Ime vašeg dnevnika: Skunk Xl Datum nicanja sjemenke: 04.08.2020 Početak vegetacije: 12.08.2020 Breeder: RQS Strain: Skunk Xl Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, High Stress Training, Topping, FIMing, Defoliation Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): od 30-120w Rasvjeta u cvjetanju: HID (ili hps/mh) Snaga svijetla u cvjetanju (W): 450/600 Nutrijenti: Plagron terra grow, bloom, power roots, pure zym, sugar royal, green sensation, pk 13/14, vita race, GHE sea weed Ostala oprema: Pirate box 120x120x200 (još nije složen), PK cooltube 125, PK vent 125, više cirkulacijskih ventova, razni precizni termostati za hlađenje i grijanje, grijalica, tajmeri, digitalni balast 300/450/600w +super lumen i još mnogo toga što ću navesti tokom dnevnika Dodatne informacije: Box je improviziran dok je složim pirate box i držim ih pod mix led 6500k i 4000k kojima iz tjedan u tjedan povećavam snagu. Lijevi XL je mlađi 5 dana i imao dosta problema u početku. Napali ga spajderi kao maloga, a uz sve to su mu neki listovi deformirani. Od jučer napokon normalni listovi izlaze i vidno je živnuo.. Spajdere sam uspio riješiti neemom i sada špricam svaki 3. dan preventivno obe biljke. Isto tako špricam sa 1% Genoxa za dezinfekciju preventivno. Sutra je ulaz u 5. tjedan vegetacije. Desni je topiran. Zemlja je Plagron grow mix oa za sada još dobivaju samo root i zym. Danas dobile i sea weed pola doze. Više ću objasniti u narednim postovima... Pozdrav ljudi Slike boxa:
Hvala ljudine ::listomahanje:: @Slavol Žižek već je krenulo sa problemima (spajderi), ali sam u startu to elimimirao i sada sam uvjeren da neće više mmcu im ;) @mester znam za pk. Pisao sam samo šta ima u kolekciji, a sad šta ću upotrijebiti do kraja...pitaj Boga. Sretno i tebi :thumb: @The Krle da vidiš... o tome sam razmišljao tisuće puta i opet ništa. Tko zna... možda me i to uhvati sad koji dan. Morat ću uzeti pravi air rap da probam i s tim :) uPDate :D Ovaj življi i veći ću nazvati XL1... Topiranje nije ni osjetio.Nastavio rasti punom brzinom. Dobiva root, zym i zadnji put sea weed. Sea weed izvrsna stvar... počele grane izbijati punom brzinom. Kolko vidim dušika još ne fali pa mislim da će do cvijetanja izdržati bez njega. Idući put ću početi davati sugar royal. Na njemu spajderi nisu bili nit će biti :D XL2... kako sam rekao...spajderi bili od početka na njemu. Mislio sam tretirati Vertimecom, ali odustao sam. Probao sam biti uporan na Neemom (protect killer) i isplatilo se. Prskam obe biljke svaki 3. dan sa pola doze 0.5ml/l i nema nikoga ni blizu. Treba biti uporan s tim i djeluje :) Ona dobiva root, zym i sea weed, ali normalno u manjim količinama. Čekao sam da se oporavi od tih gamadi i eto je... oporavljena danas topirana... Obe su zalijevane odozgo po rubu pota i odozdo da korijen ide dole... Trenutno su na led suncu od 84w. Iznad XL1 je 2x 15w 6400k (Elmark), sredina 2x 15w 4000k (v-tac) i iznad XL2 2 x 12w 6400k (Elmark). Jedan 12v vent puše po biljkama, a gore na panel sam stavio 1 da puše ako je prehladno pa mi spušta polako toplinu od žarulja. Kad se XL2 dobije od topiranja, planiram iznad njega staviti isto 2x15w 6400k (Elmark). Panel se nalazi na 45cm od biljaka. XL1 je dosta gust i htio bi da se izduži malo, ali nemam mjesta više da dižem panel. Dajte neki savjet ako griješim sa svijetlom jer led tek učim... Da smanjim wate da se izduži? Imam i po 11w ledica 6500k. S njima sam u početku gonio. Neznam... dal da smanjim? PlIiZ savjet i živi i veseli bili :)
Aj hvala Bogu više :D ...pa da i ja probam sa boxom... slažem polako i sigurno :)) Pitanje za vas.... Na koji izlaz je bolje staviti vent? Na ovaj bočni ili gornji?
Hvala Krle :thumb: Ići će onda na gornji i cijev do poda... Do sutra su valjda biljke u njemu. Ići će još tjedan dana na 18/6, ali MH 14000K da se izduže malo pa prebacujem na HPS 12/12.
KamaN LeC Goo grrrls :bocni:: za sad 450w MH 14000K na 50 cm Box super radi. Bojao sam se temperature ali zakon je. Vent na pola snage radi i ok je. Malo me vlaga hebe ali to ću već nekako ispraviti... Inkbird je super stvar...pratim sve na mobu Imao sam ovaj obični reflektor i probao sa njim bez cooltuba i tako i ostalo haha... nema potrebe za cooltube za sada, ali je u pripremi. Možda i neki air cooled reflektor. Za sada dobivaju istu količinu svijetla, ali je lampa dosta dalje. Pratit ću ih pa po potrebi podignuti reflektor jer mi je potrebno da se izduže. Sada je čistih 14000K pa se nadam da neće biti nekih šokova. Toliko za sada... gledam sve mane boxa pa probam to rješavati... alaaa učim se :D Pozdrav ljudi...
