivom, svakih 4-5 dana, zadnja doza je bila 5ml heaven + 5ml bloom + 5ml topmax na 1 l vode - 2 litre sveukupno. nametnici su nevidljivi, majku im njihovu, ovako me jos vise strah. ne znam di su. ispod listova nije bilo nista, ove koje sam odsjeko sam pregledo na brzinu i cini mi se da nema apsolutno nista, biljka izgleda skroz zdrava. insekticid je stigao, ali sad moram pricekat da se zemlja dobro osusi i onda cemo to da tretiramo. a sto se tice toga, vidit cu sa mentorom sta i kako. temperature i vlaga su nepoznate jer sam tek sinoc vratio higrometar u box, zbog onog sta se nalazilo na njima. sad cemo vidit ako ce se opet vratit na njega, majku im njihovu. to bi bilo to ekipa! voli vas vaš Đorđe
1310 ma to su moji relativni planovi, ili ono sto bi volio a kad ce to bit, dobro pitanje. hvala puno za komplimente na biljku :) :respect: evo kad smo kod zarulja, jedna je prestala raditi, primjetio sam prije par dana pa sam je zamijenio sa drugom, slabijom od 10W i 6000K spektar a i sad sam tek primjetio da su ove ve-takice 2700K spektra a ne 3000 kako je pisalo na kutiji (ova umrla a ova uzela mjesto) pa majku mu onda druga stvar, iznerviro sam se maloprije ko budala. isao sam da izvadim biljku i zalijem i mora da sam neki kabel pomaknuo ili nesto i panel je prestao raditi. provjerim sve zice, sve spojene ali i dalje ne radi. tad vec srce kuca malo brze a mozak se dere na mene. srecom da imam onaj drugi panel iz manjeg boxa, njega sam uzeo i stavio u ormar, cak i na visini dobio. panel nije jedina losa vijest, primjetio sam neke male bubice na higrometru, cuo sam se s mentorom, izgleda da su springtailsi, i dalje nema nikakvih znakova na listovima nista. narucio sam organic insekticid preko neta, stize valjda u ponedeljak. to je to, uskoro cu update lijepo napravit kad uhvatim vremena
hahahahaha hazke ako mi se stvori ovakva faca dok gledam hedove... necu se zaliti nikako !!! :D :D :D
hvala vam ekipa! hehe nadajmo se da ce bit monster i da bude sve u redu!
vozdra narode, dan broj 68 ::listomahanje:: @Zelenko63 hvala puno mentore! moram priznat, gledao sam onaj tvoj dnevnik sa eleven roses et al. i onim agresivnim lolijem pa sam reko idem i ja tako, kontra! nema druge :D i nekako sam to naduvano i uspio, ali morat cu opet a to ti se javljam u mentorskom kad uhvatim vremena da to obavim hvala i vama dvojici na podrsci! :D:D:D :rolleyes: pocelo je cvjetanje, tek na 13. danu flipa. ali brojat cu od sutra, lakse se racuna kad je prvi maj pocetak cvjetanja hehe :razvaljen:: doze: jednom voda, nakon toga 4ml blooma + 4ml topmaxa + 4ml heavena temperature su pale: 25-20 vlaga oko 50-60% gledat cu kako da smanjim vlagu to bi bilo sve, sretan vam prvi maj sutra! vaš Đorđe
vozdra narode, dan broj 60, peti dan na 12/12 vanredni update trebalo je hitno napraviti malo reda, sva se zguzvala i gura se sama sa sobom. sinoc su obavljene sljedece operacije: 4 grane su croppirane, 5 grana je pod strogim LST-om i lolipop, i skinuo sam izolir traku od mjesta di je pukla. 1) loli 2) cropping 3) cijela vitalni znakovi su OK. temp 20-26 upravo ce dobit doze: 1,5ml blooma + 1,5ml topmaxa + 4ml heavena / 1 litri vode to je to, odjava! vaš Đorđe
