
Galerija nije uvezena
Ljudi - sa malim zakasnjenem poceo sam svoj prvi grow. Setup: 1. Box 120 cm (duzina) x120cm (sirina) x 200cm (visina) 2. Svetlo: 600w MH + 600w HPS sa cool-tube, ventilator na otvoru cool-tube i na izlazu cevi u "odzak".. 3. 10 semenki Super Lemon Haze (fem) 4. Merac PH zemlj i vode, timer, merac vlage, glinene kuglice za drenazu :) 10 saksija 32cmx32cm (ne znam koliko litara). Zemlja Substral - TerraMagma. Dno saksija sam prekrio "glinenim kuglicama". Preko toga sam sipao zemlju TerraMagma izmesanu sa vermikulitom u odnosu 85% zemlje - 15% vermikulita. Germination: - semenke u zenskom ulosku za menstruaciju (pamucnom) do klijanja. Odlucio sam se za ulozak na osnovu "pilot" testiranja sa ubrusima, toalet-papirom i uloscima. Uzeo sam "divlje" seme po 10 komada (odabrao sam dobre) i rezultati su bili: Dan 1: Toalet papir : - Nabubrele 4 Ubrus: nabubrele 6 Ulozak: nabubrele 6 Dan 2:Toalet papir : - Proklijale 0 Ubrus: proklijale 1 Ulozak: proklijale 3 Dan 3:Toalet papir : - Proklijale 3 Ubrus: proklijale 5 Ulozak: proklijale 7 Dan 4:Toalet papir : - Proklijale 3 Ubrus: proklijale 5 Ulozak: proklijale 8 ...i tada sam prekinuo "research" :) Posto je genetika nepoznata, moguce da je do semenki, ali sam se ipak odlucio da ih pustim da klijaju u ulosku na osnovu ovog malog istrazivanja :) Sada je proslo 24 sata od i svih 10 semenki SLH su "nabubrele". Javljam se sutra sa slikama setup-a i sa update...
Slika govori vise od 1000 reci :) Sutra slikam, pa ces da vidis kako to izgleda. Naravno da ce SVAKA sugestija biti dobrodosla i ocekujem od vas da mi ukazete na sve greske !! Hvala svima na forumu - ovde sam sve naucio i nadam se da cete mi svi pomoci sa savetima !
Evo duragi, Slikice (one sa straftama su slikane dok sam probao MH lampu - verovatno je mnogo jako svetlo pa se kamera tripuje ? Jedno pitanje: Da li je onaj kartno "bezbedan" sto se pozara tice ? Valjda nece biti bas tolika temperatura da zapali karton ??? samo da ne bude kad se probudim da vidim BOX u plamenu !!! :mrtva_banana: Ocitavanje temperature nije realno jer je box radio svega 10 minuta pre slikanja... posle 3 sata temperatura je bila 26 a vlaznos oko 55% (sutra pustam sve u "pogon" jer ce valjda sve semenke proklijati). Ventilacija - morao sam da skinem "potenciometre" jer sam shvatio da su ventilatori ionako bedni cak i kada rade punom parom.... Imam dva venta. jedan na ulazu u cooltube i drugi na izlazu i posle 3 sata rada cini mi se da dobro funkcionise taj sistem... Saksije u box-u nisu rasporedjene lepo jer mi je trabalo prostora za montazu svega... ali da ce biti guzva - HOCE - kao u punom autobusu :( :( Slike:
Oba ventilatora su ista: Protok vazduha: 100 m3 /h ..da li da dodam jedan "rotirajuci ventilator u box ? I NAJBITNIJE PITANjE: DA LI JE ONAJ KARTON "SAFE TO USE" na izlazu cool-tube-a ??? Jel' postoji opasnost da se to zapali ?
..pa bio mi "pri ruci"... uzecu alu-foliju pa cu obmotati nju umesto kartona :) HPS nisam stavio - sad je 600w MH a kada predje na cvetanje - stavljam 600w HPS... uzeo sam obe jer zaista hocu da im obezbedim MAKSIMALNE uslove, a posto je prvi grow racunam na vasu pomoc, pa i na toleranciju jer cu sigurno postavljati 100 glupih pitanja, ali bolje je i tako nego da mi sve propadne !!!