Fala ljudi... sreće nikada dosta @Trulyo Nije grijalica. To je vent koji cirkulira zrak na sve strane. Ima ovu zakošenu mrežicu koja se okreće i tako puše po svim stranama boxa. Za grijanje sam u starom boxu koristio digitalni termostat MH1210W i obični kalolifer kojeg termostat pali i gasi kako ga namjestiš. Možeš naštimati da ti se pali kad se temperatura spusti za 0.3 pa je opet digne do željene i gasi. Ima i mogućnost da staviš hlađene. Ako prelaziš 600W, a grijalice prelaze onda moraš staviti dodatni relej i to sve fino spojiti u jednu kutiju za lakše rukovanje. Ta stvarčica je izvrsna i radi bez greške... Taj uređaj košta svega nekih 10-20€. Imaš na ebayu...alliu ali i u hr po oglasima, ali skuplje. I kako došao novi box pa sam se budala htio počastiti sa nekim gotovim kontrolerom kojega nemoram spajati i koji ima mogućnost da ga kontroliraš putem mobitela. Radi se o Inkbird ITC 308 WIFI Živo sHanje... totalno slab odaziv na promjene temperature nasprem onog starog. Nekada zablokira i ostane ista temperatura dok ga ne restartam. ALI..napominjem... to se događa otkad je u drugoj sobi sa novim boxom. Dok je bio sa ledicama bez ikakvih balasta i sl. radio je ok. Malo manji odaziv na promjene, ali nije blokirao. Brijem da ga bune sve te frenkvencije od balasta...žarulje...itd pa blokira. Probao sam ga mjestiti dalje od balasta pa vidim da ga manje blokira, ali opet blokira tako da mislim da će ići onaj stari na njegovo mjesto, a ovaj će biti za vege box. Nije jeftina igračka... 50€. Kalolofer sam prije držao unutar boxa, ali sada je vani. Probam se igrati sada da vidim kako se kreću temperature u novoj prostoriji. Sonda kontrolera je u boxu, a kalolifer vani za sada pa pratim. Neznam ni sam još kako će sve to funkcionirati. Znam da neću moći spavati dok ne nađem onu pravu točku :D Inkbird ima ove funkcije na mobu... ...sve ok, ali bježi brate od ljute elektrike sa njim :whato:: I za kraj... uPdate jer vidim promjene... Od danas kreće 5. tjedan vegetacije i drugi dan u boxu. Temperature su ok, ali variraju jer se privikavam na novi prostor. Sinoć su dobile folijarno Sea Weed. Box i zemlja su poprskani vodom sa 3% dodanog Genoxa radi dizanja vlage, ali i blage dezinfekcije. U međuvremenu sam dignuo reflektor na 65cm od biljaka kao i objesio vent da je između vrhova i reflektora. XL1 ide punom snagom i bez greške. Počeo se je izduživati što sam i očekivao pa se nadam da će mu biti dosta još jedan tjedan vege. XL2 mi se (lijevo) mi se nekako buni u novom prostoru. Fan listovi mu nisu baš sretni i obješeni su, ali grane dosta brzo izbijaju tako da se nadam najboljem. Obe su do sada dobivale samo root i zym sa namještenim pH na 6,3. Za dušikom još uopće nema potrebe pa do danjega nastavljam samo sa root zym, ali ću iduće zalijevanje dodati royal sugar. Sea weed će dobiti još koji put folijarno kao i neem+genox 1% 1 put tjedno. Sea weed i sugar royal imaju dodatne organske dušike pa do cvijetanja...opet kažem...nema potrebe za terra growom. Filter još nisam stavio mada će trebati ubrzo jer se već osjeća miris lisne mase po kući. Sinoć sam špricao seaweed pa sam imao miris koda sam u ribarnici :D Samo nek je zdravlja...! Živi bili :)
TenkJu...TenkJu...Badinjo ::kauboj::
Od sutra kreće 6. tjedan vegetacije. 12.09. urađen lolli, fimming (samo xl1) i defolijacija. Maknuti svi listovi koji smetaju na obe biljke, ali i nekoliko donjih grančica. Ovo je bilo na dan rezanja... A ovo je danas... Na XL1 odrađen fim samo na glavne dve grane... Uzeti klonovi sa obe biljke. Umočeni u Plantella prah za ukorijenjivanje i stavljene u kamenu vunu prethodno namočenu u vodu pH 5,5. Već se vidi da su živi po novim listovima na vrhovima. A kamo s njima...to još neznam. Pošto je XL dobar hibrid, a jako dobro se pokazao u hidro uzgoju, razmišljam da je stavim u dwc. Budem vidio... Drugi dan ujutro nakon orezivanja ipak dobile dozu terra growa + root + zym +sugar royal. Sea weed dobijaju folijarno 3ml/l svaki 3 dan kao i pola doze neema i + 1% Genoxa svakih 5 dana. Svijetlo je još uvijek na 450w na 50cm od biljaka. Temperature dan od 25-28, noć 22. Vlagu dižem tako da močim dno boxa 2...3 puta u danu i tako je održavam od 50-70. Vidim da su se već dobro oporavile od rezanja pa ću ih pustiti još 2...3 dana i idu na 12/12. Živjeli!!! :)
Pozdrav ljudstvo :) Evo opet hidro avantura... Najbolji klon od njih 6 piknut u waterfarm kantu. Kad za mjesec dana kad bude dosta korijena vadim air lift pumpu i stavljam samo kamen. Znači čisto DWC. EC sam krenuo sa 1.1, pH 5.4. Temperatura otopine od 18-21 za sada. Kad izvegetira koji tjedan, ide u box sa majkama :) Vidjet ćemo...pa šta bude. Imam dosta gnojiva od prošlog uzgoja pa da to potrošim. Za sada je waterfarm i dwc, ali u izgradnji je sistem od 2 kante + rezervoar vani pa se nadam da ću to do drugog growa napraviti. Imam još 5 klonova pa ću se igrati s njima na razne načine. O tome ćete biti obaviješteni:D Živjeli!!!::listomahanje::
7. dan otkako su na 12/12 i na 450w. Sijalica sunmaster 600w 2100K (vidim daje više lumena nego ostale hps) Pošto su se raširile dosta, ovaj tjedan ću ih smjestiti na finalno mjesto gdje će ostati do kraja i isto tako od danas idu na 600w i reflektor na cca 60cm. Temperature od 24-26 dan, 21 noć. Vlaga 40-60% XL1 pokazao pistile jučer. Predzadnji put dobile 2/3 doze growa, a zadnji tj juče samo vodu sa namještenim pH na 6,4. Svaka oko 2,5l. Folijarno dobile seaweed 3ml/l. Iduće zalijevanje ide sugar royal, root i zym Mislio sam ovak od čičak trake staviti na pasivni upuh u šator filter za napu, ali vidim da to dosta usporava ulaz zraka i stvara se veliki potlak tako da sam odustao od toga. Bit će dovoljna mrežica. Filter je samo na ulaznoj 160 cijevi koju sam stavio radi manjeg potlaka jer na drugoj strani ne mogu otvarati ulaz radi ulaska/izlaska svijetla. Kalolifer spojen na Inkbird sam izbacio van šatora jer mi se pokazalo boljom opcijom. Tu je gdje su i ulazi zraka tako da kad grije na 1 brzini, ne zagrije naglo da temperatura skače uvijek, nego fino polako za 0,5°C dok inkbird to ne skuži i ne ugasi ga. Dok je bio unutra, temperatura je rasla za 1,5 pa natrag pa sam našao bolji način. Vidjet ću kako će šljakati kada dođe zima. Eto toliko za sada... Pozdrav ljudi! :)
Spalio sam klona sa led svijetlom pa sam na njegovo mjesto stavio drugog...
