
Galerija nije uvezena
Prije svega pozdrav svim novim i starim Growerima,posebno starim jer bez vaših dnevnika,truda,napora i j... čvrste volje ovo nebi bilo moguce.Hvala VAM na znanju! Evo da i ja napokon odradim jedan dnevnik uzgoja. Ovo mi je naime 5 grow dosad,drugi u kojem sadim ODLICNU Barneys Farm L.S.D. genetiku. Moj prvi prvi grow je bio sa Cfl-icama prje 4-5 godina u kutku wc-a,nije uspio do kraja jer sam se morao seliti iz stana. Drugi grow je bio sa Hps 400w,domacica style....kao i treci. Prosli grow je vec bio sa hps 600W...i tako evo me sad tu da objavim(obavim) ovaj peti grow :D p.s. Powerseed-ova izjava je bila presudna "nema mjesta paranoji" So let`s go... Genetika Barneys Farm : L.S.D. 10 kom fem :D Rasvjeta : 600w HPS....kasnije ubacim jos 400w HPS Ventilacija: Crijevni ventilator 310m3/125mm 70w Karbonski filter 300m3/125mm Cool Tube 125 mm Obicni stajaci vent za cirkulaciju zraka unutar boxa 50w Mjerači: Hygro i Termo metar all in one,digitalni PH metar,digitalni timer Box: Kupovni box dimenzija 1,2m kvadratna,visina 2 metra,obložen mylarom Posude: Posuda za sadnju 10 L X 9 puta Zemlja: Terra Magma Substral naravno :) Aditivi: Plantella List Hesi SuperVit Advenced Hydroponics Bloom+Enzymes+Bloom PH down i naravno hidrogen peroxid 3% Temperatura u boxu je stabilna zahvaljujuci prostoriji u kojoj rastu znaci 25 do 27 stupnjeva kad su svjetla upaljena.20 stupnjeva kad je mrak. Vlaga u vegi je bila oko 55-60%,sad u cvjetanju je 40-50 % To bi bilo to što se tice tehnikalija... Biljke su stavljene u vlažne maramice na toplo na klijanje 20.10.2011. Sve su proklijale u roku od 24 sata ali ih je 9 posađeno zbog kasnijeg nedostatka mjesta u boxu. 22.10.2001 su probile iz zemlje.Iznikle su u malim posudama od 0,5L pod 400W MH na 18/6 gdje su rasle sljedecih tjedan dana. Nakon toga su posađene u velike posude od 10 litara u mix Terra Magme,perlita i stiropola gdje provode još tjedan dana. Kad su izbac
evo jo minutu dvje,sporo se uploadaju na imageshuck :D
Evo ljudi 10-ak fotki :D biljke nisu jos niti mjesec dana stare...molim komentare i prijedloge...a ni neka pohvala nebi bila na odmet jer jedino sa Vama ovo mogu i smijem dijelit :D http://img401.imageshack.us/img401/3994/dsc01424rm.jpg http://img269.imageshack.us/img269/7503/dsc01426b.jpg http://img850.imageshack.us/img850/2955/dsc01427r.jpg http://img847.imageshack.us/img847/3281/dsc01429x.jpg http://img28.imageshack.us/img28/733/dsc01431k.jpg http://img412.imageshack.us/img412/3443/dsc01432yw.jpg http://img846.imageshack.us/img846/761/dsc01435q.jpg http://img713.imageshack.us/img713/679/dsc01437mha.jpg http://img402.imageshack.us/img402/1428/dsc01438v.jpg http://img141.imageshack.us/img141/4885/dsc01440z.jpg http://img268.imageshack.us/img268/2258/dsc01442fn.jpg p.s. topping i lst je zakon....prvi grow l.s.d. su mi se previše razvukle u visinu sa premalo bocnih strana,e ovi put nece...tata ih je istreniro :D
Hvala,da od 10 L su ,nego su biljke vec oko pola metra visoke i jako razgranate pa valjda posuda djeluje maleno :D @Bigl 9 ih je u boxu jer nema šanse da bi 10 posuda tj biljaka stalo,iovako je gužvara :D
Eh da nema Vutra.org i njenih članova nebih ja znao vraga :)
@MarcoPolo tnx na repu,to mi je prvi rep :D @Blade tnx dude! ali trebalo mi je par godina da pohvatam se,i skupim lagano za setup :D nema nista na brzinu Hvala svima na pohvalama :)))))
Hvala,da,malo kasnije ubacim i 400w hps da zacinim jos stvari :D