Ljudi HAVALA svima sto pratite moj grow. TO MI MNOGO ZNACI ! Malo (vise) sam high trenutno pa cu verovatno da izlupetam nesto za "odvale" section, ali sav planing sam radio, pa, znate, HIGH (naravno) i nisam uvek uzimao sve detalje u proracun :) Pa su se desila mala "odstupanja" od po 1-2cm :D ....ali posto smo mi blakanske dushe, nama je dozvoljeno da radimo i ciganiju jer to svemu ovome daje neki licni pecat... Zamislite da je sve uklopljeno u 1mm.... pa taj box ne bi bio moj - ne bi imao "dusu"... ovako kad pogledam mog Frankestajna dodje mi nekako DRAG, kao dete kome sam dao neki maleni deo svoje DNK (ciganjeske !?).... LOL... ELEM, nazad na temu: svih 10 semenki je proklijalo i sve su zasadjene u saksije i s'obzirom da je ovo prvi grow - nema presadjivanja (nece biti ni topping-a posto je box 2m visok, a posto je prevelika guzva - tj. BICE prevelika guzva nece biti ni LST... znaci bice "plain grow"). Za sada sve ide 'by the book' i cim se pojave moje cerkice saljem slike ! Ptanje za ventilator i dalje je otvoreno - da li da dodam rotirajuci ventilator unutar boxa ? Jos jednom hvala svima koji prate dnevnik i nadam se da ce iskusni grower-i da mi skrenu paznju na greske tokom grow-a ! Idem da odgeldam Shawshenk Redemption i da se bacim na 12/12 (spavanje). Pozdrav svima i VELIKO HVALA !!!!!
Ljudi, samo mali SAFETY ALERT za one koji citaju dnevnike u zelji da nauce nesto: Ja radim sa strujom vec 15 godina, i MENI SE DESILO da NEPAZNjOM (bio sam HIGH - nije opravdanje) srafom "zagrebem" izolaciju zice u uticnici i ZAMALO JE IZBIO POZAR !!!! Srecom pa sam bio tu jer sam hteo da proverim timer kako radi i DESILO SE DOK SAM BIO PRISUTAN. ZAMISLITE POSLEDICE DA NISAM PROVERAVAO TIMER !!! ZAPALIO BIH CEO STAN i VEROVATNO POLA ZGRADE !!! Ljudi PUNO OPREZA KADA SAMI RADITE INSTALACIJE !!! NEMOJTE TO DA RADITE DOK STE POD BILO KAKVIM OPIJATIMA !!! Ja sam se stvarno LOSE istripovao KADA SE TIMER UKLjUCIO !!! Zbog VASE sigurnosti sve PROVERITE DVA PA I TRI PUTA, jer i meni koji se bavim strujom se desilo da pogresim ! Znaci samo OPREZ !!!! Samo to sam hteo da dodam jer me je ovo SHOCK-iralo. Za ovakve stvari NEMA OPRAVDANjA i mene je ovo mnogo nateralo na razmisljanje ! Sto se dnevnika tice - kada se cerke pojave iz zemlje, saljem slike, a to tada - BE SAFE ! Peace :love001:
Ljudi, Moje curice su u nekom gadnom tripu, naime 4 curice su izasle posle 24 sata iz zemlje, pa mi je sada malo frka za ovih drugih 6 sto se ne pojavljuju !??? Vec su sve na 18/6 rezimu, zalivene sa po 0.7 l vode (kupovne jer sam PH merac dao drugu za akvarijum, a nije mi jos vratio a kada vrati pocinjem sa tacnim PH 6.5 zalivanjem). U svakoj saksiji je po 8-9L zemlje tako da ova kolicina vode nije ni "probila" a kada dobijem nazad PH merac krecem u regularno zalivanje.... Da li je pametno odmah dodati par kapi hidrogena prilikom zalivanja ili sacekati da biljka malo "OJACA" i da pusti veci koren ???? Znam da je ovo NEVEROVATNO DA SE DESI ZA 24 sata od germination niknu ovoliko, ali genetika treba da im je EXTRA, pa sam zabrinut za ostalih 6 cerkica sto se ne pojavljuju.... sve klice bile identicne/zakopane na istu dubinu/imale isti tretman... necu moci da spavam veceras dok se i one ne pojave :( :( :( :(
Evo, 9 cerkica se pojavilo.... ostala je samo jos jedna lenjivica da izbije... Ove 4 sto su nikle prve su kao na steroidima.... Vec su preko 10cm visoke :D Sutra saljem slikice kad se i ova zadnja lenjivica pojavi.... Inace vec imam "favorita" (mada sam emotivno vezan za sve), a videcete sutra koja je "THE BEST" :)
Sve su se pojavile, i svih 10 izgledaju lepo... Evo obecani photo update:
Eh, da, zaboravih da napomenem: Dobio sam nazad PH metar i dobijam vrlo cudna ocitavanja... Naime destilovana voda ima PH 4.7 a "cesmovaca" PH 6.6. Doduse destilovana voda je bila u otvorenoj flasi 4 dana je stajala otvorena, pa je vrlo moguce da se nesto desilo.... Moram da kupim ono sredstvo za "kalibraciju" PH meraca (ako moze mala pomoc gde se to kupuje u BG-u) Inace zalio sam ih juce. Svaka cerkica je dobila 1l vode u koju sam ubacio 5 ml. H2O2 . Ovo sam uradio iz predostroznosti jel' sam video male bubice kako se vrzmaju oko box-a (nije ih bilo unutar box-a) ali bolje spreciti nego leciti :)
Evo, dan 6 i sve je ok - "by the book" :) Ceo dan sedim pored cerkica i.... :watchplant: Evo da podelim srecu i radost sa vama: :181:
Evo mali update... Ubacio sam jedan ventilator u box da malo duva u moje cerkice. JEDAN OBICAN VENTILATOR MI JE RESIO SAV POSAO ! Sada mi je vlaga na 48 (bila 33-35) a temperatura u box-u 28 C. (bila oko 30-32) Bebe su MNOGO SRECNE i verujem da ce da mi zahvale na kraju :) Imam jednu "labavu" cerkicu.... (mnogo se iskrivila) i mislim da cu nju uzeti za eksperimente (slikam sutra da im ne prekidam mrak)...
Evo mali update: Popizdeo sam danas.... Temperatura u box-u je bila oko 34 a video sam da je maximalna bila 35.3 C Sama soba gde je box ima 32 stepena jer je na juznoj strani -> KATASTROFA ! Ne znam sta da radim.... Sada imam 4 ventilatora, ali nema vajde kada je i u samoj sobi PAKAO !!!! ...a nemam opciju da dovedem vazduh spolja (ali i tu mala vajda kada je napolju 36 C Resio sam da ih prebacim da im mrak bude od 12:00 ( u podne ) do 18:00 ...valjda ce to malo pomoci da "izbegnem najvecu vrucinu" i da spustim bar za 2-3 stepena temperaturu.... Sto se beba tice- za sada ne pokazuju nikakve znake da im smeta temperatura, ali opet... Kada dodjem kuci - slikacu pa cu da bacim slike da ih vidite. Pozdrav i hvala svima koji prate !
Evo malo slikica mojih cerkica: Stare su oko 2 nedelje. Nisu gnojene, samo zalivane na svaka 2-3 dana sa po 1L vode - uvek PH 6.5. Zemlja je isto PH 6.3 - 6.5. Vlaga je u rasponu og 45 - 70 Jedini problem za sada je temperatura.... :sun2: Sta mislite ?
@Blodeuwedd: Mudro zboris, obratio sam malo vise paznje na air-flow i dosao sam do zakljucka da je najbolje da ovaj veliki vent ostavim da bije par cm iznad ulaznog venta. Time sam dobio da se hladan vazduh "dize" gore i hladi gornji deo, a onda ga "pokupi" ventilator na ulazu u cool-tube :) SUPER je ispalo... sada je oko 33 C sto mi je OK ! HVALA NA SAVETU !!! @Bjelac: Pa pravo da ti kazem box je 120cm x 120cm x 200cm i imao sam 10 semenki, tako da je to sve. A ovaj raspored je samo trenutno, dok malo ne porastu jer kapiram da ce mi box biti PRETRPAN. I sa ovih 10 kada porastu imacu problem da ih zalivam :( SLH je 80% sativa tako da pretpostavljam da ce mi biti problem sa zalivanjem u fazi cvetanja (necu moci da pridjem onim biljkama u zadnjem redu... ali do tada cu smisliti vec nesto... PITANjE ZA ISKUSNE: Box je 200 cm visok. Mislio sam da ih gajim do 70cm, ALI: 1. drzaci za cool-tube su 7cm visoki + 3cm kukice 2. cooltube je 25cm 3. zemlja u saksijama je 25 cm 4. razmak od vrha biljke do cool-tuba treba da bude min 30 cm. :icon_arrow: Znaci na sve ovo ode oko 90 cm KORISNOG PROSTORA. Tako da mi prakticno ostaje 110cm za biljku da bude u PUNOJ visini (pred "harvest") -> sto znaci da ne bi bilo preporucljivo da ih pustim da rastu preko 50 cm u vege fazi ??? Bojim se da ako je pustim da lista do 70 cm i prebacim na cvetanje da ce da poraste u cvetanju vise od duplo pa da ce mi vrhovi bukvalno "udarati" u cool-tube ??? E, da jos jedna stvar za sve drugove sa foruma: pratim dosta dnevnika (i procitao sam vecinu zavrsenih dnevnika), ali ne dajem komentare jer sam pocetnik i nemam iskustva, a (IAKO SAM DOSTA PROCITAO) ne zelim da mojim savetom nekom zeznem grow, tako da dok ne budem prikupio dovoljno iskustva necu komentarisati vase dnevnike... Hvala svima !