Jbga...da. nisam imao druge, a i prije sam dizao sa ledom samo sa veće udaljenosti. Nekad je i bilo paljevine, ali ne tako brzo. Sada sam stavio samo 2x 11w 6400k na 30cm. Luxmetar je pokazivao preko 18000 luxa pa reko da vidim hoće li izdržati to i eto mi ga na. Sada su te 2 žarulje na 60cm dok se ne dobije malo pa ubacujem svaki tjedan jednu više. Moram za ovakve slučajeve složiti neki cfl panel ili fluo cijevi. Do tad ..borbe s ledom...diži...spuštaj...smanjuj snagu...itd...itd. Jbte trebaju godine dok se ne ušaltam u taj led :zvezda::
Mali update za waterfarm/dwc.. Vjerovali ili ne, ja prebacio natrag onog starog klona šta je već bio unutra i šta sam ga spalio led-om :D zato jer kad sam ga stavio natrag u propagator, počeo je izbacivati korijenje ko lud i vidno rasli listovi. I tako odlučio vratiti ga natrag. Jest spaljen vrh, ali počele su grane izbijati odozdo tako da će biti nešto od njega :) Vrh ću i spaljene listiće ću odrezati čim malo krene u vis. Trenutno je box teška improvizacija, ali ću ga iz dana u dan dok biljka ne stasa spremiti malo bolje. Imao sam problem sa pH i naravno opet otkrio šta je, a to je ovo... Piše da ima organskih dodataka i to je to. U svom prošlom dwc growu sam ga počeo koristiti dosta kasno doknsu doze gnojiva bile poveće i dok su ona držala pH donekle na miru. Sada vidim kad su manje doze da se pH u jedan dan popne sa 5,4 na 6,8. U zamjeni imam neki pH- koji služi za folijarnu priihranu. Kemijski je i radi posao. pH sada u 3 dana dođe sa 5,4 na 6,0 što je čisto ok. Spustim ga na pola tjedna i na kraju tjedna mjenjam otopinu. EC sam spustio na 1,0 dok ne živne... Živjeli!!!
Hvala kolega! Nije nešto sređen ovaj vege "box" , ali to rješavam u hodu jer nema se baš vremena. Volim da je čisto i uredno, a i biljke vole :)
Eto vidiš kolega @0Marac0 :) tolko sam brz da je i tebi promaklo hehehe... Da to je taj... Odrežem klonove pod što većim kutom, zatim skalpelom lagano obrusim donji dio da skinem lagano koru grane. Zatim umočim u rhizopon, otresem višak praha i ubodem u kamenu vunu koja mi se pokazala najbolja za klonove i koja je prethodno bila namočena u vodu pH 5.5. Nakon toga stavim u propagator koji je na heat matu, a heat mat kontrolira kontoler temperature kojega naštimam na 26. Kad padne na 25.7 pali heat mat i vraća na 26. Znači oscilacije minimalne. Otvore propagatora držim zatvorene do pojave prvog korijena, a onda ih polako otvaram iz dana u dan sve više do presađivanja. I da... cijelo vrijeme ih špricam vodom pH 6.0 Za 3..5 dana obično svaki pokaže korijen...ali svaki :) i one najmanje i najjadnije grančice puste korijen. Samo što ja neuk sa led-om to sve spalim jer nikako se ušaltati u taj led. Pogotovo sa reznicama. Morat ću neki cfl ili neon reflektorić za takve stvari smisliti. A sada update za skunk xl 1&2 Temperature dan 24-26, noć 20-21 Vlaga 40-60% Xl1 računam danas prvi dan cvijetanja. 2 tjedna je pod 12/12. sinoć dobio samo vodu i zadni put sea weed u 4l vode pH 6,5. Predzadnji put dobio root, zym, bloom i sugar royal. Jako brzo raste i jako brzo stvara cvijetove već. Za tjedan...do dva ću još odraditi defolijaciju. Xl2 napreduje odlično kako je bilo u početku. Samo... primjetio sam nekolko jaja na donjim listovima...mislim spajderi... pa sam obe biljke detaljno natopio neemom. Imam još vremena natapati do 3 tj cvijetanja. Sqmo xl2 je tek danas pokazao preflower. Kasni tjedan dana iza xl1 pa ću opet imati hebe sa mješanjem gnojiva za svaku posebno. To mi je najgore šta može biti. Piju 4 l u dva dana pa moram svaki drugi dan mješati posebno. Inače ona je dobila još pred dva zalijevanja root, zym, sugar i pola doze growa jer sam vidio nešto blijeđe donje listove. Danas će dobiti samo vodu i sea weed isto kao i xl1 juče. Čak sam ga uspio i rascjepiti jer sam nemilosrdan što se tiče lst-a :D Aliii... izolirka je uvijek spremna... I nije se uopće bunila. Nastavila punom brzinom :)) I slika....xl1 lijevo, xl2 desno pod konačnih 600w od prije tredan dana na razmaku od 50cm. I da dodam dok još mogu da je hiro bebica ostala bez glave. Ostala samo 2 kata. Doduše mogao sam ostaviti još jedan, ali listovi su bili dosta spaljeni tako da sam maknuo sve šta je nezdravo pa da vidimo šta će iz toga ispasti :) Inače od juče su listovi donjih grana koje su ostale veći za 1cm. Oće ona oće... :)) Živjeli dobri ljudi!