@camelonus9 Ne osjeća se miris nikako jer imam dobar vent i carbon filter,jedino kada se box otvori :) Vrući zrak iz boxa ide vani,tj u otvor od starog dimnjaka pa onda atmosferu :D iako nebi bila losa ideja vratiti to u stan,mislim da bi se prilican broj kvadrata dao ugrijati sa tim :D @born_to_be_green hvala,prošli put me zafrknule karakteristike na barneys farm stranici,mislio sam da ce biti dosta nize,kad ono curke izrasle 1,70 cm,stoga sam ih ovaj put ukrotio,a i bas me zanima koliko ce veci biti prinos za razliku od prošlog puta kad nije bilo nikakvog treniranja. Hvala Kenny,istina,stvarno ima posla dosta,svaki dan gledaš kako bi koju granu savio,iskrivio u ovaj ili onaj smjer,pa jedna dobiva vise svjetla,druga manje pa im mjenjaj mjesta,pa rotiraj,i onda taman mislis sve tip-top ides zatvoriti box i onda ti sine jos nesto napamet i tako u krug po par sati,ali par slatkih sati jer me stvarno ovo ispunjava,mislim da sam postao ovisan o growu :) @Termoking Stara dobra poslovica koja drži vodu....bilo bi dobro da imam malenog crnca ali onda bi ovo izgubilo čar,ima dana kada mi je razlog za zivjeti samo ta spoznaja da "one" ovise o meni i da me trebaju,jrdnostavno cine me sretnim i imam osjecaj da sam i ja ok koristi na ovome planetu :)
Hahaha,zasto ne? iskljucim carbon filter i grijem stan,bolje od klime jer nebi ni isušivalo zrak nego vodenu paru iz boxa ubacivalo u prostorije,savršeno multiprakticno grijanje uz trošak struje manj od 1 Kw :D
Kad jos malo porastu i kad padne temp vani jos,jer mislim da bi mogla temp da opasno skoci ako ih sad obje upalim :D
Evo ekipa 10 dan na 12/12 i svih 9 su izbacile pistile :D Thank you Barneys Farm na stabilnoj genetici :)))
uf neda mi se fotkat sam da pokažem par ženskih dlacica.kad organi malo jos nateknu onda ih pokažem :D
Ljudovi moji najdraži evo jedan grow update....Danas je 14 dan na 12/12,svih 9 ljepotica je poizbacivalo pistile na skoro svim grana osim onih najdonjih do kojih svijetlo slabo dopire,po mom nacinu ja od danas službeno kontam da je u fazi cvjetanja,jer mi je pravilo da pistile moraju biti vidljive na svim grana.a danas je taj dan...vec su 3 puta primile polovicnu dozu gnjojiva za cvjetanje,+ što im jos dajem i ono za vegetaciju uz naravno doziranje sa enzimima i supervitom.zaljevam ih svako 2-3 dan ovisi kako se zemlja sasuši.Zahvaljujući topingu i lst sve su vec postale mala grmasta čudovišta,osim one 2 koje su bile preslabe za topiranje ali sam ih lst-irao.temperatura je i dalje 27 stupnjeva po "danu" a po "noći" 20-21 stupanj,vlagu sam smanjio na nekih 45-50 %.Prije današnjeg fotkanja sam odradio prvi flushing sa 30 litara vode po svakoj biljci kojoj sam ph namjestio na 6.5 i temperaturu od 23 stupnja tako da saperem sva sranjca(soli,toxine itd) koja su se skupila dosad.jako naporan posao jer mi u kadu stanu samo 3 biljke a i treba vremena za u svaku posudu naliti po 30 litara i cekati da se to dobro ocjedi,poslije toga sam ih pognjojio sa extra extra blagom dozom vege+bloom gnjojiva, te cu ih pustiti sljedeca 4-5 dana da se totalno osuse da korijenje dobije dosta kisika.zatim cu ih spicit samo sa bloom gnjojivom da onako gladne i žedne odmah to upumpaju u hedice :D da ne duljim dalje jer sam umoran i nemam volje za daljnje pisanje evo fotke... p.s. uf da mi je sad nesto zapalit da chillam,ali nemaaaa :( možda i bolje da stanem do berbe i ne dajem bagri dilerskoj lovu,pa kad ovo bude gotovo da me lansira u orbitu :))) http://img88.imageshack.us/img88/6277/dsc01443n.jpg http://img215.imageshack.us/img215/8352/dsc01445ys.jpg http://img16.imageshack.us/img16/4706/dsc01447hw.jpg http://img33.imageshack.us/img33/4372/dsc01449sb.jpg http://img854.imageshack.us/img854/6039/dsc01450l.jpg http://img404.imageshack.us/img404/2342/dsc01452w.jpg http://img696.imageshack.us/img696/8712/dsc01453s.jpg http://img694.imageshack.us/img694/9809/dsc01454np.jpg http://img850.imageshack.us/img850/808/dsc01455lp.jpg http://img708.imageshack.us/img708/3801/dsc01457qo.jpg http://img818.imageshack.us/img818/2900/dsc01459dc.jpg http://img59.imageshack.us/img59/3523/dsc01461qc.jpg http://img24.imageshack.us/img24/7520/dsc01462b.jpg http://img573.imageshack.us/img573/816/dsc01463y.jpg http://img18.imageshack.us/img18/5472/dsc01464wk.jpg http://img694.imageshack.us/img694/2334/dsc01465es.jpg http://img84.imageshack.us/img84/6979/dsc01466w.jpg http://img405.imageshack.us/img405/650/dsc01467z.jpg http://img845.imageshack.us/img845/8634/dsc01468ez.jpg http://img269.imageshack.us/img269/3826/dsc01469pc.jpg http://img24.imageshack.us/img24/7540/dsc01470pr.jpg http://img64.imageshack.us/img64/8538/dsc01473ia.jpg