Drugovi, puno vam hvala na savetu. Da bih bio na safe-side pusticu je na cvetanje kada bude bila 40cm. Mislim da ce to biti za nekih 10-ak dana, pa cu tada i slike da postavim. E sad za gnojenje - da li uopste da ih gnojim u listanju ? ...treba da ih zalijem veceras, pa ako moze neki savet - da li da ubacujem Plantelu list ili bolje da ih ne gnojim ?? Deluju mi zdravo i izgleda da nema nekih problema - u saksijama je oko 9 litara zemlje i deluju mi srecno, a opet ne bih da ih mucim previse ako za tim nema potrebe ??? Savet ? :respect: za sve drugove i drugarice clanove foruma !
Primecujem da imam 3 fenotipa u boxu. Neke su tako zbijene da nema potrebe raditi LST niti bilo sta, drugi fenotip je " sa malim node razmakom, sitnim listovima, a treci je sa vecim razmakom i manjim listovima !???? Mozda tripujem, a poslacu slike kasnije da vidite o cemu govorim. Inace miris u box-u postaje "tezak" - ne smrdi, ali je nekako tezak - ne mogu da definisem recima. Protrljao sam prstima listove i mogu vam reci da je miris EXTRA. Vuce na blago citrusnu aromu sa cimetom. Dodje mi da iscupam jedan list i da ga pojedem :) :) U svakom slucaju vrlo obecavajuci strain !!! Slike to follow....
Biljoze su stare oko 20 dana. Juce sam im prvi put ubacio Plantela list 1/3 od propisane doze. Evo malo slika bolje rezolucije: EDIT: Evo jos jedna zanimljivost. Upravo sam izmerio PH kise koja pada u BG-u i iznosti tacno 7.03 (ovin 0.3 je moguce odstupanje instrumenta ili je bila casa malo prljava...) Znaci ko zaliva kisnicom - kao da zaliva destilovanom vodom... nadam se da nekom pomaze posto ja licno nemam zelju da skupljam kisnicu posto imam i PH metar i prah za PH- ali se nadam da ce pomoci ljudima koji to nemaju....
UPDATE: Sjebao mi se digitalni tajmer - nekako se prebacio na RANDOM off/on !?!?!?!?!? i tako je furao ceo jedan dan (a nemam predstavu koliko je sati on a koliko off, samo sam se iznenadio kada sam usao u sobu sa box-om kad sam video MRAK a trebalo je DAN). Da li ce to da ima ozbiljne posledice ? mislim, nece valjda da mi se prebaci u cvetanje ??? E BEDAAAAAA..... SEREM SE U TEHNOLOGIJU! OFF-TOPIC: Upravo tako Spawn. Nisam hteo da se igram previse dok ne steknem iskustvo, pa sam se odlucio za jedan strain. Sledeci grow ce biti mnogo obimniji sa vise vrsta :) Inace sam ljubiitelj dobrog hasha, pa cete se iznenaditi mojim sledecim indoor growom - bice BAS, BAS, BAS - HASH :) :) ...naravno kada se potrose usevi iz ovog (ovaj necu hash-irati jer ce biti ispod 700g. suve a to je premalo za hash).... a za sledeci planiram i cloning i malo hidroponike, ali o-top-po-tom....