Živjela ekipa...! Update koji kaže... XL1 i XL2 Od danas kreće 4. tjedan otkad su na 12/12. XL1 je završio 3. tjedan otkad je pokazao preflower i mislim da je strechanje gotovo. To zaključujem po tome jer je do pred 2 dana pio 4l u 2 dana. A sada dolazi 3. dan otkad sam ulio 4l i vidim da mu još ne treba zalijevanje. Idući put...možda i 2x će dobiti čistu vodu pa onda krećem sa normalnim dozama gnojiva za cvijetanje. XL2... Ulazi u 3. treći tjedan otkad je pokazao preflower. Znači kasni za tjedan dana iza XL1. Malo više se je izdužio pošto na njemu nisam radio fim niti dodatni lst pošto sam prebio granu pa ne diram više da nebi opet :D ... a i nema više mjesta za treninge. On još uvijek pije 4l u 2 dana... Inače su do sada oba dobivala pola doze blooma+root, zym, sugar i špricane neemom zadni puta juče. Temperature su dan 25 noć 20. Vlaga 40-60 % Još ću ih sa vremenom rastegnuti po boxu koristeći ove štapove i žicu tako da mi ostane nekako mjesta za XL u DWC-u. Isto tako ću već na XL1 odraditi laganu defolijaciju. Možda i blagi lolli. Sve ovisi o tome kako ću ih rastegnuti. Vege box: XL Waterfarm/DWC Sve štima... korijen polako raste, a i biljka. Ovo joj je 8. dan vege, odnosno otkad je u piknuta tu i 7.dan otkad je topiran onaj spaljeni vrh. Jako brzo napreduje za razliku od klonova koji su u zemlji imali isti tretman kao i ovaj. pH je ok... svakih 7 dana mjenjam otopinu. Dosta mi je između toga spustiti pH sa 5,9 na 5,4 i šiba dobro. EC držim na 1.1 mada bi već morao dizati na 1.3, ali to ću za 2 dana kad bude išla nova otopina. Temperatura otopine je 20°C. Kad ode do 21, bacim bočicu leda da je vrati na 19 i tako drži cijeli dan. Svaki dan treba cca jedna bočica od 300ml da spušta temperaturu otopine. Milina :) Ali "box" je teška improvizacija :lol: Još koji tjedan la selim u box na cvijet. Poslije ću srediti box kada to sve maknem. A sa druga dva klona stvarno neznam kamo ću. Možda I ostanu u vege boxu da se igram s njima pa će na cvijet kad oslobodim box za cca mjesec i po.. :D Eto ekipa... možda dajem malo informacija, ali ako vas dodatno šta zanima, slobodno pitajte :) Do slušanja :rasta:
:lol::crazyd::fuck:...jao... sada idem zalijevati i skužim da XL1 ulazi u 3. tjedan cvijetanja, a XL2 u 2. Jbte lete mi dani brže nego sati...a i dim je dobar pa to tako mozak mora biti blesav :D Ipak ne dajem još vodu. Ide root, zym, 3/4 doze blooma 2 zalijevanja pa će onda ići samo voda. XL2 je još na root..zym i 1/2 doze blooma. Ugodna veče...:)
Hvala ekipa...sreće nikada dosta dok spajderi haraju ::listomahanje:: I...mali update za Klonove... Waterfarm/DWC počeo razvaljivati sa rastom. Od jučer EC gnojiva podignut sa 1.1 na 1.3 i mislim da mu nebi smetalo ni 1.4 ali to ću vidjeti danas kroz dan pa probati podignuti. pH miruje i ne treba spuštati tako često. Ovo je 10 dan od mjenjanja otopine i sve ide kako treba. Ne mislim mjenjati ništa dok pH ne krene divljati. Ako ovak nastavi brzo rasti onda je na vege još 5 dana i ide u box na cvijetanje :) Druga dva klona u zemlji sam do sada jednom gnojio sa Plagron root, zym i grow...skroz male doze. Prekjučer sam probao zaliti sa Čudomix organic gnojivom i stvarno je čudo. Krenule su punom snagom. Još nemam čudomix list nego universal i eto... manje od pola doze stvara čuda. Mislim da ću pokušati njih gurati sa tim čudomoxom pa da isprobam i to. Ta gnojiva su odlična vidim ali treba gas maska kad zalijevaš jer je želudac u grlu :D Eto ekipa...do sljedećeg javljanja...pozdrav!
Danas na klovima odrađen lolli i defolijacija. Skinuto dosta listova i suvišnih grančica. Zemlja zalita sa vodom pH 6.5. Preksinoć špricane sa seaweed GHE. Hidro... podignut EC sa 1.3 na 1.4. pH stoji ok. Bio je 5.8 i uz dodavanje gnojiva pao na 5.6. Jedino me muči to što su listovi koda malo blijedo žuti, ali su zdravi. Možda zato šta je već 11 dan voda iz pipe pa se bojim nedostataka calmag. Žao mi je bacati otopinu jer pH stoji ok. Možda je bila gladna. Otkad sam podigao EC na 1,4 nekako su se listovi podigli pa se nadam i da će zazeleniti uskoro. Temperatura otopine je 20°C i raste brzo samo eto...neki nedostaci očito jesu pa ako možeš moj mentore za hidro @Influence baciti oko na ovo. Dali da mjenjam otopinu ili šta? Trenutno nemogu doći do nikakvih calmag preparata pa sve mislim da je možda calmag iz vode iz pipe EC 0,4 biljka popila i sada traži još? Ili je čak nedostatak željeza. Inače pumpica radi 24/7 i sve ide kako treba osim što vidim to neko kao žutilo. Korijen je ok, nema smrada ni ničega. Gnojiva su Atami b'cuzz a+b, ali uskoro prelazim na plagron hydro jer ovaj Atami trošim još od prošlog growa i malo ga je još. Iznad njih je za sada led 4x11w 6500k i 1x 15w 4000k na 50 cm I eto ih...osakaćene... i uskoro presađivanje ova dva u zemlji... Uživajte ekipo...!
Hvala kolega! :thumb: Za ovo nisam znao da sa manje nutrijenata pokazuju kandže. I radi se o jednom klonu u dwc. Ova druga dva su u zemlji. Stavljeni skoro pa isti dan i tretirani isto. Razlika u rastu je golema :D I mislio sam na 1.5 pa se bojim pošto je samo u 3 tjednu vege. Živnula je sada na 1.4. Sutra...prekosutra ide na 1.5 još koji dan pa u box za cvijetanje. Hvala još jednom...pozdrav!
Inače su da malo preko 60kn mislim. Haha 45kn...smiješna cijena, a gnojivo je dosta dobro i dobro drži pH. Ovo drugo neznam, ali proučit ću. Hvala Marac :thumb:...ništa od ovog od bake :D
Hvala čvarak :thumb: Mali update za klonove... 3 tj. vegetacije Waterfarm/DWC EC 1.5 i dalje. pH ok...ista stvar kao i do sada samo sam sada dodao pola kišnice pola iz pipe pa ne treba puno pH minusa. Stavljam 1% Genoxa. Urađena defolijacija više puta, fim isto tako i sada pripreme za cvijetanje. Biljka inače raste nenormalnom brzinom i ima jako puno cola tako da će to biti zvijer. Grane su jako debele. Korijen extra zdrav. Neznam stvarno kamo će to stati jer mi je u boxu za cvijetanje gužva itekakva :D Ovo je jučer prije rezanja... ...ovo je poslije... A ovo je već danas... ne osjeća škare niti malo... I...korijen Druga dva klona sam presadio u 12l potove. Jedan je (gornji) u zemlji mix Plagron growmix+canna i drugi je u bio bizz light za presadnice. Taj klon je puno sretniji nego drugi koji je nakon fiminga nešto stao i klonuo, ali hoće hoće. Drugi je vidno življi i on će mi biti za isprobavanje Čudomix gnojiva pošto je već u organic zemlji. A kamo ću sa njima...stvarno neznam. Držati ću ih u vegetaciji još jako dugo dok ne oslobodim box. Cca mjesec dana. I toliko za sada... Za majke klonova update ide u srijedu. Živjeli!