BigL mislim da misliš na ovo crno što visi sa lanca,to je higro/termometar :D Hvala svima na podržci svima! Kroz koji dan foto update,evo jutros su dobile hranu i stvarno su podivljale,dlake na sve strane :)))
Foto update.... 21 dan na 12/12... http://img683.imageshack.us/img683/3686/dsc01486ed.jpg http://img607.imageshack.us/img607/7747/dsc01487w.jpg http://img404.imageshack.us/img404/262/dsc01488hs.jpg http://img580.imageshack.us/img580/4399/dsc01489fa.jpg http://img812.imageshack.us/img812/9342/dsc01490e.jpg http://img46.imageshack.us/img46/2967/dsc01491cp.jpg http://img13.imageshack.us/img13/8531/dsc01492sq.jpg http://img593.imageshack.us/img593/2257/dsc01493qe.jpg http://img703.imageshack.us/img703/2024/dsc01494b.jpg http://img830.imageshack.us/img830/9246/dsc01495a.jpg http://img684.imageshack.us/img684/8914/dsc01497ai.jpg http://img69.imageshack.us/img69/8393/dsc01500ty.jpg http://img6.imageshack.us/img6/6209/dsc01501lp.jpg http://img839.imageshack.us/img839/3003/dsc01503ar.jpg http://img705.imageshack.us/img705/1599/dsc01504om.jpg http://img197.imageshack.us/img197/3186/dsc01506rm.jpg
Hvala ljudi,od početka ni jedan problem,izgleda da sam se ispraksirao :D @BigL ufff,bit će svega,za kolače sam vec expert,a sad eto ovaj grow i nije samo iz gušta i zezancije jer će više od pola ici za ulje :) @Born to be green hvala :) @Nisan Ja hvala prijatelju na lijepim željama,bit ce smoke report iako ima jos oko mjesec ipol do harvesta :)
Guess what I`m doing right now?!?!?!? Spajam kablove od HPS 400W da i njega ubacim u box :)))) Foto update poslije 20:00,vidimo se onda,obasjani sa puno,mnogo lumena :D
Evo ga Bigl,tananana na nana i još nana :D Idemo.... 24. dan na 12/12 Znaci kao što sam rekao uvalio sam još HPS od 400W uz ovog od 600W što ispada da sad rastu pod 1000 W :b_jump:,blago meni kad dođe račun od struje :D Onda će biti :(..... umjesto :)..... Temperatura više nije 27 stupnjeva kolika je bila pod 600W sa cooltube-om,nego 31 stupanj,pošto nemam CT za ovu od 400W,nego sa morao pojacati ventilaciju. vlaga je pala na 30%,pa sam jednostavno polio cijelo dno boxa sa vodom,da lijepo pliva i podigao vlagu na 40% jer sad nemam gdje staviti ovlaživac zraka. Pošto sam primjetio sa im donji listovi rapidno žute,a tek je 3 tjedan na 12/12,i još su peteljke požutjelih listova mlitave,odlučio sam staviti i malo gnjojiva za vege da im dam malo N,pošto mi je gnjojivo za bloom 0 N,pa im dam još bar 2 puta za vege,nemam straha da će puno više ici u visinu,pošto su topirane,osim ove 2 koje stalno spominjem i koje čete sad vidjeti da su se totalno izdužile unatoč tome što je CT bio na 25 cm od vrhova,mamicu im njihovu,drugi put ima da im padaju glave makar bile slabašne ko neznam što... (nemogu se sad sjetit nijedne usporedbe za nešto slabašno :ridinghorse:)Hmmmmm što još reći...eh da porasla im je potreba za vodom,tako da sad dobiju oko 1,2 L vode po posudi svako 2. dan. Danas sam primjetio da su već dobile onaj slatkasti voćno-cvjetni miris...mmmmmmmmmmmmmmmmmmm....kako mi je nedostajao :D Trichromi luduju,ima ih po malim listovima,po fan listovima,po stabljici,jao jao jao. i eto to bi bilo sve za sad....Mr GreenSkin over&out :sun2: http://img403.imageshack.us/img403/1434/dsc01548p.jpg