Ma jedan dan (24h) nisam ulazio u box i odma sranje.... Ali tako je to kada nam uvoze kinesku robu koja najverovatnije nije prosla nikakav Quality Check..... Steta sto nismu u mogucnosti da ih tuzimo za sjeban grow :( Ma bilo kako bilo do kraja meseca je vege a onda idemo u FLOWER POWER :goldmaryjane:
Evo malo porodicnih fotografija. Sad im je skoro mesec dana (za 3-4 dana bice mesec dana tacno): E sad pitanje: Na 3 biljke neki listovi pocinju da zute - samo vrhovi, ali to je velicine 1 milimetar!!! Znaci vrlo, vrlo malo, ali ne znam da li bi to bas trebalo tako - da li cerka hoce da mi kaze nesto ???? Evo kod ove se vidi o cemu pricam. Znaci na 3 biljke su mi po 3-4 lista ovakvi (mada dosta manje primetno) Sta misli konzilijum ? Da li je ovo pocetak neceg loseg ? Novi listovi su potpuno OK, znaci ovo se desava na "starijim" listovima. PH zemlje je oko 6.3-6.8 u svim saksijama :)
Evo i ja da dam update. Stavljene na 12/12 pre 4-5 dana. Do sada su dva puta gnojene plantelom list (u vege fazi i to sa 1/3 doze od propisane) i danas sam im dao 1/4 doze plantela cvet. Zalivane su tek kada je zemlja skroz suva. Svako drugo zalivanje sam dodavao H2O2.... Inace izgleda da su sve cerke (sto je i logicno jer je fem. seme) i cini mi se da nema hermija, mada je jos rano reci.... treba sacekati jos malo ali sve u svemu zadovoljan sam ! Desava mi se nesto cudno... korenje na par biljoza (3 ili 4 biljke) mi iskace iz saksije. Verovatno zbog glinenih kuglica. Biljke zalivam samo kad je zemlja SKROZ suva, a ovo zadrzava vlagu pa se biljka "istripuje" da moze odatle vodu da uzme i krece da pusta korenje ka glinenim kuglicama. To cu da resim tako sto cu sutra uzeti zemlju i dopuniti saksije do donjih listova biljke. Sta mislite, da li je to adekvatno resenje ??...ili je bolje da uzmem jos glinenih kuglica pa dnjih natrpam umesto zemlje ?? Meni je nekako logicnije dodati zemlju jer ce dobiti "svezu hranu" pa necu morati da gnojim par nedelja ??? Sta vi mislite ? Evo slike:
Upravo sam tako uradio. Nabacao sam zemlju preko tih usranih kuglica. Zemlja je i kad je suva - vrlo RASTRESITA -> MNOGO SAM ZADOVOLjAN SA VERMIKULITOM !!!! Definitivno je bolji od stiropora zato sto je mnogo manji + vrlo lagan (kao stiropor) i pravi bolju (kvalitetniju) prozracnost. U sledeci grow DEFINITIVNO TE KUGLICE IDU SAMO NA DNO SAKSIJE, a odnos ce biti 70% zemlja 30% vermikulit. Hvala na lepim zeljama i pohvalama :)
E druze Zmijuga, da ti znas koliko ih ja pazim i mazim i koliko vremena provedem samo u :watchplant: :watchplant: (vise ni TV ne gledam). Sta da ti kazem kad mi zalivanje 10 biljoza traje minimum 1 sat :) Sve u nadi da ce mi one vratiti ulozeni trud na najbolji moguci nacin :D Inace da sam napravio greske - jesam, ali sva sreca nisu strasne, ali vec sledeci grow ce biti mnogo bolji, raznovrsniji i obimniji. Vec ti rekoh da su tvoje sativice nedelju dana starije i dobicemo dim u otprilike isto vreme :prof10: :spliff: :respect:
Eeee... sjebah se ja ko crnac - vec sad mi je EXTRA guzva u boxu i jedva ih zalivam. Ovaj SLH raste kao LUD u cvetanju... ako ovako nastavi ja vec za 4 nedelje necu znati da radim.... Da li je OK raditi "LST" u cvetanju ??? Mislim ako krene da udara u cooltube moracu da ga savijam u svakom slucaju ??? ...ili sta da radim ?? Sve su pokazale pol - sve devojcice :) Sve je 5+ sem sto nisam racunao da ce one ovoliko da rastu i da se granaju !!!! Da li da izbacim neku (mada mnogo bi mi bilo zao) pa da ostavim za ostale vise mesta ili da nastavim - pa sta mi bog da? BEZVEZE.... smorio sam se... i hvata me blaga depresija posto vidim da je ovo problem u najavi !!!! :ohno: :sadbanana:
Update: Za 2 dana je porasla jos oko 12 cm :ohno: :ohno: :icon_eek: :icon_eek: Ovo je kraj prve nedelje cvetanja i ima oko 110-120 cm sto znaci da mi LST nece pomoci jer je ostalo jos 8 nedelja a vec su se "isprepletale sve grane i box ce da explodira koliko je pun... E sad pitanje ali molim samo one koji su probali da mi odgovore: Da li je OK uraditi topping sada ? Sve biljke su pustile pistile i sve izgledaju ODLICNO. Da mi je box visok 280cm BIO BIH PRESRECAN, ali sad sam u problemu jer kada pogledam da ima jos 8 nedelja do kraja shvatam da ce biljka biti oko 200 cm ako nastavi ovako. Da li se neko susreo sa ovim problemom pre ? Kako ste ga resili ? Topping ili neka hemija za zaustavljanje rasta ?? NEMAM OPCIJU DA POVECAM BOX !!! Jel' smem da radim topping u cvetanju - da li cu sjebati biljku ? JAOOOOO KAKAV ZAJEB NAPRAVIH SAM SEBI: 1. Visina box-a 2. Razgranatost biljki -> sve su se isprepletale grane i necu moci da ih pomeram uopste sto mi prouzrokuje probleme: a) Priliko zalivanja slab pristup biljkama u zadnjem redu b) Kada budem radio FLUSH - necu moci da ih pomeram iz boxa jer su sve grane isprepletane E sve nek ide do qrca kad ih nisam odma stavio na 12/12 SAVET SVIM OUTDOOR GROWERIMA - UMITE SLH i dobicete cudoviste Najsrecniji bi bio da sad mogu da je puknem negde napolje i da u septembru dobijem DRVO !! (bez zezanja, to bi bilo DRVO sa garantovanih 800 grama po stabljici)
Evo malo da se javim sa update-om: Zalivanje svaka 2-3 dana sa po 1l vode uz obavezan H2O2. Gnojene do sada 3 puta. Zadnji put (danas) sa 1/2 Plantele cvet. Ubacio sam mrezu odma ispod CT da koliko-toliko sprecim dalji rast... videcemo kako ce ispasti sve to za 15ak dana.... Evo moje porodice curica: I evo, pocelo je - POCELO :) :) :) Pozdrav :sun2: EDIT: Ovaj setup mi je potrosio struje za cca 1750 dinara (=18 eura) za prosli mesec - dok su bile na 18/6 ...eto ako nekome iz Srbije znaci taj podatak :)
evo, sada rade linkovi :)
Evo da se javim sa update-om. Firma me poslala na teren gde sam bio 3 nedlje :( Biljke mi je pazio komsija koji zivi u kuci do mene, (po zanimanju je mehanicar a u vutru se razume taman toliko da smota joint) i mogu vam reci da mi je u box-u blaga katastrofa.... 2 biljoze su mi sjebane (ne totalno, ali ce urod biti zanemarljiv) . Cini mi se da su mi na druge 2 biljoze bili spider mites-i, ali pregledom sam ustanovio da ih vise nema, a kada budem uploadovao slike (kada mi ortak vrati kameru) videcete o cemu pricam.... Sve u svemu od grow-a za 10ku spao sam na slabu 7.... ali sta da se radi, bolje i ovo nego da sam prekinuo grow... A sto gazda firme moze da te sjebe - za medalju -> MRZIM POSAO !!! Pozdrav svima.