vozdra narode, dan broj 56 jucer je usla u veci box i poceo je rezim 12/12. znaci sluzbeno je imala 55 dana vegetacije pod 92W a sad je pod 120W i 3000K spektrom. dobila je doze: 3,5ml biogrowa + 1ml blooma + 1ml topmaxa + 4ml heavena / 1 litra vode. sveukupno 2 litre vode. root juice sam izbacio iz hrane. sad bi joj trebalo biti lakse, ima jace svjetlo i temperature su bolje (20-27). vlagu ne znam, jer sam onaj mjerac za vlagu koji radi stavio u manji box kojeg sada koristim kao susionu, tako da znam da mi slucajno ne bi prevelika vlaga dosla i zeznula vojsku koja se susi. LST takodjer odradjen prije flipa. evo i slika, to bi bilo sve! vaš Đorđe
a ja ko da zelim u inat sebi otic na ljetovanje kuci, i ne growat :D propustit najbolje vrijeme za growanje sa LEDom. da mogu i kod kuce, tamo bi jos 2 boxa sklepao, e onda bi bila mirna bosna. a ovako se moram ovdje zivcirat sa temperaturama, svjetlom, ventilacijom... neka, kad bude bilo dima, onda se necu zalit nikako, dapace. znas onaj stari vic, pita patak svog frenda patka - ocemo mi veceras nesto da prcimo? ::sex:: a ovaj drugi kaze - dapace :vutra:::listomahanje:::spliff:::listomahanje::
vozdra narode, dan broj 48 vege mode temp 17-24 vlaga 60-70% gnojiva svaka 3 dana na sveukupno 2 l vode: 5ml root juice / 1 litri + 5ml bioheaven / 1litri napredujemo, sporije nego sto bi trebalo ali ide. ovaj box me malo zafrkava sa temperaturom i usporava rast, jutros je bila ovakva, sva mlohava i nikakva a sinoc je dobila hrane i onda friška slika, nakon sto se temperatura podigla preko dana uz to, praktički je popunila box, ima mjesta za jos malo LST-a ali otom potom, mozda ce prvo otic u veci box + 12/12 flip i onda tek LST + mozda i cropping padne ako ode u visinu sljedeci update ce bit 12/12 i usput razmišljam da puknem malo jaču dozu bio-growa kad je flipam, nek ne zafali dušika to bi bilo to, društvo! voli vas vaš Đorđe
ne znam, vjerojatno je najbolje da nema zivotinja koje lutaju oko boxa. al jbg, box se nalazi u mojoj sobi, i ponekad dodje mačak i ode na prozor gledat sta ima vani. mozda smo navukli i mačora na vutricu. a nametnika ima manje kod mačke, po mom misljenju, jer imaju opcenito bolju higijenu naspram pasmina. a i usisavam sobu svakih 2 tjedna cca
@hazeri to je ono - cekaj da jos malo LST povucem... jos malo... jos malo... UH!! STA URADI MACKA?!? hahahaha neka, oprostio sam mu, sad zna sto ne smije. interesantno je kako macke znaju kad si ljut na njih, i to im smeta. nisam ga ni pipnuo, osim kad sam ga izbacio iz sobe, nego samo sam ga ignorirao i nisam ga pustao da udje u sobu. a on ispred sobe mjauce, dere se - pusti me molim te nisam namjerno :D
mentore evo nadam se da je tako dobro, i jos sam pritisno izolirku, cijela se poljepila po biljci i drzi je dobro.