http://img607.imageshack.us/img607/7952/dsc01549u.jpg http://img21.imageshack.us/img21/637/dsc01551hb.jpg http://img835.imageshack.us/img835/2798/dsc01552a.jpg http://img855.imageshack.us/img855/6107/dsc01553a.jpg http://img268.imageshack.us/img268/5062/dsc01554mb.jpg http://img59.imageshack.us/img59/2/dsc01555al.jpg http://img811.imageshack.us/img811/2998/dsc01556ss.jpg http://img502.imageshack.us/img502/2514/dsc01557i.jpg http://img684.imageshack.us/img684/1971/dsc01560bm.jpg http://img163.imageshack.us/img163/6417/dsc01565ej.jpg http://img18.imageshack.us/img18/9466/dsc01566h.jpg http://img97.imageshack.us/img97/7707/dsc01567wx.jpg http://img713.imageshack.us/img713/6007/dsc01570e.jpg
Znači sad imam i moralnu obavezu prema vama na Vutri.org da ne zeznem ?!? :vb_wave: Pa nisam valjda tolki pehist da ukenjam sad na pola puta nešto :D Uzimam u obzir da mi je ovaj grow posebno važan radi medicinske strane. Ali ipak priznajem da nisam toliko opušten i bezbrižan kao u ovim prijašnjim growovima :D Hahaaha BigL pa neznam ni ja koliko da ocekujem,prvi put da sam ovako ozbiljno osvjetlio biljke :D
Uuuuuuuuuuu,požar!!!! Znaš li da mi je to jedina briga ikad bila kad god sam imao grow operaciju,jednostavno imam fobiju od toga.ali srećom ili pameću uvjek su sve instalacije veoma dobro izolirane,svi kablovi su iznad poda,transformatori su na povišenom bez ikakvih zapaljivih stvari uokolo,osiguraci su automatski koji sami prekidaju ako je kratki spoj hmmmm....to je to ja mislim. Mislim da bi me dotuklo da mi se sjebe grow,toliko brige,truda i ljubavi ulažem u njih,jednostavno kad ih gledam osjeća se ljubav :D
Evo da javim da su se stvarno počele debljat otkako je još jedna lampa unutra, i da kažem da više nema šanse da ikad stavim 9 biljaka na ovu površinu,jednostavno je previše,donje grane jedva jedvice dobivaju svijetlo,a nemam mjesta a ih natežem konopcima,znaci sljedeci put im ili povecam površinu boxa ili stavim maximalno 6 biljaka.
Hahaha,pa da mi pola prostorije bude grow box ili polu grow room :D ionako me lagano paranoja pere,kako se bliži kraju,ipak je rijec o 1000W i 9 biljaka,iako znam da nema razloga za brigu jer za ovo znamo samo ja i moj mačak :D i VI cijenjene kolege groweri :)))
DoLaR to i je najsmješnije,nikad nisam nikakvu glupost napravio,ne radim probleme,družim se samo sa par ljudi,od kojih samo jedno zna da duvam,ali i taj frend ne zna da growam,plus što živim sam u vlastitoj kući.Ali zahvaljujući našoj državi i glupim zakonima uvijek je taj strah prisutan i vječno pitanje:" a što ako?" A mogao bih nakon ovog growa proširiti grow box,tj ukloniti šator,uzeti mylara,drvene letvice i skrojiti si box po mjeri,ali onda bi vec napravio i vege dio + veći bloom :D ali o tom po tom.Samo sam htio reci da je previše 9 biljaka u prostoru 1,2x1,2 m :D Hvala svim članovima Vutre koji prate i komentiraju ovo,i još jednom zahvaljujem starim članovima na znanju koje su podjelili sa svima i omogucili i meni i drugima da uđemo u ovaj divni svijet divne višestruko korisne biljke :D
Vidi ovoga...cccc....Termoking prije nego drugi put postaviš ovako glupo pitanje molim te da malo procitas sto pisem,da mi je ovo prvi put da imam ovako ozbiljnu rasvjetu,i da mi je previše 9 biljaka i da pogledas na vrhu ove stranice kako mi vutra treba za ulje i da ce više od polovine ici za to,a ako pogledaš teme o ulju od Miss mrkvice i Mazara vidjet ceš da sam napisao da cu raditi ulje da pomognem 2 člana moje obitelji...stoga te lijepo molim da se udaris onom peglom iz svog boxa u glavu i zašutiš jer me nadasve vrijeđa ikakvo spominjanje komercijale i prodaje koju prezirem...nemam ništa protiv tebe,naprotiv.čak navijam za tebe i pratim tvoj grow od početka i želim ti sreću...pozdrav prijatelju...