Evo ga pretposlednji photo update. Kao sto sam rekao - nisam bio tu 3 nedelje i vidim da se u boxu svasta desavalo, ali drug koji je pazio to nema pojma sa tim, pa je on samo zalivao to svaka 3 dana.... Biljke su visine od 120 cm do 175 cm Kolicina cvetova je sarolika. 4 biljke u zadnjem redu su EKSTREMNO rodile. Ja sam zacudjen koliko su potentne, dok su ostale ili prosek ili ispod proseka.... Sve u svemu, bice valjda 500 - 600 g suvog, ali o tom po tom.... Na ove 2 biljke ima neke paucine ali samo na BUD-ovima: Na LISTOVIMA NISAM VIDEO TRAGOVE mites-a ??? Znaci listovi su 100% zdravi ? Mozda nisu mites-i ? ...ali od cega onda paucina ? Zbunjen sam.... Primetio sam par (5-6 letecih) "zelnkastih bubica" i nasao sam 2 zelene VRLO, VRLO male "gusenice"... nisu gusenice,a li stvarno nemam pojma sta je jer so golim okom jedva vide, a krecu se "kao gliste" tj. vijugaju... Njih sam video na listovima.... STA JE TO KOJI QRAC ? Kapiram da su to u stvari te letece bube, samo dok su larve ? Cini mi se da ne prave neku stetu na biljkama. ali mozda zato sto ih ima samo par ??? Jel' zna neko nesto o tome ? Miris u boxu je blag, i vuce na cimet. Kada pipnem one potentne budove - dobijam efekat OHO lepka - toliko jako se zalepe prsti da je to NEVEROVATNO. Miris na prstima ostaje i posle pranja sapunom ???? Za 10 dana idu pod noz, pa ce biti i jedan photo update dok se budu susile :) Pozz svima :)
Poz Green, Jeste, ja sam prezadovoljan SLH, a budovi deluju vise nego obecavajuce. Definitivno MUST HAVE + za uszgajanje je toliko lagan da nemam reci.... Temperature su varirale. U pocetku grow-a od: 26-29 sa vlaznosti 40% - 50% Sredinom grow-a: od 29-35 sa vlaznoscu 50% - 70% I sad krajem grow-a: od 28 - 32 sa vlaznossu od 55% - 80% Imam pitanje: Gde se u Beogradu moze kupiti (treba mi za honey-oil): 1. Heksan ili 2. Etanol ...i da li se to prodaje po apotekama ili nekim drugim radnjama ?? Hvala :)
Evo update: Odradjen je flush danas. Svi bud-ovi su se napunili, pistile su 50%-50% smedje - bele. Prilikom cimanja saksija mi se odlomila grana sa jednim hedom, pa ga sad susim i veceras cu da probam da vidim kako izgleda :) :) Cim probam veceras - odma cu baciti jedan preliminarni report :) EDIT: Susio sam 2 sata. Kombinacija u susenju je fen-papir. Joint ceo sam stukao i samo sam prvih 40 min imao neki indica stone srednjeg intenziteta koji i zadnjih 15min me pustio.... sve ukupno ni 1 sat :( Malo sam se razocarao, ali moram reci da ima jos 10 dana do kraja, pa kada se lepo osusi i odradi curing - VALjADA CE BITI BOLjE....
Evo sad sam pri dnevnom svetlu pogledao papir u kome sam drzao hed dok sam ga susio fenom i ima na sebi fleke kao da sam iskapao ulje a lepljivo je kao lepak.... da li je moguce da se THC "otopio" od susenja fenom i zalepio za papir ??? Ma bilo kako bilo, nista se ne moze znati dok se to ne osusi kako treba.... Zaboravih da napisem da je SLH promenio miris i mirise na jagode !!! Uzivao sam u mirisu dok sa radio flush sinoc :) Probacu pri sledecem zalivanju da dodam malo meda u vodu - citao sam da ce to da poboljsa ukus ? U svakom slucaju ne moze da skodi, moze samo da pomogne :) @zuz 1: Ukratko - curing ti je kada se posle 7-10 dana susenja u mrcnoj prostoriji trava stavi u staklenu teglu i pusti da odstoji tamo do mesec dana, a pri tom par puta dnevno otvoris teglu da provetris. Klasicnim susenjem spoljni deo heda se pre osusi a hed iznutra ostaje vlazan. Curing pomaze da se ta vlaga rasporedi ravnomerno po celom hedu i time poboljsavas ukus dima....