Update... XL1 od jučer u 5. tjednu cvijetanja. Na kraju 3. tjedna je dobio 2x čistu vodu + zym. Iza toga do sada dobiva po 4l svaki 3. dan Green sensation i bloom do EC 1.3 odnosno EC 1.72 pošto mi je voda EC 0,42 (po Plagronovoj tablici), a to ispada 4ml sensationa i 18ml blooma. I na početku svakog novog tjedna dobiva sugar royal. Sredinom 3. tjedna je našprican sa SMC jer sam vidio nekoliko tih gamadi. Sada nema niti jednog. Početkom 4. tjedna sam poskidao hrpu listova koji su smetali donjim cvijetovima za svijetlo i dodatno je razapeo tako da se sada ne miče sa mjesta do kraja. XL2 On je od prekjučer ušao u 4. tjedan cvata. Nakon 2 doze čiste vode i zyma sinoć dobio prvi puta green sensation, sugar royal i blooma 12ml do EC 1.3 odnosno 1,72 sa vodom. Pije kao i Xl1 4l u 3 dana. Ta biljka mi se malo čudno razvila. Ima pak previše cola. Njoj sam već skidao listova dosta, ali ću ću ovaj tjedan još osakatiti za pola listova jer je jako gusta. I...malo sam je opalio po gornjim cvijetovima sa reflektorom jer mi je ostao ukošen. Valjda sam izvan povukao malo kabel pa se nakosio i tukao ravno u nju jedan dan, ali nebitno. Znam samo da se to više neće dogoditi. I sa njima je od ponedjeljka waterfarm/DWC na EC 1.5 i pH na 5.8 dok ne procvijeta. Kad procvijeta, dižem pH na 6.0. Zajedno... I samo da napomenem da su počele užasno smrditi. Jest prava skunkara je. Imam probleme pred gašenje svijetla jer ispušta mirise koje ni filter nemože pročistiti. Ako krene nagore, morat ću u nabavu za još jedan filter koji će biti na ispuhu. Ali kažem, to se događa sat vremena prije gašenja svijetla i poslije još sat i nakon toga je ok. Sve u svemu...nešto će i biti :) Ekipo...ugodan dan!
ApDejt :smoke: Skunk XL1 od sutra u 6. tjednu cvijetanja. Zadnja dva zalijevanja dobio green sensation i bloom do EC 1.6. Gladan je ko pas. Počeli fan listovi žutiti što je dobar znak :). Iduće zalijevanje će dobiti vodu + zyme, a pošto je kako kažu gotov za 7-8tj. cvata, još dva tjedna će biti na max dozama gnojiva pa kreće na flush. XL2 od sutra ulazi u 6. tjedan cvijetanja. On dobiva isto kao xl1 samo manje blooma do EC 1.5. Na kraju svakog tjedna dobiva samo vodu i zyme. Obe dobivaju jednom tjedno sugar royal. O mirisu neću ni pisati...bazdi debelo. Waterfarm/DWC .... juče bio 7. dan otkad je na 12/12. Ne pokazuje još postile, ali je počeo strech i počeo je gutati puno vode. Već mi je začepio box jer raste više u širinu nego u zrak. EC od zadnjeg puta se podigao na 2.6 tako da sam dodao vodu i smanjio EC na 1.9. pH držim od 5.8-6.2. Sve u svemu... dosta živa biljka :) Folijarno dobiva 2x tjedno sea weed. Još nisam stavio zračni kamen jer još dobro airlift pumpica radi. Korijen je još ne čepi pa dok ide ovako...neka ide jer mi na ovaj način manje pH divlja. I klonovi u vege "boxu" su jako lijepi i čekaju svoje mjesto u 12/12 boxu. Lijevi je u bio bizz light mixu (organic), a drugi u mixu plagrona growmix i canna professional. Lijevi gnojen cijelo vrijeme sa čudomix universal svakih 7 dana 20ml/l, a desni tek jučer dobio prvu dozu istog toga. I vidno je ovaj u organic zemlji ljepši...grane deblje, listovi veći.... Ove biljke su kao što se vidi topane...fimane...defolirane...lst...svi mogući treninzi jer ih kočim dok ne oslobodim box a to kočenje će se vidim isplatiti :) Nastavljam njih do kraja sa Čudomixom jer mi se to gnojivo vani na vrtu pokazalo jako jako dobro. Kad uđu u cvat dobivat će Čudomix plod/cvijet pa ćemo vidjeti rezultate. Voda će biti isključivo kišnica bez ikakvih korigiranja pH ili bilo čega. Vani su mi paradajzi od tog gnojiva težili i do 800g pa da isprobamo kako će biti sa budovima ;) I toliko za danas... Ekipo...čuvajte se ove nemani vani... Ugodan dan! :wave:
Zato jer nije vidio vode već ima 3 tjedna pa da ga osvježim malo kako bi bio spreman pojesti ono šta mu spremam u zadnja 2 tjedna :D i juče dobio jesti preko full doze tako da ima toga u zemlji. Govorim gladan jer sam to skužio pred 2 tjedna pa počeo dizati gnojiva. Sada trenutno nije gladan ;)
Pozdrav ekipa! Update samo za klonove XLa Urađen loli i defolijacija, presađene u veće potove od 15l, ubačene dodatne 2 e27 15w 6400k. Od gnojiva sam zadnji puta dao Čudomix universal sa kišnicom + Plagron power roots i općenito ide samo kišnica. Svakih 7 dana dajem gnojivo, a između špricam sa seaweed. Presađene su u istu zemlju u kakvoj su i bile. Danas ih skraćujem na 12/12 pa idu u cvit box jer taman za koji dan XL1 ide van :). Za njih update sutra ili prekosutra. Živjeli!