vozdra narode, dan broj 40 bilo je svega. napreduje, ali morala me zadesit nesreca. u subotu ujutro je idiot/mačak skočio na vrh boxa i to je palo, polomilo jednu grane biljke. majku mu njegovu nepismenu, uzeo sam ga i izbacio iz sobe. ne znam koja sila me spriječila da ga ne istamburam ko vola u kupusu. ovako je izgledala kad sam se vratio s posla. to jutro sam imao desetak minuta da to sve sredim, u zurbi i jos sam na posao zakasnio koju minutu. i pokoji pocupani list na putu do popravljanja grane. a taman je lijepo pocela rasti nakon toppinga i eto ti... sve u svemu, napreduje ali polako. dobila je prije 'nesrece' 4ml root-a i 4ml heavena po 1 litri vode (2 l sveukupno), a zaljevanje prije toga 3ml oboje. temperatura od 18-23, vlaga se podignula malo vise, od 60 do 70% uskoro ce krenut na 12/12 rezim, cekam harvest od druge udovice i onda gas. vaš Đorđe
@Ceracki Mustang i meni izgleda ok, a sto se tice sjemenke.. ne znam, radije bi da ih ne bude uopce, a ako bude... ici ce odmah na klijanje :D @Zakonbudova tako je kolega, samo naprijed!!! :D
vozdra kolege, dan broj 31 eto danas joj je mjesec dana :) situacija nije idealna, ali je sasvim u redu. nakon topiranja nije pokazivala nikakve znakove tuge, ali prilikom zatezanja (LST) malo sam joj grane napuknuo :( a nista, idemo dalje... upravo je sad dobila dozu (na 1 l vode): 2ml root juice i 2ml heaven (2 l vode sveukupno). temperatura je poprilicno niska, ne penje se iznad 23 a ne pada ispod 18. vlaga je u prosjeku 50% (+ - 10%) sad vec lagano nalikuje na salaticu :) to bi bilo to, evo i ostalih slika. s ljubavlju, vaš Đorđe
Hvala mentore moj, cim s vratim pucam slike bez svjetla i onda ocekuj blitzkrieg u mentorskom :D u svakom slucaju, imam roota i heavena i nece biti gladna
vozdra narode, dan broj 23 pao je i topping, prvi ikad :D izgleda da je ok, vidit cemo kako ce se dalje razvijat. ventilacija je od danas na najjace upaljena. (12V) nisam bio u mogucnosti folijarno zaljevat, jednom samo cini mi se. mozda dvaput. jbg obaveze... dobila je samo vodu, jedno zaljevanje je dobila 1ml growa jer mi se cinilo da sporo ide, ali ne treba grow vise. sad ce upravo dobit dozu heavena 1ml i 2ml root juice-a, po naputnici doktora, ovaj mentora :D temperatura od 17-24 a vlaga u prosjeku oko 60%, ali sad se spustila na 55% otkako ventilacija udara na najjace. voli vas Đorđe
a jbg znam ali sta cu, nisam u mogucnosti podignut temperaturu u tom boxu. em je vise otvoren, em nije u ormaru kao onaj drugi... a i cini mi se da one zarulje 'warm white' nekako vise griju nego ove, sto je valjda logicno :D edit: @lauba na stranici od RQS pise da treba pripazit na to u njihovom pocetku, tj kad se pocnu razvijat. nisam ni ja bio siguran u vezi toga pa sam isao malo bolje to procitat i ovako stoji - These hybrid specimens have a low resistance to mold so take care in their initial development. - u prijevodu, imaju slabu otpornost na plijesan u pocetku razvoja edit 2: pojasnio mi je mentor sve, sve je u redu, ti si bio u pravu :D
vozdra narode, dan broj 16 prvo hvala svima na podrsci i ljubavi, svi ste svojevrsne legende u mojim ocima :) biljka malo sporo napreduje, ili se meni samo cini jer nije automatik, ova mi je prva fotoperiodna pa sam malo neuk. svakih 3-4 dana je dobila malo vise od po litre vode, i root juice-a 3ml. sad nadalje ce dobivat samo vodu, a ako bude sporije isla, dodat cu malo growa da se ne zali :) temperature su od 18-24 a vlaga je od 40-55% inace zaljevam i folijarno, ali ovu ljepoticu necu zato jer je sklona stvaranju plijesni, tako da sve sto dobije, dobije iz zemlje. slikice su tu, voli vas vaš Đorđe
@California Sunshinee hvala ti prijatelju :) @predragvuk jesam, podignuo sam biljku i sad je na cirka 35-40 cm od svjetla, vidit cu kako bude rasla pa mozda je opet podignem. imao sam problema sa proslim growom sto se tice svjetla, tako da sve planove krecem sa maximalnim razmakom i onda polako dizem. u svakom slucaju, hvala za savjet i info, drzi se druze :)