Evo ga mali update: Obrao sam hedova (nestrpljiv sam bio) i susio oko 48 sati na ventilatoru u mraku... Elem, situacija je ovakva: KLASICNA SATIVA - udara direktno u glavu posle 3-4 dima... Celebranlni "high" traje oko 90 minuta sa "talasastim dejstvom" - znaci u tih 90 min. imate oscilacije u intenzitetu rada. Cas deluje ludacki jako, pa sledeci tren pomislite da je pustila, pa se opet pojaca intenzitet high-a.... Sam rad je IZUZETNO POZITIVAN. Pusio sam sam i cim sam ugasio joint poceo sam da se smejem sam sa sobom - bez ikakvog razloga (a nisam lud). Znaci tera na veselje i tih 90 minuta mi nije padao osmeh sa lica :) Sutra idem da se napusim sa drustvom i prenecu utiske, ali ovo je 100% DRUSTVENI STRAIN !!!! Kad se ekipa nadimi -> bice zagarantovano loodilo od smeha. Mogu da podelim to u vise faza: 1. Pocetak rada (prvih 30 minuta) izuzetno intenzivan bez oscilacija - cist SATIVA high (jedino od indice sto ima u sebi je da se "paralizuje osmeh" ne bukvalno, ali tesko je skinuti "kez" sa lica) 2. Faza voznje - traje sledecih 60 minuta kada se smenjuje intenzitet - od onog pocetnog, pa krene da "pusta", pa opet uhvati itd... 3. Faza pustanja - ne znam koliko traje, jel pusta lagano i u stvari je vrlo tesko provaliti kada je skroz pustila, ali recimo nekih 30 minuta i tu se mozda malo oseti indica (a mozda je samo umor od silnog smejanja)... O ukusu necu da pisem jer niti je osuseno posteno, niti je bio curing... ali za sada mogu da kazem da ima nekako "zemljani" ukus koji je vrlo slabog intenziteta - ne cepa grlo, pluca.... laganica za pusenje. Nema "aftertaste".... To je to za sada, a full smoke report ide za 20ak dana. Za 3-4 dana ide sve pod noz pa ce biti poslednji photo-update :) Poz.... idem da pukenem jedan domaci - neprskani :)
Evo da zavrsim dnevnik: Slike nemam jer mi je drug kome sam dao kameru sjebao pa nisam slikao susenje :( Naime dobio sam oko 350 g. suve sto je daleko ispod onoga cemu sam se nadao na pocetku grow-a, ali je sasvim korektno i dovoljno za mene za narednih par meseci. Kako su se grane savijale od tezine i kako su mi hedovi izgledali, bio sam ubedjen da ce biti preko 500 g. suvog. Napravilo se malo honey oila i malo hasha (mada je sve to sjebano u prvih 10 dana dok se cekao curing) Smoke report: Posle susenja i curinga, ukus je FANTASTICAN. Nisam bas siguran da ima tu neki "lemon" ukus, ali ajde.... mene vise vuce na koprivu, ali ukus je stvarno blag i vrlo je prijatno za pusiti. Nema nikakav after-taste. Dejstvo je mnogo bolje nego sto je bilo u "nasilno susenim" hedovima. Pocinje vec posle 3-4 dima. Mislim da se i rad promenio jer sada pocinje da zakucava i u glavu i telo. Neverovatno jak strain. Rad je uglavnom celebralan, ali se oseca i prisustvo indike, pa ima i notu "fizickog zakucavanja". U zavisnosti od okolnosti mozete doziveti razne tipove voznji - od "TOTALNE psiho-fizicke zakucanosti" do potrebe za trcanjem. Pusta polako, bez "bedacenja", glavobolja, smorova... i NE UMARA telo kada pusti (kao neke sorte, mahom indike, kada te puste imas osecaj kao da si umoran i da ti se spava) U kombinaciji sa honey oil mi deluje kao "speed-ball" kombinacija. Prosto NEPRIRODNA jacina i intenzitet. Evo i ocena: Ukus: 8 (nije bas lemon-ish) Miris: 8 Intenzitet: 10 (jaooooo, mnogo je jaka) Trajanje: 9 (traje oko 2-3 sata) OVERALL: 9 (dao bi i 10 da je ukus malo bolji i da je rad duzi bar sat vremena) Ovo je strain za SVAKU PREPORUKU ZA SVE growere bez obzira na iskustvo. P.S. Ova tema moze biti prebacena u zatvorene dnevnike :)
E, da gotovo je, a kolicina je otisla u roku od 2 nedelje :) :) Elem, prepravljam box i nabavljam novu opremu pa cu do kraja meseca krenuti novi grow, a kada mi se ovaj dnevnik zatvori - otvaram novi... necu da imam 2 dnevnika otvorena :) Semenke su stigle: Fem Hawaiian Snow ................................................5 seeds Greenhouse Seeds Fem Arjan's Ultra Haze 2......5 seeds Greenhouse Seeds Fem Super Lemon Haze.......10 seeds znaci bice 20 biljaka u indoor varijanti i krece uskoro, samo da saznam da li ce me firma slati na teren za naredna 3 meseca.... :)