Hvala ekipa :respect: Update za 12/12 box Xl1 će u srijedu ući u 8. tjedan cvijetanja. Do 7. tjedna je dobivao full doze gnojiva. Na početku tog tjedna je pokazivao pomalo mliječne trihome pa sam krenuo sa čistom vodom. Doduše, prvi puta je bila voda, drugi put sam dao Canna flush 2ml/l i poslije toga ide još voda pa tako do kraja. Zadnji put je runoff bio 0,6 što je znak da je zemlja skoro pa isprana. Trihomi su sada svi jako mliječni tako da će taman još jedno zalijevanje ići danas pa je puštam da to popije i sječem. Budovi su jako tvrdi i mislim da će biti dosta gramaže :) XL2 On mi je malo pecnut od gnojiva. Dobivao je iso kao i XL1, ali od početka je bio manje gladan nego xl1. Mislim da ći već krenuti sa flushom pošto ulazi u 7. tjedan. Waterfarm/DWC Od danas ulazi u 4. tjedan otkad je na 12/12. Cvijeta 7 dana. Jako je stretchao i puno kola je naraslo u zadnja 2 tjedna. Pije 2...3l na dan tako da uvijek nadolijevam čistu vodu i držim EC na nižoj razini 1.5. Danas sam zamijenio otopinu čistom vodom pH 5.4 i flusham do sutra ujutro kad ću staviti novu otopinu EC 1.9 sa većom dozom B gnojiva pa da vidim reakciju. PK još neću davati. Pričekam još koji tjedan jer vidim da i sada dobro razvija cvijetove za razliku od prošlog DWC-A. I da napomenem da to još nije DWC nego i dalje Waterfarm jer nisam maknuo airlift pumpicu i stavio kamen. Za sada ide kako treba pa je nepotreban kamen a i dodatne pH fluktacije. Korijen je zdrav.... ubacujem svaki tjedan Genox 1ml/l i nema smrada niti ičega lošeg. Otkad je pumpica van boxa, temperature otopine su ok. Kad je noć, padne na 19,5, a po danu ne prelazi 21 tako da nema potrebe za hlađenjem niti dogrijavanjem. I sve zajedno.... Xl1 ide brzo van, XL 2 kroz 2 tjedna taman dok oni prekrasni klonovi stretchaju pa ih smjestim kod DWC-A. Ekipa...zdravi i veseli bili :joint:
Ide ide... samo da ne stane ::volimj:: A bogami nije ni kod tebe loše :thumb:
Hvala ljudine ::listomahanje:: @Mad Rabbit Točno tako! Čisti hibrid i nikada nekih većih problema sa njima. Brza berba, miris...okus...milina, ali problemi sa mirisima oko kuće i u kući nastaju ako nemaš filter većeg kapaciteta. Jedino to. Prve prikupljene pare i kupujem takav filter pa mislim da neće biti problema :) Evo...da se počastim sa nekoliko donjih grančica jer ne mogu dočekati kako slatko miriše :D @Influence Držim ga od jučer na vodi pH 5.5. Vidim danas da sa EC 0.4 naraslo na 1.0 pa se nek čisti još ovaj dan, a sutra ću umješati otopinu. Do sada sam radio sa Atami hydro a+b, ali ga nemam više pa ću krenuti sa Plagronovim hydro ab. U mom prethodnom hydro growu si mi jednom rekao da mogu stavljati A+B 1:3 pa bi probao tako? Još sam negdje naletio na takvu informaciju pa vjerujem da šljaka. Tu imam i Plagronov PK 13/14 pa ću poslije 5. tjedna i njega dodavati, ali sve ovisi kako će se ponašati do tad. Ovu računicu 6:9 vjeruj još nisam nigdje vidio. Jeli to za coco možda? A šta se razine EC tiče... tu pratim ovu stranicu https://www.ilovegrowingmarijuana.com/hydroponic-growing-schedule/ , ali držim EC uvijek manje za 0.2 nego šta kažu pa mi tako ispada sada kad kreće 4tj 12/12 1,9 i + voda 0,4 = 2.3. Misliš da idem sa manje? 1.8 možda? Brijem da ako ide 1:3 da se neće previše dušika nagutati. Hydro A je NPK 3-0-1 i B je 1-3-6 pa bi to mooožda bilo taman. I + za tjedan 2 krenem sa 1/3 doze PK. Šta ti misliš? Svaka računica oko ovog bi mi dobro došla :)
Da flush na kraju 3. tjedna 12/12 kad prestane sa stretchom da popije preostale nutrijente iz sebe pa da normalno krenu doze sa više P i K. Evo je sada strši i ništa se ne buni na vodi :) Ok, onda ću umješati otopinu 6/9 EC 1.5 pa pratim, ali... i dalje me buni ovo šta pišeš Coco??? :D Hvala lega! :thumb:
Govori mi da nutrijenti iz biljke izlaze u vodu. Flush. Naročito je cilj da iziđe nepotreban dušik da bi se nastavilo hraniti dozama za cvijetanje.
Znam da sam je nakrkao. Nekad nisam imao vremena za doliti vode pa je nakon toga EC metar pokazivao i do 2,5 :D. Zato je i flusham do sutra :D, a onda ide ova tvoja mjera (u mom slučaju 15l vode/24ml A i 36ml B pa da vidimo. Nadam se da ću "ubosti" više taj EC. I ako PK ne treba onda još i bolje jer se sjećam fluktacija tek kad njega stavim :zvezda:: Hvala frend na računici! :thumb:
@Influence Sinoć sam zamješao otopinu, ali ostalo mi još samo za ovaj put taman Atamija a+b pa sam išao sa njim da ga potrošim. Ovako... stavljao sam onu tvoju mjeru pa mi je ispalo tako da sam na 15l vode prvo dao 3x po 8ml A i 3x po 12ml B. Nakon toga je EC pokazivao 1.1. Nakon toga sam još u tu istu količinu vode morao dati još 2x po 8ml A i 2x 12ml B da bi došao do EC 1.6. Znam da je Atami dosta manje koncentrirano gnojivo od Plagrona, ali dali sam napravio dobru otopinu na ovaj način pošto je Atami A NK 5-5 i B PK 4-6? Ipak sam je stavio sinoć u tu otopinu jer je počela vući nutrjente iz vode. Juče ujutro je bilo EC 1.0, a navečer već 0,3 tako da sam se odlučio da joj odmah dam hranu. Nije se ništa desilo u toj otopini i po njenom izgledu osjećam da joj paše :)
Pozdrav! Mali update pošto je XL1 pri kraju. Danas je 8. tjedan + 2 dana cvijetanja. Na vodi je 2 tjedna. Zadnji runoff je bio EC 0.4. Isto kao i ulazna voda što znači da je isprana kako treba. Samo čekam okidač... trihomi su full mliječni pa kada vidim prvog amber...sječem. To će biti nadam se za dan dva. Danas bi trebala dobiti zadnje zalijevanje, ali mislim da ću ga preskočiti i pustiti je da bude žedna do kraja. Jest teže trimati kad je obješena, ali mi je na taj način puno finija. @Influence ova tvoja računica rastura :D Biljka se raširila, podigla listove, puni cvijetove jako brzo. Sada pije i do 3l na dan. Široka je 1m tako da će biti gužva. Digao sam EC na 1.7, pH držim 5,7-6.0 i ne skače previše. Temp otopine je od 19-20°. Vidjet ću kako će iduća doza sa Plagronom ići. Za sada ide kako spada :) Živjeli! ::kauboj::