Tako je kolega Mazar!!! neke treba izlječiti
@ DEDE razmišljao o sam o scrogu,ali pošto ove dvje nisam topirao i stalno sam ih premještao,dizao na neka postolja da hvataju svijetlo,pa spuštao kad su se izdužile itd. mislim da bi poludio jos sa mrežom da sam ih morao i sa tim sputavati,a i pokazala su mi se 2 fenotipa indica i sativa pa nisu jednake visine.Ukoliko se odlucim za scrog sljedeći grow onda uzmem klonove od jedne biljke tako da sve imaju iste karakteristike,izgled,visinu u biti ujednacen rast i genetiku,ali hvala na prijedlogu :D @ DoLaR u biti tako i je,u podsvjest nam je urezano to,iako smo svjesni da su nam glave napunjene gluparijama od strane medija,zdravstva,obrazovnog sustava,roditelja i svih ostalih "mjerodavnih tijela" opet u tom malom kutku podsvjesti tinja taj strah i sve dok se stanje ne promijeni barem u zakonu bit ce prisutna ta psihicka barijera... @ TermoKing u redu je,ali stvarno prezirem dilere i ostalu bagru kojoj je država(nebitno o kojoj se državi bivše yuge radi) omogućila da na račun nazadnih zakona masno zarađuje na nekoj švercanoj i jadnoj vutri nikakve kvalitete,jer još nisam naletio da nekog lerdija da sa tolikom ljubavi i voljom uzgaja svoje pa ide prodavat,a kamoli da sam na ulici naišao na kvalitetu kakvu ljudi tu na vutri.org stvaraju...osjetio sam se prozvanim i na nivou najgoreg lerdija kad si napisao ono i to me stvarno izbacuje iz takta..... toliko od mene ekipa....pozz
Vjeruj da i ja jedva čekam hehe.Žao mi je što nisam fotkao ni jedan grow do sad,pa tako ni prošli koje je isto bio LSD,ali biljke nisu bile topirane,niti je bila ovakva oprema,bilo je dosta grešaka tokom uzgoja,pobrane su čak i 2 tjedna prije zbog vručine a i zbog sigurnosnih razloga....ma svašta je bilo,ali ovaj grow je sve po propisu,nema zezancije i grešaka,nije smjelo bit :D
@ Naturalmystic hvala ti puno. @ DEDE hvala na savjetima,i ovo tvoje mi je genijalno da svaka posuda/biljka ima svoju mrežu,gledao sam baš fotke sto si okacio na forumu od ove tvoje white satin,jebeno si to odradio,svaka čast.Znaci ti nisi topirao ni LSTrao nego ih samo trenirao kroz žicu i vezao? Grow Update.... 54. dan od klijanja 29. dan na 12/12 Ništa bitno se nije promjenilo u ovih 5 dana,svjetla se pale,gase,biljke rastu,debljaju se,pune kristalima,jedu hranu,piju vodu,ne radim ništa posebno oko njih osim što ih svako 2 dana zarotiram i promjenim mjesta i to je to...evo nešto fotki...pozz http://img11.imageshack.us/img11/5852/dsc01588l.jpg http://img851.imageshack.us/img851/6349/dsc01589fv.jpg http://img85.imageshack.us/img85/162/dsc01591nt.jpg http://img59.imageshack.us/img59/2605/dsc01593r.jpg http://img834.imageshack.us/img834/3752/dsc01594qa.jpg http://img822.imageshack.us/img822/1932/dsc01595g.jpg http://img163.imageshack.us/img163/4382/dsc01596lw.jpg http://img542.imageshack.us/img542/7259/dsc01597c.jpg http://img864.imageshack.us/img864/7894/dsc01599e.jpg http://img829.imageshack.us/img829/5066/dsc01600rw.jpg http://img851.imageshack.us/img851/6994/dsc01601wp.jpg http://img9.imageshack.us/img9/8498/dsc01602pw.jpg http://img193.imageshack.us/img193/4325/dsc01603ss.jpg http://img834.imageshack.us/img834/9441/dsc01604j.jpg
@SimasZG imat ce se i za pušit i za mazat i za jest :D @DEDE sljedeci grow idem sa mrežom,uvjerio si me,jednostavno mi prelijepo izgleda ovo tvoje,a i cinjenica da ne moram topirati. @DJSoFasT vježbom do savršenstva ! @Mazar hvala ! :) @Nisam ja hvala i tebi,osjeca se jebeno,ali ce kasije bit još bolje hehe,miris je nekako slatkasto voćni,ugodan je,nije da se prenapadno cuje,vjerujem da bi sve do prošlog tjedna mogao bez filtera izgurati,ali bolje ne izazazivati sreću :D @BigL ma jebo reputaciju,nije to najbitnije,al hvala svejedno. znaci 2 i predzadnja fotka? baš su se zakristalile mamicu im šečernu :D a do harvesta tako negdje oko 35 dana, kontam tjedan dana gore-dolje,u biti više gore,ma neznam ni ja(mikroskop ce da kaže),jer sam im stvarno stvorio uvjete po propisu,ko iz priručnika :D a za jednu od ovih sam siguran da ce kasniti jedno 10 dana za drugima,jer je i počela cvjetati 7 dana poslije svih njih,i najviša je i najmršavija....izrod hehe :)))
Update :))) 35 dan na 12/12 Maste se djeca maste,debljaju,pupaju :D još da sam radio Scrog ovaj grow bilo bi jebenica gledat.Pocele su tako mirisati da je to srašno,slatki slatki miris,nešto kao med,kadirano voćee i vanilija,postaje sve napadnije za nosnice svaki dan,nije da se bunim,ali onaj osječaj kad se upale svijetla i otvorim box nešto nenajdebivo,osim što vidim razliku svaki dan što me oduševljava tako i jedva cekam cuti taj miris svaki dan :D evo fotke:D http://img189.imageshack.us/img189/2811/dsc01605f.jpg http://img408.imageshack.us/img408/4959/dsc01606i.jpg http://img856.imageshack.us/img856/3971/dsc01607mf.jpg http://img6.imageshack.us/img6/228/dsc01608q.jpg http://img707.imageshack.us/img707/2760/dsc01609nw.jpg http://img31.imageshack.us/img31/93/dsc01612hn.jpg http://img824.imageshack.us/img824/7196/dsc01613b.jpg http://img815.imageshack.us/img815/6828/dsc01614b.jpg http://img705.imageshack.us/img705/1926/dsc01618vp.jpg http://img12.imageshack.us/img12/681/dsc01619rxf.jpg http://img10.imageshack.us/img10/2968/dsc01620sp.jpg http://img267.imageshack.us/img267/1051/dsc01621a.jpg http://img830.imageshack.us/img830/4795/dsc01622ef.jpg
Sljedeci put moram fotkat netopirane bilje i usporediti ih sa topiranima,cisto da ljudi vide kolika je j*beno veća kolicina hedova na topiranim,usudio bi se reci oko 2-3 puta veca...stoga topping rules, plus što sljedeci put obavezno i neizostavno ide i scrog :)))))
Hvala OPET svima :D osim uzgoja podjednako zadovoljstvo mi donosi i provođenje vremena po ovom forumu,neznam ni sam koliko bi sati bilo u racunici kad bi isao vidjeti koliko sam proveo citajuci sve dok se nisam registrirao :D ali vjerojatno jako jako puno :D @ DoLaR eto s tobom,Mazarom i BigL-om sam se naviše "zbližio" hehe hvala,hvala,hvala...stvar je da nisam postavljao glupa pitanja u tome što sam prije svega proučio forum,pogledao nebrojene filmove,dokumentarce,odradio neuspjele uzgoje,polu uspjele i jako dobre itd itd.stvarno volim ovu našu biljku,cijenim ju i poštujem.pomogla mi je dosta u životu,a i dalje pomaže. Trudim se pomoci novim članovima,ali i mene nervira kad pitaju gluparije,otvaraju topice za nebuloze,postavljaju isto pitanje na 5 razlicitih tema jer nemaju strpljenja da im netko odgovori hoće li im biljka uspjet sa obićnom žaruljom od 60W i koliko ce dobiti po biljci,koja je vrsta biljke a okace sliku bebe stare 3 dana sa embrijalnim listicima?!?!?!Suzdržavam se od odgovaranja na vecinu pitanja jer ne želim da me se procjeni ko seronju koji samo pametuje,prosipa kvake i serucka.pomažem onima za koje vidim da se trude,čitaju,postavljaju pitanja uz neku svoju teoriju pa pitaju dali je to ispravno i kako dalje...eto da ne kenjam dalje hvala opet :))))
@Termoking pa nije baš tako,da mi nije stalo nebi ti bio kenjo :D
Sretan Božić!!! Nova Godina i sve po redu :)) svima sve najbolje :D evo i u mene Bijeli Božić, 43 dan na 12/12...idem ležat,pušim nešto strašno i nemogu pisat,udara me hehe,pozz :) Album: ImageShack Album - 29 images SlideShow: http://img220.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=dsc01632ks.jpg
Sve najbolje brate,ma mreža ce biti odlučeno je :D ovako mi nisu osvjetljeni podjednako svi vrhovi,ali ima da scrog opalim i gotovo :D
Sretna Nova Mazare :D sve najbolje tebi i bližnjima,hvala na pohvali :))
52 dan na 12/12 ništa novo se ne dešava,samo se debljaju...temp i dalje 27 stupnjava na svijetlu,20 stupnjeva u mraku,dobijaju 10 ml blooma na 6 l vodes svako 3 zaljevanje,tolike su mi kante,nece biti gotove još sigurno 3 tjedna,jedem se više od muke očukujući harvest,iako ce neke biti prije obrane a neke kasnije...i jedna tužna vijest vezana za moju obitelj,juce su mi ocu stigli nalazi markera za rak,i pozitivni su na rak pluca,tako da sam malo sjeban u glavi.stric je operirao rak debelog crijeva prošli mjesec...ali on ne želi probati sa uljem iako sam ga uputio u sve nego na kemoterapiju za razliku od mog oca koji je odmah danas pogledao par dokumentaraca i odlucio pustiti da mu pomognem,kad budem napravio ulje otvorim dnevnik koji cu voditi sa starim....eto borba je ispred mene...i evo par fotki biljaka.pozz http://img40.imageshack.us/img40/5744/dsc01702f.jpg http://img94.imageshack.us/img94/5130/dsc01695bl.jpg http://img707.imageshack.us/img707/1061/dsc01700m.jpg
Ljudi hvala vam svima,znaci puno mi podrška,ne visim više ni po forumu toliko,javim se sa još kojim reportom do kraja,hvala još jednom.pozz
update 59 dan 12/12...još oko 2 tjedna,ovisi kako koja bude zrela ImageShack(TM) slideshow
Jeeeej,pala je prva berbica,skinuo san sinoc najmanju biljku koja nije bila topirana,moj maleni izrod koji je ostao mali jer su se ostale razgranale i zaklanjale ju cijelo vrijeme. prva je procvjetala od svih i došla do kraja, namjerno sam je skinuo mrvicu ranije da bude uplifting high Triming :) neki hedovi Hed Skupna :) Hed blizu Suhi hedic izbliza E sad malo zabave....Svemirski Koljac po receptu Mr GreenSkina :D 100 gr maslaca u lonac,zatim triminzi i popcorn budovi,voda da sve to pokrije,zatim pustiti da proključa,smanjiti vatru i kuhati na laganoj vatri uz mješanje 1ipo sat Rezultat :D Zatim sadržaj lonca procjediti kroz gaze ili sitnu cjediljku u keramicku zdjelu,dobro isdjediti, izgnjeciti biljnu masu iz gaze jer u na njoj bude najviše masla otopljenog. Rezultat :) Keramicku posudu staviti na hlađenje ili vani ili u hladnjak,tako da se maslo koje je lakše od vode odvoji i stvori koru na površini zdjele. Mali trik...kada se maslo ohladi i skori probiti rupicu na kori masla uz sami rub zdjele i nagnuti da ona voda od dolje iscuri van i zatim jednostano pokupite maslo sa žlicom :) Rezultat :D Listici i hedici makon kuhanja i cijeđenja :) Idemo dalje :D U posudu zamješati 200 gr glatkog brašna sa vrečicom vanilin šećera i praška za pecivo... U drugoj izmiksati sa mixerom 200 gr šečera i ZELENO maslo :D Ludi mix :D Maslu i šečeru dodati mix brašna,vanilin šečera i praška za pevico,2 jaja,3 dcl mlijeka,ja stavim i dosta ruma hehe,ali to po želji,smrvljenje kekse sa čokoladom :D Čokoladu u prahu :D Istresem u tepsiju, 45 min na 180 stupnjeva,nakon toga ohladim,pobacam šečera u prahu,sijecem i idemo :DD Dobar tek vam želim zelena družino :D
Samo da nadodam da su 2 komadica doza :D Otac je sinoc probao i jutros samo pozitivni komentari :)))
Gozba :)))) Pušim hedic,jedem kolač,i još imam malo masla što je ostalo ako bude potrebe za mazati na kruh sa marmeladom :D
Hvala,hvala,hvala.:D BigL ovo je samo predberba :D Mome starome su 2 komadica kolaca dosta,meni 4-5 ali bogami šora li ga šora :D
Evo da i napišem njegovo iskustvo,znaci otac nikad nije probao kanabis,vidio ga je sto puta kad bi ja pušio,ali nikad nije poželio povući dim.Sad kad je obolio i kad sam mu pojasnio medicinske aspekte kanabisa koji mu mogu spasiti život sad želi sve,i jedva čeka ulje :DDD Trebam ga posjest pored sebe da pročita Mazarov dnevnik iako sam mu rekao da mu nece biti najjednostavnije na ulju.Osim raka pluca prije mjesec dana ga je ulovio išijas u kuku koji ga jako boli i nemože hodati,bio je svakodnevno na injekcijama 2 tjedna,pa onda voltareni rapid,ibuprofeni pa gelovi i bla bla bla.od tableta je sjebao želudac pa ga je bolio i stomak,apetit mu otišao kvragu,a osim toga tablete su pozvale i hemeroide baš ga je uhvatilo jadnoga. Znaci neki dan sam napravio kolac i on je pojeo 2 komadica prije spavanja.Sutradan ujutro je hodao bez vecih bolova iako nije popio tabletu.kaže da kad je poslje kolača legao u krevet da je osjetio kao da struja prolazi kroz cijelo tijelo i da mu trnu noge posebno desna noga jer ga je uhvatila bol u desnom kuku.Zatim da ga je pocelo nenormalno boljeti što je prošlo nakon 20 min,te da je osjetio kao da su mu vene začepljene na nekim dijelovima tijela i da mu je taj osjecaj struje bas na tim mjestima bio intezivniji da kao otvara te zacepljene vene.poslje toga je zaspao i nije se budio do jutra.i jedine nuspojave su bile te šta su mu se osušila usta na šta sam ga pripremio pa je ostavio čaja pored kreveta i što ga je ulovio smijeh u krevetu prije nego je zaspao pa se otišao u dnevni malo skulirat da smijehom ne budi staru hahaha :D I sad vidite kako je žalosno to što je bio na injekcijama,tabletama,gleovima i sranjima sjebao želudac i probavni trakt samo da ga prestane boliti kuk. Usporedba: Pozitivno: Negativno: Voltaren Prestanak bola par sati........................................................... Ode Želudac bye bye,jetra,probavni trakt 15 kn Ibuprofen Prestanak bola par sati............................................................Ode Želudac bye bye,jetra,probavni trakt 30 kn Deep Heat Grije područje........................................................................Kemijski stvoren analgetik 40 kn Injekcije protiv boli Prestanak bola par sati Kemija koju država rado dijeli :D ili 10 kn subvencije ako nemate dopunsko :) Kanabis Prestanak boli na više sati Suha usta Dobro raspoloženje Miran san Poboljšan apetit 0 kn
Minka Pinka tužno je to što je narušio sebi zdravlje kemijom koju daje farmacija samo da bi rješio bol zbog išijasa.Onda se zapitamo kakvu štetu radi kemoterapija kod "liječenja" raka ako ovoliku štetu učine samo da uklone bol,ne i uzrok!!
Ej ljudiiiiiiiiiiiiiii :))) Ispricavam se svima na nejavljanju,malo me stisli neki neutemeljeni strahovi pa se povukao,ali zahvaljujuci jednom clanu foruma vratila mi se snaga :D Prvog Mazara pozdravljam!!!Od srca pozdrav! Ostali nemojte se ljutiti i vas volim :D Harvest je bio,znaci gotovo je :D U prošlu srijedu su skinute,jos se lagano suše,nisam fotkao harvest,biljoze se suše,poslikam neke hedove kad se još malo posuše.Dio ide u staklenku za moje potrebe,a ostatak i trimovi idu starome za ulje. Znam da ćete me pitati za kolicinu,imam staru kuhinjsku vagu koja vaga do 2kg ali u mjerama po 50 gr pa neznam tocno u gram,i evo sad poslje 9 dana sušenja prelazi 750 g :D Nikad u životu nisam vidio toliko hedova ispred sebe,zato me i uhvatio strah,jer mi nije toliko puno izgledalo dok su bili na biljkama. Da odgovorim ekipi na ranije postavljenja pitanja.... Koristim Terra Magma zemlju,u koju sam dodao po 15% stiropora i perlita. Gnjojiva su Advanced Hydroponics,kao što i samo ime govori za hydroponiku su pa treba u blažem omjeru mješati nego gnjojiva namjenjena za zemlju... Proba se napravi sa 1/4 prve doze...pricekaš,vidis kako biljka reagira,ako je ok onda povecavac,ako ne lupiš dobar flush i rješena stvar...nije da se uvijek igra po šablonama,treba i malo eksperimenitrat :D Toliko za sad,veceras ili sutra stavim neke fotke,mogu napisati i rani smoke report ali to još nije bilo na dozrijevanju(taj izraz odsad koristim umjesto curanja) pa okus i miris jos nisu pokazali pravu aromu. Moram se cut jos sa Mazarom i Miss Mrkvicom oko detalja za ulje i onda otvaram dnevnik korištenja ulja. Pozz veliki svima od Mr. Zelenokožca :D