Hehehe... Stari moj... trebat će i dva :)) Hvala ::listomahanje::
Na brzinu update za smaknuti XL 1 jer nema vremena za druge. To ću kroz dan dva, a i imat će se šta za vidjeti :D Znači...pred 8 dana je smaknut XL 1. Točnije u 8. tjednu + 3 dana cvijetanja kad je počeo pokazivati amber trihome, a to se dogodilo nakon 2 tjedna zalijevanja samo vodom pH 6,7. Osušen je možda malo i previše. Spremljen u teglu na curing. Vaga pokazuje 224g što je poprilično zadovoljavajuće. Budovi su tvrdi ko kamen, a za masnoću da ne govorim. Evo se zalijepi sav dok sam stavio u tegle. Što se tiče dima.... jaonsi ga meni....fino je već sada dok nije skjurano. Jedva čekam i taj moment kad se skjura :) Zabija da neznam di sam, ali ima onaj neki high što drži budnim. To je to, 50% sative. Ali opet...nije za dimiti po danu jer previše zabija. I jedna sa sunca :) ... Ekipa...do sljedećeg update...stojte dobro ::listomahanje::
Hvala lega... :thumb: već sada je bombon. Nekad mi žao raskopati bud kako dobro izgleda. Trebalo bi uramiti nekoliko najboljih iz svakog growa pa za 20 god otvoriti :D
Update... XL 2 je od sutra u 8. tjednu cvata. Već je na vodi skoro 2 tjedna. Njega sam izgleda natopio gnojivom pa će trebati još barem 2 zalijevanja i mac. Glavni vrh mi otišao previše k svijetlu pa je malo spaljen kao što i foxtailsi izbijaju jer je tik 30cm od hps 600w :D Po njemu vidim da će dati barem 50g više nego xl1 jer ima i više grana. Budovi su isto tako jako tvrdi. Trihomi su mliječni....a.... još cca 2 zalijevanja vodom i gotovo :) Waterfarm/DWC ulazi u 4. tjedan cvijetanja. Ludnica... biljka se raširila preko cijelog boxa. Široka 120cm, visoka bi bila već 1,5 m da nisam cropao i to svih 8 grana koje su otišle previše u zrak. Stretch je gotov... počela je puniti budove punom parom. Ljudi moji... pije 4l svaki dan. Pitam se kamo ta voda ode...auuu... Otkad je Plagron hydro unutra i formula od matematičara @Influence pH stoji miran kako ga i namjestim. Začudo...to nemogu vjerovati i super sam zadovoljan sa tim. I bio si kolega u pravu.... kad umješam plagron po tvojoj računici, EC mi bude 1,65. Vidim da joj je i to previše pošto se EC podigne u 24h za 0.3-0-5. Uvijek dodajem vodu i držim ga na 1.5 nekako, ali opet poraste. Nikako da izmjerim da je EC manji u 24h pa da znam da sam ga uciljao. Mislim da ću probati spustiti na 1.4 pa da vidim. Jel ti kolega tu računicu držiš do kraja tako? Ne podižeš EC sa 1.5 do kraja ili? Kolko vidim, ništa joj ne treba više. Čak kako sam rekao niže... budem probao. Ali kad vidim kristale po fan listovima, jasno mi je šta će tu biti na kraju :D Na mjesto XL1 je došao njegov klon kojeg pokušavam uzgojiti da je skroz organski. On je 3 tj. na 12/12 i a ulazi u 2. tj. cvata. Gnojim ga sa čudomix cvijet + sea weed. Jedino mi ponestalo kišnice pa ipak nije čisti organik jer taj jbni klor je u vodi iz pipe. Puštam je da stoji 24h pa kolko tolko. Bit će to prava ljepotica... I na kraju drugi klon koji čeka u vege boxu na 12/12 3. tjedan i ulazi u 2. tj. cvata (isto kao klon 1) pod 90w led-a mix 6500k, 2700k, 4000k. Najviše ima 6500k jer nemam druge, a kupovati neću jer uskoro i on ide u cvit box na mjesto XL2. Ovaj box će ostati za sušenje pošto je filter u njemu. Njega tretiram isto kao i prvog klona, samo šta on nije u organic zemlji. Eto društvo... uživajte! Živjeli! ::kauboj::
:lol: Stari moj...nebi bilo loše ni da dodam još 5 na tih 45 pa da zaokružim na 50. Bačva ideala. Taman bi malo predahnuo od stalnog točenja :D O tom razmišljam, ali nikako mi se neda krenuti u to hahaha A tako i radim. Napravim otopinu 15l, EC bude 1,6 i dodajem vodu. Mislim da je na dobeom putu. Samo nedam da previše varira gore dole. Sada držim temp otopine od 18-20. Probat ću je podići do 21...22. Možda bi više htjela jesti. Budem probao :D Igri nikad kraja...
voZdra ekipa! XL2 smaknut u skoro pa 9. tjednu cvata. Jako puno tvrdih i masnih budova. Očekujem da će biti više gramaže od XL1. Skinuti fan listovi i sušit ću ga po načinu kolege @Jednomsemora sa Bovedom. I hvala kolegama jednomsemora i @0Marac0 oko savjeta u vezi Bovede :thumb: Do slijedećeg updatea...živi bili!
Živjela ekipa!!! Čudomix mi je uradilo čudo...! pH lock!!! Izbacujem ga iz upotrebe i nastavljam normalno sa Plagronom. Urađen flush na obe biljke sa 80l vode podešene na pH 6,5. Kad sam ih isprao, nahranjene su odmah sa green sensation i terra bloom. Dosta je lišća uništeno, ali nadam se da će izgurati nešto. Klon 1 je više dobio po p... od klona 2. Budemo vidjeli.... :D Sada znam da Čudo služi samo za paradajze :) DWC je sada i Waterfarm i DWC pošto sam ubacio dodatni kamen. Po zadnjoj formuli je pokazala da je živnula, ali nikako da napreduje. Trihomi rastu svuda...po fan listovima najviše...stvarno čudno. Sve okolo raste samo budovi stoje hahaha... Čini mi se da je pak previše dušika u njoj jer je dosta tamno zelena pa sam od jučer odlučio umješati normalnu otopinu A+B 1:1 sa PK 13/14, EC 1.6, pH 6,0. Vidim da je otopina ok od jučer i pH ne divlja. Čak sam prvi put uočio da se EC smanjio za 0.1 tako da mislim da joj paše sada dosta PK. Ma bit će to ok ja mislim... :D Ugodan dan društvo...!
Hvala društvo... drago mi je da imalo mogu pomoći sa svojim ludim idejama :D Evo update za XL2 i 1 teglenke... Xl2.... 4 dana naopačke i zbuban u teglu sa Bovedom 62% Vaga kaže 206g. Izgledalo ni više nego na XL1 ali oko ponekad vara :D Provjetravam 3...4 puta na dan i... šta drugo nego čekam :) I ova mala tegla koja se već dosta smanjila je XL1. Smanjuje se kako i postaje finije :D Jako fino mogu reći. Sekunda otvorene tegle znači miris po cijeloj kući :thumb: Još jednom...fino i sve to, ali za po danu dimiti...Ne. Pokušavam staviti par mrvica sa duhanom i opet zabija. Ludnica! Za koji dan ću od 50g raditi ulje pa da vidim rezultate. Čini se jako masno pa...za uljaru ok. Samo neznam kako će ovih 50% sative utjecati na spavanje noću. To ću tek vidjeti kad krenem sa uljem.
Hvala @Bizzzo :thumb: Možda i nisam bio raspisan vezano za stanje u boxu (temp...vlaga itd), ali kada to ne pišem onda su ajmo reći idealni uvijeti u boxu. Kad budu neke lude oscilacije onda napomenem to. Ovaj dnevnik je sada prebačen u završene, ali ja nisam još gotov :) Mislim...i može biti gotov jer sam 2 biljke koje sam krenuo i završio. Ovaj dwc i klonovi su ubačeni u dnevnim kako je tekao grow. Ali ako ekipa želi vidjeti kako će završiti ovaj DWC mogu i dalje pisati samo o njemu dok ne završi. Ostalo mu je još par tjedana. Kako god... :)
Hehe... ok ekipa... onda ne zakidam nikoga. Uskoro ide update... Živjeli svi!!! ::listomahanje::
Pozdrav društvo! :) @Alien OG hvala stari, je samo sam malo pretjerao...odnosno nisam znao da će se ovaj DWC skunk pretvoriti u skoro pa čistu sativu. Da je nisam cropao skoro pa 20x bila bi već probila plafon :D Update...kasni...puno posla imam...nestignem. A i ova glupa korona svašta se izdogađalo...bolje da ne pričam... sorry ekipa! DWC... krenimo od korijena Mada fotić sa blicom daje odsjaj kao da je korijen smeđ, ali nije. Zdrav je. nema sluzi nije mutno, ne smrdi, a to je zbog odličnih temperatura otopine (19-21°C) i Genoxa kojega u svaku novu otopinu dodam 2%. Začepio je cijelu kantu. U nju je stajalo 15l otopine, sada stane 11. Top feed pumpicu sam izbacio jer ju je korijen začepio i dodao još jedan kamen. Razliku u rastu nisam primjetio. Sada je kraj 6. tjedna cvijetanja. Do 5. tjedna je bila na @Influence dozi ab 8:12ml/5l vode, EC 1.7, pH 6.1. Tad je bila sretna, ali nije nikako punila cvijetove pa... U 5. tjednu je dobila novu otopinu sa PK 13/14 EC 1.0 i ab EC 0.7. Tad je počela jako mastiti cvijetove, ali i još napuniti nešto. Tad je pH padao svakih 24h sa 6.2 na oko 5.8. Dolijevao sam čistu vodu i tako vraćao pH na 6.2 i EC natrag na 1.7 pošto je rasao za 0.2 po 24h. I tako je bilo tjedan dana. Tad su se počele grane savijati i padati, a masti kolko hoćeš. Miris neopisiv...miriše koda je kjurana već. Bit će fino itekeko. I kako je krenuo 6. tjedan izbacio sam PK i nastavio sa 8/12ml ab ali smanjujem polako EC na 1.3 jer su trihomi pomalo mliječni. Mislim tako još jedan tjedan i onda samo voda iz pipe pH 6.0 dok ne pokaže da je isprana :) Ima toliko popcorn budova, ali mi ih bilo žao skidati jer sa svakog cure trihomi. Bit će više posla oko trimanja, ali ispaltiti će se sigurno. U ovoj biljci vidim garant oko 300g suhog jer su budovi tvrdi ko kamen, a ima ih milion :D Jest bila jebana oko tih otopina i pH i EC, ali ovaj srain je odličan za hidro kako i kažu. Da ima uvjete kakve bi trebalo imati, ljudi moji...dajem jaja da bi se u bačvi od cca 50l u idealnim uvjetima dalo na ovakav način izvući poprilična količina suhoga :) Eto ga pa vidite tu gužvu... Začep boxa :D Trihomi po fan listovima...divota :) A klonovi...eh... kolko su jadni pretrpjeli Čudomix i kasno ispiranje oni i dalje pune cvijetove usprskos brojnim uništenim listovima. U 5.tj cvijetanja je i hranim ih sa green sensation 1ml/l, 7ml/l bloom do EC 1.9 (sa vodom 0.4) i jednom tjedno sugar royal. Brojna topiranja su rezultat ovih brojnih vrhova, samo šteta žutih listova...izgledali bi ljepše :D I eto ekipo... ako sam šta zaboravio, slobodno pitajte. @Influence još jednom... formula ti je zakon i ostat će u mojoj upotrebi, ali uz dodatak PK samo jedan tjedan. Pokazalo mi se ideala pa ću tako gonit i dr put. U svakom slučaju hvala što si pratio ovo sve i pronašao dobar omjer hrane. Bit će ovo bombon samo takav :) @Jednomsemora @0Marac0 ovi budovi sušeni samo 4 dana sa bovedom u tegli postaju prefini :) Zahvaljujem na savjetima...nikako prestati motati od finoće :D bojim se da neće dočekati ono najfinije :D Živjeli mi svi vi ::listomahanje::
Jest jest... već je na 1.3 treći dan ;) Tako će sada goniti nekih tjedan a onda ide na čistu vodu. Istina šta kažeš...vratila je masnoćom. Miris isto.... Luuudo nešto ::volimj::
Hvala prika... ne odustajem do zadnje mada moram priznat da je ovo borba. Malo mjesta em u kanti em u boxu. Ovako nešto zahtjeva duplo više prostora no još malo do kraja pa neće biti problema:)
Hvala broo... je istina.... da je više vremena i bolji uvjeti bilo bi to još barem 30% više gramaže. Ovako jbga...nekada nemam vremena staviti vode a EC raste mada bi trebao pa kad je dolijem kasnije, a to znači i veće oscilacije što izaziva šokove biljci, ali trudio sam se barem pH i temperaturu držati na istoj razini tokom mjenjanja i dolijevanja otopine pa je i vratila istom mjerom. A prostor.... da je sada raširim, taman bi stala i u 120x120 box samo i visine fali još barem pola metra boxa jer evo je polomljenih vrhova na 30 i kusur cm od 600w hps-a, ali začudo ništa joj ne smeta :) Nema paljevine niti na jednom vrhu. A da...taj korijen uvijek bude žućkast na slikama ali vidim da svi već znate da je od blica valjda. U ostalom, na samoj biljci se vidi da je zrdava, samo su sada počeli lagano donji listovi žutiti jer sam smanjio EC. Sve u svemu ja zadovoljan za sada. Još kad ga osjetim kako miriše...uffffff....sada će imati pravi tretman još cca 2 tjedna do kraja :)
:lol:...jbga ovaj skjuraj skunk mi nekada neda pomaknuti se s mjesta :D Još kad znam šta me čeka tokom dolijevanja i mijenjanja otopine...hehehe... uvijek se bojim da ću krivo pomaknuti poklopac kante ili slično tome i da će sve pasti u 3pm...pokrhati i box i mene i klonove jer je stvarno sve napeto ko puška. Jedva čeka krivi potez, a nije vezana nigdje. Sada će se ona nagutati vode za sve što nije do sada :D Jaooo....vidi...zatrpa snijeg vutru... ajmo lopate "na sunce" :))
Eto, sada ste vas dvojca krivci što će ova tegla ishlapiti 3x brže nego inače :smoke: Usosili ste me :D Fala drug :thumb: